Australia

SWQ Thunder Live Score, Results, Live Stream and Video Highlights

Latest Results
SWQ Thunder5 - 0CairnsFull TimeFT2 months ago

SWQ Thunder - Cairns

SWQ Thunder played Cairns at the NPL Queensland of Australia on August 25. The match kicked off 07:00 UTC. SWQ Thunder won 5-0.

Gold Coast United FC2 - 3SWQ ThunderFull TimeFT2 months ago

Gold Coast United FC - SWQ Thunder

Gold Coast United FC played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. SWQ Thunder won 2-3.

Sunshine Coast Fire1 - 2SWQ ThunderFull TimeFT2 months ago

Sunshine Coast Fire - SWQ Thunder

Sunshine Coast Fire played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on August 12. The match kicked off 04:00 UTC. SWQ Thunder won 1-2.

Moreton Bay United1 - 2SWQ ThunderFull TimeFT2 months ago

Moreton Bay United - SWQ Thunder

Moreton Bay United played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on August 4. The match kicked off 08:00 UTC. SWQ Thunder won 1-2.

SWQ Thunder1 - 5Queensland LionsFull TimeFT3 months ago

SWQ Thunder - Queensland Lions

SWQ Thunder played Queensland Lions at the NPL Queensland of Australia on July 28. The match kicked off 07:00 UTC. Queensland Lions won 1-5.

SWQ Thunder1 - 4Western PrideFull TimeFT3 months ago

SWQ Thunder - Western Pride

SWQ Thunder played Western Pride at the NPL Queensland of Australia on July 14. The match kicked off 07:00 UTC. Western Pride won 1-4.

SWQ Thunder1 - 1Magpies CrusadersFull TimeFT3 months ago

SWQ Thunder - Magpies Crusaders

SWQ Thunder played Magpies Crusaders at the NPL Queensland of Australia on July 7. The match kicked off 07:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

North Queensland0 - 1SWQ ThunderFull TimeFT4 months ago

North Queensland - SWQ Thunder

North Queensland played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on June 30. The match kicked off 09:00 UTC. SWQ Thunder won 0-1.

SWQ Thunder2 - 3Olympic FCFull TimeFT4 months ago

SWQ Thunder - Olympic FC

SWQ Thunder played Olympic FC at the NPL Queensland of Australia on June 23. The match kicked off 07:00 UTC. Olympic FC won 2-3.

SWQ Thunder1 - 2Brisbane StrikersFull TimeFT4 months ago

SWQ Thunder - Brisbane Strikers

SWQ Thunder played Brisbane Strikers at the NPL Queensland of Australia on June 16. The match kicked off 07:00 UTC. Brisbane Strikers won 1-2.

SWQ Thunder2 - 1Brisbane CityFull TimeFT5 months ago

SWQ Thunder - Brisbane City

SWQ Thunder played Brisbane City at the NPL Queensland of Australia on June 2. The match kicked off 07:00 UTC. SWQ Thunder won 2-1.

SWQ Thunder3 - 0Redlands UnitedFull TimeFT5 months ago

SWQ Thunder - Redlands United

SWQ Thunder played Redlands United at the NPL Queensland of Australia on May 26. The match kicked off 07:00 UTC. SWQ Thunder won 3-0.

SWQ Thunder4 - 0Brisbane Roar U-21Full TimeFT5 months ago

SWQ Thunder - Brisbane Roar U-21

SWQ Thunder played Brisbane Roar U-21 at the NPL Queensland of Australia on May 19. The match kicked off 07:00 UTC. SWQ Thunder won 4-0.

Cairns2 - 1SWQ ThunderFull TimeFT5 months ago

Cairns - SWQ Thunder

Cairns played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on May 12. The match kicked off 08:30 UTC. Cairns won 2-1.

SWQ Thunder2 - 4Gold Coast United FCFull TimeFT6 months ago

SWQ Thunder - Gold Coast United FC

SWQ Thunder played Gold Coast United FC at the NPL Queensland of Australia on April 28. The match kicked off 07:00 UTC. Gold Coast United FC won 2-4.

Queensland Lions4 - 1SWQ ThunderFull TimeFT6 months ago

Queensland Lions - SWQ Thunder

Queensland Lions played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on April 7. The match kicked off 08:00 UTC. Queensland Lions won 4-1.

