Salitas logo
Afghanistan

Salitas Live Stream & Live Score, Roster & Fixtures, Results & Video Highlights

Upcoming Fixtures
SalitasKOZAFOctober 23rd 15:30

Salitas - KOZAF

Salitas are playing KOZAF at the Premier League of Burkina Faso on October 23. The match will kick off 15:30 UTC.

Latest Results
Salitas0 - 0FC Esae18 days ago 3-4 On PenaltiesPen 3-4

Salitas - FC Esae

Salitas played FC Esae at the Preliminary round of Caf Confederation Cup on September 28. The match kicked off 16:00 UTC. FC Esae won on penalties as the score was 0-0.

Salitas1 - 2Etoile Filante21 days ago Full TimeFT

Salitas - Etoile Filante

Salitas played Etoile Filante at the Premier League of Burkina Faso on September 25. The match kicked off 15:30 UTC. Etoile Filante won 1-2.

FC Esae0 - 0Salitasa month ago Full TimeFT

FC Esae - Salitas

FC Esae played Salitas at the Preliminary round of Caf Confederation Cup on September 15. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Douanes1 - 2Salitasa month ago Full TimeFT

Douanes - Salitas

Douanes played Salitas at the Premier League of Burkina Faso on September 7. The match kicked off 17:45 UTC. Salitas won 1-2.

Etoile du Sahel1 - 0Salitas7 months ago Full TimeFT

Etoile du Sahel - Salitas

Etoile du Sahel played Salitas at the Group Stage of Caf Confederation Cup on March 17. The match kicked off 13:00 UTC. Etoile du Sahel won 1-0.

Salitas1 - 1Enugu Rangers7 months ago Full TimeFT

Salitas - Enugu Rangers

Salitas played Enugu Rangers at the Group Stage of Caf Confederation Cup on March 10. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Salitas0 - 0Sfaxien7 months ago Full TimeFT

Salitas - Sfaxien

Salitas played Sfaxien at the Group Stage of Caf Confederation Cup on March 3. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Sfaxien0 - 0Salitas8 months ago Full TimeFT

Sfaxien - Salitas

Sfaxien played Salitas at the Group Stage of Caf Confederation Cup on February 24. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Salitas0 - 0Etoile du Sahel8 months ago Full TimeFT

Salitas - Etoile du Sahel

Salitas played Etoile du Sahel at the Group Stage of Caf Confederation Cup on February 13. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Enugu Rangers2 - 0Salitas8 months ago Full TimeFT

Enugu Rangers - Salitas

Enugu Rangers played Salitas at the Group Stage of Caf Confederation Cup on February 3. The match kicked off 13:00 UTC. Enugu Rangers won 2-0.

Salitas is a football club from Afghanistan competing in the Premier League of Burkina Faso. ScoreBat covers all matches of Salitas in real-time, providing free live streaming, livescore & results, as well as Salitas roster, fixtures & live table.

You can watch the matches of Salitas for free as our crawler finds all the publicly available livestreams. We are also adding all videos of the Salitas goals as well as match highlights in real time so you can watch the videos if you missed them. We are not hosting any video content, so if you think that a video infriges your copyright please contact the website that hosts it.

Apart from the live stream you can also follow Salitas livescore, see all the results and upcoming fixtures as we have the complete season roster of Salitas, who will be playing KOZAF on October 23rd in the Premier League of Burkina Faso. You can watch Salitas vs KOZAF live stream on ScoreBat. The match will kick off 15:30 UTC..

Matchday Live
AiolikosNiki Volou13:00

Aiolikos - Niki Volou

Aiolikos are playing Niki Volou at the National Cup of Greece on October 16. The match will kick off 13:00 UTC.

AluminijKoper15:00

Aluminij - Koper

Aluminij are playing Koper at the National Cup of Slovenia on October 16. The match will kick off 15:00 UTC.

NaftaRudar Velenje17:00

Nafta - Rudar Velenje

Nafta are playing Rudar Velenje at the National Cup of Slovenia on October 16. The match will kick off 17:00 UTC.

