Bizana Pondo Chiefs vs Cape Town All Stars Live Score and Live Stream

13:00, Wednesday, May 5
HomeHome
StatisticsStats
Live StandingsStandings
Embed Match
Embed Bizana Pondo Chiefs - Cape Town All Stars
South Africa Division 1
2 : 3
FT
Full Time
Match ends. Bizana Pondo Chiefs 2, Cape Town All Stars 3.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 2 : 1
First half ends.
Kick-off
First half begins
6
Bizana Pondo Chiefs have conceded a goal in their previous 6 matches.
4
Cape Town All Stars's last 4 matches had 2 or less goals.
3
Cape Town All Stars haven't lost in their previous 3 away matches.
Live Match Report

Bizana Pondo Chiefs played Cape Town All Stars at the Division 1 of South Africa on May 5. The match kicked off 13:00 UTC. Cape Town All Stars won 2-3. Bizana Pondo Chiefs are 16th in the table with 20 points after 27 matches, while Cape Town All Stars are 13th with 32 points in 27 matches.

ScoreBat is covering Bizana Pondo Chiefs vs Cape Town All Stars in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and official video highlights. You can watch Bizana Pondo Chiefs vs Cape Town All Stars live stream here on ScoreBat when the official streaming is available. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We will provide only official live stream strictly from the official channels of South africa Division 1, Bizana Pondo Chiefs or Cape Town All Stars whenever available. We cover all matches of South africa Division 1 in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/bizana-pondo-chiefs-vs-cape-town-all-stars-live-stream/.

South africa Division 1's live standings are availble and updated in real time.

Bizana Pondo Chiefs have lost to Jomo Cosmos in their previous match, while Cape Town All Stars have played a draw with Pretoria Callies in their previous match.

Previous Meetings
February 4th, 2021 - National cup
December 20th, 2020 - Division 1

Bizana Pondo Chiefs and Cape Town All Stars have met twice in their recent history. Cape Town All Stars won twice.

Bizana Pondo Chiefs have won 4 of their 27 matches in Division 1, drawing 8 and having 15 defeats this season. They have scored 19 goals - 0.70 per match, conceding 37 - 1.37 per match. Cape Town All Stars have won 8 of their 27 matches in Division 1, drawing 8 and having 11 defeats this season. They have scored 26 goals - 0.96 per match, conceding 31 - 1.15 per match.

Goals and video highlights of the match between Bizana Pondo Chiefs and Cape Town All Stars are being added in real time. We are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Bizana Pondo Chiefs or Cape Town All Stars score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Bizana Pondo Chiefs and Cape Town All Stars include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Bizana Pondo Chiefs vs Cape Town All Stars with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of South africa Division 1 are available whenever we can find an official stream from the official acounts of the league. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country or there aren't any official live streams available. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
Leicester City - Newcastle United

Leicester City - Newcastle United

Leicester City played Newcastle United at the Premier League of England on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. Newcastle United won 2-4.

Real Sociedad - Elche

Real Sociedad - Elche

Real Sociedad played Elche at the La Liga of Spain on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. Real Sociedad won 2-0.

Stuttgart - Augsburg

Stuttgart - Augsburg

Stuttgart played Augsburg at the Bundesliga of Germany on May 7. The match kicked off 18:30 UTC. Stuttgart won 2-1.

Lens - Lille

Lens - Lille

Lens played Lille at the Ligue 1 of France on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. Lille won 0-3.

Sparta Rotterdam - Vitesse

Sparta Rotterdam - Vitesse

Sparta Rotterdam played Vitesse at the Eredivisie of Netherlands on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Sparta Rotterdam won 3-0.

Famalicao - Santa Clara

Famalicao - Santa Clara

Famalicao played Santa Clara at the Primeira Liga of Portugal on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Famalicao won 1-0.

Boavista - Tondela

Boavista - Tondela

Boavista are playing Tondela at the Primeira Liga of Portugal on May 7. The match kicked off 20:15 UTC. It's the second half and Tondela are winning 0-1.

Akhmat Groznyi - Tambov

Akhmat Groznyi - Tambov

Akhmat Groznyi played Tambov at the Premier League of Russia on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Akhmat Groznyi won 3-1.

Sochi - Rotor

Sochi - Rotor

Sochi played Rotor at the Premier League of Russia on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. Sochi won 2-1.

Shirak - Urartu

Shirak - Urartu

Shirak played Urartu at the Premier League of Armenia on May 7. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Blau-Weis Linz - Lafnitz

Blau-Weis Linz - Lafnitz

Blau-Weis Linz played Lafnitz at the 2. Liga of Austria on May 7. The match kicked off 16:10 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Floridsdorfer AC - Horn

Floridsdorfer AC - Horn

Floridsdorfer AC played Horn at the 2. Liga of Austria on May 7. The match kicked off 16:30 UTC. Horn won 1-2.

Kapfenberg - Rapid-2

Kapfenberg - Rapid-2

Kapfenberg played Rapid-2 at the 2. Liga of Austria on May 7. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Vorwarts Steyr - Liefering

Vorwarts Steyr - Liefering

Vorwarts Steyr played Liefering at the 2. Liga of Austria on May 7. The match kicked off 16:30 UTC. Liefering won 1-4.

Innsbruck - Grazer AK

Innsbruck - Grazer AK

Innsbruck played Grazer AK at the 2. Liga of Austria on May 7. The match kicked off 18:25 UTC. Innsbruck won 5-1.

Smorgon - Neman

Smorgon - Neman

Smorgon played Neman at the Premier League of Belarus on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Neman won 0-2.

Gomel - Slutsk

Gomel - Slutsk

Gomel played Slutsk at the Premier League of Belarus on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. Gomel won 4-1.

Genk - Club Brugge

Genk - Club Brugge

Genk played Club Brugge at the First Division A, Championship Round of Belgium on May 7. The match kicked off 18:45 UTC. Genk won 3-0.

Tuzla City - Sarajevo

Tuzla City - Sarajevo

Tuzla City played Sarajevo at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on May 7. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Zeljeznicar - Siroki Brijeg

Zeljeznicar - Siroki Brijeg

Zeljeznicar played Siroki Brijeg at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Siroki Brijeg won 1-3.

Beroe - Arda Kardzhali

Beroe - Arda Kardzhali

Beroe played Arda Kardzhali at the A PFG, Championship Group of Bulgaria on May 7. The match kicked off 14:30 UTC. Arda Kardzhali won 0-2.

CSKA 1948 Sofia - CSKA Sofia

CSKA 1948 Sofia - CSKA Sofia

CSKA 1948 Sofia are playing CSKA Sofia at the A PFG, Championship Group of Bulgaria on May 7.

Lokomotiva Zagreb - Slaven Koprivnica

Lokomotiva Zagreb - Slaven Koprivnica

Lokomotiva Zagreb played Slaven Koprivnica at the 1 HNL of Croatia on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Lokomotiva Zagreb won 3-1.

Sibenik - NK Istra 1961

Sibenik - NK Istra 1961

Sibenik played NK Istra 1961 at the 1 HNL of Croatia on May 7. The match kicked off 15:05 UTC. Sibenik won 1-0.

NK Gorica - Osijek

NK Gorica - Osijek

NK Gorica played Osijek at the 1 HNL of Croatia on May 7. The match kicked off 17:10 UTC. NK Gorica won 1-0.

Nea Salamis - Ermis Aradippou

Nea Salamis - Ermis Aradippou

Nea Salamis played Ermis Aradippou at the 1. Division, Relegation Group of Cyprus on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Nea Salamis won 3-1.

Doxa - Ethnikos Achnas

Doxa - Ethnikos Achnas

Doxa played Ethnikos Achnas at the 1. Division, Relegation Group of Cyprus on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. Ethnikos Achnas won 0-1.

Jablonec - Teplice

Jablonec - Teplice

Jablonec played Teplice at the First League of Czech Republic on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. Jablonec won 4-1.

