Namestovo vs Filakovo Live Score and Live Stream

Kick-off at 12:00 on Sunday, October 20
Slovakia 3. Liga, Center
2 : 0
FT
Copy
All videos of Namestovo - Filakovo on your website!
Full Time
Match ends. Namestovo 2, Filakovo 0.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 0 : 0
First half ends.
Kick-off
First half begins
5
Namestovo have conceded a goal in their previous 5 home matches.
4
Filakovo have gone 4 consecutive matches without a draw.
3
Namestovo have gone 3 consecutive matches without a goal.
Live Match Report

Namestovo played Filakovo at the 3. Liga, Center of Slovakia on October 20. The match kicked off 12:00 UTC. Namestovo won 2-0. Namestovo are 10th in the table with 20 points after 14 matches, while Filakovo are 7th with 23 points in 15 matches.

ScoreBat is covering Namestovo vs Filakovo in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and video highlights. Slovakia 3. Liga, Center's live standings are availble and updated in real time. You can watch Namestovo vs Filakovo live stream here on ScoreBat. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We cover all matches of Slovakia 3. Liga, Center in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/filakovo-vs-namestovo-live-stream/

Namestovo have lost to Fomat Martin in their previous match, while Filakovo have won Jednota Banova and Rakytovce in their previous 2 matches.

Namestovo have won 6 of their 14 matches in 3. Liga, Center, drawing 2 and having 6 defeats this season. They have scored 17 goals - 1.21 per match, conceding 15 - 1.07 per match. Filakovo have won 7 of their 15 matches in 3. Liga, Center, drawing 2 and having 6 defeats this season. They have scored 22 goals - 1.47 per match, conceding 14 - 0.93 per match.

Goals and video highlights of the match between Namestovo and Filakovo are being added in real time. We are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Namestovo or Filakovo score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Namestovo and Filakovo include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Namestovo vs Filakovo with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of Slovakia 3. Liga, Center are available whenever we can find a public stream. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
DenmarkGibraltar19:45

Denmark - Gibraltar

Denmark are playing Gibraltar at the QR, Group D of European Championship on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

SwitzerlandGeorgia19:45

Switzerland - Georgia

Switzerland are playing Georgia at the QR, Group D of European Championship on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

NorwayFaroe Islandes17:00

Norway - Faroe Islandes

Norway are playing Faroe Islandes at the QR, Group F of European Championship on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

RomaniaSweden19:45

Romania - Sweden

Romania are playing Sweden at the QR, Group F of European Championship on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

SpainMalta19:45

Spain - Malta

Spain are playing Malta at the QR, Group F of European Championship on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

ArmeniaGreece17:00

Armenia - Greece

Armenia are playing Greece at the QR, Group J of European Championship on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

FinlandLiechtenstein17:00

Finland - Liechtenstein

Finland are playing Liechtenstein at the QR, Group J of European Championship on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Bosnia and HerzegovinaItaly19:45

Bosnia and Herzegovina - Italy

Bosnia and Herzegovina are playing Italy at the QR, Group J of European Championship on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

Oud-HeverleeBeerschot-Wilrijk19:30

Oud-Heverlee - Beerschot-Wilrijk

Oud-Heverlee are playing Beerschot-Wilrijk at the First Division B, Closing of Belgium on November 15. The match will kick off 19:30 UTC.

Dordrecht 90Roda19:00

Dordrecht 90 - Roda

Dordrecht 90 are playing Roda at the Eerste Divisie of Netherlands on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

EindhovenMVV Maastricht19:00

Eindhoven - MVV Maastricht

Eindhoven are playing MVV Maastricht at the Eerste Divisie of Netherlands on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

FC OssVolendam19:00

FC Oss - Volendam

FC Oss are playing Volendam at the Eerste Divisie of Netherlands on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

France U-21Georgia U-2120:00

France U-21 - Georgia U-21

France U-21 are playing Georgia U-21 at the Qualifying round, Group 2 of Uefa Under-21 on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

Austria U-21Kosovo U-2117:00

Austria U-21 - Kosovo U-21

Austria U-21 are playing Kosovo U-21 at the Qualifying round, Group 3 of Uefa Under-21 on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Albania U-21England U-2118:00

Albania U-21 - England U-21

Albania U-21 are playing England U-21 at the Qualifying round, Group 3 of Uefa Under-21 on November 15. The match will kick off 18:00 UTC.

