Al Arabi vs Al Tadhamon Live Score and Live Stream

09:00, Thursday, May 7
Copy
Embed Al Arabi - Al Tadhamon
Live
Kuwait Premier League
0 : 0
Pst
The match is postponed.
17
Al Tadhamon have conceded a goal in their previous 17 matches.
6
Al Arabi haven't played a draw in their previous 6 matches.
5
Al Tadhamon's last 5 away matches had over 2.5 goals.
Live Match Report

Al Arabi are playing Al Tadhamon at the Premier League of Kuwait on May 7. Al Arabi are 5th in the table with 21 points after 14 matches, while Al Tadhamon are 9th with 12 points in 14 matches.

ScoreBat is covering Al Arabi vs Al Tadhamon in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and official video highlights. You can watch Al Arabi vs Al Tadhamon live stream here on ScoreBat when the official streaming is available. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We will provide only official live stream strictly from the official channels of Kuwait Premier League, Al Arabi or Al Tadhamon whenever available. We cover all matches of Kuwait Premier League in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/al-arabi-vs-al-tadhamon-live-stream/.

Kuwait Premier League's live standings are availble and updated in real time.

Al Arabi have won Al Tadhamon, Kazma, Al Sahil and Al Shabab in their previous 4 matches, while Al Tadhamon have lost to Al Arabi and Al Salmiyah in their previous 2 matches.

Previous Meetings
February 21st, 2020 - Emire cup
January 14th, 2020 - Premier League
March 6th, 2019 - Premier League
October 26th, 2018 - Premier League
April 14th, 2018 - Premier League

Al Arabi and Al Tadhamon have met 5 times in their recent history. Al Arabi won 3 times, 2 matches ended in a draw.

Al Arabi have won 6 of their 14 matches in Premier League, drawing 3 and having 5 defeats this season. They have scored 18 goals - 1.29 per match, conceding 18 - 1.29 per match. Al Tadhamon have won 3 of their 14 matches in Premier League, drawing 3 and having 8 defeats this season. They have scored 17 goals - 1.21 per match, conceding 31 - 2.21 per match.

Goals and video highlights of the match between Al Arabi and Al Tadhamon are being added in real time. We are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Al Arabi or Al Tadhamon score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Al Arabi and Al Tadhamon include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Al Arabi vs Al Tadhamon with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of Kuwait Premier League are available whenever we can find an official stream from the official acounts of the league. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country or there aren't any official live streams available. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
RangersSt. Mirren14:00

Rangers - St. Mirren

Rangers are playing St. Mirren at the Premier League of Scotland on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

KilmarnockCeltic15:30

Kilmarnock - Celtic

Kilmarnock are playing Celtic at the Premier League of Scotland on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

UfaFK Krasnodar14:00

Ufa - FK Krasnodar

Ufa are playing FK Krasnodar at the Premier League of Russia on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

Arsenal TAkhmat Groznyi16:00

Arsenal T - Akhmat Groznyi

Arsenal T are playing Akhmat Groznyi at the Premier League of Russia on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

SpartakSochi17:00

Spartak - Sochi

Spartak are playing Sochi at the Premier League of Russia on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

Sint-TruidenGent11:30

Sint-Truiden - Gent

Sint-Truiden are playing Gent at the First Division A of Belgium on August 9. The match will kick off 11:30 UTC.

Zulte-WaregemGenk14:00

Zulte-Waregem - Genk

Zulte-Waregem are playing Genk at the First Division A of Belgium on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

MechelenAnderlecht16:15

Mechelen - Anderlecht

Mechelen are playing Anderlecht at the First Division A of Belgium on August 9. The match will kick off 16:15 UTC.

KortrijkWaasland-Beveren18:45

Kortrijk - Waasland-Beveren

Kortrijk are playing Waasland-Beveren at the First Division A of Belgium on August 9. The match will kick off 18:45 UTC.

BotevLokomotiv Plovdiv15:45

Botev - Lokomotiv Plovdiv

Botev are playing Lokomotiv Plovdiv at the A PFG of Bulgaria on August 9. The match will kick off 15:45 UTC.

Slavia SofiaCherno More18:00

Slavia Sofia - Cherno More

Slavia Sofia are playing Cherno More at the A PFG of Bulgaria on August 9. The match will kick off 18:00 UTC.

PaideTallinna Kalev10:00

Paide - Tallinna Kalev

Paide are playing Tallinna Kalev at the Meistriliiga of Estonia on August 9. The match will kick off 10:00 UTC.

Nomme KaljuTrans Narva13:00

Nomme Kalju - Trans Narva

Nomme Kalju are playing Trans Narva at the Meistriliiga of Estonia on August 9. The match will kick off 13:00 UTC.

Tammeka TartuLevadia T16:00

Tammeka Tartu - Levadia T

Tammeka Tartu are playing Levadia T at the Meistriliiga of Estonia on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

RoPSMariehamn14:00

RoPS - Mariehamn

RoPS are playing Mariehamn at the Veikkausliiga of Finland on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

Inter TurkuHaka15:30

Inter Turku - Haka

Inter Turku are playing Haka at the Veikkausliiga of Finland on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

KuPSHJK Helsinki15:30

KuPS - HJK Helsinki

KuPS are playing HJK Helsinki at the Veikkausliiga of Finland on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

LahtiIlves15:30

Lahti - Ilves

Lahti are playing Ilves at the Veikkausliiga of Finland on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

Vaasan PSKajaani14:00

Vaasan PS - Kajaani

Vaasan PS are playing Kajaani at the Ykkonen of Finland on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

KPVJaro15:30

KPV - Jaro

KPV are playing Jaro at the Ykkonen of Finland on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

ChikhuraDinamo Batumi13:30

Chikhura - Dinamo Batumi

Chikhura are playing Dinamo Batumi at the Erovnuli Liga of Georgia on August 9. The match will kick off 13:30 UTC.

Vikingur R.KA AkureyriPostponedPst

Vikingur R. - KA Akureyri

Vikingur R. are playing KA Akureyri at the Premier League of Iceland on August 9.

HKKR ReykjavikPostponedPst

HK - KR Reykjavik

HK are playing KR Reykjavik at the Premier League of Iceland on August 9.

StjarnanFjolnirPostponedPst

Stjarnan - Fjolnir

Stjarnan are playing Fjolnir at the Premier League of Iceland on August 9.

Derry CityShamrock16:00

Derry City - Shamrock

Derry City are playing Shamrock at the Premier Division of Ireland on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

FrosinonePordenone19:00

Frosinone - Pordenone

Frosinone are playing Pordenone at the Serie B, Promotion Playoff of Italy on August 9. The match will kick off 19:00 UTC.