OB Odense - AaB Aalborg

OB Odense - AaB Aalborg

OB Odense played AaB Aalborg at the Superliga, Relegation Round of Denmark on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. OB Odense won 1-0.

Fredericia - Koge

Fredericia - Koge

Fredericia played Koge at the Division 1, Promotion round of Denmark on May 7. The match kicked off 16:30 UTC. Fredericia won 3-0.

Helsingor - Viborg

Helsingor - Viborg

Helsingor played Viborg at the Division 1, Promotion round of Denmark on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. Viborg won 0-3.

KTP - Honka

KTP - Honka

KTP played Honka at the Veikkausliiga of Finland on May 7. The match kicked off 15:30 UTC. Honka won 1-3.

SJK - HIFK

SJK - HIFK

SJK played HIFK at the Veikkausliiga of Finland on May 7. The match kicked off 15:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Samgurali - Telavi

Samgurali - Telavi

Samgurali played Telavi at the Erovnuli Liga of Georgia on May 7. The match kicked off 10:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Lokomotiv Tbilisi - Dila Gori

Lokomotiv Tbilisi - Dila Gori

Lokomotiv Tbilisi played Dila Gori at the Erovnuli Liga of Georgia on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Dila Gori won 1-2.

Torpedo K. - Saburtalo

Torpedo K. - Saburtalo

Torpedo K. played Saburtalo at the Erovnuli Liga of Georgia on May 7. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Hannover - Darmstadt

Hannover - Darmstadt

Hannover played Darmstadt at the 2. Bundesliga of Germany on May 7. The match kicked off 16:30 UTC. Darmstadt won 1-2.

Holstein Kiel - St. Pauli

Holstein Kiel - St. Pauli

Holstein Kiel played St. Pauli at the 2. Bundesliga of Germany on May 7. The match kicked off 16:30 UTC. Holstein Kiel won 4-0.

Turkgucu-Ataspor - Verl

Turkgucu-Ataspor - Verl

Turkgucu-Ataspor played Verl at the 3. Liga of Germany on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. Verl won 1-2.

Mezokovesd - MTK

Mezokovesd - MTK

Mezokovesd played MTK at the NB I of Hungary on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Mezokovesd won 5-1.

KR Reykjavik - KA Akureyri

KR Reykjavik - KA Akureyri

KR Reykjavik played KA Akureyri at the Premier League of Iceland on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. KA Akureyri won 1-3.

Derry City - Longford

Derry City - Longford

Derry City played Longford at the Premier Division of Ireland on May 7. The match kicked off 16:45 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Dundalk - Sligo Rovers

Dundalk - Sligo Rovers

Dundalk played Sligo Rovers at the Premier Division of Ireland on May 7. The match kicked off 18:45 UTC. Sligo Rovers won 0-1.

Cabinteely - Cobh Ramblers

Cabinteely - Cobh Ramblers

Cabinteely played Cobh Ramblers at the 1 division of Ireland on May 7. The match kicked off 18:45 UTC. Cabinteely won 1-0.

Cork City - Wexford Youths

Cork City - Wexford Youths

Cork City played Wexford Youths at the 1 division of Ireland on May 7. The match kicked off 18:45 UTC. Cork City won 5-0.

Galway - Bray

Galway - Bray

Galway played Bray at the 1 division of Ireland on May 7. The match kicked off 18:45 UTC. Bray won 1-2.

Shelbourne - Athlone Town

Shelbourne - Athlone Town

Shelbourne played Athlone Town at the 1 division of Ireland on May 7. The match kicked off 18:45 UTC. Shelbourne won 1-0.

UCD - Treaty United

UCD - Treaty United

UCD played Treaty United at the 1 division of Ireland on May 7. The match kicked off 18:45 UTC. UCD won 3-2.

Ascoli - Cittadella

Ascoli - Cittadella

Ascoli played Cittadella at the Serie B of Italy on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Ascoli won 2-0.

Brescia - Pisa

Brescia - Pisa

Brescia played Pisa at the Serie B of Italy on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Brescia won 4-3.

Cosenza - Monza

Cosenza - Monza

Cosenza played Monza at the Serie B of Italy on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Monza won 0-3.

Cremonese - Pescara

Cremonese - Pescara

Cremonese played Pescara at the Serie B of Italy on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Cremonese won 3-0.

Frosinone - Vicenza

Frosinone - Vicenza

Frosinone played Vicenza at the Serie B of Italy on May 7. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Lecce - Reggina

Lecce - Reggina

Lecce played Reggina at the Serie B of Italy on May 7. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Reggiana - Spal

Reggiana - Spal

Reggiana played Spal at the Serie B of Italy on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Spal won 1-2.

Salernitana - Empoli

Salernitana - Empoli

Salernitana played Empoli at the Serie B of Italy on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Salernitana won 2-0.

Venezia - Pordenone

Venezia - Pordenone

Venezia played Pordenone at the Serie B of Italy on May 7. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Virtus Entella - Chievo

Virtus Entella - Chievo

Virtus Entella played Chievo at the Serie B of Italy on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Chievo won 1-3.

Banga - Panevezys

Banga - Panevezys

Banga played Panevezys at the A Lyga of Lithuania on May 7. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

AZ-2 - Excelsior

AZ-2 - Excelsior

AZ-2 played Excelsior at the Eerste Divisie of Netherlands on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. AZ-2 won 2-1.

Ajax-2 - De Graafschap

Ajax-2 - De Graafschap

Ajax-2 played De Graafschap at the Eerste Divisie of Netherlands on May 7. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Den Bosch - Telstar

Den Bosch - Telstar

Den Bosch played Telstar at the Eerste Divisie of Netherlands on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Den Bosch won 4-1.

Dordrecht 90 - Cambuur Leeuwarden

Dordrecht 90 - Cambuur Leeuwarden

Dordrecht 90 played Cambuur Leeuwarden at the Eerste Divisie of Netherlands on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Cambuur Leeuwarden won 0-1.

Go Ahead Eagles - NEC

Go Ahead Eagles - NEC

Go Ahead Eagles played NEC at the Eerste Divisie of Netherlands on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Go Ahead Eagles won 2-1.

Helmond Sport - FC Oss

Helmond Sport - FC Oss

Helmond Sport played FC Oss at the Eerste Divisie of Netherlands on May 7. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

NAC - MVV Maastricht

NAC - MVV Maastricht

NAC played MVV Maastricht at the Eerste Divisie of Netherlands on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. NAC won 2-0.

PSV-2 - Volendam

PSV-2 - Volendam

PSV-2 played Volendam at the Eerste Divisie of Netherlands on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Volendam won 0-1.

Roda - Eindhoven

Roda - Eindhoven

Roda played Eindhoven at the Eerste Divisie of Netherlands on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Roda won 2-1.

Utrecht-2 - Almere City FC

Utrecht-2 - Almere City FC

Utrecht-2 played Almere City FC at the Eerste Divisie of Netherlands on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Almere City FC won 1-3.

Gornik Zabrze - Jagiellonia

Gornik Zabrze - Jagiellonia

Gornik Zabrze played Jagiellonia at the Ekstraklasa of Poland on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. Gornik Zabrze won 3-1.

Zaglebie L - Pogon Szczecin

Zaglebie L - Pogon Szczecin

Zaglebie L played Pogon Szczecin at the Ekstraklasa of Poland on May 7. The match kicked off 18:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Odra Opole - Puszcza N.

Odra Opole - Puszcza N.

Odra Opole played Puszcza N. at the I Liga of Poland on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Odra Opole won 1-0.

Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom

Zaglebie Sosnowiec - Radomiak Radom

Zaglebie Sosnowiec played Radomiak Radom at the I Liga of Poland on May 7. The match kicked off 15:40 UTC. Radomiak Radom won 0-1.

Tychy 71 - Gornik Leczna

Tychy 71 - Gornik Leczna

Tychy 71 played Gornik Leczna at the I Liga of Poland on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. Tychy 71 won 3-1.

