Plateau United logo
Nigeria

Plateau United Live Stream & Live Score, Roster & Fixtures, Results & Video Highlights

Upcoming Fixtures
Delta ForcePlateau UnitedSunday 15:00

Delta Force - Plateau United

Delta Force are playing Plateau United at the NPFL of Nigeria on May 26. The match will kick off 15:00 UTC.

Latest Results
Plateau United2 - 0Yobe Stars3 days ago Full TimeFT

Plateau United - Yobe Stars

Plateau United played Yobe Stars at the NPFL of Nigeria on May 20. The match kicked off 15:00 UTC. Plateau United won 2-0.

Go Round1 - 1Plateau United7 days ago Full TimeFT

Go Round - Plateau United

Go Round played Plateau United at the NPFL of Nigeria on May 16. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Plateau United2 - 1Nasarawa11 days ago Full TimeFT

Plateau United - Nasarawa

Plateau United played Nasarawa at the NPFL of Nigeria on May 12. The match kicked off 15:00 UTC. Plateau United won 2-1.

Plateau United2 - 0Gombe15 days ago Full TimeFT

Plateau United - Gombe

Plateau United played Gombe at the NPFL of Nigeria on May 8. The match kicked off 15:00 UTC. Plateau United won 2-0.

Kano Pillars1 - 0Plateau United18 days ago Full TimeFT

Kano Pillars - Plateau United

Kano Pillars played Plateau United at the NPFL of Nigeria on May 5. The match kicked off 15:00 UTC. Kano Pillars won 1-0.

Plateau United2 - 0Enugu Rangers2 years ago Full TimeFT

Plateau United - Enugu Rangers

Plateau United played Enugu Rangers at the NPFL of Nigeria on September 9. The match kicked off 15:00 UTC. Plateau United won 2-0.

Wikki Tourist1 - 0Plateau United2 years ago Full TimeFT

Wikki Tourist - Plateau United

Wikki Tourist played Plateau United at the NPFL of Nigeria on September 3. The match kicked off 15:00 UTC. Wikki Tourist won 1-0.

Plateau United1 - 1Rivers United2 years ago Full TimeFT

Plateau United - Rivers United

Plateau United played Rivers United at the NPFL of Nigeria on August 27. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

ABS2 - 0Plateau United2 years ago Full TimeFT

ABS - Plateau United

ABS played Plateau United at the NPFL of Nigeria on August 20. The match kicked off 15:00 UTC. ABS won 2-0.

Plateau United1 - 0MFM FC2 years ago Full TimeFT

Plateau United - MFM FC

Plateau United played MFM FC at the NPFL of Nigeria on August 13. The match kicked off 15:00 UTC. Plateau United won 1-0.

Kano Pillars1 - 1Plateau United2 years ago Full TimeFT

Kano Pillars - Plateau United

Kano Pillars played Plateau United at the NPFL of Nigeria on August 6. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Plateau United2 - 0Shooting Stars2 years ago Full TimeFT

Plateau United - Shooting Stars

Plateau United played Shooting Stars at the NPFL of Nigeria on July 30. The match kicked off 15:00 UTC. Plateau United won 2-0.

Lobi Stars0 - 0Plateau United2 years ago Full TimeFT

Lobi Stars - Plateau United

Lobi Stars played Plateau United at the NPFL of Nigeria on July 23. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Plateau United1 - 0Ifeanyi Ubah2 years ago Full TimeFT

Plateau United - Ifeanyi Ubah

Plateau United played Ifeanyi Ubah at the NPFL of Nigeria on July 19. The match kicked off 15:00 UTC. Plateau United won 1-0.

Niger Tornadoes1 - 0Plateau United2 years ago Full TimeFT

Niger Tornadoes - Plateau United

Niger Tornadoes played Plateau United at the NPFL of Nigeria on July 16. The match kicked off 15:00 UTC. Niger Tornadoes won 1-0.

Plateau United3 - 0Akwa United2 years ago Full TimeFT

Plateau United - Akwa United

Plateau United played Akwa United at the NPFL of Nigeria on July 9. The match kicked off 15:00 UTC. Plateau United won 3-0.

El Kanemi1 - 0Plateau United2 years ago Full TimeFT

El Kanemi - Plateau United

El Kanemi played Plateau United at the NPFL of Nigeria on July 2. The match kicked off 15:00 UTC. El Kanemi won 1-0.

Plateau United1 - 0Nasarawa2 years ago Full TimeFT

Plateau United - Nasarawa

Plateau United played Nasarawa at the NPFL of Nigeria on June 28. The match kicked off 15:00 UTC. Plateau United won 1-0.

Abia Warriors2 - 1Plateau United2 years ago Full TimeFT

Abia Warriors - Plateau United

Abia Warriors played Plateau United at the NPFL of Nigeria on June 18. The match kicked off 15:00 UTC. Abia Warriors won 2-1.

