Romania National Cup Live Stream, Results, Live Scores & Video Highlights

Latest Results
November 1st
Dunarea Calarasi2 - 1SteauaFull TimeFT

Dunarea Calarasi - Steaua

Dunarea Calarasi played Steaua at the National Cup of Romania on November 1. The match kicked off 19:45 UTC. Dunarea Calarasi won 2-1.

Csikszereda3 - 3Dinamo B6-5 On PenaltiesPen 6-5

Csikszereda - Dinamo B

Csikszereda played Dinamo B at the National Cup of Romania on November 1. The match kicked off 17:00 UTC. Csikszereda won on penalties as the score was 3-3.

October 31st
Gaz Metan Medias0 - 1ClujFull TimeFT

Gaz Metan Medias - Cluj

Gaz Metan Medias played Cluj at the National Cup of Romania on October 31. The match kicked off 19:45 UTC. Cluj won 0-1.

Universitatea Cluj3 - 4AstraAfter Extra TimeAET

Universitatea Cluj - Astra

Universitatea Cluj played Astra at the National Cup of Romania on October 31. The match kicked off 17:00 UTC. Astra won 3-4 in the extra time.

Mioveni0 - 5SepsiFull TimeFT

Mioveni - Sepsi

Mioveni played Sepsi at the National Cup of Romania on October 31. The match kicked off 14:30 UTC. Sepsi won 0-5.

October 30th
CSMS Iasi2 - 2Viitorul Constanta3-5 On PenaltiesPen 3-5

CSMS Iasi - Viitorul Constanta

CSMS Iasi played Viitorul Constanta at the National Cup of Romania on October 30. The match kicked off 19:45 UTC. Viitorul Constanta won on penalties as the score was 2-2.

Turris-Oltul1 - 4Universitatea CraiovaFull TimeFT

Turris-Oltul - Universitatea Craiova

Turris-Oltul played Universitatea Craiova at the National Cup of Romania on October 30. The match kicked off 17:00 UTC. Universitatea Craiova won 1-4.

Hermannstadt3 - 0VoluntariFull TimeFT

Hermannstadt - Voluntari

Hermannstadt played Voluntari at the National Cup of Romania on October 30. The match kicked off 14:30 UTC. Hermannstadt won 3-0.

September 27th
Unirea Alba Iulia0 - 1SteauaFull TimeFT

Unirea Alba Iulia - Steaua

Unirea Alba Iulia played Steaua at the National Cup of Romania on September 27. The match kicked off 18:30 UTC. Steaua won 0-1.

Rapid B0 - 2Turris-OltulFull TimeFT

Rapid B - Turris-Oltul

Rapid B played Turris-Oltul at the National Cup of Romania on September 27. The match kicked off 15:45 UTC. Turris-Oltul won 0-2.

Bucovina Radauti1 - 1Gaz Metan Medias7-8 On PenaltiesPen 7-8

Bucovina Radauti - Gaz Metan Medias

Bucovina Radauti played Gaz Metan Medias at the National Cup of Romania on September 27. The match kicked off 13:30 UTC. Gaz Metan Medias won on penalties as the score was 1-1.

Luceafarul Oradea1 - 5AstraFull TimeFT

Luceafarul Oradea - Astra

Luceafarul Oradea played Astra at the National Cup of Romania on September 27. The match kicked off 13:00 UTC. Astra won 1-5.

September 26th
Chindia Targoviste0 - 1ClujFull TimeFT

Chindia Targoviste - Cluj

Chindia Targoviste played Cluj at the National Cup of Romania on September 26. The match kicked off 18:30 UTC. Cluj won 0-1.

Concordia Chiajna0 - 3Viitorul ConstantaFull TimeFT

Concordia Chiajna - Viitorul Constanta

Concordia Chiajna played Viitorul Constanta at the National Cup of Romania on September 26. The match kicked off 15:45 UTC. Viitorul Constanta won 0-3.

Sporting Liesti0 - 3MioveniFull TimeFT

Sporting Liesti - Mioveni

Sporting Liesti played Mioveni at the National Cup of Romania on September 26. The match kicked off 13:30 UTC. Mioveni won 0-3.