Tenerife - Almeria

Tenerife - Almeria

Tenerife played Almeria at the Segunda Division of Spain on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. Almeria won 0-1.

Chiasso - Winterthur

Chiasso - Winterthur

Chiasso played Winterthur at the Challenge League of Switzerland on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. Chiasso won 2-1.

Kriens - Thun

Kriens - Thun

Kriens played Thun at the Challenge League of Switzerland on May 7. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Grasshoppers - Stade Lausanne Ouchy

Grasshoppers - Stade Lausanne Ouchy

Grasshoppers played Stade Lausanne Ouchy at the Challenge League of Switzerland on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Stade Lausanne Ouchy won 1-2.

Xamax - Wil

Xamax - Wil

Xamax played Wil at the Challenge League of Switzerland on May 7. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Boluspor - Eskisehirspor

Boluspor - Eskisehirspor

Boluspor played Eskisehirspor at the 1. Lig of Turkey on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Boluspor won 3-0.

Akhisar Bld genclik - Umraniyespor

Akhisar Bld genclik - Umraniyespor

Akhisar Bld genclik played Umraniyespor at the 1. Lig of Turkey on May 7. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Sagan Tosu - Sanfrecce Hiroshima

Sagan Tosu - Sanfrecce Hiroshima

Sagan Tosu are playing Sanfrecce Hiroshima at the J-League of Japan on May 8. The match will kick off 05:00 UTC.

Nagoya Grampus Eight - Cerezo Osaka

Nagoya Grampus Eight - Cerezo Osaka

Nagoya Grampus Eight are playing Cerezo Osaka at the J-League of Japan on May 8. The match will kick off 06:00 UTC.

Daegu FC - Incheon United

Daegu FC - Incheon United

Daegu FC are playing Incheon United at the K-League 1 of Korea Republic on May 8. The match will kick off 05:00 UTC.

Jeju United - Suwon City

Jeju United - Suwon City

Jeju United are playing Suwon City at the K-League 1 of Korea Republic on May 8. The match will kick off 05:00 UTC.

Bucheon 1995 - Gimcheon Sangmu

Bucheon 1995 - Gimcheon Sangmu

Bucheon 1995 are playing Gimcheon Sangmu at the K-League 2 of Korea Republic on May 8. The match will kick off 07:00 UTC.

Al Shabab Riyadh - Al Hilal Riyadh

Al Shabab Riyadh - Al Hilal Riyadh

Al Shabab Riyadh played Al Hilal Riyadh at the Pro League of Saudi Arabia on May 7. The match kicked off 18:40 UTC. Al Hilal Riyadh won 1-5.

Al Taawon - Al Ahli Jeddah

Al Taawon - Al Ahli Jeddah

Al Taawon played Al Ahli Jeddah at the Pro League of Saudi Arabia on May 7. The match kicked off 18:50 UTC. Al Taawon won 4-2.

Ajman - Al Sharjah

Ajman - Al Sharjah

Ajman played Al Sharjah at the Premier League of Uae on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. Al Sharjah won 0-3.

Al Khaleej Khor Fakkan - Al Fujairah

Al Khaleej Khor Fakkan - Al Fujairah

Al Khaleej Khor Fakkan played Al Fujairah at the Premier League of Uae on May 7. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Hatta Dubai - Ittihad Kalba

Hatta Dubai - Ittihad Kalba

Hatta Dubai played Ittihad Kalba at the Premier League of Uae on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. Hatta Dubai won 4-0.

Al Dhafra - Bani Yas

Al Dhafra - Bani Yas

Al Dhafra played Bani Yas at the Premier League of Uae on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. Bani Yas won 0-5.

Al Jazeera Abu Dhabi - Al Ain

Al Jazeera Abu Dhabi - Al Ain

Al Jazeera Abu Dhabi played Al Ain at the Premier League of Uae on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. Al Jazeera Abu Dhabi won 2-0.

Al Shabab Al Ahli - Al Wasl Dubai

Al Shabab Al Ahli - Al Wasl Dubai

Al Shabab Al Ahli played Al Wasl Dubai at the Premier League of Uae on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. Al Shabab Al Ahli won 3-0.

Al Wahda FC Abu Dhabi - Al Nasr

Al Wahda FC Abu Dhabi - Al Nasr

Al Wahda FC Abu Dhabi played Al Nasr at the Premier League of Uae on May 7. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Real Salt Lake - San Jose Earthquakes

Real Salt Lake - San Jose Earthquakes

Real Salt Lake are playing San Jose Earthquakes at the Major League Soccer of Usa on May 8. The match will kick off 01:37 UTC.

Blooming Santa Cruz - Blooming

Blooming Santa Cruz - Blooming

Blooming Santa Cruz played Blooming at the Primera Division of Bolivia on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. Blooming Santa Cruz won 1-0.

OHiggins - Union Espanola

OHiggins - Union Espanola

OHiggins are playing Union Espanola at the Primera Division of Chile on May 8. The match will kick off 00:00 UTC.

Deportes Tolima - Emelec

Deportes Tolima - Emelec

Deportes Tolima are playing Emelec at the Copa Sudamericana, Group stage of Conmebol on May 8. The match will kick off 00:00 UTC.

Dep. Macara - Deportivo Cuenca

Dep. Macara - Deportivo Cuenca

Dep. Macara are playing Deportivo Cuenca at the Liga Pro, 1st round of Ecuador on May 8. The match will kick off 00:00 UTC.

Academia Cantolao - Sport Boys

Academia Cantolao - Sport Boys

Academia Cantolao played Sport Boys at the Primera Division, Apertura of Peru on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. Academia Cantolao won 2-1.

UTC Cajamarca - Univ. San Martin

UTC Cajamarca - Univ. San Martin

UTC Cajamarca played Univ. San Martin at the Primera Division, Apertura of Peru on May 7. The match kicked off 18:15 UTC. Univ. San Martin won 0-1.

Alianza Lima - Deportivo Binacional

Alianza Lima - Deportivo Binacional

Alianza Lima are playing Deportivo Binacional at the Primera Division, Apertura of Peru on May 7. The match kicked off 20:30 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Adelaide United - Wellington Phoenix

Adelaide United - Wellington Phoenix

Adelaide United played Wellington Phoenix at the A-League of Australia on May 7. The match kicked off 09:35 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Kukesi - Vllaznia

Kukesi - Vllaznia

Kukesi played Vllaznia at the Kategoria Superiore of Albania on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. Kukesi won 3-1.

Lernayin Artsakh - CSKA FC

Lernayin Artsakh - CSKA FC

Lernayin Artsakh are playing CSKA FC at the First division of Armenia on May 7.

Pyunik-2 - Alashkert-2

Pyunik-2 - Alashkert-2

Pyunik-2 are playing Alashkert-2 at the First division of Armenia on May 7.

Shirak-2 - Ararat-Armenia-2

Shirak-2 - Ararat-Armenia-2

Shirak-2 are playing Ararat-Armenia-2 at the First division of Armenia on May 7.

Urartu-2 - Ararat-2

Urartu-2 - Ararat-2

Urartu-2 are playing Ararat-2 at the First division of Armenia on May 7.

Admira-2 - Team Wiener Linien

Admira-2 - Team Wiener Linien

Admira-2 are playing Team Wiener Linien at the Regionalliga, Ost of Austria on May 7.

MOIK - Sumgayit-2

MOIK - Sumgayit-2

MOIK played Sumgayit-2 at the First Division of Azerbaijan on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. MOIK won 2-1.

Zaqatala - Qaradag Lokbatan

Zaqatala - Qaradag Lokbatan

Zaqatala played Qaradag Lokbatan at the First Division of Azerbaijan on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Zaqatala won 2-1.

Vitebsk W - Dinamo-BGU W

Vitebsk W - Dinamo-BGU W

Vitebsk W played Dinamo-BGU W at the Premier League - Women of Belarus on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Dinamo-BGU W won 0-3.

