Upcoming Fixtures
Liefering-Kapfenberg17:10Friday

Liefering - Kapfenberg

Liefering are playing Kapfenberg at the 2. Liga of Austria on August 24. The match will kick off 17:10 UTC.

Latest Results
Ried3 - 0LieferingFull TimeFT17 hours ago

Ried - Liefering

Ried played Liefering at the 2. Liga of Austria on August 17. The match kicked off 17:10 UTC. Ried won 3-0.

Liefering3 - 0Austria W-2Full TimeFT8 days ago

Liefering - Austria W-2

Liefering played Austria W-2 at the 2. Liga of Austria on August 10. The match kicked off 17:10 UTC. Liefering won 3-0.

Liefering1 - 4Hertha BerlinFull TimeFT12 days ago

Liefering - Hertha Berlin

Liefering played Hertha Berlin at the Club Friendlies of International on August 6. The match kicked off 15:00 UTC. Hertha Berlin won 1-4.

Liefering4 - 0Vorwarts SteyrFull TimeFT15 days ago

Liefering - Vorwarts Steyr

Liefering played Vorwarts Steyr at the 2. Liga of Austria on August 3. The match kicked off 17:10 UTC. Liefering won 4-0.

Horn1 - 2LieferingFull TimeFT22 days ago

Horn - Liefering

Horn played Liefering at the 2. Liga of Austria on July 27. The match kicked off 17:10 UTC. Liefering won 1-2.

Greuther Furth0 - 2LieferingFull TimeFTa month ago

Greuther Furth - Liefering

Greuther Furth played Liefering at the Club Friendlies of International on July 20. The match kicked off 16:00 UTC. Liefering won 0-2.

Liefering0 - 3St. PauliFull TimeFTa month ago

Liefering - St. Pauli

Liefering played St. Pauli at the Club Friendlies of International on July 14. The match kicked off 14:00 UTC. St. Pauli won 0-3.

Liefering2 - 2Bayern-2Full TimeFTa month ago

Liefering - Bayern-2

Liefering played Bayern-2 at the Club Friendlies of International on July 6. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Liefering10 - 1St. JohannFull TimeFT2 months ago

Liefering - St. Johann

Liefering played St. Johann at the Club Friendlies of International on June 30. The match kicked off 08:00 UTC. Liefering won 10-1.

Austria Lustenau0 - 0LieferingFull TimeFT3 months ago

Austria Lustenau - Liefering

Austria Lustenau played Liefering at the 2. Liga of Austria on May 21. The match kicked off 14:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Liefering2 - 2InnsbruckFull TimeFT3 months ago

Liefering - Innsbruck

Liefering played Innsbruck at the 2. Liga of Austria on May 18. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Floridsdorfer AC3 - 2LieferingFull TimeFT3 months ago

Floridsdorfer AC - Liefering

Floridsdorfer AC played Liefering at the 2. Liga of Austria on May 11. The match kicked off 16:30 UTC. Floridsdorfer AC won 3-2.

Liefering3 - 2HartbergFull TimeFT3 months ago

Liefering - Hartberg

Liefering played Hartberg at the 2. Liga of Austria on May 4. The match kicked off 16:30 UTC. Liefering won 3-2.

Ried1 - 0LieferingFull TimeFT4 months ago

Ried - Liefering

Ried played Liefering at the 2. Liga of Austria on April 27. The match kicked off 16:30 UTC. Ried won 1-0.

Liefering1 - 1Blau-Weis LinzFull TimeFT4 months ago

Liefering - Blau-Weis Linz

Liefering played Blau-Weis Linz at the 2. Liga of Austria on April 24. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Wattens0 - 0LieferingFull TimeFT4 months ago

Wattens - Liefering

Wattens played Liefering at the 2. Liga of Austria on April 20. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Liefering1 - 1KapfenbergFull TimeFT4 months ago

Liefering - Kapfenberg

Liefering played Kapfenberg at the 2. Liga of Austria on April 13. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Wiener Neustadt0 - 2LieferingFull TimeFT4 months ago

Wiener Neustadt - Liefering

Wiener Neustadt played Liefering at the 2. Liga of Austria on April 6. The match kicked off 16:30 UTC. Liefering won 0-2.

Innsbruck2 - 1LieferingFull TimeFT5 months ago

Innsbruck - Liefering

Innsbruck played Liefering at the 2. Liga of Austria on March 30. The match kicked off 16:30 UTC. Innsbruck won 2-1.

Hartberg0 - 2LieferingFull TimeFT5 months ago

Hartberg - Liefering

Hartberg played Liefering at the 2. Liga of Austria on March 9. The match kicked off 17:30 UTC. Liefering won 0-2.

Matchday Live
Cardiff City-Newcastle United11:30

Cardiff City - Newcastle United

Cardiff City are playing Newcastle United at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Everton-Southampton14:00

Everton - Southampton

Everton are playing Southampton at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Leicester City-Wolves14:00

Leicester City - Wolves

Leicester City are playing Wolves at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Tottenham Hotspur-Fulham14:00

Tottenham Hotspur - Fulham

Tottenham Hotspur are playing Fulham at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

West Ham United-Bournemouth14:00

West Ham United - Bournemouth

West Ham United are playing Bournemouth at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Chelsea-Arsenal16:30

Chelsea - Arsenal

Chelsea are playing Arsenal at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Celta Vigo-Espanyol16:15

Celta Vigo - Espanyol

Celta Vigo are playing Espanyol at the La Liga of Spain on August 18. The match will kick off 16:15 UTC.

Villarreal-Real Sociedad18:15

Villarreal - Real Sociedad

Villarreal are playing Real Sociedad at the La Liga of Spain on August 18. The match will kick off 18:15 UTC.

Barcelona-Alaves20:15

Barcelona - Alaves

Barcelona are playing Alaves at the La Liga of Spain on August 18. The match will kick off 20:15 UTC.

Chievo-Juventus16:00

Chievo - Juventus

Chievo are playing Juventus at the Serie A of Italy on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Lazio-Napoli18:30

Lazio - Napoli

Lazio are playing Napoli at the Serie A of Italy on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Guingamp-PSG15:00

Guingamp - PSG

Guingamp are playing PSG at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Amiens-Montpellier18:00

Amiens - Montpellier

Amiens are playing Montpellier at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Caen-Nice18:00

Caen - Nice

Caen are playing Nice at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Dijon-Nantes18:00

Dijon - Nantes

Dijon are playing Nantes at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Monaco-Lille18:00

Monaco - Lille

Monaco are playing Lille at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Rennais-Angers18:00

Rennais - Angers

Rennais are playing Angers at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

NAC-De Graafschap16:30

NAC - De Graafschap

NAC are playing De Graafschap at the Eredivisie of Netherlands on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

VV Venlo-Ajax16:30

VV Venlo - Ajax

VV Venlo are playing Ajax at the Eredivisie of Netherlands on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Fortuna-PSV18:45

Fortuna - PSV

Fortuna are playing PSV at the Eredivisie of Netherlands on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Heracles Almelo-ADO Den Haag18:45

Heracles Almelo - ADO Den Haag

Heracles Almelo are playing ADO Den Haag at the Eredivisie of Netherlands on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Chaves-Portimonense15:30

Chaves - Portimonense

Chaves are playing Portimonense at the Primeira Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Boavista-Benfica18:00

Boavista - Benfica

Boavista are playing Benfica at the Primeira Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Sporting-Setubal20:00

Sporting - Setubal

Sporting are playing Setubal at the Primeira Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 20:00 UTC.

CSKA-Arsenal T13:30

CSKA - Arsenal T

CSKA are playing Arsenal T at the Premier League of Russia on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

FK Krasnodar-Spartak16:00

FK Krasnodar - Spartak

FK Krasnodar are playing Spartak at the Premier League of Russia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Akhmat Groznyi-Rubin18:30

Akhmat Groznyi - Rubin

Akhmat Groznyi are playing Rubin at the Premier League of Russia on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Innsbruck-St. Polten15:00

Innsbruck - St. Polten

Innsbruck are playing St. Polten at the Bundesliga of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Mattersburg-Wolfsberger AC15:00

Mattersburg - Wolfsberger AC

Mattersburg are playing Wolfsberger AC at the Bundesliga of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Salzburg-Hartberg15:00

Salzburg - Hartberg

Salzburg are playing Hartberg at the Bundesliga of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Austria Lustenau-Juniors OO14:30

Austria Lustenau - Juniors OO

Austria Lustenau are playing Juniors OO at the 2. Liga of Austria on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Lokeren-Standard16:00

Lokeren - Standard

Lokeren are playing Standard at the First Division A of Belgium on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Cercle Brugge-Zulte-Waregem18:00

Cercle Brugge - Zulte-Waregem

Cercle Brugge are playing Zulte-Waregem at the First Division A of Belgium on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Waasland-Beveren-Sint-Truiden18:00

Waasland-Beveren - Sint-Truiden

Waasland-Beveren are playing Sint-Truiden at the First Division A of Belgium on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Kortrijk-Oostende18:30

Kortrijk - Oostende

Kortrijk are playing Oostende at the First Division A of Belgium on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Botev-Lokomotiv Plovdiv15:30

Botev - Lokomotiv Plovdiv

Botev are playing Lokomotiv Plovdiv at the A PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Botev Vratsa-Etar18:00

Botev Vratsa - Etar

Botev Vratsa are playing Etar at the A PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

NK Istra 1961-Lokomotiva Zagreb19:00

NK Istra 1961 - Lokomotiva Zagreb

NK Istra 1961 are playing Lokomotiva Zagreb at the 1 HNL of Croatia on August 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Boleslav-Opava15:00

Boleslav - Opava

Boleslav are playing Opava at the First League of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Liberec-Bohemians 190515:00

Liberec - Bohemians 1905

Liberec are playing Bohemians 1905 at the First League of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Zlin-Teplice15:00

Zlin - Teplice

Zlin are playing Teplice at the First League of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Slavia Praha-Jablonec17:00

Slavia Praha - Jablonec

Slavia Praha are playing Jablonec at the First League of Czech Republic on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Bristol City-Middlesbrough14:00

Bristol City - Middlesbrough

Bristol City are playing Middlesbrough at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hull City-Blackburn14:00

Hull City - Blackburn

Hull City are playing Blackburn at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Ipswich Town-Aston Villa14:00

Ipswich Town - Aston Villa

Ipswich Town are playing Aston Villa at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Leeds-Rotherham14:00

Leeds - Rotherham

Leeds are playing Rotherham at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Millwall-Derby County14:00

Millwall - Derby County

Millwall are playing Derby County at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Reading-Bolton14:00

Reading - Bolton

Reading are playing Bolton at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Sheffield Utd-Norwich City14:00

Sheffield Utd - Norwich City

Sheffield Utd are playing Norwich City at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

West Bromwich Albion-QPR14:00

West Bromwich Albion - QPR

West Bromwich Albion are playing QPR at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Wigan-Nott. Forest14:00

Wigan - Nott. Forest

Wigan are playing Nott. Forest at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Preston NE-Stoke City16:30

Preston NE - Stoke City

Preston NE are playing Stoke City at the Championship of England on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Inter Turku-KuPS14:00

Inter Turku - KuPS

Inter Turku are playing KuPS at the Veikkausliiga of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Jyvaskyla-AC Oulu14:00

Jyvaskyla - AC Oulu

Jyvaskyla are playing AC Oulu at the Ykkonen of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Lens-Troyes13:00

Lens - Troyes

Lens are playing Troyes at the Ligue 2 of France on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Dassendorf-Duisburg13:30

Dassendorf - Duisburg

Dassendorf are playing Duisburg at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Drochtersen-Bayern Munich13:30

Drochtersen - Bayern Munich

Drochtersen are playing Bayern Munich at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Elversberg-Wolfsburg13:30

Elversberg - Wolfsburg

Elversberg are playing Wolfsburg at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Kaiserslautern-Hoffenheim13:30

Kaiserslautern - Hoffenheim

Kaiserslautern are playing Hoffenheim at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Linx-Nurnberg13:30

Linx - Nurnberg

Linx are playing Nurnberg at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Pforzheim-Bayer Leverkusen13:30

Pforzheim - Bayer Leverkusen

Pforzheim are playing Bayer Leverkusen at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Rodinghausen-Dynamo Dresden13:30

Rodinghausen - Dynamo Dresden

Rodinghausen are playing Dynamo Dresden at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Ulm-Eintracht Frankfurt13:30

Ulm - Eintracht Frankfurt

Ulm are playing Eintracht Frankfurt at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Wormatia Worms-Werder Bremen13:30

Wormatia Worms - Werder Bremen

Wormatia Worms are playing Werder Bremen at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Erndtebruck-Hamburg16:30

Erndtebruck - Hamburg

Erndtebruck are playing Hamburg at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Erzgebirge Aue-Mainz16:30

Erzgebirge Aue - Mainz

Erzgebirge Aue are playing Mainz at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Oberhausen-Sandhausen16:30

Oberhausen - Sandhausen

Oberhausen are playing Sandhausen at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Hansa-Stuttgart18:45

Hansa - Stuttgart

Hansa are playing Stuttgart at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Wisla Plock-Arka Gdynia16:00

Wisla Plock - Arka Gdynia

Wisla Plock are playing Arka Gdynia at the Ekstraklasa of Poland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Gornik Zabrze-Lechia Gdansk18:30

Gornik Zabrze - Lechia Gdansk

Gornik Zabrze are playing Lechia Gdansk at the Ekstraklasa of Poland on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Astra-Dunarea Calarasi15:00

Astra - Dunarea Calarasi

Astra are playing Dunarea Calarasi at the Liga 1 of Romania on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Viitorul Constanta-Gaz Metan Medias18:00

Viitorul Constanta - Gaz Metan Medias

Viitorul Constanta are playing Gaz Metan Medias at the Liga 1 of Romania on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Luch-Energia0 - 1FK Krasnodar-2Full TimeFT

Luch-Energia - FK Krasnodar-2

Luch-Energia played FK Krasnodar-2 at the FNL of Russia on August 18. The match kicked off 05:00 UTC. FK Krasnodar-2 won 0-1.

Tom-Armavir12:00

Tom - Armavir

Tom are playing Armavir at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Tyumen-Sibir12:00

Tyumen - Sibir

Tyumen are playing Sibir at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Shinnik-Zenit-213:00

Shinnik - Zenit-2

Shinnik are playing Zenit-2 at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Avangard-Baltica15:00

Avangard - Baltica

Avangard are playing Baltica at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Chertanovo-SKA Khabarovsk15:00

Chertanovo - SKA Khabarovsk

Chertanovo are playing SKA Khabarovsk at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Fakel-Khimki15:00

Fakel - Khimki

Fakel are playing Khimki at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Tambov-Mordovia15:00

Tambov - Mordovia

Tambov are playing Mordovia at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Sochi-Nizhnyi Novgorod16:00

Sochi - Nizhnyi Novgorod

Sochi are playing Nizhnyi Novgorod at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

NapredakCrvena ZvezdaPostponedPst

Napredak - Crvena Zvezda

Napredak are playing Crvena Zvezda at the Super Liga of Serbia on August 18.

