Upcoming Fixtures
Reichenau-Hohenems12:30Saturday

Reichenau - Hohenems

Reichenau are playing Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on October 20. The match will kick off 12:30 UTC.

Hohenems-Bischofshofen14:00October 27th

Hohenems - Bischofshofen

Hohenems are playing Bischofshofen at the Regionalliga, West of Austria on October 27. The match will kick off 14:00 UTC.

Latest Results
Hohenems1 - 1GrodigFull TimeFT4 days ago

Hohenems - Grodig

Hohenems played Grodig at the Regionalliga, West of Austria on October 13. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Langenegg0 - 2HohenemsFull TimeFT11 days ago

Langenegg - Hohenems

Langenegg played Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on October 6. The match kicked off 14:00 UTC. Hohenems won 0-2.

Hohenems1 - 0Wals-GrunauFull TimeFT18 days ago

Hohenems - Wals-Grunau

Hohenems played Wals-Grunau at the Regionalliga, West of Austria on September 29. The match kicked off 14:00 UTC. Hohenems won 1-0.

Altach-23 - 1HohenemsFull TimeFT24 days ago

Altach-2 - Hohenems

Altach-2 played Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on September 23. The match kicked off 13:00 UTC. Altach-2 won 3-1.

Hohenems4 - 1Pinzgau SaalfeldenFull TimeFTa month ago

Hohenems - Pinzgau Saalfelden

Hohenems played Pinzgau Saalfelden at the Regionalliga, West of Austria on September 19. The match kicked off 16:30 UTC. Hohenems won 4-1.

Hohenems3 - 1St. JohannFull TimeFTa month ago

Hohenems - St. Johann

Hohenems played St. Johann at the Regionalliga, West of Austria on September 15. The match kicked off 14:00 UTC. Hohenems won 3-1.

Kitzbuhel3 - 0HohenemsFull TimeFTa month ago

Kitzbuhel - Hohenems

Kitzbuhel played Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on September 8. The match kicked off 14:30 UTC. Kitzbuhel won 3-0.

Seekirchen4 - 1HohenemsFull TimeFT2 months ago

Seekirchen - Hohenems

Seekirchen played Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on August 25. The match kicked off 16:00 UTC. Seekirchen won 4-1.

Anif-Salzburg-25 - 0HohenemsFull TimeFT2 months ago

Anif-Salzburg-2 - Hohenems

Anif-Salzburg-2 played Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on August 18. The match kicked off 15:30 UTC. Anif-Salzburg-2 won 5-0.

Hohenems3 - 4KufsteinFull TimeFT2 months ago

Hohenems - Kufstein

Hohenems played Kufstein at the Regionalliga, West of Austria on August 15. The match kicked off 15:00 UTC. Kufstein won 3-4.

Worgl3 - 0HohenemsFull TimeFT2 months ago

Worgl - Hohenems

Worgl played Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on August 10. The match kicked off 17:00 UTC. Worgl won 3-0.

Hohenems0 - 3DornbirnFull TimeFT2 months ago

Hohenems - Dornbirn

Hohenems played Dornbirn at the Regionalliga, West of Austria on August 4. The match kicked off 15:00 UTC. Dornbirn won 0-3.

Schwaz2 - 4HohenemsFull TimeFT3 months ago

Schwaz - Hohenems

Schwaz played Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on July 28. The match kicked off 16:00 UTC. Hohenems won 2-4.

Hohenems2 - 5Floridsdorfer ACFull TimeFT3 months ago

Hohenems - Floridsdorfer AC

Hohenems played Floridsdorfer AC at the National cup of Austria on July 21. The match kicked off 15:00 UTC. Floridsdorfer AC won 2-5.

Dornbirner SVHohenemsCanceledCanc3 months ago

Dornbirner SV - Hohenems

Dornbirner SV are playing Hohenems at the Club Friendlies of International on July 14.

Hohenems2 - 0Austria LustenauFull TimeFT4 months ago

Hohenems - Austria Lustenau

Hohenems played Austria Lustenau at the Club Friendlies of International on June 29. The match kicked off 17:00 UTC. Hohenems won 2-0.