Minsk W - Belarus U-19 W

Minsk W - Belarus U-19 W

Minsk W played Belarus U-19 W at the Premier League - Women of Belarus on May 7. The match kicked off 14:00 UTC. Minsk W won 7-0.

FC Minsk-2 - Vitebsk-2

FC Minsk-2 - Vitebsk-2

FC Minsk-2 played Vitebsk-2 at the Premier League Reserve of Belarus on May 7. The match kicked off 11:00 UTC. FC Minsk-2 won 4-3.

Slavia-Mozyr-2 - Dinamo Brest-2

Slavia-Mozyr-2 - Dinamo Brest-2

Slavia-Mozyr-2 played Dinamo Brest-2 at the Premier League Reserve of Belarus on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Dinamo Brest-2 won 0-3.

Ruh Brest-2 - Sputnik-2

Ruh Brest-2 - Sputnik-2

Ruh Brest-2 played Sputnik-2 at the Premier League Reserve of Belarus on May 7. The match kicked off 14:30 UTC. Ruh Brest-2 won 4-2.

Genk W - Eendracht Aalst W

Genk W - Eendracht Aalst W

Genk W played Eendracht Aalst W at the Super League, Relegation Round - Women of Belgium on May 7. The match kicked off 18:30 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Minior Pernik - Hebar 1918

Minior Pernik - Hebar 1918

Minior Pernik played Hebar 1918 at the B PFG of Bulgaria on May 7. The match kicked off 10:45 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Lokomotiv G-O - Sozopol

Lokomotiv G-O - Sozopol

Lokomotiv G-O played Sozopol at the B PFG of Bulgaria on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Lokomotiv G-O won 1-0.

Sportist Svoge - Ludogorets-2

Sportist Svoge - Ludogorets-2

Sportist Svoge played Ludogorets-2 at the B PFG of Bulgaria on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Ludogorets-2 won 1-2.

Kariana Erden - Vitosha Bistritsa

Kariana Erden - Vitosha Bistritsa

Kariana Erden are playing Vitosha Bistritsa at the B PFG of Bulgaria on May 7.

Dubrava Zagreb - Cibalia

Dubrava Zagreb - Cibalia

Dubrava Zagreb played Cibalia at the 2 HNL of Croatia on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Cibalia won 0-1.

Inter-Zapresic - Opatija

Inter-Zapresic - Opatija

Inter-Zapresic played Opatija at the 2 HNL of Croatia on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Inter-Zapresic won 3-0.

Orijent 1919 - Rudes

Orijent 1919 - Rudes

Orijent 1919 played Rudes at the 2 HNL of Croatia on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Rudes won 2-4.

Pisek - Admira Praha

Pisek - Admira Praha

Pisek are playing Admira Praha at the 3. liga, CFL A of Czech Republic on May 7. The match will kick off 17:00 UTC.

FC Roskilde - Vanlose IF

FC Roskilde - Vanlose IF

FC Roskilde played Vanlose IF at the Division 2, Group 2 of Denmark on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. FC Roskilde won 2-1.

Blackburn U-23 - Chelsea U-23

Blackburn U-23 - Chelsea U-23

Blackburn U-23 played Chelsea U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Chelsea U-23 won 2-4.

Tottenham U-23 - Manchester City U-23

Tottenham U-23 - Manchester City U-23

Tottenham U-23 played Manchester City U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. Manchester City U-23 won 1-6.

Everton U-23 - Southampton U-23

Everton U-23 - Southampton U-23

Everton U-23 played Southampton U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Everton U-23 won 4-0.

West Ham U-23 - Arsenal U-23

West Ham U-23 - Arsenal U-23

West Ham U-23 played Arsenal U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on May 7. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Middlesbrough U-23 - Crystal Palace U-23

Middlesbrough U-23 - Crystal Palace U-23

Middlesbrough U-23 played Crystal Palace U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Crystal Palace U-23 won 0-1.

Newcastle U-23 - Aston Villa U-23

Newcastle U-23 - Aston Villa U-23

Newcastle U-23 played Aston Villa U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Aston Villa U-23 won 1-2.

Colchester U-23 - Swansea U-23

Colchester U-23 - Swansea U-23

Colchester U-23 played Swansea U-23 at the Professional Depelopment League of England on May 7. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Nott. Forest U-23 - QPR U-23

Nott. Forest U-23 - QPR U-23

Nott. Forest U-23 played QPR U-23 at the Professional Depelopment League of England on May 7. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Saku Sporting W - Tallinna Kalev W

Saku Sporting W - Tallinna Kalev W

Saku Sporting W played Tallinna Kalev W at the Meistriliiga - Women of Estonia on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. Saku Sporting W won 4-2.

HJK Helsinki W - PK Vantaa W

HJK Helsinki W - PK Vantaa W

HJK Helsinki W played PK Vantaa W at the Naisten Liiga - Women of Finland on May 7. The match kicked off 15:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

HPS W - Honka W

HPS W - Honka W

HPS W played Honka W at the Naisten Liiga - Women of Finland on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. HPS W won 1-0.

JBK - SJK-2

JBK - SJK-2

JBK played SJK-2 at the Kakkonen, Group C of Finland on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. JBK won 3-2.

JS Hercules - OLS

JS Hercules - OLS

JS Hercules played OLS at the Kakkonen, Group C of Finland on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. OLS won 0-1.

RoPS-2 - OTP

RoPS-2 - OTP

RoPS-2 played OTP at the Kakkonen, Group C of Finland on May 7. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Orleans - Le Mans

Orleans - Le Mans

Orleans played Le Mans at the National 1 of France on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Le Mans won 1-3.

Zugdidi - Sioni

Zugdidi - Sioni

Zugdidi played Sioni at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on May 7. The match kicked off 11:00 UTC. Sioni won 0-2.

Rustavi - Gareji

Rustavi - Gareji

Rustavi played Gareji at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Rustavi won 3-2.

Hoffenheim W - SC Sand W

Hoffenheim W - SC Sand W

Hoffenheim W played SC Sand W at the Bundesliga - Women of Germany on May 7. The match kicked off 17:15 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Glacis United - Magpies

Glacis United - Magpies

Glacis United played Magpies at the Premier Division, Relegation Round of Gibraltar on May 7. The match kicked off 18:30 UTC. Glacis United won 4-1.

Ferencvaros U-19 - Honved U-19

Ferencvaros U-19 - Honved U-19

Ferencvaros U-19 played Honved U-19 at the U-19 League of Hungary on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Honved U-19 won 0-2.

Grindavik - IBV Vestmannaeyjar

Grindavik - IBV Vestmannaeyjar

Grindavik played IBV Vestmannaeyjar at the 1. Deild of Iceland on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Grindavik won 3-1.

Grotta Seltjarnarnes - Thor Akureyri

Grotta Seltjarnarnes - Thor Akureyri

Grotta Seltjarnarnes played Thor Akureyri at the 1. Deild of Iceland on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Grotta Seltjarnarnes won 4-3.

Haukar - Reynir

Haukar - Reynir

Haukar played Reynir at the 2. Deild of Iceland on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. Reynir won 0-2.

Njardvik - Throttur Vogar

Njardvik - Throttur Vogar

Njardvik played Throttur Vogar at the 2. Deild of Iceland on May 7. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Hapoel Jerusalem FC - Hapoel Ramat Gan

Hapoel Jerusalem FC - Hapoel Ramat Gan

Hapoel Jerusalem FC played Hapoel Ramat Gan at the Liga Leumit, Promotion Group of Israel on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Hapoel Jerusalem FC won 1-0.

Hapoel Nof HaGalil - Hapoel Iksal

Hapoel Nof HaGalil - Hapoel Iksal

Hapoel Nof HaGalil played Hapoel Iksal at the Liga Leumit, Promotion Group of Israel on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Hapoel Nof HaGalil won 5-0.