Sunshine Stars1 - 2Plateau United2 years ago Full TimeFT

Sunshine Stars - Plateau United

Sunshine Stars played Plateau United at the NPFL of Nigeria on June 7. The match kicked off 15:00 UTC. Plateau United won 1-2.

Plateau United is a football club from Nigeria competing in the NPFL of Nigeria. ScoreBat covers all matches of Plateau United in real-time, providing free live streaming, livescore & results, as well as Plateau United roster, fixtures & live table.

You can watch the matches of Plateau United for free as our crawler finds all the publicly available livestreams. We are also adding all videos of the Plateau United goals as well as match highlights in real time so you can watch the videos if you missed them. We are not hosting any video content, so if you think that a video infriges your copyright please contact the website that hosts it.

Apart from the live stream you can also follow Plateau United livescore, see all the results and upcoming fixtures as we have the complete season roster of Plateau United, who will be playing Delta Force on Sunday in the NPFL of Nigeria. You can watch Delta Force vs Plateau United live stream on ScoreBat. The match will kick off 15:00 UTC..

Matchday Live
Mexico U-20Italy U-2016:00

Mexico U-20 - Italy U-20

Mexico U-20 are playing Italy U-20 at the Group Stage of Fifa U-20 World Cup on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Tahiti U-20Senegal U-2016:00

Tahiti U-20 - Senegal U-20

Tahiti U-20 are playing Senegal U-20 at the Group Stage of Fifa U-20 World Cup on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Japan U-20Ecuador U-2018:30

Japan U-20 - Ecuador U-20

Japan U-20 are playing Ecuador U-20 at the Group Stage of Fifa U-20 World Cup on May 23. The match will kick off 18:30 UTC.

Poland U-20Colombia U-2018:30

Poland U-20 - Colombia U-20

Poland U-20 are playing Colombia U-20 at the Group Stage of Fifa U-20 World Cup on May 23. The match will kick off 18:30 UTC.

ChikhuraDinamo Batumi15:00

Chikhura - Dinamo Batumi

Chikhura are playing Dinamo Batumi at the Erovnuli Liga of Georgia on May 23. The match will kick off 15:00 UTC.

WIT GeorgiaLokomotiv Tbilisi17:00

WIT Georgia - Lokomotiv Tbilisi

WIT Georgia are playing Lokomotiv Tbilisi at the Erovnuli Liga of Georgia on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

StuttgartUnion Berlin18:30

Stuttgart - Union Berlin

Stuttgart are playing Union Berlin at the Bundesliga, Relegation Playoff of Germany on May 23. The match will kick off 18:30 UTC.

Gaz Metan MediasVoluntari17:30

Gaz Metan Medias - Voluntari

Gaz Metan Medias are playing Voluntari at the Liga 1, Relegation round of Romania on May 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Crvena ZvezdaPartizan17:00

Crvena Zvezda - Partizan

Crvena Zvezda are playing Partizan at the National Cup of Serbia on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

CorinthiansDeportivo Lara22:15

Corinthians - Deportivo Lara

Corinthians are playing Deportivo Lara at the Copa Sudamericana of Conmebol on May 23. The match will kick off 22:15 UTC.

WanderersCerro M.22:15

Wanderers - Cerro M.

Wanderers are playing Cerro M. at the Copa Sudamericana of Conmebol on May 23. The match will kick off 22:15 UTC.

Argentinos JuniorsDeportes Tolima00:30

Argentinos Juniors - Deportes Tolima

Argentinos Juniors are playing Deportes Tolima at the Copa Sudamericana of Conmebol on May 24. The match will kick off 00:30 UTC.

FluminenseAtletico Nacional00:30

Fluminense - Atletico Nacional

Fluminense are playing Atletico Nacional at the Copa Sudamericana of Conmebol on May 24. The match will kick off 00:30 UTC.

Independiente Del ValleUniversidad Catolica00:30

Independiente Del Valle - Universidad Catolica

Independiente Del Valle are playing Universidad Catolica at the Copa Sudamericana of Conmebol on May 24. The match will kick off 00:30 UTC.

