Kings Lynn Town vs Hitchin Town Live Score and Live Stream

Kick-off at 15:00 on Saturday, March 16
MarriottMarriott (goal)5'
RichardsRichards (goal)12'
EzraEzra (goal)41'
ChesmainChesmain (og)62'
BirdBird (goal)70'
England NL Premier, Southern Central
3 : 2
FT
Copy
All videos of Kings Lynn Town - Hitchin Town on your website!
Full Time
Match ends. Kings Lynn Town 3, Hitchin Town 2.
70 '
3 - 2
Bird scores for Hitchin Town.
62 '
3 - 1
Chesmain scores into his own net.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 2 : 1
First half ends.
41 '
2 - 1
Ezra scores for Hitchin Town.
12 '
2 - 0
Richards scores for Kings Lynn Town.
5 '
1 - 0
Marriott scores for Kings Lynn Town.
Kick-off
First half begins
View All
10
Kings Lynn Town haven't lost in their previous 10 home matches.
6
Kings Lynn Town haven't played a draw in their previous 6 matches.
5
Hitchin Town's last 5 matches had under 2.5 goals.
Live Match Report

Kings Lynn Town played Hitchin Town at the NL Premier, Southern Central of England on March 16. The match kicked off 15:00 UTC. Kings Lynn Town won 3-2. Kings Lynn Town are 2nd in the table with 80 points after 42 matches, while Hitchin Town are 18th with 48 points in 42 matches.

Marriott scored the first goal on the 5th minute of the game followed by goals from Richards, Ezra, Chesmain and Bird, who made the final score 3-2.

ScoreBat is covering Kings Lynn Town vs Hitchin Town in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and video highlights. England NL Premier, Southern Central's live standings are availble and updated in real time. You can watch Kings Lynn Town vs Hitchin Town live stream here on ScoreBat. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We cover all matches of England NL Premier, Southern Central in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/hitchin-town-vs-kings-lynn-town-live-stream/

Kings Lynn Town have lost to Rushall Olympic in their previous match, while Hitchin Town have played a draw with Halesowen Town in their previous match.

Previous Meetings
January 23rd, 2019 - NL Premier, Southern Central
January 27th, 2018 - NL Premier, Southern South
October 10th, 2017 - NL Premier, Southern South
February 25th, 2017 - NL Premier, Southern South

Kings Lynn Town and Hitchin Town have met 4 times in their recent history. Kings Lynn Town won twice while Hitchin Town also won twice.

Kings Lynn Town have won 23 of their 42 matches in NL Premier, Southern Central, drawing 11 and having 8 defeats this season. They have scored 80 goals - 1.90 per match, conceding 41 - 0.98 per match. Hitchin Town have won 14 of their 42 matches in NL Premier, Southern Central, drawing 6 and having 22 defeats this season. They have scored 50 goals - 1.19 per match, conceding 71 - 1.69 per match.

Goals and video highlights of the match between Kings Lynn Town and Hitchin Town are being added in real time. You can watch the goals by Marriott, Richards, Ezra, Chesmain and Bird as we are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Kings Lynn Town or Hitchin Town score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Kings Lynn Town and Hitchin Town include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Kings Lynn Town vs Hitchin Town with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of England NL Premier, Southern Central are available whenever we can find a public stream. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
LazioBologna18:30

Lazio - Bologna

Lazio are playing Bologna at the Serie A of Italy on May 20. The match will kick off 18:30 UTC.

RubinAnzhi16:00

Rubin - Anzhi

Rubin are playing Anzhi at the Premier League of Russia on May 20. The match will kick off 16:00 UTC.

RudesSlaven Koprivnica16:00

Rudes - Slaven Koprivnica

Rudes are playing Slaven Koprivnica at the 1 HNL of Croatia on May 20. The match will kick off 16:00 UTC.

BrondbyMidtjylland17:00

Brondby - Midtjylland

Brondby are playing Midtjylland at the Superliga, Championship Round of Denmark on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

IlvesMariehamn15:30

Ilves - Mariehamn

Ilves are playing Mariehamn at the Veikkausliiga of Finland on May 20. The match will kick off 15:30 UTC.

KPVHIFK15:30

KPV - HIFK

KPV are playing HIFK at the Veikkausliiga of Finland on May 20. The match will kick off 15:30 UTC.