Hapoel Ramat HaSharon - Hapoel Rishon LeZion

Hapoel Ramat HaSharon - Hapoel Rishon LeZion

Hapoel Ramat HaSharon played Hapoel Rishon LeZion at the Liga Leumit, Promotion Group of Israel on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Hapoel Rishon LeZion won 0-1.

Sektzia Nes Tziona - Beitar Tel Aviv

Sektzia Nes Tziona - Beitar Tel Aviv

Sektzia Nes Tziona played Beitar Tel Aviv at the Liga Leumit, Promotion Group of Israel on May 7. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Hapoel Afula - Hapoel Acre

Hapoel Afula - Hapoel Acre

Hapoel Afula played Hapoel Acre at the Liga Leumit, Relegation Group of Israel on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Hapoel Acre won 1-2.

Hapoel Raanana - Kafr Qasim

Hapoel Raanana - Kafr Qasim

Hapoel Raanana played Kafr Qasim at the Liga Leumit, Relegation Group of Israel on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Hapoel Raanana won 2-0.

Hapoel Umm Al Fahm - Hapoel Petah Tikva

Hapoel Umm Al Fahm - Hapoel Petah Tikva

Hapoel Umm Al Fahm played Hapoel Petah Tikva at the Liga Leumit, Relegation Group of Israel on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Hapoel Umm Al Fahm won 2-0.

Maccabi Ahi Nazareth - Hapoel Kfar Shalem

Maccabi Ahi Nazareth - Hapoel Kfar Shalem

Maccabi Ahi Nazareth played Hapoel Kfar Shalem at the Liga Leumit, Relegation Group of Israel on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Hapoel Kfar Shalem won 0-2.

Shimshon Kafr Qasim - Dimona

Shimshon Kafr Qasim - Dimona

Shimshon Kafr Qasim played Dimona at the Liga Alef, South, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Hakoah Ramat Gan - Ironi Kuseife

Hakoah Ramat Gan - Ironi Kuseife

Hakoah Ramat Gan played Ironi Kuseife at the Liga Alef, South, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Ironi Kuseife won 2-4.

Hapoel Bnei Lod - Ironi Or Yehuda

Hapoel Bnei Lod - Ironi Or Yehuda

Hapoel Bnei Lod played Ironi Or Yehuda at the Liga Alef, South, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Hapoel Bnei Lod won 3-0.

Hapoel Marmorek - Nordia Jerusalem

Hapoel Marmorek - Nordia Jerusalem

Hapoel Marmorek played Nordia Jerusalem at the Liga Alef, South, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Maccabi Ashdod - Maccabi Shaarayim

Maccabi Ashdod - Maccabi Shaarayim

Maccabi Ashdod played Maccabi Shaarayim at the Liga Alef, South, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Maccabi Ashdod won 4-2.

Hapoel Azor - Maccabi Herzeliya

Hapoel Azor - Maccabi Herzeliya

Hapoel Azor played Maccabi Herzeliya at the Liga Alef, South, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 12:30 UTC. Maccabi Herzeliya won 0-2.

Hapoel Kfar Kana - Hapoel Herzliya

Hapoel Kfar Kana - Hapoel Herzliya

Hapoel Kfar Kana played Hapoel Herzliya at the Liga Alef, North, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Hapoel Bnei Faradis - Maccabi Tzur Shalom

Hapoel Bnei Faradis - Maccabi Tzur Shalom

Hapoel Bnei Faradis played Maccabi Tzur Shalom at the Liga Alef, North, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Hapoel Bueine - Ironi Tiberias

Hapoel Bueine - Ironi Tiberias

Hapoel Bueine played Ironi Tiberias at the Liga Alef, North, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 12:30 UTC. Hapoel Bueine won 1-0.

Hapoel Migdal Haemek - Hapoel Bnei Arara

Hapoel Migdal Haemek - Hapoel Bnei Arara

Hapoel Migdal Haemek played Hapoel Bnei Arara at the Liga Alef, North, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 12:30 UTC. Hapoel Migdal Haemek won 5-3.

Ironi Baka El Garbiya - Robi Shapira

Ironi Baka El Garbiya - Robi Shapira

Ironi Baka El Garbiya played Robi Shapira at the Liga Alef, North, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 12:30 UTC. Robi Shapira won 1-3.

Tzeirey Taibe - Hapoel Bnei Zalafa

Tzeirey Taibe - Hapoel Bnei Zalafa

Tzeirey Taibe played Hapoel Bnei Zalafa at the Liga Alef, North, Relegation round of Israel on May 7. The match kicked off 12:30 UTC. Hapoel Bnei Zalafa won 1-4.

Spezia U-19 - Crotone U-19

Spezia U-19 - Crotone U-19

Spezia U-19 played Crotone U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 2, Group B of Italy on May 7. The match kicked off 09:00 UTC. Spezia U-19 won 2-0.

Suduva-2 - Riteriai-2

Suduva-2 - Riteriai-2

Suduva-2 played Riteriai-2 at the 1 Lyga of Lithuania on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Suduva-2 won 1-0.

Dinamo-Auto - Speranta

Dinamo-Auto - Speranta

Dinamo-Auto played Speranta at the Divizia Nationala of Moldova on May 7. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Floresti - Dacia-Buiucani

Floresti - Dacia-Buiucani

Floresti played Dacia-Buiucani at the Divizia Nationala of Moldova on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Floresti won 2-0.

Petrocub - Codru Lozova

Petrocub - Codru Lozova

Petrocub played Codru Lozova at the Divizia Nationala of Moldova on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Petrocub won 1-0.

Excelsior W - Zwolle W

Excelsior W - Zwolle W

Excelsior W played Zwolle W at the Eredivisie, Lower round - Women of Netherlands on May 7. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Heerenveen W - VV Alkmaar W

Heerenveen W - VV Alkmaar W

Heerenveen W played VV Alkmaar W at the Eredivisie, Lower round - Women of Netherlands on May 7. The match kicked off 17:30 UTC. Heerenveen W won 2-1.

Polonia Sroda - Elana Torun

Polonia Sroda - Elana Torun

Polonia Sroda played Elana Torun at the III Liga, Group 2, Championship round of Poland on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. Polonia Sroda won 3-0.

Estrela Amadora - Leiria

Estrela Amadora - Leiria

Estrela Amadora played Leiria at the Campeonato de Portugal Prio, Promotion Group of Portugal on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Estrela Amadora won 2-1.

Setubal - Torreense

Setubal - Torreense

Setubal played Torreense at the Campeonato de Portugal Prio, Promotion Group of Portugal on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. Torreense won 1-2.

Csikszereda - Mioveni

Csikszereda - Mioveni

Csikszereda played Mioveni at the Liga 2, Promotion round of Romania on May 7. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

ASU Poli Timisoara - U Craiova 1948

ASU Poli Timisoara - U Craiova 1948

ASU Poli Timisoara played U Craiova 1948 at the Liga 2, Promotion round of Romania on May 7. The match kicked off 15:30 UTC. ASU Poli Timisoara won 2-1.

Dunarea Calarasi - Rapid B

Dunarea Calarasi - Rapid B

Dunarea Calarasi played Rapid B at the Liga 2, Promotion round of Romania on May 7. The match kicked off 18:00 UTC. Dunarea Calarasi won 3-2.

Gloria Buzau - Concordia Chiajna

Gloria Buzau - Concordia Chiajna

Gloria Buzau played Concordia Chiajna at the Liga 2, Relegation round of Romania on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. Concordia Chiajna won 0-3.

Tyumen - Kr. Sovetov-2

Tyumen - Kr. Sovetov-2

Tyumen played Kr. Sovetov-2 at the PFL, Group 4 of Russia on May 7. The match kicked off 09:00 UTC. Tyumen won 1-0.

Dinamo Barnaul - Chelyabinsk

Dinamo Barnaul - Chelyabinsk

Dinamo Barnaul played Chelyabinsk at the PFL, Group 4 of Russia on May 7. The match kicked off 10:00 UTC. Chelyabinsk won 0-3.