Brisbane Strikers5 - 0SWQ ThunderFull TimeFT7 months ago

Brisbane Strikers - SWQ Thunder

Brisbane Strikers played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on March 29. The match kicked off 09:30 UTC. Brisbane Strikers won 5-0.

Western Pride7 - 1SWQ ThunderFull TimeFT7 months ago

Western Pride - SWQ Thunder

Western Pride played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on March 24. The match kicked off 09:00 UTC. Western Pride won 7-1.

Magpies Crusaders3 - 4SWQ ThunderFull TimeFT7 months ago

Magpies Crusaders - SWQ Thunder

Magpies Crusaders played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on March 17. The match kicked off 09:00 UTC. SWQ Thunder won 3-4.

Olympic FC5 - 0SWQ ThunderFull TimeFT7 months ago

Olympic FC - SWQ Thunder

Olympic FC played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on March 4. The match kicked off 07:00 UTC. Olympic FC won 5-0.

Matchday Live
D.C. United-Toronto FC23:30

D.C. United - Toronto FC

D.C. United are playing Toronto FC at the Major League Soccer of Usa on October 17. The match will kick off 23:30 UTC.

Orlando City-Seattle Sounders23:30

Orlando City - Seattle Sounders

Orlando City are playing Seattle Sounders at the Major League Soccer of Usa on October 17. The match will kick off 23:30 UTC.

Vancouver Whitecaps-Sporting KC02:00

Vancouver Whitecaps - Sporting KC

Vancouver Whitecaps are playing Sporting KC at the Major League Soccer of Usa on October 18. The match will kick off 02:00 UTC.

Atletico Huila-Atletico Bucaramanga21:00

Atletico Huila - Atletico Bucaramanga

Atletico Huila are playing Atletico Bucaramanga at the Clausura of Colombia on October 17. The match will kick off 21:00 UTC.

Deportivo La Equidad-Deportes Tolima23:00

Deportivo La Equidad - Deportes Tolima

Deportivo La Equidad are playing Deportes Tolima at the Clausura of Colombia on October 17. The match will kick off 23:00 UTC.

Junior-Patriotas23:00

Junior - Patriotas

Junior are playing Patriotas at the Clausura of Colombia on October 17. The match will kick off 23:00 UTC.

Boyaco Chico-CD Jaguares01:00

Boyaco Chico - CD Jaguares

Boyaco Chico are playing CD Jaguares at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Indep. Medellin-Alianza Petrolera01:00

Indep. Medellin - Alianza Petrolera

Indep. Medellin are playing Alianza Petrolera at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Once Caldas-Santa Fe Bogota01:00

Once Caldas - Santa Fe Bogota

Once Caldas are playing Santa Fe Bogota at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Barcelona W5 - 0Glasgow City WFull TimeFT

Barcelona W - Glasgow City W

Barcelona W played Glasgow City W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Barcelona W won 5-0.

Lillestrom W1 - 1Brondby W90 +1'

Lillestrom W - Brondby W

Lillestrom W are playing Brondby W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Linkoping W0 - 2PSG W90 +4'

Linkoping W - PSG W

Linkoping W are playing PSG W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and PSG W is winning 0-2.

Ajax W0 - 3Lyon W59'

Ajax W - Lyon W

Ajax W are playing Lyon W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. It's the second half and Lyon W is winning 0-3.

Wolfsburg W3 - 0Atletico Madrid W61'

Wolfsburg W - Atletico Madrid W

Wolfsburg W are playing Atletico Madrid W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. It's the second half and Wolfsburg W is winning 3-0.

Zurich W0 - 2Bayern W63'

Zurich W - Bayern W

Zurich W are playing Bayern W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. It's the second half and Bayern W is winning 0-2.

Chelsea W-Fiorentina W18:35

Chelsea W - Fiorentina W

Chelsea W are playing Fiorentina W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match will kick off 18:35 UTC.

Hradec Kralove W2 - 5Slovacko WFull TimeFT

Hradec Kralove W - Slovacko W

Hradec Kralove W played Slovacko W at the 1 Liga - Women of Czech Republic on October 17. The match kicked off 16:00 UTC. Slovacko W won 2-5.

MersthamWorthingPostponedPst

Merstham - Worthing

Merstham are playing Worthing at the NL Premier, Isthmian of England on October 17.

