Football Competitions

AFC CUP: 1/4 finalAFC CUP: 1/8 finalAFC Cup: FinalAFC CUP: Group BAFC CUP: Group CAFC CUP: Group DAFC CUP: Group EAFC CUP: Group FAFC CUP: Group GAFC CUP: Group HAFC CUP: Group StageAFC Cup: PlayoffsAFC CUP: Preliminary RoundsAFC Cup: SemifinalsAFRICA NATIONS CUP: 3rd PlaceAFRICA NATIONS CUP: FinalAFRICA NATIONS CUP: Group AAFRICA NATIONS CUP: Group BAFRICA NATIONS CUP: Group CAFRICA NATIONS CUP: Group DAFRICA NATIONS CUP: Preliminary roundAFRICA NATIONS CUP: Qualifying round, Group AAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group BAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group CAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group DAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group EAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group FAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group GAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group HAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group IAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group JAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group KAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group LAFRICA NATIONS CUP: qualifying round, Group MAFRICA NATIONS CUP: QuarterfinalAFRICA NATIONS CUP: SemifinalAFRICA: CAF SupercupAFRICA: COSAFA CupAFRICA: COSAFA Cup, Final RoundsAFRICAN NATIONS CHAMPIONSHIP: 1/2 finalAFRICAN NATIONS CHAMPIONSHIP: 1/4 finalAFRICAN NATIONS CHAMPIONSHIP: 3rd placeAFRICAN NATIONS CHAMPIONSHIP: FinalAFRICAN NATIONS CHAMPIONSHIP: Group AAFRICAN NATIONS CHAMPIONSHIP: Group BAFRICAN NATIONS CHAMPIONSHIP: Group CAFRICAN NATIONS CHAMPIONSHIP: Group DAFRICAN NATIONS CHAMPIONSHIP: Preliminary RoundALBANIA: Division 1, PlayoffsALBANIA: Division 1, Promotion RoundALBANIA: Division 1, Relegation RoundALBANIA: Kategoria SuperioreALBANIA: National cupALBANIA: SupercupALGERIA: Ligue 1ALGERIA: Ligue 2ALGERIA: National cupALGERIA: SupercupANDORRA: 1a DivisioANDORRA: 1a Divisio, Championship GroupANDORRA: 1a Divisio, RelegationANDORRA: 1a Divisio, Relegation GroupANDORRA: National cupANDORRA: SupercupANGOLA: GirabolaANGOLA: SupercupARGENTINA: Copa de la SuperligaARGENTINA: National cupARGENTINA: PlayoffARGENTINA: Primera B MetropolitanaARGENTINA: Primera B Metropolitana, Promotion PlayoffsARGENTINA: Primera B NacionalARGENTINA: Primera DivisionARGENTINA: Primera Division Promotion/Relegation PlayoffARGENTINA: Primera Division, Torneo FinalARGENTINA: SupercupARGENTINA: Torneo de VeranoARGENTINA: Torneo InicialARGENTINA: