Georgia U-19 vs Israel U-19 Live Score and Live Stream

Kick-off at 13:00 on Tuesday, November 20
DavitashviliDavitashvili (goal)17'
KarzevKarzev (pen)42'
Live
Uefa Under-19 Championship Qualifying round, Group Stage
Copy
All videos of Georgia U-19 - Israel U-19 on your website!
42 '
1 - 1
Karzev scores from the penalty spot for Israel U-19 making the score 1 - 1.
17 '
1 - 0
Davitashvili scores for Georgia U-19.
6
Israel U-19 haven't lost in their previous 6 matches.
3
Georgia U-19's last 3 matches had 3 or more goals.
Live Match Report

Georgia U-19 are playing Israel U-19 at the Qualifying round, Group Stage of Uefa Under-19 Championship on November 20. The match will kick off 13:00 UTC. Georgia U-19 are 19th in the table with 4 points after 3 matches, while Israel U-19 are 5th with 7 points in 3 matches.

Davitashvili scored the first goal on the 17th minute of the game followed by goals from Karzev.

ScoreBat is covering Georgia U-19 vs Israel U-19 in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and video highlights. Uefa under-19 championship Qualifying round, Group Stage's live standings are availble and updated in real time. You can watch Georgia U-19 vs Israel U-19 live stream here on ScoreBat. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We cover all matches of Uefa under-19 championship Qualifying round, Group Stage in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/georgia-u19-vs-israel-u19-live-stream/

Georgia U-19 have lost to Azerbaijan U-19 in their previous match, while Israel U-19 have won Liechtenstein U-19 and Azerbaijan U-19 in their previous 2 matches.

Previous Meetings
May 30th, 2014 - Elite round, Group 3

Georgia U-19 and Israel U-19 have met once in their recent history. Israel U-19 won that match.

Georgia U-19 have won 1 of their 3 matches in Qualifying round, Group Stage, drawing 1 and having 1 defeat this season. They have scored 9 goals - 3.00 per match, conceding 3 - 1.00 per match. Israel U-19 have won 2 of their 3 matches in Qualifying round, Group Stage, drawing 1 and having 0 defeats this season. They have scored 7 goals - 2.33 per match, conceding 3 - 1.00 per match.

Goals and video highlights of the match between Georgia U-19 and Israel U-19 are being added in real time. You can watch the goals by Davitashvili and Karzev as we are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Georgia U-19 or Israel U-19 score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Georgia U-19 and Israel U-19 include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Georgia U-19 vs Israel U-19 with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of Uefa under-19 championship Qualifying round, Group Stage are available whenever we can find a public stream. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
VitebskEnergetik-BGU15:45

Vitebsk - Energetik-BGU

Vitebsk are playing Energetik-BGU at the Premier League of Belarus on May 22. The match will kick off 15:45 UTC.

Torpedo-BelAZShakhtyor Soligorsk17:45

Torpedo-BelAZ - Shakhtyor Soligorsk

Torpedo-BelAZ are playing Shakhtyor Soligorsk at the Premier League of Belarus on May 22. The match will kick off 17:45 UTC.

KortrijkCharleroi18:30

Kortrijk - Charleroi

Kortrijk are playing Charleroi at the First Division A, Europa League Playoff of Belgium on May 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Trans NarvaMaardu16:00

Trans Narva - Maardu

Trans Narva are playing Maardu at the Meistriliiga of Estonia on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Tammeka TartuFlora16:30

Tammeka Tartu - Flora

Tammeka Tartu are playing Flora at the Meistriliiga of Estonia on May 22. The match will kick off 16:30 UTC.

TPVEIF15:30

TPV - EIF

TPV are playing EIF at the Ykkonen of Finland on May 22. The match will kick off 15:30 UTC.

VeronaPescara19:00

Verona - Pescara

Verona are playing Pescara at the Serie B, Promotion Playoff of Italy on May 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Daugava DVentspils15:00

Daugava D - Ventspils

Daugava D are playing Ventspils at the Virsliga of Latvia on May 22. The match will kick off 15:00 UTC.

Rigas FSValmiera16:45

Rigas FS - Valmiera

Rigas FS are playing Valmiera at the Virsliga of Latvia on May 22. The match will kick off 16:45 UTC.

Kauno ZalgirisStumbras15:00

Kauno Zalgiris - Stumbras

Kauno Zalgiris are playing Stumbras at the A Lyga of Lithuania on May 22. The match will kick off 15:00 UTC.