FuenlabradaZaragoza19:00

Fuenlabrada - Zaragoza

Fuenlabrada are playing Zaragoza at the Segunda Division of Spain on October 16. The match will kick off 19:00 UTC.

CSAAtletico-MG22:15

CSA - Atletico-MG

CSA are playing Atletico-MG at the Serie A of Brasil on October 16. The match will kick off 22:15 UTC.

GremioBahia22:15

Gremio - Bahia

Gremio are playing Bahia at the Serie A of Brasil on October 16. The match will kick off 22:15 UTC.

FortalezaFlamengo23:00

Fortaleza - Flamengo

Fortaleza are playing Flamengo at the Serie A of Brasil on October 16. The match will kick off 23:00 UTC.

CruzeiroSao Paulo00:00

Cruzeiro - Sao Paulo

Cruzeiro are playing Sao Paulo at the Serie A of Brasil on October 17. The match will kick off 00:00 UTC.

PalmeirasChapecoense00:00

Palmeiras - Chapecoense

Palmeiras are playing Chapecoense at the Serie A of Brasil on October 17. The match will kick off 00:00 UTC.

GoiasCorinthians00:30

Goias - Corinthians

Goias are playing Corinthians at the Serie A of Brasil on October 17. The match will kick off 00:30 UTC.

VascoBotafogo00:30

Vasco - Botafogo

Vasco are playing Botafogo at the Serie A of Brasil on October 17. The match will kick off 00:30 UTC.

Union La CaleraUniversidad Catolica21:30

Union La Calera - Universidad Catolica

Union La Calera are playing Universidad Catolica at the Primera Division of Chile on October 16. The match will kick off 21:30 UTC.

Colo ColoHuachipato00:00

Colo Colo - Huachipato

Colo Colo are playing Huachipato at the Primera Division of Chile on October 17. The match will kick off 00:00 UTC.

Boston RiverAtletico Progreso19:00

Boston River - Atletico Progreso

Boston River are playing Atletico Progreso at the Clausura of Uruguay on October 16. The match will kick off 19:00 UTC.

Cerro LargoJuventud19:00

Cerro Largo - Juventud

Cerro Largo are playing Juventud at the Clausura of Uruguay on October 16. The match will kick off 19:00 UTC.

Cerro M.River Plate FC19:00

Cerro M. - River Plate FC

Cerro M. are playing River Plate FC at the Clausura of Uruguay on October 16. The match will kick off 19:00 UTC.

DanubioFenix19:00

Danubio - Fenix

Danubio are playing Fenix at the Clausura of Uruguay on October 16. The match will kick off 19:00 UTC.

Plaza ColoniaNacional M.23:00

Plaza Colonia - Nacional M.

Plaza Colonia are playing Nacional M. at the Clausura of Uruguay on October 16. The match will kick off 23:00 UTC.

Politehnica Iasi6 - 1Foresta SuceavaFull TimeFT

Politehnica Iasi - Foresta Suceava

Politehnica Iasi played Foresta Suceava at the Club Friendlies of International on October 16. The match kicked off 09:00 UTC. Politehnica Iasi won 6-1.

Koln-2Eupen14:30

Koln-2 - Eupen

Koln-2 are playing Eupen at the Club Friendlies of International on October 16. The match will kick off 14:30 UTC.

Ararat-20 - 0Sevan23'

Ararat-2 - Sevan

Ararat-2 are playing Sevan at the First division of Armenia on October 16. The match kicked off 11:30 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

CSKA FC0 - 0Masis23'

CSKA FC - Masis

CSKA FC are playing Masis at the First division of Armenia on October 16. The match kicked off 11:30 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Lernayin ArtsakhDilijan11:30

Lernayin Artsakh - Dilijan

Lernayin Artsakh are playing Dilijan at the First division of Armenia on October 16. The match will kick off 11:30 UTC.

Torpedo Yerevan0 - 1West Armenia25'

Torpedo Yerevan - West Armenia

Torpedo Yerevan are playing West Armenia at the First division of Armenia on October 16. The match kicked off 11:30 UTC. It's the first half and West Armenia is winning 0-1.

