Africa Nations Cup qualifying round, Group L Live Scores & Results, Live Stream, Live Table & Video Highlights

Upcoming Fixtures
Sunday
TanzaniaUganda15:00

Tanzania - Uganda

Tanzania are playing Uganda at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on March 24. The match will kick off 15:00 UTC.

Cape VerdeLesotho15:00

Cape Verde - Lesotho

Cape Verde are playing Lesotho at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on March 24. The match will kick off 15:00 UTC.

Latest Results
November 17th
Uganda1 - 0Cape VerdeFull TimeFT

Uganda - Cape Verde

Uganda played Cape Verde at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on November 17. The match kicked off 13:00 UTC. Uganda won 1-0.

October 16th
Lesotho0 - 2UgandaFull TimeFT

Lesotho - Uganda

Lesotho played Uganda at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Uganda won 0-2.

Tanzania2 - 0Cape VerdeFull TimeFT

Tanzania - Cape Verde

Tanzania played Cape Verde at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 14:00 UTC. Tanzania won 2-0.

October 13th
Uganda3 - 0LesothoFull TimeFT

Uganda - Lesotho

Uganda played Lesotho at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on October 13. The match kicked off 13:00 UTC. Uganda won 3-0.

October 12th
Cape Verde3 - 0TanzaniaFull TimeFT

Cape Verde - Tanzania

Cape Verde played Tanzania at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on October 12. The match kicked off 17:00 UTC. Cape Verde won 3-0.

September 9th
Lesotho1 - 1Cape VerdeFull TimeFT

Lesotho - Cape Verde

Lesotho played Cape Verde at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on September 9. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

September 8th
Uganda0 - 0TanzaniaFull TimeFT

Uganda - Tanzania

Uganda played Tanzania at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on September 8. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

June 11th
Cape Verde0 - 1UgandaFull TimeFT

Cape Verde - Uganda

Cape Verde played Uganda at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on June 11. The match kicked off 17:30 UTC. Uganda won 0-1.

June 10th
Tanzania1 - 1LesothoFull TimeFT

Tanzania - Lesotho

Tanzania played Lesotho at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on June 10. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Ever wondered how you can stream the matches of the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup for free? Well, you've come to the right place as ScoreBat covers all matches of Africa Nations Cup's qualifying round, Group L in real time providing free live streaming alongside the live scores, match stats, head-to-head results and team lineups. Africa Nations Cup qualifying round, Group L's live scores are updated in real time so any time a team scores a goal the result is immediately updated and our users can follow the livescore without refreshing the page. It only takes a couple of seconds for the qualifying round, Group L's livescore to be updated so we can proudly say we are the fastest to deliver the livescore of Africa Nations Cup's qualifying round, Group L matches. But it's not just the livescore: you can also check who scored the goal, received a yellow card or got substituted alongside the starting lineups and team formations for each match. You can watch the live video of Africa Nations Cup qualifying round, Group L's matches for free on ScoreBat. Live streaming usually starts a couple of minutes before the kick-off as our sophisticated search crawler finds the best stream for each match of the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup. Please note that we are only providing live-streaming when we can find a publicly available stream so be aware that the live streaming might be unavailable in your region. We are not hosting or broadcasting any video content as all the content is hosted on third party websites like youtube or streamable, so if you think that the video infriges your copyright please contact the website that hosts it.

Apart from the live stream we also have Africa Nations Cup qualifying round, Group L's goal videos and match highlights updated in real time. The video of each goal is being added usually a minute after the event so you can watch it in case you missed it. We are also adding full match highlights after every match of the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup.

You can check Africa Nations Cup qualifying round, Group L's live table to see the positions of the teams in real time as the standings are updated instantly. Apart from the total points earned by each team of the qualifying round, Group L you can also check how many wins, losses and draws each team has, how many goals they have scored or conceded. Africa Nations Cup qualifying round, Group L's league table is recalculated and resorted the second any of the teams score a goal so you don't need to refresh the page to see the up-to-date standings. So Uganda are the leaders in the table with 13 points after 5 matches: they have won 4 of their 5 matches in qualifying round, Group L, drawing 1 and having 0 defeats this season scoring 7 goals - 1.40 per match, conceding 0 - 0.00 per match. Tanzania are 2nd with 5 points in 5 matches: they have won 1 of their 5 matches in qualifying round, Group L, drawing 2 and having 2 defeats this season scoring 3 goals - 0.60 per match, conceding 5 - 1.00 per match. Lesotho are 3rd with 5 points in 5 matches: they have won 1 of their 5 matches in qualifying round, Group L, drawing 2 and having 2 defeats this season scoring 3 goals - 0.60 per match, conceding 7 - 1.40 per match. Cape Verde are 4th with 4 points in 5 matches: they have won 1 of their 5 matches in qualifying round, Group L, drawing 1 and having 3 defeats this season scoring 4 goals - 0.80 per match, conceding 5 - 1.00 per match.