VllazniaBylis14:00

Vllaznia - Bylis

Vllaznia are playing Bylis at the Division 1, Playoffs of Albania on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Botev GalabovoArda Kardzhali14:00

Botev Galabovo - Arda Kardzhali

Botev Galabovo are playing Arda Kardzhali at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

CSKA 1948 SofiaLokomotiv Sofia14:00

CSKA 1948 Sofia - Lokomotiv Sofia

CSKA 1948 Sofia are playing Lokomotiv Sofia at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Kariana ErdenPomorie14:00

Kariana Erden - Pomorie

Kariana Erden are playing Pomorie at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Lokomotiv G-OChernomorets Balchik14:00

Lokomotiv G-O - Chernomorets Balchik

Lokomotiv G-O are playing Chernomorets Balchik at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

LovechDobrudzha14:00

Lovech - Dobrudzha

Lovech are playing Dobrudzha at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

NesebrMontana14:00

Nesebr - Montana

Nesebr are playing Montana at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

PirinLudogorets-214:00

Pirin - Ludogorets-2

Pirin are playing Ludogorets-2 at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Strumska slavaTsarsko selo14:00

Strumska slava - Tsarsko selo

Strumska slava are playing Tsarsko selo at the B PFG of Bulgaria on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

EtarSlavia Sofia17:00

Etar - Slavia Sofia

Etar are playing Slavia Sofia at the A PFG, Playoffs of Bulgaria on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

ElvaK-Jarve JK Jarve16:00

Elva - K-Jarve JK Jarve

Elva are playing K-Jarve JK Jarve at the Esiliiga A of Estonia on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Flora-2Tammeka Tartu-216:00

Flora-2 - Tammeka Tartu-2

Flora-2 are playing Tammeka Tartu-2 at the Esiliiga A of Estonia on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Levadia-2Vaprus Parnu16:00

Levadia-2 - Vaprus Parnu

Levadia-2 are playing Vaprus Parnu at the Esiliiga A of Estonia on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

LIF VikingurSkala IF17:00

LIF Vikingur - Skala IF

LIF Vikingur are playing Skala IF at the National cup of Faroe Islands on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

AftureldingFjolnir19:15

Afturelding - Fjolnir

Afturelding are playing Fjolnir at the 1. Deild of Iceland on May 23. The match will kick off 19:15 UTC.

HaukarThrottur Reykjavik19:15

Haukar - Throttur Reykjavik

Haukar are playing Throttur Reykjavik at the 1. Deild of Iceland on May 23. The match will kick off 19:15 UTC.

NjardvikKeflavik19:15

Njardvik - Keflavik

Njardvik are playing Keflavik at the 1. Deild of Iceland on May 23. The match will kick off 19:15 UTC.

SelfossVidir Gardur18:00

Selfoss - Vidir Gardur

Selfoss are playing Vidir Gardur at the 2. Deild of Iceland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

AsaneSK Brann16:00

Asane - SK Brann

Asane are playing SK Brann at the National cup of Norway on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

HinnaViking FK16:00

Hinna - Viking FK

Hinna are playing Viking FK at the National cup of Norway on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

SunndalMolde16:00

Sunndal - Molde

Sunndal are playing Molde at the National cup of Norway on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

UllernStromsgodset16:00

Ullern - Stromsgodset

Ullern are playing Stromsgodset at the National cup of Norway on May 23. The match will kick off 16:00 UTC.

VardenesetStaal Jorpeland17:00

Vardeneset - Staal Jorpeland

Vardeneset are playing Staal Jorpeland at the 3. Division, Group 3 of Norway on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

LadaUfa-213:00

Lada - Ufa-2

Lada are playing Ufa-2 at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on May 23. The match will kick off 13:00 UTC.

ChelyabinskUral-213:30

Chelyabinsk - Ural-2

Chelyabinsk are playing Ural-2 at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on May 23. The match will kick off 13:30 UTC.

Volga UlyanovskZvezda Perm14:00

Volga Ulyanovsk - Zvezda Perm

Volga Ulyanovsk are playing Zvezda Perm at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

NeftekhimikNosta15:00

Neftekhimik - Nosta

Neftekhimik are playing Nosta at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on May 23. The match will kick off 15:00 UTC.

KAMAZSyzran15:30

KAMAZ - Syzran

KAMAZ are playing Syzran at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on May 23. The match will kick off 15:30 UTC.

Dundee UnitedSt. Mirren18:45

Dundee United - St. Mirren

Dundee United are playing St. Mirren at the Championship, Promotion Playoff of Scotland on May 23. The match will kick off 18:45 UTC.

Pitea WLimhamn W17:00

Pitea W - Limhamn W

Pitea W are playing Limhamn W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

SkovdeTrollhattan17:30

Skovde - Trollhattan

Skovde are playing Trollhattan at the Division 1, Sodra of Sweden on May 23. The match will kick off 17:30 UTC.

