KAZAKHSTAN National Cup Results, Live Scores, Live Stream & Video Highlights

Latest Results
June 27th
Atyrau3 - 1Shakhter KaragandaFull TimeFT

Atyrau - Shakhter Karaganda

Atyrau played Shakhter Karaganda at the National Cup of Kazakhstan on June 27. The match kicked off 13:30 UTC. Atyrau won 3-1.

Irtish3 - 1KairatFull TimeFT

Irtish - Kairat

Irtish played Kairat at the National Cup of Kazakhstan on June 27. The match kicked off 13:00 UTC. Irtish won 3-1.

May 23rd
Atyrau2 - 1TobolFull TimeFT

Atyrau - Tobol

Atyrau played Tobol at the National Cup of Kazakhstan on May 23. The match kicked off 13:00 UTC. Atyrau won 2-1.

Ordabasy1 - 1KairatFull TimeFT

Ordabasy - Kairat

Ordabasy played Kairat at the National Cup of Kazakhstan on May 23. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Maqtaaral0 - 3IrtishFull TimeFT

Maqtaaral - Irtish

Maqtaaral played Irtish at the National Cup of Kazakhstan on May 23. The match kicked off 12:00 UTC. Irtish won 0-3.

Shakhter Karaganda2 - 1KaisarAfter Extra TimeAET

Shakhter Karaganda - Kaisar

Shakhter Karaganda played Kaisar at the National Cup of Kazakhstan on May 23. The match kicked off 11:00 UTC. Shakhter Karaganda won 2-1 in the extra time.

April 18th
Taraz0 - 0Irtish4-5 On PenaltiesPen 4-5

Taraz - Irtish

Taraz played Irtish at the National Cup of Kazakhstan on April 18. The match kicked off 11:00 UTC. Irtish won on penalties as the score was 0-0.

Akzhayik0 - 1AtyrauFull TimeFT

Akzhayik - Atyrau

Akzhayik played Atyrau at the National Cup of Kazakhstan on April 18. The match kicked off 11:00 UTC. Atyrau won 0-1.

Tobol1 - 0ZhetysuFull TimeFT

Tobol - Zhetysu

Tobol played Zhetysu at the National Cup of Kazakhstan on April 18. The match kicked off 11:00 UTC. Tobol won 1-0.

Kyran0 - 6OrdabasyFull TimeFT

Kyran - Ordabasy

Kyran played Ordabasy at the National Cup of Kazakhstan on April 18. The match kicked off 10:00 UTC. Ordabasy won 0-6.

Shakhter Karaganda0 - 0Kyzyl-Zhar7-6 On PenaltiesPen 7-6

Shakhter Karaganda - Kyzyl-Zhar

Shakhter Karaganda played Kyzyl-Zhar at the National Cup of Kazakhstan on April 18. The match kicked off 10:00 UTC. Shakhter Karaganda won on penalties as the score was 0-0.

Maqtaaral3 - 1AstanaFull TimeFT

Maqtaaral - Astana

Maqtaaral played Astana at the National Cup of Kazakhstan on April 18. The match kicked off 10:00 UTC. Maqtaaral won 3-1.

Kaisar2 - 0AktobeFull TimeFT

Kaisar - Aktobe

Kaisar played Aktobe at the National Cup of Kazakhstan on April 18. The match kicked off 10:00 UTC. Kaisar won 2-0.

Okzhepes3 - 5KairatFull TimeFT

Okzhepes - Kairat

Okzhepes played Kairat at the National Cup of Kazakhstan on April 18. The match kicked off 08:00 UTC. Kairat won 3-5.

Matchday Live
D.C. United-Toronto FC23:30

D.C. United - Toronto FC

D.C. United are playing Toronto FC at the Major League Soccer of Usa on October 17. The match will kick off 23:30 UTC.

Orlando City-Seattle Sounders23:30

Orlando City - Seattle Sounders

Orlando City are playing Seattle Sounders at the Major League Soccer of Usa on October 17. The match will kick off 23:30 UTC.