Kitzbuhel4 - 2HohenemsFull TimeFT5 months ago

Kitzbuhel - Hohenems

Kitzbuhel played Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on May 19. The match kicked off 15:00 UTC. Kitzbuhel won 4-2.

Hohenems5 - 2Wals-GrunauFull TimeFT5 months ago

Hohenems - Wals-Grunau

Hohenems played Wals-Grunau at the Regionalliga, West of Austria on May 12. The match kicked off 14:00 UTC. Hohenems won 5-2.

Kufstein3 - 1HohenemsFull TimeFT5 months ago

Kufstein - Hohenems

Kufstein played Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on May 10. The match kicked off 14:00 UTC. Kufstein won 3-1.

Hohenems2 - 2St. JohannFull TimeFT5 months ago

Hohenems - St. Johann

Hohenems played St. Johann at the Regionalliga, West of Austria on May 5. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Matchday Live
D.C. United1 - 0Toronto FC43'

D.C. United - Toronto FC

D.C. United are playing Toronto FC at the Major League Soccer of Usa on October 17. The match kicked off 23:30 UTC. It's the first half and D.C. United is winning 1-0.

Orlando City0 - 2Seattle Sounders43'

Orlando City - Seattle Sounders

Orlando City are playing Seattle Sounders at the Major League Soccer of Usa on October 17. The match kicked off 23:30 UTC. It's the first half and Seattle Sounders is winning 0-2.

Vancouver Whitecaps-Sporting KC02:00

Vancouver Whitecaps - Sporting KC

Vancouver Whitecaps are playing Sporting KC at the Major League Soccer of Usa on October 18. The match will kick off 02:00 UTC.

Atletico Huila0 - 2Atletico BucaramangaFull TimeFT

Atletico Huila - Atletico Bucaramanga

Atletico Huila played Atletico Bucaramanga at the Clausura of Colombia on October 17. The match kicked off 21:00 UTC. Atletico Bucaramanga won 0-2.

Deportivo La Equidad0 - 1Deportes Tolima62'

Deportivo La Equidad - Deportes Tolima

Deportivo La Equidad are playing Deportes Tolima at the Clausura of Colombia on October 17. The match kicked off 23:00 UTC. It's the second half and Deportes Tolima is winning 0-1.

Junior3 - 0Patriotas59'

Junior - Patriotas

Junior are playing Patriotas at the Clausura of Colombia on October 17. The match kicked off 23:00 UTC. It's the second half and Junior is winning 3-0.

Boyaco Chico-CD Jaguares01:00

Boyaco Chico - CD Jaguares

Boyaco Chico are playing CD Jaguares at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Indep. Medellin-Alianza Petrolera01:00

Indep. Medellin - Alianza Petrolera

Indep. Medellin are playing Alianza Petrolera at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Once Caldas-Santa Fe Bogota01:00

Once Caldas - Santa Fe Bogota

Once Caldas are playing Santa Fe Bogota at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Barcelona W5 - 0Glasgow City WFull TimeFT

Barcelona W - Glasgow City W

Barcelona W played Glasgow City W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Barcelona W won 5-0.

Lillestrom W1 - 1Brondby WFull TimeFT

Lillestrom W - Brondby W

Lillestrom W played Brondby W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Linkoping W0 - 2PSG WFull TimeFT

Linkoping W - PSG W

Linkoping W played PSG W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. PSG W won 0-2.

Ajax W0 - 4Lyon WFull TimeFT

Ajax W - Lyon W

Ajax W played Lyon W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. Lyon W won 0-4.

Wolfsburg W4 - 0Atletico Madrid WFull TimeFT

Wolfsburg W - Atletico Madrid W

Wolfsburg W played Atletico Madrid W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. Wolfsburg W won 4-0.

Zurich W0 - 2Bayern WFull TimeFT

Zurich W - Bayern W

Zurich W played Bayern W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. Bayern W won 0-2.