Belasica StrumicaSileks15:30

Belasica Strumica - Sileks

Belasica Strumica are playing Sileks at the Prva liga of North Macedonia on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

MakedonijaRabotnicki15:30

Makedonija - Rabotnicki

Makedonija are playing Rabotnicki at the Prva liga of North Macedonia on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

PelisterAcademy Pandev15:30

Pelister - Academy Pandev

Pelister are playing Academy Pandev at the Prva liga of North Macedonia on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

Renova DzepcisteStruga15:30

Renova Dzepciste - Struga

Renova Dzepciste are playing Struga at the Prva liga of North Macedonia on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

ShkupiShkendija15:30

Shkupi - Shkendija

Shkupi are playing Shkendija at the Prva liga of North Macedonia on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

AalesundViking FK16:00

Aalesund - Viking FK

Aalesund are playing Viking FK at the Eliteserien of Norway on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

KristiansundRosenborgPostponedPst

Kristiansund - Rosenborg

Kristiansund are playing Rosenborg at the Eliteserien of Norway on August 9.

KristiansundStart16:00

Kristiansund - Start

Kristiansund are playing Start at the Eliteserien of Norway on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

MjondalenHaugesund16:00

Mjondalen - Haugesund

Mjondalen are playing Haugesund at the Eliteserien of Norway on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

StabekOdd16:00

Stabek - Odd

Stabek are playing Odd at the Eliteserien of Norway on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

StromsgodsetSandefjord16:00

Stromsgodset - Sandefjord

Stromsgodset are playing Sandefjord at the Eliteserien of Norway on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

Viking FKHaugesundPostponedPst

Viking FK - Haugesund

Viking FK are playing Haugesund at the Eliteserien of Norway on August 9.

RosenborgSarpsborg18:30

Rosenborg - Sarpsborg

Rosenborg are playing Sarpsborg at the Eliteserien of Norway on August 9. The match will kick off 18:30 UTC.

Macva SabacCrvena Zvezda16:30

Macva Sabac - Crvena Zvezda

Macva Sabac are playing Crvena Zvezda at the Super Liga of Serbia on August 9. The match will kick off 16:30 UTC.

Backa TopolaZlatibor Cajetina17:00

Backa Topola - Zlatibor Cajetina

Backa Topola are playing Zlatibor Cajetina at the Super Liga of Serbia on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

Mladost LucaniIndjija17:00

Mladost Lucani - Indjija

Mladost Lucani are playing Indjija at the Super Liga of Serbia on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

NapredakRadnik Surdulica17:00

Napredak - Radnik Surdulica

Napredak are playing Radnik Surdulica at the Super Liga of Serbia on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

Radnicki NisNovi Pazar17:00

Radnicki Nis - Novi Pazar

Radnicki Nis are playing Novi Pazar at the Super Liga of Serbia on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

Spartak SuboticaFK Metalac17:00

Spartak Subotica - FK Metalac

Spartak Subotica are playing FK Metalac at the Super Liga of Serbia on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

CukarickiRad18:30

Cukaricki - Rad

Cukaricki are playing Rad at the Super Liga of Serbia on August 9. The match will kick off 18:30 UTC.

PartizanJavor18:30

Partizan - Javor

Partizan are playing Javor at the Super Liga of Serbia on August 9. The match will kick off 18:30 UTC.

Proleter Novi SadBacka Palanka18:30

Proleter Novi Sad - Backa Palanka

Proleter Novi Sad are playing Backa Palanka at the Super Liga of Serbia on August 9. The match will kick off 18:30 UTC.

VozdovacVojvodina18:30

Vozdovac - Vojvodina

Vozdovac are playing Vojvodina at the Super Liga of Serbia on August 9. The match will kick off 18:30 UTC.

DACSered16:00

DAC - Sered

DAC are playing Sered at the Super Liga of Slovakia on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

OrgryteTrelleborg12:30

Orgryte - Trelleborg

Orgryte are playing Trelleborg at the Superettan of Sweden on August 9. The match will kick off 12:30 UTC.

FalkenbergMalmo FF12:30

Falkenberg - Malmo FF

Falkenberg are playing Malmo FF at the Allsvenskan of Sweden on August 9. The match will kick off 12:30 UTC.

HackenKalmar12:30

Hacken - Kalmar

Hacken are playing Kalmar at the Allsvenskan of Sweden on August 9. The match will kick off 12:30 UTC.

OrebroGoteborg12:30

Orebro - Goteborg

Orebro are playing Goteborg at the Allsvenskan of Sweden on August 9. The match will kick off 12:30 UTC.

DjurgardenHammarby15:30

Djurgarden - Hammarby

Djurgarden are playing Hammarby at the Allsvenskan of Sweden on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

MjallbyAIK15:30

Mjallby - AIK

Mjallby are playing AIK at the Allsvenskan of Sweden on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

Ostersunds FKElfsborg15:30

Ostersunds FK - Elfsborg

Ostersunds FK are playing Elfsborg at the Allsvenskan of Sweden on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

Young BoysSion14:00

Young Boys - Sion

Young Boys are playing Sion at the National Cup of Switzerland on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

Guangzhou EvergrandeShandong Luneng10:00

Guangzhou Evergrande - Shandong Luneng

Guangzhou Evergrande are playing Shandong Luneng at the Super League of China on August 9. The match will kick off 10:00 UTC.

Guangzou R FJiangsu Suning12:00

Guangzou R F - Jiangsu Suning

Guangzou R F are playing Jiangsu Suning at the Super League of China on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

Sanfrecce HiroshimaShonan Bellmare09:00

Sanfrecce Hiroshima - Shonan Bellmare

Sanfrecce Hiroshima are playing Shonan Bellmare at the J-League of Japan on August 9. The match will kick off 09:00 UTC.

Cerezo OsakaF.C.Tokyo10:00

Cerezo Osaka - F.C.Tokyo

Cerezo Osaka are playing F.C.Tokyo at the J-League of Japan on August 9. The match will kick off 10:00 UTC.

Machida ZelviaJEF United Ichihara10:00

Machida Zelvia - JEF United Ichihara

Machida Zelvia are playing JEF United Ichihara at the J-League 2 of Japan on August 9. The match will kick off 10:00 UTC.

Thespa KusatsuGiravanz Kitakyushu10:00

Thespa Kusatsu - Giravanz Kitakyushu

Thespa Kusatsu are playing Giravanz Kitakyushu at the J-League 2 of Japan on August 9. The match will kick off 10:00 UTC.

Incheon UnitedSeongnam10:00

Incheon United - Seongnam

Incheon United are playing Seongnam at the K-League 1 of Korea Republic on August 9. The match will kick off 10:00 UTC.

Sangju SangmuBusan I Park10:00

Sangju Sangmu - Busan I Park

Sangju Sangmu are playing Busan I Park at the K-League 1 of Korea Republic on August 9. The match will kick off 10:00 UTC.