Van1 - 0Ani23'

Van - Ani

Van are playing Ani at the First division of Armenia on October 16. The match kicked off 11:30 UTC. It's the first half and Van is winning 1-0.

Minsk WZorka WPostponedPst

Minsk W - Zorka W

Minsk W are playing Zorka W at the Premier League - Women of Belarus on October 16.

SmorgonLokomotiv Gomel13:00

Smorgon - Lokomotiv Gomel

Smorgon are playing Lokomotiv Gomel at the 1. Division of Belarus on October 16. The match will kick off 13:00 UTC.

BIIK Kazygurt W0 - 5Bayern WFull TimeFT

BIIK Kazygurt W - Bayern W

BIIK Kazygurt W played Bayern W at the Playoffs - Women of Champions League on October 16. The match kicked off 08:00 UTC. Bayern W won 0-5.

Brondby WGlasgow City W16:00

Brondby W - Glasgow City W

Brondby W are playing Glasgow City W at the Playoffs - Women of Champions League on October 16. The match will kick off 16:00 UTC.

Wolfsburg WTwente W16:00

Wolfsburg W - Twente W

Wolfsburg W are playing Twente W at the Playoffs - Women of Champions League on October 16. The match will kick off 16:00 UTC.

Slavia Praha WArsenal W16:30

Slavia Praha W - Arsenal W

Slavia Praha W are playing Arsenal W at the Playoffs - Women of Champions League on October 16. The match will kick off 16:30 UTC.

Fortuna Hjorring WLyon W17:00

Fortuna Hjorring W - Lyon W

Fortuna Hjorring W are playing Lyon W at the Playoffs - Women of Champions League on October 16. The match will kick off 17:00 UTC.

Manchester City WAtletico Madrid W18:00

Manchester City W - Atletico Madrid W

Manchester City W are playing Atletico Madrid W at the Playoffs - Women of Champions League on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Breidablik WPSG W18:30

Breidablik W - PSG W

Breidablik W are playing PSG W at the Playoffs - Women of Champions League on October 16. The match will kick off 18:30 UTC.

Corby TownHiston18:45

Corby Town - Histon

Corby Town are playing Histon at the FA Trophy of England on October 16. The match will kick off 18:45 UTC.

FarnboroughWimborne Town18:45

Farnborough - Wimborne Town

Farnborough are playing Wimborne Town at the NL Premier, Southern South of England on October 16. The match will kick off 18:45 UTC.

Tiverton TownYate Town18:45

Tiverton Town - Yate Town

Tiverton Town are playing Yate Town at the NL Premier, Southern South of England on October 16. The match will kick off 18:45 UTC.

Valencia U-23Wolfsburg U-2318:00

Valencia U-23 - Wolfsburg U-23

Valencia U-23 are playing Wolfsburg U-23 at the Premier League International cup, Group Stage of Europe on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Bayern AlzenauFreiburg-214:00

Bayern Alzenau - Freiburg-2

Bayern Alzenau are playing Freiburg-2 at the Regionalliga Sudwest of Germany on October 16. The match will kick off 14:00 UTC.

Hessen DreieichHessen Kassel17:30

Hessen Dreieich - Hessen Kassel

Hessen Dreieich are playing Hessen Kassel at the Oberliga, Hessen of Germany on October 16. The match will kick off 17:30 UTC.

StaakenTasmania Berlin17:30

Staaken - Tasmania Berlin

Staaken are playing Tasmania Berlin at the Oberliga, Nordost-Nord of Germany on October 16. The match will kick off 17:30 UTC.

Holzwickeder SCASC Dortmund17:15

Holzwickeder SC - ASC Dortmund

Holzwickeder SC are playing ASC Dortmund at the Oberliga, Westfalen of Germany on October 16. The match will kick off 17:15 UTC.

Szent Mihaly WDiosgyor W13:00

Szent Mihaly W - Diosgyor W

Szent Mihaly W are playing Diosgyor W at the NB I - Women of Hungary on October 16. The match will kick off 13:00 UTC.

Citta di FasanoTarantoPostponedPst

Citta di Fasano - Taranto

Citta di Fasano are playing Taranto at the National cup Serie D of Italy on October 16.