Vancouver Whitecaps-Sporting KC02:00

Vancouver Whitecaps - Sporting KC

Vancouver Whitecaps are playing Sporting KC at the Major League Soccer of Usa on October 18. The match will kick off 02:00 UTC.

Atletico Huila-Atletico Bucaramanga21:00

Atletico Huila - Atletico Bucaramanga

Atletico Huila are playing Atletico Bucaramanga at the Clausura of Colombia on October 17. The match will kick off 21:00 UTC.

Deportivo La Equidad-Deportes Tolima23:00

Deportivo La Equidad - Deportes Tolima

Deportivo La Equidad are playing Deportes Tolima at the Clausura of Colombia on October 17. The match will kick off 23:00 UTC.

Junior-Patriotas23:00

Junior - Patriotas

Junior are playing Patriotas at the Clausura of Colombia on October 17. The match will kick off 23:00 UTC.

Boyaco Chico-CD Jaguares01:00

Boyaco Chico - CD Jaguares

Boyaco Chico are playing CD Jaguares at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Indep. Medellin-Alianza Petrolera01:00

Indep. Medellin - Alianza Petrolera

Indep. Medellin are playing Alianza Petrolera at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Once Caldas-Santa Fe Bogota01:00

Once Caldas - Santa Fe Bogota

Once Caldas are playing Santa Fe Bogota at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Barcelona W3 - 0Glasgow City W64'

Barcelona W - Glasgow City W

Barcelona W are playing Glasgow City W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Barcelona W is winning 3-0.

Lillestrom W1 - 1Brondby W61'

Lillestrom W - Brondby W

Lillestrom W are playing Brondby W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Linkoping W0 - 1PSG W64'

Linkoping W - PSG W

Linkoping W are playing PSG W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and PSG W is winning 0-1.

Ajax W0 - 2Lyon WHalf TimeHT

Ajax W - Lyon W

Ajax W are playing Lyon W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. It's half time and Lyon W is winning 0-2.

Wolfsburg W0 - 0Atletico Madrid WHalf TimeHT

Wolfsburg W - Atletico Madrid W

Wolfsburg W are playing Atletico Madrid W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Zurich W0 - 2Bayern WHalf TimeHT

Zurich W - Bayern W

Zurich W are playing Bayern W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. It's half time and Bayern W is winning 0-2.

Chelsea W-Fiorentina W18:35

Chelsea W - Fiorentina W

Chelsea W are playing Fiorentina W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match will kick off 18:35 UTC.

Hradec Kralove W2 - 5Slovacko WFull TimeFT

Hradec Kralove W - Slovacko W

Hradec Kralove W played Slovacko W at the 1 Liga - Women of Czech Republic on October 17. The match kicked off 16:00 UTC. Slovacko W won 2-5.

MersthamWorthingPostponedPst

Merstham - Worthing

Merstham are playing Worthing at the NL Premier, Isthmian of England on October 17.

Hertha U-23-Villarreal U-2318:00

Hertha U-23 - Villarreal U-23

Hertha U-23 are playing Villarreal U-23 at the Premier League International cup, Group Stage of Europe on October 17. The match will kick off 18:00 UTC.

Torpedo K.3 - 1Lokomotiv TbilisiFull TimeFT

Torpedo K. - Lokomotiv Tbilisi

Torpedo K. played Lokomotiv Tbilisi at the Erovnuli Liga of Georgia on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Torpedo K. won 3-1.

Germania Egestorf0 - 1Schwarz-Weiss RehdenHalf TimeHT

Germania Egestorf - Schwarz-Weiss Rehden

Germania Egestorf are playing Schwarz-Weiss Rehden at the Regionalliga Nord of Germany on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. It's half time and Schwarz-Weiss Rehden is winning 0-1.

ATSV Erlangen0 - 0Grosbardorf18'

ATSV Erlangen - Grosbardorf

ATSV Erlangen are playing Grosbardorf at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on October 17. The match kicked off 17:30 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Feralpi Salo1 - 0Rimini65'

Feralpi Salo - Rimini

Feralpi Salo are playing Rimini at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Feralpi Salo is winning 1-0.