Scotland U-21Greece U-2119:00

Scotland U-21 - Greece U-21

Scotland U-21 are playing Greece U-21 at the Qualifying round, Group 4 of Uefa Under-21 on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Russia U-21Latvia U-2115:00

Russia U-21 - Latvia U-21

Russia U-21 are playing Latvia U-21 at the Qualifying round, Group 5 of Uefa Under-21 on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

Bulgaria U-21Poland U-2116:00

Bulgaria U-21 - Poland U-21

Bulgaria U-21 are playing Poland U-21 at the Qualifying round, Group 5 of Uefa Under-21 on November 15. The match will kick off 16:00 UTC.

Serbia U-21Estonia U-2118:00

Serbia U-21 - Estonia U-21

Serbia U-21 are playing Estonia U-21 at the Qualifying round, Group 5 of Uefa Under-21 on November 15. The match will kick off 18:00 UTC.

Cyprus U-21Norway U-2112:30

Cyprus U-21 - Norway U-21

Cyprus U-21 are playing Norway U-21 at the Qualifying round, Group 7 of Uefa Under-21 on November 15. The match will kick off 12:30 UTC.

Ukraine U-21Denmark U-2116:30

Ukraine U-21 - Denmark U-21

Ukraine U-21 are playing Denmark U-21 at the Qualifying round, Group 8 of Uefa Under-21 on November 15. The match will kick off 16:30 UTC.

Connahs QNNewtown19:45

Connahs QN - Newtown

Connahs QN are playing Newtown at the Premier League of Wales on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

TNSAberystwyth19:45

TNS - Aberystwyth

TNS are playing Aberystwyth at the Premier League of Wales on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

Bala TownAirbus20:00

Bala Town - Airbus

Bala Town are playing Airbus at the Premier League of Wales on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

Avispa FukuokaZweigen Kanazawa04:00

Avispa Fukuoka - Zweigen Kanazawa

Avispa Fukuoka are playing Zweigen Kanazawa at the J-League 2 of Japan on November 16. The match will kick off 04:00 UTC.

Renofa YamaguchiMontedio Yamagata04:00

Renofa Yamaguchi - Montedio Yamagata

Renofa Yamaguchi are playing Montedio Yamagata at the J-League 2 of Japan on November 16. The match will kick off 04:00 UTC.

Ehime FCFC Ryukyu05:00

Ehime FC - FC Ryukyu

Ehime FC are playing FC Ryukyu at the J-League 2 of Japan on November 16. The match will kick off 05:00 UTC.

Fagiano OkayamaYokohama FC05:00

Fagiano Okayama - Yokohama FC

Fagiano Okayama are playing Yokohama FC at the J-League 2 of Japan on November 16. The match will kick off 05:00 UTC.

GifuVentforet Kofu05:00

Gifu - Ventforet Kofu

Gifu are playing Ventforet Kofu at the J-League 2 of Japan on November 16. The match will kick off 05:00 UTC.

Kyoto Purple SangaJEF United Ichihara05:00

Kyoto Purple Sanga - JEF United Ichihara

Kyoto Purple Sanga are playing JEF United Ichihara at the J-League 2 of Japan on November 16. The match will kick off 05:00 UTC.

Machida ZelviaKashiwa Reysol05:00

Machida Zelvia - Kashiwa Reysol

Machida Zelvia are playing Kashiwa Reysol at the J-League 2 of Japan on November 16. The match will kick off 05:00 UTC.

Omiya ArdijaAlbirex Niigata05:00

Omiya Ardija - Albirex Niigata

Omiya Ardija are playing Albirex Niigata at the J-League 2 of Japan on November 16. The match will kick off 05:00 UTC.