LahtiHJK Helsinki15:30

Lahti - HJK Helsinki

Lahti are playing HJK Helsinki at the Veikkausliiga of Finland on May 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Vaasan PSRoPS15:30

Vaasan PS - RoPS

Vaasan PS are playing RoPS at the Veikkausliiga of Finland on May 20. The match will kick off 15:30 UTC.

KTPJaro15:30

KTP - Jaro

KTP are playing Jaro at the Ykkonen of Finland on May 20. The match will kick off 15:30 UTC.

RustaviTorpedo K.15:00

Rustavi - Torpedo K.

Rustavi are playing Torpedo K. at the Erovnuli Liga of Georgia on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

SaburtaloDinamo Tb.17:00

Saburtalo - Dinamo Tb.

Saburtalo are playing Dinamo Tb. at the Erovnuli Liga of Georgia on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

FH HafnarfjordurValur19:15

FH Hafnarfjordur - Valur

FH Hafnarfjordur are playing Valur at the Premier League of Iceland on May 20. The match will kick off 19:15 UTC.

GrindavikFylkir19:15

Grindavik - Fylkir

Grindavik are playing Fylkir at the Premier League of Iceland on May 20. The match will kick off 19:15 UTC.

KR ReykjavikHK19:15

KR Reykjavik - HK

KR Reykjavik are playing HK at the Premier League of Iceland on May 20. The match will kick off 19:15 UTC.

MoldeViking FK17:00

Molde - Viking FK

Molde are playing Viking FK at the Eliteserien of Norway on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

AstraSepsi18:00

Astra - Sepsi

Astra are playing Sepsi at the Liga 1, Championship round of Romania on May 20. The match will kick off 18:00 UTC.

AlbaceteGranada CF19:00

Albacete - Granada CF

Albacete are playing Granada CF at the Segunda Division of Spain on May 20. The match will kick off 19:00 UTC.

BrageSyrianska17:00

Brage - Syrianska

Brage are playing Syrianska at the Superettan of Sweden on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

BrommapojkarnaJonkoping S.17:00

Brommapojkarna - Jonkoping S.

Brommapojkarna are playing Jonkoping S. at the Superettan of Sweden on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

AIKFalkenberg17:00

AIK - Falkenberg

AIK are playing Falkenberg at the Allsvenskan of Sweden on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

GoteborgHammarby17:00

Goteborg - Hammarby

Goteborg are playing Hammarby at the Allsvenskan of Sweden on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

IFK NorrkopingSundsvall17:00

IFK Norrkoping - Sundsvall

IFK Norrkoping are playing Sundsvall at the Allsvenskan of Sweden on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Ostersunds FKOrebro17:00

Ostersunds FK - Orebro

Ostersunds FK are playing Orebro at the Allsvenskan of Sweden on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

AnkaragucuDemir Grup Sivasspor17:00

Ankaragucu - Demir Grup Sivasspor

Ankaragucu are playing Demir Grup Sivasspor at the Super Lig of Turkey on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Erzurum BBFenerbahce17:00

Erzurum BB - Fenerbahce

Erzurum BB are playing Fenerbahce at the Super Lig of Turkey on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

PersepolisAl Sadd SC Doha16:30

Persepolis - Al Sadd SC Doha

Persepolis are playing Al Sadd SC Doha at the Group Stage of Asian Champions League on May 20. The match will kick off 16:30 UTC.

Al AinEsteghlal18:00

Al Ain - Esteghlal

Al Ain are playing Esteghlal at the Group Stage of Asian Champions League on May 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Al DuhailAl Hilal Riyadh18:00

Al Duhail - Al Hilal Riyadh

Al Duhail are playing Al Hilal Riyadh at the Group Stage of Asian Champions League on May 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Al Ahli JeddahPakhtakor19:00

Al Ahli Jeddah - Pakhtakor

Al Ahli Jeddah are playing Pakhtakor at the Group Stage of Asian Champions League on May 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Bucheon 1995Busan I Park10:30

Bucheon 1995 - Busan I Park

Bucheon 1995 are playing Busan I Park at the K-League 2 of Korea Republic on May 20. The match will kick off 10:30 UTC.

