Abahani Chittagong vs Arambagh Live Score and Live Stream

Kick-off at 12:30 on Tuesday, February 18
KingsleyEleta Kingsley (goal)38'
Copy
Embed all videos of Abahani Chittagong - Arambagh
Bangladesh Premier League
1 : 2
FT
Full Time
Match ends. Abahani Chittagong 1, Arambagh 2.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 1 : 2
First half ends.
38'
0 - 1
Eleta Kingsley scores for Arambagh.
Kick-off
First half begins
View All
9
Arambagh have gone 9 consecutive matches without a clean sheet.
5
Abahani Chittagong haven't played a draw in their previous 5 matches.
Live Match Report

Abahani Chittagong played Arambagh at the Premier League of Bangladesh on February 18. The match kicked off 12:30 UTC. Arambagh won 1-2. Abahani Chittagong are 2nd in the table with 13 points after 6 matches, while Arambagh are 8th with 5 points in 5 matches.

Eleta Kingsley scored the first goal on the 38th minute of the game.

ScoreBat is covering Abahani Chittagong vs Arambagh in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and official video highlights. You can watch Abahani Chittagong vs Arambagh live stream here on ScoreBat when the official streaming is available. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We will provide only official live stream strictly from the official channels of Bangladesh Premier League, Abahani Chittagong or Arambagh whenever available. We cover all matches of Bangladesh Premier League in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/abahani-chittagong-vs-arambagh-live-stream/.

Bangladesh Premier League's live standings are availble and updated in real time.

Abahani Chittagong have won Sheikh Jamal in their previous match, while Arambagh have lost to Mohammedan Dhaka in their previous match.

Previous Meetings
June 16th, 2019 - Premier League

Abahani Chittagong and Arambagh have met once in their recent history. Arambagh won that match.

Abahani Chittagong have won 4 of their 6 matches in Premier League, drawing 1 and having 1 defeat this season. They have scored 13 goals - 2.17 per match, conceding 7 - 1.17 per match. Arambagh have won 1 of their 5 matches in Premier League, drawing 2 and having 2 defeats this season. They have scored 6 goals - 1.20 per match, conceding 9 - 1.80 per match.

Goals and video highlights of the match between Abahani Chittagong and Arambagh are being added in real time. You can watch the goal by Eleta Kingsley as we are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Abahani Chittagong or Arambagh score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Abahani Chittagong and Arambagh include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Abahani Chittagong vs Arambagh with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of Bangladesh Premier League are available whenever we can find an official stream from the official acounts of the league. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country or there aren't any official live streams available. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
MillwallMiddlesbroughPostponedPst

Millwall - Middlesbrough

Millwall are playing Middlesbrough at the Championship of England on April 10.

BirminghamSwansea CityPostponedPst

Birmingham - Swansea City

Birmingham are playing Swansea City at the Championship of England on April 10.

Bristol CityHull CityPostponedPst

Bristol City - Hull City

Bristol City are playing Hull City at the Championship of England on April 10.

Cardiff CityBlackburnPostponedPst

Cardiff City - Blackburn

Cardiff City are playing Blackburn at the Championship of England on April 10.

LeedsStoke CityPostponedPst

Leeds - Stoke City

Leeds are playing Stoke City at the Championship of England on April 10.

LutonBarnsleyPostponedPst

Luton - Barnsley

Luton are playing Barnsley at the Championship of England on April 10.

Nottingham ForestFulhamPostponedPst

Nottingham Forest - Fulham

Nottingham Forest are playing Fulham at the Championship of England on April 10.

ReadingHuddersfieldPostponedPst

Reading - Huddersfield

Reading are playing Huddersfield at the Championship of England on April 10.

WiganQPRPostponedPst

Wigan - QPR

Wigan are playing QPR at the Championship of England on April 10.

Gil VicenteAvesPostponedPst

Gil Vicente - Aves

Gil Vicente are playing Aves at the Primeira Liga of Portugal on April 10.

