SWITZERLAND Super League Results, Table, Live Scores, Live Stream & Video Highlights

Upcoming Fixtures
November 24th
XamaxZurich18:00

Xamax - Zurich

Xamax are playing Zurich at the Super League of Switzerland on November 24. The match will kick off 18:00 UTC.

Young BoysLugano18:00

Young Boys - Lugano

Young Boys are playing Lugano at the Super League of Switzerland on November 24. The match will kick off 18:00 UTC.

Latest Results
past Sunday
Xamax2 - 3GrasshoppersFull TimeFT

Xamax - Grasshoppers

Xamax played Grasshoppers at the Super League of Switzerland on November 11. The match kicked off 15:00 UTC. Grasshoppers won 2-3.

St. Gallen2 - 3Young BoysFull TimeFT

St. Gallen - Young Boys

St. Gallen played Young Boys at the Super League of Switzerland on November 11. The match kicked off 15:00 UTC. Young Boys won 2-3.

Zurich1 - 2SionFull TimeFT

Zurich - Sion

Zurich played Sion at the Super League of Switzerland on November 11. The match kicked off 15:00 UTC. Sion won 1-2.

past Saturday
Lugano1 - 4LuzernFull TimeFT

Lugano - Luzern

Lugano played Luzern at the Super League of Switzerland on November 10. The match kicked off 18:00 UTC. Luzern won 1-4.

Thun4 - 2BaselFull TimeFT

Thun - Basel

Thun played Basel at the Super League of Switzerland on November 10. The match kicked off 18:00 UTC. Thun won 4-2.

November 4th
Basel3 - 2LuganoFull TimeFT

Basel - Lugano

Basel played Lugano at the Super League of Switzerland on November 4. The match kicked off 15:00 UTC. Basel won 3-2.

Luzern2 - 5ZurichFull TimeFT

Luzern - Zurich

Luzern played Zurich at the Super League of Switzerland on November 4. The match kicked off 15:00 UTC. Zurich won 2-5.

Sion0 - 1St. GallenFull TimeFT

Sion - St. Gallen

Sion played St. Gallen at the Super League of Switzerland on November 4. The match kicked off 15:00 UTC. St. Gallen won 0-1.

November 3rd
Grasshoppers0 - 3Young BoysFull TimeFT

Grasshoppers - Young Boys

Grasshoppers played Young Boys at the Super League of Switzerland on November 3. The match kicked off 18:00 UTC. Young Boys won 0-3.

Thun2 - 2XamaxFull TimeFT

Thun - Xamax

Thun played Xamax at the Super League of Switzerland on November 3. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

October 28th
Xamax1 - 2LuzernFull TimeFT

Xamax - Luzern

Xamax played Luzern at the Super League of Switzerland on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Luzern won 1-2.

Lugano2 - 1ThunFull TimeFT

Lugano - Thun

Lugano played Thun at the Super League of Switzerland on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Lugano won 2-1.

St. Gallen3 - 2ZurichFull TimeFT

St. Gallen - Zurich

St. Gallen played Zurich at the Super League of Switzerland on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. St. Gallen won 3-2.

October 27th
Grasshoppers1 - 3BaselFull TimeFT

Grasshoppers - Basel

Grasshoppers played Basel at the Super League of Switzerland on October 27. The match kicked off 17:00 UTC. Basel won 1-3.

Young Boys3 - 2SionFull TimeFT

Young Boys - Sion

Young Boys played Sion at the Super League of Switzerland on October 27. The match kicked off 17:00 UTC. Young Boys won 3-2.

October 21st
Basel1 - 1XamaxFull TimeFT

Basel - Xamax

Basel played Xamax at the Super League of Switzerland on October 21. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Lugano3 - 1St. GallenFull TimeFT

Lugano - St. Gallen

Lugano played St. Gallen at the Super League of Switzerland on October 21. The match kicked off 14:00 UTC. Lugano won 3-1.

Sion0 - 0GrasshoppersFull TimeFT

Sion - Grasshoppers

Sion played Grasshoppers at the Super League of Switzerland on October 21. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

October 20th
Luzern0 - 2ThunFull TimeFT

Luzern - Thun

Luzern played Thun at the Super League of Switzerland on October 20. The match kicked off 17:00 UTC. Thun won 0-2.