SuduvaZalgiris17:00

Suduva - Zalgiris

Suduva are playing Zalgiris at the A Lyga of Lithuania on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Dunarea CalarasiConcordia Chiajna15:30

Dunarea Calarasi - Concordia Chiajna

Dunarea Calarasi are playing Concordia Chiajna at the Liga 1, Relegation round of Romania on May 22. The match will kick off 15:30 UTC.

Dinamo BCSMS Iasi18:00

Dinamo B - CSMS Iasi

Dinamo B are playing CSMS Iasi at the Liga 1, Relegation round of Romania on May 22. The match will kick off 18:00 UTC.

LokomotivUral15:30

Lokomotiv - Ural

Lokomotiv are playing Ural at the National Cup of Russia on May 22. The match will kick off 15:30 UTC.

CeljeRudar Velenje14:55

Celje - Rudar Velenje

Celje are playing Rudar Velenje at the 1. SNL of Slovenia on May 22. The match will kick off 14:55 UTC.

GoricaAluminij14:55

Gorica - Aluminij

Gorica are playing Aluminij at the 1. SNL of Slovenia on May 22. The match will kick off 14:55 UTC.

MariborKrsko14:55

Maribor - Krsko

Maribor are playing Krsko at the 1. SNL of Slovenia on May 22. The match will kick off 14:55 UTC.

OlimpijaMura14:55

Olimpija - Mura

Olimpija are playing Mura at the 1. SNL of Slovenia on May 22. The match will kick off 14:55 UTC.

TriglavDomzale14:55

Triglav - Domzale

Triglav are playing Domzale at the 1. SNL of Slovenia on May 22. The match will kick off 14:55 UTC.

GrasshoppersSion18:00

Grasshoppers - Sion

Grasshoppers are playing Sion at the Super League of Switzerland on May 22. The match will kick off 18:00 UTC.

LuzernZurich18:00

Luzern - Zurich

Luzern are playing Zurich at the Super League of Switzerland on May 22. The match will kick off 18:00 UTC.

St. GallenYoung Boys18:00

St. Gallen - Young Boys

St. Gallen are playing Young Boys at the Super League of Switzerland on May 22. The match will kick off 18:00 UTC.

ThunBasel18:00

Thun - Basel

Thun are playing Basel at the Super League of Switzerland on May 22. The match will kick off 18:00 UTC.

XamaxLugano18:00

Xamax - Lugano

Xamax are playing Lugano at the Super League of Switzerland on May 22. The match will kick off 18:00 UTC.

LvivZorya14:00

Lviv - Zorya

Lviv are playing Zorya at the Premier League, Championship Round of Ukraine on May 22. The match will kick off 14:00 UTC.

MariupolOleksandria14:00

Mariupol - Oleksandria

Mariupol are playing Oleksandria at the Premier League, Championship Round of Ukraine on May 22. The match will kick off 14:00 UTC.

Shakhtar DDynamo K.16:30

Shakhtar D - Dynamo K.

Shakhtar D are playing Dynamo K. at the Premier League, Championship Round of Ukraine on May 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Guangzhou EvergrandeDaegu FC10:00

Guangzhou Evergrande - Daegu FC

Guangzhou Evergrande are playing Daegu FC at the Group Stage of Asian Champions League on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Gyeongnam FCDarul Takzim10:00

Gyeongnam FC - Darul Takzim

Gyeongnam FC are playing Darul Takzim at the Group Stage of Asian Champions League on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Kashima AntlersShandong Luneng10:00

Kashima Antlers - Shandong Luneng

Kashima Antlers are playing Shandong Luneng at the Group Stage of Asian Champions League on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Melbourne VictorySanfrecce Hiroshima10:00

Melbourne Victory - Sanfrecce Hiroshima

Melbourne Victory are playing Sanfrecce Hiroshima at the Group Stage of Asian Champions League on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

ZuliaPalestino20:00

Zulia - Palestino

Zulia are playing Palestino at the Copa Sudamericana of Conmebol on May 22. The match will kick off 20:00 UTC.