Cukaricki-Proleter Novi Sad17:00

Cukaricki - Proleter Novi Sad

Cukaricki are playing Proleter Novi Sad at the Super Liga of Serbia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Mladost Lucani-Zemun18:00

Mladost Lucani - Zemun

Mladost Lucani are playing Zemun at the Super Liga of Serbia on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Vojvodina-Backa Palanka18:00

Vojvodina - Backa Palanka

Vojvodina are playing Backa Palanka at the Super Liga of Serbia on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Vozdovac-Dinamo Vranje18:00

Vozdovac - Dinamo Vranje

Vozdovac are playing Dinamo Vranje at the Super Liga of Serbia on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Nitra-Spartak Trnava14:45

Nitra - Spartak Trnava

Nitra are playing Spartak Trnava at the Super Liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 14:45 UTC.

Podbrezova-Zlate Moravce17:00

Podbrezova - Zlate Moravce

Podbrezova are playing Zlate Moravce at the Super Liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Zemplin Michalovce-Senica17:00

Zemplin Michalovce - Senica

Zemplin Michalovce are playing Senica at the Super Liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Zilina-Sered17:00

Zilina - Sered

Zilina are playing Sered at the Super Liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Celje-Triglav16:00

Celje - Triglav

Celje are playing Triglav at the 1. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Aluminij-Rudar Velenje18:00

Aluminij - Rudar Velenje

Aluminij are playing Rudar Velenje at the 1. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Elche-Granada17:00

Elche - Granada

Elche are playing Granada at the Segunda Division of Spain on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Lugo-Malaga17:30

Lugo - Malaga

Lugo are playing Malaga at the Segunda Division of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

AD Alcorcon-Sporting Gijon18:30

AD Alcorcon - Sporting Gijon

AD Alcorcon are playing Sporting Gijon at the Segunda Division of Spain on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Cordoba-Numancia20:00

Cordoba - Numancia

Cordoba are playing Numancia at the Segunda Division of Spain on August 18. The match will kick off 20:00 UTC.

AFC Eskilstuna-Jonkoping S.16:00

AFC Eskilstuna - Jonkoping S.

AFC Eskilstuna are playing Jonkoping S. at the Superettan of Sweden on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Malmo FF-Trelleborg14:00

Malmo FF - Trelleborg

Malmo FF are playing Trelleborg at the Allsvenskan of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bursaspor-Kayserispor16:15

Bursaspor - Kayserispor

Bursaspor are playing Kayserispor at the Super Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 16:15 UTC.

Antalyaspor-Konyaspor18:45

Antalyaspor - Konyaspor

Antalyaspor are playing Konyaspor at the Super Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Yeni Malatyaspor-Fenerbahce18:45

Yeni Malatyaspor - Fenerbahce

Yeni Malatyaspor are playing Fenerbahce at the Super Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Hatayspor-Kardemir D.C. Karabukspor13:30

Hatayspor - Kardemir D.C. Karabukspor

Hatayspor are playing Kardemir D.C. Karabukspor at the 1. Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Osmanlispor-Giresunspor16:15

Osmanlispor - Giresunspor

Osmanlispor are playing Giresunspor at the 1. Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 16:15 UTC.

Altinordu-Genclerbirligi18:45

Altinordu - Genclerbirligi

Altinordu are playing Genclerbirligi at the 1. Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Lviv-Shakhtar D14:00

Lviv - Shakhtar D

Lviv are playing Shakhtar D at the Premier League of Ukraine on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dynamo K.-Oleksandria16:30

Dynamo K. - Oleksandria

Dynamo K. are playing Oleksandria at the Premier League of Ukraine on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Beijing Renhe-Beijing Guoan11:35

Beijing Renhe - Beijing Guoan

Beijing Renhe are playing Beijing Guoan at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Chongqing Dangdai Lifan-Shanghai SIPG11:35

Chongqing Dangdai Lifan - Shanghai SIPG

Chongqing Dangdai Lifan are playing Shanghai SIPG at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Dalian Yifang-Henan Jianye11:35

Dalian Yifang - Henan Jianye

Dalian Yifang are playing Henan Jianye at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Guangzou R F-Changchun Yatai11:35

Guangzou R F - Changchun Yatai

Guangzou R F are playing Changchun Yatai at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Guizhou Zhicheng-Shandong Luneng11:35

Guizhou Zhicheng - Shandong Luneng

Guizhou Zhicheng are playing Shandong Luneng at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Tianjin Teda-Jiangsu Suning11:35

Tianjin Teda - Jiangsu Suning

Tianjin Teda are playing Jiangsu Suning at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Consadole Sapporo-F.C.Tokyo04:00

Consadole Sapporo - F.C.Tokyo

Consadole Sapporo are playing F.C.Tokyo at the J-League of Japan on August 19. The match will kick off 04:00 UTC.

Polokwane City-Baroka13:00

Polokwane City - Baroka

Polokwane City are playing Baroka at the Premier League of South Africa on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

FC Cape Town-Golden Arrows Durban16:00

FC Cape Town - Golden Arrows Durban

FC Cape Town are playing Golden Arrows Durban at the Premier League of South Africa on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Bidvest Wits-SuperSport United18:15

Bidvest Wits - SuperSport United

Bidvest Wits are playing SuperSport United at the Premier League of South Africa on August 18. The match will kick off 18:15 UTC.

Chippa United-Black Leopards Venda18:15

Chippa United - Black Leopards Venda

Chippa United are playing Black Leopards Venda at the Premier League of South Africa on August 18. The match will kick off 18:15 UTC.

Cruz Azul-Leon22:00

Cruz Azul - Leon

Cruz Azul are playing Leon at the Apertura of Mexico on August 18. The match will kick off 22:00 UTC.

Pachuca-Lobos BUAP00:00

Pachuca - Lobos BUAP

Pachuca are playing Lobos BUAP at the Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

Necaxa-Puebla02:00

Necaxa - Puebla

Necaxa are playing Puebla at the Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 02:00 UTC.

Queretaro-America02:00

Queretaro - America

Queretaro are playing America at the Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 02:00 UTC.

Monterrey-Pumas02:06

Monterrey - Pumas

Monterrey are playing Pumas at the Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 02:06 UTC.

Seattle Sounders-Los Angeles Galaxy20:00

Seattle Sounders - Los Angeles Galaxy

Seattle Sounders are playing Los Angeles Galaxy at the Major League Soccer of Usa on August 18. The match will kick off 20:00 UTC.

Philadelphia Union-New York City23:00

Philadelphia Union - New York City

Philadelphia Union are playing New York City at the Major League Soccer of Usa on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Vancouver Whitecaps-New York Red Bulls23:00

Vancouver Whitecaps - New York Red Bulls

Vancouver Whitecaps are playing New York Red Bulls at the Major League Soccer of Usa on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Montreal Impact-Chicago Fire23:30

Montreal Impact - Chicago Fire

Montreal Impact are playing Chicago Fire at the Major League Soccer of Usa on August 18. The match will kick off 23:30 UTC.

Dallas-Minnesota United00:00

Dallas - Minnesota United

Dallas are playing Minnesota United at the Major League Soccer of Usa on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

Sporting KC-Portland Timbers00:30

Sporting KC - Portland Timbers

Sporting KC are playing Portland Timbers at the Major League Soccer of Usa on August 19. The match will kick off 00:30 UTC.

Houston Dynamo-Real Salt Lake01:00

Houston Dynamo - Real Salt Lake

Houston Dynamo are playing Real Salt Lake at the Major League Soccer of Usa on August 19. The match will kick off 01:00 UTC.

San Jose Earthquakes-Toronto FC02:00

San Jose Earthquakes - Toronto FC

San Jose Earthquakes are playing Toronto FC at the Major League Soccer of Usa on August 19. The match will kick off 02:00 UTC.

Defensa y Justicia-Tucuman16:15

Defensa y Justicia - Tucuman

Defensa y Justicia are playing Tucuman at the Primera Division of Argentina on August 18. The match will kick off 16:15 UTC.

Banfield-Gimnasia La Plata18:30

Banfield - Gimnasia La Plata

Banfield are playing Gimnasia La Plata at the Primera Division of Argentina on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Argentinos Juniors-Godoy Cruz20:45

Argentinos Juniors - Godoy Cruz

Argentinos Juniors are playing Godoy Cruz at the Primera Division of Argentina on August 18. The match will kick off 20:45 UTC.

River Plate-Belgrano de Cordoba23:00

River Plate - Belgrano de Cordoba

River Plate are playing Belgrano de Cordoba at the Primera Division of Argentina on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Santos-Sport Recife19:00

Santos - Sport Recife

Santos are playing Sport Recife at the Serie A of Brasil on August 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Corinthians-Gremio22:00

Corinthians - Gremio

Corinthians are playing Gremio at the Serie A of Brasil on August 18. The match will kick off 22:00 UTC.

San Luis de Quillota-Union Espanola15:00

San Luis de Quillota - Union Espanola

San Luis de Quillota are playing Union Espanola at the Primera Division of Chile on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Antofagasta-Union La Calera18:00

Antofagasta - Union La Calera

Antofagasta are playing Union La Calera at the Primera Division of Chile on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Universidad de Chile-OHiggins20:30

Universidad de Chile - OHiggins

Universidad de Chile are playing OHiggins at the Primera Division of Chile on August 18. The match will kick off 20:30 UTC.

Everton CD-Huachipato23:00

Everton CD - Huachipato

Everton CD are playing Huachipato at the Primera Division of Chile on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Alianza Petrolera-Patriotas20:15

Alianza Petrolera - Patriotas

Alianza Petrolera are playing Patriotas at the Clausura of Colombia on August 18. The match will kick off 20:15 UTC.

America de Cali-Atletico Nacional22:30

America de Cali - Atletico Nacional

America de Cali are playing Atletico Nacional at the Clausura of Colombia on August 18. The match will kick off 22:30 UTC.

Boyaco Chico-Junior23:00

Boyaco Chico - Junior

Boyaco Chico are playing Junior at the Clausura of Colombia on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Atletico Bucaramanga-Deportes Tolima00:45

Atletico Bucaramanga - Deportes Tolima

Atletico Bucaramanga are playing Deportes Tolima at the Clausura of Colombia on August 19. The match will kick off 00:45 UTC.

LDU-Quito-Tecnico Universitario20:30

LDU-Quito - Tecnico Universitario

LDU-Quito are playing Tecnico Universitario at the Serie A, Segunda Etapa of Ecuador on August 18. The match will kick off 20:30 UTC.

Barcelona Guayaquil-Universidad Catolica Quito23:00

Barcelona Guayaquil - Universidad Catolica Quito

Barcelona Guayaquil are playing Universidad Catolica Quito at the Serie A, Segunda Etapa of Ecuador on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Independiente FBC-3 de Febrero20:00

Independiente FBC - 3 de Febrero

Independiente FBC are playing 3 de Febrero at the Clausura of Paraguay on August 18. The match will kick off 20:00 UTC.

Guarani A-Sol de America23:00

Guarani A - Sol de America

Guarani A are playing Sol de America at the Clausura of Paraguay on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Deportivo Binacional-Sporting Cristal18:00

Deportivo Binacional - Sporting Cristal

Deportivo Binacional are playing Sporting Cristal at the Primera Division, Apertura of Peru on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Inti Gas Ayacucho-Dep. Municipal20:30

Inti Gas Ayacucho - Dep. Municipal

Inti Gas Ayacucho are playing Dep. Municipal at the Primera Division, Apertura of Peru on August 18. The match will kick off 20:30 UTC.

Sport Huancayo-Alianza Lima01:00

Sport Huancayo - Alianza Lima

Sport Huancayo are playing Alianza Lima at the Primera Division, Apertura of Peru on August 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Atenas-Liverpool P.18:00

Atenas - Liverpool P.

Atenas are playing Liverpool P. at the Clausura of Uruguay on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Danubio-Wanderers18:00

Danubio - Wanderers

Danubio are playing Wanderers at the Clausura of Uruguay on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Luftetari Gjirokaster-Kastrioti14:45

Luftetari Gjirokaster - Kastrioti

Luftetari Gjirokaster are playing Kastrioti at the Kategoria Superiore of Albania on August 18. The match will kick off 14:45 UTC.

KF Tirana-Kamza17:45

KF Tirana - Kamza

KF Tirana are playing Kamza at the Kategoria Superiore of Albania on August 18. The match will kick off 17:45 UTC.

Lori-Artsakh12:30

Lori - Artsakh

Lori are playing Artsakh at the Premier League of Armenia on August 18. The match will kick off 12:30 UTC.

Stadl-Paura-Kalsdorf15:00

Stadl-Paura - Kalsdorf

Stadl-Paura are playing Kalsdorf at the Regionalliga, Mitte of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Wolfsberger AC-2-FC Wels15:00

Wolfsberger AC-2 - FC Wels

Wolfsberger AC-2 are playing FC Wels at the Regionalliga, Mitte of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Grazer AK-Lendorf16:30

Grazer AK - Lendorf

Grazer AK are playing Lendorf at the Regionalliga, Mitte of Austria on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Reichenau-Langenegg13:30

Reichenau - Langenegg

Reichenau are playing Langenegg at the Regionalliga, West of Austria on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Bischofshofen-Wals-Grunau15:00

Bischofshofen - Wals-Grunau

Bischofshofen are playing Wals-Grunau at the Regionalliga, West of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Anif-Salzburg-2-Hohenems15:30

Anif-Salzburg-2 - Hohenems

Anif-Salzburg-2 are playing Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Dornbirn-St. Johann16:00

Dornbirn - St. Johann

Dornbirn are playing St. Johann at the Regionalliga, West of Austria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Schwaz-Altach-216:00

Schwaz - Altach-2

Schwaz are playing Altach-2 at the Regionalliga, West of Austria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Team Wiener Linien-St. Polten-216:00

Team Wiener Linien - St. Polten-2

Team Wiener Linien are playing St. Polten-2 at the Regionalliga, Ost of Austria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Vorderland W-Bergheim W11:00

Vorderland W - Bergheim W

Vorderland W are playing Bergheim W at the Frauenliga - Women of Austria on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Altenmarkt W-Union Kleinmunchen W15:00

Altenmarkt W - Union Kleinmunchen W

Altenmarkt W are playing Union Kleinmunchen W at the Frauenliga - Women of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Sturm W-St. Polten W15:10

Sturm W - St. Polten W

Sturm W are playing St. Polten W at the Frauenliga - Women of Austria on August 18. The match will kick off 15:10 UTC.