Slatina0 - 2Dunarea CalarasiFull TimeFT

Slatina - Dunarea Calarasi

Slatina played Dunarea Calarasi at the National Cup of Romania on September 26. The match kicked off 13:30 UTC. Dunarea Calarasi won 0-2.

Academica Clinceni0 - 2HermannstadtFull TimeFT

Academica Clinceni - Hermannstadt

Academica Clinceni played Hermannstadt at the National Cup of Romania on September 26. The match kicked off 13:30 UTC. Hermannstadt won 0-2.

Progresul Spartac0 - 1Universitatea ClujFull TimeFT

Progresul Spartac - Universitatea Cluj

Progresul Spartac played Universitatea Cluj at the National Cup of Romania on September 26. The match kicked off 13:30 UTC. Universitatea Cluj won 0-1.

UTA Arad3 - 3Politehnica Iasi4-5 On PenaltiesPen 4-5

UTA Arad - Politehnica Iasi

UTA Arad played Politehnica Iasi at the National Cup of Romania on September 26. The match kicked off 13:00 UTC. Politehnica Iasi won on penalties as the score was 3-3.

September 25th
Braila1 - 3Dinamo BFull TimeFT

Braila - Dinamo B

Braila played Dinamo B at the National Cup of Romania on September 25. The match kicked off 18:30 UTC. Dinamo B won 1-3.

ASU Poli Timisoara1 - 1Sepsi2-4 On PenaltiesPen 2-4

ASU Poli Timisoara - Sepsi

ASU Poli Timisoara played Sepsi at the National Cup of Romania on September 25. The match kicked off 16:00 UTC. Sepsi won on penalties as the score was 1-1.

Sportul Snagov0 - 2Universitatea CraiovaFull TimeFT

Sportul Snagov - Universitatea Craiova

Sportul Snagov played Universitatea Craiova at the National Cup of Romania on September 25. The match kicked off 15:45 UTC. Universitatea Craiova won 0-2.

Csikszereda2 - 1EnergeticianulFull TimeFT

Csikszereda - Energeticianul

Csikszereda played Energeticianul at the National Cup of Romania on September 25. The match kicked off 13:30 UTC. Csikszereda won 2-1.

Voluntari2 - 1FC BotosaniFull TimeFT

Voluntari - FC Botosani

Voluntari played FC Botosani at the National Cup of Romania on September 25. The match kicked off 13:00 UTC. Voluntari won 2-1.

September 18th
Flacra Moreni1 - 2Chindia TargovisteFull TimeFT

Flacra Moreni - Chindia Targoviste

Flacra Moreni played Chindia Targoviste at the National Cup of Romania on September 18. The match kicked off 12:00 UTC. Chindia Targoviste won 1-2.

September 13th
Csikszereda3 - 2Aerostar BacauFull TimeFT

Csikszereda - Aerostar Bacau

Csikszereda played Aerostar Bacau at the National Cup of Romania on September 13. The match kicked off 13:30 UTC. Csikszereda won 3-2.

Comuna Recea1 - 3Universitatea ClujFull TimeFT

Comuna Recea - Universitatea Cluj

Comuna Recea played Universitatea Cluj at the National Cup of Romania on September 13. The match kicked off 13:30 UTC. Universitatea Cluj won 1-3.

September 12th
Ripensia Timisoara1 - 2ASU Poli TimisoaraAfter Extra TimeAET

Ripensia Timisoara - ASU Poli Timisoara

Ripensia Timisoara played ASU Poli Timisoara at the National Cup of Romania on September 12. The match kicked off 16:00 UTC. ASU Poli Timisoara won 1-2 in the extra time.

Progresul Spartac2 - 0MetaloglobusFull TimeFT

Progresul Spartac - Metaloglobus

Progresul Spartac played Metaloglobus at the National Cup of Romania on September 12. The match kicked off 13:30 UTC. Progresul Spartac won 2-0.

Unirea Slobozia2 - 3Sportul SnagovFull TimeFT

Unirea Slobozia - Sportul Snagov

Unirea Slobozia played Sportul Snagov at the National Cup of Romania on September 12. The match kicked off 13:30 UTC. Sportul Snagov won 2-3.

