MOROCCO Botola Pro Results, Table, Live Scores, Live Stream & Video Highlights

Upcoming Fixtures
Tomorrow
MCO OujdaMAT Tetouan11:00

MCO Oujda - MAT Tetouan

MCO Oujda are playing MAT Tetouan at the Botola Pro of Morocco on November 16. The match will kick off 11:00 UTC.

Rapide Oued ZemDHJ El Jadida11:00

Rapide Oued Zem - DHJ El Jadida

Rapide Oued Zem are playing DHJ El Jadida at the Botola Pro of Morocco on November 16. The match will kick off 11:00 UTC.

FUS RabatChabab Rif Hoceima11:00

FUS Rabat - Chabab Rif Hoceima

FUS Rabat are playing Chabab Rif Hoceima at the Botola Pro of Morocco on November 16. The match will kick off 11:00 UTC.

WAC CasablancaHUSA Agadir11:00

WAC Casablanca - HUSA Agadir

WAC Casablanca are playing HUSA Agadir at the Botola Pro of Morocco on November 16. The match will kick off 11:00 UTC.

OCS SafiRCA Casablanca11:00

OCS Safi - RCA Casablanca

OCS Safi are playing RCA Casablanca at the Botola Pro of Morocco on November 16. The match will kick off 11:00 UTC.

KACM MarrakechFAR Rabat11:00

KACM Marrakech - FAR Rabat

KACM Marrakech are playing FAR Rabat at the Botola Pro of Morocco on November 16. The match will kick off 11:00 UTC.

Ittihad TangerOCK Khouribga11:00

Ittihad Tanger - OCK Khouribga

Ittihad Tanger are playing OCK Khouribga at the Botola Pro of Morocco on November 16. The match will kick off 11:00 UTC.

YoussoufiaRSB Berkane11:00

Youssoufia - RSB Berkane

Youssoufia are playing RSB Berkane at the Botola Pro of Morocco on November 16. The match will kick off 11:00 UTC.

November 24th
MAT TetouanYoussoufia17:00

MAT Tetouan - Youssoufia

MAT Tetouan are playing Youssoufia at the Botola Pro of Morocco on November 24. The match will kick off 17:00 UTC.

DHJ El JadidaMCO Oujda17:00

DHJ El Jadida - MCO Oujda

DHJ El Jadida are playing MCO Oujda at the Botola Pro of Morocco on November 24. The match will kick off 17:00 UTC.

Chabab Rif HoceimaRapide Oued Zem17:00

Chabab Rif Hoceima - Rapide Oued Zem

Chabab Rif Hoceima are playing Rapide Oued Zem at the Botola Pro of Morocco on November 24. The match will kick off 17:00 UTC.

HUSA AgadirFUS Rabat17:00

HUSA Agadir - FUS Rabat

HUSA Agadir are playing FUS Rabat at the Botola Pro of Morocco on November 24. The match will kick off 17:00 UTC.

RCA CasablancaWAC Casablanca17:00

RCA Casablanca - WAC Casablanca

RCA Casablanca are playing WAC Casablanca at the Botola Pro of Morocco on November 24. The match will kick off 17:00 UTC.

FAR RabatOCS Safi17:00

FAR Rabat - OCS Safi

FAR Rabat are playing OCS Safi at the Botola Pro of Morocco on November 24. The match will kick off 17:00 UTC.

OCK KhouribgaKACM Marrakech17:00

OCK Khouribga - KACM Marrakech

OCK Khouribga are playing KACM Marrakech at the Botola Pro of Morocco on November 24. The match will kick off 17:00 UTC.

RSB BerkaneIttihad Tanger17:00

RSB Berkane - Ittihad Tanger

RSB Berkane are playing Ittihad Tanger at the Botola Pro of Morocco on November 24. The match will kick off 17:00 UTC.

Latest Results
past Sunday
OCK Khouribga2 - 2RSB BerkaneFull TimeFT

OCK Khouribga - RSB Berkane

OCK Khouribga played RSB Berkane at the Botola Pro of Morocco on November 11. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Chabab Rif Hoceima2 - 1WAC CasablancaFull TimeFT

Chabab Rif Hoceima - WAC Casablanca

Chabab Rif Hoceima played WAC Casablanca at the Botola Pro of Morocco on November 11. The match kicked off 14:00 UTC. Chabab Rif Hoceima won 2-1.