GIANA Erminio1 - 0Ravenna64'

GIANA Erminio - Ravenna

GIANA Erminio are playing Ravenna at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and GIANA Erminio is winning 1-0.

Gubbio2 - 0Fermana67'

Gubbio - Fermana

Gubbio are playing Fermana at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Gubbio is winning 2-0.

Renate0 - 1Virtus Verona65'

Renate - Virtus Verona

Renate are playing Virtus Verona at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Virtus Verona is winning 0-1.

Sambenedettese1 - 1Imolese65'

Sambenedettese - Imolese

Sambenedettese are playing Imolese at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Sudtirol2 - 0Triestina62'

Sudtirol - Triestina

Sudtirol are playing Triestina at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Sudtirol is winning 2-0.

Teramo2 - 0Fano63'

Teramo - Fano

Teramo are playing Fano at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Teramo is winning 2-0.

Ternana0 - 0Albinoleffe62'

Ternana - Albinoleffe

Ternana are playing Albinoleffe at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Vis Pesaro1 - 1Pordenone66'

Vis Pesaro - Pordenone

Vis Pesaro are playing Pordenone at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Vicenza-Monza18:30

Vicenza - Monza

Vicenza are playing Monza at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Albissola-Pistoiese18:30

Albissola - Pistoiese

Albissola are playing Pistoiese at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Novara-Pro Patria18:30

Novara - Pro Patria

Novara are playing Pro Patria at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Olbia-Alessandria18:30

Olbia - Alessandria

Olbia are playing Alessandria at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Piacenza-Carrarese18:30

Piacenza - Carrarese

Piacenza are playing Carrarese at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Pisa-Pro Piacenza18:30

Pisa - Pro Piacenza

Pisa are playing Pro Piacenza at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Robur Siena-Cuneo18:30

Robur Siena - Cuneo

Robur Siena are playing Cuneo at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

FrancavillaViterbesePostponedPst

Francavilla - Viterbese

Francavilla are playing Viterbese at the Serie C, Group C of Italy on October 17.

Potenza-Reggina18:30

Potenza - Reggina

Potenza are playing Reggina at the Serie C, Group C of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Zalgiris2 - 1LietavaFull TimeFT

Zalgiris - Lietava

Zalgiris played Lietava at the A Lyga of Lithuania on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Zalgiris won 2-1.

Dziugas Telsiai1 - 1Stumbras-2Full TimeFT

Dziugas Telsiai - Stumbras-2

Dziugas Telsiai played Stumbras-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 17. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Dainava2 - 1BangaFull TimeFT

Dainava - Banga

Dainava played Banga at the 1 Lyga of Lithuania on October 17. The match kicked off 15:30 UTC. Dainava won 2-1.

Korona U-19-Wisla Krakow U-1910:00

Korona U-19 - Wisla Krakow U-19

Korona U-19 are playing Wisla Krakow U-19 at the Central Youth League of Poland on October 17. The match will kick off 10:00 UTC.

Motor Lublin U-191 - 1Cracovia U-19Full TimeFT

Motor Lublin U-19 - Cracovia U-19

Motor Lublin U-19 played Cracovia U-19 at the Central Youth League of Poland on October 17. The match kicked off 13:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Petrolul 520 - 0Mioveni57'

Petrolul 52 - Mioveni

Petrolul 52 are playing Mioveni at the Liga II of Romania on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Zorkiy2 - 0KalugaFull TimeFT

Zorkiy - Kaluga

Zorkiy played Kaluga at the PFL, Center of Russia on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Zorkiy won 2-0.

Torpedo0 - 0Khimki-264'

Torpedo - Khimki-2

Torpedo are playing Khimki-2 at the PFL, Center of Russia on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Dinamo Vranje0 - 2Crvena ZvezdaFull TimeFT

Dinamo Vranje - Crvena Zvezda

Dinamo Vranje played Crvena Zvezda at the National Cup of Serbia on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Crvena Zvezda won 0-2.

