Dani Alves walks in woman's shoes

Dani Alves is Fashion Week ready
Matchday Live
Celta Vigo0 - 1AlavesFull TimeFT

Celta Vigo - Alaves

Celta Vigo played Alaves at the La Liga of Spain on October 19. The match kicked off 19:00 UTC. Alaves won 0-1.

Eintracht Frankfurt7 - 1Fortuna DusseldorfFull TimeFT

Eintracht Frankfurt - Fortuna Dusseldorf

Eintracht Frankfurt played Fortuna Dusseldorf at the Bundesliga of Germany on October 19. The match kicked off 18:30 UTC. Eintracht Frankfurt won 7-1.

Lyon2 - 0NimesFull TimeFT

Lyon - Nimes

Lyon played Nimes at the Ligue 1 of France on October 19. The match kicked off 18:45 UTC. Lyon won 2-0.

Anzhi0 - 2CSKAFull TimeFT

Anzhi - CSKA

Anzhi played CSKA at the Premier League of Russia on October 19. The match kicked off 15:00 UTC. CSKA won 0-2.

Lokomotiv2 - 1RostovFull TimeFT

Lokomotiv - Rostov

Lokomotiv played Rostov at the Premier League of Russia on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Lokomotiv won 2-1.

Austria Klagenfurt2 - 2AmstettenFull TimeFT

Austria Klagenfurt - Amstetten

Austria Klagenfurt played Amstetten at the 2. Liga of Austria on October 19. The match kicked off 17:10 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Austria Lustenau5 - 2Austria W-2Full TimeFT

Austria Lustenau - Austria W-2

Austria Lustenau played Austria W-2 at the 2. Liga of Austria on October 19. The match kicked off 17:10 UTC. Austria Lustenau won 5-2.

Blau-Weis Linz1 - 1HornFull TimeFT

Blau-Weis Linz - Horn

Blau-Weis Linz played Horn at the 2. Liga of Austria on October 19. The match kicked off 17:10 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Lafnitz0 - 0RiedFull TimeFT

Lafnitz - Ried

Lafnitz played Ried at the 2. Liga of Austria on October 19. The match kicked off 17:10 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Wattens4 - 1Juniors OOFull TimeFT

Wattens - Juniors OO

Wattens played Juniors OO at the 2. Liga of Austria on October 19. The match kicked off 17:10 UTC. Wattens won 4-1.

Wiener Neustadt2 - 1LieferingFull TimeFT

Wiener Neustadt - Liefering

Wiener Neustadt played Liefering at the 2. Liga of Austria on October 19. The match kicked off 17:10 UTC. Wiener Neustadt won 2-1.

Club Brugge1 - 1Waasland-BeverenFull TimeFT

Club Brugge - Waasland-Beveren

Club Brugge played Waasland-Beveren at the First Division A of Belgium on October 19. The match kicked off 18:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Vereya2 - 2Botev VratsaFull TimeFT

Vereya - Botev Vratsa

Vereya played Botev Vratsa at the A PFG of Bulgaria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Inter-Zapresic1 - 2RijekaFull TimeFT

Inter-Zapresic - Rijeka

Inter-Zapresic played Rijeka at the 1 HNL of Croatia on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Rijeka won 1-2.

Bohemians 19052 - 2PlzenFull TimeFT

Bohemians 1905 - Plzen

Bohemians 1905 played Plzen at the First League of Czech Republic on October 19. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Esbjerg2 - 0HobroFull TimeFT

Esbjerg - Hobro

Esbjerg played Hobro at the Superliga of Denmark on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Esbjerg won 2-0.

Sheffield Wed1 - 2MiddlesbroughFull TimeFT

Sheffield Wed - Middlesbrough

Sheffield Wed played Middlesbrough at the Championship of England on October 19. The match kicked off 18:45 UTC. Middlesbrough won 1-2.

Ajaccio3 - 2Le HavreFull TimeFT

Ajaccio - Le Havre

Ajaccio played Le Havre at the Ligue 2 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Ajaccio won 3-2.

Auxerre2 - 0BeziersFull TimeFT

Auxerre - Beziers

Auxerre played Beziers at the Ligue 2 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Auxerre won 2-0.