RCA Casablanca2 - 0KACM MarrakechFull TimeFT

RCA Casablanca - KACM Marrakech

RCA Casablanca played KACM Marrakech at the Botola Pro of Morocco on November 11. The match kicked off 14:00 UTC. RCA Casablanca won 2-0.

FAR Rabat0 - 0Ittihad TangerFull TimeFT

FAR Rabat - Ittihad Tanger

FAR Rabat played Ittihad Tanger at the Botola Pro of Morocco on November 11. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

past Saturday
DHJ El Jadida1 - 2FUS RabatFull TimeFT

DHJ El Jadida - FUS Rabat

DHJ El Jadida played FUS Rabat at the Botola Pro of Morocco on November 10. The match kicked off 18:00 UTC. FUS Rabat won 1-2.

MAT Tetouan1 - 1Rapide Oued ZemFull TimeFT

MAT Tetouan - Rapide Oued Zem

MAT Tetouan played Rapide Oued Zem at the Botola Pro of Morocco on November 10. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

MCO Oujda0 - 1YoussoufiaFull TimeFT

MCO Oujda - Youssoufia

MCO Oujda played Youssoufia at the Botola Pro of Morocco on November 10. The match kicked off 14:00 UTC. Youssoufia won 0-1.

past Friday
HUSA Agadir3 - 0OCS SafiFull TimeFT

HUSA Agadir - OCS Safi

HUSA Agadir played OCS Safi at the Botola Pro of Morocco on November 9. The match kicked off 18:00 UTC. HUSA Agadir won 3-0.

November 7th
Ittihad Tanger1 - 1RCA CasablancaFull TimeFT

Ittihad Tanger - RCA Casablanca

Ittihad Tanger played RCA Casablanca at the Botola Pro of Morocco on November 7. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

November 6th
RSB Berkane2 - 1FAR RabatFull TimeFT

RSB Berkane - FAR Rabat

RSB Berkane played FAR Rabat at the Botola Pro of Morocco on November 6. The match kicked off 17:00 UTC. RSB Berkane won 2-1.

November 5th
November 4th
OCS Safi1 - 1Chabab Rif HoceimaFull TimeFT

OCS Safi - Chabab Rif Hoceima

OCS Safi played Chabab Rif Hoceima at the Botola Pro of Morocco on November 4. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Rapide Oued Zem1 - 1MCO OujdaFull TimeFT

Rapide Oued Zem - MCO Oujda

Rapide Oued Zem played MCO Oujda at the Botola Pro of Morocco on November 4. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Youssoufia2 - 0OCK KhouribgaFull TimeFT

Youssoufia - OCK Khouribga

Youssoufia played OCK Khouribga at the Botola Pro of Morocco on November 4. The match kicked off 14:00 UTC. Youssoufia won 2-0.

November 3rd
FUS Rabat0 - 1MAT TetouanFull TimeFT

FUS Rabat - MAT Tetouan

FUS Rabat played MAT Tetouan at the Botola Pro of Morocco on November 3. The match kicked off 18:30 UTC. MAT Tetouan won 0-1.

KACM Marrakech0 - 2HUSA AgadirFull TimeFT

KACM Marrakech - HUSA Agadir

KACM Marrakech played HUSA Agadir at the Botola Pro of Morocco on November 3. The match kicked off 14:00 UTC. HUSA Agadir won 0-2.

October 28th
HUSA Agadir0 - 1Ittihad TangerFull TimeFT

HUSA Agadir - Ittihad Tanger

HUSA Agadir played Ittihad Tanger at the Botola Pro of Morocco on October 28. The match kicked off 16:00 UTC. Ittihad Tanger won 0-1.

MCO Oujda3 - 2FUS RabatFull TimeFT

MCO Oujda - FUS Rabat

MCO Oujda played FUS Rabat at the Botola Pro of Morocco on October 28. The match kicked off 14:00 UTC. MCO Oujda won 3-2.

October 27th
Rapide Oued Zem2 - 0YoussoufiaFull TimeFT

Rapide Oued Zem - Youssoufia

Rapide Oued Zem played Youssoufia at the Botola Pro of Morocco on October 27. The match kicked off 17:00 UTC. Rapide Oued Zem won 2-0.

Chabab Rif Hoceima1 - 0KACM MarrakechFull TimeFT

Chabab Rif Hoceima - KACM Marrakech

Chabab Rif Hoceima played KACM Marrakech at the Botola Pro of Morocco on October 27. The match kicked off 15:00 UTC. Chabab Rif Hoceima won 1-0.