Ever wondered how you can stream the matches of the National Cup of Romania for free? Well, you've come to the right place as ScoreBat covers all matches of Romania's National Cup in real time providing free live streaming alongside the live scores, match stats, head-to-head results and team lineups. Romania National Cup's live scores are updated in real time so any time a team scores a goal the result is immediately updated and our users can follow the livescore without refreshing the page. It only takes a couple of seconds for the National Cup's livescore to be updated so we can proudly say we are the fastest to deliver the livescore of Romania's National Cup matches. But it's not just the livescore: you can also check who scored the goal, received a yellow card or got substituted alongside the starting lineups and team formations for each match. You can watch the live video of Romania National Cup's matches for free on ScoreBat. Live streaming usually starts a couple of minutes before the kick-off as our sophisticated search crawler finds the best stream for each match of the National Cup of Romania. Please note that we are only providing live-streaming when we can find a publicly available stream so be aware that the live streaming might be unavailable in your region. We are not hosting or broadcasting any video content as all the content is hosted on third party websites like youtube or streamable, so if you think that the video infriges your copyright please contact the website that hosts it.

Apart from the live stream we also have Romania National Cup's goal videos and match highlights updated in real time. The video of each goal is being added usually a minute after the event so you can watch it in case you missed it. We are also adding full match highlights after every match of the National Cup of Romania.

Matchday Live
AlavesAthletic Bilbao20:00

Alaves - Athletic Bilbao

Alaves are playing Athletic Bilbao at the La Liga of Spain on December 17. The match will kick off 20:00 UTC.

AtalantaLazio19:30

Atalanta - Lazio

Atalanta are playing Lazio at the Serie A of Italy on December 17. The match will kick off 19:30 UTC.

JablonecSlavia Praha17:00

Jablonec - Slavia Praha

Jablonec are playing Slavia Praha at the First League of Czech Republic on December 17. The match will kick off 17:00 UTC.

AGF AarhusHobro18:00

AGF Aarhus - Hobro

AGF Aarhus are playing Hobro at the Superliga of Denmark on December 17. The match will kick off 18:00 UTC.

Derby CountyNott. Forest19:45

Derby County - Nott. Forest

Derby County are playing Nott. Forest at the Championship of England on December 17. The match will kick off 19:45 UTC.

SouthportTranmere Rovers19:45

Southport - Tranmere Rovers

Southport are playing Tranmere Rovers at the FA Cup of England on December 17. The match will kick off 19:45 UTC.

ValenciennesMetz19:45

Valenciennes - Metz

Valenciennes are playing Metz at the Ligue 2 of France on December 17. The match will kick off 19:45 UTC.

KolnMagdeburg19:30

Koln - Magdeburg

Koln are playing Magdeburg at the 2. Bundesliga of Germany on December 17. The match will kick off 19:30 UTC.

WehenUerdingen18:00

Wehen - Uerdingen

Wehen are playing Uerdingen at the 3. Liga of Germany on December 17. The match will kick off 18:00 UTC.

LevadiakosPAOK17:30

Levadiakos - PAOK

Levadiakos are playing PAOK at the Super League of Greece on December 17. The match will kick off 17:30 UTC.

VeronaPescara20:00

Verona - Pescara

Verona are playing Pescara at the Serie B of Italy on December 17. The match will kick off 20:00 UTC.

Miedz LegnicaLechia Gdansk17:00

Miedz Legnica - Lechia Gdansk

Miedz Legnica are playing Lechia Gdansk at the Ekstraklasa of Poland on December 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Viitorul ConstantaCluj18:00

Viitorul Constanta - Cluj

Viitorul Constanta are playing Cluj at the Liga 1 of Romania on December 17. The match will kick off 18:00 UTC.

Zemun0 - 0Dinamo Vranje10'

Zemun - Dinamo Vranje

Zemun are playing Dinamo Vranje at the Super Liga of Serbia on December 17. The match kicked off 12:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Mladost LucaniRad14:00

Mladost Lucani - Rad

Mladost Lucani are playing Rad at the Super Liga of Serbia on December 17. The match will kick off 14:00 UTC.

NapredakRadnicki Nis14:00

Napredak - Radnicki Nis

Napredak are playing Radnicki Nis at the Super Liga of Serbia on December 17. The match will kick off 14:00 UTC.