Chelsea W1 - 0Fiorentina WFull TimeFT

Chelsea W - Fiorentina W

Chelsea W played Fiorentina W at the Playoff - Women of Champions League on October 17. The match kicked off 18:35 UTC. Chelsea W won 1-0.

Hradec Kralove W2 - 5Slovacko WFull TimeFT

Hradec Kralove W - Slovacko W

Hradec Kralove W played Slovacko W at the 1 Liga - Women of Czech Republic on October 17. The match kicked off 16:00 UTC. Slovacko W won 2-5.

MersthamWorthingPostponedPst

Merstham - Worthing

Merstham are playing Worthing at the NL Premier, Isthmian of England on October 17.

Hertha U-230 - 1Villarreal U-23Full TimeFT

Hertha U-23 - Villarreal U-23

Hertha U-23 played Villarreal U-23 at the Premier League International cup, Group Stage of Europe on October 17. The match kicked off 18:00 UTC. Villarreal U-23 won 0-1.

Torpedo K.3 - 1Lokomotiv TbilisiFull TimeFT

Torpedo K. - Lokomotiv Tbilisi

Torpedo K. played Lokomotiv Tbilisi at the Erovnuli Liga of Georgia on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Torpedo K. won 3-1.

Germania Egestorf0 - 1Schwarz-Weiss RehdenFull TimeFT

Germania Egestorf - Schwarz-Weiss Rehden

Germania Egestorf played Schwarz-Weiss Rehden at the Regionalliga Nord of Germany on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. Schwarz-Weiss Rehden won 0-1.

ATSV Erlangen1 - 2GrosbardorfFull TimeFT

ATSV Erlangen - Grosbardorf

ATSV Erlangen played Grosbardorf at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on October 17. The match kicked off 17:30 UTC. Grosbardorf won 1-2.

Feralpi Salo2 - 0RiminiFull TimeFT

Feralpi Salo - Rimini

Feralpi Salo played Rimini at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Feralpi Salo won 2-0.

GIANA Erminio1 - 1RavennaFull TimeFT

GIANA Erminio - Ravenna

GIANA Erminio played Ravenna at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Gubbio2 - 0FermanaFull TimeFT

Gubbio - Fermana

Gubbio played Fermana at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Gubbio won 2-0.

Renate0 - 1Virtus VeronaFull TimeFT

Renate - Virtus Verona

Renate played Virtus Verona at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Virtus Verona won 0-1.

Sambenedettese2 - 1ImoleseFull TimeFT

Sambenedettese - Imolese

Sambenedettese played Imolese at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Sambenedettese won 2-1.

Sudtirol2 - 0TriestinaFull TimeFT

Sudtirol - Triestina

Sudtirol played Triestina at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Sudtirol won 2-0.

Teramo2 - 1FanoFull TimeFT

Teramo - Fano

Teramo played Fano at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Teramo won 2-1.

Ternana1 - 0AlbinoleffeFull TimeFT

Ternana - Albinoleffe

Ternana played Albinoleffe at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Ternana won 1-0.

Vis Pesaro1 - 2PordenoneFull TimeFT

Vis Pesaro - Pordenone

Vis Pesaro played Pordenone at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 16:30 UTC. Pordenone won 1-2.

Vicenza3 - 0MonzaFull TimeFT

Vicenza - Monza

Vicenza played Monza at the Serie C, Group B of Italy on October 17. The match kicked off 18:30 UTC. Vicenza won 3-0.

Albissola1 - 3PistoieseFull TimeFT

Albissola - Pistoiese

Albissola played Pistoiese at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match kicked off 18:30 UTC. Pistoiese won 1-3.

Novara0 - 1Pro PatriaFull TimeFT

Novara - Pro Patria

Novara played Pro Patria at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match kicked off 18:30 UTC. Pro Patria won 0-1.