V-Varen NagasakiTochigi SC05:00

V-Varen Nagasaki - Tochigi SC

V-Varen Nagasaki are playing Tochigi SC at the J-League 2 of Japan on November 16. The match will kick off 05:00 UTC.

Kagoshima UnitedMito Hollyhock06:00

Kagoshima United - Mito Hollyhock

Kagoshima United are playing Mito Hollyhock at the J-League 2 of Japan on November 16. The match will kick off 06:00 UTC.

Tokyo VerdyTokushima Vortis06:00

Tokyo Verdy - Tokushima Vortis

Tokyo Verdy are playing Tokushima Vortis at the J-League 2 of Japan on November 16. The match will kick off 06:00 UTC.

TanzaniaEquatorial Guinea16:00

Tanzania - Equatorial Guinea

Tanzania are playing Equatorial Guinea at the Qualifying round, Group Stage of Africa Nations Cup on November 15. The match will kick off 16:00 UTC.

ZimbabweBotswana16:00

Zimbabwe - Botswana

Zimbabwe are playing Botswana at the Qualifying round, Group Stage of Africa Nations Cup on November 15. The match will kick off 16:00 UTC.

MoroccoMauritania19:00

Morocco - Mauritania

Morocco are playing Mauritania at the Qualifying round, Group Stage of Africa Nations Cup on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

TunisiaLibya19:00

Tunisia - Libya

Tunisia are playing Libya at the Qualifying round, Group Stage of Africa Nations Cup on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

America MGVitoria20:00

America MG - Vitoria

America MG are playing Vitoria at the Serie B of Brasil on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

BragantinoCriciuma22:15

Bragantino - Criciuma

Bragantino are playing Criciuma at the Serie B of Brasil on November 15. The match will kick off 22:15 UTC.

Atletico GOParana00:30

Atletico GO - Parana

Atletico GO are playing Parana at the Serie B of Brasil on November 16. The match will kick off 00:30 UTC.

PalestinoUnion Espanola19:00

Palestino - Union Espanola

Palestino are playing Union Espanola at the Primera Division of Chile on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Audax ItalianoCobresal21:30

Audax Italiano - Cobresal

Audax Italiano are playing Cobresal at the Primera Division of Chile on November 15. The match will kick off 21:30 UTC.

Inti Gas AyacuchoMolinos El Pirata20:30

Inti Gas Ayacucho - Molinos El Pirata

Inti Gas Ayacucho are playing Molinos El Pirata at the Primera Division, Clausura of Peru on November 15. The match will kick off 20:30 UTC.

Alianza LimaSport Huancayo01:00

Alianza Lima - Sport Huancayo

Alianza Lima are playing Sport Huancayo at the Primera Division, Clausura of Peru on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Central Coast MarinersAdelaide United06:00

Central Coast Mariners - Adelaide United

Central Coast Mariners are playing Adelaide United at the A-League of Australia on November 16. The match will kick off 06:00 UTC.

BrazilArgentina17:00

Brazil - Argentina

Brazil are playing Argentina at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

HungaryUruguay18:00

Hungary - Uruguay

Hungary are playing Uruguay at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 18:00 UTC.

PeruColombia01:00

Peru - Colombia

Peru are playing Colombia at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Bruck-LeithaEbreichsdorf18:00

Bruck-Leitha - Ebreichsdorf

Bruck-Leitha are playing Ebreichsdorf at the Regionalliga, Ost of Austria on November 15. The match will kick off 18:00 UTC.

Mattersburg-2Mannsdorf18:00

Mattersburg-2 - Mannsdorf

Mattersburg-2 are playing Mannsdorf at the Regionalliga, Ost of Austria on November 15. The match will kick off 18:00 UTC.

Admira-2Rapid-218:30

Admira-2 - Rapid-2

Admira-2 are playing Rapid-2 at the Regionalliga, Ost of Austria on November 15. The match will kick off 18:30 UTC.

Wiener SKMauerwerk18:30

Wiener SK - Mauerwerk

Wiener SK are playing Mauerwerk at the Regionalliga, Ost of Austria on November 15. The match will kick off 18:30 UTC.