FenerbahceErzurum BB17:00

Fenerbahce - Erzurum BB

Fenerbahce are playing Erzurum BB at the Super Lig of Turkey on December 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Bloemfontein CelticHighlands Park13:30

Bloemfontein Celtic - Highlands Park

Bloemfontein Celtic are playing Highlands Park at the Premier League of South Africa on December 17. The match will kick off 13:30 UTC.

Antwerp U-21Anderlecht U-2118:30

Antwerp U-21 - Anderlecht U-21

Antwerp U-21 are playing Anderlecht U-21 at the Pro League reserve of Belgium on December 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Apollon LimassolAEK Larnaca17:00

Apollon Limassol - AEK Larnaca

Apollon Limassol are playing AEK Larnaca at the 1. Division of Cyprus on December 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Arsenal U-23Blackburn U-2319:00

Arsenal U-23 - Blackburn U-23

Arsenal U-23 are playing Blackburn U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on December 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Leicester City U-23Chelsea U-2319:00

Leicester City U-23 - Chelsea U-23

Leicester City U-23 are playing Chelsea U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on December 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Swansea U-23Liverpool U-2319:00

Swansea U-23 - Liverpool U-23

Swansea U-23 are playing Liverpool U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on December 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Norwich U-23Sunderland U-2319:00

Norwich U-23 - Sunderland U-23

Norwich U-23 are playing Sunderland U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on December 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Stoke City U-23Aston Villa U-2319:00

Stoke City U-23 - Aston Villa U-23

Stoke City U-23 are playing Aston Villa U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on December 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Haringey BoroughCarshalton Athletic19:45

Haringey Borough - Carshalton Athletic

Haringey Borough are playing Carshalton Athletic at the NL Premier, Isthmian of England on December 17. The match will kick off 19:45 UTC.

Bristol City U-23Watford U-2313:00

Bristol City U-23 - Watford U-23

Bristol City U-23 are playing Watford U-23 at the Professional Depelopment League of England on December 17. The match will kick off 13:00 UTC.

Cardiff City U-23Colchester U-2313:00

Cardiff City U-23 - Colchester U-23

Cardiff City U-23 are playing Colchester U-23 at the Professional Depelopment League of England on December 17. The match will kick off 13:00 UTC.

Ipswich Town U-23Charlton U-2313:00

Ipswich Town U-23 - Charlton U-23

Ipswich Town U-23 are playing Charlton U-23 at the Professional Depelopment League of England on December 17. The match will kick off 13:00 UTC.

Leeds U-23Barnsley U-2313:00

Leeds U-23 - Barnsley U-23

Leeds U-23 are playing Barnsley U-23 at the Professional Depelopment League of England on December 17. The match will kick off 13:00 UTC.

Nott. Forest U-23Crewe U-2313:00

Nott. Forest U-23 - Crewe U-23

Nott. Forest U-23 are playing Crewe U-23 at the Professional Depelopment League of England on December 17. The match will kick off 13:00 UTC.

Sheffield Wed U-23Hull City U-2313:00

Sheffield Wed U-23 - Hull City U-23

Sheffield Wed U-23 are playing Hull City U-23 at the Professional Depelopment League of England on December 17. The match will kick off 13:00 UTC.

Sheffield Utd U-23Burnley U-2314:00

Sheffield Utd U-23 - Burnley U-23

Sheffield Utd U-23 are playing Burnley U-23 at the Professional Depelopment League of England on December 17. The match will kick off 14:00 UTC.

Bolton U-23Birmingham U-2319:00

Bolton U-23 - Birmingham U-23

Bolton U-23 are playing Birmingham U-23 at the Professional Depelopment League of England on December 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Maccabi HaifaMaccabi Tel Aviv19:00

Maccabi Haifa - Maccabi Tel Aviv

Maccabi Haifa are playing Maccabi Tel Aviv at the Ligat Al of Israel on December 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Hapoel AshkelonMaccabi Ahi Nazareth17:00

Hapoel Ashkelon - Maccabi Ahi Nazareth

Hapoel Ashkelon are playing Maccabi Ahi Nazareth at the Liga Leumit of Israel on December 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Hapoel IksalHapoel Ramat HaSharon17:00

Hapoel Iksal - Hapoel Ramat HaSharon

Hapoel Iksal are playing Hapoel Ramat HaSharon at the Liga Leumit of Israel on December 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Hapoel Kfar SabaSektzia Nes Tziona17:00

Hapoel Kfar Saba - Sektzia Nes Tziona

Hapoel Kfar Saba are playing Sektzia Nes Tziona at the Liga Leumit of Israel on December 17. The match will kick off 17:00 UTC.

