Belarus National Cup Live Scores & Results, Live Stream & Video Highlights

Latest Results
past Saturday
Lokomotiv Gomel1 - 2VitebskFull TimeFT

Lokomotiv Gomel - Vitebsk

Lokomotiv Gomel played Vitebsk at the National Cup of Belarus on March 16. The match kicked off 11:00 UTC. Vitebsk won 1-2.

past Friday
Belshina0 - 1Shakhtyor SoligorskFull TimeFT

Belshina - Shakhtyor Soligorsk

Belshina played Shakhtyor Soligorsk at the National Cup of Belarus on March 15. The match kicked off 14:30 UTC. Shakhtyor Soligorsk won 0-1.

Slutsk1 - 0Dinamo MinskFull TimeFT

Slutsk - Dinamo Minsk

Slutsk played Dinamo Minsk at the National Cup of Belarus on March 15. The match kicked off 10:00 UTC. Slutsk won 1-0.

past Thursday
Isloch1 - 0BATEFull TimeFT

Isloch - BATE

Isloch played BATE at the National Cup of Belarus on March 14. The match kicked off 13:30 UTC. Isloch won 1-0.

March 10th
Dinamo Minsk2 - 0SlutskFull TimeFT

Dinamo Minsk - Slutsk

Dinamo Minsk played Slutsk at the National Cup of Belarus on March 10. The match kicked off 13:00 UTC. Dinamo Minsk won 2-0.

Shakhtyor Soligorsk5 - 0BelshinaFull TimeFT

Shakhtyor Soligorsk - Belshina

Shakhtyor Soligorsk played Belshina at the National Cup of Belarus on March 10. The match kicked off 11:00 UTC. Shakhtyor Soligorsk won 5-0.

March 9th
Vitebsk1 - 0Lokomotiv GomelFull TimeFT

Vitebsk - Lokomotiv Gomel

Vitebsk played Lokomotiv Gomel at the National Cup of Belarus on March 9. The match kicked off 13:00 UTC. Vitebsk won 1-0.

BATE1 - 1IslochFull TimeFT

BATE - Isloch

BATE played Isloch at the National Cup of Belarus on March 9. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

November 17th
BATE0 - 0Gorodeya4-2 On PenaltiesPen 4-2

BATE - Gorodeya

BATE played Gorodeya at the National Cup of Belarus on November 17. The match kicked off 13:00 UTC. BATE won on penalties as the score was 0-0.

October 3rd
Slavia-Mozyr0 - 0Belshina3-4 On PenaltiesPen 3-4

Slavia-Mozyr - Belshina

Slavia-Mozyr played Belshina at the National Cup of Belarus on October 3. The match kicked off 12:00 UTC. Belshina won on penalties as the score was 0-0.

September 26th
Shakhtyor Soligorsk0 - 0Dinamo Brest4-2 On PenaltiesPen 4-2

Shakhtyor Soligorsk - Dinamo Brest

Shakhtyor Soligorsk played Dinamo Brest at the National Cup of Belarus on September 26. The match kicked off 16:00 UTC. Shakhtyor Soligorsk won on penalties as the score was 0-0.

August 12th
Dinamo Minsk2 - 0FC MinskFull TimeFT

Dinamo Minsk - FC Minsk

Dinamo Minsk played FC Minsk at the National Cup of Belarus on August 12. The match kicked off 16:00 UTC. Dinamo Minsk won 2-0.

Gomel0 - 2IslochFull TimeFT

Gomel - Isloch

Gomel played Isloch at the National Cup of Belarus on August 12. The match kicked off 15:00 UTC. Isloch won 0-2.

Torpedo Minsk0 - 2SlutskFull TimeFT

Torpedo Minsk - Slutsk

Torpedo Minsk played Slutsk at the National Cup of Belarus on August 12. The match kicked off 14:00 UTC. Slutsk won 0-2.