Ludogorets-2Kariana Erden12:30

Ludogorets-2 - Kariana Erden

Ludogorets-2 are playing Kariana Erden at the B PFG of Bulgaria on November 15. The match will kick off 12:30 UTC.

Teplice-2Chlumec nad Cidlinou16:00

Teplice-2 - Chlumec nad Cidlinou

Teplice-2 are playing Chlumec nad Cidlinou at the 3. liga, CFL B of Czech Republic on November 15. The match will kick off 16:00 UTC.

HvidovreFredericia17:30

Hvidovre - Fredericia

Hvidovre are playing Fredericia at the Division 1 of Denmark on November 15. The match will kick off 17:30 UTC.

KogeNykobing17:30

Koge - Nykobing

Koge are playing Nykobing at the Division 1 of Denmark on November 15. The match will kick off 17:30 UTC.

QPR U-23Coventry U-2314:00

QPR U-23 - Coventry U-23

QPR U-23 are playing Coventry U-23 at the Professional Depelopment League of England on November 15. The match will kick off 14:00 UTC.

Hull City U-23Nott. Forest U-2319:00

Hull City U-23 - Nott. Forest U-23

Hull City U-23 are playing Nott. Forest U-23 at the Professional Depelopment League of England on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Blackburn U-23Hertha U-2319:00

Blackburn U-23 - Hertha U-23

Blackburn U-23 are playing Hertha U-23 at the Premier League International cup, Group Stage of Europe on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Werder-2Heider SV18:30

Werder-2 - Heider SV

Werder-2 are playing Heider SV at the Regionalliga Nord of Germany on November 15. The match will kick off 18:30 UTC.

VerlKoln-218:00

Verl - Koln-2

Verl are playing Koln-2 at the Regionalliga West of Germany on November 15. The match will kick off 18:00 UTC.

1880 WasserburgKirchanschoring18:30

1880 Wasserburg - Kirchanschoring

1880 Wasserburg are playing Kirchanschoring at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on November 15. The match will kick off 18:30 UTC.

Bad VilbelHanau 9319:00

Bad Vilbel - Hanau 93

Bad Vilbel are playing Hanau 93 at the Oberliga, Hessen of Germany on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Hessen DreieichGinsheim19:00

Hessen Dreieich - Ginsheim

Hessen Dreieich are playing Ginsheim at the Oberliga, Hessen of Germany on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Bramfelder SVPaloma18:00

Bramfelder SV - Paloma

Bramfelder SV are playing Paloma at the Oberliga, Hamburg of Germany on November 15. The match will kick off 18:00 UTC.

Hamm UnitedBuchholz18:30

Hamm United - Buchholz

Hamm United are playing Buchholz at the Oberliga, Hamburg of Germany on November 15. The match will kick off 18:30 UTC.

OsdorfMeiendorfer SV18:30

Osdorf - Meiendorfer SV

Osdorf are playing Meiendorfer SV at the Oberliga, Hamburg of Germany on November 15. The match will kick off 18:30 UTC.

Hamburger-3Teutonia Hamburg19:00

Hamburger-3 - Teutonia Hamburg

Hamburger-3 are playing Teutonia Hamburg at the Oberliga, Hamburg of Germany on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

SuderelbeConcordia Hamburg19:00

Suderelbe - Concordia Hamburg

Suderelbe are playing Concordia Hamburg at the Oberliga, Hamburg of Germany on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Victoria SeelowStrausberg18:30

Victoria Seelow - Strausberg

Victoria Seelow are playing Strausberg at the Oberliga, Nordost-Nord of Germany on November 15. The match will kick off 18:30 UTC.

Carl Zeiss Jena-2Union Sandersdorf18:30

Carl Zeiss Jena-2 - Union Sandersdorf

Carl Zeiss Jena-2 are playing Union Sandersdorf at the Oberliga, Nordost-Sud of Germany on November 15. The match will kick off 18:30 UTC.