Hertha U-230 - 0Villarreal U-2320'

Hertha U-23 - Villarreal U-23

Hertha U-23 are playing Villarreal U-23 at the Premier League International cup, Group Stage of Europe on October 17. The match kicked off 18:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Torpedo K.3 - 1Lokomotiv TbilisiFull TimeFT

Torpedo K. - Lokomotiv Tbilisi

Torpedo K. played Lokomotiv Tbilisi at the Erovnuli Liga of Georgia on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Torpedo K. won 3-1.

Germania Egestorf0 - 1Schwarz-Weiss Rehden62'

Germania Egestorf - Schwarz-Weiss Rehden

Germania Egestorf are playing Schwarz-Weiss Rehden at the Regionalliga Nord of Germany on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. It's the second half and Schwarz-Weiss Rehden is winning 0-1.

ATSV Erlangen1 - 0GrosbardorfHalf TimeHT

ATSV Erlangen - Grosbardorf

ATSV Erlangen are playing Grosbardorf at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on October 17. The match kicked off 17:30 UTC. It's half time and ATSV Erlangen is winning 1-0.

Feralpi Salo2 - 0Rimini90 +5'

Feralpi Salo - Rimini

Feralpi Salo are playing Rimini at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Feralpi Salo is winning 2-0.

GIANA Erminio1 - 1Ravenna90 +4'

GIANA Erminio - Ravenna

GIANA Erminio are playing Ravenna at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Gubbio2 - 0FermanaFull TimeFT

Gubbio - Fermana

Gubbio played Fermana at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Gubbio won 2-0.

Renate0 - 1Virtus Verona90 +5'

Renate - Virtus Verona

Renate are playing Virtus Verona at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Virtus Verona is winning 0-1.

Sambenedettese2 - 1Imolese90 +5'

Sambenedettese - Imolese

Sambenedettese are playing Imolese at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Sambenedettese is winning 2-1.

Sudtirol2 - 0Triestina90 +2'

Sudtirol - Triestina

Sudtirol are playing Triestina at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Sudtirol is winning 2-0.

Teramo2 - 1Fano90 +3'

Teramo - Fano

Teramo are playing Fano at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Teramo is winning 2-1.

Ternana1 - 0Albinoleffe90 +1'

Ternana - Albinoleffe

Ternana are playing Albinoleffe at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and Ternana is winning 1-0.

Vis Pesaro1 - 2PordenoneFull TimeFT

Vis Pesaro - Pordenone

Vis Pesaro played Pordenone at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Pordenone won 1-2.

Vicenza-Monza18:30

Vicenza - Monza

Vicenza are playing Monza at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Albissola-Pistoiese18:30

Albissola - Pistoiese

Albissola are playing Pistoiese at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Novara-Pro Patria18:30

Novara - Pro Patria

Novara are playing Pro Patria at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Olbia-Alessandria18:30

Olbia - Alessandria

Olbia are playing Alessandria at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Piacenza-Carrarese18:30

Piacenza - Carrarese

Piacenza are playing Carrarese at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Pisa-Pro Piacenza18:30

Pisa - Pro Piacenza

Pisa are playing Pro Piacenza at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Robur Siena-Cuneo18:30

Robur Siena - Cuneo

Robur Siena are playing Cuneo at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

FrancavillaViterbesePostponedPst

Francavilla - Viterbese

Francavilla are playing Viterbese at the Serie C, Group C of Italy on October 17.

Potenza-Reggina18:30

Potenza - Reggina

Potenza are playing Reggina at the Serie C, Group C of Italy on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Zalgiris2 - 1LietavaFull TimeFT

Zalgiris - Lietava

Zalgiris played Lietava at the A Lyga of Lithuania on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Zalgiris won 2-1.

Dziugas Telsiai1 - 1Stumbras-2Full TimeFT

Dziugas Telsiai - Stumbras-2

Dziugas Telsiai played Stumbras-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 17. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Dainava2 - 1BangaFull TimeFT

Dainava - Banga

Dainava played Banga at the 1 Lyga of Lithuania on October 17. The match kicked off 15:30 UTC. Dainava won 2-1.

Korona U-19-Wisla Krakow U-1910:00

Korona U-19 - Wisla Krakow U-19

Korona U-19 are playing Wisla Krakow U-19 at the Central Youth League of Poland on October 17. The match will kick off 10:00 UTC.