August 11th
Vitebsk0 - 0Torpedo-BelAZ5-4 On PenaltiesPen 5-4

Vitebsk - Torpedo-BelAZ

Vitebsk played Torpedo-BelAZ at the National Cup of Belarus on August 11. The match kicked off 15:00 UTC. Vitebsk won on penalties as the score was 0-0.

Lokomotiv Gomel3 - 0Smolevichi-STIFull TimeFT

Lokomotiv Gomel - Smolevichi-STI

Lokomotiv Gomel played Smolevichi-STI at the National Cup of Belarus on August 11. The match kicked off 14:00 UTC. Lokomotiv Gomel won 3-0.

July 28th
SMI Autotrans1 - 6GomelFull TimeFT

SMI Autotrans - Gomel

SMI Autotrans played Gomel at the National Cup of Belarus on July 28. The match kicked off 15:00 UTC. Gomel won 1-6.

Naftan0 - 1SlutskFull TimeFT

Naftan - Slutsk

Naftan played Slutsk at the National Cup of Belarus on July 28. The match kicked off 14:30 UTC. Slutsk won 0-1.

Slonim1 - 2GorodeyaFull TimeFT

Slonim - Gorodeya

Slonim played Gorodeya at the National Cup of Belarus on July 28. The match kicked off 14:00 UTC. Gorodeya won 1-2.

Uzda2 - 3Smolevichi-STIFull TimeFT

Uzda - Smolevichi-STI

Uzda played Smolevichi-STI at the National Cup of Belarus on July 28. The match kicked off 13:30 UTC. Smolevichi-STI won 2-3.

Belshina3 - 1NemanFull TimeFT

Belshina - Neman

Belshina played Neman at the National Cup of Belarus on July 28. The match kicked off 13:00 UTC. Belshina won 3-1.

Lokomotiv Gomel3 - 2Dnepr MogilevFull TimeFT

Lokomotiv Gomel - Dnepr Mogilev

Lokomotiv Gomel played Dnepr Mogilev at the National Cup of Belarus on July 28. The match kicked off 12:30 UTC. Lokomotiv Gomel won 3-2.

July 27th
Volna0 - 2Torpedo-BelAZAfter Extra TimeAET

Volna - Torpedo-BelAZ

Volna played Torpedo-BelAZ at the National Cup of Belarus on July 27. The match kicked off 15:30 UTC. Torpedo-BelAZ won 0-2 in the extra time.

Lida0 - 3FC MinskFull TimeFT

Lida - FC Minsk

Lida played FC Minsk at the National Cup of Belarus on July 27. The match kicked off 15:00 UTC. FC Minsk won 0-3.

July 24th
Orsha0 - 4VitebskFull TimeFT

Orsha - Vitebsk

Orsha played Vitebsk at the National Cup of Belarus on July 24. The match kicked off 14:30 UTC. Vitebsk won 0-4.

July 11th
Energetik-BGU1 - 2BATEAfter Extra TimeAET

Energetik-BGU - BATE

Energetik-BGU played BATE at the National Cup of Belarus on July 11. The match kicked off 13:00 UTC. BATE won 1-2 in the extra time.

May 19th
BATE2 - 3Dinamo BrestFull TimeFT

BATE - Dinamo Brest

BATE played Dinamo Brest at the National Cup of Belarus on May 19. The match kicked off 15:30 UTC. Dinamo Brest won 2-3.

May 2nd
Neman0 - 0BATEFull TimeFT

Neman - BATE

Neman played BATE at the National Cup of Belarus on May 2. The match kicked off 16:45 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Dnepr Mogilev1 - 4Dinamo BrestFull TimeFT

Dnepr Mogilev - Dinamo Brest

Dnepr Mogilev played Dinamo Brest at the National Cup of Belarus on May 2. The match kicked off 14:45 UTC. Dinamo Brest won 1-4.

April 18th
Dinamo Brest2 - 0Dnepr MogilevFull TimeFT

Dinamo Brest - Dnepr Mogilev

Dinamo Brest played Dnepr Mogilev at the National Cup of Belarus on April 18. The match kicked off 17:45 UTC. Dinamo Brest won 2-0.

