Zlin vs Lokomotiv Live Score and Live Stream

Kick-off at 18:00 on Thursday, December 7
Full Time
GajicZoran Gajic (2yc)58'
MiranchukAnton Miranchuk (goal)70'
FarfanJefferson Farfan (goal)75'
Highlights
Highlights
0-2 Jefferson Farfán 75´
0-1 Aleksey Miranchuk 70´
0-1
Share
Embed
Full Time
Match ends. Zlin 0, Lokomotiv 2.
90 '
Ibrahim Traore is shown the yellow card.
90 '
Aleksey Miranchuk is shown the yellow card.
81 '
Substitution for Lokomotiv. Boris Rotenberg replaces Jefferson Farfan
79 '
Substitution for Zlin. Adnan Dzafic replaces Robert Matejov
75 '
0 - 2
Jefferson Farfan scores for Lokomotiv.
72 '
Substitution for Zlin. Ubong Ekpai replaces Dame Diop
70 '
0 - 1
Anton Miranchuk scores for Lokomotiv.
65 '
Substitution for Zlin. Tomas Janicek replaces Petr Hronek
65 '
Josef Hnanicek is shown the yellow card.
59 '
Substitution for Lokomotiv. Eder replaces Anton Miranchuk
58 '
Second Yellow
Zoran Gajic is shown the second yellow.
52 '
Zoran Gajic is shown the yellow card.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 0 : 0
First half ends.
45 '
Substitution for Lokomotiv. Dmitri Tarasov replaces Aleksandr Kolomeytsev
45 '
Petr Hronek is shown the yellow card.
4 '
Anton Miranchuk is shown the yellow card.
Kick-off
First half begins
View All
Zlin
Lokomotiv
1
Zlamal
16
Matejov
18
Gajic
21
Hnanicek
23
Kopecny
14
Holzer
8
Jiracek
5
Hronek
90
Vukadinovic
7
Diop
12
Traore
4-4-2
1
Zdenek ZlamalZdenek Zlamal
Goalkeeper
16
Robert MatejovRobert Matejov
79'
Midfielder 
18
Zoran GajicZoran Gajic
Defender 
21
Josef HnanicekJosef Hnanicek
Defender 
23
Milos KopecnyMilos Kopecny
Midfielder
14
Daniel HolzerDaniel Holzer
Midfielder
8
Petr JiracekPetr Jiracek
Midfielder
5
Petr HronekPetr Hronek
65'
Defender 
90
Vukadin VukadinovicVukadin Vukadinovic
Forward
7
Dame DiopDame Diop
72'
Forward 
12
Ibrahim TraoreIbrahim Traore
Midfielder 

Substitutes
Ball Possession
45% - 55%
Shots On Target
1 - 4
Completed Passes
235 - 334
Total Attempts
5
10
Saves
2
1
Corners
1
4
Fouls
21
13
Offsides
2
3
Total Passes
308
400
Yellow Cards
5
2
Zlin: Petr Hronek 45', Zoran Gajic 52', Zoran Gajic 58', Josef Hnanicek 65', Ibrahim Traore 90'
Lokomotiv: Anton Miranchuk 4', Aleksey Miranchuk 90'
11
Zlin have gone 11 consecutive matches without a clean sheet.
5
Lokomotiv haven't lost in their previous 5 matches.
3
Zlin's last 3 home matches had over 2.5 goals.
Live Match Report

Zlin played Lokomotiv at the Group F of Europa League on December 7. The match kicked off 18:00 UTC. Lokomotiv won 0-2. Zlin are 4th in the table with 2 points after 6 matches, while Lokomotiv are the leaders with 11 points in 6 matches.

Anton Miranchuk scored the first goal on the 70th minute of the game followed by a goal from Jefferson Farfan, who made the final score 0-2.

ScoreBat was covering Zlin vs Lokomotiv in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and video highlights. Europa league Group F's live standings are availble and updated in real time. You can watch Zlin vs Lokomotiv live stream here on ScoreBat. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We cover all matches of Europa league Group F in real time and provide live streaming whenever possible.*

Zlin kicked off the game with Zdenek Zlamal, Robert Matejov who got substituted by Adnan Dzafic on the 79th minute, Zoran Gajic, Josef Hnanicek, Milos Kopecny, Daniel Holzer, Petr Jiracek, Petr Hronek who got substituted by Tomas Janicek on the 65th minute, Vukadin Vukadinovic, Dame Diop who got substituted by Ubong Ekpai on the 72nd minute and Ibrahim Traore as starters, with Stanislav Dostal, Tomas Janicek, Mirzad Mehanovic, Adnan Dzafic, Ubong Ekpai and Lukas Zeleznik on the bench.