Sabail-Qarabag14:30

Sabail - Qarabag

Sabail are playing Qarabag at the Premier League of Azerbaijan on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Zira-Kesla16:30

Zira - Kesla

Zira are playing Kesla at the Premier League of Azerbaijan on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

FC Minsk-Smolevichi-STI13:45

FC Minsk - Smolevichi-STI

FC Minsk are playing Smolevichi-STI at the Premier League of Belarus on August 18. The match will kick off 13:45 UTC.

Torpedo-BelAZ-Isloch15:45

Torpedo-BelAZ - Isloch

Torpedo-BelAZ are playing Isloch at the Premier League of Belarus on August 18. The match will kick off 15:45 UTC.

NaftanYuA-Stroy-DYuSShPostponedPst

Naftan - YuA-Stroy-DYuSSh

Naftan are playing YuA-Stroy-DYuSSh at the 1. Division of Belarus on August 18.

Baranovichi-Volna14:00

Baranovichi - Volna

Baranovichi are playing Volna at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Lida-Energetik-BGU14:00

Lida - Energetik-BGU

Lida are playing Energetik-BGU at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Orsha-Slonim14:00

Orsha - Slonim

Orsha are playing Slonim at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Belshina-Granit15:00

Belshina - Granit

Belshina are playing Granit at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Cist-Smorgon15:00

Cist - Smorgon

Cist are playing Smorgon at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Khimik Svetlogorsk-Lokomotiv Gomel15:00

Khimik Svetlogorsk - Lokomotiv Gomel

Khimik Svetlogorsk are playing Lokomotiv Gomel at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

YuA-Stroy-DYuSSh-Naftan15:00

YuA-Stroy-DYuSSh - Naftan

YuA-Stroy-DYuSSh are playing Naftan at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Westerlo-St. Gilloise15:00

Westerlo - St. Gilloise

Westerlo are playing St. Gilloise at the First Division B, Opening of Belgium on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Tubize-Roeselare18:30

Tubize - Roeselare

Tubize are playing Roeselare at the First Division B, Opening of Belgium on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Celik Zenica-FK Zvijezda15:00

Celik Zenica - FK Zvijezda

Celik Zenica are playing FK Zvijezda at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Krupa na Vrbasu-Gabela15:00

Krupa na Vrbasu - Gabela

Krupa na Vrbasu are playing Gabela at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Radnik-Mladost Doboj15:00

Radnik - Mladost Doboj

Radnik are playing Mladost Doboj at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Botev Galabovo-Lovech15:00

Botev Galabovo - Lovech

Botev Galabovo are playing Lovech at the B PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Kariana Erden-Strumska slava15:00

Kariana Erden - Strumska slava

Kariana Erden are playing Strumska slava at the B PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Pomorie-Nesebr15:00

Pomorie - Nesebr

Pomorie are playing Nesebr at the B PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Tsarsko selo-Lokomotiv G-O15:00

Tsarsko selo - Lokomotiv G-O

Tsarsko selo are playing Lokomotiv G-O at the B PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Pardubice4 - 0ChrudimFull TimeFT

Pardubice - Chrudim

Pardubice played Chrudim at the FNL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. Pardubice won 4-0.

Sokolov2 - 2JihlavaFull TimeFT

Sokolov - Jihlava

Sokolov played Jihlava at the FNL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Prostejov-Hradec Kralove15:00

Prostejov - Hradec Kralove

Prostejov are playing Hradec Kralove at the FNL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Vitkovice-Varnsdorf15:00

Vitkovice - Varnsdorf

Vitkovice are playing Varnsdorf at the FNL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Brno U-191 - 0Zlin U-1950'

Brno U-19 - Zlin U-19

Brno U-19 are playing Zlin U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Brno U-19 is winning 1-0.

Slavia Praha U-192 - 0Pribram U-1946'

Slavia Praha U-19 - Pribram U-19

Slavia Praha U-19 are playing Pribram U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Slavia Praha U-19 is winning 2-0.

Slovacko U-191 - 2Ostrava U-1952'

Slovacko U-19 - Ostrava U-19

Slovacko U-19 are playing Ostrava U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Ostrava U-19 is winning 1-2.

Sparta Prague U-192 - 0Budejovice U-19Half TimeHT

Sparta Prague U-19 - Budejovice U-19

Sparta Prague U-19 are playing Budejovice U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's half time and Sparta Prague U-19 is winning 2-0.

Plzen U-19-Jihlava U-1911:00

Plzen U-19 - Jihlava U-19

Plzen U-19 are playing Jihlava U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Pardubice U-19-Dukla Praha U-1911:15

Pardubice U-19 - Dukla Praha U-19

Pardubice U-19 are playing Dukla Praha U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match will kick off 11:15 UTC.

Hradec Kralove W-Plzen W08:30

Hradec Kralove W - Plzen W

Hradec Kralove W are playing Plzen W at the 1 Liga - Women of Czech Republic on August 18. The match will kick off 08:30 UTC.

Odra Petrkovice2 - 1Viktoria Otrokovice90 +3'

Odra Petrkovice - Viktoria Otrokovice

Odra Petrkovice are playing Viktoria Otrokovice at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. It's the second half and Odra Petrkovice is winning 2-1.

Jiskra Rymarov-Unichov14:30

Jiskra Rymarov - Unichov

Jiskra Rymarov are playing Unichov at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Lisen-Hlucin14:30

Lisen - Hlucin

Lisen are playing Hlucin at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Spartak Hulin-Dolni Benesov14:30

Spartak Hulin - Dolni Benesov

Spartak Hulin are playing Dolni Benesov at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Uhersky Brod-Velke Mezirici14:30

Uhersky Brod - Velke Mezirici

Uhersky Brod are playing Velke Mezirici at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Valasske Mezirici-Hanacka14:30

Valasske Mezirici - Hanacka

Valasske Mezirici are playing Hanacka at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Frydek Mistek-Vrchovina15:00

Frydek Mistek - Vrchovina

Frydek Mistek are playing Vrchovina at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Hodonin-Sardice-Vyskov15:00

Hodonin-Sardice - Vyskov

Hodonin-Sardice are playing Vyskov at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Pisek3 - 3BenesovFull TimeFT

Pisek - Benesov

Pisek played Benesov at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Radotin0 - 1Sokol Zapy90 +5'

Radotin - Sokol Zapy

Radotin are playing Sokol Zapy at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. It's the second half and Sokol Zapy is winning 0-1.

Slavoj Vysehrad1 - 1Kraluv Dvur90 +5'

Slavoj Vysehrad - Kraluv Dvur

Slavoj Vysehrad are playing Kraluv Dvur at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Litomericko1 - 1Loko Vltavin77'

Litomericko - Loko Vltavin

Litomericko are playing Loko Vltavin at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:30 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Sokol Zivanice-Domazlice15:00

Sokol Zivanice - Domazlice

Sokol Zivanice are playing Domazlice at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Usti nad Orlici-Prevysov15:00

Usti nad Orlici - Prevysov

Usti nad Orlici are playing Prevysov at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Vejgaard B-Sydvest11:00

Vejgaard B - Sydvest

Vejgaard B are playing Sydvest at the Division 2, Group 1 of Denmark on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Kjellerup-Dalum11:30

Kjellerup - Dalum

Kjellerup are playing Dalum at the Division 2, Group 1 of Denmark on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Aarhus Fremad-Tarup-Paarup IF12:00

Aarhus Fremad - Tarup-Paarup IF

Aarhus Fremad are playing Tarup-Paarup IF at the Division 2, Group 1 of Denmark on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Brabrand-Odder12:00

Brabrand - Odder

Brabrand are playing Odder at the Division 2, Group 1 of Denmark on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

BSF W-B 93 W11:00

BSF W - B 93 W

BSF W are playing B 93 W at the Elitedivisionen - Women of Denmark on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Brondby W-OB Odense W11:00

Brondby W - OB Odense W

Brondby W are playing OB Odense W at the Elitedivisionen - Women of Denmark on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

VSK Aarhus W-Thisted W11:00

VSK Aarhus W - Thisted W

VSK Aarhus W are playing Thisted W at the Elitedivisionen - Women of Denmark on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

HIK-Skovshoved11:00

HIK - Skovshoved

HIK are playing Skovshoved at the Division 2, Group 2 of Denmark on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Frem-Vanlose IF12:00

Frem - Vanlose IF

Frem are playing Vanlose IF at the Division 2, Group 2 of Denmark on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Hillerod-Bronshoj12:00

Hillerod - Bronshoj

Hillerod are playing Bronshoj at the Division 2, Group 2 of Denmark on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Marienlyst-B 93 Copenhagen12:00

Marienlyst - B 93 Copenhagen

Marienlyst are playing B 93 Copenhagen at the Division 2, Group 2 of Denmark on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Aldershot-Harrogate Town14:00

Aldershot - Harrogate Town

Aldershot are playing Harrogate Town at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Barnet-Ebbsfleet Utd14:00

Barnet - Ebbsfleet Utd

Barnet are playing Ebbsfleet Utd at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Braintree Town-Havant and Waterlooville14:00

Braintree Town - Havant and Waterlooville

Braintree Town are playing Havant and Waterlooville at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bromley-Gateshead14:00

Bromley - Gateshead

Bromley are playing Gateshead at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Eastleigh-Wrexham14:00

Eastleigh - Wrexham

Eastleigh are playing Wrexham at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Fylde-Dover14:00

Fylde - Dover

Fylde are playing Dover at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Halifax-Dagenham and Redbridge14:00

Halifax - Dagenham and Redbridge

Halifax are playing Dagenham and Redbridge at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hartlepool-Maidenhead Utd14:00

Hartlepool - Maidenhead Utd

Hartlepool are playing Maidenhead Utd at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Leyton Orient-Boreham14:00

Leyton Orient - Boreham

Leyton Orient are playing Boreham at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Maidstone Utd-Barrow14:00

Maidstone Utd - Barrow

Maidstone Utd are playing Barrow at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Salford City-Chesterfield14:00

Salford City - Chesterfield

Salford City are playing Chesterfield at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Solihull Moors-Sutton Utd14:00

Solihull Moors - Sutton Utd

Solihull Moors are playing Sutton Utd at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Accrington Stanley-Charlton Athletic14:00

Accrington Stanley - Charlton Athletic

Accrington Stanley are playing Charlton Athletic at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Barnsley-Wimbledon14:00

Barnsley - Wimbledon

Barnsley are playing Wimbledon at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Burton Albion-Doncaster Rovers14:00

Burton Albion - Doncaster Rovers

Burton Albion are playing Doncaster Rovers at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Coventry-Plymouth14:00

Coventry - Plymouth

Coventry are playing Plymouth at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Fleetwood Town-Rochdale14:00

Fleetwood Town - Rochdale

Fleetwood Town are playing Rochdale at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Peterborough United-Luton14:00

Peterborough United - Luton

Peterborough United are playing Luton at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Portsmouth-Oxford United14:00

Portsmouth - Oxford United

Portsmouth are playing Oxford United at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Shrewsbury-Blackpool14:00

Shrewsbury - Blackpool

Shrewsbury are playing Blackpool at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Southend United-Bradford14:00

Southend United - Bradford

Southend United are playing Bradford at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Walsall-Gillingham14:00

Walsall - Gillingham

Walsall are playing Gillingham at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Wycombe Wanderers-Bristol Rovers14:00

Wycombe Wanderers - Bristol Rovers

Wycombe Wanderers are playing Bristol Rovers at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Grimsby-Lincoln City12:00

Grimsby - Lincoln City

Grimsby are playing Lincoln City at the League Two of England on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Bury-Forest Green14:00

Bury - Forest Green

Bury are playing Forest Green at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Cheltenham Town-Carlisle14:00

Cheltenham Town - Carlisle

Cheltenham Town are playing Carlisle at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Crewe-Milton Keynes Dons14:00

Crewe - Milton Keynes Dons

Crewe are playing Milton Keynes Dons at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Exeter-Newport14:00

Exeter - Newport

Exeter are playing Newport at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Mansfield Town-Colchester14:00

Mansfield Town - Colchester

Mansfield Town are playing Colchester at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Northampton-Cambridge United14:00

Northampton - Cambridge United

Northampton are playing Cambridge United at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Oldham Athletic-Macclesfield Town14:00

Oldham Athletic - Macclesfield Town

Oldham Athletic are playing Macclesfield Town at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Port Vale-Crawley Town14:00

Port Vale - Crawley Town

Port Vale are playing Crawley Town at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Stevenage-Morecambe14:00

Stevenage - Morecambe

Stevenage are playing Morecambe at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Swindon Town-Tranmere Rovers14:00

Swindon Town - Tranmere Rovers

Swindon Town are playing Tranmere Rovers at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bath-Dulwich Hamlet14:00

Bath - Dulwich Hamlet

Bath are playing Dulwich Hamlet at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Billericay-Weston-super-Mare14:00

Billericay - Weston-super-Mare

Billericay are playing Weston-super-Mare at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Concord Rangers-Hungerford Town14:00

Concord Rangers - Hungerford Town

Concord Rangers are playing Hungerford Town at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dartford-Wealdstone14:00

Dartford - Wealdstone

Dartford are playing Wealdstone at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Eastbourne Borough-Chippenham14:00

Eastbourne Borough - Chippenham

Eastbourne Borough are playing Chippenham at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Gloucester City-East Thurrock14:00

Gloucester City - East Thurrock

Gloucester City are playing East Thurrock at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hampton and Richmond-Chelmsford14:00

Hampton and Richmond - Chelmsford

Hampton and Richmond are playing Chelmsford at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hemel-Woking14:00

Hemel - Woking

Hemel are playing Woking at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Oxford City-St Albans14:00

Oxford City - St Albans

Oxford City are playing St Albans at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Slough Town-Torquay14:00

Slough Town - Torquay

Slough Town are playing Torquay at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Truro City-Welling United14:00

Truro City - Welling United

Truro City are playing Welling United at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Alfreton Town-Blyth Spartans14:00

Alfreton Town - Blyth Spartans

Alfreton Town are playing Blyth Spartans at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Altrincham-Boston United14:00

Altrincham - Boston United

Altrincham are playing Boston United at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Ashton United-Brackley14:00

Ashton United - Brackley

Ashton United are playing Brackley at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bradford PA-Stockport14:00

Bradford PA - Stockport

Bradford PA are playing Stockport at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Chorley-Hereford14:00