FC MessinaAcirealePostponedPst

FC Messina - Acireale

FC Messina are playing Acireale at the National cup Serie D of Italy on October 16.

Sassari TorresAprilia13:00

Sassari Torres - Aprilia

Sassari Torres are playing Aprilia at the National cup Serie D of Italy on October 16. The match will kick off 13:00 UTC.

FoggiaTurris Neapolis16:00

Foggia - Turris Neapolis

Foggia are playing Turris Neapolis at the National cup Serie D of Italy on October 16. The match will kick off 16:00 UTC.

PrishtinaDrenica Skenderaj16:00

Prishtina - Drenica Skenderaj

Prishtina are playing Drenica Skenderaj at the Superliga of Kosovo on October 16. The match will kick off 16:00 UTC.

Zalgiris-2BFA12:00

Zalgiris-2 - BFA

Zalgiris-2 are playing BFA at the 1 Lyga of Lithuania on October 16. The match will kick off 12:00 UTC.

SiauliaiTrakai-215:00

Siauliai - Trakai-2

Siauliai are playing Trakai-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 16. The match will kick off 15:00 UTC.

BangaAtmosfera16:00

Banga - Atmosfera

Banga are playing Atmosfera at the 1 Lyga of Lithuania on October 16. The match will kick off 16:00 UTC.

Vilniaus VytisPakruojis16:30

Vilniaus Vytis - Pakruojis

Vilniaus Vytis are playing Pakruojis at the 1 Lyga of Lithuania on October 16. The match will kick off 16:30 UTC.

Sandnes Ulf U-190 - 1Molde U-19Half TimeHT

Sandnes Ulf U-19 - Molde U-19

Sandnes Ulf U-19 are playing Molde U-19 at the Nasjonal U-19 Super of Norway on October 16. The match kicked off 11:00 UTC. It's half time and Molde U-19 is winning 0-1.

Start U-19Viking U-1912:00

Start U-19 - Viking U-19

Start U-19 are playing Viking U-19 at the Nasjonal U-19 Super of Norway on October 16. The match will kick off 12:00 UTC.

Valerenga U-19SK Brann U-1913:00

Valerenga U-19 - SK Brann U-19

Valerenga U-19 are playing SK Brann U-19 at the Nasjonal U-19 Super of Norway on October 16. The match will kick off 13:00 UTC.

Bodo-Glimt U-19Kongsvinger U-1914:00

Bodo-Glimt U-19 - Kongsvinger U-19

Bodo-Glimt U-19 are playing Kongsvinger U-19 at the Nasjonal U-19 Super of Norway on October 16. The match will kick off 14:00 UTC.

Kristiansund U-19Tromso U-1914:00

Kristiansund U-19 - Tromso U-19

Kristiansund U-19 are playing Tromso U-19 at the Nasjonal U-19 Super of Norway on October 16. The match will kick off 14:00 UTC.

Mjondalen U-19Stromsgodset U-1915:30

Mjondalen U-19 - Stromsgodset U-19

Mjondalen U-19 are playing Stromsgodset U-19 at the Nasjonal U-19 Super of Norway on October 16. The match will kick off 15:30 UTC.

Kaya3 - 1Green ArchersFull TimeFT

Kaya - Green Archers

Kaya played Green Archers at the PFL of Philippines on October 16. The match kicked off 08:00 UTC. Kaya won 3-1.

Ceres2 - 0MendiolaHalf TimeHT

Ceres - Mendiola

Ceres are playing Mendiola at the PFL of Philippines on October 16. The match kicked off 11:00 UTC. It's half time and Ceres is winning 2-0.

ASU Poli TimisoaraMetaloglobus12:00

ASU Poli Timisoara - Metaloglobus

ASU Poli Timisoara are playing Metaloglobus at the Liga 2 of Romania on October 16. The match will kick off 12:00 UTC.

Concordia ChiajnaDunarea Calarasi12:00

Concordia Chiajna - Dunarea Calarasi

Concordia Chiajna are playing Dunarea Calarasi at the Liga 2 of Romania on October 16. The match will kick off 12:00 UTC.