CarroiLusitanos19:00

Carroi - Lusitanos

Carroi are playing Lusitanos at the 1a Divisio, Relegation of Andorra on May 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Sturm WNeulengbach W17:30

Sturm W - Neulengbach W

Sturm W are playing Neulengbach W at the Frauenliga - Women of Austria on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Lierse KempenzonenVirton18:00

Lierse Kempenzonen - Virton

Lierse Kempenzonen are playing Virton at the First Amateur Division, Promotion Group of Belgium on May 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Thes SportDeinze18:00

Thes Sport - Deinze

Thes Sport are playing Deinze at the First Amateur Division, Promotion Group of Belgium on May 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Dinamo ZagrebRijeka16:00

Dinamo Zagreb - Rijeka

Dinamo Zagreb are playing Rijeka at the National cup of Croatia on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

APOELAEL16:00

APOEL - AEL

APOEL are playing AEL at the National Cup of Cyprus on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

OstravaSlavia Praha17:15

Ostrava - Slavia Praha

Ostrava are playing Slavia Praha at the National cup of Czech Republic on May 22. The match will kick off 17:15 UTC.

Budejovice U-21Zlin U-2112:00

Budejovice U-21 - Zlin U-21

Budejovice U-21 are playing Zlin U-21 at the Juniorska Liga, Relegation Round of Czech Republic on May 22. The match will kick off 12:00 UTC.

UnichovSpartak Hulin14:30

Unichov - Spartak Hulin

Unichov are playing Spartak Hulin at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on May 22. The match will kick off 14:30 UTC.

B 93 CopenhagenAB Copenhagen17:00

B 93 Copenhagen - AB Copenhagen

B 93 Copenhagen are playing AB Copenhagen at the Division 2, Promiotion round of Denmark on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

BrabrandVanlose IF17:00

Brabrand - Vanlose IF

Brabrand are playing Vanlose IF at the Division 2, Promiotion round of Denmark on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

HellerupBronshoj17:00

Hellerup - Bronshoj

Hellerup are playing Bronshoj at the Division 2, Promiotion round of Denmark on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

MiddelfartAarhus Fremad17:00

Middelfart - Aarhus Fremad

Middelfart are playing Aarhus Fremad at the Division 2, Promiotion round of Denmark on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

RingkobingJammerbugt17:00

Ringkobing - Jammerbugt

Ringkobing are playing Jammerbugt at the Division 2, Promiotion round of Denmark on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Skive IKKolding17:00

Skive IK - Kolding

Skive IK are playing Kolding at the Division 2, Promiotion round of Denmark on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

DalumB 73 Slagelse17:00

Dalum - B 73 Slagelse

Dalum are playing B 73 Slagelse at the Division 2, Relegation round of Denmark on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

HillerodAvarta17:00

Hillerod - Avarta

Hillerod are playing Avarta at the Division 2, Relegation round of Denmark on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

KjellerupVejgaard17:00

Kjellerup - Vejgaard

Kjellerup are playing Vejgaard at the Division 2, Relegation round of Denmark on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

MarienlystTarup-Paarup IF17:00

Marienlyst - Tarup-Paarup IF

Marienlyst are playing Tarup-Paarup IF at the Division 2, Relegation round of Denmark on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

OdderSydvest17:00

Odder - Sydvest

Odder are playing Sydvest at the Division 2, Relegation round of Denmark on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Wolfsburg-2Bayern-217:00

Wolfsburg-2 - Bayern-2

Wolfsburg-2 are playing Bayern-2 at the Regionalliga, Relegation Playoffs of Germany on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Arminia LudwigshafenJagersburg17:30

Arminia Ludwigshafen - Jagersburg

Arminia Ludwigshafen are playing Jagersburg at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

DiefflenPfeddersheim17:30

Diefflen - Pfeddersheim

Diefflen are playing Pfeddersheim at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

EmmelshausenTuS Koblenz17:30

Emmelshausen - TuS Koblenz

Emmelshausen are playing TuS Koblenz at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Engers 07Mechtersheim17:30

Engers 07 - Mechtersheim

Engers 07 are playing Mechtersheim at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Hertha WiesbachDillingen17:30

Hertha Wiesbach - Dillingen

Hertha Wiesbach are playing Dillingen at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Kaiserslautern-2Eintracht Trier17:30

Kaiserslautern-2 - Eintracht Trier

Kaiserslautern-2 are playing Eintracht Trier at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Rochling WolklingenIdar-Oberstein17:30

Rochling Wolklingen - Idar-Oberstein

Rochling Wolklingen are playing Idar-Oberstein at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Schott MainzHassia Bingen17:30