Motor Lublin U-191 - 1Cracovia U-19Full TimeFT

Motor Lublin U-19 - Cracovia U-19

Motor Lublin U-19 played Cracovia U-19 at the Central Youth League of Poland on October 17. The match kicked off 13:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Petrolul 520 - 0Mioveni87'

Petrolul 52 - Mioveni

Petrolul 52 are playing Mioveni at the Liga II of Romania on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Zorkiy2 - 0KalugaFull TimeFT

Zorkiy - Kaluga

Zorkiy played Kaluga at the PFL, Center of Russia on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Zorkiy won 2-0.

Torpedo1 - 1Khimki-290 +3'

Torpedo - Khimki-2

Torpedo are playing Khimki-2 at the PFL, Center of Russia on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Dinamo Vranje0 - 2Crvena ZvezdaFull TimeFT

Dinamo Vranje - Crvena Zvezda

Dinamo Vranje played Crvena Zvezda at the National Cup of Serbia on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Crvena Zvezda won 0-2.

Napredak2 - 0FK MetalacFull TimeFT

Napredak - FK Metalac

Napredak played FK Metalac at the National Cup of Serbia on October 17. The match kicked off 13:00 UTC. Napredak won 2-0.

Koper0 - 2Olimpija20'

Koper - Olimpija

Koper are playing Olimpija at the National Cup of Slovenia on October 17. The match kicked off 18:00 UTC. It's the first half and Olimpija is winning 0-2.

Ebro2 - 1Lleida EsportiuFull TimeFT

Ebro - Lleida Esportiu

Ebro played Lleida Esportiu at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Ebro won 2-1.

Lugo0 - 0AD Alcorcon20'

Lugo - AD Alcorcon

Lugo are playing AD Alcorcon at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 18:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Mutilvera0 - 0Villanovense5'

Mutilvera - Villanovense

Mutilvera are playing Villanovense at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 18:15 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Racing Santander-UD Logrones18:30

Racing Santander - UD Logrones

Racing Santander are playing UD Logrones at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Sant Andreu-Calahorra18:30

Sant Andreu - Calahorra

Sant Andreu are playing Calahorra at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 18:30 UTC.

Lorca-Cultural Leonesa18:45

Lorca - Cultural Leonesa

Lorca are playing Cultural Leonesa at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 18:45 UTC.

Melilla-Ontinyent CF18:45

Melilla - Ontinyent CF

Melilla are playing Ontinyent CF at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 18:45 UTC.

Zaragoza-Cadiz19:00

Zaragoza - Cadiz

Zaragoza are playing Cadiz at the National cup of Spain on October 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Ofspor4 - 0Elaziz BelediyesporFull TimeFT

Ofspor - Elaziz Belediyespor

Ofspor played Elaziz Belediyespor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Ofspor won 4-0.

Osmaniyespor1 - 5Belediye VansporFull TimeFT

Osmaniyespor - Belediye Vanspor

Osmaniyespor played Belediye Vanspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Belediye Vanspor won 1-5.

Pazarspor3 - 2SultanbeyliFull TimeFT

Pazarspor - Sultanbeyli

Pazarspor played Sultanbeyli at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Pazarspor won 3-2.

Kirsehirspor2 - 1AlibeykoysporFull TimeFT

Kirsehirspor - Alibeykoyspor

Kirsehirspor played Alibeykoyspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Kirsehirspor won 2-1.

Yeni Altindag3 - 1KemersporFull TimeFT

Yeni Altindag - Kemerspor

Yeni Altindag played Kemerspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Yeni Altindag won 3-1.

Bergama Belediye0 - 0AdiyamansporFull TimeFT

Bergama Belediye - Adiyamanspor

Bergama Belediye played Adiyamanspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Catalcaspor0 - 4Yeni OrdusporFull TimeFT

Catalcaspor - Yeni Orduspor

Catalcaspor played Yeni Orduspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Yeni Orduspor won 0-4.

Erokspor0 - 3DuzcesporFull TimeFT

Erokspor - Duzcespor

Erokspor played Duzcespor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Duzcespor won 0-3.