Lokomotiv's starting eleven were Anton Kochenkov, Mikhail Lysov, Solomon Kvirkvelia, Nemanja Pejcinovic, Vladislav Ignatyev, Manuel Fernandes, Igor Denisov, Aleksandr Kolomeytsev who got substituted by Dmitri Tarasov on the 45th minute, Jefferson Farfan who got substituted by Boris Rotenberg on the 81st minute, Aleksey Miranchuk and Anton Miranchuk who got substituted by Eder on the 59th minute, with Nikita Medvedev, Vitali Denisov, Boris Rotenberg, Dmitri Barinov, Alan Kasaev, Dmitri Tarasov and Eder on the bench.

Zlin have played a draw with Brno in their previous match, while Lokomotiv have won Rubin, SKA Khabarovsk, FC Kobenhavn and Anzhi in their previous 4 matches.

Previous Meetings
September 28th, 2017 - Group F

Zlin and Lokomotiv have met once in their recent history. Lokomotiv won that match.

Zlin have won 0 of their 6 matches in Group F, drawing 2 and having 4 defeats this season. They have scored 1 goal - 0.17 per match, conceding 10 - 1.67 per match. Lokomotiv have won 3 of their 6 matches in Group F, drawing 2 and having 1 defeat this season. They have scored 9 goals - 1.50 per match, conceding 4 - 0.67 per match.

Referee showed the yellow card 6 times throughout the game. Anton Miranchuk, Petr Hronek, Zoran Gajic, Josef Hnanicek, Aleksey Miranchuk and Ibrahim Traore were the ones to receive it.

* Live streaming of the matches of Europa league Group F are available whenever we can find a public stream. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
Uruguay1 - 0Saudi Arabia29'

Uruguay - Saudi Arabia

Uruguay are playing Saudi Arabia at the Group A of World Cup on June 20. The match kicked off 15:00 UTC. It's the first half and Uruguay is winning 1-0.

Portugal1 - 0MoroccoFull TimeFT

Portugal - Morocco

Portugal played Morocco at the Group B of World Cup on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Portugal won 1-0.

Iran-Spain18:00

Iran - Spain

Iran are playing Spain at the Group B of World Cup on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Honka-SJK15:30

Honka - SJK

Honka are playing SJK at the Veikkausliiga of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Ilves-Lahti15:30

Ilves - Lahti

Ilves are playing Lahti at the Veikkausliiga of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

KuPS-HJK Helsinki15:30

KuPS - HJK Helsinki

KuPS are playing HJK Helsinki at the Veikkausliiga of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

TPS-Inter Turku15:30

TPS - Inter Turku

TPS are playing Inter Turku at the Veikkausliiga of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Vaasan PS-Mariehamn15:30

Vaasan PS - Mariehamn

Vaasan PS are playing Mariehamn at the Veikkausliiga of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Malmo FF2 - 0MoldeFull TimeFT

Malmo FF - Molde

Malmo FF played Molde at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 09:00 UTC. Malmo FF won 2-0.

Jihlava1 - 1Spartak Trnava81'

Jihlava - Spartak Trnava

Jihlava are playing Spartak Trnava at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Zemplin Michalovce0 - 2Liptovsky Mikulas71'

Zemplin Michalovce - Liptovsky Mikulas

Zemplin Michalovce are playing Liptovsky Mikulas at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's the second half and Liptovsky Mikulas is winning 0-2.

Zlin0 - 0Znojmo77'

Zlin - Znojmo

Zlin are playing Znojmo at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Brno1 - 0SlovanHalf TimeHT

Brno - Slovan

Brno are playing Slovan at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 14:30 UTC. It's half time and Brno is winning 1-0.

Smolevichi-STI0 - 0Baltica24'

Smolevichi-STI - Baltica

Smolevichi-STI are playing Baltica at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 15:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Teplice1 - 0Taborsko28'

Teplice - Taborsko

Teplice are playing Taborsko at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 15:00 UTC. It's the first half and Teplice is winning 1-0.

Innsbruck-Ludogorets15:30

Innsbruck - Ludogorets

Innsbruck are playing Ludogorets at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Domzale-Vardar16:00

Domzale - Vardar

Domzale are playing Vardar at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Kapfenberg-Videoton16:00

Kapfenberg - Videoton

Kapfenberg are playing Videoton at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Sered-Zlate Moravce16:00

Sered - Zlate Moravce

Sered are playing Zlate Moravce at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Sandviken-Djurgarden17:00

Sandviken - Djurgarden

Sandviken are playing Djurgarden at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Viitorul Constanta-Zimbru17:00

Viitorul Constanta - Zimbru

Viitorul Constanta are playing Zimbru at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Heist-Mechelen17:30

Heist - Mechelen

Heist are playing Mechelen at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 17:30 UTC.