Gwangju SangmuSeoul E-Land10:30

Gwangju Sangmu - Seoul E-Land

Gwangju Sangmu are playing Seoul E-Land at the K-League 2 of Korea Republic on May 20. The match will kick off 10:30 UTC.

CRB MaceioCoritiba23:00

CRB Maceio - Coritiba

CRB Maceio are playing Coritiba at the Serie B of Brasil on May 20. The match will kick off 23:00 UTC.

Guayaquil CityAucas00:15

Guayaquil City - Aucas

Guayaquil City are playing Aucas at the Serie A of Ecuador on May 21. The match will kick off 00:15 UTC.

Sportivo LuquenoDeportivo Capiata22:30

Sportivo Luqueno - Deportivo Capiata

Sportivo Luqueno are playing Deportivo Capiata at the Apertura of Paraguay on May 20. The match will kick off 22:30 UTC.

LoriPyunik11:00

Lori - Pyunik

Lori are playing Pyunik at the Premier League of Armenia on May 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Ararat-2Yerevan13:00

Ararat-2 - Yerevan

Ararat-2 are playing Yerevan at the First division of Armenia on May 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Lokomotiv Yerevan3 - 0ErebuniForfeitFrf

Lokomotiv Yerevan - Erebuni

Lokomotiv Yerevan played Erebuni at the First division of Armenia on May 20. Erebuni was forfeited with a 3-0 loss.. Lokomotiv Yerevan won 3-0.

Shirak-2Alashkert-213:00

Shirak-2 - Alashkert-2

Shirak-2 are playing Alashkert-2 at the First division of Armenia on May 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Neman WBobruichanka W13:00

Neman W - Bobruichanka W

Neman W are playing Bobruichanka W at the Premier League - Women of Belarus on May 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Slavia SofiaEtar17:00

Slavia Sofia - Etar

Slavia Sofia are playing Etar at the A PFG, Playoffs of Bulgaria on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Hajduk-2Bijelo Brdo14:00

Hajduk-2 - Bijelo Brdo

Hajduk-2 are playing Bijelo Brdo at the 2 HNL of Croatia on May 20. The match will kick off 14:00 UTC.

Liberec U-21Brno U-2111:00

Liberec U-21 - Brno U-21

Liberec U-21 are playing Brno U-21 at the Juniorska Liga, Championship round of Czech Republic on May 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Olomouc U-21Sparta Prague U-2111:00

Olomouc U-21 - Sparta Prague U-21

Olomouc U-21 are playing Sparta Prague U-21 at the Juniorska Liga, Championship round of Czech Republic on May 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Ostrava U-21Hradec Kralove U-2111:00

Ostrava U-21 - Hradec Kralove U-21

Ostrava U-21 are playing Hradec Kralove U-21 at the Juniorska Liga, Championship round of Czech Republic on May 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Slovacko U-21Boleslav U-2113:00

Slovacko U-21 - Boleslav U-21

Slovacko U-21 are playing Boleslav U-21 at the Juniorska Liga, Championship round of Czech Republic on May 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Jihlava U-210 - 1Slavia Praha U-2129'

Jihlava U-21 - Slavia Praha U-21

Jihlava U-21 are playing Slavia Praha U-21 at the Juniorska Liga, Relegation Round of Czech Republic on May 20. The match kicked off 09:00 UTC. It's the first half and Slavia Praha U-21 is winning 0-1.

Teplice U-21Budejovice U-2110:00

Teplice U-21 - Budejovice U-21

Teplice U-21 are playing Budejovice U-21 at the Juniorska Liga, Relegation Round of Czech Republic on May 20. The match will kick off 10:00 UTC.

Zlin U-21Pribram U-2111:00

Zlin U-21 - Pribram U-21

Zlin U-21 are playing Pribram U-21 at the Juniorska Liga, Relegation Round of Czech Republic on May 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Dukla Praha U-21Karvina U-2112:00

Dukla Praha U-21 - Karvina U-21

Dukla Praha U-21 are playing Karvina U-21 at the Juniorska Liga, Relegation Round of Czech Republic on May 20. The match will kick off 12:00 UTC.