Torneo TransicionARMENIA: First divisionARMENIA: National CupARMENIA: Premier LeagueARMENIA: SupercupASIA: AFC U-23 Championship, PlayoffsASIA: AFC U-23 Championship: Group StageASIA: EAFF EAST ASIAN CUPASIA: Gulf Clubs ChampionshipASIA: Gulf cup, 3rd place matchASIA: Gulf cup, FINALASIA: Gulf Cup, Group BASIA: Gulf Cup, Group stageASIA: Gulf Cup, SemifinalASIA: WAFF Championship, 3rd place matchASIA: WAFF Championship, FinalASIA: WAFF Championship, Group AASIA: WAFF Championship, Group BASIA: WAFF Championship, Group CASIAN CHAMPIONS LEAGUE: 1/2 finalsASIAN CHAMPIONS LEAGUE: 1/4 finalsASIAN CHAMPIONS LEAGUE: 1/8 finalASIAN CHAMPIONS LEAGUE: FinalASIAN CHAMPIONS LEAGUE: Group BASIAN CHAMPIONS LEAGUE: Group CASIAN CHAMPIONS LEAGUE: Group DASIAN CHAMPIONS LEAGUE: Group EASIAN CHAMPIONS LEAGUE: Group FASIAN CHAMPIONS LEAGUE: Group GASIAN CHAMPIONS LEAGUE: Group HASIAN CHAMPIONS LEAGUE: Group StageASIAN CHAMPIONS LEAGUE: Qualifying RoundASIAN CUP: 3rd place matchASIAN CUP: FinalASIAN CUP: Group AASIAN CUP: Group BASIAN CUP: Group CASIAN CUP: Group DASIAN CUP: Group EASIAN CUP: Group FASIAN CUP: PlayoffsASIAN CUP: Qualification round, Group BASIAN CUP: Qualification round, Group CASIAN CUP: Qualification round, Group DASIAN CUP: Qualification round, Group EASIAN CUP: Qualification round, Group StageASIAN CUP: Qualifying, playoffsASIAN CUP: SemifinalASIAN GAMES: Group StageASIAN GAMES: PlayoffsAUSTRALIA: A-LeagueAUSTRALIA: A-League, Final RoundsAUSTRALIA: Brisbane Premier LeagueAUSTRALIA: Brisbane Premier League, PlayoffAUSTRALIA: FFA CupAUSTRALIA: National Premier Leagues, Final StagesAUSTRALIA: National Youth LeagueAUSTRALIA: National Youth League, Final RoundsAUSTRALIA: NPL Capital TerritoryAUSTRALIA: NPL New South WalesAUSTRALIA: NPL Northern NSWAUSTRALIA: NPL QueenslandAUSTRALIA: NPL South AustraliaAUSTRALIA: NPL TasmaniaAUSTRALIA: NPL VictoriaAUSTRALIA: NPL Western AustraliaAUSTRALIA: NPL Youth League, QueenslandAUSTRALIA: NPL Youth League, VictoriaAUSTRALIA: NPL Youth League, Western AustraliaAUSTRALIA: Queensland Premier LeagueAUSTRALIA: W-League - WomenAUSTRALIA: W-League, Final Rounds - WomenAUSTRIA: 2. LigaAUSTRIA: BundesligaAUSTRIA: Bundesliga, Championship RoundAUSTRIA: Bundesliga, PlayoffsAUSTRIA: Bundesliga, Relegation RoundAUSTRIA: Frauenliga - WomenAUSTRIA: National cupAUSTRIA: Regionalliga, MitteAUSTRIA: Regionalliga, OstAUSTRIA: Regionalliga, WestAZERBAIJAN: First DivisionAZERBAIJAN: National CupAZERBAIJAN: Premier League
Matchday Live
Mexico U-20Italy U-2016:00