Daco-GeticaCsikszereda12:00

Daco-Getica - Csikszereda

Daco-Getica are playing Csikszereda at the Liga 2 of Romania on October 16. The match will kick off 12:00 UTC.

Farul ConstantaUniversitatea Cluj12:00

Farul Constanta - Universitatea Cluj

Farul Constanta are playing Universitatea Cluj at the Liga 2 of Romania on October 16. The match will kick off 12:00 UTC.

MioveniSportul Snagov12:00

Mioveni - Sportul Snagov

Mioveni are playing Sportul Snagov at the Liga 2 of Romania on October 16. The match will kick off 12:00 UTC.

PanduriiRipensia Timisoara12:00

Pandurii - Ripensia Timisoara

Pandurii are playing Ripensia Timisoara at the Liga 2 of Romania on October 16. The match will kick off 12:00 UTC.

Scolar ResitaGloria Buzau12:00

Scolar Resita - Gloria Buzau

Scolar Resita are playing Gloria Buzau at the Liga 2 of Romania on October 16. The match will kick off 12:00 UTC.

Viitorul Targu JiuArges12:00

Viitorul Targu Jiu - Arges

Viitorul Targu Jiu are playing Arges at the Liga 2 of Romania on October 16. The match will kick off 12:00 UTC.

Rapid BPetrolul 5213:00

Rapid B - Petrolul 52

Rapid B are playing Petrolul 52 at the Liga 2 of Romania on October 16. The match will kick off 13:00 UTC.

Turris-OltulUTA Arad16:30

Turris-Oltul - UTA Arad

Turris-Oltul are playing UTA Arad at the Liga 2 of Romania on October 16. The match will kick off 16:30 UTC.

Liptovsky StiavnicaFomat Martin12:30

Liptovsky Stiavnica - Fomat Martin

Liptovsky Stiavnica are playing Fomat Martin at the 3. Liga, Center of Slovakia on October 16. The match will kick off 12:30 UTC.

RakytovceOravske Vesele12:30

Rakytovce - Oravske Vesele

Rakytovce are playing Oravske Vesele at the 3. Liga, Center of Slovakia on October 16. The match will kick off 12:30 UTC.

TudelanoCalahorra14:30

Tudelano - Calahorra

Tudelano are playing Calahorra at the Copa Federacion of Spain on October 16. The match will kick off 14:30 UTC.

PoblensePrat16:00

Poblense - Prat

Poblense are playing Prat at the Copa Federacion of Spain on October 16. The match will kick off 16:00 UTC.

DurangoIzarra17:30

Durango - Izarra

Durango are playing Izarra at the Copa Federacion of Spain on October 16. The match will kick off 17:30 UTC.

SalamancaMostoles18:00

Salamanca - Mostoles

Salamanca are playing Mostoles at the Copa Federacion of Spain on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

CompostelaCoruxo18:30

Compostela - Coruxo

Compostela are playing Coruxo at the Copa Federacion of Spain on October 16. The match will kick off 18:30 UTC.

MurciaTalavera CF19:00

Murcia - Talavera CF

Murcia are playing Talavera CF at the Copa Federacion of Spain on October 16. The match will kick off 19:00 UTC.

Buckley TownGuilsfield18:30

Buckley Town - Guilsfield

Buckley Town are playing Guilsfield at the FAW Championship, North of Wales on October 16. The match will kick off 18:30 UTC.

Conwy BoroughCorwen18:30

Conwy Borough - Corwen

Conwy Borough are playing Corwen at the FAW Championship, North of Wales on October 16. The match will kick off 18:30 UTC.

SalitasMajesticPostponedPst

Salitas - Majestic

Salitas are playing Majestic at the Premier League of Burkina Faso on October 16.

Persija1 - 2Semen PadangFull TimeFT

Persija - Semen Padang

Persija played Semen Padang at the Liga 1 of Indonesia on October 16. The match kicked off 08:30 UTC. Semen Padang won 1-2.

PSM Makassar1 - 0Arema24'

PSM Makassar - Arema

PSM Makassar are playing Arema at the Liga 1 of Indonesia on October 16. The match kicked off 11:30 UTC. It's the first half and PSM Makassar is winning 1-0.