Napredak2 - 0FK MetalacFull TimeFT

Napredak - FK Metalac

Napredak played FK Metalac at the National Cup of Serbia on October 17. The match kicked off 13:00 UTC. Napredak won 2-0.

Koper-Olimpija18:00

Koper - Olimpija

Koper are playing Olimpija at the National Cup of Slovenia on October 17. The match will kick off 18:00 UTC.

Ebro2 - 1Lleida EsportiuFull TimeFT

Ebro - Lleida Esportiu

Ebro played Lleida Esportiu at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Ebro won 2-1.

Lugo-AD Alcorcon18:00

Lugo - AD Alcorcon

Lugo are playing AD Alcorcon at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 18:00 UTC.

Mutilvera-Villanovense18:15

Mutilvera - Villanovense

Mutilvera are playing Villanovense at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 18:15 UTC.

Racing Santander-UD Logrones18:30

Racing Santander - UD Logrones

Racing Santander are playing UD Logrones at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Sant Andreu-Calahorra18:30

Sant Andreu - Calahorra

Sant Andreu are playing Calahorra at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Lorca-Cultural Leonesa18:45

Lorca - Cultural Leonesa

Lorca are playing Cultural Leonesa at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 18:45 UTC.

Melilla-Ontinyent CF18:45

Melilla - Ontinyent CF

Melilla are playing Ontinyent CF at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 18:45 UTC.

Zaragoza-Cadiz19:00

Zaragoza - Cadiz

Zaragoza are playing Cadiz at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Ofspor4 - 0Elaziz BelediyesporFull TimeFT

Ofspor - Elaziz Belediyespor

Ofspor played Elaziz Belediyespor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Ofspor won 4-0.

Osmaniyespor1 - 5Belediye VansporFull TimeFT

Osmaniyespor - Belediye Vanspor

Osmaniyespor played Belediye Vanspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Belediye Vanspor won 1-5.

Pazarspor3 - 2SultanbeyliFull TimeFT

Pazarspor - Sultanbeyli

Pazarspor played Sultanbeyli at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Pazarspor won 3-2.

Kirsehirspor2 - 1AlibeykoysporFull TimeFT

Kirsehirspor - Alibeykoyspor

Kirsehirspor played Alibeykoyspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Kirsehirspor won 2-1.

Yeni Altindag3 - 1KemersporFull TimeFT

Yeni Altindag - Kemerspor

Yeni Altindag played Kemerspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Yeni Altindag won 3-1.

Bergama Belediye0 - 0AdiyamansporFull TimeFT

Bergama Belediye - Adiyamanspor

Bergama Belediye played Adiyamanspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Catalcaspor0 - 4Yeni OrdusporFull TimeFT

Catalcaspor - Yeni Orduspor

Catalcaspor played Yeni Orduspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Yeni Orduspor won 0-4.

Erokspor0 - 3DuzcesporFull TimeFT

Erokspor - Duzcespor

Erokspor played Duzcespor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Duzcespor won 0-3.

Kizilcabolukspor2 - 2KarsiyakaFull TimeFT

Kizilcabolukspor - Karsiyaka

Kizilcabolukspor played Karsiyaka at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Hekimoglu Trabzon1 - 0YomrasporFull TimeFT

Hekimoglu Trabzon - Yomraspor

Hekimoglu Trabzon played Yomraspor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Hekimoglu Trabzon won 1-0.

Karakopru Belediyespor1 - 3Kozan BelediyesporFull TimeFT

Karakopru Belediyespor - Kozan Belediyespor

Karakopru Belediyespor played Kozan Belediyespor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Kozan Belediyespor won 1-3.

Erbaaspor0 - 0Erzin BelediyesporFull TimeFT

Erbaaspor - Erzin Belediyespor

Erbaaspor played Erzin Belediyespor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Nevsehir Belediye3 - 3Tire 1922Full TimeFT

Nevsehir Belediye - Tire 1922

Nevsehir Belediye played Tire 1922 at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Ergene Velimespor1 - 0Korfez SporFull TimeFT

Ergene Velimespor - Korfez Spor

Ergene Velimespor played Korfez Spor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Ergene Velimespor won 1-0.