AaB Aalborg-2Lyngby-212:00

AaB Aalborg-2 - Lyngby-2

AaB Aalborg-2 are playing Lyngby-2 at the Reserve League, 2nd Phase, Group Stage of Denmark on May 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Esbjerg-2OB Odense-212:00

Esbjerg-2 - OB Odense-2

Esbjerg-2 are playing OB Odense-2 at the Reserve League, 2nd Phase, Group Stage of Denmark on May 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Silkeborg-2Hobro-214:00

Silkeborg-2 - Hobro-2

Silkeborg-2 are playing Hobro-2 at the Reserve League, 2nd Phase, Group Stage of Denmark on May 20. The match will kick off 14:00 UTC.

Viborg-2Vendsyssel-214:00

Viborg-2 - Vendsyssel-2

Viborg-2 are playing Vendsyssel-2 at the Reserve League, 2nd Phase, Group Stage of Denmark on May 20. The match will kick off 14:00 UTC.

SJK-2KuFu-9815:30

SJK-2 - KuFu-98

SJK-2 are playing KuFu-98 at the Kakkonen, Group C of Finland on May 20. The match will kick off 15:30 UTC.

FK TskhinvaliTelavi13:30

FK Tskhinvali - Telavi

FK Tskhinvali are playing Telavi at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on May 20. The match will kick off 13:30 UTC.

Shevardeni 1906Samtredia15:00

Shevardeni 1906 - Samtredia

Shevardeni 1906 are playing Samtredia at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Wolfsburg U-19Stuttgart U-1915:00

Wolfsburg U-19 - Stuttgart U-19

Wolfsburg U-19 are playing Stuttgart U-19 at the U-19 Bundesliga, Playoffs of Germany on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Borussia D. U-19Schalke U-1916:45

Borussia D. U-19 - Schalke U-19

Borussia D. U-19 are playing Schalke U-19 at the U-19 Bundesliga, Playoffs of Germany on May 20. The match will kick off 16:45 UTC.

DundalkBohemians18:45

Dundalk - Bohemians

Dundalk are playing Bohemians at the Premier Division of Ireland on May 20. The match will kick off 18:45 UTC.

UCDCork City18:45

UCD - Cork City

UCD are playing Cork City at the Premier Division of Ireland on May 20. The match will kick off 18:45 UTC.

Finn HarpsShamrock19:00

Finn Harps - Shamrock

Finn Harps are playing Shamrock at the Premier Division of Ireland on May 20. The match will kick off 19:00 UTC.

BrayGalway18:45

Bray - Galway

Bray are playing Galway at the 1 division of Ireland on May 20. The match will kick off 18:45 UTC.

Beitar Tel AvivHapoel Nazareth Illit16:00

Beitar Tel Aviv - Hapoel Nazareth Illit

Beitar Tel Aviv are playing Hapoel Nazareth Illit at the Liga Leumit, Promotion Group of Israel on May 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Hapoel AfulaHapoel Kfar Saba16:00

Hapoel Afula - Hapoel Kfar Saba

Hapoel Afula are playing Hapoel Kfar Saba at the Liga Leumit, Promotion Group of Israel on May 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Hapoel AshkelonHapoel Katamon16:00

Hapoel Ashkelon - Hapoel Katamon

Hapoel Ashkelon are playing Hapoel Katamon at the Liga Leumit, Promotion Group of Israel on May 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Hapoel Ramat GanSektzia Nes Tziona16:00

Hapoel Ramat Gan - Sektzia Nes Tziona

Hapoel Ramat Gan are playing Sektzia Nes Tziona at the Liga Leumit, Promotion Group of Israel on May 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Chievo U-19Udinese U-1913:00

Chievo U-19 - Udinese U-19

Chievo U-19 are playing Udinese U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on May 20. The match will kick off 13:00 UTC.

BangaStumbras-215:00

Banga - Stumbras-2

Banga are playing Stumbras-2 at the 1 Lyga of Lithuania on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

JonavaZalgiris-215:00

Jonava - Zalgiris-2

Jonava are playing Zalgiris-2 at the 1 Lyga of Lithuania on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

DainavaMinija16:00

Dainava - Minija

Dainava are playing Minija at the 1 Lyga of Lithuania on May 20. The match will kick off 16:00 UTC.