HurthFortuna Koln-219:00

Hurth - Fortuna Koln-2

Hurth are playing Fortuna Koln-2 at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Doxa DramasPanachaiki15:30

Doxa Dramas - Panachaiki

Doxa Dramas are playing Panachaiki at the Super League 2 of Greece on November 15. The match will kick off 15:30 UTC.

ADO Den Haag WZwolle W18:30

ADO Den Haag W - Zwolle W

ADO Den Haag W are playing Zwolle W at the Eredivisie - Women of Netherlands on November 15. The match will kick off 18:30 UTC.

Ajax WVV Alkmaar W18:30

Ajax W - VV Alkmaar W

Ajax W are playing VV Alkmaar W at the Eredivisie - Women of Netherlands on November 15. The match will kick off 18:30 UTC.

Barendrecht WTwente W18:30

Barendrecht W - Twente W

Barendrecht W are playing Twente W at the Eredivisie - Women of Netherlands on November 15. The match will kick off 18:30 UTC.

Carrick RangersCrusaders FC19:45

Carrick Rangers - Crusaders FC

Carrick Rangers are playing Crusaders FC at the Premiership of Northern Ireland on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

Ballyclare ComradesPortadown19:45

Ballyclare Comrades - Portadown

Ballyclare Comrades are playing Portadown at the Championship 1 of Northern Ireland on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

Newry CityH-W Welders19:45

Newry City - H-W Welders

Newry City are playing H-W Welders at the Championship 1 of Northern Ireland on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

WidzewGryf W18:10

Widzew - Gryf W

Widzew are playing Gryf W at the II Liga of Poland on November 15. The match will kick off 18:10 UTC.

Bron RadomPolonia Warszawa17:00

Bron Radom - Polonia Warszawa

Bron Radom are playing Polonia Warszawa at the III Liga, Group 1 of Poland on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Belenenses U-23Leixoes U-2315:00

Belenenses U-23 - Leixoes U-23

Belenenses U-23 are playing Leixoes U-23 at the League U-23 of Portugal on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

Raith RoversElgin City19:45

Raith Rovers - Elgin City

Raith Rovers are playing Elgin City at the Challenge Cup of Scotland on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

SpartansBonnyrigg Rose19:45

Spartans - Bonnyrigg Rose

Spartans are playing Bonnyrigg Rose at the Lowland League of Scotland on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

Israel U-17Andorra U-1715:00

Israel U-17 - Andorra U-17

Israel U-17 are playing Andorra U-17 at the Qualifying Group Stage of Uefa Under-17 Championship on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

Ireland U-17Montenegro U-1719:30

Ireland U-17 - Montenegro U-17

Ireland U-17 are playing Montenegro U-17 at the Qualifying Group Stage of Uefa Under-17 Championship on November 15. The match will kick off 19:30 UTC.

Toluca WPachuca W23:00

Toluca W - Pachuca W

Toluca W are playing Pachuca W at the Liga Femenil, Playoffs - Women of Mexico on November 15. The match will kick off 23:00 UTC.

Guadalajara WAmerica W03:06

Guadalajara W - America W

Guadalajara W are playing America W at the Liga Femenil, Playoffs - Women of Mexico on November 16. The match will kick off 03:06 UTC.

Rukh VynnykyMetallist16:00

Rukh Vynnyky - Metallist

Rukh Vynnyky are playing Metallist at the Persha Liga of Ukraine on November 15. The match will kick off 16:00 UTC.

TavriyaHirnyk12:00

Tavriya - Hirnyk

Tavriya are playing Hirnyk at the 2 Liga of Ukraine on November 15. The match will kick off 12:00 UTC.

Briton FerryPontypridd Town19:30

Briton Ferry - Pontypridd Town

Briton Ferry are playing Pontypridd Town at the FAW Championship, South of Wales on November 15. The match will kick off 19:30 UTC.

Goytre UnitedCaerau19:30

Goytre United - Caerau

Goytre United are playing Caerau at the FAW Championship, South of Wales on November 15. The match will kick off 19:30 UTC.

LlanelliUndy Athletic19:30

Llanelli - Undy Athletic

Llanelli are playing Undy Athletic at the FAW Championship, South of Wales on November 15. The match will kick off 19:30 UTC.