Kizilcabolukspor2 - 2KarsiyakaFull TimeFT

Kizilcabolukspor - Karsiyaka

Kizilcabolukspor played Karsiyaka at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Hekimoglu Trabzon1 - 0YomrasporFull TimeFT

Hekimoglu Trabzon - Yomraspor

Hekimoglu Trabzon played Yomraspor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Hekimoglu Trabzon won 1-0.

Karakopru Belediyespor1 - 3Kozan BelediyesporFull TimeFT

Karakopru Belediyespor - Kozan Belediyespor

Karakopru Belediyespor played Kozan Belediyespor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Kozan Belediyespor won 1-3.

Erbaaspor0 - 0Erzin BelediyesporFull TimeFT

Erbaaspor - Erzin Belediyespor

Erbaaspor played Erzin Belediyespor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Nevsehir Belediye3 - 3Tire 1922Full TimeFT

Nevsehir Belediye - Tire 1922

Nevsehir Belediye played Tire 1922 at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Ergene Velimespor1 - 0Korfez SporFull TimeFT

Ergene Velimespor - Korfez Spor

Ergene Velimespor played Korfez Spor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Ergene Velimespor won 1-0.

Gebzespor1 - 2Nazilli BelediyesporFull TimeFT

Gebzespor - Nazilli Belediyespor

Gebzespor played Nazilli Belediyespor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Nazilli Belediyespor won 1-2.

Sile Yildizspor4 - 0Tepecik BelediyeFull TimeFT

Sile Yildizspor - Tepecik Belediye

Sile Yildizspor played Tepecik Belediye at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Sile Yildizspor won 4-0.

Silivrispor1 - 0Artvin HopasporFull TimeFT

Silivrispor - Artvin Hopaspor

Silivrispor played Artvin Hopaspor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Silivrispor won 1-0.

Anagold 24 Erzincanspor3 - 0Karacabey BirliksporFull TimeFT

Anagold 24 Erzincanspor - Karacabey Birlikspor

Anagold 24 Erzincanspor played Karacabey Birlikspor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Anagold 24 Erzincanspor won 3-0.

Fatsa Belediyespor0 - 0CizresporFull TimeFT

Fatsa Belediyespor - Cizrespor

Fatsa Belediyespor played Cizrespor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Payas3 - 2Corum BelediyesporFull TimeFT

Payas - Corum Belediyespor

Payas played Corum Belediyespor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Payas won 3-2.

Bacilar Spor0 - 0DiyarbekirsporFull TimeFT

Bacilar Spor - Diyarbekirspor

Bacilar Spor played Diyarbekirspor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Golcukspor2 - 11461 TrabzonFull TimeFT

Golcukspor - 1461 Trabzon

Golcukspor played 1461 Trabzon at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Golcukspor won 2-1.

Halide Edip Adivar0 - 0Ankara AdliyesporFull TimeFT

Halide Edip Adivar - Ankara Adliyespor

Halide Edip Adivar played Ankara Adliyespor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Serik Belediyespor2 - 1KocaelisporFull TimeFT

Serik Belediyespor - Kocaelispor

Serik Belediyespor played Kocaelispor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Serik Belediyespor won 2-1.

Turgutluspor1 - 0MuglasporFull TimeFT

Turgutluspor - Muglaspor

Turgutluspor played Muglaspor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Turgutluspor won 1-0.

Bucaspor0 - 1Bayburt IOIFull TimeFT

Bucaspor - Bayburt IOI

Bucaspor played Bayburt IOI at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 16:00 UTC. Bayburt IOI won 0-1.

Sivas Belediyespor2 - 3Menemen BelediyesporFull TimeFT

Sivas Belediyespor - Menemen Belediyespor

Sivas Belediyespor played Menemen Belediyespor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Menemen Belediyespor won 2-3.

Bugsas Spor1 - 4KaragumrukFull TimeFT

Bugsas Spor - Karagumruk

Bugsas Spor played Karagumruk at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Karagumruk won 1-4.

Etimesgut2 - 0Anadolu SelcukFull TimeFT

Etimesgut - Anadolu Selcuk

Etimesgut played Anadolu Selcuk at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Etimesgut won 2-0.