TondelaPacos de FerreiraPostponedPst

Tondela - Pacos de Ferreira

Tondela are playing Pacos de Ferreira at the Primeira Liga of Portugal on April 10.

MoreirenseFamalicaoPostponedPst

Moreirense - Famalicao

Moreirense are playing Famalicao at the Primeira Liga of Portugal on April 10.

BelenensesSportingPostponedPst

Belenenses - Sporting

Belenenses are playing Sporting at the Primeira Liga of Portugal on April 10.

UfaRubinPostponedPst

Ufa - Rubin

Ufa are playing Rubin at the Premier League of Russia on April 10.

NemanBelshina16:00

Neman - Belshina

Neman are playing Belshina at the Premier League of Belarus on April 10. The match will kick off 16:00 UTC.

PardubiceVitkovicePostponedPst

Pardubice - Vitkovice

Pardubice are playing Vitkovice at the FNL of Czech Republic on April 10.

JihlavaHradec KralovePostponedPst

Jihlava - Hradec Kralove

Jihlava are playing Hradec Kralove at the FNL of Czech Republic on April 10.

BrnoTrinecPostponedPst

Brno - Trinec

Brno are playing Trinec at the FNL of Czech Republic on April 10.

BlackpoolRochdalePostponedPst

Blackpool - Rochdale

Blackpool are playing Rochdale at the League One of England on April 10.

GillinghamCoventryPostponedPst

Gillingham - Coventry

Gillingham are playing Coventry at the League One of England on April 10.

Ipswich TownBoltonPostponedPst

Ipswich Town - Bolton

Ipswich Town are playing Bolton at the League One of England on April 10.

RotherhamPortsmouthPostponedPst

Rotherham - Portsmouth

Rotherham are playing Portsmouth at the League One of England on April 10.

WimbledonSunderlandPostponedPst

Wimbledon - Sunderland

Wimbledon are playing Sunderland at the League One of England on April 10.

CreweNewportPostponedPst

Crewe - Newport

Crewe are playing Newport at the League Two of England on April 10.

ExeterMorecambePostponedPst

Exeter - Morecambe

Exeter are playing Morecambe at the League Two of England on April 10.

Forest GreenBradfordPostponedPst

Forest Green - Bradford

Forest Green are playing Bradford at the League Two of England on April 10.

NorthamptonColchesterPostponedPst

Northampton - Colchester

Northampton are playing Colchester at the League Two of England on April 10.

Port ValeGrimsbyPostponedPst

Port Vale - Grimsby

Port Vale are playing Grimsby at the League Two of England on April 10.

Salford CityCarlislePostponedPst

Salford City - Carlisle

Salford City are playing Carlisle at the League Two of England on April 10.

WalsallPlymouthPostponedPst

Walsall - Plymouth

Walsall are playing Plymouth at the League Two of England on April 10.

AjaccioGuingampPostponedPst

Ajaccio - Guingamp

Ajaccio are playing Guingamp at the Ligue 2 of France on April 10.

CaenAuxerrePostponedPst

Caen - Auxerre

Caen are playing Auxerre at the Ligue 2 of France on April 10.

ClermontChamblyPostponedPst

Clermont - Chambly

Clermont are playing Chambly at the Ligue 2 of France on April 10.

GrenobleLe MansPostponedPst

Grenoble - Le Mans

Grenoble are playing Le Mans at the Ligue 2 of France on April 10.

Le HavreSochauxPostponedPst

Le Havre - Sochaux

Le Havre are playing Sochaux at the Ligue 2 of France on April 10.

LensRodez AveyronPostponedPst

Lens - Rodez Aveyron

Lens are playing Rodez Aveyron at the Ligue 2 of France on April 10.

NiortLorientPostponedPst

Niort - Lorient

Niort are playing Lorient at the Ligue 2 of France on April 10.