Olbia0 - 0AlessandriaFull TimeFT

Olbia - Alessandria

Olbia played Alessandria at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match kicked off 18:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Piacenza2 - 1CarrareseFull TimeFT

Piacenza - Carrarese

Piacenza played Carrarese at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match kicked off 18:30 UTC. Piacenza won 2-1.

Pisa3 - 1Pro PiacenzaFull TimeFT

Pisa - Pro Piacenza

Pisa played Pro Piacenza at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match kicked off 18:30 UTC. Pisa won 3-1.

Robur Siena1 - 1CuneoFull TimeFT

Robur Siena - Cuneo

Robur Siena played Cuneo at the Serie C, Group A of Italy on October 17. The match kicked off 18:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

FrancavillaViterbesePostponedPst

Francavilla - Viterbese

Francavilla are playing Viterbese at the Serie C, Group C of Italy on October 17.

Potenza2 - 1RegginaFull TimeFT

Potenza - Reggina

Potenza played Reggina at the Serie C, Group C of Italy on October 17. The match kicked off 18:30 UTC. Potenza won 2-1.

Zalgiris2 - 1LietavaFull TimeFT

Zalgiris - Lietava

Zalgiris played Lietava at the A Lyga of Lithuania on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Zalgiris won 2-1.

Dziugas Telsiai1 - 1Stumbras-2Full TimeFT

Dziugas Telsiai - Stumbras-2

Dziugas Telsiai played Stumbras-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 17. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Dainava2 - 1BangaFull TimeFT

Dainava - Banga

Dainava played Banga at the 1 Lyga of Lithuania on October 17. The match kicked off 15:30 UTC. Dainava won 2-1.

Korona U-190 - 1Wisla Krakow U-19Full TimeFT

Korona U-19 - Wisla Krakow U-19

Korona U-19 played Wisla Krakow U-19 at the Central Youth League of Poland on October 17. The match kicked off 10:00 UTC. Wisla Krakow U-19 won 0-1.

Motor Lublin U-191 - 1Cracovia U-19Full TimeFT

Motor Lublin U-19 - Cracovia U-19

Motor Lublin U-19 played Cracovia U-19 at the Central Youth League of Poland on October 17. The match kicked off 13:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Petrolul 520 - 0MioveniFull TimeFT

Petrolul 52 - Mioveni

Petrolul 52 played Mioveni at the Liga II of Romania on October 17. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Zorkiy2 - 0KalugaFull TimeFT

Zorkiy - Kaluga

Zorkiy played Kaluga at the PFL, Center of Russia on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Zorkiy won 2-0.

Torpedo1 - 1Khimki-2Full TimeFT

Torpedo - Khimki-2

Torpedo played Khimki-2 at the PFL, Center of Russia on October 17. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Dinamo Vranje0 - 2Crvena ZvezdaFull TimeFT

Dinamo Vranje - Crvena Zvezda

Dinamo Vranje played Crvena Zvezda at the National Cup of Serbia on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Crvena Zvezda won 0-2.

Napredak2 - 0FK MetalacFull TimeFT

Napredak - FK Metalac

Napredak played FK Metalac at the National Cup of Serbia on October 17. The match kicked off 13:00 UTC. Napredak won 2-0.

Koper0 - 5OlimpijaFull TimeFT

Koper - Olimpija

Koper played Olimpija at the National Cup of Slovenia on October 17. The match kicked off 18:00 UTC. Olimpija won 0-5.

Ebro2 - 1Lleida EsportiuFull TimeFT

Ebro - Lleida Esportiu

Ebro played Lleida Esportiu at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Ebro won 2-1.

Lugo1 - 0AD AlcorconFull TimeFT

Lugo - AD Alcorcon

Lugo played AD Alcorcon at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 18:00 UTC. Lugo won 1-0.

Mutilvera1 - 3VillanovenseFull TimeFT

Mutilvera - Villanovense

Mutilvera played Villanovense at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 18:15 UTC. Villanovense won 1-3.

Racing Santander1 - 0UD LogronesFull TimeFT

Racing Santander - UD Logrones

Racing Santander played UD Logrones at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 18:30 UTC. Racing Santander won 1-0.