Schott Mainz - Hassia Bingen

Schott Mainz are playing Hassia Bingen at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

TuS RW KoblenzKarbach17:30

TuS RW Koblenz - Karbach

TuS RW Koblenz are playing Karbach at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Bremer SVAltona 9317:30

Bremer SV - Altona 93

Bremer SV are playing Altona 93 at the Oberliga, Playoffs of Germany on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

OFIPlatanias16:00

OFI - Platanias

OFI are playing Platanias at the Football League, Promotion playoff of Greece on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Stjarnan WFylkir W19:15

Stjarnan W - Fylkir W

Stjarnan W are playing Fylkir W at the Urvalsdeild - Women of Iceland on May 22. The match will kick off 19:15 UTC.

CatanzaroFeralpi Salo15:00

Catanzaro - Feralpi Salo

Catanzaro are playing Feralpi Salo at the Serie C1, Play-off of Italy on May 22. The match will kick off 15:00 UTC.

CataniaPotenza18:30

Catania - Potenza

Catania are playing Potenza at the Serie C1, Play-off of Italy on May 22. The match will kick off 18:30 UTC.

ImoleseMonza18:30

Imolese - Monza

Imolese are playing Monza at the Serie C1, Play-off of Italy on May 22. The match will kick off 18:30 UTC.

PisaCarrarese18:30

Pisa - Carrarese

Pisa are playing Carrarese at the Serie C1, Play-off of Italy on May 22. The match will kick off 18:30 UTC.

ViterbeseArezzo18:30

Viterbese - Arezzo

Viterbese are playing Arezzo at the Serie C1, Play-off of Italy on May 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Genoa U-19Fiorentina U-1913:00

Genoa U-19 - Fiorentina U-19

Genoa U-19 are playing Fiorentina U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on May 22. The match will kick off 13:00 UTC.

SherifSfintul Gheorghe17:30

Sherif - Sfintul Gheorghe

Sherif are playing Sfintul Gheorghe at the National cup of Moldova on May 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Den BoschGo Ahead Eagles16:30

Den Bosch - Go Ahead Eagles

Den Bosch are playing Go Ahead Eagles at the Eerste Divisie Playoff of Netherlands on May 22. The match will kick off 16:30 UTC.

ExcelsiorRKC16:30

Excelsior - RKC

Excelsior are playing RKC at the Eerste Divisie Playoff of Netherlands on May 22. The match will kick off 16:30 UTC.

De GraafschapCambuur Leeuwarden18:45

De Graafschap - Cambuur Leeuwarden

De Graafschap are playing Cambuur Leeuwarden at the Eerste Divisie Playoff of Netherlands on May 22. The match will kick off 18:45 UTC.

Sparta RotterdamFC Oss18:45

Sparta Rotterdam - FC Oss

Sparta Rotterdam are playing FC Oss at the Eerste Divisie Playoff of Netherlands on May 22. The match will kick off 18:45 UTC.

StrommenBodo-Glimt15:00

Strommen - Bodo-Glimt

Strommen are playing Bodo-Glimt at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 15:00 UTC.

ArendalOdd16:00

Arendal - Odd

Arendal are playing Odd at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

AskerKFUM Oslo16:00

Asker - KFUM Oslo

Asker are playing KFUM Oslo at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

BaerumNotodden16:00

Baerum - Notodden

Baerum are playing Notodden at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

BrattvagKristiansund16:00

Brattvag - Kristiansund

Brattvag are playing Kristiansund at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

EgersundBryne16:00

Egersund - Bryne

Egersund are playing Bryne at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

FloroAalesund16:00

Floro - Aalesund

Floro are playing Aalesund at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

FloyaAlta16:00

Floya - Alta

Floya are playing Alta at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Fram LarvikRaufoss16:00

Fram Larvik - Raufoss

Fram Larvik are playing Raufoss at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

FyllingsdalenNest-Sotra16:00

Fyllingsdalen - Nest-Sotra

Fyllingsdalen are playing Nest-Sotra at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

GrorudHam-Kam16:00

Grorud - Ham-Kam

Grorud are playing Ham-Kam at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

HarstadTromsdalen16:00

Harstad - Tromsdalen

Harstad are playing Tromsdalen at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

HoddSogndal16:00

Hodd - Sogndal

Hodd are playing Sogndal at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

JervSandefjord16:00

Jerv - Sandefjord

Jerv are playing Sandefjord at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