Paris FCOrleansPostponedPst

Paris FC - Orleans

Paris FC are playing Orleans at the Ligue 2 of France on April 10.

TroyesNancyPostponedPst

Troyes - Nancy

Troyes are playing Nancy at the Ligue 2 of France on April 10.

Derry CityDundalkPostponedPst

Derry City - Dundalk

Derry City are playing Dundalk at the Premier Division of Ireland on April 10.

ShelbourneCork CityPostponedPst

Shelbourne - Cork City

Shelbourne are playing Cork City at the Premier Division of Ireland on April 10.

WaterfordSt PatricksPostponedPst

Waterford - St Patricks

Waterford are playing St Patricks at the Premier Division of Ireland on April 10.

ShamrockBohemiansPostponedPst

Shamrock - Bohemians

Shamrock are playing Bohemians at the Premier Division of Ireland on April 10.

Athlone TownShamrock-2PostponedPst

Athlone Town - Shamrock-2

Athlone Town are playing Shamrock-2 at the 1 division of Ireland on April 10.

CabinteelyUCDPostponedPst

Cabinteely - UCD

Cabinteely are playing UCD at the 1 division of Ireland on April 10.

GalwayBrayPostponedPst

Galway - Bray

Galway are playing Bray at the 1 division of Ireland on April 10.

Wexford YouthsDroghedaPostponedPst

Wexford Youths - Drogheda

Wexford Youths are playing Drogheda at the 1 division of Ireland on April 10.

AZ-2Go Ahead EaglesPostponedPst

AZ-2 - Go Ahead Eagles

AZ-2 are playing Go Ahead Eagles at the Eerste Divisie of Netherlands on April 10.

Almere City FCAjax-2PostponedPst

Almere City FC - Ajax-2

Almere City FC are playing Ajax-2 at the Eerste Divisie of Netherlands on April 10.

Dordrecht 90VolendamPostponedPst

Dordrecht 90 - Volendam

Dordrecht 90 are playing Volendam at the Eerste Divisie of Netherlands on April 10.

FC OssMVV MaastrichtPostponedPst

FC Oss - MVV Maastricht

FC Oss are playing MVV Maastricht at the Eerste Divisie of Netherlands on April 10.

Helmond SportUtrecht-2PostponedPst

Helmond Sport - Utrecht-2

Helmond Sport are playing Utrecht-2 at the Eerste Divisie of Netherlands on April 10.

NACEindhovenPostponedPst

NAC - Eindhoven

NAC are playing Eindhoven at the Eerste Divisie of Netherlands on April 10.

NECExcelsiorPostponedPst

NEC - Excelsior

NEC are playing Excelsior at the Eerste Divisie of Netherlands on April 10.

RodaPSV-2PostponedPst

Roda - PSV-2

Roda are playing PSV-2 at the Eerste Divisie of Netherlands on April 10.

TelstarDen BoschPostponedPst

Telstar - Den Bosch

Telstar are playing Den Bosch at the Eerste Divisie of Netherlands on April 10.

OlsztynWigry SPostponedPst

Olsztyn - Wigry S

Olsztyn are playing Wigry S at the I Liga of Poland on April 10.

Bala TownNewtownPostponedPst

Bala Town - Newtown

Bala Town are playing Newtown at the Premier League, Championship Round of Wales on April 10.

TNSConnahs QNPostponedPst

TNS - Connahs QN

TNS are playing Connahs QN at the Premier League, Championship Round of Wales on April 10.

PenybontAberystwythPostponedPst

Penybont - Aberystwyth

Penybont are playing Aberystwyth at the Premier League, Relegation Round of Wales on April 10.

Atletico San LuisAtlas00:00

Atletico San Luis - Atlas

Atletico San Luis are playing Atlas at the Clausura of Mexico on April 11. The match will kick off 00:00 UTC.

MoreliaTigres02:00

Morelia - Tigres

Morelia are playing Tigres at the Clausura of Mexico on April 11. The match will kick off 02:00 UTC.