Jeonnam DragonsSeoul E-Land09:00

Jeonnam Dragons - Seoul E-Land

Jeonnam Dragons are playing Seoul E-Land at the K-League 2 of Korea Republic on August 9. The match will kick off 09:00 UTC.

Bucheon 1995Suwon City10:00

Bucheon 1995 - Suwon City

Bucheon 1995 are playing Suwon City at the K-League 2 of Korea Republic on August 9. The match will kick off 10:00 UTC.

Al Ittifaq DammamAl Feiha16:00

Al Ittifaq Dammam - Al Feiha

Al Ittifaq Dammam are playing Al Feiha at the Pro League of Saudi Arabia on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

DhamkAl Faysaly Al Majmaah16:15

Dhamk - Al Faysaly Al Majmaah

Dhamk are playing Al Faysaly Al Majmaah at the Pro League of Saudi Arabia on August 9. The match will kick off 16:15 UTC.

Al Wahda MeccaAl Raed Buraidah16:30

Al Wahda Mecca - Al Raed Buraidah

Al Wahda Mecca are playing Al Raed Buraidah at the Pro League of Saudi Arabia on August 9. The match will kick off 16:30 UTC.

Al Ittihad JeddahAl Ahli Jeddah18:00

Al Ittihad Jeddah - Al Ahli Jeddah

Al Ittihad Jeddah are playing Al Ahli Jeddah at the Pro League of Saudi Arabia on August 9. The match will kick off 18:00 UTC.

PumasJuarez17:00

Pumas - Juarez

Pumas are playing Juarez at the Apertura of Mexico on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

Atletico San LuisAtlas00:00

Atletico San Luis - Atlas

Atletico San Luis are playing Atlas at the Apertura of Mexico on August 10. The match will kick off 00:00 UTC.

BotafogoBahiaPostponedPst

Botafogo - Bahia

Botafogo are playing Bahia at the Serie A of Brasil on August 9.

FlamengoAtletico-MG19:00

Flamengo - Atletico-MG

Flamengo are playing Atletico-MG at the Serie A of Brasil on August 9. The match will kick off 19:00 UTC.

GoiasSao Paulo19:00

Goias - Sao Paulo

Goias are playing Sao Paulo at the Serie A of Brasil on August 9. The match will kick off 19:00 UTC.

SantosRB Bragantino19:00

Santos - RB Bragantino

Santos are playing RB Bragantino at the Serie A of Brasil on August 9. The match will kick off 19:00 UTC.

GremioFluminense22:00

Gremio - Fluminense

Gremio are playing Fluminense at the Serie A of Brasil on August 9. The match will kick off 22:00 UTC.

PalmeirasVascoPostponedPst

Palmeiras - Vasco

Palmeiras are playing Vasco at the Serie A of Brasil on August 9.

OesteChapecoense14:00

Oeste - Chapecoense

Oeste are playing Chapecoense at the Serie B of Brasil on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

Sol de AmericaRiver Plate As20:00

Sol de America - River Plate As

Sol de America are playing River Plate As at the Apertura of Paraguay on August 9. The match will kick off 20:00 UTC.

Sportivo San LorenzoGuarani A22:30

Sportivo San Lorenzo - Guarani A

Sportivo San Lorenzo are playing Guarani A at the Apertura of Paraguay on August 9. The match will kick off 22:30 UTC.

CiencianoGrau16:00

Cienciano - Grau

Cienciano are playing Grau at the Primera Division, Apertura of Peru on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

Alianza UniversidadCarlos Manucci18:15

Alianza Universidad - Carlos Manucci

Alianza Universidad are playing Carlos Manucci at the Primera Division, Apertura of Peru on August 9. The match will kick off 18:15 UTC.

Univ. Cesar VallejoMelgar20:30

Univ. Cesar Vallejo - Melgar

Univ. Cesar Vallejo are playing Melgar at the Primera Division, Apertura of Peru on August 9. The match will kick off 20:30 UTC.

Alianza LimaDeportivo Binacional23:00

Alianza Lima - Deportivo Binacional

Alianza Lima are playing Deportivo Binacional at the Primera Division, Apertura of Peru on August 9. The match will kick off 23:00 UTC.

NoahArarat-Armenia15:00

Noah - Ararat-Armenia

Noah are playing Ararat-Armenia at the Supercup of Armenia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

RotenbergBregenz08:30

Rotenberg - Bregenz

Rotenberg are playing Bregenz at the Regionalliga, Voralberg of Austria on August 9. The match will kick off 08:30 UTC.

RothisRW Rankweil14:00

Rothis - RW Rankweil

Rothis are playing RW Rankweil at the Regionalliga, Voralberg of Austria on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

TesanjPosusje15:30

Tesanj - Posusje

Tesanj are playing Posusje at the FBiH of Bosnia Herzegovina on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

Ostrava-2Znojmo08:15

Ostrava-2 - Znojmo

Ostrava-2 are playing Znojmo at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 9. The match will kick off 08:15 UTC.

UnichovFC Velke Mezirici08:15

Unichov - FC Velke Mezirici

Unichov are playing FC Velke Mezirici at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 9. The match will kick off 08:15 UTC.

Zlin-2Slovacko-208:30

Zlin-2 - Slovacko-2

Zlin-2 are playing Slovacko-2 at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 9. The match will kick off 08:30 UTC.

Havlickuv BrodSlavoj Polna15:00

Havlickuv Brod - Slavoj Polna

Havlickuv Brod are playing Slavoj Polna at the 4. liga, Group D of Czech Republic on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Sokol LanzhotHodonin15:00

Sokol Lanzhot - Hodonin

Sokol Lanzhot are playing Hodonin at the 4. liga, Group D of Czech Republic on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Velka BitesSokol Tasovice15:00

Velka Bites - Sokol Tasovice

Velka Bites are playing Sokol Tasovice at the 4. liga, Group D of Czech Republic on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Zdirec nad DoubravouHumpolec15:00

Zdirec nad Doubravou - Humpolec

Zdirec nad Doubravou are playing Humpolec at the 4. liga, Group D of Czech Republic on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

SlavicinValasske Mezirici08:15

Slavicin - Valasske Mezirici

Slavicin are playing Valasske Mezirici at the 4. liga, Group E of Czech Republic on August 9. The match will kick off 08:15 UTC.

SumperkVsetin15:00

Sumperk - Vsetin

Sumperk are playing Vsetin at the 4. liga, Group E of Czech Republic on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Tatran VsechoviceBrumov15:00

Tatran Vsechovice - Brumov

Tatran Vsechovice are playing Brumov at the 4. liga, Group E of Czech Republic on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Karvina-2Bospor Bohumin08:15

Karvina-2 - Bospor Bohumin

Karvina-2 are playing Bospor Bohumin at the 4. liga, Group F of Czech Republic on August 9. The match will kick off 08:15 UTC.