FAR Rabat3 - 2OCK KhouribgaFull TimeFT

FAR Rabat - OCK Khouribga

FAR Rabat played OCK Khouribga at the Botola Pro of Morocco on October 27. The match kicked off 15:00 UTC. FAR Rabat won 3-2.

October 26th
DHJ El Jadida0 - 0OCS SafiFull TimeFT

DHJ El Jadida - OCS Safi

DHJ El Jadida played OCS Safi at the Botola Pro of Morocco on October 26. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

MAT Tetouan1 - 0RSB BerkaneFull TimeFT

MAT Tetouan - RSB Berkane

MAT Tetouan played RSB Berkane at the Botola Pro of Morocco on October 26. The match kicked off 17:00 UTC. MAT Tetouan won 1-0.

October 22nd
FUS Rabat1 - 1Rapide Oued ZemFull TimeFT

FUS Rabat - Rapide Oued Zem

FUS Rabat played Rapide Oued Zem at the Botola Pro of Morocco on October 22. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

OCS Safi1 - 0MAT TetouanFull TimeFT

OCS Safi - MAT Tetouan

OCS Safi played MAT Tetouan at the Botola Pro of Morocco on October 22. The match kicked off 17:00 UTC. OCS Safi won 1-0.

October 21st
WAC Casablanca2 - 0MCO OujdaFull TimeFT

WAC Casablanca - MCO Oujda

WAC Casablanca played MCO Oujda at the Botola Pro of Morocco on October 21. The match kicked off 19:00 UTC. WAC Casablanca won 2-0.

RSB Berkane0 - 0HUSA AgadirFull TimeFT

RSB Berkane - HUSA Agadir

RSB Berkane played HUSA Agadir at the Botola Pro of Morocco on October 21. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Youssoufia0 - 0FAR RabatFull TimeFT

Youssoufia - FAR Rabat

Youssoufia played FAR Rabat at the Botola Pro of Morocco on October 21. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

October 20th
Ittihad Tanger1 - 1Chabab Rif HoceimaFull TimeFT

Ittihad Tanger - Chabab Rif Hoceima

Ittihad Tanger played Chabab Rif Hoceima at the Botola Pro of Morocco on October 20. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

KACM Marrakech2 - 1DHJ El JadidaFull TimeFT

KACM Marrakech - DHJ El Jadida

KACM Marrakech played DHJ El Jadida at the Botola Pro of Morocco on October 20. The match kicked off 17:00 UTC. KACM Marrakech won 2-1.

Matchday Live
BelgiumIceland19:45

Belgium - Iceland

Belgium are playing Iceland at the Group Stage of Uefa Nations League A on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

CroatiaSpain19:45

Croatia - Spain

Croatia are playing Spain at the Group Stage of Uefa Nations League A on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

AustriaBosnia and Herzegovina19:45

Austria - Bosnia and Herzegovina

Austria are playing Bosnia and Herzegovina at the Group Stage of Uefa Nations League B on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

GreeceFinland19:45

Greece - Finland

Greece are playing Finland at the Group Stage of Uefa Nations League C on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

HungaryEstonia19:45

Hungary - Estonia

Hungary are playing Estonia at the Group Stage of Uefa Nations League C on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

KazakhstanLatvia15:00

Kazakhstan - Latvia

Kazakhstan are playing Latvia at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

AndorraGeorgia19:45

Andorra - Georgia

Andorra are playing Georgia at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

LuxembourgBelarus19:45

Luxembourg - Belarus

Luxembourg are playing Belarus at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

San MarinoMoldova19:45

San Marino - Moldova

San Marino are playing Moldova at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

ChapecoenseBotafogo19:00

Chapecoense - Botafogo

Chapecoense are playing Botafogo at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

FlamengoSantos19:00

Flamengo - Santos

Flamengo are playing Santos at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Sao PauloGremio21:00

Sao Paulo - Gremio

Sao Paulo are playing Gremio at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 21:00 UTC.

InternacionalAmerica MG23:00

Internacional - America MG

Internacional are playing America MG at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 23:00 UTC.

UzbekistanLebanon10:00

Uzbekistan - Lebanon

Uzbekistan are playing Lebanon at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 10:00 UTC.