Persewar WaropenPersatu Tuban06:30

Persewar Waropen - Persatu Tuban

Persewar Waropen are playing Persatu Tuban at the Liga 2 of Indonesia on October 17. The match will kick off 06:30 UTC.

Al NahdhaOhod14:50

Al Nahdha - Ohod

Al Nahdha are playing Ohod at the Division 1 of Saudi Arabia on October 16. The match will kick off 14:50 UTC.

Al NajoomAl Ain FC14:55

Al Najoom - Al Ain FC

Al Najoom are playing Al Ain FC at the Division 1 of Saudi Arabia on October 16. The match will kick off 14:55 UTC.

Al TaqdomAl Shoalah15:15

Al Taqdom - Al Shoalah

Al Taqdom are playing Al Shoalah at the Division 1 of Saudi Arabia on October 16. The match will kick off 15:15 UTC.

Al-AnsarAl Jabalain15:35

Al-Ansar - Al Jabalain

Al-Ansar are playing Al Jabalain at the Division 1 of Saudi Arabia on October 16. The match will kick off 15:35 UTC.

JeddahAl-Kawkab15:40

Jeddah - Al-Kawkab

Jeddah are playing Al-Kawkab at the Division 1 of Saudi Arabia on October 16. The match will kick off 15:40 UTC.

Petro de LuandaProgresso Lunda14:00

Petro de Luanda - Progresso Lunda

Petro de Luanda are playing Progresso Lunda at the Girabola of Angola on October 16. The match will kick off 14:00 UTC.

CS Don BoscoSaint Eloi Lupopo13:30

CS Don Bosco - Saint Eloi Lupopo

CS Don Bosco are playing Saint Eloi Lupopo at the Super Ligue of Dr Congo on October 16. The match will kick off 13:30 UTC.

Sanga BalendeDauphins Noirs13:30

Sanga Balende - Dauphins Noirs

Sanga Balende are playing Dauphins Noirs at the Super Ligue of Dr Congo on October 16. The match will kick off 13:30 UTC.

Moroka SwallowsTS Galaxy13:30

Moroka Swallows - TS Galaxy

Moroka Swallows are playing TS Galaxy at the Division 1 of South Africa on October 16. The match will kick off 13:30 UTC.

Real KingsUthongathi13:30

Real Kings - Uthongathi

Real Kings are playing Uthongathi at the Division 1 of South Africa on October 16. The match will kick off 13:30 UTC.

Royal EaglesMbombela United13:30

Royal Eagles - Mbombela United

Royal Eagles are playing Mbombela United at the Division 1 of South Africa on October 16. The match will kick off 13:30 UTC.

Merreikh El FasherHilal El Fasher14:00

Merreikh El Fasher - Hilal El Fasher

Merreikh El Fasher are playing Hilal El Fasher at the Premier League of Sudan on October 16. The match will kick off 14:00 UTC.

Alfalah AtbraAl Hilal Kadougli17:00

Alfalah Atbra - Al Hilal Kadougli

Alfalah Atbra are playing Al Hilal Kadougli at the Premier League of Sudan on October 16. The match will kick off 17:00 UTC.

ForgeCavalry23:00

Forge - Cavalry

Forge are playing Cavalry at the Premier League, Fall Season of Canada on October 16. The match will kick off 23:00 UTC.

ValourYork900:00

Valour - York9

Valour are playing York9 at the Premier League, Fall Season of Canada on October 17. The match will kick off 00:00 UTC.

EdmontonPacific01:00

Edmonton - Pacific

Edmonton are playing Pacific at the Premier League, Fall Season of Canada on October 17. The match will kick off 01:00 UTC.

GreciaSantos Dg21:05

Grecia - Santos Dg

Grecia are playing Santos Dg at the Apertura of Costa Rica on October 16. The match will kick off 21:05 UTC.

CS CartaginesDeportivo Saprissa02:00

CS Cartagines - Deportivo Saprissa

CS Cartagines are playing Deportivo Saprissa at the Apertura of Costa Rica on October 17. The match will kick off 02:00 UTC.