Chorley - Hereford

Chorley are playing Hereford at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Kidderminster-Darlington14:00

Kidderminster - Darlington

Kidderminster are playing Darlington at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Leamington-Guiseley14:00

Leamington - Guiseley

Leamington are playing Guiseley at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Nuneaton-Southport14:00

Nuneaton - Southport

Nuneaton are playing Southport at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Spennymoor Town-Telford United14:00

Spennymoor Town - Telford United

Spennymoor Town are playing Telford United at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

York City-Curzon Ashton14:00

York City - Curzon Ashton

York City are playing Curzon Ashton at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Basingstoke Town-Poole Town14:00

Basingstoke Town - Poole Town

Basingstoke Town are playing Poole Town at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hartley Wintney-Frome Town14:00

Hartley Wintney - Frome Town

Hartley Wintney are playing Frome Town at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hendon-Farnborough14:00

Hendon - Farnborough

Hendon are playing Farnborough at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Kings Langley-Taunton Town14:00

Kings Langley - Taunton Town

Kings Langley are playing Taunton Town at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Merthyr T-Gosport Borough14:00

Merthyr T - Gosport Borough

Merthyr T are playing Gosport Borough at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Metropolitan Police-Swindon Supermarine14:00

Metropolitan Police - Swindon Supermarine

Metropolitan Police are playing Swindon Supermarine at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Salisbury-Dorchester Town14:00

Salisbury - Dorchester Town

Salisbury are playing Dorchester Town at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Staines Town-Chesham United14:00

Staines Town - Chesham United

Staines Town are playing Chesham United at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Tiverton Town-Walton Casuals14:00

Tiverton Town - Walton Casuals

Tiverton Town are playing Walton Casuals at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Weymouth-Beaconsfield Town14:00

Weymouth - Beaconsfield Town

Weymouth are playing Beaconsfield Town at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Wimborne Town-Harrow Borough14:00

Wimborne Town - Harrow Borough

Wimborne Town are playing Harrow Borough at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bognor Regis Town-Bishops Stortford14:00

Bognor Regis Town - Bishops Stortford

Bognor Regis Town are playing Bishops Stortford at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Brightlingsea Regent-Margate14:00

Brightlingsea Regent - Margate

Brightlingsea Regent are playing Margate at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Carshalton Athletic-Kingstonian14:00

Carshalton Athletic - Kingstonian

Carshalton Athletic are playing Kingstonian at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Corinthian-Casuals-Merstham14:00

Corinthian-Casuals - Merstham

Corinthian-Casuals are playing Merstham at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dorking Wanderers-Lewes14:00

Dorking Wanderers - Lewes

Dorking Wanderers are playing Lewes at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Enfield Town-Hornchurch14:00

Enfield Town - Hornchurch

Enfield Town are playing Hornchurch at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Harlow Town-Worthing14:00

Harlow Town - Worthing

Harlow Town are playing Worthing at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Leatherhead-Haringey Borough14:00

Leatherhead - Haringey Borough

Leatherhead are playing Haringey Borough at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Potters Bar Town-Whitehawk14:00

Potters Bar Town - Whitehawk

Potters Bar Town are playing Whitehawk at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Tonbridge Angels-Burgess Hill Town14:00

Tonbridge Angels - Burgess Hill Town

Tonbridge Angels are playing Burgess Hill Town at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Wingate and Finchley-Folkestone Invicta14:00

Wingate and Finchley - Folkestone Invicta

Wingate and Finchley are playing Folkestone Invicta at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Grantham Town-Bamber Bridge14:00

Grantham Town - Bamber Bridge

Grantham Town are playing Bamber Bridge at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hednesford Town-Scarborough Athletic14:00

Hednesford Town - Scarborough Athletic

Hednesford Town are playing Scarborough Athletic at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hyde-Basford United14:00

Hyde - Basford United

Hyde are playing Basford United at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Marine-North Ferriby14:00

Marine - North Ferriby

Marine are playing North Ferriby at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Matlock Town-Lancaster14:00

Matlock Town - Lancaster

Matlock Town are playing Lancaster at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Nantwich-Gainsborough14:00

Nantwich - Gainsborough

Nantwich are playing Gainsborough at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

South Shields-Witton Albion14:00

South Shields - Witton Albion

South Shields are playing Witton Albion at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Stalybridge-Mickleover Sports14:00

Stalybridge - Mickleover Sports

Stalybridge are playing Mickleover Sports at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Warrington Town-Farsley14:00

Warrington Town - Farsley

Warrington Town are playing Farsley at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Whitby Town-Buxton14:00

Whitby Town - Buxton

Whitby Town are playing Buxton at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Workington-Stafford Rangers14:00

Workington - Stafford Rangers

Workington are playing Stafford Rangers at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Banbury United-Leiston14:00

Banbury United - Leiston

Banbury United are playing Leiston at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Biggleswade Town-Bedworth United14:00

Biggleswade Town - Bedworth United

Biggleswade Town are playing Bedworth United at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Coalville Town-Alvechurch14:00

Coalville Town - Alvechurch

Coalville Town are playing Alvechurch at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Kettering-Halesowen Town14:00

Kettering - Halesowen Town

Kettering are playing Halesowen Town at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Lowestoft Town-Hitchin Town14:00

Lowestoft Town - Hitchin Town

Lowestoft Town are playing Hitchin Town at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Needham Market-Barwell14:00

Needham Market - Barwell

Needham Market are playing Barwell at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Redditch United-St Ives Town14:00

Redditch United - St Ives Town

Redditch United are playing St Ives Town at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Royston Town-Stratford Town14:00

Royston Town - Stratford Town

Royston Town are playing Stratford Town at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

St Neots Town-Rushall Olympic14:00

St Neots Town - Rushall Olympic

St Neots Town are playing Rushall Olympic at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Stourbridge-Rushden-Diamonds14:00

Stourbridge - Rushden-Diamonds

Stourbridge are playing Rushden-Diamonds at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Tamworth-Kings Lynn Town14:00

Tamworth - Kings Lynn Town

Tamworth are playing Kings Lynn Town at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Paide-Nomme Kalju13:00

Paide - Nomme Kalju

Paide are playing Nomme Kalju at the Meistriliiga of Estonia on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Maardu-Flora-212:00

Maardu - Flora-2

Maardu are playing Flora-2 at the Esiliiga A of Estonia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Aland United W-PK-35 W14:00

Aland United W - PK-35 W

Aland United W are playing PK-35 W at the Naisten Liiga - Women of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

ONS W-Ilves W14:00

ONS W - Ilves W

ONS W are playing Ilves W at the Naisten Liiga - Women of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Pallokissat W-Honka W14:00

Pallokissat W - Honka W

Pallokissat W are playing Honka W at the Naisten Liiga - Women of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

TPS W-HJK Helsinki W14:00

TPS W - HJK Helsinki W

TPS W are playing HJK Helsinki W at the Naisten Liiga - Women of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

TiPS W-JyPK W14:00

TiPS W - JyPK W

TiPS W are playing JyPK W at the Naisten Liiga - Women of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

JIPPO-JaPS14:00

JIPPO - JaPS

JIPPO are playing JaPS at the Kakkonen, Group A of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

MyPa-LPS14:00

MyPa - LPS

MyPa are playing LPS at the Kakkonen, Group A of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

PKKU-FCV14:00

PKKU - FCV

PKKU are playing FCV at the Kakkonen, Group A of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Marignane Gignac-Tours16:00

Marignane Gignac - Tours

Marignane Gignac are playing Tours at the National 1 of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Consolat Marseille-Marseille Endoume16:00

Consolat Marseille - Marseille Endoume

Consolat Marseille are playing Marseille Endoume at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Grasse-Jura Sud16:00

Grasse - Jura Sud

Grasse are playing Jura Sud at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Lyon-2-Monaco-216:00

Lyon-2 - Monaco-2

Lyon-2 are playing Monaco-2 at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Marseille-2-Frejus16:00

Marseille-2 - Frejus

Marseille-2 are playing Frejus at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Martigues-Hyeres16:00

Martigues - Hyeres

Martigues are playing Hyeres at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Saint-Priest-Chasselay16:00

Saint-Priest - Chasselay

Saint-Priest are playing Chasselay at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Toulon-Pontarlier16:00

Toulon - Pontarlier

Toulon are playing Pontarlier at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Nice-2-Annecy17:00

Nice-2 - Annecy

Nice-2 are playing Annecy at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Blois-Moulins16:00

Blois - Moulins

Blois are playing Moulins at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Bordeaux-2-Stade Montois16:00

Bordeaux-2 - Stade Montois

Bordeaux-2 are playing Stade Montois at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Le Puy Auvergne-Colomiers16:00

Le Puy Auvergne - Colomiers

Le Puy Auvergne are playing Colomiers at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Les Herbiers-Romorantin16:00

Les Herbiers - Romorantin

Les Herbiers are playing Romorantin at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Saint-Etienne-2-Trelissac16:00

Saint-Etienne-2 - Trelissac

Saint-Etienne-2 are playing Trelissac at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Sete-Stade Bordelais16:00

Sete - Stade Bordelais

Sete are playing Stade Bordelais at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

St Pryve-Nimes-216:00

St Pryve - Nimes-2

St Pryve are playing Nimes-2 at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Bergerac-Andrezieux Boutheon16:30

Bergerac - Andrezieux Boutheon

Bergerac are playing Andrezieux Boutheon at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Boulogne-Billancourt-Saint-Malo16:00

Boulogne-Billancourt - Saint-Malo

Boulogne-Billancourt are playing Saint-Malo at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Chartres-Mantes16:00

Chartres - Mantes

Chartres are playing Mantes at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Le Havre-2-Stade Briochin16:00

Le Havre-2 - Stade Briochin

Le Havre-2 are playing Stade Briochin at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Nantes-2-Granville16:00

Nantes-2 - Granville

Nantes-2 are playing Granville at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Oissel-Vitre16:00

Oissel - Vitre

Oissel are playing Vitre at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Poissy-PSG-216:00

Poissy - PSG-2

Poissy are playing PSG-2 at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Stade BriochinLe Havre-2PostponedPst

Stade Briochin - Le Havre-2

Stade Briochin are playing Le Havre-2 at the National 2, Group C of France on August 18.

Lorient-2-Vannes17:00

Lorient-2 - Vannes

Lorient-2 are playing Vannes at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Lens-2-Belfort14:00

Lens-2 - Belfort

Lens-2 are playing Belfort at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

St. Maur Lusi-Schiltigheim14:00

St. Maur Lusi - Schiltigheim

St. Maur Lusi are playing Schiltigheim at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Haguenau-Creteil15:00

Haguenau - Creteil

Haguenau are playing Creteil at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Feignies-Sainte Genevieve16:00

Feignies - Sainte Genevieve

Feignies are playing Sainte Genevieve at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Fleury-Merogis-Bobigny16:00

Fleury-Merogis - Bobigny

Fleury-Merogis are playing Bobigny at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Iris Croix-Sedan16:00

Iris Croix - Sedan

Iris Croix are playing Sedan at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Lille-2-Epinal16:00

Lille-2 - Epinal

Lille-2 are playing Epinal at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Reims-2-Arras16:00

Reims-2 - Arras

Reims-2 are playing Arras at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Chikhura-Rustavi13:30

Chikhura - Rustavi

Chikhura are playing Rustavi at the Erovnuli Liga of Georgia on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Dinamo Tb.-Samtredia16:00

Dinamo Tb. - Samtredia

Dinamo Tb. are playing Samtredia at the Erovnuli Liga of Georgia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Wolfsburg-2-Eintracht Norderstedt11:00

Wolfsburg-2 - Eintracht Norderstedt

Wolfsburg-2 are playing Eintracht Norderstedt at the Regionalliga Nord of Germany on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Lubeck-Lupo-Martini12:00

Lubeck - Lupo-Martini

Lubeck are playing Lupo-Martini at the Regionalliga Nord of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Werder-2LSK HansaPostponedPst

Werder-2 - LSK Hansa

Werder-2 are playing LSK Hansa at the Regionalliga Nord of Germany on August 18.

Holstein Kiel-2-Hamburger-216:30

Holstein Kiel-2 - Hamburger-2

Holstein Kiel-2 are playing Hamburger-2 at the Regionalliga Nord of Germany on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Balingen-FSV Frankfurt12:00

Balingen - FSV Frankfurt

Balingen are playing FSV Frankfurt at the Regionalliga Sudwest of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Kickers Offenbach-Hoffenheim-212:00

Kickers Offenbach - Hoffenheim-2

Kickers Offenbach are playing Hoffenheim-2 at the Regionalliga Sudwest of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Pirmasens-Hessen Dreieich12:00

Pirmasens - Hessen Dreieich

Pirmasens are playing Hessen Dreieich at the Regionalliga Sudwest of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Stuttgart-2-Eintracht Stadtallendorf12:00

Stuttgart-2 - Eintracht Stadtallendorf

Stuttgart-2 are playing Eintracht Stadtallendorf at the Regionalliga Sudwest of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Waldhof Mannheim-Freiburg-212:00

Waldhof Mannheim - Freiburg-2

Waldhof Mannheim are playing Freiburg-2 at the Regionalliga Sudwest of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Herkenrath-Bonner SC12:00

Herkenrath - Bonner SC

Herkenrath are playing Bonner SC at the Regionalliga West of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

SV Lippstadt-Kaan-Marienborn12:00

SV Lippstadt - Kaan-Marienborn

SV Lippstadt are playing Kaan-Marienborn at the Regionalliga West of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Verl-Wuppertaler12:00

Verl - Wuppertaler

Verl are playing Wuppertaler at the Regionalliga West of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Greuther Furth-2-Augsburg-212:00

Greuther Furth-2 - Augsburg-2

Greuther Furth-2 are playing Augsburg-2 at the Regionalliga Bayern of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Ingolstadt-2-Schalding-Heining12:00

Ingolstadt-2 - Schalding-Heining

Ingolstadt-2 are playing Schalding-Heining at the Regionalliga Bayern of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Nurnberg-2-Memmingen12:00

Nurnberg-2 - Memmingen

Nurnberg-2 are playing Memmingen at the Regionalliga Bayern of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Pipinsried-Illertissen15:00

Pipinsried - Illertissen

Pipinsried are playing Illertissen at the Regionalliga Bayern of Germany on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Hannover U-19-Niendorfer U-1911:00

Hannover U-19 - Niendorfer U-19

Hannover U-19 are playing Niendorfer U-19 at the U-19 Bundesliga, Nord-Nordost of Germany on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

FSV Frankfurt U-190 - 0Bayern U-1947'

FSV Frankfurt U-19 - Bayern U-19

FSV Frankfurt U-19 are playing Bayern U-19 at the U-19 Bundesliga, Sud-Sudwest of Germany on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Bayern Hof-Neumarkt ASV13:00

Bayern Hof - Neumarkt ASV

Bayern Hof are playing Neumarkt ASV at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Wurzburger FV-Wurzburger Kickers-213:00

Wurzburger FV - Wurzburger Kickers-2

Wurzburger FV are playing Wurzburger Kickers-2 at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

ATSV Erlangen-Abtswind14:00

ATSV Erlangen - Abtswind

ATSV Erlangen are playing Abtswind at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Aubstadt-Ammerthal14:00

Aubstadt - Ammerthal

Aubstadt are playing Ammerthal at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Gebenbach-Erlangen-Bruck14:00

Gebenbach - Erlangen-Bruck

Gebenbach are playing Erlangen-Bruck at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Sand-Grosbardorf14:00

Sand - Grosbardorf

Sand are playing Grosbardorf at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

SandWurzburger FVPostponedPst

Sand - Wurzburger FV

Sand are playing Wurzburger FV at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18.