Novosibirsk - Ural-2

Novosibirsk - Ural-2

Novosibirsk played Ural-2 at the PFL, Group 4 of Russia on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Ural-2 won 1-3.

Zenit Irkutsk - Luki-Energia

Zenit Irkutsk - Luki-Energia

Zenit Irkutsk are playing Luki-Energia at the PFL, Group 2 of Russia on May 7.

Chita - Smolensk

Chita - Smolensk

Chita are playing Smolensk at the PFL, Group 2 of Russia on May 8. The match will kick off 07:00 UTC.

Chertanovo W - Rostov W

Chertanovo W - Rostov W

Chertanovo W played Rostov W at the Supreme Divison - Women of Russia on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Rostov W won 0-1.

Lokomotiv W - Ryazan W

Lokomotiv W - Ryazan W

Lokomotiv W played Ryazan W at the Supreme Divison - Women of Russia on May 7. The match kicked off 14:00 UTC. Lokomotiv W won 3-0.

Senec - Bahon

Senec - Bahon

Senec are playing Bahon at the 3. Liga, Bratislava of Slovakia on May 7.

Kristianstads W - Vittsjo W

Kristianstads W - Vittsjo W

Kristianstads W played Vittsjo W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on May 7. The match kicked off 16:30 UTC. Kristianstads W won 1-0.

Kumla - Skovde

Kumla - Skovde

Kumla are playing Skovde at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on May 7.

Vastra Frolunda - Assyriska BK

Vastra Frolunda - Assyriska BK

Vastra Frolunda are playing Assyriska BK at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on May 7.

Hassleholms - IFK Hassleholm

Hassleholms - IFK Hassleholm

Hassleholms are playing IFK Hassleholm at the Division 2, Sodra Gotaland of Sweden on May 7.

Karlshamn - Nosaby

Karlshamn - Nosaby

Karlshamn are playing Nosaby at the Division 2, Sodra Gotaland of Sweden on May 7.

Karlskrona - Solvesborg

Karlskrona - Solvesborg

Karlskrona are playing Solvesborg at the Division 2, Sodra Gotaland of Sweden on May 7.

Kremin - Nyva Ternopil

Kremin - Nyva Ternopil

Kremin played Nyva Ternopil at the Persha Liga of Ukraine on May 7. The match kicked off 12:30 UTC. Nyva Ternopil won 1-3.

Hirnyk-Sport - Alians Lypova Dolyna

Hirnyk-Sport - Alians Lypova Dolyna

Hirnyk-Sport played Alians Lypova Dolyna at the Persha Liga of Ukraine on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Alians Lypova Dolyna won 2-3.

Mykolaiv - Chornomorets

Mykolaiv - Chornomorets

Mykolaiv played Chornomorets at the Persha Liga of Ukraine on May 7. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Prykarpattya - Ahrobiznes Volochysk

Prykarpattya - Ahrobiznes Volochysk

Prykarpattya played Ahrobiznes Volochysk at the Persha Liga of Ukraine on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Prykarpattya won 2-1.

Veres - Krystal

Veres - Krystal

Veres played Krystal at the Persha Liga of Ukraine on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Veres won 2-0.

Avanhard - Volyn

Avanhard - Volyn

Avanhard played Volyn at the Persha Liga of Ukraine on May 7. The match kicked off 14:00 UTC. Avanhard won 2-1.

VPK Agro - Polessya

VPK Agro - Polessya

VPK Agro played Polessya at the Persha Liga of Ukraine on May 7. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Epitsentr Dunayivtsi - Obolon-Brovar-2

Epitsentr Dunayivtsi - Obolon-Brovar-2

Epitsentr Dunayivtsi played Obolon-Brovar-2 at the 2 Liga of Ukraine on May 7. The match kicked off 10:00 UTC. Epitsentr Dunayivtsi won 1-0.

Peremoga - Nikopol

Peremoga - Nikopol

Peremoga played Nikopol at the 2 Liga of Ukraine on May 7. The match kicked off 10:00 UTC. Nikopol won 1-2.

Podillya K. - FK Chayka

Podillya K. - FK Chayka

Podillya K. played FK Chayka at the 2 Liga of Ukraine on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Podillya K. won 1-0.

East Riffa - Budaiya

East Riffa - Budaiya

East Riffa are playing Budaiya at the Premier League of Bahrain on May 7.

Muharraq - Manama

Muharraq - Manama

Muharraq played Manama at the Premier League of Bahrain on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. Muharraq won 3-1.

Rahmatgonj MFS - Abahani

Rahmatgonj MFS - Abahani

Rahmatgonj MFS played Abahani at the Premier League of Bangladesh on May 7. The match kicked off 10:00 UTC. Abahani won 0-6.

Baridhara - Bangladesh Police

Baridhara - Bangladesh Police

Baridhara played Bangladesh Police at the Premier League of Bangladesh on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Bangladesh Police won 1-2.

Brothers Union - Bashundhara Kings

Brothers Union - Bashundhara Kings

Brothers Union played Bashundhara Kings at the Premier League of Bangladesh on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Bashundhara Kings won 1-5.

Kitchee - HK Rangers

Kitchee - HK Rangers

Kitchee played HK Rangers at the Premier League of Hong Kong on May 7. The match kicked off 12:00 UTC. Kitchee won 3-1.

Mes Kerman - Khooshe Talaee Saveh

Mes Kerman - Khooshe Talaee Saveh

Mes Kerman played Khooshe Talaee Saveh at the Azadegan league of Iran on May 7. The match kicked off 15:20 UTC. Khooshe Talaee Saveh won 0-1.

Havadar - Chooka Talesh

Havadar - Chooka Talesh

Havadar played Chooka Talesh at the Azadegan league of Iran on May 7. The match kicked off 15:45 UTC. Havadar won 1-0.

Al Quwa Jawiya - Naft Al-Wasat

Al Quwa Jawiya - Naft Al-Wasat

Al Quwa Jawiya played Naft Al-Wasat at the Super League of Iraq on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. Al Quwa Jawiya won 3-2.

Nittaidai W - Yamato Sylphid W

Nittaidai W - Yamato Sylphid W

Nittaidai W are playing Yamato Sylphid W at the L1 League - Women of Japan on May 8. The match will kick off 04:00 UTC.

Orca Kamogawa W - Yokohama Seagulls W

Orca Kamogawa W - Yokohama Seagulls W

Orca Kamogawa W are playing Yokohama Seagulls W at the L1 League - Women of Japan on May 8. The match will kick off 04:00 UTC.

Al Jazeera J. - Al-Buqaa

Al Jazeera J. - Al-Buqaa

Al Jazeera J. played Al-Buqaa at the Premier League of Jordan on May 7. The match kicked off 19:30 UTC. Al Jazeera J. won 5-1.

Chungju Citizen - Dangjin Citizen

Chungju Citizen - Dangjin Citizen

Chungju Citizen are playing Dangjin Citizen at the K4 League of Korea Republic on May 8. The match will kick off 05:00 UTC.

Yangpyeong - Namdong

Yangpyeong - Namdong

Yangpyeong are playing Namdong at the K4 League of Korea Republic on May 8. The match will kick off 06:00 UTC.

Yeoju Citizen - Seoul United

Yeoju Citizen - Seoul United

Yeoju Citizen are playing Seoul United at the K4 League of Korea Republic on May 8. The match will kick off 06:00 UTC.

Jinju Citizen - Seoul Jungnang

Jinju Citizen - Seoul Jungnang

Jinju Citizen are playing Seoul Jungnang at the K4 League of Korea Republic on May 8. The match will kick off 07:00 UTC.

Yangju - Busan Kyotong

Yangju - Busan Kyotong

Yangju are playing Busan Kyotong at the K3 League of Korea Republic on May 8. The match will kick off 05:00 UTC.

Cheonan City - Gimpo Citizen

Cheonan City - Gimpo Citizen

Cheonan City are playing Gimpo Citizen at the K3 League of Korea Republic on May 8. The match will kick off 06:00 UTC.