Ever wondered how you can stream the matches of the National Cup of Belarus for free? Well, you've come to the right place as ScoreBat covers all matches of Belarus's National Cup in real time providing free live streaming alongside the live scores, match stats, head-to-head results and team lineups. Belarus National Cup's live scores are updated in real time so any time a team scores a goal the result is immediately updated and our users can follow the livescore without refreshing the page. It only takes a couple of seconds for the National Cup's livescore to be updated so we can proudly say we are the fastest to deliver the livescore of Belarus's National Cup matches. But it's not just the livescore: you can also check who scored the goal, received a yellow card or got substituted alongside the starting lineups and team formations for each match. You can watch the live video of Belarus National Cup's matches for free on ScoreBat. Live streaming usually starts a couple of minutes before the kick-off as our sophisticated search crawler finds the best stream for each match of the National Cup of Belarus. Please note that we are only providing live-streaming when we can find a publicly available stream so be aware that the live streaming might be unavailable in your region. We are not hosting or broadcasting any video content as all the content is hosted on third party websites like youtube or streamable, so if you think that the video infriges your copyright please contact the website that hosts it.

Apart from the live stream we also have Belarus National Cup's goal videos and match highlights updated in real time. The video of each goal is being added usually a minute after the event so you can watch it in case you missed it. We are also adding full match highlights after every match of the National Cup of Belarus.

Matchday Live
Gazelec Ajaccio1 - 0Lens82'

Gazelec Ajaccio - Lens

Gazelec Ajaccio are playing Lens at the Ligue 2 of France on March 18. The match kicked off 19:45 UTC. It's the second half and Gazelec Ajaccio is winning 1-0.

Regensburg0 - 2Greuther FurthFull TimeFT

Regensburg - Greuther Furth

Regensburg played Greuther Furth at the 2. Bundesliga of Germany on March 18. The match kicked off 19:30 UTC. Greuther Furth won 0-2.

Hansa1 - 1Hallescher FCFull TimeFT

Hansa - Hallescher FC

Hansa played Hallescher FC at the 3. Liga of Germany on March 18. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Aris5 - 0ApollonFull TimeFT

Aris - Apollon

Aris played Apollon at the Super League of Greece on March 18. The match kicked off 17:00 UTC. Aris won 5-0.

Concordia Chiajna2 - 2HermannstadtFull TimeFT

Concordia Chiajna - Hermannstadt

Concordia Chiajna played Hermannstadt at the Liga 1, Relegation round of Romania on March 18. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Voluntari2 - 1FC BotosaniFull TimeFT

Voluntari - FC Botosani

Voluntari played FC Botosani at the Liga 1, Relegation round of Romania on March 18. The match kicked off 18:30 UTC. Voluntari won 2-1.

Numancia1 - 1Malaga69'

Numancia - Malaga

Numancia are playing Malaga at the Segunda Division of Spain on March 18. The match kicked off 20:00 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Arsenal Kyiv2 - 2VorsklaFull TimeFT

Arsenal Kyiv - Vorskla

Arsenal Kyiv played Vorskla at the Premier League of Ukraine on March 18. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

BanfieldGodoy Cruz22:00

Banfield - Godoy Cruz

Banfield are playing Godoy Cruz at the Primera Division of Argentina on March 18. The match will kick off 22:00 UTC.

HuracanEstudiantes de La Plata00:10

Huracan - Estudiantes de La Plata

Huracan are playing Estudiantes de La Plata at the Primera Division of Argentina on March 19. The match will kick off 00:10 UTC.

Generali Diaz2 - 3Sportivo San Lorenzo65'

Generali Diaz - Sportivo San Lorenzo

Generali Diaz are playing Sportivo San Lorenzo at the Apertura of Paraguay on March 18. The match kicked off 20:00 UTC. It's the second half and Sportivo San Lorenzo is winning 2-3.

Cerro PortenoSol de America22:15

Cerro Porteno - Sol de America

Cerro Porteno are playing Sol de America at the Apertura of Paraguay on March 18. The match will kick off 22:15 UTC.