Sant Andreu1 - 0CalahorraAfter Extra TimeAET

Sant Andreu - Calahorra

Sant Andreu played Calahorra at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 18:30 UTC. Sant Andreu won 1-0 in the extra time.

Lorca0 - 3Cultural LeonesaFull TimeFT

Lorca - Cultural Leonesa

Lorca played Cultural Leonesa at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 18:45 UTC. Cultural Leonesa won 0-3.

Melilla2 - 0Ontinyent CFFull TimeFT

Melilla - Ontinyent CF

Melilla played Ontinyent CF at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 18:45 UTC. Melilla won 2-0.

Zaragoza0 - 1CadizFull TimeFT

Zaragoza - Cadiz

Zaragoza played Cadiz at the National cup of Spain on October 17. The match kicked off 19:00 UTC. Cadiz won 0-1.

Ofspor4 - 0Elaziz BelediyesporFull TimeFT

Ofspor - Elaziz Belediyespor

Ofspor played Elaziz Belediyespor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Ofspor won 4-0.

Osmaniyespor1 - 5Belediye VansporFull TimeFT

Osmaniyespor - Belediye Vanspor

Osmaniyespor played Belediye Vanspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Belediye Vanspor won 1-5.

Pazarspor3 - 2SultanbeyliFull TimeFT

Pazarspor - Sultanbeyli

Pazarspor played Sultanbeyli at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Pazarspor won 3-2.

Kirsehirspor2 - 1AlibeykoysporFull TimeFT

Kirsehirspor - Alibeykoyspor

Kirsehirspor played Alibeykoyspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Kirsehirspor won 2-1.

Yeni Altindag3 - 1KemersporFull TimeFT

Yeni Altindag - Kemerspor

Yeni Altindag played Kemerspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Yeni Altindag won 3-1.

Bergama Belediye0 - 0AdiyamansporFull TimeFT

Bergama Belediye - Adiyamanspor

Bergama Belediye played Adiyamanspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Catalcaspor0 - 4Yeni OrdusporFull TimeFT

Catalcaspor - Yeni Orduspor

Catalcaspor played Yeni Orduspor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Yeni Orduspor won 0-4.

Erokspor0 - 3DuzcesporFull TimeFT

Erokspor - Duzcespor

Erokspor played Duzcespor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Duzcespor won 0-3.

Kizilcabolukspor2 - 2KarsiyakaFull TimeFT

Kizilcabolukspor - Karsiyaka

Kizilcabolukspor played Karsiyaka at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Hekimoglu Trabzon1 - 0YomrasporFull TimeFT

Hekimoglu Trabzon - Yomraspor

Hekimoglu Trabzon played Yomraspor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Hekimoglu Trabzon won 1-0.

Karakopru Belediyespor1 - 3Kozan BelediyesporFull TimeFT

Karakopru Belediyespor - Kozan Belediyespor

Karakopru Belediyespor played Kozan Belediyespor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Kozan Belediyespor won 1-3.

Erbaaspor0 - 0Erzin BelediyesporFull TimeFT

Erbaaspor - Erzin Belediyespor

Erbaaspor played Erzin Belediyespor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Nevsehir Belediye3 - 3Tire 1922Full TimeFT

Nevsehir Belediye - Tire 1922

Nevsehir Belediye played Tire 1922 at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Ergene Velimespor1 - 0Korfez SporFull TimeFT

Ergene Velimespor - Korfez Spor

Ergene Velimespor played Korfez Spor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Ergene Velimespor won 1-0.

Gebzespor1 - 2Nazilli BelediyesporFull TimeFT

Gebzespor - Nazilli Belediyespor

Gebzespor played Nazilli Belediyespor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Nazilli Belediyespor won 1-2.

Sile Yildizspor4 - 0Tepecik BelediyeFull TimeFT

Sile Yildizspor - Tepecik Belediye

Sile Yildizspor played Tepecik Belediye at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Sile Yildizspor won 4-0.