Trinec-2Polanka nad Odrou08:30

Trinec-2 - Polanka nad Odrou

Trinec-2 are playing Polanka nad Odrou at the 4. liga, Group F of Czech Republic on August 9. The match will kick off 08:30 UTC.

Slavoj Olympia BruntalFrydlant15:00

Slavoj Olympia Bruntal - Frydlant

Slavoj Olympia Bruntal are playing Frydlant at the 4. liga, Group F of Czech Republic on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Beskyd FrenstatOpava-216:00

Beskyd Frenstat - Opava-2

Beskyd Frenstat are playing Opava-2 at the 4. liga, Group F of Czech Republic on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

Koge WAalborg W12:00

Koge W - Aalborg W

Koge W are playing Aalborg W at the Elitedivisionen - Women of Denmark on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

MiPKReipas15:30

MiPK - Reipas

MiPK are playing Reipas at the Kakkonen, Group A of Finland on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

ViikingitKiffen15:30

Viikingit - Kiffen

Viikingit are playing Kiffen at the Kakkonen, Group A of Finland on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

KuFu-98FCV10:00

KuFu-98 - FCV

KuFu-98 are playing FCV at the Kakkonen, Group C of Finland on August 9. The match will kick off 10:00 UTC.

ROW Rybnik WSlask W10:15

ROW Rybnik W - Slask W

ROW Rybnik W are playing Slask W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 9. The match will kick off 10:15 UTC.

Rolnik Biedrzychowice WGornik Leczna W14:00

Rolnik Biedrzychowice W - Gornik Leczna W

Rolnik Biedrzychowice W are playing Gornik Leczna W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

Lechia Gdansk WBydgoszcz W16:00

Lechia Gdansk W - Bydgoszcz W

Lechia Gdansk W are playing Bydgoszcz W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

DEACDorog15:30

DEAC - Dorog

DEAC are playing Dorog at the NB II of Hungary on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

SoroksarNyiregyhaza15:30

Soroksar - Nyiregyhaza

Soroksar are playing Nyiregyhaza at the NB II of Hungary on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

SiofokDebrecen15:45

Siofok - Debrecen

Siofok are playing Debrecen at the NB II of Hungary on August 9. The match will kick off 15:45 UTC.

AjkaBekescsaba17:00

Ajka - Bekescsaba

Ajka are playing Bekescsaba at the NB II of Hungary on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

GyirmotHaladas17:00

Gyirmot - Haladas

Gyirmot are playing Haladas at the NB II of Hungary on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

KaposvarKazincbarcikai17:00

Kaposvar - Kazincbarcikai

Kaposvar are playing Kazincbarcikai at the NB II of Hungary on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

SzegedSzentlorinc17:00

Szeged - Szentlorinc

Szeged are playing Szentlorinc at the NB II of Hungary on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

SzolnokBudaors17:00

Szolnok - Budaors

Szolnok are playing Budaors at the NB II of Hungary on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

VasasCsakvar17:00

Vasas - Csakvar

Vasas are playing Csakvar at the NB II of Hungary on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

VestriMagni14:00

Vestri - Magni

Vestri are playing Magni at the 1. Deild of Iceland on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

Hapoel HaifaBnei Sakhnin17:00

Hapoel Haifa - Bnei Sakhnin

Hapoel Haifa are playing Bnei Sakhnin at the Toto Cup Ligat Al, Group stage of Israel on August 9. The match will kick off 17:00 UTC.

Hapoel Kiryat ShmonaMaccabi Haifa18:00

Hapoel Kiryat Shmona - Maccabi Haifa

Hapoel Kiryat Shmona are playing Maccabi Haifa at the Toto Cup Ligat Al, Group stage of Israel on August 9. The match will kick off 18:00 UTC.

JDFS AlbertsLokomotiv Daugavpils13:00

JDFS Alberts - Lokomotiv Daugavpils

JDFS Alberts are playing Lokomotiv Daugavpils at the 1.Liga of Latvia on August 9. The match will kick off 13:00 UTC.

BFATrakai-211:00

BFA - Trakai-2

BFA are playing Trakai-2 at the 1 Lyga of Lithuania on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

Lillestrom WArna-Bjornar W14:00

Lillestrom W - Arna-Bjornar W

Lillestrom W are playing Arna-Bjornar W at the Toppserien - Women of Norway on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

BrattvagMoss11:00

Brattvag - Moss

Brattvag are playing Moss at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

Valerenga-2Tromsdalen14:30

Valerenga-2 - Tromsdalen

Valerenga-2 are playing Tromsdalen at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 9. The match will kick off 14:30 UTC.

LevangerEgersundPostponedPst

Levanger - Egersund

Levanger are playing Egersund at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 9.

AskerNotodden14:00

Asker - Notodden

Asker are playing Notodden at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

Fredrikstad-2Orn Horten13:00

Fredrikstad-2 - Orn Horten

Fredrikstad-2 are playing Orn Horten at the 3. Division, Group 2 of Norway on August 9. The match will kick off 13:00 UTC.

StordFjora11:00

Stord - Fjora

Stord are playing Fjora at the 3. Division, Group 4 of Norway on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

MjolnerRanaPostponedPst

Mjolner - Rana

Mjolner are playing Rana at the 3. Division, Group 6 of Norway on August 9.

Melbo ILLokomotiv Oslo13:00

Melbo IL - Lokomotiv Oslo

Melbo IL are playing Lokomotiv Oslo at the 3. Division, Group 6 of Norway on August 9. The match will kick off 13:00 UTC.

Skeid-2Ullern14:00

Skeid-2 - Ullern

Skeid-2 are playing Ullern at the 3. Division, Group 6 of Norway on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

ChinandegaReal Esteli21:00

Chinandega - Real Esteli

Chinandega are playing Real Esteli at the Primera Division, Apertura of Nicaragua on August 9. The match will kick off 21:00 UTC.

Deportivo OcotalManagua23:00

Deportivo Ocotal - Managua

Deportivo Ocotal are playing Managua at the Primera Division, Apertura of Nicaragua on August 9. The match will kick off 23:00 UTC.

LegiaCracovia18:00

Legia - Cracovia

Legia are playing Cracovia at the Supercup of Poland on August 9. The match will kick off 18:00 UTC.

Skra CzestochowaStal Stalowa Wola14:30

Skra Czestochowa - Stal Stalowa Wola

Skra Czestochowa are playing Stal Stalowa Wola at the National cup of Poland on August 9. The match will kick off 14:30 UTC.

Pelikan LowiczBron Radom09:15

Pelikan Lowicz - Bron Radom

Pelikan Lowicz are playing Bron Radom at the III Liga, Group 1 of Poland on August 9. The match will kick off 09:15 UTC.