PersijaPersela Lamongan08:30

Persija - Persela Lamongan

Persija are playing Persela Lamongan at the Liga 1 of Indonesia on November 15. The match will kick off 08:30 UTC.

PSISBali United11:30

PSIS - Bali United

PSIS are playing Bali United at the Liga 1 of Indonesia on November 15. The match will kick off 11:30 UTC.

Padideh KhorasanGol Gohar13:15

Padideh Khorasan - Gol Gohar

Padideh Khorasan are playing Gol Gohar at the Gulf Pro League of Iran on November 15. The match will kick off 13:15 UTC.

Arman GoharAluminium Arak11:00

Arman Gohar - Aluminium Arak

Arman Gohar are playing Aluminium Arak at the Azadegan league of Iran on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

Damash GuilanSepidrood Rasht11:00

Damash Guilan - Sepidrood Rasht

Damash Guilan are playing Sepidrood Rasht at the Azadegan league of Iran on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

Fajr SepasiBaderan Tehran11:00

Fajr Sepasi - Baderan Tehran

Fajr Sepasi are playing Baderan Tehran at the Azadegan league of Iran on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

Khooneh be KhoonehQashqai11:00

Khooneh be Khooneh - Qashqai

Khooneh be Khooneh are playing Qashqai at the Azadegan league of Iran on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

Khooshe Talaee SavehNavad Urmia11:00

Khooshe Talaee Saveh - Navad Urmia

Khooshe Talaee Saveh are playing Navad Urmia at the Azadegan league of Iran on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

Mes KermanEsteghlal Khuzestan11:00

Mes Kerman - Esteghlal Khuzestan

Mes Kerman are playing Esteghlal Khuzestan at the Azadegan league of Iran on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

Oxin AlborzMes Rafsanjan11:00

Oxin Alborz - Mes Rafsanjan

Oxin Alborz are playing Mes Rafsanjan at the Azadegan league of Iran on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

Sorkhpooshan PakdashtShahrdari Tabriz11:00

Sorkhpooshan Pakdasht - Shahrdari Tabriz

Sorkhpooshan Pakdasht are playing Shahrdari Tabriz at the Azadegan league of Iran on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

Al Wakra SCUmm Salal SC13:00

Al Wakra SC - Umm Salal SC

Al Wakra SC are playing Umm Salal SC at the National cup of Qatar on November 15. The match will kick off 13:00 UTC.

Al Rayyan SCAl Ahli SC15:10

Al Rayyan SC - Al Ahli SC

Al Rayyan SC are playing Al Ahli SC at the National cup of Qatar on November 15. The match will kick off 15:10 UTC.

Al Sadd SC DohaAl Shahaniya15:10

Al Sadd SC Doha - Al Shahaniya

Al Sadd SC Doha are playing Al Shahaniya at the National cup of Qatar on November 15. The match will kick off 15:10 UTC.

AjmanAl Wahda FC Abu Dhabi14:00

Ajman - Al Wahda FC Abu Dhabi

Ajman are playing Al Wahda FC Abu Dhabi at the League Cup, Group stage of Uae on November 15. The match will kick off 14:00 UTC.

Ittihad KalbaAl Shabab Al Ahli14:15

Ittihad Kalba - Al Shabab Al Ahli

Ittihad Kalba are playing Al Shabab Al Ahli at the League Cup, Group stage of Uae on November 15. The match will kick off 14:15 UTC.

Al NasrAl Jazeera Abu Dhabi16:30

Al Nasr - Al Jazeera Abu Dhabi

Al Nasr are playing Al Jazeera Abu Dhabi at the League Cup, Group stage of Uae on November 15. The match will kick off 16:30 UTC.

Al Arabi Al QuwainEmirates12:40

Al Arabi Al Quwain - Emirates

Al Arabi Al Quwain are playing Emirates at the Division 1 of Uae on November 15. The match will kick off 12:40 UTC.

Al ThaidAl Urooba12:40

Al Thaid - Al Urooba

Al Thaid are playing Al Urooba at the Division 1 of Uae on November 15. The match will kick off 12:40 UTC.