Ismaning-Dachau12:00

Ismaning - Dachau

Ismaning are playing Dachau at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Pullach-Vilzing12:00

Pullach - Vilzing

Pullach are playing Vilzing at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Schwaben Augsburg-Sonthofen13:00

Schwaben Augsburg - Sonthofen

Schwaben Augsburg are playing Sonthofen at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Kottern-1860 Munchen-214:00

Kottern - 1860 Munchen-2

Kottern are playing 1860 Munchen-2 at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Unterfohring-Nordlingen15:00

Unterfohring - Nordlingen

Unterfohring are playing Nordlingen at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Baunatal-RW Hadamar13:00

Baunatal - RW Hadamar

Baunatal are playing RW Hadamar at the Oberliga, Hessen of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Bayern Alzenau-Viktoria Griesheim13:00

Bayern Alzenau - Viktoria Griesheim

Bayern Alzenau are playing Viktoria Griesheim at the Oberliga, Hessen of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Giesen-Lehnerz13:00

Giesen - Lehnerz

Giesen are playing Lehnerz at the Oberliga, Hessen of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Hunfelder SV-Hessen Kassel13:00

Hunfelder SV - Hessen Kassel

Hunfelder SV are playing Hessen Kassel at the Oberliga, Hessen of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Heider SV-Schilksee12:00

Heider SV - Schilksee

Heider SV are playing Schilksee at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

TSB Flensburg-TSV Lagerdorf12:00

TSB Flensburg - TSV Lagerdorf

TSB Flensburg are playing TSV Lagerdorf at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Union Neumunster-Eutiner SV12:00

Union Neumunster - Eutiner SV

Union Neumunster are playing Eutiner SV at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Bordesholm-Lubeck-213:00

Bordesholm - Lubeck-2

Bordesholm are playing Lubeck-2 at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Kropp-Frisia 0314:00

Kropp - Frisia 03

Kropp are playing Frisia 03 at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

NTSV Strand-Neumunster14:00

NTSV Strand - Neumunster

NTSV Strand are playing Neumunster at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Goppinger SV-Neckarsulmer SU12:00

Goppinger SV - Neckarsulmer SU

Goppinger SV are playing Neckarsulmer SU at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Ravensburg-Germania Friedrichstal12:00

Ravensburg - Germania Friedrichstal

Ravensburg are playing Germania Friedrichstal at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Villingen-SGV Freiberg13:00

Villingen - SGV Freiberg

Villingen are playing SGV Freiberg at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Bahlinger SC-Normannia Gmund13:30

Bahlinger SC - Normannia Gmund

Bahlinger SC are playing Normannia Gmund at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Bissingen-Ilshofen13:30

Bissingen - Ilshofen

Bissingen are playing Ilshofen at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Spielberg-Backnang13:30

Spielberg - Backnang

Spielberg are playing Backnang at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Werder-3-Geestemunde11:00

Werder-3 - Geestemunde

Werder-3 are playing Geestemunde at the Oberliga, Bremen of Germany on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Brinkumer SV-Habenhauser FV12:00

Brinkumer SV - Habenhauser FV

Brinkumer SV are playing Habenhauser FV at the Oberliga, Bremen of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Atlas Delmenhorst-Borussia Hildesheim14:00

Atlas Delmenhorst - Borussia Hildesheim

Atlas Delmenhorst are playing Borussia Hildesheim at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Cloppenburg-Wolfenbuttel14:00

Cloppenburg - Wolfenbuttel

Cloppenburg are playing Wolfenbuttel at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Gifhorn-HSC Hannover14:00

Gifhorn - HSC Hannover

Gifhorn are playing HSC Hannover at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Wunstorf-Eintracht Northeim14:00

Wunstorf - Eintracht Northeim

Wunstorf are playing Eintracht Northeim at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Eintracht Trier-Pfeddersheim13:00

Eintracht Trier - Pfeddersheim

Eintracht Trier are playing Pfeddersheim at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Hassia Bingen-Karbach13:30

Hassia Bingen - Karbach

Hassia Bingen are playing Karbach at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Idar-Oberstein-Diefflen13:30

Idar-Oberstein - Diefflen

Idar-Oberstein are playing Diefflen at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Mechtersheim-Jagersburg13:30

Mechtersheim - Jagersburg

Mechtersheim are playing Jagersburg at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Rochling Wolklingen-Engers 0713:30

Rochling Wolklingen - Engers 07

Rochling Wolklingen are playing Engers 07 at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Ferencvaros-Paks15:00

Ferencvaros - Paks

Ferencvaros are playing Paks at the NB I of Hungary on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Diosgyor-Haladas17:30

Diosgyor - Haladas

Diosgyor are playing Haladas at the NB I of Hungary on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Honved-Vidi17:30

Honved - Vidi

Honved are playing Vidi at the NB I of Hungary on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Puskas-Varda17:30

Puskas - Varda

Puskas are playing Varda at the NB I of Hungary on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Ujpest-Mezokovesd17:30

Ujpest - Mezokovesd

Ujpest are playing Mezokovesd at the NB I of Hungary on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

IBV Vestmannaeyjar-Keflavik16:00

IBV Vestmannaeyjar - Keflavik

IBV Vestmannaeyjar are playing Keflavik at the Premier League of Iceland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

IR Reykjavik-IA Akranes14:00

IR Reykjavik - IA Akranes

IR Reykjavik are playing IA Akranes at the 1. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Selfoss-Haukar14:00

Selfoss - Haukar

Selfoss are playing Haukar at the 1. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

HK-Thor16:00

HK - Thor

HK are playing Thor at the 1. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Magni-Leiknir R.16:00

Magni - Leiknir R.

Magni are playing Leiknir R. at the 1. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Fjardabyggd-Afturelding14:00

Fjardabyggd - Afturelding

Fjardabyggd are playing Afturelding at the 2. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Grotta Seltjarnarnes-Hottur14:00

Grotta Seltjarnarnes - Hottur

Grotta Seltjarnarnes are playing Hottur at the 2. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Throttur Vogar-Leiknir F14:00

Throttur Vogar - Leiknir F

Throttur Vogar are playing Leiknir F at the 2. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Vestri-Vidir Gardur14:00

Vestri - Vidir Gardur

Vestri are playing Vidir Gardur at the 2. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Cobh Ramblers-UCD18:45

Cobh Ramblers - UCD

Cobh Ramblers are playing UCD at the 1 division of Ireland on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

FK Jelgava-Riga15:00

FK Jelgava - Riga

FK Jelgava are playing Riga at the Virsliga of Latvia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Liepaja-FS Metta LU17:00

Liepaja - FS Metta LU

Liepaja are playing FS Metta LU at the Virsliga of Latvia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Auda-Daugava D11:00

Auda - Daugava D

Auda are playing Daugava D at the 1.Liga of Latvia on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Grobina-Smiltene12:00

Grobina - Smiltene

Grobina are playing Smiltene at the 1.Liga of Latvia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

JDFS Alberts-Balvu13:00

JDFS Alberts - Balvu

JDFS Alberts are playing Balvu at the 1.Liga of Latvia on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Staiceles Bebri-FK Rezekne14:00

Staiceles Bebri - FK Rezekne

Staiceles Bebri are playing FK Rezekne at the 1.Liga of Latvia on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Tukums-Super Nova14:00

Tukums - Super Nova

Tukums are playing Super Nova at the 1.Liga of Latvia on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Lietava0 - 0Palanga7'

Lietava - Palanga

Lietava are playing Palanga at the A Lyga of Lithuania on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

StumbrasSuduvaPostponedPst

Stumbras - Suduva

Stumbras are playing Suduva at the A Lyga of Lithuania on August 18.

Kupiskis-NFA Kaunas10:00

Kupiskis - NFA Kaunas

Kupiskis are playing NFA Kaunas at the 1 Lyga of Lithuania on August 18. The match will kick off 10:00 UTC.

Pakruojis-Dziugas Telsiai13:00

Pakruojis - Dziugas Telsiai

Pakruojis are playing Dziugas Telsiai at the 1 Lyga of Lithuania on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Utenis Utena-Banga13:00

Utenis Utena - Banga

Utenis Utena are playing Banga at the 1 Lyga of Lithuania on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Nevezis-Koralas14:00

Nevezis - Koralas

Nevezis are playing Koralas at the 1 Lyga of Lithuania on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hamrun Spartans-Floriana FC16:30

Hamrun Spartans - Floriana FC

Hamrun Spartans are playing Floriana FC at the Premier Division of Malta on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Mosta-St. Andrews16:30

Mosta - St. Andrews

Mosta are playing St. Andrews at the Premier Division of Malta on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Sliema Wanderers FC-Valletta FC18:30

Sliema Wanderers FC - Valletta FC

Sliema Wanderers FC are playing Valletta FC at the Premier Division of Malta on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Tarxien Rainbows-Gzira United18:45

Tarxien Rainbows - Gzira United

Tarxien Rainbows are playing Gzira United at the Premier Division of Malta on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Buducnost-Lovcen Cetinje15:00

Buducnost - Lovcen Cetinje

Buducnost are playing Lovcen Cetinje at the 1. Division of Montenegro on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Iskra-Grbalj Radanovici15:00

Iskra - Grbalj Radanovici

Iskra are playing Grbalj Radanovici at the 1. Division of Montenegro on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

OFK Titograd-Zeta15:00

OFK Titograd - Zeta

OFK Titograd are playing Zeta at the 1. Division of Montenegro on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Rudar Pljevlja-Sutjeska Niksic15:00

Rudar Pljevlja - Sutjeska Niksic

Rudar Pljevlja are playing Sutjeska Niksic at the 1. Division of Montenegro on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

OFK Petrovac-Mornar17:30

OFK Petrovac - Mornar

OFK Petrovac are playing Mornar at the 1. Division of Montenegro on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Ards-Ballymena Utd14:00

Ards - Ballymena Utd

Ards are playing Ballymena Utd at the Premiership of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Ballymena UtdArdsPostponedPst

Ballymena Utd - Ards

Ballymena Utd are playing Ards at the Premiership of Northern Ireland on August 18.

Crusaders FC-Linfield FC14:00

Crusaders FC - Linfield FC

Crusaders FC are playing Linfield FC at the Premiership of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dungannon Swifts-Cliftonville14:00

Dungannon Swifts - Cliftonville

Dungannon Swifts are playing Cliftonville at the Premiership of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Glentoran FC-Coleraine FC14:00

Glentoran FC - Coleraine FC

Glentoran FC are playing Coleraine FC at the Premiership of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Institute FC-Warrenpoint Town14:00

Institute FC - Warrenpoint Town

Institute FC are playing Warrenpoint Town at the Premiership of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Ballyclare Comrades-Loughgall14:00

Ballyclare Comrades - Loughgall

Ballyclare Comrades are playing Loughgall at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Carrick Ranger-Dundela FC14:00

Carrick Ranger - Dundela FC

Carrick Ranger are playing Dundela FC at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dergview-H-W Welders14:00

Dergview - H-W Welders

Dergview are playing H-W Welders at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Larne FC-Ballinamallard United14:00

Larne FC - Ballinamallard United

Larne FC are playing Ballinamallard United at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Limavady United-Knockbreda14:00

Limavady United - Knockbreda

Limavady United are playing Knockbreda at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Portadown-PSNI14:00

Portadown - PSNI

Portadown are playing PSNI at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Kolbotn W-Trondheims-Orn W13:00

Kolbotn W - Trondheims-Orn W

Kolbotn W are playing Trondheims-Orn W at the Toppserien - Women of Norway on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Lyn W-Klepp W13:00

Lyn W - Klepp W

Lyn W are playing Klepp W at the Toppserien - Women of Norway on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Sandviken W-Roa W13:00

Sandviken W - Roa W

Sandviken W are playing Roa W at the Toppserien - Women of Norway on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Stabek W-Valerenga W13:00

Stabek W - Valerenga W

Stabek W are playing Valerenga W at the Toppserien - Women of Norway on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Lillestrom W-Arna-Bjornar W14:00

Lillestrom W - Arna-Bjornar W

Lillestrom W are playing Arna-Bjornar W at the Toppserien - Women of Norway on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Asker-Honefoss14:00

Asker - Honefoss

Asker are playing Honefoss at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Grorud-Fram Larvik14:00

Grorud - Fram Larvik

Grorud are playing Fram Larvik at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Nybergsund-Elverum14:00

Nybergsund - Elverum

Nybergsund are playing Elverum at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Fredrikstad-Baerum16:00

Fredrikstad - Baerum

Fredrikstad are playing Baerum at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Kjelsas-Bryne11:00

Kjelsas - Bryne

Kjelsas are playing Bryne at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Vidar-Egersund12:00

Vidar - Egersund

Vidar are playing Egersund at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Arendal-Vard-Haugesund13:00

Arendal - Vard-Haugesund

Arendal are playing Vard-Haugesund at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Hodd-KFUM Oslo15:00

Hodd - KFUM Oslo

Hodd are playing KFUM Oslo at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Garbarnia-LKS Lodz15:00

Garbarnia - LKS Lodz

Garbarnia are playing LKS Lodz at the I Liga of Poland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Chrobry Glogow-Rakow15:45

Chrobry Glogow - Rakow

Chrobry Glogow are playing Rakow at the I Liga of Poland on August 18. The match will kick off 15:45 UTC.

OlsztynTychy 71PostponedPst

Olsztyn - Tychy 71

Olsztyn are playing Tychy 71 at the I Liga of Poland on August 18.