KjelsasSkeid16:00

Kjelsas - Skeid

Kjelsas are playing Skeid at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Kvik HaldenLillestrom16:00

Kvik Halden - Lillestrom

Kvik Halden are playing Lillestrom at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

LevangerStjordals-Blink16:00

Levanger - Stjordals-Blink

Levanger are playing Stjordals-Blink at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

LorenskogUllensaker Kisa16:00

Lorenskog - Ullensaker Kisa

Lorenskog are playing Ullensaker Kisa at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Melbo ILTromso16:00

Melbo IL - Tromso

Melbo IL are playing Tromso at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

MossKongsvinger16:00

Moss - Kongsvinger

Moss are playing Kongsvinger at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

NardoRanheim16:00

Nardo - Ranheim

Nardo are playing Ranheim at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Pors GrenlandMjondalen16:00

Pors Grenland - Mjondalen

Pors Grenland are playing Mjondalen at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

SotraHaugesund16:00

Sotra - Haugesund

Sotra are playing Haugesund at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

TillerRosenborg16:00

Tiller - Rosenborg

Tiller are playing Rosenborg at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Vard-HaugesundSandnes Ulf16:00

Vard-Haugesund - Sandnes Ulf

Vard-Haugesund are playing Sandnes Ulf at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

EidsvoldValerenga17:00

Eidsvold - Valerenga

Eidsvold are playing Valerenga at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

FredrikstadSarpsborg18:00

Fredrikstad - Sarpsborg

Fredrikstad are playing Sarpsborg at the National cup of Norway on May 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Korona U-19Gornik Zabrze U-1917:00

Korona U-19 - Gornik Zabrze U-19

Korona U-19 are playing Gornik Zabrze U-19 at the Central Youth League of Poland on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

IndjijaDinamo Vranje14:00

Indjija - Dinamo Vranje

Indjija are playing Dinamo Vranje at the Super Liga, Relegation of Serbia on May 22. The match will kick off 14:00 UTC.

HalmiaHittarp17:00

Halmia - Hittarp

Halmia are playing Hittarp at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on May 22. The match will kick off 17:00 UTC.

B.B. GaziantepOsmanlispor16:00

B.B. Gaziantep - Osmanlispor

B.B. Gaziantep are playing Osmanlispor at the 1. Lig, Promotion Playoff of Turkey on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Demirspor AdanaHatayspor18:00

Demirspor Adana - Hatayspor

Demirspor Adana are playing Hatayspor at the 1. Lig, Promotion Playoff of Turkey on May 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Brothers UnionMohammedan Dhaka10:00

Brothers Union - Mohammedan Dhaka

Brothers Union are playing Mohammedan Dhaka at the Premier League of Bangladesh on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Rahmatgonj MFSSheikh Jamal13:00

Rahmatgonj MFS - Sheikh Jamal

Rahmatgonj MFS are playing Sheikh Jamal at the Premier League of Bangladesh on May 22. The match will kick off 13:00 UTC.

BorneoArema13:30

Borneo - Arema

Borneo are playing Arema at the Liga 1 of Indonesia on May 22. The match will kick off 13:30 UTC.

Persela LamonganPersipura Jayapura13:30

Persela Lamongan - Persipura Jayapura

Persela Lamongan are playing Persipura Jayapura at the Liga 1 of Indonesia on May 22. The match will kick off 13:30 UTC.

Cerezo OsakaOita Trinita10:00

Cerezo Osaka - Oita Trinita

Cerezo Osaka are playing Oita Trinita at the J-League Cup of Japan on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Jubilo IwataShimizu S-Pulse10:00

Jubilo Iwata - Shimizu S-Pulse

Jubilo Iwata are playing Shimizu S-Pulse at the J-League Cup of Japan on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Kashiwa ReysolVegalta Sendai10:00

Kashiwa Reysol - Vegalta Sendai

Kashiwa Reysol are playing Vegalta Sendai at the J-League Cup of Japan on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Matsumoto Yamaga FCGamba Osaka10:00

Matsumoto Yamaga FC - Gamba Osaka

Matsumoto Yamaga FC are playing Gamba Osaka at the J-League Cup of Japan on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Sagan TosuF.C.Tokyo10:00

Sagan Tosu - F.C.Tokyo

Sagan Tosu are playing F.C.Tokyo at the J-League Cup of Japan on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Shonan BellmareConsadole Sapporo10:00