Mexico U-20 - Italy U-20

Mexico U-20 are playing Italy U-20 at the Group Stage of Fifa U-20 World Cup on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Tahiti U-20Senegal U-2016:00

Tahiti U-20 - Senegal U-20

Tahiti U-20 are playing Senegal U-20 at the Group Stage of Fifa U-20 World Cup on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Japan U-20Ecuador U-2018:30

Japan U-20 - Ecuador U-20

Japan U-20 are playing Ecuador U-20 at the Group Stage of Fifa U-20 World Cup on May 23. The match will kick off 18:30 UTC.

Poland U-20Colombia U-2018:30

Poland U-20 - Colombia U-20

Poland U-20 are playing Colombia U-20 at the Group Stage of Fifa U-20 World Cup on May 23. The match will kick off 18:30 UTC.

ChikhuraDinamo Batumi15:00

Chikhura - Dinamo Batumi

Chikhura are playing Dinamo Batumi at the Erovnuli Liga of Georgia on May 23. The match will kick off 15:00 UTC.

WIT GeorgiaLokomotiv Tbilisi17:00

WIT Georgia - Lokomotiv Tbilisi

WIT Georgia are playing Lokomotiv Tbilisi at the Erovnuli Liga of Georgia on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

StuttgartUnion Berlin18:30

Stuttgart - Union Berlin

Stuttgart are playing Union Berlin at the Bundesliga, Relegation Playoff of Germany on May 23. The match will kick off 18:30 UTC.

Gaz Metan MediasVoluntari17:30

Gaz Metan Medias - Voluntari

Gaz Metan Medias are playing Voluntari at the Liga 1, Relegation round of Romania on May 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Crvena ZvezdaPartizan17:00

Crvena Zvezda - Partizan

Crvena Zvezda are playing Partizan at the National Cup of Serbia on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

CorinthiansDeportivo Lara22:15

Corinthians - Deportivo Lara

Corinthians are playing Deportivo Lara at the Copa Sudamericana of Conmebol on May 23. The match will kick off 22:15 UTC.

WanderersCerro M.22:15

Wanderers - Cerro M.

Wanderers are playing Cerro M. at the Copa Sudamericana of Conmebol on May 23. The match will kick off 22:15 UTC.

Argentinos JuniorsDeportes Tolima00:30

Argentinos Juniors - Deportes Tolima

Argentinos Juniors are playing Deportes Tolima at the Copa Sudamericana of Conmebol on May 24. The match will kick off 00:30 UTC.

FluminenseAtletico Nacional00:30

Fluminense - Atletico Nacional

Fluminense are playing Atletico Nacional at the Copa Sudamericana of Conmebol on May 24. The match will kick off 00:30 UTC.

Independiente Del ValleUniversidad Catolica00:30

Independiente Del Valle - Universidad Catolica

Independiente Del Valle are playing Universidad Catolica at the Copa Sudamericana of Conmebol on May 24. The match will kick off 00:30 UTC.

VllazniaBylis14:00

Vllaznia - Bylis

Vllaznia are playing Bylis at the Division 1, Playoffs of Albania on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Botev GalabovoArda Kardzhali14:00

Botev Galabovo - Arda Kardzhali

Botev Galabovo are playing Arda Kardzhali at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

CSKA 1948 SofiaLokomotiv Sofia14:00

CSKA 1948 Sofia - Lokomotiv Sofia

CSKA 1948 Sofia are playing Lokomotiv Sofia at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Kariana ErdenPomorie14:00

Kariana Erden - Pomorie

Kariana Erden are playing Pomorie at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Lokomotiv G-OChernomorets Balchik14:00

Lokomotiv G-O - Chernomorets Balchik

Lokomotiv G-O are playing Chernomorets Balchik at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

LovechDobrudzha14:00

Lovech - Dobrudzha

Lovech are playing Dobrudzha at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

NesebrMontana14:00

Nesebr - Montana

Nesebr are playing Montana at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

PirinLudogorets-214:00

Pirin - Ludogorets-2

Pirin are playing Ludogorets-2 at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Strumska slavaTsarsko selo14:00

Strumska slava - Tsarsko selo

Strumska slava are playing Tsarsko selo at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

EtarSlavia Sofia17:00

Etar - Slavia Sofia

Etar are playing Slavia Sofia at the A PFG, Playoffs of Bulgaria on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

ElvaK-Jarve JK Jarve16:00

Elva - K-Jarve JK Jarve

Elva are playing K-Jarve JK Jarve at the Esiliiga A of Estonia on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Flora-2Tammeka Tartu-216:00

Flora-2 - Tammeka Tartu-2

Flora-2 are playing Tammeka Tartu-2 at the Esiliiga A of Estonia on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Levadia-2Vaprus Parnu16:00

Levadia-2 - Vaprus Parnu

Levadia-2 are playing Vaprus Parnu at the Esiliiga A of Estonia on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

LIF VikingurSkala IF17:00

LIF Vikingur - Skala IF

LIF Vikingur are playing Skala IF at the National cup of Faroe Islands on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

AftureldingFjolnir19:15

Afturelding - Fjolnir

Afturelding are playing Fjolnir at the 1. Deild of Iceland on May 23. The match will kick off 19:15 UTC.