Silivrispor1 - 0Artvin HopasporFull TimeFT

Silivrispor - Artvin Hopaspor

Silivrispor played Artvin Hopaspor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Silivrispor won 1-0.

Anagold 24 Erzincanspor3 - 0Karacabey BirliksporFull TimeFT

Anagold 24 Erzincanspor - Karacabey Birlikspor

Anagold 24 Erzincanspor played Karacabey Birlikspor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Anagold 24 Erzincanspor won 3-0.

Fatsa Belediyespor0 - 0CizresporFull TimeFT

Fatsa Belediyespor - Cizrespor

Fatsa Belediyespor played Cizrespor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Payas3 - 2Corum BelediyesporFull TimeFT

Payas - Corum Belediyespor

Payas played Corum Belediyespor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Payas won 3-2.

Bacilar Spor0 - 0DiyarbekirsporFull TimeFT

Bacilar Spor - Diyarbekirspor

Bacilar Spor played Diyarbekirspor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Golcukspor2 - 11461 TrabzonFull TimeFT

Golcukspor - 1461 Trabzon

Golcukspor played 1461 Trabzon at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Golcukspor won 2-1.

Halide Edip Adivar0 - 0Ankara AdliyesporFull TimeFT

Halide Edip Adivar - Ankara Adliyespor

Halide Edip Adivar played Ankara Adliyespor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Serik Belediyespor2 - 1KocaelisporFull TimeFT

Serik Belediyespor - Kocaelispor

Serik Belediyespor played Kocaelispor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Serik Belediyespor won 2-1.

Turgutluspor1 - 0MuglasporFull TimeFT

Turgutluspor - Muglaspor

Turgutluspor played Muglaspor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Turgutluspor won 1-0.

Bucaspor0 - 1Bayburt IOIFull TimeFT

Bucaspor - Bayburt IOI

Bucaspor played Bayburt IOI at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 17. The match kicked off 16:00 UTC. Bayburt IOI won 0-1.

Sivas Belediyespor2 - 3Menemen BelediyesporFull TimeFT

Sivas Belediyespor - Menemen Belediyespor

Sivas Belediyespor played Menemen Belediyespor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Menemen Belediyespor won 2-3.

Bugsas Spor1 - 4KaragumrukFull TimeFT

Bugsas Spor - Karagumruk

Bugsas Spor played Karagumruk at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Karagumruk won 1-4.

Etimesgut2 - 0Anadolu SelcukFull TimeFT

Etimesgut - Anadolu Selcuk

Etimesgut played Anadolu Selcuk at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC. Etimesgut won 2-0.

Zonguldak Komurspor0 - 0TokatsporFull TimeFT

Zonguldak Komurspor - Tokatspor

Zonguldak Komurspor played Tokatspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Kirklarelispor0 - 1Darica GenclerbirligiFull TimeFT

Kirklarelispor - Darica Genclerbirligi

Kirklarelispor played Darica Genclerbirligi at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Darica Genclerbirligi won 0-1.

Manisa BBSK3 - 0SanliurfasporFull TimeFT

Manisa BBSK - Sanliurfaspor

Manisa BBSK played Sanliurfaspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Manisa BBSK won 3-0.

Pendikspor4 - 3BandirmasporFull TimeFT

Pendikspor - Bandirmaspor

Pendikspor played Bandirmaspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Pendikspor won 4-3.

Fethiyespor1 - 1Tarsus Idman YurduFull TimeFT

Fethiyespor - Tarsus Idman Yurdu

Fethiyespor played Tarsus Idman Yurdu at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Kahramanmarasspor1 - 0TuzlasporFull TimeFT

Kahramanmarasspor - Tuzlaspor

Kahramanmarasspor played Tuzlaspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 17. The match kicked off 16:00 UTC. Kahramanmarasspor won 1-0.

Amed0 - 1Nigde BelediyesporFull TimeFT

Amed - Nigde Belediyespor

Amed played Nigde Belediyespor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Nigde Belediyespor won 0-1.