Zonguldak Komurspor0 - 0TokatsporFull TimeFT

Zonguldak Komurspor - Tokatspor

Zonguldak Komurspor played Tokatspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Kirklarelispor0 - 1Darica GenclerbirligiFull TimeFT

Kirklarelispor - Darica Genclerbirligi

Kirklarelispor played Darica Genclerbirligi at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Darica Genclerbirligi won 0-1.

Manisa BBSK3 - 0SanliurfasporFull TimeFT

Manisa BBSK - Sanliurfaspor

Manisa BBSK played Sanliurfaspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Manisa BBSK won 3-0.

Pendikspor4 - 3BandirmasporFull TimeFT

Pendikspor - Bandirmaspor

Pendikspor played Bandirmaspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Pendikspor won 4-3.

Fethiyespor1 - 1Tarsus Idman YurduFull TimeFT

Fethiyespor - Tarsus Idman Yurdu

Fethiyespor played Tarsus Idman Yurdu at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Kahramanmarasspor1 - 0TuzlasporFull TimeFT

Kahramanmarasspor - Tuzlaspor

Kahramanmarasspor played Tuzlaspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 16:00 UTC. Kahramanmarasspor won 1-0.

Amed0 - 1Nigde BelediyesporFull TimeFT

Amed - Nigde Belediyespor

Amed played Nigde Belediyespor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Nigde Belediyespor won 0-1.

Gaziantepspor0 - 1KeciorengucuFull TimeFT

Gaziantepspor - Keciorengucu

Gaziantepspor played Keciorengucu at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Keciorengucu won 0-1.

Gumushanespor0 - 2SakaryasporFull TimeFT

Gumushanespor - Sakaryaspor

Gumushanespor played Sakaryaspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Sakaryaspor won 0-2.

Ankara Demirspor1 - 1HacettepeFull TimeFT

Ankara Demirspor - Hacettepe

Ankara Demirspor played Hacettepe at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Kastamonuspor1 - 1BayrampasaFull TimeFT

Kastamonuspor - Bayrampasa

Kastamonuspor played Bayrampasa at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Bodrumspor0 - 2SamsunsporFull TimeFT

Bodrumspor - Samsunspor

Bodrumspor played Samsunspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Samsunspor won 0-2.

Eyupspor0 - 0UsaksporFull TimeFT

Eyupspor - Usakspor

Eyupspor played Usakspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Inegolspor0 - 2SariyerFull TimeFT

Inegolspor - Sariyer

Inegolspor played Sariyer at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Sariyer won 0-2.

Sancaktepe Belediye3 - 0ManisasporFull TimeFT

Sancaktepe Belediye - Manisaspor

Sancaktepe Belediye played Manisaspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Sancaktepe Belediye won 3-0.

Latvia U-17 W0 - 11Sweden U-17 WFull TimeFT

Latvia U-17 W - Sweden U-17 W

Latvia U-17 W played Sweden U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 17. The match kicked off 13:00 UTC. Sweden U-17 W won 0-11.

Netherlands U-17 W9 - 0Georgia U-17 W62'

Netherlands U-17 W - Georgia U-17 W

Netherlands U-17 W are playing Georgia U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. It's the second half and Netherlands U-17 W is winning 9-0.

TNS-Llandudno18:45

TNS - Llandudno

TNS are playing Llandudno at the Premier League of Wales on October 17. The match will kick off 18:45 UTC.

PS TNI0 - 1PSISFull TimeFT

PS TNI - PSIS

PS TNI played PSIS at the Liga 1 of Indonesia on October 17. The match kicked off 08:30 UTC. PSIS won 0-1.

Renofa Yamaguchi0 - 1Machida ZelviaFull TimeFT

Renofa Yamaguchi - Machida Zelvia

Renofa Yamaguchi played Machida Zelvia at the J-League 2 of Japan on October 17. The match kicked off 10:00 UTC. Machida Zelvia won 0-1.

Suwon Bluewings2 - 2Jeju UnitedFull TimeFT

Suwon Bluewings - Jeju United

Suwon Bluewings played Jeju United at the FA Cup of Korea Rep. on October 17. The match kicked off 10:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Al Qaisoma1 - 5Al NajoomFull TimeFT

Al Qaisoma - Al Najoom

Al Qaisoma played Al Najoom at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:10 UTC. Al Najoom won 1-5.

Abha1 - 0Al JeelFull TimeFT

Abha - Al Jeel

Abha played Al Jeel at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:25 UTC. Abha won 1-0.