Cheongju - Gangneung

Cheongju - Gangneung

Cheongju are playing Gangneung at the K3 League of Korea Republic on May 8. The match will kick off 06:00 UTC.

Paju Citizen - Daejeon Korail

Paju Citizen - Daejeon Korail

Paju Citizen are playing Daejeon Korail at the K3 League of Korea Republic on May 8. The match will kick off 06:00 UTC.

Burgan - Al Jahra

Burgan - Al Jahra

Burgan are playing Al Jahra at the Division 1 of Kuwait on May 7. The match will kick off 18:30 UTC.

Yarmouk - Al Sulaibikhat

Yarmouk - Al Sulaibikhat

Yarmouk are playing Al Sulaibikhat at the Division 1 of Kuwait on May 7. The match will kick off 18:30 UTC.

Al Shabab - Al Kuwait

Al Shabab - Al Kuwait

Al Shabab played Al Kuwait at the Premier League, Championship round of Kuwait on May 7. The match kicked off 18:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Khaitan - Al Quadsia

Khaitan - Al Quadsia

Khaitan played Al Quadsia at the Premier League, Championship round of Kuwait on May 7. The match kicked off 18:30 UTC. Al Quadsia won 1-2.

Alga - Kant

Alga - Kant

Alga played Kant at the Top Liga of Kyrgyzstan on May 7. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Kaganat - Alay Osh

Kaganat - Alay Osh

Kaganat played Alay Osh at the Top Liga of Kyrgyzstan on May 7. The match kicked off 11:00 UTC. Kaganat won 3-1.

Hang Sai - Sporting Macau

Hang Sai - Sporting Macau

Hang Sai played Sporting Macau at the Elite League of Macao on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Sporting Macau won 1-5.

Darul Takzim-2 - Negeri Sembilan

Darul Takzim-2 - Negeri Sembilan

Darul Takzim-2 played Negeri Sembilan at the Premier League of Malaysia on May 7. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Kelantan United - Sarawak

Kelantan United - Sarawak

Kelantan United played Sarawak at the Premier League of Malaysia on May 7. The match kicked off 14:00 UTC. Sarawak won 2-3.

Skuad Projek - Terengganu-2

Skuad Projek - Terengganu-2

Skuad Projek played Terengganu-2 at the Premier League of Malaysia on May 7. The match kicked off 14:00 UTC. Terengganu-2 won 1-6.

Maziya - Eagles

Maziya - Eagles

Maziya are playing Eagles at the Premier League of Maldives on May 7. The match will kick off 17:00 UTC.

Xorazm Urganch - Oq-tepa

Xorazm Urganch - Oq-tepa

Xorazm Urganch played Oq-tepa at the Pro League A of Uzbekistan on May 7. The match kicked off 12:45 UTC. Xorazm Urganch won 1-0.

Shortan Guzor - Yangiyer

Shortan Guzor - Yangiyer

Shortan Guzor played Yangiyer at the Pro League A of Uzbekistan on May 7. The match kicked off 12:50 UTC and ended in a draw 0 - 0.

ASFA-Yennenga - Majestic

ASFA-Yennenga - Majestic

ASFA-Yennenga played Majestic at the Premier League of Burkina Faso on May 7. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

RC Bobo-Dioulasso - Leopard St.Camille

RC Bobo-Dioulasso - Leopard St.Camille

RC Bobo-Dioulasso played Leopard St.Camille at the Premier League of Burkina Faso on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. RC Bobo-Dioulasso won 2-1.

Vitesse BF - Ouagadougou

Vitesse BF - Ouagadougou

Vitesse BF played Ouagadougou at the Premier League of Burkina Faso on May 7. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

SONABEL - Police BF

SONABEL - Police BF

SONABEL played Police BF at the Premier League of Burkina Faso on May 7. The match kicked off 18:15 UTC and ended in a draw 0 - 0.

TP Mazembe - CS Don Bosco

TP Mazembe - CS Don Bosco

TP Mazembe played CS Don Bosco at the Super Ligue of Dr Congo on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. TP Mazembe won 2-0.

Awassa Kenema - Hadiya Hosaena

Awassa Kenema - Hadiya Hosaena

Awassa Kenema played Hadiya Hosaena at the Premier League of Ethiopia on May 7. The match kicked off 07:00 UTC. Awassa Kenema won 3-0.

Fasil Ketema - Wolkite Ketema

Fasil Ketema - Wolkite Ketema

Fasil Ketema are playing Wolkite Ketema at the Premier League of Ethiopia on May 8. The match will kick off 07:00 UTC.

WAA Banjul - Tallinding United

WAA Banjul - Tallinding United

WAA Banjul played Tallinding United at the GFA League of Gambia on May 7. The match kicked off 16:00 UTC. Tallinding United won 1-2.

WAFA - Great Olympics

WAFA - Great Olympics

WAFA played Great Olympics at the Premier League of Ghana on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Great Olympics won 2-3.

Ittihad Tanger - Youssoufia

Ittihad Tanger - Youssoufia

Ittihad Tanger are playing Youssoufia at the Botola Pro of Morocco on May 7. The match will kick off 22:00 UTC.

AS Kigali - Etincelles

AS Kigali - Etincelles

AS Kigali played Etincelles at the National League of Rwanda on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. AS Kigali won 2-1.

Marines - Espoir

Marines - Espoir

Marines played Espoir at the National League of Rwanda on May 7. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Mukura - Sunrise

Mukura - Sunrise

Mukura played Sunrise at the National League of Rwanda on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Mukura won 2-0.

Musanze - FC Police

Musanze - FC Police

Musanze played FC Police at the National League of Rwanda on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. FC Police won 0-1.

Myda - Kyetume

Myda - Kyetume

Myda played Kyetume at the Premier League of Uganda on May 7. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

URA - Onduparaka

URA - Onduparaka

URA played Onduparaka at the Premier League of Uganda on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. URA won 3-1.

Wakiso Giants - UPDF

Wakiso Giants - UPDF

Wakiso Giants played UPDF at the Premier League of Uganda on May 7. The match kicked off 13:00 UTC. Wakiso Giants won 5-1.

Morelia - Atlante

Morelia - Atlante

Morelia are playing Atlante at the Liga de Expansion, Final Stages of Mexico on May 8. The match will kick off 02:00 UTC.

America W - Tigres W

America W - Tigres W

America W played Tigres W at the Liga Femenil, Playoffs - Women of Mexico on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Tigres W won 0-4.

Pumas W - Monterrey W

Pumas W - Monterrey W

Pumas W played Monterrey W at the Liga Femenil, Playoffs - Women of Mexico on May 7. The match kicked off 17:00 UTC. Monterrey W won 1-2.

Toluca W - Guadalajara W

Toluca W - Guadalajara W

Toluca W are playing Guadalajara W at the Liga Femenil, Playoffs - Women of Mexico on May 7. The match kicked off 21:00 UTC. It's half time and Guadalajara W are winning 0-1.

Pachuca W - Atlas W

Pachuca W - Atlas W

Pachuca W are playing Atlas W at the Liga Femenil, Playoffs - Women of Mexico on May 7. The match will kick off 23:30 UTC.

New York Red Bulls-2 - Charleston Battery

New York Red Bulls-2 - Charleston Battery

New York Red Bulls-2 are playing Charleston Battery at the USL Championship of Usa on May 7. The match will kick off 23:00 UTC.

Sporting KC-2 - OKC Energy

Sporting KC-2 - OKC Energy

Sporting KC-2 are playing OKC Energy at the USL Championship of Usa on May 8. The match will kick off 00:00 UTC.

Fort Lauderdale Strikers - Union Omaha

Fort Lauderdale Strikers - Union Omaha

Fort Lauderdale Strikers are playing Union Omaha at the USL League One of Usa on May 7. The match will kick off 23:30 UTC.