HaukarThrottur Reykjavik19:15

Haukar - Throttur Reykjavik

Haukar are playing Throttur Reykjavik at the 1. Deild of Iceland on May 23. The match will kick off 19:15 UTC.

NjardvikKeflavik19:15

Njardvik - Keflavik

Njardvik are playing Keflavik at the 1. Deild of Iceland on May 23. The match will kick off 19:15 UTC.

SelfossVidir Gardur18:00

Selfoss - Vidir Gardur

Selfoss are playing Vidir Gardur at the 2. Deild of Iceland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

AsaneSK Brann16:00

Asane - SK Brann

Asane are playing SK Brann at the National cup of Norway on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

HinnaViking FK16:00

Hinna - Viking FK

Hinna are playing Viking FK at the National cup of Norway on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

SunndalMolde16:00

Sunndal - Molde

Sunndal are playing Molde at the National cup of Norway on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

UllernStromsgodset16:00

Ullern - Stromsgodset

Ullern are playing Stromsgodset at the National cup of Norway on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

VardenesetStaal Jorpeland17:00

Vardeneset - Staal Jorpeland

Vardeneset are playing Staal Jorpeland at the 3. Division, Group 3 of Norway on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

LadaUfa-213:00

Lada - Ufa-2

Lada are playing Ufa-2 at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on May 23. The match will kick off 13:00 UTC.

ChelyabinskUral-213:30

Chelyabinsk - Ural-2

Chelyabinsk are playing Ural-2 at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on May 23. The match will kick off 13:30 UTC.

Volga UlyanovskZvezda Perm14:00

Volga Ulyanovsk - Zvezda Perm

Volga Ulyanovsk are playing Zvezda Perm at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

NeftekhimikNosta15:00

Neftekhimik - Nosta

Neftekhimik are playing Nosta at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on May 23. The match will kick off 15:00 UTC.

KAMAZSyzran15:30

KAMAZ - Syzran

KAMAZ are playing Syzran at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on May 23. The match will kick off 15:30 UTC.

Dundee UnitedSt. Mirren18:45

Dundee United - St. Mirren

Dundee United are playing St. Mirren at the Championship, Promotion Playoff of Scotland on May 23. The match will kick off 18:45 UTC.

Pitea WLimhamn W17:00

Pitea W - Limhamn W

Pitea W are playing Limhamn W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

SkovdeTrollhattan17:30

Skovde - Trollhattan

Skovde are playing Trollhattan at the Division 1, Sodra of Sweden on May 23. The match will kick off 17:30 UTC.

LidkopingGauthiod17:00

Lidkoping - Gauthiod

Lidkoping are playing Gauthiod at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

ChiassoAarau18:00

Chiasso - Aarau

Chiasso are playing Aarau at the Challenge League of Switzerland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

KriensLausanne18:00

Kriens - Lausanne

Kriens are playing Lausanne at the Challenge League of Switzerland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

RapperswilWinterthur18:00

Rapperswil - Winterthur

Rapperswil are playing Winterthur at the Challenge League of Switzerland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

SchaffhausenWil18:00

Schaffhausen - Wil

Schaffhausen are playing Wil at the Challenge League of Switzerland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

VaduzServette18:00

Vaduz - Servette

Vaduz are playing Servette at the Challenge League of Switzerland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Ergene VelimesporNevsehir Belediye13:00

Ergene Velimespor - Nevsehir Belediye

Ergene Velimespor are playing Nevsehir Belediye at the 3. Lig, Promotion Playoff of Turkey on May 23. The match will kick off 13:00 UTC.