Shonan Bellmare - Consadole Sapporo

Shonan Bellmare are playing Consadole Sapporo at the J-League Cup of Japan on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

V-Varen NagasakiYokohama F. Marinos10:00

V-Varen Nagasaki - Yokohama F. Marinos

V-Varen Nagasaki are playing Yokohama F. Marinos at the J-League Cup of Japan on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Vissel KobeNagoya Grampus Eight10:00

Vissel Kobe - Nagoya Grampus Eight

Vissel Kobe are playing Nagoya Grampus Eight at the J-League Cup of Japan on May 22. The match will kick off 10:00 UTC.

OrdabasyAtyrau12:00

Ordabasy - Atyrau

Ordabasy are playing Atyrau at the National Cup of Kazakhstan on May 22. The match will kick off 12:00 UTC.

TobolKaisar13:00

Tobol - Kaisar

Tobol are playing Kaisar at the National Cup of Kazakhstan on May 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Chao Pak KeiTim Iec11:05

Chao Pak Kei - Tim Iec

Chao Pak Kei are playing Tim Iec at the Elite League of Macao on May 22. The match will kick off 11:05 UTC.

Monte CarloMacau U-2313:00

Monte Carlo - Macau U-23

Monte Carlo are playing Macau U-23 at the Elite League of Macao on May 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Energetik MaryAltyn Asyr13:00

Energetik Mary - Altyn Asyr

Energetik Mary are playing Altyn Asyr at the Yokary Liga of Turkmenistan on May 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Istiklol FerganaShortan Guzor16:00

Istiklol Fergana - Shortan Guzor

Istiklol Fergana are playing Shortan Guzor at the Pro League A of Uzbekistan on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Mashal MuborakNeftchi Fergana16:00

Mashal Muborak - Neftchi Fergana

Mashal Muborak are playing Neftchi Fergana at the Pro League A of Uzbekistan on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

SherdorOq-tepa16:00

Sherdor - Oq-tepa

Sherdor are playing Oq-tepa at the Pro League A of Uzbekistan on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Xorazm UrganchIftixor16:00

Xorazm Urganch - Iftixor

Xorazm Urganch are playing Iftixor at the Pro League A of Uzbekistan on May 22. The match will kick off 16:00 UTC.

ASOSSoleil15:00

ASOS - Soleil

ASOS are playing Soleil at the Championat National of Benin on May 22. The match will kick off 15:00 UTC.

ASVOUpi Onm15:00

ASVO - Upi Onm

ASVO are playing Upi Onm at the Championat National of Benin on May 22. The match will kick off 15:00 UTC.

Avrankou OmnisportUSS Krake15:00

Avrankou Omnisport - USS Krake

Avrankou Omnisport are playing USS Krake at the Championat National of Benin on May 22. The match will kick off 15:00 UTC.

BemberekeDragons15:00

Bembereke - Dragons

Bembereke are playing Dragons at the Championat National of Benin on May 22. The match will kick off 15:00 UTC.

Buffles du BorgouDynamo Abomey15:00

Buffles du Borgou - Dynamo Abomey

Buffles du Borgou are playing Dynamo Abomey at the Championat National of Benin on May 22. The match will kick off 15:00 UTC.

Energie SportsJAC15:00

Energie Sports - JAC

Energie Sports are playing JAC at the Championat National of Benin on May 22. The match will kick off 15:00 UTC.

FC EsaeJS Pob15:00

FC Esae - JS Pob

FC Esae are playing JS Pob at the Championat National of Benin on May 22. The match will kick off 15:00 UTC.

Ismaily SCAl Ahly Cairo20:00

Ismaily SC - Al Ahly Cairo

Ismaily SC are playing Al Ahly Cairo at the Premier League of Egypt on May 22. The match will kick off 20:00 UTC.

PyramidsNojom El Mostabel20:00

Pyramids - Nojom El Mostabel

Pyramids are playing Nojom El Mostabel at the Premier League of Egypt on May 22. The match will kick off 20:00 UTC.

Ben GuerdaneMonastir14:00

Ben Guerdane - Monastir

Ben Guerdane are playing Monastir at the Ligue 1 of Tunisia on May 22. The match will kick off 14:00 UTC.