Katowice-Wigry S18:00

Katowice - Wigry S

Katowice are playing Wigry S at the I Liga of Poland on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Resovia Rzeszow0 - 0Gornik Leczna8'

Resovia Rzeszow - Gornik Leczna

Resovia Rzeszow are playing Gornik Leczna at the II Liga of Poland on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Stargard-Stal Stalowa Wola14:00

Stargard - Stal Stalowa Wola

Stargard are playing Stal Stalowa Wola at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Elana Torun-Energetyk15:00

Elana Torun - Energetyk

Elana Torun are playing Energetyk at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Pogon Siedlce-Znicz Pruszkow15:00

Pogon Siedlce - Znicz Pruszkow

Pogon Siedlce are playing Znicz Pruszkow at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Siarka Tarnobrzeg-Rozwoj Katowice15:00

Siarka Tarnobrzeg - Rozwoj Katowice

Siarka Tarnobrzeg are playing Rozwoj Katowice at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Radomiak Radom-Olimpia Elblag16:00

Radomiak Radom - Olimpia Elblag

Radomiak Radom are playing Olimpia Elblag at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Widzew-Gryf W17:10

Widzew - Gryf W

Widzew are playing Gryf W at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 17:10 UTC.

Biala Podlaska W-UJ Krakow W09:00

Biala Podlaska W - UJ Krakow W

Biala Podlaska W are playing UJ Krakow W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match will kick off 09:00 UTC.

Olimpia Szczecin W-Gornik Leczna W09:00

Olimpia Szczecin W - Gornik Leczna W

Olimpia Szczecin W are playing Gornik Leczna W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match will kick off 09:00 UTC.

Sosnowiec W1 - 0Mitech Zywiec WHalf TimeHT

Sosnowiec W - Mitech Zywiec W

Sosnowiec W are playing Mitech Zywiec W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's half time and Sosnowiec W is winning 1-0.

UKS Lodz W3 - 0Wroclaw W50'

UKS Lodz W - Wroclaw W

UKS Lodz W are playing Wroclaw W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and UKS Lodz W is winning 3-0.

Katowice W-Walbrzych W11:00

Katowice W - Walbrzych W

Katowice W are playing Walbrzych W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Polonia Poznan W-Medyk Konin W14:00

Polonia Poznan W - Medyk Konin W

Polonia Poznan W are playing Medyk Konin W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Korona U-19-Arka Gdynia U-1909:00

Korona U-19 - Arka Gdynia U-19

Korona U-19 are playing Arka Gdynia U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match will kick off 09:00 UTC.

Lech U-19-Motor Lublin U-1910:00

Lech U-19 - Motor Lublin U-19

Lech U-19 are playing Motor Lublin U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match will kick off 10:00 UTC.

Pogon Szczecin U-190 - 0Legia U-194'

Pogon Szczecin U-19 - Legia U-19

Pogon Szczecin U-19 are playing Legia U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Wisla Krakow U-190 - 0Elana Torun U-194'

Wisla Krakow U-19 - Elana Torun U-19

Wisla Krakow U-19 are playing Elana Torun U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Belchatow U-19-Ruch Chorzow U-1912:00

Belchatow U-19 - Ruch Chorzow U-19

Belchatow U-19 are playing Ruch Chorzow U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Escola Varsovia U-19-Zaglebie L U-1915:00

Escola Varsovia U-19 - Zaglebie L U-19

Escola Varsovia U-19 are playing Zaglebie L U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Academica-Pacos de Ferreira10:15

Academica - Pacos de Ferreira

Academica are playing Pacos de Ferreira at the Segunda Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 10:15 UTC.

CD Mafra-Guimaraes-216:00

CD Mafra - Guimaraes-2

CD Mafra are playing Guimaraes-2 at the Segunda Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Cova Piedade-Sp. Covilha16:00

Cova Piedade - Sp. Covilha

Cova Piedade are playing Sp. Covilha at the Segunda Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Porto-2-SC Farense16:00

Porto-2 - SC Farense

Porto-2 are playing SC Farense at the Segunda Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Braga-2-Estoril17:00

Braga-2 - Estoril

Braga-2 are playing Estoril at the Segunda Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Shkupi-Pobeda15:00

Shkupi - Pobeda

Shkupi are playing Pobeda at the Prva liga of Fyr Macedonia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Rabotnicki-Sileks18:00

Rabotnicki - Sileks

Rabotnicki are playing Sileks at the Prva liga of Fyr Macedonia on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Braila0 - 0UTA AradFull TimeFT

Braila - UTA Arad

Braila played UTA Arad at the Liga II of Romania on August 18. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Daco-Getica1 - 3Sportul SnagovFull TimeFT

Daco-Getica - Sportul Snagov

Daco-Getica played Sportul Snagov at the Liga II of Romania on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Sportul Snagov won 1-3.

Farul Constanta1 - 4Academica ClinceniFull TimeFT

Farul Constanta - Academica Clinceni

Farul Constanta played Academica Clinceni at the Liga II of Romania on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Academica Clinceni won 1-4.

Aerostar Bacau0 - 0Chindia Targoviste8'

Aerostar Bacau - Chindia Targoviste

Aerostar Bacau are playing Chindia Targoviste at the Liga II of Romania on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Ripensia Timisoara-ACS Poli Timisoara12:30

Ripensia Timisoara - ACS Poli Timisoara

Ripensia Timisoara are playing ACS Poli Timisoara at the Liga II of Romania on August 18. The match will kick off 12:30 UTC.

FK Krasnodar-D1 - 1Spartak-DFull TimeFT

FK Krasnodar-D - Spartak-D

FK Krasnodar-D played Spartak-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Rostov-D-Yenisey-D12:00

Rostov-D - Yenisey-D

Rostov-D are playing Yenisey-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Akhmat-D-Rubin-D13:00

Akhmat-D - Rubin-D

Akhmat-D are playing Rubin-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Kr. Sovetov-D-Lokomotiv-D07:00

Kr. Sovetov-D - Lokomotiv-D

Kr. Sovetov-D are playing Lokomotiv-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on August 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Chita1 - 3Zenit IrkutskFull TimeFT

Chita - Zenit Irkutsk

Chita played Zenit Irkutsk at the PFL, Vostok of Russia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Zenit Irkutsk won 1-3.

FC Sakhalin1 - 1Dinamo BarnaulFull TimeFT

FC Sakhalin - Dinamo Barnaul

FC Sakhalin played Dinamo Barnaul at the PFL, Vostok of Russia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Sibir-20 - 0Irtysh Omsk9'

Sibir-2 - Irtysh Omsk

Sibir-2 are playing Irtysh Omsk at the PFL, Vostok of Russia on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Ural-20 - 1Zvezda Perm10'

Ural-2 - Zvezda Perm

Ural-2 are playing Zvezda Perm at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and Zvezda Perm is winning 0-1.

Chelyabinsk-Ufa-212:00

Chelyabinsk - Ufa-2

Chelyabinsk are playing Ufa-2 at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Syzran-KAMAZ13:00

Syzran - KAMAZ

Syzran are playing KAMAZ at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Angusht-Legion Dynamo14:00

Angusht - Legion Dynamo

Angusht are playing Legion Dynamo at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Biolog-Novokub.-Spartak Vladikavkaz14:00

Biolog-Novokub. - Spartak Vladikavkaz

Biolog-Novokub. are playing Spartak Vladikavkaz at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Rostov na Donu-Urozhay14:00

Rostov na Donu - Urozhay

Rostov na Donu are playing Urozhay at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Chernomorets-Akademiya Futbola15:00

Chernomorets - Akademiya Futbola

Chernomorets are playing Akademiya Futbola at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Volgar-Astrakhan-FK Krasnodar-315:00

Volgar-Astrakhan - FK Krasnodar-3

Volgar-Astrakhan are playing FK Krasnodar-3 at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Druzhba Maykop-Dinamo Stavropol16:00

Druzhba Maykop - Dinamo Stavropol

Druzhba Maykop are playing Dinamo Stavropol at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

FC Chayka-Mashuk-KMV16:00

FC Chayka - Mashuk-KMV

FC Chayka are playing Mashuk-KMV at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Dumbarton-Arbroath14:00

Dumbarton - Arbroath

Dumbarton are playing Arbroath at the Division 1 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Forfar Athletic-Stranraer14:00

Forfar Athletic - Stranraer

Forfar Athletic are playing Stranraer at the Division 1 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Montrose-Brechin City14:00

Montrose - Brechin City

Montrose are playing Brechin City at the Division 1 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Raith Rovers-East Fife14:00

Raith Rovers - East Fife

Raith Rovers are playing East Fife at the Division 1 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Stenhousemuir-Airdrieonians14:00

Stenhousemuir - Airdrieonians

Stenhousemuir are playing Airdrieonians at the Division 1 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Albion Rovers-Elgin City14:00

Albion Rovers - Elgin City

Albion Rovers are playing Elgin City at the Division 2 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Annan Athletic-Queen's Park14:00

Annan Athletic - Queen's Park

Annan Athletic are playing Queen's Park at the Division 2 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Cowdenbeath-Berwick Rangers14:00

Cowdenbeath - Berwick Rangers

Cowdenbeath are playing Berwick Rangers at the Division 2 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Edinburgh City-Stirling Albion14:00

Edinburgh City - Stirling Albion

Edinburgh City are playing Stirling Albion at the Division 2 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Peterhead-Clyde14:00

Peterhead - Clyde

Peterhead are playing Clyde at the Division 2 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Partick Thistle-Celtic11:30

Partick Thistle - Celtic

Partick Thistle are playing Celtic at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Aberdeen-St. Mirren14:00

Aberdeen - St. Mirren

Aberdeen are playing St. Mirren at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dundee-Ayr United14:00

Dundee - Ayr United

Dundee are playing Ayr United at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dunfermline-Hearts14:00

Dunfermline - Hearts

Dunfermline are playing Hearts at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Livingston-Motherwell14:00

Livingston - Motherwell

Livingston are playing Motherwell at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Queen of the South-St. Johnstone14:00

Queen of the South - St. Johnstone

Queen of the South are playing St. Johnstone at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Inter Bratislava-Petrzalka akademia14:30

Inter Bratislava - Petrzalka akademia

Inter Bratislava are playing Petrzalka akademia at the 2. liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Komarno-Banska Bystrica14:30

Komarno - Banska Bystrica

Komarno are playing Banska Bystrica at the 2. liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Samorin-Dubnica14:30

Samorin - Dubnica

Samorin are playing Dubnica at the 2. liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Poprad-Lipany17:00

Poprad - Lipany

Poprad are playing Lipany at the 2. liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Bilje-Ankaran Hrvatini15:00

Bilje - Ankaran Hrvatini

Bilje are playing Ankaran Hrvatini at the 2. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Brezice-Bravo15:00

Brezice - Bravo

Brezice are playing Bravo at the 2. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Dob-Beltinci15:00

Dob - Beltinci

Dob are playing Beltinci at the 2. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

NK Krka-Dekani15:00

NK Krka - Dekani

NK Krka are playing Dekani at the 2. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Nafta-NK Brda15:00

Nafta - NK Brda

Nafta are playing NK Brda at the 2. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Vilafranca-Santboia17:00

Vilafranca - Santboia

Vilafranca are playing Santboia at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Asco-Granollers17:30

Asco - Granollers

Asco are playing Granollers at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Sants-Terrassa17:30

Sants - Terrassa

Sants are playing Terrassa at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Horta-Figueres18:00

Horta - Figueres

Horta are playing Figueres at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Santanyi-Ibiza Islas Pitiusas15:00

Santanyi - Ibiza Islas Pitiusas

Santanyi are playing Ibiza Islas Pitiusas at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Constancia-Murense16:00

Constancia - Murense

Constancia are playing Murense at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Mallorca-2-Poblense16:00

Mallorca-2 - Poblense

Mallorca-2 are playing Poblense at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Manacor-Soller17:30

Manacor - Soller

Manacor are playing Soller at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Platges de Calvia-Felanitx17:30

Platges de Calvia - Felanitx

Platges de Calvia are playing Felanitx at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Santa Catalina-Llosetense17:30

Santa Catalina - Llosetense

Santa Catalina are playing Llosetense at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Kristianstads W-Vaxjo W11:45

Kristianstads W - Vaxjo W

Kristianstads W are playing Vaxjo W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on August 18. The match will kick off 11:45 UTC.

Hammarby W-Eskilstuna United W13:00

Hammarby W - Eskilstuna United W

Hammarby W are playing Eskilstuna United W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Rosengard W-Kalmar W14:00

Rosengard W - Kalmar W

Rosengard W are playing Kalmar W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Torns-Utsiktens12:00

Torns - Utsiktens

Torns are playing Utsiktens at the Division 1, Sodra of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Grebbestads-Lund14:00

Grebbestads - Lund

Grebbestads are playing Lund at the Division 1, Sodra of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Oskarshamns AIK-Kristianstad14:00

Oskarshamns AIK - Kristianstad

Oskarshamns AIK are playing Kristianstad at the Division 1, Sodra of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Skovde-Mjallby14:00

Skovde - Mjallby

Skovde are playing Mjallby at the Division 1, Sodra of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Forward-Syrianska12:00

Forward - Syrianska

Forward are playing Syrianska at the Division 1, Norra of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Rynninge-Nykoping12:00

Rynninge - Nykoping

Rynninge are playing Nykoping at the Division 1, Norra of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Team Thoren-Sollentuna13:00

Team Thoren - Sollentuna

Team Thoren are playing Sollentuna at the Division 1, Norra of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Akropolis-Linkoping City14:00

Akropolis - Linkoping City

Akropolis are playing Linkoping City at the Division 1, Norra of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Vasteras-Sandviken14:00

Vasteras - Sandviken

Vasteras are playing Sandviken at the Division 1, Norra of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Vanersborgs FK-Nordvarmland13:00

Vanersborgs FK - Nordvarmland

Vanersborgs FK are playing Nordvarmland at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Gauthiod-Uddevalla14:00

Gauthiod - Uddevalla

Gauthiod are playing Uddevalla at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Karlstad-Skoftebyn14:00

Karlstad - Skoftebyn

Karlstad are playing Skoftebyn at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Stenungsund-FBK Karlstad14:00

Stenungsund - FBK Karlstad

Stenungsund are playing FBK Karlstad at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Karlberg-Vasalund12:00

Karlberg - Vasalund

Karlberg are playing Vasalund at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Stromsberg-Stocksund12:00

Stromsberg - Stocksund

Stromsberg are playing Stocksund at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Sundbyberg-Gute12:00

Sundbyberg - Gute

Sundbyberg are playing Gute at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Norrtalje-Gamla Upsala13:00

Norrtalje - Gamla Upsala

Norrtalje are playing Gamla Upsala at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Lidingo-Bollnas14:00