NevezisHegelmann Litauen17:00

Nevezis - Hegelmann Litauen

Nevezis are playing Hegelmann Litauen at the 1 Lyga of Lithuania on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Odd Grenland-2Asane14:30

Odd Grenland-2 - Asane

Odd Grenland-2 are playing Asane at the 2. Division, Group 2 of Norway on May 20. The match will kick off 14:30 UTC.

Sarpsborg-2Arvoll18:00

Sarpsborg-2 - Arvoll

Sarpsborg-2 are playing Arvoll at the 3. Division, Group 1 of Norway on May 20. The match will kick off 18:00 UTC.

UllernMjondalen-217:00

Ullern - Mjondalen-2

Ullern are playing Mjondalen-2 at the 3. Division, Group 2 of Norway on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Sogndal-2Stromsgodset-219:00

Sogndal-2 - Stromsgodset-2

Sogndal-2 are playing Stromsgodset-2 at the 3. Division, Group 4 of Norway on May 20. The match will kick off 19:00 UTC.

VerdalRosenborg-217:00

Verdal - Rosenborg-2

Verdal are playing Rosenborg-2 at the 3. Division, Group 5 of Norway on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Lillestrom-2Bodo-Glimt-215:45

Lillestrom-2 - Bodo-Glimt-2

Lillestrom-2 are playing Bodo-Glimt-2 at the 3. Division, Group 6 of Norway on May 20. The match will kick off 15:45 UTC.

Petrolul 52ACS Poli Timisoara15:00

Petrolul 52 - ACS Poli Timisoara

Petrolul 52 are playing ACS Poli Timisoara at the Liga 2 of Romania on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Rubin-D0 - 0Anzhi-DHalf TimeHT

Rubin-D - Anzhi-D

Rubin-D are playing Anzhi-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 20. The match kicked off 08:30 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Torpedo Vl3 - 0Dnepr SmolenskForfeitFrf

Torpedo Vl - Dnepr Smolensk

Torpedo Vl played Dnepr Smolensk at the PFL, Zapad of Russia on May 20. Dnepr Smolensk was forfeited with a 3-0 loss.. Torpedo Vl won 3-0.

Chertanovo-2Luki-Energia15:00

Chertanovo-2 - Luki-Energia

Chertanovo-2 are playing Luki-Energia at the PFL, Zapad of Russia on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

TekstilshikPskov-74715:30

Tekstilshik - Pskov-747

Tekstilshik are playing Pskov-747 at the PFL, Zapad of Russia on May 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Chertanovo WZvezda W11:00

Chertanovo W - Zvezda W

Chertanovo W are playing Zvezda W at the Supreme Divison - Women of Russia on May 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Yenisey WLokomotiv W12:00

Yenisey W - Lokomotiv W

Yenisey W are playing Lokomotiv W at the Supreme Divison - Women of Russia on May 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Kubanochka WTorpedo Izhevsk W15:00

Kubanochka W - Torpedo Izhevsk W

Kubanochka W are playing Torpedo Izhevsk W at the Supreme Divison - Women of Russia on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Ryazan WCSKA W15:30

Ryazan W - CSKA W

Ryazan W are playing CSKA W at the Supreme Divison - Women of Russia on May 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Djurgarden WVaxjo W17:00

Djurgarden W - Vaxjo W

Djurgarden W are playing Vaxjo W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Linkoping WRosengard W17:00

Linkoping W - Rosengard W

Linkoping W are playing Rosengard W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Prespa BirlikIFK Malmo17:00

Prespa Birlik - IFK Malmo

Prespa Birlik are playing IFK Malmo at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on May 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Ankaragucu U-21Sivasspor U-2112:00

Ankaragucu U-21 - Sivasspor U-21

Ankaragucu U-21 are playing Sivasspor U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on May 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Erzurum BB U-21Fenerbahce U-2112:00

Erzurum BB U-21 - Fenerbahce U-21

Erzurum BB U-21 are playing Fenerbahce U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on May 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Chornomorets U-210 - 0Karpaty U-2131'

Chornomorets U-21 - Karpaty U-21

Chornomorets U-21 are playing Karpaty U-21 at the Youth League, Lower Round of Ukraine on May 20. The match kicked off 09:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Gimhae1 - 2Cheonan CityFull TimeFT

Gimhae - Cheonan City

Gimhae played Cheonan City at the National League cup of Korea Republic on May 20. The match kicked off 04:00 UTC. Cheonan City won 1-2.