AragatsWest ArmeniaPostponedPst

Aragats - West Armenia

Aragats are playing West Armenia at the First division of Armenia on April 10.

Ararat-2AniPostponedPst

Ararat-2 - Ani

Ararat-2 are playing Ani at the First division of Armenia on April 10.

CSKA FCAlashkert-2PostponedPst

CSKA FC - Alashkert-2

CSKA FC are playing Alashkert-2 at the First division of Armenia on April 10.

AllerheiligenFC WelsPostponedPst

Allerheiligen - FC Wels

Allerheiligen are playing FC Wels at the Regionalliga, Mitte of Austria on April 10.

KalsdorfWeizPostponedPst

Kalsdorf - Weiz

Kalsdorf are playing Weiz at the Regionalliga, Mitte of Austria on April 10.

Bruck-LeithaTraiskirchenPostponedPst

Bruck-Leitha - Traiskirchen

Bruck-Leitha are playing Traiskirchen at the Regionalliga, Ost of Austria on April 10.

DrassburgMannsdorfPostponedPst

Drassburg - Mannsdorf

Drassburg are playing Mannsdorf at the Regionalliga, Ost of Austria on April 10.

EbreichsdorfNeusiedlPostponedPst

Ebreichsdorf - Neusiedl

Ebreichsdorf are playing Neusiedl at the Regionalliga, Ost of Austria on April 10.

MauerwerkRapid-2PostponedPst

Mauerwerk - Rapid-2

Mauerwerk are playing Rapid-2 at the Regionalliga, Ost of Austria on April 10.

Wiener SKMattersburg-2PostponedPst

Wiener SK - Mattersburg-2

Wiener SK are playing Mattersburg-2 at the Regionalliga, Ost of Austria on April 10.

Qarabag-2Kesla-2PostponedPst

Qarabag-2 - Kesla-2

Qarabag-2 are playing Kesla-2 at the First Division of Azerbaijan on April 10.

Sabah-2Sumgayit-2PostponedPst

Sabah-2 - Sumgayit-2

Sabah-2 are playing Sumgayit-2 at the First Division of Azerbaijan on April 10.

Gorodeya-2Dinamo Minsk-210:30

Gorodeya-2 - Dinamo Minsk-2

Gorodeya-2 are playing Dinamo Minsk-2 at the Premier League Reserve of Belarus on April 10. The match will kick off 10:30 UTC.

Slutsk-2Vitebsk-212:00

Slutsk-2 - Vitebsk-2

Slutsk-2 are playing Vitebsk-2 at the Premier League Reserve of Belarus on April 10. The match will kick off 12:00 UTC.

Torpedo-BelAZ-2Energetik-BGU-214:00

Torpedo-BelAZ-2 - Energetik-BGU-2

Torpedo-BelAZ-2 are playing Energetik-BGU-2 at the Premier League Reserve of Belarus on April 10. The match will kick off 14:00 UTC.

ViborgFredericiaPostponedPst

Viborg - Fredericia

Viborg are playing Fredericia at the Division 1 of Denmark on April 10.

VendsysselKogePostponedPst

Vendsyssel - Koge

Vendsyssel are playing Koge at the Division 1 of Denmark on April 10.

BromleyMaidenhead UtdPostponedPst

Bromley - Maidenhead Utd

Bromley are playing Maidenhead Utd at the National League of England on April 10.

ChesterfieldStockportPostponedPst

Chesterfield - Stockport

Chesterfield are playing Stockport at the National League of England on April 10.

ChorleyNotts CountyPostponedPst

Chorley - Notts County

Chorley are playing Notts County at the National League of England on April 10.

EastleighSolihull MoorsPostponedPst

Eastleigh - Solihull Moors

Eastleigh are playing Solihull Moors at the National League of England on April 10.

Ebbsfleet UtdBorehamPostponedPst

Ebbsfleet Utd - Boreham

Ebbsfleet Utd are playing Boreham at the National League of England on April 10.