GuadalupeCS Herediano02:00

Guadalupe - CS Herediano

Guadalupe are playing CS Herediano at the Apertura of Costa Rica on October 17. The match will kick off 02:00 UTC.

Perez ZeledonJicaral02:00

Perez Zeledon - Jicaral

Perez Zeledon are playing Jicaral at the Apertura of Costa Rica on October 17. The match will kick off 02:00 UTC.

Real de MinasMarathon21:30

Real de Minas - Marathon

Real de Minas are playing Marathon at the Apertura of Honduras on October 16. The match will kick off 21:30 UTC.

CD OlimpiaHonduras Progreso01:00

CD Olimpia - Honduras Progreso

CD Olimpia are playing Honduras Progreso at the Apertura of Honduras on October 17. The match will kick off 01:00 UTC.

UPNFMVida01:00

UPNFM - Vida

UPNFM are playing Vida at the Apertura of Honduras on October 17. The match will kick off 01:00 UTC.

Platense FCMotagua01:15

Platense FC - Motagua

Platense FC are playing Motagua at the Apertura of Honduras on October 17. The match will kick off 01:15 UTC.

ManaguaChinandega22:30

Managua - Chinandega

Managua are playing Chinandega at the Primera Division, Apertura of Nicaragua on October 16. The match will kick off 22:30 UTC.

DiriangenDeportivo Las Sabanas01:00

Diriangen - Deportivo Las Sabanas

Diriangen are playing Deportivo Las Sabanas at the Primera Division, Apertura of Nicaragua on October 17. The match will kick off 01:00 UTC.

Walter FerretiJuventus Managua01:00

Walter Ferreti - Juventus Managua

Walter Ferreti are playing Juventus Managua at the Primera Division, Apertura of Nicaragua on October 17. The match will kick off 01:00 UTC.

Charleston BatteryMemphis 90123:00

Charleston Battery - Memphis 901

Charleston Battery are playing Memphis 901 at the USL Championship of Usa on October 16. The match will kick off 23:00 UTC.

Indy ElevenSwope Park Rangers23:00

Indy Eleven - Swope Park Rangers

Indy Eleven are playing Swope Park Rangers at the USL Championship of Usa on October 16. The match will kick off 23:00 UTC.

Birmingham LegionNew York Red Bulls-200:00

Birmingham Legion - New York Red Bulls-2

Birmingham Legion are playing New York Red Bulls-2 at the USL Championship of Usa on October 17. The match will kick off 00:00 UTC.

New Mexico UnitedTacoma Defiance01:00

New Mexico United - Tacoma Defiance

New Mexico United are playing Tacoma Defiance at the USL Championship of Usa on October 17. The match will kick off 01:00 UTC.

Real MonarchsAustin Bold01:00

Real Monarchs - Austin Bold

Real Monarchs are playing Austin Bold at the USL Championship of Usa on October 17. The match will kick off 01:00 UTC.

Central CordobaEstudiantes de La Plata18:35

Central Cordoba - Estudiantes de La Plata

Central Cordoba are playing Estudiantes de La Plata at the National cup of Argentina on October 16. The match will kick off 18:35 UTC.

ColonEstudiantes de Caseros00:10

Colon - Estudiantes de Caseros

Colon are playing Estudiantes de Caseros at the National cup of Argentina on October 17. The match will kick off 00:10 UTC.

Barracas CentralTemperley18:30

Barracas Central - Temperley

Barracas Central are playing Temperley at the Primera B Nacional of Argentina on October 16. The match will kick off 18:30 UTC.

Fenix AComunicaciones18:30

Fenix A - Comunicaciones

Fenix A are playing Comunicaciones at the Primera B Metropolitana, Apertura of Argentina on October 16. The match will kick off 18:30 UTC.