Al Jabalain0 - 0HajerFull TimeFT

Al Jabalain - Hajer

Al Jabalain played Hajer at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:25 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Al Ain FC2 - 0Al-WashmFull TimeFT

Al Ain FC - Al-Washm

Al Ain FC played Al-Washm at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:30 UTC. Al Ain FC won 2-0.

Al-Ansar0 - 2Najran SCFull TimeFT

Al-Ansar - Najran SC

Al-Ansar played Najran SC at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:35 UTC. Najran SC won 0-2.

Perez Zeledon-Universidad de Costa Rica20:00

Perez Zeledon - Universidad de Costa Rica

Perez Zeledon are playing Universidad de Costa Rica at the Apertura of Costa Rica on October 17. The match will kick off 20:00 UTC.

AD Carmelita-San Carlos21:00

AD Carmelita - San Carlos

AD Carmelita are playing San Carlos at the Apertura of Costa Rica on October 17. The match will kick off 21:00 UTC.

Limon-Grecia21:05

Limon - Grecia

Limon are playing Grecia at the Apertura of Costa Rica on October 17. The match will kick off 21:05 UTC.

CS Cartagines-CS Herediano02:00

CS Cartagines - CS Herediano

CS Cartagines are playing CS Herediano at the Apertura of Costa Rica on October 18. The match will kick off 02:00 UTC.

LD Alajuelense-Santos Dg02:05

LD Alajuelense - Santos Dg

LD Alajuelense are playing Santos Dg at the Apertura of Costa Rica on October 18. The match will kick off 02:05 UTC.

Pasaquina-Municipal Limeno21:30

Pasaquina - Municipal Limeno

Pasaquina are playing Municipal Limeno at the Apertura of El Salvador on October 17. The match will kick off 21:30 UTC.

Chalatenango-FAS00:30

Chalatenango - FAS

Chalatenango are playing FAS at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 00:30 UTC.

Firpo-Sonsonate01:00

Firpo - Sonsonate

Firpo are playing Sonsonate at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Isidro Metapan-Audaz01:00

Isidro Metapan - Audaz

Isidro Metapan are playing Audaz at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Alianza-Jocoro01:30

Alianza - Jocoro

Alianza are playing Jocoro at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 01:30 UTC.

Motagua-Vida01:00

Motagua - Vida

Motagua are playing Vida at the Apertura of Honduras on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Independiente Chorrera-Costa del Este01:00

Independiente Chorrera - Costa del Este

Independiente Chorrera are playing Costa del Este at the LFP, Apertura of Panama on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Plaza Amador-CD Universitario01:00

Plaza Amador - CD Universitario

Plaza Amador are playing CD Universitario at the LFP, Apertura of Panama on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Corinthians-Cruzeiro00:45

Corinthians - Cruzeiro

Corinthians are playing Cruzeiro at the National Cup of Brasil on October 18. The match will kick off 00:45 UTC.

Deportivo La Guaira3 - 2Academia P-CFull TimeFT

Deportivo La Guaira - Academia P-C

Deportivo La Guaira played Academia P-C at the Clausura of Venezuela on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Deportivo La Guaira won 3-2.

Atletico Venezuela-Trujillanos19:30

Atletico Venezuela - Trujillanos

Atletico Venezuela are playing Trujillanos at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 19:30 UTC.

Estudiantes Caracas-Portuguesa FC19:30

Estudiantes Caracas - Portuguesa FC

Estudiantes Caracas are playing Portuguesa FC at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 19:30 UTC.

Deportivo Lara-Mineros20:00

Deportivo Lara - Mineros

Deportivo Lara are playing Mineros at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 20:00 UTC.

Zulia-Caracas20:00

Zulia - Caracas

Zulia are playing Caracas at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 20:00 UTC.

Deportivo Tachira-Aragua21:00

Deportivo Tachira - Aragua

Deportivo Tachira are playing Aragua at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 21:00 UTC.

Monagas SC-Anzoategui22:00

Monagas SC - Anzoategui

Monagas SC are playing Anzoategui at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 22:00 UTC.

Carabobo-Metropolitanos23:00

Carabobo - Metropolitanos

Carabobo are playing Metropolitanos at the Clausura of Venezuela on October 17. The match will kick off 23:00 UTC.