HalifaxBarrowPostponedPst

Halifax - Barrow

Halifax are playing Barrow at the National League of England on April 10.

Harrogate TownFyldePostponedPst

Harrogate Town - Fylde

Harrogate Town are playing Fylde at the National League of England on April 10.

Sutton UtdAldershotPostponedPst

Sutton Utd - Aldershot

Sutton Utd are playing Aldershot at the National League of England on April 10.

TorquayBarnetPostponedPst

Torquay - Barnet

Torquay are playing Barnet at the National League of England on April 10.

WokingDoverPostponedPst

Woking - Dover

Woking are playing Dover at the National League of England on April 10.

WrexhamHartlepoolPostponedPst

Wrexham - Hartlepool

Wrexham are playing Hartlepool at the National League of England on April 10.

BathSlough TownPostponedPst

Bath - Slough Town

Bath are playing Slough Town at the National League South of England on April 10.

Braintree TownDartfordPostponedPst

Braintree Town - Dartford

Braintree Town are playing Dartford at the National League South of England on April 10.

HemelOxford CityPostponedPst

Hemel - Oxford City

Hemel are playing Oxford City at the National League South of England on April 10.

Hungerford TownWealdstonePostponedPst

Hungerford Town - Wealdstone

Hungerford Town are playing Wealdstone at the National League South of England on April 10.

Maidstone UtdConcord RangersPostponedPst

Maidstone Utd - Concord Rangers

Maidstone Utd are playing Concord Rangers at the National League South of England on April 10.

St AlbansBillericayPostponedPst

St Albans - Billericay

St Albans are playing Billericay at the National League South of England on April 10.

Welling UnitedChelmsfordPostponedPst

Welling United - Chelmsford

Welling United are playing Chelmsford at the National League South of England on April 10.

WeymouthChippenhamPostponedPst

Weymouth - Chippenham

Weymouth are playing Chippenham at the National League South of England on April 10.

Gloucester CityBrackleyPostponedPst

Gloucester City - Brackley

Gloucester City are playing Brackley at the National League North of England on April 10.

AltrinchamBoston UnitedPostponedPst

Altrincham - Boston United

Altrincham are playing Boston United at the National League North of England on April 10.

Bradford PADarlingtonPostponedPst

Bradford PA - Darlington

Bradford PA are playing Darlington at the National League North of England on April 10.

GatesheadYork CityPostponedPst

Gateshead - York City

Gateshead are playing York City at the National League North of England on April 10.

GuiseleyBlyth SpartansPostponedPst

Guiseley - Blyth Spartans

Guiseley are playing Blyth Spartans at the National League North of England on April 10.

HerefordChesterPostponedPst

Hereford - Chester

Hereford are playing Chester at the National League North of England on April 10.

KidderminsterKetteringPostponedPst

Kidderminster - Kettering

Kidderminster are playing Kettering at the National League North of England on April 10.

Kings Lynn TownFarsleyPostponedPst

Kings Lynn Town - Farsley

Kings Lynn Town are playing Farsley at the National League North of England on April 10.

LeamingtonTelford UnitedPostponedPst

Leamington - Telford United

Leamington are playing Telford United at the National League North of England on April 10.

SouthportAlfreton TownPostponedPst

Southport - Alfreton Town

Southport are playing Alfreton Town at the National League North of England on April 10.

Spennymoor TownCurzon AshtonPostponedPst

Spennymoor Town - Curzon Ashton

Spennymoor Town are playing Curzon Ashton at the National League North of England on April 10.

Hull City U-23Crewe U-23PostponedPst

Hull City U-23 - Crewe U-23

Hull City U-23 are playing Crewe U-23 at the Professional Depelopment League of England on April 10.

Ipswich Town U-23QPR U-23PostponedPst

Ipswich Town U-23 - QPR U-23

Ipswich Town U-23 are playing QPR U-23 at the Professional Depelopment League of England on April 10.