BeziersAuxerrePostponedPst

Beziers - Auxerre

Beziers are playing Auxerre at the Ligue 2 of France on October 19.

Clermont0 - 0Red StarFull TimeFT

Clermont - Red Star

Clermont played Red Star at the Ligue 2 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Metz3 - 0NiortFull TimeFT

Metz - Niort

Metz played Niort at the Ligue 2 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Metz won 3-0.

Nancy1 - 2GrenobleFull TimeFT

Nancy - Grenoble

Nancy played Grenoble at the Ligue 2 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Grenoble won 1-2.

Orleans1 - 0ValenciennesFull TimeFT

Orleans - Valenciennes

Orleans played Valenciennes at the Ligue 2 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Orleans won 1-0.

Paris FC0 - 0ChateaurouxFull TimeFT

Paris FC - Chateauroux

Paris FC played Chateauroux at the Ligue 2 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Troyes1 - 2SochauxFull TimeFT

Troyes - Sochaux

Troyes played Sochaux at the Ligue 2 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Sochaux won 1-2.

Dynamo Dresden1 - 1Erzgebirge AueFull TimeFT

Dynamo Dresden - Erzgebirge Aue

Dynamo Dresden played Erzgebirge Aue at the 2. Bundesliga of Germany on October 19. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Sandhausen4 - 0IngolstadtFull TimeFT

Sandhausen - Ingolstadt

Sandhausen played Ingolstadt at the 2. Bundesliga of Germany on October 19. The match kicked off 16:30 UTC. Sandhausen won 4-0.

Carl Zeiss Jena0 - 0AalenFull TimeFT

Carl Zeiss Jena - Aalen

Carl Zeiss Jena played Aalen at the 3. Liga of Germany on October 19. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Spezia1 - 3PescaraFull TimeFT

Spezia - Pescara

Spezia played Pescara at the Serie B of Italy on October 19. The match kicked off 19:00 UTC. Pescara won 1-3.

Piast Gliwice1 - 1Lechia GdanskFull TimeFT

Piast Gliwice - Lechia Gdansk

Piast Gliwice played Lechia Gdansk at the Ekstraklasa of Poland on October 19. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Jagiellonia2 - 1Pogon SzczecinFull TimeFT

Jagiellonia - Pogon Szczecin

Jagiellonia played Pogon Szczecin at the Ekstraklasa of Poland on October 19. The match kicked off 18:30 UTC. Jagiellonia won 2-1.

Vila Real0 - 6PortoFull TimeFT

Vila Real - Porto

Vila Real played Porto at the Taca de Portugal of Portugal on October 19. The match kicked off 19:15 UTC. Porto won 0-6.

Voluntari4 - 0Concordia ChiajnaFull TimeFT

Voluntari - Concordia Chiajna

Voluntari played Concordia Chiajna at the Liga 1 of Romania on October 19. The match kicked off 15:00 UTC. Voluntari won 4-0.

Cluj1 - 0CSMS IasiFull TimeFT

Cluj - CSMS Iasi

Cluj played CSMS Iasi at the Liga 1 of Romania on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Cluj won 1-0.

Cukaricki1 - 0VojvodinaFull TimeFT

Cukaricki - Vojvodina

Cukaricki played Vojvodina at the Super Liga of Serbia on October 19. The match kicked off 15:30 UTC. Cukaricki won 1-0.

Elche2 - 0MalagaFull TimeFT

Elche - Malaga

Elche played Malaga at the Segunda Division of Spain on October 19. The match kicked off 19:00 UTC. Elche won 2-0.

Norrby0 - 1OrgryteFull TimeFT

Norrby - Orgryte

Norrby played Orgryte at the Superettan of Sweden on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Orgryte won 0-1.

Galatasaray1 - 1BursasporFull TimeFT

Galatasaray - Bursaspor

Galatasaray played Bursaspor at the Super Lig of Turkey on October 19. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Denizlispor3 - 0Afjet AfyonsporFull TimeFT

Denizlispor - Afjet Afyonspor

Denizlispor played Afjet Afyonspor at the 1. Lig of Turkey on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Denizlispor won 3-0.