LidkopingGauthiod17:00

Lidkoping - Gauthiod

Lidkoping are playing Gauthiod at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

ChiassoAarau18:00

Chiasso - Aarau

Chiasso are playing Aarau at the Challenge League of Switzerland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

KriensLausanne18:00

Kriens - Lausanne

Kriens are playing Lausanne at the Challenge League of Switzerland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

RapperswilWinterthur18:00

Rapperswil - Winterthur

Rapperswil are playing Winterthur at the Challenge League of Switzerland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

SchaffhausenWil18:00

Schaffhausen - Wil

Schaffhausen are playing Wil at the Challenge League of Switzerland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

VaduzServette18:00

Vaduz - Servette

Vaduz are playing Servette at the Challenge League of Switzerland on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Ergene VelimesporNevsehir Belediye13:00

Ergene Velimespor - Nevsehir Belediye

Ergene Velimespor are playing Nevsehir Belediye at the 3. Lig, Promotion Playoff of Turkey on May 23. The match will kick off 13:00 UTC.

InhuletsAhrobiznes Volochysk14:00

Inhulets - Ahrobiznes Volochysk

Inhulets are playing Ahrobiznes Volochysk at the Persha Liga of Ukraine on May 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Gyeongju KHNP0 - 1GangneungFull TimeFT

Gyeongju KHNP - Gangneung

Gyeongju KHNP played Gangneung at the National League cup of Korea Republic on May 23. The match kicked off 06:00 UTC. Gangneung won 0-1.

Changwon0 - 0Mokpo CityFull TimeFT

Changwon - Mokpo City

Changwon played Mokpo City at the National League cup of Korea Republic on May 23. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Muktijoddha SKC1 - 4Abahani84'

Muktijoddha SKC - Abahani

Muktijoddha SKC are playing Abahani at the Premier League of Bangladesh on May 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and Abahani is winning 1-4.

Nofel SC1 - 3Bashundhara Kings82'

Nofel SC - Bashundhara Kings

Nofel SC are playing Bashundhara Kings at the Premier League of Bangladesh on May 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and Bashundhara Kings is winning 1-3.

PersibTIRA Persikabo13:30

Persib - TIRA Persikabo

Persib are playing TIRA Persikabo at the Liga 1 of Indonesia on May 23. The match will kick off 13:30 UTC.

Cheng Fung1 - 0Policia37'

Cheng Fung - Policia

Cheng Fung are playing Policia at the Elite League of Macao on May 23. The match kicked off 11:05 UTC. It's the first half and Cheng Fung is winning 1-0.

Hang SaiCasa Benfica13:00

Hang Sai - Casa Benfica

Hang Sai are playing Casa Benfica at the Elite League of Macao on May 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Al-OrubaSaham18:00

Al-Oruba - Saham

Al-Oruba are playing Saham at the Premier League of Oman on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

MjeesDhufar18:00

Mjees - Dhufar

Mjees are playing Dhufar at the Premier League of Oman on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

MuscatSohar18:00

Muscat - Sohar

Muscat are playing Sohar at the Premier League of Oman on May 23. The match will kick off 18:00 UTC.

ASPACTonnerre Abomey15:00

ASPAC - Tonnerre Abomey

ASPAC are playing Tonnerre Abomey at the Championat National of Benin on May 23. The match will kick off 15:00 UTC.

MalacatecoAntigua GFC17:00

Malacateco - Antigua GFC

Malacateco are playing Antigua GFC at the Liga Nacional, Final Stages of Guatemala on May 23. The match will kick off 17:00 UTC.

TigresLeon01:45

Tigres - Leon

Tigres are playing Leon at the Primera Division, Playoff of Mexico on May 24. The match will kick off 01:45 UTC.

Sport Boys WarnesBolivar19:00

Sport Boys Warnes - Bolivar

Sport Boys Warnes are playing Bolivar at the Apertura of Bolivia on May 23. The match will kick off 19:00 UTC.

InternacionalPaysandu23:00

Internacional - Paysandu

Internacional are playing Paysandu at the National Cup of Brasil on May 23. The match will kick off 23:00 UTC.

FortalezaBotafogo PB00:30

Fortaleza - Botafogo PB

Fortaleza are playing Botafogo PB at the Copa de Nordeste of Brasil on May 24. The match will kick off 00:30 UTC.

Deportes QuindioLlaneros00:00

Deportes Quindio - Llaneros

Deportes Quindio are playing Llaneros at the Primera B, Playoffs of Colombia on May 24. The match will kick off 00:00 UTC.

Mexico U-180 - 2England U-1887'

Mexico U-18 - England U-18

Mexico U-18 are playing England U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and England U-18 is winning 0-2.

Russia U-183 - 2Slovakia U-18Full TimeFT

Russia U-18 - Slovakia U-18

Russia U-18 played Slovakia U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 23. The match kicked off 10:00 UTC. Russia U-18 won 3-2.

Spain U-181 - 2Czech Republic U-1888'

Spain U-18 - Czech Republic U-18

Spain U-18 are playing Czech Republic U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and Czech Republic U-18 is winning 1-2.

Ukraine U-180 - 0Croatia U-18Full TimeFT

Ukraine U-18 - Croatia U-18

Ukraine U-18 played Croatia U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 23. The match kicked off 10:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.