Gaziantepspor0 - 1KeciorengucuFull TimeFT

Gaziantepspor - Keciorengucu

Gaziantepspor played Keciorengucu at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Keciorengucu won 0-1.

Gumushanespor0 - 2SakaryasporFull TimeFT

Gumushanespor - Sakaryaspor

Gumushanespor played Sakaryaspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:00 UTC. Sakaryaspor won 0-2.

Ankara Demirspor1 - 1HacettepeFull TimeFT

Ankara Demirspor - Hacettepe

Ankara Demirspor played Hacettepe at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Kastamonuspor1 - 1BayrampasaFull TimeFT

Kastamonuspor - Bayrampasa

Kastamonuspor played Bayrampasa at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Bodrumspor0 - 2SamsunsporFull TimeFT

Bodrumspor - Samsunspor

Bodrumspor played Samsunspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Samsunspor won 0-2.

Eyupspor0 - 0UsaksporFull TimeFT

Eyupspor - Usakspor

Eyupspor played Usakspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Inegolspor0 - 2SariyerFull TimeFT

Inegolspor - Sariyer

Inegolspor played Sariyer at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Sariyer won 0-2.

Sancaktepe Belediye3 - 0ManisasporFull TimeFT

Sancaktepe Belediye - Manisaspor

Sancaktepe Belediye played Manisaspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 17. The match kicked off 12:00 UTC. Sancaktepe Belediye won 3-0.

Latvia U-17 W0 - 11Sweden U-17 WFull TimeFT

Latvia U-17 W - Sweden U-17 W

Latvia U-17 W played Sweden U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 17. The match kicked off 13:00 UTC. Sweden U-17 W won 0-11.

Netherlands U-17 W16 - 0Georgia U-17 WFull TimeFT

Netherlands U-17 W - Georgia U-17 W

Netherlands U-17 W played Georgia U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 17. The match kicked off 17:00 UTC. Netherlands U-17 W won 16-0.

TNS6 - 1LlandudnoFull TimeFT

TNS - Llandudno

TNS played Llandudno at the Premier League of Wales on October 17. The match kicked off 18:45 UTC. TNS won 6-1.

PS TNI0 - 1PSISFull TimeFT

PS TNI - PSIS

PS TNI played PSIS at the Liga 1 of Indonesia on October 17. The match kicked off 08:30 UTC. PSIS won 0-1.

Renofa Yamaguchi0 - 1Machida ZelviaFull TimeFT

Renofa Yamaguchi - Machida Zelvia

Renofa Yamaguchi played Machida Zelvia at the J-League 2 of Japan on October 17. The match kicked off 10:00 UTC. Machida Zelvia won 0-1.

Suwon Bluewings2 - 2Jeju UnitedFull TimeFT

Suwon Bluewings - Jeju United

Suwon Bluewings played Jeju United at the FA Cup of Korea Rep. on October 17. The match kicked off 10:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Al Qaisoma1 - 5Al NajoomFull TimeFT

Al Qaisoma - Al Najoom

Al Qaisoma played Al Najoom at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:10 UTC. Al Najoom won 1-5.

Abha1 - 0Al JeelFull TimeFT

Abha - Al Jeel

Abha played Al Jeel at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:25 UTC. Abha won 1-0.

Al Jabalain0 - 0HajerFull TimeFT

Al Jabalain - Hajer

Al Jabalain played Hajer at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:25 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Al Ain FC2 - 0Al-WashmFull TimeFT

Al Ain FC - Al-Washm

Al Ain FC played Al-Washm at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:30 UTC. Al Ain FC won 2-0.

Al-Ansar0 - 2Najran SCFull TimeFT

Al-Ansar - Najran SC

Al-Ansar played Najran SC at the Division 1 of Saudi Arabia on October 17. The match kicked off 15:35 UTC. Najran SC won 0-2.

Perez Zeledon2 - 0Universidad de Costa RicaFull TimeFT

Perez Zeledon - Universidad de Costa Rica

Perez Zeledon played Universidad de Costa Rica at the Apertura of Costa Rica on October 17. The match kicked off 20:00 UTC. Perez Zeledon won 2-0.