Lidingo - Bollnas

Lidingo are playing Bollnas at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hudiksvall-Ytterhogdals IK11:00

Hudiksvall - Ytterhogdals IK

Hudiksvall are playing Ytterhogdals IK at the Division 2, Norrland of Sweden on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Friska Viljor-Boden12:00

Friska Viljor - Boden

Friska Viljor are playing Boden at the Division 2, Norrland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Gallivare Malmbergets-Harnosand12:00

Gallivare Malmbergets - Harnosand

Gallivare Malmbergets are playing Harnosand at the Division 2, Norrland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Lulea-Gottne13:00

Lulea - Gottne

Lulea are playing Gottne at the Division 2, Norrland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Taftea-IFK Ostersund13:00

Taftea - IFK Ostersund

Taftea are playing IFK Ostersund at the Division 2, Norrland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Enskede-Aspudden-Tellus12:00

Enskede - Aspudden-Tellus

Enskede are playing Aspudden-Tellus at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Haninge-Newroz12:00

Haninge - Newroz

Haninge are playing Newroz at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Huddinge-Motala12:00

Huddinge - Motala

Huddinge are playing Motala at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Varmbols-Nora12:00

Varmbols - Nora

Varmbols are playing Nora at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

AFC Linkoping-Sodertalje14:00

AFC Linkoping - Sodertalje

AFC Linkoping are playing Sodertalje at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Lindome-IFK Malmo11:00

Lindome - IFK Malmo

Lindome are playing IFK Malmo at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Vinbergs-Prespa Birlik11:30

Vinbergs - Prespa Birlik

Vinbergs are playing Prespa Birlik at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Hogaborg-Ullared12:00

Hogaborg - Ullared

Hogaborg are playing Ullared at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Rosengard-Hittarp12:00

Rosengard - Hittarp

Rosengard are playing Hittarp at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Assyriska BK-Kvarnby14:00

Assyriska BK - Kvarnby

Assyriska BK are playing Kvarnby at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Halmia-Varbergs GIF14:00

Halmia - Varbergs GIF

Halmia are playing Varbergs GIF at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bromolla-Dalstorps12:00

Bromolla - Dalstorps

Bromolla are playing Dalstorps at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Assyriska Turabdin-Nosaby13:00

Assyriska Turabdin - Nosaby

Assyriska Turabdin are playing Nosaby at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Raslatts-Berga13:00

Raslatts - Berga

Raslatts are playing Berga at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Solvesborg-Hassleholms IF13:00

Solvesborg - Hassleholms IF

Solvesborg are playing Hassleholms IF at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Frauenfeld-Rapperswil14:00

Frauenfeld - Rapperswil

Frauenfeld are playing Rapperswil at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Amriswil-Aarau14:30

Amriswil - Aarau

Amriswil are playing Aarau at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Goldau-Bavois15:00

Goldau - Bavois

Goldau are playing Bavois at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Malcantone-Moutier15:00

Malcantone - Moutier

Malcantone are playing Moutier at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Veyrier Sports-Thun15:00

Veyrier Sports - Thun

Veyrier Sports are playing Thun at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Bellach-Chiasso15:30

Bellach - Chiasso

Bellach are playing Chiasso at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Uzwil-Wil15:30

Uzwil - Wil

Uzwil are playing Wil at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Erde-Azzurri 90 Lausanne16:00

Erde - Azzurri 90 Lausanne

Erde are playing Azzurri 90 Lausanne at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Greifensee-Winterthur16:00

Greifensee - Winterthur

Greifensee are playing Winterthur at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Langnau-Kriens16:00

Langnau - Kriens

Langnau are playing Kriens at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Meilen-Servette16:00

Meilen - Servette

Meilen are playing Servette at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Meyrin-Cham16:00

Meyrin - Cham

Meyrin are playing Cham at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Novazzano-Echallens16:00

Novazzano - Echallens

Novazzano are playing Echallens at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Bruhl-La Chaux-de-Fonds14:30

Bruhl - La Chaux-de-Fonds

Bruhl are playing La Chaux-de-Fonds at the 1. Liga Promotion of Switzerland on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Yeni Malatyaspor U-21-Fenerbahce U-2113:30

Yeni Malatyaspor U-21 - Fenerbahce U-21

Yeni Malatyaspor U-21 are playing Fenerbahce U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Antalyaspor U-21-Konyaspor U-2114:00

Antalyaspor U-21 - Konyaspor U-21

Antalyaspor U-21 are playing Konyaspor U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bursaspor U-21-Kayserispor U-2114:00

Bursaspor U-21 - Kayserispor U-21

Bursaspor U-21 are playing Kayserispor U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hatayspor U-21-Karabukspor U-2113:30

Hatayspor U-21 - Karabukspor U-21

Hatayspor U-21 are playing Karabukspor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Altinordu U-21-Genclerbirligi U-2114:00

Altinordu U-21 - Genclerbirligi U-21

Altinordu U-21 are playing Genclerbirligi U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Osmanlispor U-21-Giresunspor U-2114:00

Osmanlispor U-21 - Giresunspor U-21

Osmanlispor U-21 are playing Giresunspor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

ZirkaKobraPostponedPst

Zirka - Kobra

Zirka are playing Kobra at the Persha Liga of Ukraine on August 18.

Ahrobiznes Volochysk-Dnipro-115:00

Ahrobiznes Volochysk - Dnipro-1

Ahrobiznes Volochysk are playing Dnipro-1 at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Hirnyk-Sport-Balkany15:00

Hirnyk-Sport - Balkany

Hirnyk-Sport are playing Balkany at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Kolos Kovalivka-Avanhard15:00

Kolos Kovalivka - Avanhard

Kolos Kovalivka are playing Avanhard at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Volyn-FC Sumy15:00

Volyn - FC Sumy

Volyn are playing FC Sumy at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Rukh Vynnyky-Inhulets15:30

Rukh Vynnyky - Inhulets

Rukh Vynnyky are playing Inhulets at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Metallist-Obolon-Brovar16:00

Metallist - Obolon-Brovar

Metallist are playing Obolon-Brovar at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Desna U-21-Karpaty U-2110:00

Desna U-21 - Karpaty U-21

Desna U-21 are playing Karpaty U-21 at the Youth League of Ukraine on August 18. The match will kick off 10:00 UTC.

Vorskla U-21-Mariupol U-2112:00

Vorskla U-21 - Mariupol U-21

Vorskla U-21 are playing Mariupol U-21 at the Youth League of Ukraine on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Zorya U-21-Olimpik U-2114:00

Zorya U-21 - Olimpik U-21

Zorya U-21 are playing Olimpik U-21 at the Youth League of Ukraine on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Carmarthen-Llandudno13:30

Carmarthen - Llandudno

Carmarthen are playing Llandudno at the Premier League of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Cefn Druids-Llanelli13:30

Cefn Druids - Llanelli

Cefn Druids are playing Llanelli at the Premier League of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Airbus-Conwy Borough13:30

Airbus - Conwy Borough

Airbus are playing Conwy Borough at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Buckley Town-Llanrhaeadr13:30

Buckley Town - Llanrhaeadr

Buckley Town are playing Llanrhaeadr at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Denbigh Town-Flint Town13:30

Denbigh Town - Flint Town

Denbigh Town are playing Flint Town at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Guilsfield-Bangor City13:30

Guilsfield - Bangor City

Guilsfield are playing Bangor City at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Holyhead Hotspur-Gresford Athletic13:30

Holyhead Hotspur - Gresford Athletic

Holyhead Hotspur are playing Gresford Athletic at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Holywell-Penrhyncoch13:30

Holywell - Penrhyncoch

Holywell are playing Penrhyncoch at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Porthmadog-Prestatyn Town FC13:30

Porthmadog - Prestatyn Town FC

Porthmadog are playing Prestatyn Town FC at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

RhylRuthin TownPostponedPst

Rhyl - Ruthin Town

Rhyl are playing Ruthin Town at the Cimru Alliance of Wales on August 18.

Ruthin Town-Rhyl13:30

Ruthin Town - Rhyl

Ruthin Town are playing Rhyl at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Afan Lido-Ammanford13:30

Afan Lido - Ammanford

Afan Lido are playing Ammanford at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Briton Ferry-Goytre13:30

Briton Ferry - Goytre

Briton Ferry are playing Goytre at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Cwmamman United-Goytre United13:30

Cwmamman United - Goytre United

Cwmamman United are playing Goytre United at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Cwmbran Celtic-Port Talbot13:30

Cwmbran Celtic - Port Talbot

Cwmbran Celtic are playing Port Talbot at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Haverfordwest County-Pontypridd Town13:30

Haverfordwest County - Pontypridd Town

Haverfordwest County are playing Pontypridd Town at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Llantwit Major-Penybont13:30

Llantwit Major - Penybont

Llantwit Major are playing Penybont at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Taff's Well-Undy Athletic13:30

Taff's Well - Undy Athletic

Taff's Well are playing Undy Athletic at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Liaoning Kaixin-Qingdao Huanghai11:30

Liaoning Kaixin - Qingdao Huanghai

Liaoning Kaixin are playing Qingdao Huanghai at the League 1 of China on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Shanghai Shenxin-Yanbian Funde11:30

Shanghai Shenxin - Yanbian Funde

Shanghai Shenxin are playing Yanbian Funde at the League 1 of China on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Shenzhen FC-Wuhan Zall11:30

Shenzhen FC - Wuhan Zall

Shenzhen FC are playing Wuhan Zall at the League 1 of China on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Nei Mongol-Meizhou Hakka11:35

Nei Mongol - Meizhou Hakka

Nei Mongol are playing Meizhou Hakka at the League 1 of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Gol Gohar-Mes Kerman12:40

Gol Gohar - Mes Kerman

Gol Gohar are playing Mes Kerman at the Azadegan league of Iran on August 18. The match will kick off 12:40 UTC.

Shahrdari Tabriz-Naft Tehran13:30

Shahrdari Tabriz - Naft Tehran

Shahrdari Tabriz are playing Naft Tehran at the Azadegan league of Iran on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Fajr Sepasi-Aluminium Arak14:30

Fajr Sepasi - Aluminium Arak

Fajr Sepasi are playing Aluminium Arak at the Azadegan league of Iran on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Persepolis Pakdasht-Machine Sazi15:00

Persepolis Pakdasht - Machine Sazi

Persepolis Pakdasht are playing Machine Sazi at the Azadegan league of Iran on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Mito Hollyhock0 - 0JEF United Ichihara49'

Mito Hollyhock - JEF United Ichihara

Mito Hollyhock are playing JEF United Ichihara at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Tokyo Verdy0 - 0Oita Trinita49'

Tokyo Verdy - Oita Trinita

Tokyo Verdy are playing Oita Trinita at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Ventforet Kofu0 - 1Ehime FC47'

Ventforet Kofu - Ehime FC

Ventforet Kofu are playing Ehime FC at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Ehime FC is winning 0-1.

Yokohama FC0 - 0Kamatamare Sanuki49'

Yokohama FC - Kamatamare Sanuki

Yokohama FC are playing Kamatamare Sanuki at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Matsumoto Yamaga FC0 - 0Machida Zelvia5'

Matsumoto Yamaga FC - Machida Zelvia

Matsumoto Yamaga FC are playing Machida Zelvia at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Omiya Ardija0 - 0Albirex Niigata4'

Omiya Ardija - Albirex Niigata

Omiya Ardija are playing Albirex Niigata at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Renofa Yamaguchi0 - 0Kyoto Purple Sanga5'

Renofa Yamaguchi - Kyoto Purple Sanga

Renofa Yamaguchi are playing Kyoto Purple Sanga at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Tochigi SC0 - 0Avispa Fukuoka5'

Tochigi SC - Avispa Fukuoka

Tochigi SC are playing Avispa Fukuoka at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Tokushima Vortis0 - 0Montedio Yamagata5'

Tokushima Vortis - Montedio Yamagata

Tokushima Vortis are playing Montedio Yamagata at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Zweigen Kanazawa0 - 0Fagiano Okayama5'

Zweigen Kanazawa - Fagiano Okayama

Zweigen Kanazawa are playing Fagiano Okayama at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Al Kuwait-Al Quadsia17:45

Al Kuwait - Al Quadsia

Al Kuwait are playing Al Quadsia at the Supercup of Kuwait on August 18. The match will kick off 17:45 UTC.

AktobeShakhter KaragandaPostponedPst

Aktobe - Shakhter Karaganda

Aktobe are playing Shakhter Karaganda at the Premier League of Kazakhstan on August 18.

AkzhayikZhetysuPostponedPst

Akzhayik - Zhetysu

Akzhayik are playing Zhetysu at the Premier League of Kazakhstan on August 18.

IrtishOrdabasyPostponedPst

Irtish - Ordabasy

Irtish are playing Ordabasy at the Premier League of Kazakhstan on August 18.

KairatAstanaPostponedPst

Kairat - Astana

Kairat are playing Astana at the Premier League of Kazakhstan on August 18.

KaisarTobolPostponedPst

Kaisar - Tobol

Kaisar are playing Tobol at the Premier League of Kazakhstan on August 18.

Akzhayik-Aktobe13:00

Akzhayik - Aktobe

Akzhayik are playing Aktobe at the Premier League of Kazakhstan on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Atyrau-Tobol14:00

Atyrau - Tobol

Atyrau are playing Tobol at the Premier League of Kazakhstan on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Daegu FC0 - 0Ulsan8'

Daegu FC - Ulsan

Daegu FC are playing Ulsan at the K-League 1 of Korea Rep. on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Pohang Steelers0 - 0Gyeongnam FC8'

Pohang Steelers - Gyeongnam FC

Pohang Steelers are playing Gyeongnam FC at the K-League 1 of Korea Rep. on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Sangju Sangmu-Jeju United10:30

Sangju Sangmu - Jeju United

Sangju Sangmu are playing Jeju United at the K-League 1 of Korea Rep. on August 18. The match will kick off 10:30 UTC.

Ansan Greeners0 - 0Asan Mugunghwa8'

Ansan Greeners - Asan Mugunghwa

Ansan Greeners are playing Asan Mugunghwa at the K-League 2 of Korea Republic on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Suwon City1 - 0Anyang9'

Suwon City - Anyang

Suwon City are playing Anyang at the K-League 2 of Korea Republic on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and Suwon City is winning 1-0.

Sur-Al-Nahda13:50

Sur - Al-Nahda

Sur are playing Al-Nahda at the Premier League of Oman on August 18. The match will kick off 13:50 UTC.

Rustaq-Al Nasr Salalah13:55

Rustaq - Al Nasr Salalah

Rustaq are playing Al Nasr Salalah at the Premier League of Oman on August 18. The match will kick off 13:55 UTC.