PakistanPalestine11:00

Pakistan - Palestine

Pakistan are playing Palestine at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

KuwaitBahrain13:00

Kuwait - Bahrain

Kuwait are playing Bahrain at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 13:00 UTC.

IranTrinidad and Tobago15:00

Iran - Trinidad and Tobago

Iran are playing Trinidad and Tobago at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

PolandCzech Republic17:00

Poland - Czech Republic

Poland are playing Czech Republic at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

IsraelGuatemala18:15

Israel - Guatemala

Israel are playing Guatemala at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 18:15 UTC.

GermanyRussia19:45

Germany - Russia

Germany are playing Russia at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

IrelandNorthern Ireland19:45

Ireland - Northern Ireland

Ireland are playing Northern Ireland at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

EnglandUSA20:00

England - USA

England are playing USA at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

PeruEcuador01:30

Peru - Ecuador

Peru are playing Ecuador at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 16. The match will kick off 01:30 UTC.

OB Odense-2FC Nordsjaelland-212:00

OB Odense-2 - FC Nordsjaelland-2

OB Odense-2 are playing FC Nordsjaelland-2 at the Reserve League, Group 1 of Denmark on November 15. The match will kick off 12:00 UTC.

Italy U-20Germany U-2014:00

Italy U-20 - Germany U-20

Italy U-20 are playing Germany U-20 at the U-20 Elite League of Europe on November 15. The match will kick off 14:00 UTC.

Switzerland U-20Netherlands U-2017:30

Switzerland U-20 - Netherlands U-20

Switzerland U-20 are playing Netherlands U-20 at the U-20 Elite League of Europe on November 15. The match will kick off 17:30 UTC.

AlesvesCorellano17:00

Alesves - Corellano

Alesves are playing Corellano at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

BaztanSubiza17:00

Baztan - Subiza

Baztan are playing Subiza at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Beti KozkorValle Egues17:00

Beti Kozkor - Valle Egues

Beti Kozkor are playing Valle Egues at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Beti OnakCantolagua17:00

Beti Onak - Cantolagua

Beti Onak are playing Cantolagua at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

CirboneroPena Sport17:00

Cirbonero - Pena Sport

Cirbonero are playing Pena Sport at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

CortesOsasuna-217:00

Cortes - Osasuna-2

Cortes are playing Osasuna-2 at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

HuarteBurlades17:00

Huarte - Burlades

Huarte are playing Burlades at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

MutilveraArdoi17:00

Mutilvera - Ardoi

Mutilvera are playing Ardoi at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

PamplonaAvance Ezcabarte17:00

Pamplona - Avance Ezcabarte

Pamplona are playing Avance Ezcabarte at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

USM AlgerCS Constantine17:00

USM Alger - CS Constantine

USM Alger are playing CS Constantine at the Ligue 1 of Algeria on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Platense FCUPNFM01:15

Platense FC - UPNFM

Platense FC are playing UPNFM at the Liga Nacional, Final Stages of Honduras on November 16. The match will kick off 01:15 UTC.

Alebrijes OaxacaAtlante01:00

Alebrijes Oaxaca - Atlante

Alebrijes Oaxaca are playing Atlante at the Liga de Ascenso, Final Stages of Mexico on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Atletico San LuisCimarrones03:00

Atletico San Luis - Cimarrones

Atletico San Luis are playing Cimarrones at the Liga de Ascenso, Final Stages of Mexico on November 16. The match will kick off 03:00 UTC.

BolivarGuabira00:00

Bolivar - Guabira

Bolivar are playing Guabira at the Clausura of Bolivia on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

FortalezaJuventude20:15

Fortaleza - Juventude

Fortaleza are playing Juventude at the Serie B of Brasil on November 15. The match will kick off 20:15 UTC.

Rionegro AguilasOnce Caldas00:00

Rionegro Aguilas - Once Caldas

Rionegro Aguilas are playing Once Caldas at the Primera Division, Final Stages of Colombia on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

JuniorDeportivo La Equidad01:00

Junior - Deportivo La Equidad

Junior are playing Deportivo La Equidad at the Primera Division, Final Stages of Colombia on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Deportivo LaraCaracas20:00

Deportivo Lara - Caracas

Deportivo Lara are playing Caracas at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

Deportivo La GuairaDeportivo Tachira23:00

Deportivo La Guaira - Deportivo Tachira

Deportivo La Guaira are playing Deportivo Tachira at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on November 15. The match will kick off 23:00 UTC.