Deportivo Maipu - CA Mitre

Deportivo Maipu - CA Mitre

Deportivo Maipu played CA Mitre at the Primera Nacional of Argentina on May 7. The match kicked off 18:45 UTC and ended in a draw 1 - 1.

General Lamadrid - CA Atlas

General Lamadrid - CA Atlas

General Lamadrid played CA Atlas at the Primera C Metropolitana, Apertura of Argentina on May 7. The match kicked off 18:30 UTC. General Lamadrid won 1-0.

Rio Branco PR - Azuriz

Rio Branco PR - Azuriz

Rio Branco PR played Azuriz at the Paranaense 1 of Brasil on May 7. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Cascavel - TCW

Cascavel - TCW

Cascavel are playing TCW at the Paranaense 1 of Brasil on May 7. The match kicked off 21:00 UTC. It's half time and Cascavel are winning 3-0.

Uniao ABC - Costa Rica EC

Uniao ABC - Costa Rica EC

Uniao ABC played Costa Rica EC at the Sul-Matogrossense of Brasil on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. Costa Rica EC won 0-3.

Internacional U-20 - Tupi U-20

Internacional U-20 - Tupi U-20

Internacional U-20 are playing Tupi U-20 at the Copa do Brasil U-20 of Brasil on May 7. The match will kick off 22:00 UTC.

Moto Club MA - Juventude MA

Moto Club MA - Juventude MA

Moto Club MA played Juventude MA at the Maranhense, Playoffs of Brasil on May 7. The match kicked off 18:30 UTC. Moto Club MA won 3-2.

Union Magdalena - Depor FC

Union Magdalena - Depor FC

Union Magdalena played Depor FC at the Primera B, Playoffs of Colombia on May 7. The match kicked off 15:00 UTC. Union Magdalena won 5-1.

General Caballero - Fernando de la Mora

General Caballero - Fernando de la Mora

General Caballero played Fernando de la Mora at the Division Intermedia of Paraguay on May 7. The match kicked off 19:00 UTC. General Caballero won 2-0.

Caracas - Mineros

Caracas - Mineros

Caracas are playing Mineros at the Primera of Venezuela on May 7. The match kicked off 21:00 UTC. It's half time and Caracas are winning 1-0.

Monagas SC - Metropolitanos

Monagas SC - Metropolitanos

Monagas SC are playing Metropolitanos at the Primera of Venezuela on May 7. The match will kick off 23:15 UTC.

Western Spirit - Acacia Ridge

Western Spirit - Acacia Ridge

Western Spirit played Acacia Ridge at the Brisbane Premier League of Australia on May 7. The match kicked off 10:30 UTC. Acacia Ridge won 0-2.

Southside Eagles - Mitchelton

Southside Eagles - Mitchelton

Southside Eagles played Mitchelton at the Queensland Premier League of Australia on May 7. The match kicked off 10:30 UTC. Southside Eagles won 5-2.

Green Gully Cavaliers - Eastern Lions

Green Gully Cavaliers - Eastern Lions

Green Gully Cavaliers played Eastern Lions at the NPL Victoria of Australia on May 7. The match kicked off 10:00 UTC. Green Gully Cavaliers won 3-2.

Melbourne Knights - South Melbourne

Melbourne Knights - South Melbourne

Melbourne Knights played South Melbourne at the NPL Victoria of Australia on May 7. The match kicked off 10:15 UTC. Melbourne Knights won 1-0.

Dandenong City - Bentleigh Greens

Dandenong City - Bentleigh Greens

Dandenong City played Bentleigh Greens at the NPL Victoria of Australia on May 7. The match kicked off 10:30 UTC. Bentleigh Greens won 1-2.

Avondale Heights - Hume City

Avondale Heights - Hume City

Avondale Heights are playing Hume City at the NPL Victoria of Australia on May 8. The match will kick off 05:00 UTC.

MetroStars - Croydon Kings

MetroStars - Croydon Kings

MetroStars played Croydon Kings at the NPL South Australia of Australia on May 7. The match kicked off 10:15 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Adelaide Comets - South Adelaide

Adelaide Comets - South Adelaide

Adelaide Comets are playing South Adelaide at the NPL South Australia of Australia on May 8. The match will kick off 05:30 UTC.

Adelaide United U-21 - Adelaide Blue Eagles

Adelaide United U-21 - Adelaide Blue Eagles

Adelaide United U-21 are playing Adelaide Blue Eagles at the NPL South Australia of Australia on May 8. The match will kick off 05:30 UTC.

Cumberland United - Adelaide Raiders

Cumberland United - Adelaide Raiders

Cumberland United are playing Adelaide Raiders at the NPL South Australia of Australia on May 8. The match will kick off 05:30 UTC.

Sturt Lions - Adelaide City

Sturt Lions - Adelaide City

Sturt Lions are playing Adelaide City at the NPL South Australia of Australia on May 8. The match will kick off 05:30 UTC.

Adelaide Olympic - Campbelltown City

Adelaide Olympic - Campbelltown City

Adelaide Olympic are playing Campbelltown City at the NPL South Australia of Australia on May 8. The match will kick off 06:15 UTC.

Redlands United - Capalaba

Redlands United - Capalaba

Redlands United played Capalaba at the NPL Queensland of Australia on May 7. The match kicked off 09:30 UTC. Redlands United won 3-1.

Bayswater City - ECU Joondalup

Bayswater City - ECU Joondalup

Bayswater City are playing ECU Joondalup at the NPL Western Australia of Australia on May 8. The match will kick off 07:00 UTC.

Cockburn City - Armadale

Cockburn City - Armadale

Cockburn City are playing Armadale at the NPL Western Australia of Australia on May 8. The match will kick off 07:00 UTC.

Floreat Athena - Sorrento FC

Floreat Athena - Sorrento FC

Floreat Athena are playing Sorrento FC at the NPL Western Australia of Australia on May 8. The match will kick off 07:00 UTC.

Gwelup Croatia SC - Inglewood United

Gwelup Croatia SC - Inglewood United

Gwelup Croatia SC are playing Inglewood United at the NPL Western Australia of Australia on May 8. The match will kick off 07:00 UTC.

Perth - Rockingham City

Perth - Rockingham City

Perth are playing Rockingham City at the NPL Western Australia of Australia on May 8. The match will kick off 07:00 UTC.

Manly United FC - Marconi Stallions

Manly United FC - Marconi Stallions

Manly United FC played Marconi Stallions at the NPL New South Wales of Australia on May 7. The match kicked off 09:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

South Hobart - Kingborough Lions

South Hobart - Kingborough Lions

South Hobart are playing Kingborough Lions at the NPL Tasmania of Australia on May 8. The match will kick off 04:00 UTC.

Devonport City - Clarence Zebras

Devonport City - Clarence Zebras

Devonport City are playing Clarence Zebras at the NPL Tasmania of Australia on May 8. The match will kick off 04:15 UTC.

Olympia Warriors - Launceston City

Olympia Warriors - Launceston City

Olympia Warriors are playing Launceston City at the NPL Tasmania of Australia on May 8. The match will kick off 06:30 UTC.

Riverside Olympic - Glenorchy Knights

Riverside Olympic - Glenorchy Knights

Riverside Olympic are playing Glenorchy Knights at the NPL Tasmania of Australia on May 8. The match will kick off 06:30 UTC.

Lake Macquarie - Charlestown Azzurri

Lake Macquarie - Charlestown Azzurri

Lake Macquarie played Charlestown Azzurri at the NPL Northern NSW of Australia on May 7. The match kicked off 10:00 UTC. Charlestown Azzurri won 0-1.

Lambton Jaffas - Newcastle Olympic

Lambton Jaffas - Newcastle Olympic

Lambton Jaffas are playing Newcastle Olympic at the NPL Northern NSW of Australia on May 8. The match will kick off 04:30 UTC.

Canberra - Belconnen United

Canberra - Belconnen United

Canberra are playing Belconnen United at the NPL Capital Territory of Australia on May 8. The match will kick off 05:00 UTC.