Finland WPortugal WPostponedPst

Finland W - Portugal W

Finland W are playing Portugal W at the Qualifying - Women of European Championship on April 10.

Montenegro WUkraine WPostponedPst

Montenegro W - Ukraine W

Montenegro W are playing Ukraine W at the Qualifying - Women of European Championship on April 10.

Italy WIsrael WPostponedPst

Italy W - Israel W

Italy W are playing Israel W at the Qualifying - Women of European Championship on April 10.

Croatia WLithuania WPostponedPst

Croatia W - Lithuania W

Croatia W are playing Lithuania W at the Qualifying - Women of European Championship on April 10.

Hungary WIceland WPostponedPst

Hungary W - Iceland W

Hungary W are playing Iceland W at the Qualifying - Women of European Championship on April 10.

Russia WTurkey WPostponedPst

Russia W - Turkey W

Russia W are playing Turkey W at the Qualifying - Women of European Championship on April 10.

Slovakia WLatvia WPostponedPst

Slovakia W - Latvia W

Slovakia W are playing Latvia W at the Qualifying - Women of European Championship on April 10.

Slovenia WEstonia WPostponedPst

Slovenia W - Estonia W

Slovenia W are playing Estonia W at the Qualifying - Women of European Championship on April 10.

Kosovo WNetherlands WPostponedPst

Kosovo W - Netherlands W

Kosovo W are playing Netherlands W at the Qualifying - Women of European Championship on April 10.

Wales WFaroe Islands WPostponedPst

Wales W - Faroe Islands W

Wales W are playing Faroe Islands W at the Qualifying - Women of European Championship on April 10.

France WNorth Macedonia WPostponedPst

France W - North Macedonia W

France W are playing North Macedonia W at the Qualifying - Women of European Championship on April 10.

AvranchesPauPostponedPst

Avranches - Pau

Avranches are playing Pau at the National 1 of France on April 10.

Bastia-BorgoDunkerquePostponedPst

Bastia-Borgo - Dunkerque

Bastia-Borgo are playing Dunkerque at the National 1 of France on April 10.

BoulogneToulonPostponedPst

Boulogne - Toulon

Boulogne are playing Toulon at the National 1 of France on April 10.

CholetRed StarPostponedPst

Cholet - Red Star

Cholet are playing Red Star at the National 1 of France on April 10.

ConcarneauVillefranchePostponedPst

Concarneau - Villefranche

Concarneau are playing Villefranche at the National 1 of France on April 10.

CreteilLavalPostponedPst

Creteil - Laval

Creteil are playing Laval at the National 1 of France on April 10.

Lyon DuchereBeziersPostponedPst

Lyon Duchere - Beziers

Lyon Duchere are playing Beziers at the National 1 of France on April 10.

RustaviShukuraPostponedPst

Rustavi - Shukura

Rustavi are playing Shukura at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on April 10.

SamguraliDusheti AragviPostponedPst

Samgurali - Dusheti Aragvi

Samgurali are playing Dusheti Aragvi at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on April 10.

Shevardeni 1906ZugdidiPostponedPst

Shevardeni 1906 - Zugdidi

Shevardeni 1906 are playing Zugdidi at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on April 10.

SioniMerani MartviliPostponedPst

Sioni - Merani Martvili

Sioni are playing Merani Martvili at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on April 10.

WIT GeorgiaGagraPostponedPst

WIT Georgia - Gagra

WIT Georgia are playing Gagra at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on April 10.

Bremer SVBTS NeustadtPostponedPst

Bremer SV - BTS Neustadt

Bremer SV are playing BTS Neustadt at the Oberliga, Bremen of Germany on April 10.

BorgfeldHemelingenPostponedPst

Borgfeld - Hemelingen

Borgfeld are playing Hemelingen at the Oberliga, Bremen of Germany on April 10.