Gyeongju KHNP4 - 0ChangwonFull TimeFT

Gyeongju KHNP - Changwon

Gyeongju KHNP played Changwon at the National League cup of Korea Republic on May 20. The match kicked off 06:00 UTC. Gyeongju KHNP won 4-0.

Gangneung2 - 1Mokpo City77'

Gangneung - Mokpo City

Gangneung are playing Mokpo City at the National League cup of Korea Republic on May 20. The match kicked off 08:00 UTC. It's the second half and Gangneung is winning 2-1.

Barito PuteraPersija13:30

Barito Putera - Persija

Barito Putera are playing Persija at the Liga 1 of Indonesia on May 20. The match will kick off 13:30 UTC.

PSM MakassarSemen Padang13:30

PSM Makassar - Semen Padang

PSM Makassar are playing Semen Padang at the Liga 1 of Indonesia on May 20. The match will kick off 13:30 UTC.

Al AqabaAl-Faysali20:00

Al Aqaba - Al-Faysali

Al Aqaba are playing Al-Faysali at the National cup of Jordan on May 20. The match will kick off 20:00 UTC.

Al-WeehdatAl Ahly20:00

Al-Weehdat - Al Ahly

Al-Weehdat are playing Al Ahly at the National cup of Jordan on May 20. The match will kick off 20:00 UTC.

MansheyatAl-Ramtha20:00

Mansheyat - Al-Ramtha

Mansheyat are playing Al-Ramtha at the National cup of Jordan on May 20. The match will kick off 20:00 UTC.

Um Al QotainAl-Karmel20:00

Um Al Qotain - Al-Karmel

Um Al Qotain are playing Al-Karmel at the National cup of Jordan on May 20. The match will kick off 20:00 UTC.

Al Hazm RassAl-Khaleej19:30

Al Hazm Rass - Al-Khaleej

Al Hazm Rass are playing Al-Khaleej at the Premiere League, Playoffs of Saudi Arabia on May 20. The match will kick off 19:30 UTC.

Chabab Rif HoceimaYoussoufia22:00

Chabab Rif Hoceima - Youssoufia

Chabab Rif Hoceima are playing Youssoufia at the Botola Pro of Morocco on May 20. The match will kick off 22:00 UTC.

MAT TetouanRCA Casablanca22:00

MAT Tetouan - RCA Casablanca

MAT Tetouan are playing RCA Casablanca at the Botola Pro of Morocco on May 20. The match will kick off 22:00 UTC.

MCO OujdaFAR Rabat22:00

MCO Oujda - FAR Rabat

MCO Oujda are playing FAR Rabat at the Botola Pro of Morocco on May 20. The match will kick off 22:00 UTC.

OCS SafiKACM Marrakech22:00

OCS Safi - KACM Marrakech

OCS Safi are playing KACM Marrakech at the Botola Pro of Morocco on May 20. The match will kick off 22:00 UTC.

Akwa UnitedAbia Warriors15:00

Akwa United - Abia Warriors

Akwa United are playing Abia Warriors at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

BendelSunshine Stars15:00

Bendel - Sunshine Stars

Bendel are playing Sunshine Stars at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

El KanemiIfeanyi Ubah15:00

El Kanemi - Ifeanyi Ubah

El Kanemi are playing Ifeanyi Ubah at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Enugu RangersRivers United15:00

Enugu Rangers - Rivers United

Enugu Rangers are playing Rivers United at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

EnyimbaNiger Tornadoes15:00

Enyimba - Niger Tornadoes

Enyimba are playing Niger Tornadoes at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

GombeHeartland15:00

Gombe - Heartland

Gombe are playing Heartland at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Kano PillarsDelta Force15:00

Kano Pillars - Delta Force

Kano Pillars are playing Delta Force at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

KwaraRemo Stars15:00

Kwara - Remo Stars

Kwara are playing Remo Stars at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Lobi StarsWikki Tourist15:00

Lobi Stars - Wikki Tourist

Lobi Stars are playing Wikki Tourist at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

MFM FCKatsina United15:00

MFM FC - Katsina United

MFM FC are playing Katsina United at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

NasarawaGo Round15:00

Nasarawa - Go Round

Nasarawa are playing Go Round at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Plateau UnitedYobe Stars15:00

Plateau United - Yobe Stars

Plateau United are playing Yobe Stars at the NPFL of Nigeria on May 20. The match will kick off 15:00 UTC.