Ruch Wysokie MazowieckiHuragan Morag14:00

Ruch Wysokie Mazowiecki - Huragan Morag

Ruch Wysokie Mazowiecki are playing Huragan Morag at the III Liga, Group 1 of Poland on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

RadomskoLegia-215:00

Radomsko - Legia-2

Radomsko are playing Legia-2 at the III Liga, Group 1 of Poland on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Lechia Tomaszow MazowieckiSokol Aleksandrow16:00

Lechia Tomaszow Mazowiecki - Sokol Aleksandrow

Lechia Tomaszow Mazowiecki are playing Sokol Aleksandrow at the III Liga, Group 1 of Poland on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

Radunia StezycaSwit Skolwin13:00

Radunia Stezyca - Swit Skolwin

Radunia Stezyca are playing Swit Skolwin at the III Liga, Group 2 of Poland on August 9. The match will kick off 13:00 UTC.

Unia JanikowoPolonia Sroda15:00

Unia Janikowo - Polonia Sroda

Unia Janikowo are playing Polonia Sroda at the III Liga, Group 2 of Poland on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Lyon WPSG W19:00

Lyon W - PSG W

Lyon W are playing PSG W at the National cup - Women of France on August 9. The match will kick off 19:00 UTC.

Mashuk-KMVMakhachkala13:00

Mashuk-KMV - Makhachkala

Mashuk-KMV are playing Makhachkala at the PFL, Group 1 of Russia on August 9. The match will kick off 13:00 UTC.

Legion DynamoChernomorets13:30

Legion Dynamo - Chernomorets

Legion Dynamo are playing Chernomorets at the PFL, Group 1 of Russia on August 9. The match will kick off 13:30 UTC.

Druzhba MaykopAnzhi14:00

Druzhba Maykop - Anzhi

Druzhba Maykop are playing Anzhi at the PFL, Group 1 of Russia on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

TuapseKuban14:00

Tuapse - Kuban

Tuapse are playing Kuban at the PFL, Group 1 of Russia on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

SKA RostovSpartak Nalchik15:00

SKA Rostov - Spartak Nalchik

SKA Rostov are playing Spartak Nalchik at the PFL, Group 1 of Russia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

FK Krasnodar-3Biolog-Novokub.16:00

FK Krasnodar-3 - Biolog-Novokub.

FK Krasnodar-3 are playing Biolog-Novokub. at the PFL, Group 1 of Russia on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

ForteDinamo Stavropol16:00

Forte - Dinamo Stavropol

Forte are playing Dinamo Stavropol at the PFL, Group 1 of Russia on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

Kuban HoldingYessentuki16:00

Kuban Holding - Yessentuki

Kuban Holding are playing Yessentuki at the PFL, Group 1 of Russia on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

LeningradetsRodina Moskva11:00

Leningradets - Rodina Moskva

Leningradets are playing Rodina Moskva at the PFL, Group 2 of Russia on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

Zenit-2Smolensk11:00

Zenit-2 - Smolensk

Zenit-2 are playing Smolensk at the PFL, Group 2 of Russia on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

FK MuromZnamia Truda12:00

FK Murom - Znamia Truda

FK Murom are playing Znamia Truda at the PFL, Group 2 of Russia on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

Volga TverZenit Irkutsk12:00

Volga Tver - Zenit Irkutsk

Volga Tver are playing Zenit Irkutsk at the PFL, Group 2 of Russia on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

Dolgiye PrudyChita13:00

Dolgiye Prudy - Chita

Dolgiye Prudy are playing Chita at the PFL, Group 2 of Russia on August 9. The match will kick off 13:00 UTC.

KazankaKolomna14:00

Kazanka - Kolomna

Kazanka are playing Kolomna at the PFL, Group 2 of Russia on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

Krasnyi-SGAFKSTKaluga12:00

Krasnyi-SGAFKST - Kaluga

Krasnyi-SGAFKST are playing Kaluga at the PFL, Group 3 of Russia on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

Kvant ObninskMetalurg Vidnoe12:00

Kvant Obninsk - Metalurg Vidnoe

Kvant Obninsk are playing Metalurg Vidnoe at the PFL, Group 3 of Russia on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

FK StroginoZnamya Noginsk13:00

FK Strogino - Znamya Noginsk

FK Strogino are playing Znamya Noginsk at the PFL, Group 3 of Russia on August 9. The match will kick off 13:00 UTC.

Khimik NovomoskovskSokol13:00

Khimik Novomoskovsk - Sokol

Khimik Novomoskovsk are playing Sokol at the PFL, Group 3 of Russia on August 9. The match will kick off 13:00 UTC.

Metallurg L.Fakel-214:00

Metallurg L. - Fakel-2

Metallurg L. are playing Fakel-2 at the PFL, Group 3 of Russia on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

SalyutSaturn14:00

Salyut - Saturn

Salyut are playing Saturn at the PFL, Group 3 of Russia on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

RyazanAvangard15:00

Ryazan - Avangard

Ryazan are playing Avangard at the PFL, Group 3 of Russia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

LadaZvezda Perm11:00

Lada - Zvezda Perm

Lada are playing Zvezda Perm at the PFL, Group 4 of Russia on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

Orenburg-2Novosibirsk11:00

Orenburg-2 - Novosibirsk

Orenburg-2 are playing Novosibirsk at the PFL, Group 4 of Russia on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

NostaDinamo Barnaul13:00

Nosta - Dinamo Barnaul

Nosta are playing Dinamo Barnaul at the PFL, Group 4 of Russia on August 9. The match will kick off 13:00 UTC.

FK VolnaChelyabinsk14:00

FK Volna - Chelyabinsk

FK Volna are playing Chelyabinsk at the PFL, Group 4 of Russia on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

KAMAZKr. Sovetov-214:00

KAMAZ - Kr. Sovetov-2

KAMAZ are playing Kr. Sovetov-2 at the PFL, Group 4 of Russia on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

Volga UlyanovskUral-214:00

Volga Ulyanovsk - Ural-2

Volga Ulyanovsk are playing Ural-2 at the PFL, Group 4 of Russia on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

Real KingsCape Umoya United13:30

Real Kings - Cape Umoya United

Real Kings are playing Cape Umoya United at the Division 1 of South Africa on August 9. The match will kick off 13:30 UTC.

Richards BayTS Sporting13:30

Richards Bay - TS Sporting

Richards Bay are playing TS Sporting at the Division 1 of South Africa on August 9. The match will kick off 13:30 UTC.

SamorinPoprad08:30

Samorin - Poprad

Samorin are playing Poprad at the 2. liga of Slovakia on August 9. The match will kick off 08:30 UTC.