Eskilsminne3 - 0VarbergFull TimeFT

Eskilsminne - Varberg

Eskilsminne played Varberg at the Club Friendlies of International on March 18. The match kicked off 17:00 UTC. Eskilsminne won 3-0.

Ranheim2 - 1LevangerFull TimeFT

Ranheim - Levanger

Ranheim played Levanger at the Club Friendlies of International on March 18. The match kicked off 17:00 UTC. Ranheim won 2-1.

Soloman Islands3 - 1VanuatuFull TimeFT

Soloman Islands - Vanuatu

Soloman Islands played Vanuatu at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on March 18. The match kicked off 07:30 UTC. Soloman Islands won 3-1.

Anderlecht U-211 - 4Gent U-21Full TimeFT

Anderlecht U-21 - Gent U-21

Anderlecht U-21 played Gent U-21 at the Pro League reserve, Championship Group of Belgium on March 18. The match kicked off 18:30 UTC. Gent U-21 won 1-4.

Standard U-212 - 1Cercle Brugge U-21Full TimeFT

Standard U-21 - Cercle Brugge U-21

Standard U-21 played Cercle Brugge U-21 at the Pro League reserve, Championship Group of Belgium on March 18. The match kicked off 18:30 UTC. Standard U-21 won 2-1.

Charleroi U-214 - 1Oostende U-21Full TimeFT

Charleroi U-21 - Oostende U-21

Charleroi U-21 played Oostende U-21 at the Pro League reserve, Relegation Group of Belgium on March 18. The match kicked off 18:30 UTC. Charleroi U-21 won 4-1.

Mouscron U-212 - 2Eupen U-21Full TimeFT

Mouscron U-21 - Eupen U-21

Mouscron U-21 played Eupen U-21 at the Pro League reserve, Relegation Group of Belgium on March 18. The match kicked off 18:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Sint-Truiden U-212 - 1Zulte-Waregem U-21Full TimeFT

Sint-Truiden U-21 - Zulte-Waregem U-21

Sint-Truiden U-21 played Zulte-Waregem U-21 at the Pro League reserve, Relegation Group of Belgium on March 18. The match kicked off 18:30 UTC. Sint-Truiden U-21 won 2-1.

Waasland U-210 - 2Kortrijk U-21Full TimeFT

Waasland U-21 - Kortrijk U-21

Waasland U-21 played Kortrijk U-21 at the Pro League reserve, Relegation Group of Belgium on March 18. The match kicked off 18:30 UTC. Kortrijk U-21 won 0-2.

Lokomotiv G-O2 - 0Arda KardzhaliFull TimeFT

Lokomotiv G-O - Arda Kardzhali

Lokomotiv G-O played Arda Kardzhali at the B PFG of Bulgaria on March 18. The match kicked off 15:30 UTC. Lokomotiv G-O won 2-0.

Liberec U-215 - 2Jablonec U-21Full TimeFT

Liberec U-21 - Jablonec U-21

Liberec U-21 played Jablonec U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on March 18. The match kicked off 12:00 UTC. Liberec U-21 won 5-2.

Pribram U-212 - 1Teplice U-21Full TimeFT

Pribram U-21 - Teplice U-21

Pribram U-21 played Teplice U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on March 18. The match kicked off 12:00 UTC. Pribram U-21 won 2-1.

Sparta Prague U-211 - 2Slavia Praha U-21Full TimeFT

Sparta Prague U-21 - Slavia Praha U-21

Sparta Prague U-21 played Slavia Praha U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on March 18. The match kicked off 12:00 UTC. Slavia Praha U-21 won 1-2.

Budejovice U-212 - 2Hradec Kralove U-21Full TimeFT

Budejovice U-21 - Hradec Kralove U-21

Budejovice U-21 played Hradec Kralove U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on March 18. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Plzen U-212 - 1Bohemians 1905 U-21Full TimeFT

Plzen U-21 - Bohemians 1905 U-21

Plzen U-21 played Bohemians 1905 U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on March 18. The match kicked off 13:00 UTC. Plzen U-21 won 2-1.