Mjees-Sohar16:05

Mjees - Sohar

Mjees are playing Sohar at the Premier League of Oman on August 18. The match will kick off 16:05 UTC.

Al Khor SC-Al Shahaniya14:25

Al Khor SC - Al Shahaniya

Al Khor SC are playing Al Shahaniya at the Stars League of Qatar on August 18. The match will kick off 14:25 UTC.

Al Khuraitiat SC-Al Arabi SC Doha16:35

Al Khuraitiat SC - Al Arabi SC Doha

Al Khuraitiat SC are playing Al Arabi SC Doha at the Stars League of Qatar on August 18. The match will kick off 16:35 UTC.

Al Hilal Riyadh-Al Ittihad Jeddah15:30

Al Hilal Riyadh - Al Ittihad Jeddah

Al Hilal Riyadh are playing Al Ittihad Jeddah at the Supercup of Saudi Arabia on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Albirex1 - 0Geylang38'

Albirex - Geylang

Albirex are playing Geylang at the Premier League of Singapore on August 18. The match kicked off 09:30 UTC. It's the first half and Albirex is winning 1-0.

Brunei DPMM-Hougang United12:15

Brunei DPMM - Hougang United

Brunei DPMM are playing Hougang United at the Premier League of Singapore on August 18. The match will kick off 12:15 UTC.

Pakhtakor-Nasaf Qarshi15:00

Pakhtakor - Nasaf Qarshi

Pakhtakor are playing Nasaf Qarshi at the PFL of Uzbekistan on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Qizilqum-Navbahor Namangan15:00

Qizilqum - Navbahor Namangan

Qizilqum are playing Navbahor Namangan at the PFL of Uzbekistan on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Paradou-CR Belouizdad20:00

Paradou - CR Belouizdad

Paradou are playing CR Belouizdad at the Ligue 1 of Algeria on August 18. The match will kick off 20:00 UTC.

ASM Oran-USM Blida16:00

ASM Oran - USM Blida

ASM Oran are playing USM Blida at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

ES Kouba-US Biskra16:00

ES Kouba - US Biskra

ES Kouba are playing US Biskra at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

ES Mostaganem-USM El Harrach16:00

ES Mostaganem - USM El Harrach

ES Mostaganem are playing USM El Harrach at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

NC Magra-Amal Bou Saada16:00

NC Magra - Amal Bou Saada

NC Magra are playing Amal Bou Saada at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

RC Relizane-MC Saida16:00

RC Relizane - MC Saida

RC Relizane are playing MC Saida at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

WA Tlemcen-JSM Bejaia17:00

WA Tlemcen - JSM Bejaia

WA Tlemcen are playing JSM Bejaia at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

MC El Eulma-Skikda18:00

MC El Eulma - Skikda

MC El Eulma are playing Skikda at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

USM Annaba-ASO Chlef18:00

USM Annaba - ASO Chlef

USM Annaba are playing ASO Chlef at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

KCCA-Township Rollers13:00

KCCA - Township Rollers

KCCA are playing Township Rollers at the Group Stage of Caf Champions League on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Mbabane Swallows-ZESCO United13:00

Mbabane Swallows - ZESCO United

Mbabane Swallows are playing ZESCO United at the Group Stage of Caf Champions League on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

DHJ El Jadida-MC Alger18:00

DHJ El Jadida - MC Alger

DHJ El Jadida are playing MC Alger at the Group Stage of Caf Champions League on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Etoile du Sahel-1 de Agosto19:00

Etoile du Sahel - 1 de Agosto

Etoile du Sahel are playing 1 de Agosto at the Group Stage of Caf Champions League on August 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Hammam-Lif-Club Africain15:00

Hammam-Lif - Club Africain

Hammam-Lif are playing Club Africain at the Ligue 1 of Tunisia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Monastir-Stade Tunis15:00

Monastir - Stade Tunis

Monastir are playing Stade Tunis at the Ligue 1 of Tunisia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Hamilton City-SC Scarborough22:30

Hamilton City - SC Scarborough

Hamilton City are playing SC Scarborough at the CSL of Canada on August 18. The match will kick off 22:30 UTC.

Vorkuta-CSC Mississauga23:00

Vorkuta - CSC Mississauga

Vorkuta are playing CSC Mississauga at the CSL of Canada on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Brantford Galaxy-Waterloo00:30

Brantford Galaxy - Waterloo

Brantford Galaxy are playing Waterloo at the CSL of Canada on August 19. The match will kick off 00:30 UTC.

Ukraine United-Real Mississauga01:00

Ukraine United - Real Mississauga

Ukraine United are playing Real Mississauga at the CSL of Canada on August 19. The match will kick off 01:00 UTC.

CS Herediano-Grecia02:05

CS Herediano - Grecia

CS Herediano are playing Grecia at the Apertura of Costa Rica on August 19. The match will kick off 02:05 UTC.

Firpo-Isidro Metapan21:15

Firpo - Isidro Metapan

Firpo are playing Isidro Metapan at the Apertura of El Salvador on August 18. The match will kick off 21:15 UTC.

Aguila-Jocoro21:30

Aguila - Jocoro

Aguila are playing Jocoro at the Apertura of El Salvador on August 18. The match will kick off 21:30 UTC.

Chalatenango-Municipal Limeno00:30

Chalatenango - Municipal Limeno

Chalatenango are playing Municipal Limeno at the Apertura of El Salvador on August 19. The match will kick off 00:30 UTC.

Sonsonate-FAS00:30

Sonsonate - FAS

Sonsonate are playing FAS at the Apertura of El Salvador on August 19. The match will kick off 00:30 UTC.

Iztapa-Siquinala19:00

Iztapa - Siquinala

Iztapa are playing Siquinala at the Apertura of Guatemala on August 18. The match will kick off 19:00 UTC.

CSD Comunicaciones-Malacateco00:00

CSD Comunicaciones - Malacateco

CSD Comunicaciones are playing Malacateco at the Apertura of Guatemala on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

UPNFM-Vida00:00

UPNFM - Vida

UPNFM are playing Vida at the Apertura of Honduras on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

Real Espana-Marathon01:00

Real Espana - Marathon

Real Espana are playing Marathon at the Apertura of Honduras on August 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Real de Minas-Juticalpa01:00

Real de Minas - Juticalpa

Real de Minas are playing Juticalpa at the Apertura of Honduras on August 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Honduras Progreso-Platense FC01:15

Honduras Progreso - Platense FC

Honduras Progreso are playing Platense FC at the Apertura of Honduras on August 19. The match will kick off 01:15 UTC.

Cimarrones1 - 1DoradosFull TimeFT

Cimarrones - Dorados

Cimarrones played Dorados at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on August 18. The match kicked off 03:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Zacatepec-Cafetaleros22:00

Zacatepec - Cafetaleros

Zacatepec are playing Cafetaleros at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on August 18. The match will kick off 22:00 UTC.

Celaya-Atletico San Luis00:00

Celaya - Atletico San Luis

Celaya are playing Atletico San Luis at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

Juarez-Tampico Madero02:00

Juarez - Tampico Madero

Juarez are playing Tampico Madero at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 02:00 UTC.

Independiente Chorrera-Alianza FC23:00

Independiente Chorrera - Alianza FC

Independiente Chorrera are playing Alianza FC at the LFP, Apertura of Panama on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Plaza Amador-Costa del Este23:00

Plaza Amador - Costa del Este

Plaza Amador are playing Costa del Este at the LFP, Apertura of Panama on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Sky Blue W-Utah Royals W22:30

Sky Blue W - Utah Royals W

Sky Blue W are playing Utah Royals W at the NWSL - Women of Usa on August 18. The match will kick off 22:30 UTC.

North Carolina W-Orlando Pride W23:00

North Carolina W - Orlando Pride W

North Carolina W are playing Orlando Pride W at the NWSL - Women of Usa on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Portland Thorns W-Chicago Red Stars W02:30

Portland Thorns W - Chicago Red Stars W

Portland Thorns W are playing Chicago Red Stars W at the NWSL - Women of Usa on August 19. The match will kick off 02:30 UTC.

Aurora-Nacional Potosi19:00

Aurora - Nacional Potosi

Aurora are playing Nacional Potosi at the Clausura of Bolivia on August 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Real Potosi-Guabira21:15

Real Potosi - Guabira

Real Potosi are playing Guabira at the Clausura of Bolivia on August 18. The match will kick off 21:15 UTC.

Royal Pari-The Strongest23:30

Royal Pari - The Strongest

Royal Pari are playing The Strongest at the Clausura of Bolivia on August 18. The match will kick off 23:30 UTC.

Atletico GO-Coritiba19:30

Atletico GO - Coritiba

Atletico GO are playing Coritiba at the Serie B of Brasil on August 18. The match will kick off 19:30 UTC.

Fortaleza-Boa19:30

Fortaleza - Boa

Fortaleza are playing Boa at the Serie B of Brasil on August 18. The match will kick off 19:30 UTC.

Oeste-Juventude19:30

Oeste - Juventude

Oeste are playing Juventude at the Serie B of Brasil on August 18. The match will kick off 19:30 UTC.

Sampaio Correa-Guarani22:00

Sampaio Correa - Guarani

Sampaio Correa are playing Guarani at the Serie B of Brasil on August 18. The match will kick off 22:00 UTC.

CSA-Sao Bento00:00

CSA - Sao Bento

CSA are playing Sao Bento at the Serie B of Brasil on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

Aragua-Atletico Venezuela19:30

Aragua - Atletico Venezuela

Aragua are playing Atletico Venezuela at the Clausura of Venezuela on August 18. The match will kick off 19:30 UTC.

Anzoategui-Trujillanos21:00

Anzoategui - Trujillanos

Anzoategui are playing Trujillanos at the Clausura of Venezuela on August 18. The match will kick off 21:00 UTC.

Virginia United1 - 4Univ. QueenslandFull TimeFT

Virginia United - Univ. Queensland

Virginia United played Univ. Queensland at the Brisbane Premier League of Australia on August 18. The match kicked off 07:30 UTC. Univ. Queensland won 1-4.

Bayside United1 - 2The GapFull TimeFT

Bayside United - The Gap

Bayside United played The Gap at the Brisbane Premier League of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. The Gap won 1-2.

Mount Gravatt1 - 1Grange ThistleFull TimeFT

Mount Gravatt - Grange Thistle

Mount Gravatt played Grange Thistle at the Brisbane Premier League of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

North Pine2 - 5Albany CreekFull TimeFT

North Pine - Albany Creek

North Pine played Albany Creek at the Brisbane Premier League of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Albany Creek won 2-5.

Taringa Rovers-Brisbane Knights06:00

Taringa Rovers - Brisbane Knights

Taringa Rovers are playing Brisbane Knights at the Brisbane Premier League of Australia on August 19. The match will kick off 06:00 UTC.

Southside Eagles1 - 3Holland Park HawksFull TimeFT

Southside Eagles - Holland Park Hawks

Southside Eagles played Holland Park Hawks at the Queensland State League of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Holland Park Hawks won 1-3.

Brisbane Wolves1 - 1Ipswich KnightsFull TimeFT

Brisbane Wolves - Ipswich Knights

Brisbane Wolves played Ipswich Knights at the Queensland State League of Australia on August 18. The match kicked off 08:15 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Capalaba1 - 0MitcheltonFull TimeFT

Capalaba - Mitchelton

Capalaba played Mitchelton at the Queensland State League of Australia on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. Capalaba won 1-0.

Rochedale Rovers7 - 2Wide Bay90 +1'

Rochedale Rovers - Wide Bay

Rochedale Rovers are playing Wide Bay at the Queensland State League of Australia on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. It's the second half and Rochedale Rovers is winning 7-2.

Eastern Suburbs0 - 5Souths United82'

Eastern Suburbs - Souths United

Eastern Suburbs are playing Souths United at the Queensland State League of Australia on August 18. The match kicked off 08:30 UTC. It's the second half and Souths United is winning 0-5.

Sunshine Coast Wanderers-Logan Lightning06:00

Sunshine Coast Wanderers - Logan Lightning

Sunshine Coast Wanderers are playing Logan Lightning at the Queensland State League of Australia on August 19. The match will kick off 06:00 UTC.

Gold Coast United FC2 - 3SWQ ThunderFull TimeFT

Gold Coast United FC - SWQ Thunder

Gold Coast United FC played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. SWQ Thunder won 2-3.

Moreton Bay United1 - 1CairnsFull TimeFT

Moreton Bay United - Cairns

Moreton Bay United played Cairns at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Queensland Lions3 - 0Brisbane Roar U-21Full TimeFT

Queensland Lions - Brisbane Roar U-21

Queensland Lions played Brisbane Roar U-21 at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Queensland Lions won 3-0.

Magpies Crusaders1 - 4Brisbane City53'

Magpies Crusaders - Brisbane City

Magpies Crusaders are playing Brisbane City at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Brisbane City is winning 1-4.

North Queensland0 - 1Brisbane Strikers46'

North Queensland - Brisbane Strikers

North Queensland are playing Brisbane Strikers at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Brisbane Strikers is winning 0-1.

Western Pride0 - 0Redlands United47'

Western Pride - Redlands United

Western Pride are playing Redlands United at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Balcatta1 - 3Stirling LionsFull TimeFT

Balcatta - Stirling Lions

Balcatta played Stirling Lions at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Stirling Lions won 1-3.

Bayswater City2 - 1Forrestfield UnitedFull TimeFT

Bayswater City - Forrestfield United

Bayswater City played Forrestfield United at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Bayswater City won 2-1.

Floreat Athena3 - 2SubiacoFull TimeFT

Floreat Athena - Subiaco

Floreat Athena played Subiaco at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Floreat Athena won 3-2.

Inglewood United7 - 1Joondalup UnitedFull TimeFT

Inglewood United - Joondalup United

Inglewood United played Joondalup United at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Inglewood United won 7-1.

Perth2 - 1ECU JoondalupFull TimeFT

Perth - ECU Joondalup

Perth played ECU Joondalup at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Perth won 2-1.

Perth Glory U-213 - 3Cockburn CityFull TimeFT

Perth Glory U-21 - Cockburn City

Perth Glory U-21 played Cockburn City at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Sorrento FC3 - 1ArmadaleFull TimeFT

Sorrento FC - Armadale

Sorrento FC played Armadale at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Sorrento FC won 3-1.

Korea Republic U-17-USA U-1710:00

Korea Republic U-17 - USA U-17

Korea Republic U-17 are playing USA U-17 at the FRIENDLIES U-17 of International on August 18. The match will kick off 10:00 UTC.