Zurich3 - 3Young BoysFull TimeFT

Zurich - Young Boys

Zurich played Young Boys at the Super League of Switzerland on October 20. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 3 - 3.

October 7th
Grasshoppers2 - 1LuganoFull TimeFT

Grasshoppers - Lugano

Grasshoppers played Lugano at the Super League of Switzerland on October 7. The match kicked off 14:00 UTC. Grasshoppers won 2-1.

Xamax1 - 1SionFull TimeFT

Xamax - Sion

Xamax played Sion at the Super League of Switzerland on October 7. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Thun2 - 2ZurichFull TimeFT

Thun - Zurich

Thun played Zurich at the Super League of Switzerland on October 7. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

October 6th
St. Gallen1 - 3BaselFull TimeFT

St. Gallen - Basel

St. Gallen played Basel at the Super League of Switzerland on October 6. The match kicked off 17:00 UTC. Basel won 1-3.

Young Boys2 - 3LuzernFull TimeFT

Young Boys - Luzern

Young Boys played Luzern at the Super League of Switzerland on October 6. The match kicked off 17:00 UTC. Luzern won 2-3.

September 30th
Lugano2 - 2BaselFull TimeFT

Lugano - Basel

Lugano played Basel at the Super League of Switzerland on September 30. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Luzern1 - 3SionFull TimeFT

Luzern - Sion

Luzern played Sion at the Super League of Switzerland on September 30. The match kicked off 14:00 UTC. Sion won 1-3.

Zurich0 - 0XamaxFull TimeFT

Zurich - Xamax

Zurich played Xamax at the Super League of Switzerland on September 30. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

September 29th
St. Gallen2 - 1GrasshoppersFull TimeFT

St. Gallen - Grasshoppers

St. Gallen played Grasshoppers at the Super League of Switzerland on September 29. The match kicked off 17:00 UTC. St. Gallen won 2-1.

Thun1 - 4Young BoysFull TimeFT

Thun - Young Boys

Thun played Young Boys at the Super League of Switzerland on September 29. The match kicked off 17:00 UTC. Young Boys won 1-4.

Matchday Live
BelgiumIceland19:45

Belgium - Iceland

Belgium are playing Iceland at the Group Stage of Uefa Nations League A on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

CroatiaSpain19:45

Croatia - Spain

Croatia are playing Spain at the Group Stage of Uefa Nations League A on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

AustriaBosnia and Herzegovina19:45

Austria - Bosnia and Herzegovina

Austria are playing Bosnia and Herzegovina at the Group Stage of Uefa Nations League B on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

GreeceFinland19:45

Greece - Finland

Greece are playing Finland at the Group Stage of Uefa Nations League C on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

HungaryEstonia19:45

Hungary - Estonia

Hungary are playing Estonia at the Group Stage of Uefa Nations League C on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

KazakhstanLatvia15:00

Kazakhstan - Latvia

Kazakhstan are playing Latvia at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

AndorraGeorgia19:45

Andorra - Georgia

Andorra are playing Georgia at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

LuxembourgBelarus19:45

Luxembourg - Belarus

Luxembourg are playing Belarus at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

San MarinoMoldova19:45

San Marino - Moldova

San Marino are playing Moldova at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

ChapecoenseBotafogo19:00

Chapecoense - Botafogo

Chapecoense are playing Botafogo at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

FlamengoSantos19:00

Flamengo - Santos

Flamengo are playing Santos at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Sao PauloGremio21:00

Sao Paulo - Gremio

Sao Paulo are playing Gremio at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 21:00 UTC.

InternacionalAmerica MG23:00

Internacional - America MG

Internacional are playing America MG at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 23:00 UTC.

UzbekistanLebanon10:00

Uzbekistan - Lebanon

Uzbekistan are playing Lebanon at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 10:00 UTC.

PakistanPalestine11:00

Pakistan - Palestine

Pakistan are playing Palestine at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

KuwaitBahrain13:00

Kuwait - Bahrain

Kuwait are playing Bahrain at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 13:00 UTC.