TNS-Newi Cefn Druids18:30

TNS - Newi Cefn Druids

TNS are playing Newi Cefn Druids at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 18:30 UTC.

AC Oulu-Jyvaskyla15:30

AC Oulu - Jyvaskyla

AC Oulu are playing Jyvaskyla at the Ykkonen of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Jaro-Haka15:30

Jaro - Haka

Jaro are playing Haka at the Ykkonen of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

KPV-KTP15:30

KPV - KTP

KPV are playing KTP at the Ykkonen of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Kajaani-HIFK15:30

Kajaani - HIFK

Kajaani are playing HIFK at the Ykkonen of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Klubi 04-EIF15:30

Klubi 04 - EIF

Klubi 04 are playing EIF at the Ykkonen of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Gnistan-FCV15:30

Gnistan - FCV

Gnistan are playing FCV at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

MiPK-JaPS15:30

MiPK - JaPS

MiPK are playing JaPS at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

MyPa-MP15:30

MyPa - MP

MyPa are playing MP at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

NJS-PKKU15:30

NJS - PKKU

NJS are playing PKKU at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Viikingit-JIPPO15:30

Viikingit - JIPPO

Viikingit are playing JIPPO at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

LPS-PEPO16:00

LPS - PEPO

LPS are playing PEPO at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

BK-46-HJS-215:30

BK-46 - HJS-2

BK-46 are playing HJS-2 at the Kakkonen, Group B of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

GrIFK-KaaPo15:30

GrIFK - KaaPo

GrIFK are playing KaaPo at the Kakkonen, Group B of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

MuSa-HIFK-215:30

MuSa - HIFK-2

MuSa are playing HIFK-2 at the Kakkonen, Group B of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

SalPa-Jazz Pori15:30

SalPa - Jazz Pori

SalPa are playing Jazz Pori at the Kakkonen, Group B of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Kiffen-Honka-216:00

Kiffen - Honka-2

Kiffen are playing Honka-2 at the Kakkonen, Group B of Finland on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

PK-37-Kraft15:30

PK-37 - Kraft

PK-37 are playing Kraft at the Kakkonen, Group C of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

TP-47-VIFK15:30

TP-47 - VIFK

TP-47 are playing VIFK at the Kakkonen, Group C of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Valur-FH Hafnarfjordur20:00

Valur - FH Hafnarfjordur

Valur are playing FH Hafnarfjordur at the Premier League of Iceland on June 20. The match will kick off 20:00 UTC.

IA Akranes-Magni18:00

IA Akranes - Magni

IA Akranes are playing Magni at the 1. Deild of Iceland on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Thor-Vikingur O.18:00

Thor - Vikingur O.

Thor are playing Vikingur O. at the 1. Deild of Iceland on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Fram-IR Reykjavik19:15

Fram - IR Reykjavik

Fram are playing IR Reykjavik at the 1. Deild of Iceland on June 20. The match will kick off 19:15 UTC.

Njardvik-HK19:15

Njardvik - HK

Njardvik are playing HK at the 1. Deild of Iceland on June 20. The match will kick off 19:15 UTC.

Stjarnan W-IBV Vestmannaeyjar W18:00

Stjarnan W - IBV Vestmannaeyjar W

Stjarnan W are playing IBV Vestmannaeyjar W at the Urvalsdeild - Women of Iceland on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Zalgiris1 - 0Palanga28'

Zalgiris - Palanga

Zalgiris are playing Palanga at the A Lyga of Lithuania on June 20. The match kicked off 15:00 UTC. It's the first half and Zalgiris is winning 1-0.

Suduva-Lietava17:00

Suduva - Lietava

Suduva are playing Lietava at the A Lyga of Lithuania on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Kupiskis-Dainava16:00

Kupiskis - Dainava

Kupiskis are playing Dainava at the 1 Lyga of Lithuania on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Viking FK-Floro16:00

Viking FK - Floro

Viking FK are playing Floro at the 1. Division of Norway on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Karlskrona-Torns17:00

Karlskrona - Torns

Karlskrona are playing Torns at the Division 1, Sodra of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Lund-Mjallby17:00

Lund - Mjallby

Lund are playing Mjallby at the Division 1, Sodra of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