AD Carmelita2 - 4San CarlosFull TimeFT

AD Carmelita - San Carlos

AD Carmelita played San Carlos at the Apertura of Costa Rica on October 17. The match kicked off 21:00 UTC. San Carlos won 2-4.

LimonGreciaSuspendedSsp

Limon - Grecia

Limon are playing Grecia at the Apertura of Costa Rica on October 17.

CS Cartagines-CS Herediano02:00

CS Cartagines - CS Herediano

CS Cartagines are playing CS Herediano at the Apertura of Costa Rica on October 18. The match will kick off 02:00 UTC.

LD Alajuelense-Santos Dg02:05

LD Alajuelense - Santos Dg

LD Alajuelense are playing Santos Dg at the Apertura of Costa Rica on October 18. The match will kick off 02:05 UTC.

Pasaquina1 - 1Municipal LimenoFull TimeFT

Pasaquina - Municipal Limeno

Pasaquina played Municipal Limeno at the Apertura of El Salvador on October 17. The match kicked off 21:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Chalatenango-FAS00:30

Chalatenango - FAS

Chalatenango are playing FAS at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 00:30 UTC.

Firpo-Sonsonate01:00

Firpo - Sonsonate

Firpo are playing Sonsonate at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Isidro Metapan-Audaz01:00

Isidro Metapan - Audaz

Isidro Metapan are playing Audaz at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Alianza-Jocoro01:30

Alianza - Jocoro

Alianza are playing Jocoro at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 01:30 UTC.

Motagua-Vida01:00

Motagua - Vida

Motagua are playing Vida at the Apertura of Honduras on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Independiente Chorrera-Costa del Este01:00

Independiente Chorrera - Costa del Este

Independiente Chorrera are playing Costa del Este at the LFP, Apertura of Panama on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Plaza Amador-CD Universitario01:00

Plaza Amador - CD Universitario

Plaza Amador are playing CD Universitario at the LFP, Apertura of Panama on October 18. The match will kick off 01:00 UTC.

Corinthians-Cruzeiro00:45

Corinthians - Cruzeiro

Corinthians are playing Cruzeiro at the National Cup of Brasil on October 18. The match will kick off 00:45 UTC.

Deportivo La Guaira3 - 2Academia P-CFull TimeFT

Deportivo La Guaira - Academia P-C

Deportivo La Guaira played Academia P-C at the Clausura of Venezuela on October 17. The match kicked off 15:00 UTC. Deportivo La Guaira won 3-2.

Estudiantes Caracas1 - 0Portuguesa FCFull TimeFT

Estudiantes Caracas - Portuguesa FC

Estudiantes Caracas played Portuguesa FC at the Clausura of Venezuela on October 17. The match kicked off 19:30 UTC. Estudiantes Caracas won 1-0.

Deportivo Lara0 - 0MinerosFull TimeFT

Deportivo Lara - Mineros

Deportivo Lara played Mineros at the Clausura of Venezuela on October 17. The match kicked off 20:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Zulia2 - 3CaracasFull TimeFT

Zulia - Caracas

Zulia played Caracas at the Clausura of Venezuela on October 17. The match kicked off 20:00 UTC. Caracas won 2-3.

Deportivo Tachira3 - 1AraguaFull TimeFT

Deportivo Tachira - Aragua

Deportivo Tachira played Aragua at the Clausura of Venezuela on October 17. The match kicked off 21:00 UTC. Deportivo Tachira won 3-1.

Monagas SC1 - 1AnzoateguiFull TimeFT

Monagas SC - Anzoategui

Monagas SC played Anzoategui at the Clausura of Venezuela on October 17. The match kicked off 22:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Carabobo0 - 0Metropolitanos59'

Carabobo - Metropolitanos

Carabobo are playing Metropolitanos at the Clausura of Venezuela on October 17. The match kicked off 23:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.