Matchday Live
Union EspanolaMushuc Runa22:15

Union Espanola - Mushuc Runa

Union Espanola are playing Mushuc Runa at the Copa Sudamericana of Conmebol on March 19. The match will kick off 22:15 UTC.

Dep. MunicipalColon00:30

Dep. Municipal - Colon

Dep. Municipal are playing Colon at the Copa Sudamericana of Conmebol on March 20. The match will kick off 00:30 UTC.

Nacional PotosiZulia00:30

Nacional Potosi - Zulia

Nacional Potosi are playing Zulia at the Copa Sudamericana of Conmebol on March 20. The match will kick off 00:30 UTC.

HirnykFC Sumy11:00

Hirnyk - FC Sumy

Hirnyk are playing FC Sumy at the Club Friendlies of International on March 19. The match will kick off 11:00 UTC.

LandskronaHalmia16:30

Landskrona - Halmia

Landskrona are playing Halmia at the Club Friendlies of International on March 19. The match will kick off 16:30 UTC.

UddevallaTrollhattan18:30

Uddevalla - Trollhattan

Uddevalla are playing Trollhattan at the Club Friendlies of International on March 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Montenegro U-19 WSerbia U-19 W13:00

Montenegro U-19 W - Serbia U-19 W

Montenegro U-19 W are playing Serbia U-19 W at the Friendlies - Woman of International on March 19. The match will kick off 13:00 UTC.

MyanmarChinese Taipei11:30

Myanmar - Chinese Taipei

Myanmar are playing Chinese Taipei at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on March 19. The match will kick off 11:30 UTC.

St. Polten-2Team Wiener Linien18:00

St. Polten-2 - Team Wiener Linien

St. Polten-2 are playing Team Wiener Linien at the Regionalliga, Ost of Austria on March 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Genk WAnderlecht W19:00

Genk W - Anderlecht W

Genk W are playing Anderlecht W at the Super League - Women of Belgium on March 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Gent WOud-Heverlee W19:00

Gent W - Oud-Heverlee W

Gent W are playing Oud-Heverlee W at the Super League - Women of Belgium on March 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Heist WStandard W19:00

Heist W - Standard W

Heist W are playing Standard W at the Super League - Women of Belgium on March 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Helsingor-2Horsens-212:00

Helsingor-2 - Horsens-2

Helsingor-2 are playing Horsens-2 at the Reserve League, 2nd Phase, Group Stage of Denmark on March 19. The match will kick off 12:00 UTC.

BarnetHarrogate Town19:45

Barnet - Harrogate Town

Barnet are playing Harrogate Town at the National League of England on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

Spennymoor TownBradford PA19:45

Spennymoor Town - Bradford PA

Spennymoor Town are playing Bradford PA at the National League North of England on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

Beaconsfield TownMerthyr T19:45

Beaconsfield Town - Merthyr T

Beaconsfield Town are playing Merthyr T at the NL Premier, Southern South of England on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

Witton AlbionStafford Rangers19:45

Witton Albion - Stafford Rangers

Witton Albion are playing Stafford Rangers at the NL Premier, Northern of England on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

Ipswich Town U-23Watford U-2313:00

Ipswich Town U-23 - Watford U-23

Ipswich Town U-23 are playing Watford U-23 at the Professional Depelopment League of England on March 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Kings Lynn TownAlvechurch19:45

Kings Lynn Town - Alvechurch

Kings Lynn Town are playing Alvechurch at the NL Premier, Southern Central of England on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

LeistonStratford Town19:45

Leiston - Stratford Town

Leiston are playing Stratford Town at the NL Premier, Southern Central of England on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

Lowestoft TownHalesowen Town19:45

Lowestoft Town - Halesowen Town

Lowestoft Town are playing Halesowen Town at the NL Premier, Southern Central of England on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

PistoiesePro PiacenzaCanceledCanc

Pistoiese - Pro Piacenza

Pistoiese are playing Pro Piacenza at the Serie C, Group A of Italy on March 19.