Slovan-2Skalica15:00

Slovan-2 - Skalica

Slovan-2 are playing Skalica at the 2. liga of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

KovacovaJednota Banova15:00

Kovacova - Jednota Banova

Kovacova are playing Jednota Banova at the 3. Liga, Center of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Liptovsky HradokOravske Vesele15:00

Liptovsky Hradok - Oravske Vesele

Liptovsky Hradok are playing Oravske Vesele at the 3. Liga, Center of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Novohrad LucenecFilakovo15:00

Novohrad Lucenec - Filakovo

Novohrad Lucenec are playing Filakovo at the 3. Liga, Center of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

RakytovceLiptovsky Stiavnica15:00

Rakytovce - Liptovsky Stiavnica

Rakytovce are playing Liptovsky Stiavnica at the 3. Liga, Center of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Tatran KrasnoFomat Martin15:00

Tatran Krasno - Fomat Martin

Tatran Krasno are playing Fomat Martin at the 3. Liga, Center of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

ZarnovicaBanik Kalinovo15:00

Zarnovica - Banik Kalinovo

Zarnovica are playing Banik Kalinovo at the 3. Liga, Center of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Slavia TU KosiceSpisske Podhradie08:30

Slavia TU Kosice - Spisske Podhradie

Slavia TU Kosice are playing Spisske Podhradie at the 3. Liga, East of Slovakia on August 9. The match will kick off 08:30 UTC.

Druzstevnik PlavnicaMilenium14:30

Druzstevnik Plavnica - Milenium

Druzstevnik Plavnica are playing Milenium at the 3. Liga, East of Slovakia on August 9. The match will kick off 14:30 UTC.

SninaSvidnik14:30

Snina - Svidnik

Snina are playing Svidnik at the 3. Liga, East of Slovakia on August 9. The match will kick off 14:30 UTC.

Tesla StropkovPokrok Krompachy14:30

Tesla Stropkov - Pokrok Krompachy

Tesla Stropkov are playing Pokrok Krompachy at the 3. Liga, East of Slovakia on August 9. The match will kick off 14:30 UTC.

BelusaImel15:00

Belusa - Imel

Belusa are playing Imel at the 3. Liga, West of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

GalantaMalzenice15:00

Galanta - Malzenice

Galanta are playing Malzenice at the 3. Liga, West of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Lednicke RovneNitra-215:00

Lednicke Rovne - Nitra-2

Lednicke Rovne are playing Nitra-2 at the 3. Liga, West of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

MarcelovaSlovan Duslo Sala15:00

Marcelova - Slovan Duslo Sala

Marcelova are playing Slovan Duslo Sala at the 3. Liga, West of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Velke LudinceZlate Moravce-215:00

Velke Ludince - Zlate Moravce-2

Velke Ludince are playing Zlate Moravce-2 at the 3. Liga, West of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

KalinkovoRusovce15:30

Kalinkovo - Rusovce

Kalinkovo are playing Rusovce at the 3. Liga, Bratislava of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

MalackySlovan Most15:30

Malacky - Slovan Most

Malacky are playing Slovan Most at the 3. Liga, Bratislava of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

RovinkaBernolakovo15:30

Rovinka - Bernolakovo

Rovinka are playing Bernolakovo at the 3. Liga, Bratislava of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

Slovan IvankaDunajska Luzna15:30

Slovan Ivanka - Dunajska Luzna

Slovan Ivanka are playing Dunajska Luzna at the 3. Liga, Bratislava of Slovakia on August 9. The match will kick off 15:30 UTC.

Linkoping CityLandskrona14:00

Linkoping City - Landskrona

Linkoping City are playing Landskrona at the Division 1, Sodra of Sweden on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

LuleaSandvikenPostponedPst

Lulea - Sandviken

Lulea are playing Sandviken at the Division 1, Norra of Sweden on August 9.

Team ThorenVasalundPostponedPst

Team Thoren - Vasalund

Team Thoren are playing Vasalund at the Division 1, Norra of Sweden on August 9.

Vanersborgs IFKarlstad-214:00

Vanersborgs IF - Karlstad-2

Vanersborgs IF are playing Karlstad-2 at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on August 9. The match will kick off 14:00 UTC.

KarlbergEnkoping12:00

Karlberg - Enkoping

Karlberg are playing Enkoping at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

RosengardEslov11:00

Rosengard - Eslov

Rosengard are playing Eslov at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

Al MarkhiyaAl Shamal16:15

Al Markhiya - Al Shamal

Al Markhiya are playing Al Shamal at the Second Division of Qatar on August 9. The match will kick off 16:15 UTC.

Mesaimeer SCAl Khuraitiat SC16:15

Mesaimeer SC - Al Khuraitiat SC

Mesaimeer SC are playing Al Khuraitiat SC at the Second Division of Qatar on August 9. The match will kick off 16:15 UTC.

Etoile du SahelTataouine16:00

Etoile du Sahel - Tataouine

Etoile du Sahel are playing Tataouine at the Ligue 1 of Tunisia on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

SfaxienBizertin16:00

Sfaxien - Bizertin

Sfaxien are playing Bizertin at the Ligue 1 of Tunisia on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

Club AfricainMetlaoui18:00

Club Africain - Metlaoui

Club Africain are playing Metlaoui at the Ligue 1 of Tunisia on August 9. The match will kick off 18:00 UTC.

Misr El-MaqashaAswan FC15:00

Misr El-Maqasha - Aswan FC

Misr El-Maqasha are playing Aswan FC at the Premier League of Egypt on August 9. The match will kick off 15:00 UTC.

Al Ahly CairoENPPI Cairo18:00

Al Ahly Cairo - ENPPI Cairo

Al Ahly Cairo are playing ENPPI Cairo at the Premier League of Egypt on August 9. The match will kick off 18:00 UTC.

Boueng Ket FCSports Academy08:30

Boueng Ket FC - Sports Academy

Boueng Ket FC are playing Sports Academy at the C-League of Cambodia on August 9. The match will kick off 08:30 UTC.

Police CommissaryAsia Euro United08:30

Police Commissary - Asia Euro United

Police Commissary are playing Asia Euro United at the C-League of Cambodia on August 9. The match will kick off 08:30 UTC.

Soltilo AngkorElectricite Du Cambodge08:30

Soltilo Angkor - Electricite Du Cambodge

Soltilo Angkor are playing Electricite Du Cambodge at the C-League of Cambodia on August 9. The match will kick off 08:30 UTC.

Hang YuenTaipower08:00

Hang Yuen - Taipower

Hang Yuen are playing Taipower at the Premier League of Chinese Taipei on August 9. The match will kick off 08:00 UTC.

Ming Chuan UniversityTaichung Futuro08:00

Ming Chuan University - Taichung Futuro

Ming Chuan University are playing Taichung Futuro at the Premier League of Chinese Taipei on August 9. The match will kick off 08:00 UTC.