Jihlava U-212 - 3Slovacko U-21Full TimeFT

Jihlava U-21 - Slovacko U-21

Jihlava U-21 played Slovacko U-21 at the Juniorska Liga, MSFL of Czech Republic on March 18. The match kicked off 10:00 UTC. Slovacko U-21 won 2-3.

Zlin U-211 - 1Brno U-21Full TimeFT

Zlin U-21 - Brno U-21

Zlin U-21 played Brno U-21 at the Juniorska Liga, MSFL of Czech Republic on March 18. The match kicked off 10:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Sonderjylland-22 - 1OB Odense-2Full TimeFT

Sonderjylland-2 - OB Odense-2

Sonderjylland-2 played OB Odense-2 at the Reserve League, 2nd Phase, Group Stage of Denmark on March 18. The match kicked off 12:00 UTC. Sonderjylland-2 won 2-1.

Brondby-25 - 1AGF Aarhus-2Full TimeFT

Brondby-2 - AGF Aarhus-2

Brondby-2 played AGF Aarhus-2 at the Reserve League, 2nd Phase, Group Stage of Denmark on March 18. The match kicked off 13:00 UTC. Brondby-2 won 5-1.

Vejle-23 - 1Esbjerg-2Full TimeFT

Vejle-2 - Esbjerg-2

Vejle-2 played Esbjerg-2 at the Reserve League, 2nd Phase, Group Stage of Denmark on March 18. The match kicked off 13:00 UTC. Vejle-2 won 3-1.

Mansfield Town1 - 1Lincoln City79'

Mansfield Town - Lincoln City

Mansfield Town are playing Lincoln City at the League Two of England on March 18. The match kicked off 19:45 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Waldhof Mannheim3 - 2SteinbachFull TimeFT

Waldhof Mannheim - Steinbach

Waldhof Mannheim played Steinbach at the Regionalliga Sudwest of Germany on March 18. The match kicked off 19:15 UTC. Waldhof Mannheim won 3-2.

Cobh Ramblers3 - 1LimerickFull TimeFT

Cobh Ramblers - Limerick

Cobh Ramblers played Limerick at the League Cup of Ireland on March 18. The match kicked off 15:00 UTC. Cobh Ramblers won 3-1.

Hapoel Bnei Lod1 - 2Hapoel Nazareth IllitFull TimeFT

Hapoel Bnei Lod - Hapoel Nazareth Illit

Hapoel Bnei Lod played Hapoel Nazareth Illit at the Liga Leumit of Israel on March 18. The match kicked off 17:00 UTC. Hapoel Nazareth Illit won 1-2.

Hapoel Kfar Saba0 - 2Hapoel AcreFull TimeFT

Hapoel Kfar Saba - Hapoel Acre

Hapoel Kfar Saba played Hapoel Acre at the Liga Leumit of Israel on March 18. The match kicked off 17:00 UTC. Hapoel Acre won 0-2.

Sektzia Nes Tziona0 - 1Hapoel Petah TikvaFull TimeFT

Sektzia Nes Tziona - Hapoel Petah Tikva

Sektzia Nes Tziona played Hapoel Petah Tikva at the Liga Leumit of Israel on March 18. The match kicked off 17:00 UTC. Hapoel Petah Tikva won 0-1.

Pordenone1 - 1Monza80'

Pordenone - Monza

Pordenone are playing Monza at the Serie C, Group B of Italy on March 18. The match kicked off 19:45 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

NEC-20 - 0Willem II-2Full TimeFT

NEC-2 - Willem II-2

NEC-2 played Willem II-2 at the Reserve League, Championship Round of Netherlands on March 18. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Eindhoven-21 - 3Helmond Sport-2Full TimeFT

Eindhoven-2 - Helmond Sport-2

Eindhoven-2 played Helmond Sport-2 at the Reserve League, Lower Round of Netherlands on March 18. The match kicked off 17:30 UTC. Helmond Sport-2 won 1-3.