MateraCatanzaro19:45

Matera - Catanzaro

Matera are playing Catanzaro at the Serie C, Group C of Italy on December 17. The match will kick off 19:45 UTC.

BalzanHibernians FC17:00

Balzan - Hibernians FC

Balzan are playing Hibernians FC at the Premier Division of Malta on December 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Valletta FCHamrun Spartans19:00

Valletta FC - Hamrun Spartans

Valletta FC are playing Hamrun Spartans at the Premier Division of Malta on December 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Dordrecht-2Eindhoven-217:30

Dordrecht-2 - Eindhoven-2

Dordrecht-2 are playing Eindhoven-2 at the Reserve League, Group B of Netherlands on December 17. The match will kick off 17:30 UTC.

Excelsior-2Helmond Sport-217:30

Excelsior-2 - Helmond Sport-2

Excelsior-2 are playing Helmond Sport-2 at the Reserve League, Group B of Netherlands on December 17. The match will kick off 17:30 UTC.

Helmond Sport-2Roda-2PostponedPst

Helmond Sport-2 - Roda-2

Helmond Sport-2 are playing Roda-2 at the Reserve League, Group B of Netherlands on December 17.

AcademicaFamilcao20:15

Academica - Familcao

Academica are playing Familcao at the Segunda Liga of Portugal on December 17. The match will kick off 20:15 UTC.

Aberdeen U-20Dunfermline U-2014:00

Aberdeen U-20 - Dunfermline U-20

Aberdeen U-20 are playing Dunfermline U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on December 17. The match will kick off 14:00 UTC.

Celtic U-20Hibernian U-2014:00

Celtic U-20 - Hibernian U-20

Celtic U-20 are playing Hibernian U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on December 17. The match will kick off 14:00 UTC.

Dundee U-20Queen of the South U-2014:00

Dundee U-20 - Queen of the South U-20

Dundee U-20 are playing Queen of the South U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on December 17. The match will kick off 14:00 UTC.

Hearts U-20Rangers U-2014:00

Hearts U-20 - Rangers U-20

Hearts U-20 are playing Rangers U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on December 17. The match will kick off 14:00 UTC.

Kilmarnock U-20Partick Th. U-2014:00

Kilmarnock U-20 - Partick Th. U-20

Kilmarnock U-20 are playing Partick Th. U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on December 17. The match will kick off 14:00 UTC.

Motherwell U-20Dundee United U-2014:00

Motherwell U-20 - Dundee United U-20

Motherwell U-20 are playing Dundee United U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on December 17. The match will kick off 14:00 UTC.

St. Mirren U-20Greenock Morton U-2014:00

St. Mirren U-20 - Greenock Morton U-20

St. Mirren U-20 are playing Greenock Morton U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on December 17. The match will kick off 14:00 UTC.

St. Johnstone U-20Hamilton U-2014:30

St. Johnstone U-20 - Hamilton U-20

St. Johnstone U-20 are playing Hamilton U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on December 17. The match will kick off 14:30 UTC.

Fenerbahce U-215 - 1Erzurum BB U-21Full TimeFT

Fenerbahce U-21 - Erzurum BB U-21

Fenerbahce U-21 played Erzurum BB U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on December 17. The match kicked off 10:00 UTC. Fenerbahce U-21 won 5-1.

OhodAl Quadisiya Khobar15:20

Ohod - Al Quadisiya Khobar

Ohod are playing Al Quadisiya Khobar at the Pro League of Saudi Arabia on December 17. The match will kick off 15:20 UTC.

Al Ahly CairoNojom El Mostabel17:00

Al Ahly Cairo - Nojom El Mostabel

Al Ahly Cairo are playing Nojom El Mostabel at the Premier League of Egypt on December 17. The match will kick off 17:00 UTC.