NTUPESTaipei Red Lions08:00

NTUPES - Taipei Red Lions

NTUPES are playing Taipei Red Lions at the Premier League of Chinese Taipei on August 9. The match will kick off 08:00 UTC.

Tainan CityTatungPostponedPst

Tainan City - Tatung

Tainan City are playing Tatung at the Premier League of Chinese Taipei on August 9.

Taiwan UniversityTatungPostponedPst

Taiwan University - Tatung

Taiwan University are playing Tatung at the Premier League of Chinese Taipei on August 9.

TatungTaiwan University08:00

Tatung - Taiwan University

Tatung are playing Taiwan University at the Premier League of Chinese Taipei on August 9. The match will kick off 08:00 UTC.

TatungTainan City08:00

Tatung - Tainan City

Tatung are playing Tainan City at the Premier League of Chinese Taipei on August 9. The match will kick off 08:00 UTC.

BorneoArema08:30

Borneo - Arema

Borneo are playing Arema at the Liga 1 of Indonesia on August 9. The match will kick off 08:30 UTC.

PersibPersita11:30

Persib - Persita

Persib are playing Persita at the Liga 1 of Indonesia on August 9. The match will kick off 11:30 UTC.

Vanraure HachinoheGainare Tottori04:00

Vanraure Hachinohe - Gainare Tottori

Vanraure Hachinohe are playing Gainare Tottori at the J-League 3 of Japan on August 9. The match will kick off 04:00 UTC.

Fukushima UtdKamatamare Sanuki06:00

Fukushima Utd - Kamatamare Sanuki

Fukushima Utd are playing Kamatamare Sanuki at the J-League 3 of Japan on August 9. The match will kick off 06:00 UTC.

ImabariFujieda MYFC07:00

Imabari - Fujieda MYFC

Imabari are playing Fujieda MYFC at the J-League 3 of Japan on August 9. The match will kick off 07:00 UTC.

Blaublitz AkitaRoasso Kumamoto09:00

Blaublitz Akita - Roasso Kumamoto

Blaublitz Akita are playing Roasso Kumamoto at the J-League 3 of Japan on August 9. The match will kick off 09:00 UTC.

Gamba Osaka-2Azul Claro Numazu09:00

Gamba Osaka-2 - Azul Claro Numazu

Gamba Osaka-2 are playing Azul Claro Numazu at the J-League 3 of Japan on August 9. The match will kick off 09:00 UTC.

Parceiro NaganoKagoshima United09:00

Parceiro Nagano - Kagoshima United

Parceiro Nagano are playing Kagoshima United at the J-League 3 of Japan on August 9. The match will kick off 09:00 UTC.

Vegalta Sendai WKobe Leonessa W06:00

Vegalta Sendai W - Kobe Leonessa W

Vegalta Sendai W are playing Kobe Leonessa W at the L1 League - Women of Japan on August 9. The match will kick off 06:00 UTC.

Urawa Red WCerezo Osaka W08:00

Urawa Red W - Cerezo Osaka W

Urawa Red W are playing Cerezo Osaka W at the L1 League - Women of Japan on August 9. The match will kick off 08:00 UTC.

NTV Beleza WAlbirex Niigata W09:00

NTV Beleza W - Albirex Niigata W

NTV Beleza W are playing Albirex Niigata W at the L1 League - Women of Japan on August 9. The match will kick off 09:00 UTC.

Al AhlyShabab AlordonPostponedPst

Al Ahly - Shabab Alordon

Al Ahly are playing Shabab Alordon at the Premier League of Jordan on August 9.

MaanAl-WeehdatPostponedPst

Maan - Al-Weehdat

Maan are playing Al-Weehdat at the Premier League of Jordan on August 9.

KhangaridDeren08:00

Khangarid - Deren

Khangarid are playing Deren at the Premier League of Mongolia on August 9. The match will kick off 08:00 UTC.

ErchimFalcons11:30

Erchim - Falcons

Erchim are playing Falcons at the Premier League of Mongolia on August 9. The match will kick off 11:30 UTC.

AyeyawadyIspe09:00

Ayeyawady - Ispe

Ayeyawady are playing Ispe at the National League of Myanmar on August 9. The match will kick off 09:00 UTC.

Yangon UnitedSouthern Myanmar09:00

Yangon United - Southern Myanmar

Yangon United are playing Southern Myanmar at the National League of Myanmar on August 9. The match will kick off 09:00 UTC.

CSKA Pomir DushanbeIstaravshan12:00

CSKA Pomir Dushanbe - Istaravshan

CSKA Pomir Dushanbe are playing Istaravshan at the Visshaya Liga of Tajikistan on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

KhatlonRegar-Tadaz12:00

Khatlon - Regar-Tadaz

Khatlon are playing Regar-Tadaz at the Visshaya Liga of Tajikistan on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

Muang Thong UnitedThai Port11:00

Muang Thong United - Thai Port

Muang Thong United are playing Thai Port at the League 1 of Thailand on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

Nakhon RatchasimaSamut Prakan11:00

Nakhon Ratchasima - Samut Prakan

Nakhon Ratchasima are playing Samut Prakan at the League 1 of Thailand on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

Buriram UnitedChiangrai United12:00

Buriram United - Chiangrai United

Buriram United are playing Chiangrai United at the League 1 of Thailand on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

Police TeroSukhothai12:00

Police Tero - Sukhothai

Police Tero are playing Sukhothai at the League 1 of Thailand on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

Customs UnitedKhonkaen United11:00

Customs United - Khonkaen United

Customs United are playing Khonkaen United at the League 2 of Thailand on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

Nong Bua PitchayaSamut Songkhram11:00

Nong Bua Pitchaya - Samut Songkhram

Nong Bua Pitchaya are playing Samut Songkhram at the League 2 of Thailand on August 9. The match will kick off 11:00 UTC.

Chiangmai UnitedUthai Thani12:00

Chiangmai United - Uthai Thani

Chiangmai United are playing Uthai Thani at the League 2 of Thailand on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

Ranong UnitedUdon Thani12:00

Ranong United - Udon Thani

Ranong United are playing Udon Thani at the League 2 of Thailand on August 9. The match will kick off 12:00 UTC.