Gebzespor1 - 2Nazilli BelediyesporFull TimeFT

Gebzespor - Nazilli Belediyespor

Gebzespor played Nazilli Belediyespor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Nazilli Belediyespor won 1-2.

Sile Yildizspor4 - 0Tepecik BelediyeFull TimeFT

Sile Yildizspor - Tepecik Belediye

Sile Yildizspor played Tepecik Belediye at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Sile Yildizspor won 4-0.

Silivrispor1 - 0Artvin HopasporFull TimeFT

Silivrispor - Artvin Hopaspor

Silivrispor played Artvin Hopaspor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Silivrispor won 1-0.

Anagold 24 Erzincanspor3 - 0Karacabey BirliksporFull TimeFT

Anagold 24 Erzincanspor - Karacabey Birlikspor

Anagold 24 Erzincanspor played Karacabey Birlikspor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Anagold 24 Erzincanspor won 3-0.

Fatsa Belediyespor0 - 0CizresporFull TimeFT

Fatsa Belediyespor - Cizrespor

Fatsa Belediyespor played Cizrespor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Payas3 - 2Corum BelediyesporFull TimeFT

Payas - Corum Belediyespor

Payas played Corum Belediyespor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Payas won 3-2.

Bacilar Spor0 - 0DiyarbekirsporFull TimeFT

Bacilar Spor - Diyarbekirspor

Bacilar Spor played Diyarbekirspor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Golcukspor2 - 11461 TrabzonFull TimeFT

Golcukspor - 1461 Trabzon

Golcukspor played 1461 Trabzon at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Golcukspor won 2-1.

Halide Edip Adivar0 - 0Ankara AdliyesporFull TimeFT

Halide Edip Adivar - Ankara Adliyespor

Halide Edip Adivar played Ankara Adliyespor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Serik Belediyespor2 - 1KocaelisporFull TimeFT

Serik Belediyespor - Kocaelispor

Serik Belediyespor played Kocaelispor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Serik Belediyespor won 2-1.

Turgutluspor1 - 0MuglasporFull TimeFT

Turgutluspor - Muglaspor

Turgutluspor played Muglaspor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Turgutluspor won 1-0.

Bucaspor0 - 1Bayburt IOI90 +3'

Bucaspor - Bayburt IOI

Bucaspor are playing Bayburt IOI at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 16:00 UTC. It's the second half and Bayburt IOI is winning 0-1.

Sivas Belediyespor2 - 3Menemen BelediyesporFull TimeFT

Sivas Belediyespor - Menemen Belediyespor

Sivas Belediyespor played Menemen Belediyespor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Menemen Belediyespor won 2-3.

Bugsas Spor1 - 4KaragumrukFull TimeFT

Bugsas Spor - Karagumruk

Bugsas Spor played Karagumruk at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Karagumruk won 1-4.

Etimesgut2 - 0Anadolu SelcukFull TimeFT

Etimesgut - Anadolu Selcuk

Etimesgut played Anadolu Selcuk at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Etimesgut won 2-0.

Zonguldak Komurspor0 - 0TokatsporFull TimeFT

Zonguldak Komurspor - Tokatspor

Zonguldak Komurspor played Tokatspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Kirklarelispor0 - 1Darica GenclerbirligiFull TimeFT

Kirklarelispor - Darica Genclerbirligi

Kirklarelispor played Darica Genclerbirligi at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Darica Genclerbirligi won 0-1.

Manisa BBSK3 - 0SanliurfasporFull TimeFT

Manisa BBSK - Sanliurfaspor

Manisa BBSK played Sanliurfaspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Manisa BBSK won 3-0.

Pendikspor4 - 3BandirmasporFull TimeFT

Pendikspor - Bandirmaspor

Pendikspor played Bandirmaspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Pendikspor won 4-3.