IranTrinidad and Tobago15:00

Iran - Trinidad and Tobago

Iran are playing Trinidad and Tobago at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

PolandCzech Republic17:00

Poland - Czech Republic

Poland are playing Czech Republic at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

IsraelGuatemala18:15

Israel - Guatemala

Israel are playing Guatemala at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 18:15 UTC.

GermanyRussia19:45

Germany - Russia

Germany are playing Russia at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

IrelandNorthern Ireland19:45

Ireland - Northern Ireland

Ireland are playing Northern Ireland at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

EnglandUSA20:00

England - USA

England are playing USA at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

PeruEcuador01:30

Peru - Ecuador

Peru are playing Ecuador at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 16. The match will kick off 01:30 UTC.

OB Odense-2FC Nordsjaelland-212:00

OB Odense-2 - FC Nordsjaelland-2

OB Odense-2 are playing FC Nordsjaelland-2 at the Reserve League, Group 1 of Denmark on November 15. The match will kick off 12:00 UTC.

Italy U-20Germany U-2014:00

Italy U-20 - Germany U-20

Italy U-20 are playing Germany U-20 at the U-20 Elite League of Europe on November 15. The match will kick off 14:00 UTC.

Switzerland U-20Netherlands U-2017:30

Switzerland U-20 - Netherlands U-20

Switzerland U-20 are playing Netherlands U-20 at the U-20 Elite League of Europe on November 15. The match will kick off 17:30 UTC.

AlesvesCorellano17:00

Alesves - Corellano

Alesves are playing Corellano at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

BaztanSubiza17:00

Baztan - Subiza

Baztan are playing Subiza at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Beti KozkorValle Egues17:00

Beti Kozkor - Valle Egues

Beti Kozkor are playing Valle Egues at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Beti OnakCantolagua17:00

Beti Onak - Cantolagua

Beti Onak are playing Cantolagua at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

CirboneroPena Sport17:00

Cirbonero - Pena Sport

Cirbonero are playing Pena Sport at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

CortesOsasuna-217:00

Cortes - Osasuna-2

Cortes are playing Osasuna-2 at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

HuarteBurlades17:00

Huarte - Burlades

Huarte are playing Burlades at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

MutilveraArdoi17:00

Mutilvera - Ardoi

Mutilvera are playing Ardoi at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

PamplonaAvance Ezcabarte17:00

Pamplona - Avance Ezcabarte

Pamplona are playing Avance Ezcabarte at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

USM AlgerCS Constantine17:00

USM Alger - CS Constantine

USM Alger are playing CS Constantine at the Ligue 1 of Algeria on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Platense FCUPNFM01:15

Platense FC - UPNFM

Platense FC are playing UPNFM at the Liga Nacional, Final Stages of Honduras on November 16. The match will kick off 01:15 UTC.

Alebrijes OaxacaAtlante01:00

Alebrijes Oaxaca - Atlante

Alebrijes Oaxaca are playing Atlante at the Liga de Ascenso, Final Stages of Mexico on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Atletico San LuisCimarrones03:00

Atletico San Luis - Cimarrones

Atletico San Luis are playing Cimarrones at the Liga de Ascenso, Final Stages of Mexico on November 16. The match will kick off 03:00 UTC.

BolivarGuabira00:00

Bolivar - Guabira

Bolivar are playing Guabira at the Clausura of Bolivia on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

FortalezaJuventude20:15

Fortaleza - Juventude

Fortaleza are playing Juventude at the Serie B of Brasil on November 15. The match will kick off 20:15 UTC.

Rionegro AguilasOnce Caldas00:00

Rionegro Aguilas - Once Caldas

Rionegro Aguilas are playing Once Caldas at the Primera Division, Final Stages of Colombia on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

JuniorDeportivo La Equidad01:00

Junior - Deportivo La Equidad

Junior are playing Deportivo La Equidad at the Primera Division, Final Stages of Colombia on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Deportivo LaraCaracas20:00

Deportivo Lara - Caracas

Deportivo Lara are playing Caracas at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

Deportivo La GuairaDeportivo Tachira23:00

Deportivo La Guaira - Deportivo Tachira

Deportivo La Guaira are playing Deportivo Tachira at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on November 15. The match will kick off 23:00 UTC.