Atletico-MG U-20Coritiba U-2018:00

Atletico-MG U-20 - Coritiba U-20

Atletico-MG U-20 are playing Coritiba U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Atletico-PR U-20Sport Recife U-2018:00

Atletico-PR U-20 - Sport Recife U-20

Atletico-PR U-20 are playing Sport Recife U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Chapecoense U-20Vitoria U-2018:00

Chapecoense U-20 - Vitoria U-20

Chapecoense U-20 are playing Vitoria U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Corinthians U-20Botafogo U-2018:00

Corinthians U-20 - Botafogo U-20

Corinthians U-20 are playing Botafogo U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Cruzeiro U-20Vasco U-2018:00

Cruzeiro U-20 - Vasco U-20

Cruzeiro U-20 are playing Vasco U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Flamengo U-20Sao Paulo U-2018:00

Flamengo U-20 - Sao Paulo U-20

Flamengo U-20 are playing Sao Paulo U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Gremio U-20Fluminense U-2018:00

Gremio U-20 - Fluminense U-20

Gremio U-20 are playing Fluminense U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Internacional U-20America MG U-2018:00

Internacional U-20 - America MG U-20

Internacional U-20 are playing America MG U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Palmeiras U-20Bahia U-2018:00

Palmeiras U-20 - Bahia U-20

Palmeiras U-20 are playing Bahia U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Santos U-20Ponte Preta U-2018:00

Santos U-20 - Ponte Preta U-20

Santos U-20 are playing Ponte Preta U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on October 16. The match will kick off 18:00 UTC.

Deportes TolimaDeportivo Cali23:30

Deportes Tolima - Deportivo Cali

Deportes Tolima are playing Deportivo Cali at the National cup of Colombia on October 16. The match will kick off 23:30 UTC.

Indep. MedellinPasto01:30

Indep. Medellin - Pasto

Indep. Medellin are playing Pasto at the National cup of Colombia on October 17. The match will kick off 01:30 UTC.

Cristobal Colon FCDeportivo Capiata20:45

Cristobal Colon FC - Deportivo Capiata

Cristobal Colon FC are playing Deportivo Capiata at the National cup of Paraguay on October 16. The match will kick off 20:45 UTC.

Guarani ADeportivo Santani23:00

Guarani A - Deportivo Santani

Guarani A are playing Deportivo Santani at the National cup of Paraguay on October 16. The match will kick off 23:00 UTC.

Academia CantolaoSport Huancayo01:00

Academia Cantolao - Sport Huancayo

Academia Cantolao are playing Sport Huancayo at the National cup of Peru on October 17. The match will kick off 01:00 UTC.

CaraboboEstudiantes de Merida20:00

Carabobo - Estudiantes de Merida

Carabobo are playing Estudiantes de Merida at the National Cup of Venezuela on October 16. The match will kick off 20:00 UTC.

MetropolitanosEstudiantes Caracas20:00

Metropolitanos - Estudiantes Caracas

Metropolitanos are playing Estudiantes Caracas at the National Cup of Venezuela on October 16. The match will kick off 20:00 UTC.

ZuliaDeportivo Lara20:00

Zulia - Deportivo Lara

Zulia are playing Deportivo Lara at the National Cup of Venezuela on October 16. The match will kick off 20:00 UTC.

MinerosDeportivo La Guaira21:00

Mineros - Deportivo La Guaira

Mineros are playing Deportivo La Guaira at the National Cup of Venezuela on October 16. The match will kick off 21:00 UTC.

Monagas SCAngostura21:00

Monagas SC - Angostura

Monagas SC are playing Angostura at the National Cup of Venezuela on October 16. The match will kick off 21:00 UTC.

Academia P-CTrujillanos22:00

Academia P-C - Trujillanos

Academia P-C are playing Trujillanos at the National Cup of Venezuela on October 16. The match will kick off 22:00 UTC.

Zamora FCDeportivo Tachira23:00

Zamora FC - Deportivo Tachira

Zamora FC are playing Deportivo Tachira at the National Cup of Venezuela on October 16. The match will kick off 23:00 UTC.

Jordan U-19Iraq U-1913:00

Jordan U-19 - Iraq U-19

Jordan U-19 are playing Iraq U-19 at the FRIENDLIES U-19 of International on October 16. The match will kick off 13:00 UTC.

Austria U-18England U-1815:30

Austria U-18 - England U-18

Austria U-18 are playing England U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on October 16. The match will kick off 15:30 UTC.