HastedtAumund-VegesackPostponedPst

Hastedt - Aumund-Vegesack

Hastedt are playing Aumund-Vegesack at the Oberliga, Bremen of Germany on April 10.

OberneulandLeher TSPostponedPst

Oberneuland - Leher TS

Oberneuland are playing Leher TS at the Oberliga, Bremen of Germany on April 10.

Bologna U-19Inter U-1922:00

Bologna U-19 - Inter U-19

Bologna U-19 are playing Inter U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on April 10. The match will kick off 22:00 UTC.

Empoli U-19Atalanta U-1922:00

Empoli U-19 - Atalanta U-19

Empoli U-19 are playing Atalanta U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on April 10. The match will kick off 22:00 UTC.

Genoa U-19Roma U-1922:00

Genoa U-19 - Roma U-19

Genoa U-19 are playing Roma U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on April 10. The match will kick off 22:00 UTC.

Lazio U-19Cagliari U-1922:00

Lazio U-19 - Cagliari U-19

Lazio U-19 are playing Cagliari U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on April 10. The match will kick off 22:00 UTC.

Napoli U-19Chievo U-1922:00

Napoli U-19 - Chievo U-19

Napoli U-19 are playing Chievo U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on April 10. The match will kick off 22:00 UTC.

Pescara U-19Fiorentina U-1922:00

Pescara U-19 - Fiorentina U-19

Pescara U-19 are playing Fiorentina U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on April 10. The match will kick off 22:00 UTC.

Sassuolo U-19Juventus U-1922:00

Sassuolo U-19 - Juventus U-19

Sassuolo U-19 are playing Juventus U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on April 10. The match will kick off 22:00 UTC.

Torino U-19Sampdoria U-1922:00

Torino U-19 - Sampdoria U-19

Torino U-19 are playing Sampdoria U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on April 10. The match will kick off 22:00 UTC.

EVVHSC 21PostponedPst

EVV - HSC 21

EVV are playing HSC 21 at the Derde Divisie, Zontag of Netherlands on April 10.

ADO-20VV HooglandPostponedPst

ADO-20 - VV Hoogland

ADO-20 are playing VV Hoogland at the Derde Divisie, Zontag of Netherlands on April 10.

DomagnanoSportivo di FiorentinoPostponedPst

Domagnano - Sportivo di Fiorentino

Domagnano are playing Sportivo di Fiorentino at the Campionato, Second Stage of San Marino on April 10.

FC FaetanoCosmosPostponedPst

FC Faetano - Cosmos

FC Faetano are playing Cosmos at the Campionato, Second Stage of San Marino on April 10.

PennarossaSan GiovanniPostponedPst

Pennarossa - San Giovanni

Pennarossa are playing San Giovanni at the Campionato, Second Stage of San Marino on April 10.

ArambaghAbahaniPostponedPst

Arambagh - Abahani

Arambagh are playing Abahani at the Premier League of Bangladesh on April 10.

Machine SaziGol GoharPostponedPst

Machine Sazi - Gol Gohar

Machine Sazi are playing Gol Gohar at the Gulf Pro League of Iran on April 10.

PaykanPars Jam BushehrPostponedPst

Paykan - Pars Jam Bushehr

Paykan are playing Pars Jam Bushehr at the Gulf Pro League of Iran on April 10.

FooladZob AhanPostponedPst

Foolad - Zob Ahan

Foolad are playing Zob Ahan at the Gulf Pro League of Iran on April 10.

Shahin BushehrSaipaPostponedPst

Shahin Bushehr - Saipa

Shahin Bushehr are playing Saipa at the Gulf Pro League of Iran on April 10.

Al AhlySahabPostponedPst

Al Ahly - Sahab

Al Ahly are playing Sahab at the Premier League of Jordan on April 10.

Al-WeehdatAl-RamthaPostponedPst

Al-Weehdat - Al-Ramtha

Al-Weehdat are playing Al-Ramtha at the Premier League of Jordan on April 10.