SfaxienEsperance14:00

Sfaxien - Esperance

Sfaxien are playing Esperance at the National cup of Tunisia on May 20. The match will kick off 14:00 UTC.

CA AcassusoJJ Urquiza18:30

CA Acassuso - JJ Urquiza

CA Acassuso are playing JJ Urquiza at the Primera B Metropolitana of Argentina on May 20. The match will kick off 18:30 UTC.

Deportivo RiestraColegiales18:30

Deportivo Riestra - Colegiales

Deportivo Riestra are playing Colegiales at the Primera B Metropolitana of Argentina on May 20. The match will kick off 18:30 UTC.

San TelmoAll Boys18:30

San Telmo - All Boys

San Telmo are playing All Boys at the Primera B Metropolitana of Argentina on May 20. The match will kick off 18:30 UTC.

UrquizaAlmirante Brown18:30

Urquiza - Almirante Brown

Urquiza are playing Almirante Brown at the Primera B Metropolitana of Argentina on May 20. The match will kick off 18:30 UTC.

Central CordobaAlmagro00:10

Central Cordoba - Almagro

Central Cordoba are playing Almagro at the Primera B Metropolitana, Promotion Playoffs of Argentina on May 21. The match will kick off 00:10 UTC.

FerroviarioGlobo23:00

Ferroviario - Globo

Ferroviario are playing Globo at the Serie C of Brasil on May 20. The match will kick off 23:00 UTC.

RemoYpiranga Erechim23:00

Remo - Ypiranga Erechim

Remo are playing Ypiranga Erechim at the Serie C of Brasil on May 20. The match will kick off 23:00 UTC.

URTSerra22:00

URT - Serra

URT are playing Serra at the Serie D of Brasil on May 20. The match will kick off 22:00 UTC.

BrusqueGaucho23:00

Brusque - Gaucho

Brusque are playing Gaucho at the Serie D of Brasil on May 20. The match will kick off 23:00 UTC.

ItabaianaInterporto23:15

Itabaiana - Interporto

Itabaiana are playing Interporto at the Serie D of Brasil on May 20. The match will kick off 23:15 UTC.

Uniao RondonopolisCAP Patrocinense00:10

Uniao Rondonopolis - CAP Patrocinense

Uniao Rondonopolis are playing CAP Patrocinense at the Serie D of Brasil on May 21. The match will kick off 00:10 UTC.

BarranquillaCortulua20:00

Barranquilla - Cortulua

Barranquilla are playing Cortulua at the Primera B, Playoffs of Colombia on May 20. The match will kick off 20:00 UTC.

LeonesReal Cartagena23:00

Leones - Real Cartagena

Leones are playing Real Cartagena at the Primera B, Playoffs of Colombia on May 20. The match will kick off 23:00 UTC.

Boyaco ChicoDeportes Quindio01:00

Boyaco Chico - Deportes Quindio

Boyaco Chico are playing Deportes Quindio at the Primera B, Playoffs of Colombia on May 21. The match will kick off 01:00 UTC.

Kingston CityHume City10:30

Kingston City - Hume City

Kingston City are playing Hume City at the NPL Victoria of Australia on May 20. The match will kick off 10:30 UTC.

Croatia U-18Spain U-1810:00

Croatia U-18 - Spain U-18

Croatia U-18 are playing Spain U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 20. The match will kick off 10:00 UTC.

Czech Republic U-18Ukraine U-1810:00

Czech Republic U-18 - Ukraine U-18

Czech Republic U-18 are playing Ukraine U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 20. The match will kick off 10:00 UTC.

England U-18Russia U-1810:00

England U-18 - Russia U-18

England U-18 are playing Russia U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 20. The match will kick off 10:00 UTC.

Slovakia U-18Mexico U-1816:00

Slovakia U-18 - Mexico U-18

Slovakia U-18 are playing Mexico U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on May 20. The match will kick off 16:00 UTC.