Fethiyespor1 - 1Tarsus Idman Yurdu90 +1'

Fethiyespor - Tarsus Idman Yurdu

Fethiyespor are playing Tarsus Idman Yurdu at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 16:00 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Kahramanmarasspor1 - 0Tuzlaspor90 +4'

Kahramanmarasspor - Tuzlaspor

Kahramanmarasspor are playing Tuzlaspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 16:00 UTC. It's the second half and Kahramanmarasspor is winning 1-0.

Amed0 - 1Nigde BelediyesporFull TimeFT

Amed - Nigde Belediyespor

Amed played Nigde Belediyespor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Nigde Belediyespor won 0-1.

Gaziantepspor0 - 1KeciorengucuFull TimeFT

Gaziantepspor - Keciorengucu

Gaziantepspor played Keciorengucu at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Keciorengucu won 0-1.

Gumushanespor0 - 2SakaryasporFull TimeFT

Gumushanespor - Sakaryaspor

Gumushanespor played Sakaryaspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Sakaryaspor won 0-2.

Ankara Demirspor1 - 1HacettepeFull TimeFT

Ankara Demirspor - Hacettepe

Ankara Demirspor played Hacettepe at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Kastamonuspor1 - 1BayrampasaFull TimeFT

Kastamonuspor - Bayrampasa

Kastamonuspor played Bayrampasa at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Bodrumspor0 - 2SamsunsporFull TimeFT

Bodrumspor - Samsunspor

Bodrumspor played Samsunspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Samsunspor won 0-2.

Eyupspor0 - 0UsaksporFull TimeFT

Eyupspor - Usakspor

Eyupspor played Usakspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Inegolspor0 - 2SariyerFull TimeFT

Inegolspor - Sariyer

Inegolspor played Sariyer at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Sariyer won 0-2.

Sancaktepe Belediye3 - 0ManisasporFull TimeFT

Sancaktepe Belediye - Manisaspor

Sancaktepe Belediye played Manisaspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Sancaktepe Belediye won 3-0.

Latvia U-17 W0 - 11Sweden U-17 WFull TimeFT

Latvia U-17 W - Sweden U-17 W

Latvia U-17 W played Sweden U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 17. The match kicked off 13:00 UTC. Sweden U-17 W won 0-11.

Netherlands U-17 W7 - 0Georgia U-17 WHalf TimeHT

Netherlands U-17 W - Georgia U-17 W

Netherlands U-17 W are playing Georgia U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. It's half time and Netherlands U-17 W is winning 7-0.

TNS-Llandudno18:45

TNS - Llandudno

TNS are playing Llandudno at the Premier League of Wales on October 17. The match will kick off 18:45 UTC.

PS TNI0 - 1PSISFull TimeFT

PS TNI - PSIS

PS TNI played PSIS at the Liga 1 of Indonesia on October 17. The match kicked off 08:30 UTC. PSIS won 0-1.

Renofa Yamaguchi0 - 1Machida ZelviaFull TimeFT

Renofa Yamaguchi - Machida Zelvia

Renofa Yamaguchi played Machida Zelvia at the J-League 2 of Japan on October 17. The match kicked off 10:00 UTC. Machida Zelvia won 0-1.

Suwon Bluewings2 - 2Jeju UnitedFull TimeFT

Suwon Bluewings - Jeju United

Suwon Bluewings played Jeju United at the FA Cup of Korea Rep. on October 17. The match kicked off 10:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Al Qaisoma1 - 5Al NajoomFull TimeFT

Al Qaisoma - Al Najoom

Al Qaisoma played Al Najoom at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:10 UTC. Al Najoom won 1-5.

Abha1 - 0Al JeelFull TimeFT

Abha - Al Jeel

Abha played Al Jeel at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:25 UTC. Abha won 1-0.

Al Jabalain0 - 0HajerFull TimeFT

Al Jabalain - Hajer

Al Jabalain played Hajer at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:25 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Al Ain FC2 - 0Al-WashmFull TimeFT

Al Ain FC - Al-Washm

Al Ain FC played Al-Washm at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:30 UTC. Al Ain FC won 2-0.