SabahSelangor FCPostponedPst

Sabah - Selangor FC

Sabah are playing Selangor FC at the Super League of Malaysia on April 10.

Johor Darul TPerakPostponedPst

Johor Darul T - Perak

Johor Darul T are playing Perak at the Super League of Malaysia on April 10.

KedahPetaling Jaya CityPostponedPst

Kedah - Petaling Jaya City

Kedah are playing Petaling Jaya City at the Super League of Malaysia on April 10.

Melaka UtdTerengganuPostponedPst

Melaka Utd - Terengganu

Melaka Utd are playing Terengganu at the Super League of Malaysia on April 10.

PDRMFelda UnitedPostponedPst

PDRM - Felda United

PDRM are playing Felda United at the Super League of Malaysia on April 10.

UiTMPahangPostponedPst

UiTM - Pahang

UiTM are playing Pahang at the Super League of Malaysia on April 10.

Al SahelNawaeirPostponedPst

Al Sahel - Nawaeir

Al Sahel are playing Nawaeir at the Premier League of Syria on April 10.

HottinWahdaPostponedPst

Hottin - Wahda

Hottin are playing Wahda at the Premier League of Syria on April 10.

IttihadFoutouaPostponedPst

Ittihad - Foutoua

Ittihad are playing Foutoua at the Premier League of Syria on April 10.

JabalaKaramaPostponedPst

Jabala - Karama

Jabala are playing Karama at the Premier League of Syria on April 10.

ShortaJaishPostponedPst

Shorta - Jaish

Shorta are playing Jaish at the Premier League of Syria on April 10.

TaliyaTeshrinPostponedPst

Taliya - Teshrin

Taliya are playing Teshrin at the Premier League of Syria on April 10.

WathbahAl-JaziraPostponedPst

Wathbah - Al-Jazira

Wathbah are playing Al-Jazira at the Premier League of Syria on April 10.

Al BataehAl HamriyahPostponedPst

Al Bataeh - Al Hamriyah

Al Bataeh are playing Al Hamriyah at the Division 1 of Uae on April 10.

Al-TaawonAl ThaidPostponedPst

Al-Taawon - Al Thaid

Al-Taawon are playing Al Thaid at the Division 1 of Uae on April 10.

MasfutEmiratesPostponedPst

Masfut - Emirates

Masfut are playing Emirates at the Division 1 of Uae on April 10.

Mineros ZacatecasCimarrones00:00

Mineros Zacatecas - Cimarrones

Mineros Zacatecas are playing Cimarrones at the Liga de Ascenso, Clausura of Mexico on April 11. The match will kick off 00:00 UTC.

VenadosCorrecaminos02:00

Venados - Correcaminos

Venados are playing Correcaminos at the Liga de Ascenso, Clausura of Mexico on April 11. The match will kick off 02:00 UTC.

ECU JoondalupArmadalePostponedPst

ECU Joondalup - Armadale

ECU Joondalup are playing Armadale at the NPL Western Australia of Australia on April 11.

Floreat AthenaRockingham CityPostponedPst

Floreat Athena - Rockingham City

Floreat Athena are playing Rockingham City at the NPL Western Australia of Australia on April 11.

Gwelup Croatia SCBalcattaPostponedPst

Gwelup Croatia SC - Balcatta

Gwelup Croatia SC are playing Balcatta at the NPL Western Australia of Australia on April 11.

Inglewood UnitedSorrento FCPostponedPst

Inglewood United - Sorrento FC

Inglewood United are playing Sorrento FC at the NPL Western Australia of Australia on April 11.

PerthBayswater CityPostponedPst

Perth - Bayswater City

Perth are playing Bayswater City at the NPL Western Australia of Australia on April 11.

Perth Glory-2Cockburn CityPostponedPst

Perth Glory-2 - Cockburn City

Perth Glory-2 are playing Cockburn City at the NPL Western Australia of Australia on April 11.