InhuletsAhrobiznes Volochysk14:00

Inhulets - Ahrobiznes Volochysk

Inhulets are playing Ahrobiznes Volochysk at the Persha Liga of Ukraine on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Gyeongju KHNP0 - 1GangneungFull TimeFT

Gyeongju KHNP - Gangneung

Gyeongju KHNP played Gangneung at the National League cup of Korea Republic on May 23. The match kicked off 06:00 UTC. Gangneung won 0-1.

Changwon0 - 0Mokpo CityFull TimeFT

Changwon - Mokpo City

Changwon played Mokpo City at the National League cup of Korea Republic on May 23. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Muktijoddha SKC1 - 2Abahani50'

Muktijoddha SKC - Abahani

Muktijoddha SKC are playing Abahani at the Premier League of Bangladesh on May 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and Abahani is winning 1-2.

Nofel SC0 - 2Bashundhara Kings48'

Nofel SC - Bashundhara Kings

Nofel SC are playing Bashundhara Kings at the Premier League of Bangladesh on May 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and Bashundhara Kings is winning 0-2.

PersibTIRA Persikabo13:30

Persib - TIRA Persikabo

Persib are playing TIRA Persikabo at the Liga 1 of Indonesia on May 23. The match will kick off 13:30 UTC.

Cheng Fung0 - 0Policia3'

Cheng Fung - Policia

Cheng Fung are playing Policia at the Elite League of Macao on May 23. The match kicked off 11:05 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Hang SaiCasa Benfica13:00

Hang Sai - Casa Benfica

Hang Sai are playing Casa Benfica at the Elite League of Macao on May 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Al-OrubaSaham18:00

Al-Oruba - Saham

Al-Oruba are playing Saham at the Premier League of Oman on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

MjeesDhufar18:00

Mjees - Dhufar

Mjees are playing Dhufar at the Premier League of Oman on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

MuscatSohar18:00

Muscat - Sohar

Muscat are playing Sohar at the Premier League of Oman on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

ASPACTonnerre Abomey15:00

ASPAC - Tonnerre Abomey

ASPAC are playing Tonnerre Abomey at the Championat National of Benin on May 23. The match will kick off 15:00 UTC.

MalacatecoAntigua GFC17:00

Malacateco - Antigua GFC

Malacateco are playing Antigua GFC at the Liga Nacional, Final Stages of Guatemala on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

TigresLeon01:45

Tigres - Leon

Tigres are playing Leon at the Primera Division, Playoff of Mexico on May 24. The match will kick off 01:45 UTC.

Sport Boys WarnesBolivar19:00

Sport Boys Warnes - Bolivar

Sport Boys Warnes are playing Bolivar at the Apertura of Bolivia on May 23. The match will kick off 19:00 UTC.

InternacionalPaysandu23:00

Internacional - Paysandu

Internacional are playing Paysandu at the National Cup of Brasil on May 23. The match will kick off 23:00 UTC.

FortalezaBotafogo PB00:30

Fortaleza - Botafogo PB

Fortaleza are playing Botafogo PB at the Copa de Nordeste of Brasil on May 24. The match will kick off 00:30 UTC.

Deportes QuindioLlaneros00:00

Deportes Quindio - Llaneros

Deportes Quindio are playing Llaneros at the Primera B, Playoffs of Colombia on May 24. The match will kick off 00:00 UTC.

Mexico U-180 - 2England U-1853'

Mexico U-18 - England U-18

Mexico U-18 are playing England U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and England U-18 is winning 0-2.

Russia U-183 - 1Slovakia U-1855'

Russia U-18 - Slovakia U-18

Russia U-18 are playing Slovakia U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and Russia U-18 is winning 3-1.

Spain U-180 - 1Czech Republic U-1854'

Spain U-18 - Czech Republic U-18

Spain U-18 are playing Czech Republic U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and Czech Republic U-18 is winning 0-1.

Ukraine U-180 - 0Croatia U-1855'

Ukraine U-18 - Croatia U-18

Ukraine U-18 are playing Croatia U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.