Al-Ansar0 - 2Najran SCFull TimeFT

Al-Ansar - Najran SC

Al-Ansar played Najran SC at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:35 UTC. Najran SC won 0-2.

Perez Zeledon-Universidad de Costa Rica20:00

Perez Zeledon - Universidad de Costa Rica

Perez Zeledon are playing Universidad de Costa Rica at the Apertura of Costa Rica on October 17. The match will kick off 20:00 UTC.

AD Carmelita-San Carlos21:00

AD Carmelita - San Carlos

AD Carmelita are playing San Carlos at the Apertura of Costa Rica on October 17. The match will kick off 21:00 UTC.

Limon-Grecia21:05

Limon - Grecia

Limon are playing Grecia at the Apertura of Costa Rica on October 17. The match will kick off 21:05 UTC.

CS Cartagines-CS Herediano02:00

CS Cartagines - CS Herediano

CS Cartagines are playing CS Herediano at the Apertura of Costa Rica on October 18. The match will kick off 02:00 UTC.

LD Alajuelense-Santos Dg02:05

LD Alajuelense - Santos Dg

LD Alajuelense are playing Santos Dg at the Apertura of Costa Rica on October 18. The match will kick off 02:05 UTC.

Pasaquina-Municipal Limeno21:30

Pasaquina - Municipal Limeno

Pasaquina are playing Municipal Limeno at the Apertura of El Salvador on October 17. The match will kick off 21:30 UTC.

Chalatenango-FAS00:30

Chalatenango - FAS

Chalatenango are playing FAS at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 00:30 UTC.

Firpo-Sonsonate01:00

Firpo - Sonsonate

Firpo are playing Sonsonate at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Isidro Metapan-Audaz01:00

Isidro Metapan - Audaz

Isidro Metapan are playing Audaz at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Alianza-Jocoro01:30

Alianza - Jocoro

Alianza are playing Jocoro at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 01:30 UTC.

Motagua-Vida01:00

Motagua - Vida

Motagua are playing Vida at the Apertura of Honduras on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Independiente Chorrera-Costa del Este01:00

Independiente Chorrera - Costa del Este

Independiente Chorrera are playing Costa del Este at the LFP, Apertura of Panama on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Plaza Amador-CD Universitario01:00

Plaza Amador - CD Universitario

Plaza Amador are playing CD Universitario at the LFP, Apertura of Panama on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Corinthians-Cruzeiro00:45

Corinthians - Cruzeiro

Corinthians are playing Cruzeiro at the National Cup of Brasil on October 18. The match will kick off 00:45 UTC.

Deportivo La Guaira3 - 2Academia P-CFull TimeFT

Deportivo La Guaira - Academia P-C

Deportivo La Guaira played Academia P-C at the Clausura of Venezuela on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Deportivo La Guaira won 3-2.

Atletico Venezuela-Trujillanos19:30

Atletico Venezuela - Trujillanos

Atletico Venezuela are playing Trujillanos at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 19:30 UTC.

Estudiantes Caracas-Portuguesa FC19:30

Estudiantes Caracas - Portuguesa FC

Estudiantes Caracas are playing Portuguesa FC at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 19:30 UTC.

Deportivo Lara-Mineros20:00

Deportivo Lara - Mineros

Deportivo Lara are playing Mineros at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 20:00 UTC.

Zulia-Caracas20:00

Zulia - Caracas

Zulia are playing Caracas at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 20:00 UTC.

Deportivo Tachira-Aragua21:00

Deportivo Tachira - Aragua

Deportivo Tachira are playing Aragua at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 21:00 UTC.

Monagas SC-Anzoategui22:00

Monagas SC - Anzoategui

Monagas SC are playing Anzoategui at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 22:00 UTC.

Carabobo-Metropolitanos23:00

Carabobo - Metropolitanos

Carabobo are playing Metropolitanos at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 23:00 UTC.