ASS SaleSidi Kacem16:00

ASS Sale - Sidi Kacem

ASS Sale are playing Sidi Kacem at the Botola 2 of Morocco on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

Chabab AtlasMAS Fes16:00

Chabab Atlas - MAS Fes

Chabab Atlas are playing MAS Fes at the Botola 2 of Morocco on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

Chabab Ben GuerirChabab Mohammedia16:00

Chabab Ben Guerir - Chabab Mohammedia

Chabab Ben Guerir are playing Chabab Mohammedia at the Botola 2 of Morocco on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

IZK KhemissetKawkab Marrakech16:00

IZK Khemisset - Kawkab Marrakech

IZK Khemisset are playing Kawkab Marrakech at the Botola 2 of Morocco on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

KAC KenitraChabab Rif Hoceima16:00

KAC Kenitra - Chabab Rif Hoceima

KAC Kenitra are playing Chabab Rif Hoceima at the Botola 2 of Morocco on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

Ol. DcheiraTihad Casablanca16:00

Ol. Dcheira - Tihad Casablanca

Ol. Dcheira are playing Tihad Casablanca at the Botola 2 of Morocco on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

Racing CasablancaWidad Temara16:00

Racing Casablanca - Widad Temara

Racing Casablanca are playing Widad Temara at the Botola 2 of Morocco on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

WAF FesRiadi Salmi16:00

WAF Fes - Riadi Salmi

WAF Fes are playing Riadi Salmi at the Botola 2 of Morocco on August 9. The match will kick off 16:00 UTC.

Forest RangersZanaco13:00

Forest Rangers - Zanaco

Forest Rangers are playing Zanaco at the Super League of Zambia on August 9. The match will kick off 13:00 UTC.

Portland Thorns WChicago Red Stars W02:30

Portland Thorns W - Chicago Red Stars W

Portland Thorns W are playing Chicago Red Stars W at the NWSL - Women of Usa on August 10. The match will kick off 02:30 UTC.

TrezeImperatriz MA19:00

Treze - Imperatriz MA

Treze are playing Imperatriz MA at the Serie C of Brasil on August 9. The match will kick off 19:00 UTC.

JacuipenseRemo21:00

Jacuipense - Remo

Jacuipense are playing Remo at the Serie C of Brasil on August 9. The match will kick off 21:00 UTC.

FerroviarioBotafogo PB23:00

Ferroviario - Botafogo PB

Ferroviario are playing Botafogo PB at the Serie C of Brasil on August 9. The match will kick off 23:00 UTC.

Atletico VenezuelaMineros20:00

Atletico Venezuela - Mineros

Atletico Venezuela are playing Mineros at the Primera of Venezuela on August 9. The match will kick off 20:00 UTC.

CaraboboEstudiantes de Merida20:00

Carabobo - Estudiantes de Merida

Carabobo are playing Estudiantes de Merida at the Primera of Venezuela on August 9. The match will kick off 20:00 UTC.

CaracasTrujillanos20:00

Caracas - Trujillanos

Caracas are playing Trujillanos at the Primera of Venezuela on August 9. The match will kick off 20:00 UTC.

Deportivo LaraAragua20:00

Deportivo Lara - Aragua

Deportivo Lara are playing Aragua at the Primera of Venezuela on August 9. The match will kick off 20:00 UTC.

Gran ValenciaMetropolitanos20:00

Gran Valencia - Metropolitanos

Gran Valencia are playing Metropolitanos at the Primera of Venezuela on August 9. The match will kick off 20:00 UTC.

LALAZulia20:00

LALA - Zulia

LALA are playing Zulia at the Primera of Venezuela on August 9. The match will kick off 20:00 UTC.

Portuguesa FCDeportivo La Guaira20:00

Portuguesa FC - Deportivo La Guaira

Portuguesa FC are playing Deportivo La Guaira at the Primera of Venezuela on August 9. The match will kick off 20:00 UTC.

YaracuyanosMonagas SC20:00

Yaracuyanos - Monagas SC

Yaracuyanos are playing Monagas SC at the Primera of Venezuela on August 9. The match will kick off 20:00 UTC.

Zamora FCDeportivo Tachira20:00

Zamora FC - Deportivo Tachira

Zamora FC are playing Deportivo Tachira at the Primera of Venezuela on August 9. The match will kick off 20:00 UTC.

Taringa RoversCaboolture06:00

Taringa Rovers - Caboolture

Taringa Rovers are playing Caboolture at the Brisbane Premier League of Australia on August 9. The match will kick off 06:00 UTC.

Centenary StormersGrange Thistle08:00

Centenary Stormers - Grange Thistle

Centenary Stormers are playing Grange Thistle at the Brisbane Premier League of Australia on August 9. The match will kick off 08:00 UTC.

ToowongThe Gap08:30

Toowong - The Gap

Toowong are playing The Gap at the Brisbane Premier League of Australia on August 9. The match will kick off 08:30 UTC.

Ipswich KnightsRochedale Rovers05:00

Ipswich Knights - Rochedale Rovers

Ipswich Knights are playing Rochedale Rovers at the Queensland Premier League of Australia on August 9. The match will kick off 05:00 UTC.

Gold Coast United FCBrisbane Roar U-2106:30

Gold Coast United FC - Brisbane Roar U-21

Gold Coast United FC are playing Brisbane Roar U-21 at the NPL Queensland of Australia on August 9. The match will kick off 06:30 UTC.

Olympic FCBrisbane Strikers08:00

Olympic FC - Brisbane Strikers

Olympic FC are playing Brisbane Strikers at the NPL Queensland of Australia on August 9. The match will kick off 08:00 UTC.

Sydney UnitedNorth Shore Mariners05:00

Sydney United - North Shore Mariners

Sydney United are playing North Shore Mariners at the NPL New South Wales of Australia on August 9. The match will kick off 05:00 UTC.

Sydney OlympicSydney-207:00

Sydney Olympic - Sydney-2

Sydney Olympic are playing Sydney-2 at the NPL New South Wales of Australia on August 9. The match will kick off 07:00 UTC.

Rockdale City SunsMarconi Stallions08:30

Rockdale City Suns - Marconi Stallions

Rockdale City Suns are playing Marconi Stallions at the NPL New South Wales of Australia on August 9. The match will kick off 08:30 UTC.

Lake MacquarieEdgeworth Eagles03:45

Lake Macquarie - Edgeworth Eagles

Lake Macquarie are playing Edgeworth Eagles at the NPL Northern NSW of Australia on August 9. The match will kick off 03:45 UTC.

Weston WorkersCharlestown City04:30

Weston Workers - Charlestown City

Weston Workers are playing Charlestown City at the NPL Northern NSW of Australia on August 9. The match will kick off 04:30 UTC.

GungahlinCooma Tigers05:00

Gungahlin - Cooma Tigers

Gungahlin are playing Cooma Tigers at the NPL Capital Territory of Australia on August 9. The match will kick off 05:00 UTC.

CanberraCanberra Olympic05:15

Canberra - Canberra Olympic

Canberra are playing Canberra Olympic at the NPL Capital Territory of Australia on August 9. The match will kick off 05:15 UTC.

Tuggeranong UnitedBelconnen United07:00

Tuggeranong United - Belconnen United

Tuggeranong United are playing Belconnen United at the NPL Capital Territory of Australia on August 9. The match will kick off 07:00 UTC.