FBK Karlstad-Nordvarmland17:00

FBK Karlstad - Nordvarmland

FBK Karlstad are playing Nordvarmland at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Trollhattan-Vargarda17:00

Trollhattan - Vargarda

Trollhattan are playing Vargarda at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Vanersborgs IF-Torslanda17:00

Vanersborgs IF - Torslanda

Vanersborgs IF are playing Torslanda at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Stenungsund-Hisingsbacka17:30

Stenungsund - Hisingsbacka

Stenungsund are playing Hisingsbacka at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Karlberg-Lidingo17:00

Karlberg - Lidingo

Karlberg are playing Lidingo at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Sundbyberg-Bollnas18:00

Sundbyberg - Bollnas

Sundbyberg are playing Bollnas at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Taby-Norrtalje18:00

Taby - Norrtalje

Taby are playing Norrtalje at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Taftea-Friska Viljor17:00

Taftea - Friska Viljor

Taftea are playing Friska Viljor at the Division 2, Norrland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

AFC Linkoping-Varmbols17:30

AFC Linkoping - Varmbols

AFC Linkoping are playing Varmbols at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Huddinge-Aspudden-Tellus17:30

Huddinge - Aspudden-Tellus

Huddinge are playing Aspudden-Tellus at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Lindome-Olympic BK17:30

Lindome - Olympic BK

Lindome are playing Olympic BK at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Hassleholms IF-Osterlen17:00

Hassleholms IF - Osterlen

Hassleholms IF are playing Osterlen at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Nosaby-IFK Hassleholm17:00

Nosaby - IFK Hassleholm

Nosaby are playing IFK Hassleholm at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Albirex Niigata1 - 5Ventforet KofuFull TimeFT

Albirex Niigata - Ventforet Kofu

Albirex Niigata played Ventforet Kofu at the J-League 2 of Japan on June 20. The match kicked off 10:00 UTC. Ventforet Kofu won 1-5.

Bulat1 - 2BaykonurFull TimeFT

Bulat - Baykonur

Bulat played Baykonur at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 11:00 UTC. Baykonur won 1-2.

Ekibastuz2 - 2TarazFull TimeFT

Ekibastuz - Taraz

Ekibastuz played Taraz at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Aktobe Jas0 - 1Zhetysu-2Full TimeFT

Aktobe Jas - Zhetysu-2

Aktobe Jas played Zhetysu-2 at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Zhetysu-2 won 0-1.

Altay Semey3 - 0MaqtaaralFull TimeFT

Altay Semey - Maqtaaral

Altay Semey played Maqtaaral at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Altay Semey won 3-0.

Kyran3 - 3Kairat-2Full TimeFT

Kyran - Kairat-2

Kyran played Kairat-2 at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Okzhepes2 - 0KaspyiFull TimeFT

Okzhepes - Kaspyi

Okzhepes played Kaspyi at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Okzhepes won 2-0.

Johor Darul T2 - 0TerengganuFull TimeFT

Johor Darul T - Terengganu

Johor Darul T played Terengganu at the Super League of Malaysia on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Johor Darul T won 2-0.

Kedah3 - 2Kuala LumpurFull TimeFT

Kedah - Kuala Lumpur

Kedah played Kuala Lumpur at the Super League of Malaysia on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Kedah won 3-2.

Sabah3 - 2MISCFull TimeFT

Sabah - MISC

Sabah played MISC at the Premier League of Malaysia on June 20. The match kicked off 12:15 UTC. Sabah won 3-2.

Terengganu-21 - 0UKMFull TimeFT

Terengganu-2 - UKM

Terengganu-2 played UKM at the Premier League of Malaysia on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Terengganu-2 won 1-0.

OHiggins-Colchagua22:30

OHiggins - Colchagua

OHiggins are playing Colchagua at the National cup of Chile on June 20. The match will kick off 22:30 UTC.

Union La Calera-Magallanes00:00

Union La Calera - Magallanes

Union La Calera are playing Magallanes at the National cup of Chile on June 21. The match will kick off 00:00 UTC.

Bosnia Herzegovina U-19 W1 - 0Slovenia U-19 WFull TimeFT

Bosnia Herzegovina U-19 W - Slovenia U-19 W

Bosnia Herzegovina U-19 W played Slovenia U-19 W at the Friendlies - Woman of International on June 20. The match kicked off 09:00 UTC. Bosnia Herzegovina U-19 W won 1-0.

Singapore U-230 - 2Myanmar U-23Full TimeFT

Singapore U-23 - Myanmar U-23

Singapore U-23 played Myanmar U-23 at the FRIENDLIES U-23 of International on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Myanmar U-23 won 0-2.