Go Ahead Eagles-21 - 2Excelsior-2Full TimeFT

Go Ahead Eagles-2 - Excelsior-2

Go Ahead Eagles-2 played Excelsior-2 at the Reserve League, Lower Round of Netherlands on March 18. The match kicked off 17:30 UTC. Excelsior-2 won 1-2.

Hearts U-20Ross County U-20PostponedPst

Hearts U-20 - Ross County U-20

Hearts U-20 are playing Ross County U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on March 18.

Hamilton U-201 - 3Hibernian U-20Full TimeFT

Hamilton U-20 - Hibernian U-20

Hamilton U-20 played Hibernian U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on March 18. The match kicked off 14:00 UTC. Hibernian U-20 won 1-3.

Motherwell U-202 - 1Kilmarnock U-20Full TimeFT

Motherwell U-20 - Kilmarnock U-20

Motherwell U-20 played Kilmarnock U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on March 18. The match kicked off 14:00 UTC. Motherwell U-20 won 2-1.

Queen of the South U-201 - 3Aberdeen U-20Full TimeFT

Queen of the South U-20 - Aberdeen U-20

Queen of the South U-20 played Aberdeen U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on March 18. The match kicked off 14:00 UTC. Aberdeen U-20 won 1-3.

St. Johnstone U-200 - 1Partick Th. U-20Full TimeFT

St. Johnstone U-20 - Partick Th. U-20

St. Johnstone U-20 played Partick Th. U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on March 18. The match kicked off 14:00 UTC. Partick Th. U-20 won 0-1.

St. Mirren U-20Celtic U-20PostponedPst

St. Mirren U-20 - Celtic U-20

St. Mirren U-20 are playing Celtic U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on March 18.

Independiente ChorreraCosta del Este23:00

Independiente Chorrera - Costa del Este

Independiente Chorrera are playing Costa del Este at the LFP, Clausura of Panama on March 18. The match will kick off 23:00 UTC.

SarmientoQuilmes00:05

Sarmiento - Quilmes

Sarmiento are playing Quilmes at the Primera B Nacional of Argentina on March 19. The match will kick off 00:05 UTC.

All Boys1 - 1Tristan SuarezFull TimeFT

All Boys - Tristan Suarez

All Boys played Tristan Suarez at the Primera B Metropolitana of Argentina on March 18. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Fenix A0 - 0Talleres RemediosFull TimeFT

Fenix A - Talleres Remedios

Fenix A played Talleres Remedios at the Primera B Metropolitana of Argentina on March 18. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Sacachispas1 - 0ComunicacionesFull TimeFT

Sacachispas - Comunicaciones

Sacachispas played Comunicaciones at the Primera B Metropolitana of Argentina on March 18. The match kicked off 19:00 UTC. Sacachispas won 1-0.

San Miguel0 - 0FlandriaFull TimeFT

San Miguel - Flandria

San Miguel played Flandria at the Primera B Metropolitana of Argentina on March 18. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

San Telmo1 - 1Atlanta CAFull TimeFT

San Telmo - Atlanta CA

San Telmo played Atlanta CA at the Primera B Metropolitana of Argentina on March 18. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Urquiza1 - 0CA AcassusoFull TimeFT

Urquiza - CA Acassuso

Urquiza played CA Acassuso at the Primera B Metropolitana of Argentina on March 18. The match kicked off 19:00 UTC. Urquiza won 1-0.

Kingston City1 - 0South MelbourneFull TimeFT

Kingston City - South Melbourne

Kingston City played South Melbourne at the NPL Victoria of Australia on March 18. The match kicked off 09:30 UTC. Kingston City won 1-0.

Adelaide Blue Eagles3 - 1Para HillsFull TimeFT

Adelaide Blue Eagles - Para Hills

Adelaide Blue Eagles played Para Hills at the NPL South Australia of Australia on March 18. The match kicked off 09:45 UTC. Adelaide Blue Eagles won 3-1.