Pro VercelliVirtus Entella19:30

Pro Vercelli - Virtus Entella

Pro Vercelli are playing Virtus Entella at the Serie C, Group A of Italy on March 19. The match will kick off 19:30 UTC.

ADO Den Haag WAjax W18:30

ADO Den Haag W - Ajax W

ADO Den Haag W are playing Ajax W at the Eredivisie, Championship round - Women of Netherlands on March 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Twente WPSV W18:30

Twente W - PSV W

Twente W are playing PSV W at the Eredivisie, Championship round - Women of Netherlands on March 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Achilles 29 WHeerenveen W18:30

Achilles 29 W - Heerenveen W

Achilles 29 W are playing Heerenveen W at the Eredivisie, Lower round - Women of Netherlands on March 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Barendrecht WVV Alkmaar W18:30

Barendrecht W - VV Alkmaar W

Barendrecht W are playing VV Alkmaar W at the Eredivisie, Lower round - Women of Netherlands on March 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Ballymena UtdInstitute FC19:45

Ballymena Utd - Institute FC

Ballymena Utd are playing Institute FC at the Premiership of Northern Ireland on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

Warrenpoint TownCrusaders FC19:45

Warrenpoint Town - Crusaders FC

Warrenpoint Town are playing Crusaders FC at the Premiership of Northern Ireland on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

Petrolul 52Energeticianul17:30

Petrolul 52 - Energeticianul

Petrolul 52 are playing Energeticianul at the Liga II of Romania on March 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Dundee UnitedRoss County19:45

Dundee United - Ross County

Dundee United are playing Ross County at the Championship of Scotland on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

Berwick RangersPeterhead19:45

Berwick Rangers - Peterhead

Berwick Rangers are playing Peterhead at the Division 2 of Scotland on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

ClydeElgin City19:45

Clyde - Elgin City

Clyde are playing Elgin City at the Division 2 of Scotland on March 19. The match will kick off 19:45 UTC.

Greenock Morton U-20Dunfermline U-2013:00

Greenock Morton U-20 - Dunfermline U-20

Greenock Morton U-20 are playing Dunfermline U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on March 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Dundee U-20Falkirk U-2014:00

Dundee U-20 - Falkirk U-20

Dundee U-20 are playing Falkirk U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on March 19. The match will kick off 14:00 UTC.

EspinardoAtletico Pulpileno10:00

Espinardo - Atletico Pulpileno

Espinardo are playing Atletico Pulpileno at the Tercera Division, Group 13 of Spain on March 19. The match will kick off 10:00 UTC.

La UnionMurcia-210:30

La Union - Murcia-2

La Union are playing Murcia-2 at the Tercera Division, Group 13 of Spain on March 19. The match will kick off 10:30 UTC.

MinervaCiudad de Murcia10:30

Minerva - Ciudad de Murcia

Minerva are playing Ciudad de Murcia at the Tercera Division, Group 13 of Spain on March 19. The match will kick off 10:30 UTC.

YeclanoHuercal-Overa10:30

Yeclano - Huercal-Overa

Yeclano are playing Huercal-Overa at the Tercera Division, Group 13 of Spain on March 19. The match will kick off 10:30 UTC.

LorcaMuleno11:00

Lorca - Muleno

Lorca are playing Muleno at the Tercera Division, Group 13 of Spain on March 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Mar MenorCartagena-211:00

Mar Menor - Cartagena-2

Mar Menor are playing Cartagena-2 at the Tercera Division, Group 13 of Spain on March 19. The match will kick off 11:00 UTC.

UCAM Murcia-2Mazarron11:00

UCAM Murcia-2 - Mazarron

UCAM Murcia-2 are playing Mazarron at the Tercera Division, Group 13 of Spain on March 19. The match will kick off 11:00 UTC.