Cote d'Ivoire U-23Zambia U-2318:00

Cote d'Ivoire U-23 - Zambia U-23

Cote d'Ivoire U-23 are playing Zambia U-23 at the Africa Cup of Nations U-23, Qualifying Rounds of Africa on November 15. The match will kick off 18:00 UTC.

Nigeria U-23South Africa U-2318:00

Nigeria U-23 - South Africa U-23

Nigeria U-23 are playing South Africa U-23 at the Africa Cup of Nations U-23, Qualifying Rounds of Africa on November 15. The match will kick off 18:00 UTC.

DR Congo RangersMotema Pembe13:30

DR Congo Rangers - Motema Pembe

DR Congo Rangers are playing Motema Pembe at the Super Ligue of Dr Congo on November 15. The match will kick off 13:30 UTC.

TP MazembeSanga Balende13:30

TP Mazembe - Sanga Balende

TP Mazembe are playing Sanga Balende at the Super Ligue of Dr Congo on November 15. The match will kick off 13:30 UTC.

Bright StarsPolice Uganda13:00

Bright Stars - Police Uganda

Bright Stars are playing Police Uganda at the Premier League of Uganda on November 15. The match will kick off 13:00 UTC.

MaroonsWakiso Giants13:00

Maroons - Wakiso Giants

Maroons are playing Wakiso Giants at the Premier League of Uganda on November 15. The match will kick off 13:00 UTC.

Mbarara CityKyetume13:30

Mbarara City - Kyetume

Mbarara City are playing Kyetume at the Premier League of Uganda on November 15. The match will kick off 13:30 UTC.

URABusonga United13:30

URA - Busonga United

URA are playing Busonga United at the Premier League of Uganda on November 15. The match will kick off 13:30 UTC.

USACanada00:00

USA - Canada

USA are playing Canada at the Nations League, League A of Concacaf on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

PanamaMexico02:00

Panama - Mexico

Panama are playing Mexico at the Nations League, League A of Concacaf on November 16. The match will kick off 02:00 UTC.

St.Vincent and the G...Nicaragua19:00

St.Vincent and the G... - Nicaragua

St.Vincent and the G... are playing Nicaragua at the Nations League, League B of Concacaf on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Antiqua and BarbudaJamaica00:00

Antiqua and Barbuda - Jamaica

Antiqua and Barbuda are playing Jamaica at the Nations League, League B of Concacaf on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

SurinameDominica00:30

Suriname - Dominica

Suriname are playing Dominica at the Nations League, League B of Concacaf on November 16. The match will kick off 00:30 UTC.

GuyanaAruba01:00

Guyana - Aruba

Guyana are playing Aruba at the Nations League, League B of Concacaf on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Brisbane Roar U-20Melbourne Victory U-2100:30

Brisbane Roar U-20 - Melbourne Victory U-21

Brisbane Roar U-20 are playing Melbourne Victory U-21 at the National Youth League of Australia on November 16. The match will kick off 00:30 UTC.

Sydney U-21Newcastle Jets U-2105:00

Sydney U-21 - Newcastle Jets U-21

Sydney U-21 are playing Newcastle Jets U-21 at the National Youth League of Australia on November 16. The match will kick off 05:00 UTC.

Hamilton WanderersAuckland City01:00

Hamilton Wanderers - Auckland City

Hamilton Wanderers are playing Auckland City at the Premiership of New Zealand on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Waitakere UnitedCanterbury United02:00

Waitakere United - Canterbury United

Waitakere United are playing Canterbury United at the Premiership of New Zealand on November 16. The match will kick off 02:00 UTC.

Hawke's Bay UnitedTasman United03:00

Hawke's Bay United - Tasman United

Hawke's Bay United are playing Tasman United at the Premiership of New Zealand on November 16. The match will kick off 03:00 UTC.

Southern UnitedEastern Suburbs FC03:00

Southern United - Eastern Suburbs FC

Southern United are playing Eastern Suburbs FC at the Premiership of New Zealand on November 16. The match will kick off 03:00 UTC.