BizertinStade Gabesien14:00

Bizertin - Stade Gabesien

Bizertin are playing Stade Gabesien at the Ligue 1 of Tunisia on May 22. The match will kick off 14:00 UTC.

GabesHammam-Lif14:00

Gabes - Hammam-Lif

Gabes are playing Hammam-Lif at the Ligue 1 of Tunisia on May 22. The match will kick off 14:00 UTC.

MetlaouiClub Africain14:00

Metlaoui - Club Africain

Metlaoui are playing Club Africain at the Ligue 1 of Tunisia on May 22. The match will kick off 14:00 UTC.

SfaxienEtoile du Sahel14:00

Sfaxien - Etoile du Sahel

Sfaxien are playing Etoile du Sahel at the Ligue 1 of Tunisia on May 22. The match will kick off 14:00 UTC.

TataouineStade Tunis14:00

Tataouine - Stade Tunis

Tataouine are playing Stade Tunis at the Ligue 1 of Tunisia on May 22. The match will kick off 14:00 UTC.

Birmingham LegionNashville00:00

Birmingham Legion - Nashville

Birmingham Legion are playing Nashville at the USL Championship of Usa on May 23. The match will kick off 00:00 UTC.

Swope Park RangersMemphis 90100:00

Swope Park Rangers - Memphis 901

Swope Park Rangers are playing Memphis 901 at the USL Championship of Usa on May 23. The match will kick off 00:00 UTC.

FresnoAustin Bold02:30

Fresno - Austin Bold

Fresno are playing Austin Bold at the USL Championship of Usa on May 23. The match will kick off 02:30 UTC.

Orlando City-2Richmond Kickers23:30

Orlando City-2 - Richmond Kickers

Orlando City-2 are playing Richmond Kickers at the USL League One of Usa on May 22. The match will kick off 23:30 UTC.

North TexasForward Madison00:00

North Texas - Forward Madison

North Texas are playing Forward Madison at the USL League One of Usa on May 23. The match will kick off 00:00 UTC.

San LorenzoEstudiantes San Luis00:10

San Lorenzo - Estudiantes San Luis

San Lorenzo are playing Estudiantes San Luis at the National cup of Argentina on May 23. The match will kick off 00:10 UTC.

Club DestroyersNacional Potosi19:00

Club Destroyers - Nacional Potosi

Club Destroyers are playing Nacional Potosi at the Apertura of Bolivia on May 22. The match will kick off 19:00 UTC.

WilstermannBlooming22:15

Wilstermann - Blooming

Wilstermann are playing Blooming at the Apertura of Bolivia on May 22. The match will kick off 22:15 UTC.

Oriente PetroleroAurora00:30

Oriente Petrolero - Aurora

Oriente Petrolero are playing Aurora at the Apertura of Bolivia on May 23. The match will kick off 00:30 UTC.

The StrongestAlways Ready00:30

The Strongest - Always Ready

The Strongest are playing Always Ready at the Apertura of Bolivia on May 23. The match will kick off 00:30 UTC.

Sampaio CorreaPalmeiras22:15

Sampaio Correa - Palmeiras

Sampaio Correa are playing Palmeiras at the National Cup of Brasil on May 22. The match will kick off 22:15 UTC.

JuventudeGremio00:30

Juventude - Gremio

Juventude are playing Gremio at the National Cup of Brasil on May 23. The match will kick off 00:30 UTC.

Sao PauloBahia00:30

Sao Paulo - Bahia

Sao Paulo are playing Bahia at the National Cup of Brasil on May 23. The match will kick off 00:30 UTC.

Peninsula PowerEastern Suburbs09:15

Peninsula Power - Eastern Suburbs

Peninsula Power are playing Eastern Suburbs at the NPL Queensland of Australia on May 22. The match will kick off 09:15 UTC.

Brisbane CitySunshine Coast09:30

Brisbane City - Sunshine Coast

Brisbane City are playing Sunshine Coast at the NPL Queensland of Australia on May 22. The match will kick off 09:30 UTC.

Olympic FCMagpies Crusaders09:30

Olympic FC - Magpies Crusaders

Olympic FC are playing Magpies Crusaders at the NPL Queensland of Australia on May 22. The match will kick off 09:30 UTC.

Queensland LionsGold Coast United FC09:30

Queensland Lions - Gold Coast United FC

Queensland Lions are playing Gold Coast United FC at the NPL Queensland of Australia on May 22. The match will kick off 09:30 UTC.