CiezaAguilas16:30

Cieza - Aguilas

Cieza are playing Aguilas at the Tercera Division, Group 13 of Spain on March 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Los GarresAlgar16:30

Los Garres - Algar

Los Garres are playing Algar at the Tercera Division, Group 13 of Spain on March 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Olimpico TotanaDeportivo Minera17:30

Olimpico Totana - Deportivo Minera

Olimpico Totana are playing Deportivo Minera at the Tercera Division, Group 13 of Spain on March 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Briton FerryTaff's Well19:30

Briton Ferry - Taff's Well

Briton Ferry are playing Taff's Well at the Division 1 of Wales on March 19. The match will kick off 19:30 UTC.

KazmaAl Shabab15:30

Kazma - Al Shabab

Kazma are playing Al Shabab at the Federation Cup of Kuwait on March 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Al-KawkabJeddah12:50

Al-Kawkab - Jeddah

Al-Kawkab are playing Jeddah at the Division 1 of Saudi Arabia on March 19. The match will kick off 12:50 UTC.

Najran SCAl-Khaleej13:05

Najran SC - Al-Khaleej

Najran SC are playing Al-Khaleej at the Division 1 of Saudi Arabia on March 19. The match will kick off 13:05 UTC.

Al JabalainAl Taee Hail13:10

Al Jabalain - Al Taee Hail

Al Jabalain are playing Al Taee Hail at the Division 1 of Saudi Arabia on March 19. The match will kick off 13:10 UTC.

Al OrubahAl Adalh13:15

Al Orubah - Al Adalh

Al Orubah are playing Al Adalh at the Division 1 of Saudi Arabia on March 19. The match will kick off 13:15 UTC.

Al NajoomDhamk15:30

Al Najoom - Dhamk

Al Najoom are playing Dhamk at the Division 1 of Saudi Arabia on March 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Santos DgUniversidad de Costa Rica02:00

Santos Dg - Universidad de Costa Rica

Santos Dg are playing Universidad de Costa Rica at the Clausura of Costa Rica on March 20. The match will kick off 02:00 UTC.

AldosiviGimnasia Mendoza21:10

Aldosivi - Gimnasia Mendoza

Aldosivi are playing Gimnasia Mendoza at the National cup of Argentina on March 19. The match will kick off 21:10 UTC.

Barracas CentralDeportivo Espanol19:00

Barracas Central - Deportivo Espanol

Barracas Central are playing Deportivo Espanol at the Primera B Metropolitana of Argentina on March 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Estudiantes de CaserosDeportivo Riestra00:05

Estudiantes de Caseros - Deportivo Riestra

Estudiantes de Caseros are playing Deportivo Riestra at the Primera B Metropolitana of Argentina on March 20. The match will kick off 00:05 UTC.

MadureiraFlamengo23:30

Madureira - Flamengo

Madureira are playing Flamengo at the Carioca 1, Final Stages of Brasil on March 19. The match will kick off 23:30 UTC.

Imperatriz MASao Jose MA23:15

Imperatriz MA - Sao Jose MA

Imperatriz MA are playing Sao Jose MA at the Maranhense of Brasil on March 19. The match will kick off 23:15 UTC.

MaranhaoMoto Club MA23:15

Maranhao - Moto Club MA

Maranhao are playing Moto Club MA at the Maranhense of Brasil on March 19. The match will kick off 23:15 UTC.

MetropolitanosDeportivo La Guaira20:00

Metropolitanos - Deportivo La Guaira

Metropolitanos are playing Deportivo La Guaira at the Apertura of Venezuela on March 19. The match will kick off 20:00 UTC.

Brisbane Strikers0 - 2Queensland LionsHalf TimeHT

Brisbane Strikers - Queensland Lions

Brisbane Strikers are playing Queensland Lions at the NPL Queensland of Australia on March 19. The match kicked off 09:00 UTC. It's half time and Queensland Lions is winning 0-2.

Brisbane Roar U-211 - 0Moreton Bay United28'

Brisbane Roar U-21 - Moreton Bay United

Brisbane Roar U-21 are playing Moreton Bay United at the NPL Queensland of Australia on March 19. The match kicked off 09:30 UTC. It's the first half and Brisbane Roar U-21 is winning 1-0.

Launceston CityRiverside Olympic07:30

Launceston City - Riverside Olympic

Launceston City are playing Riverside Olympic at the NPL Tasmania of Australia on March 20. The match will kick off 07:30 UTC.