Shakhtar D1 - 0DesnaFull TimeFT

Shakhtar D - Desna

Shakhtar D played Desna at the Premier League of Ukraine on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Shakhtar D won 1-0.

Kashiwa Reysol0 - 1Nagoya Grampus EightFull TimeFT

Kashiwa Reysol - Nagoya Grampus Eight

Kashiwa Reysol played Nagoya Grampus Eight at the J-League of Japan on October 19. The match kicked off 10:30 UTC. Nagoya Grampus Eight won 0-1.

Shimizu S-Pulse2 - 0Sanfrecce Hiroshima56'

Shimizu S-Pulse - Sanfrecce Hiroshima

Shimizu S-Pulse are playing Sanfrecce Hiroshima at the J-League of Japan on October 20. The match kicked off 05:00 UTC. It's the second half and Shimizu S-Pulse is winning 2-0.

Vegalta Sendai1 - 2Sagan Tosu56'

Vegalta Sendai - Sagan Tosu

Vegalta Sendai are playing Sagan Tosu at the J-League of Japan on October 20. The match kicked off 05:00 UTC. It's the second half and Sagan Tosu is winning 1-2.

Gamba Osaka0 - 0Yokohama F. Marinos14'

Gamba Osaka - Yokohama F. Marinos

Gamba Osaka are playing Yokohama F. Marinos at the J-League of Japan on October 20. The match kicked off 06:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Shonan Bellmare-Consadole Sapporo07:00

Shonan Bellmare - Consadole Sapporo

Shonan Bellmare are playing Consadole Sapporo at the J-League of Japan on October 20. The match will kick off 07:00 UTC.

Urawa Red Diamonds-Kashima Antlers07:00

Urawa Red Diamonds - Kashima Antlers

Urawa Red Diamonds are playing Kashima Antlers at the J-League of Japan on October 20. The match will kick off 07:00 UTC.

Atlas4 - 3VeracruzFull TimeFT

Atlas - Veracruz

Atlas played Veracruz at the Apertura of Mexico on October 20. The match kicked off 02:00 UTC. Atlas won 4-3.

Defensa y Justicia2 - 0Talleres CordobaFull TimeFT

Defensa y Justicia - Talleres Cordoba

Defensa y Justicia played Talleres Cordoba at the Primera Division of Argentina on October 19. The match kicked off 22:00 UTC. Defensa y Justicia won 2-0.

Velez Sarsfield1 - 0Gimnasia La PlataFull TimeFT

Velez Sarsfield - Gimnasia La Plata

Velez Sarsfield played Gimnasia La Plata at the Primera Division of Argentina on October 19. The match kicked off 22:00 UTC. Velez Sarsfield won 1-0.

Colon1 - 0River PlateFull TimeFT

Colon - River Plate

Colon played River Plate at the Primera Division of Argentina on October 20. The match kicked off 00:15 UTC. Colon won 1-0.

Union Espanola2 - 1Deportes TemucoFull TimeFT

Union Espanola - Deportes Temuco

Union Espanola played Deportes Temuco at the Primera Division of Chile on October 19. The match kicked off 23:00 UTC. Union Espanola won 2-1.

El Nacional1 - 3Universidad Catolica QuitoFull TimeFT

El Nacional - Universidad Catolica Quito

El Nacional played Universidad Catolica Quito at the Serie A, Segunda Etapa of Ecuador on October 20. The match kicked off 00:15 UTC. Universidad Catolica Quito won 1-3.

3 de Febrero0 - 0Deportivo CapiataFull TimeFT

3 de Febrero - Deportivo Capiata

3 de Febrero played Deportivo Capiata at the Clausura of Paraguay on October 19. The match kicked off 22:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Sport Huancayo3 - 3Inti Gas AyacuchoFull TimeFT

Sport Huancayo - Inti Gas Ayacucho

Sport Huancayo played Inti Gas Ayacucho at the Primera Division, Clausura of Peru on October 20. The match kicked off 01:00 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Erebuni0 - 2Alashkert-2Full TimeFT

Erebuni - Alashkert-2

Erebuni played Alashkert-2 at the First division of Armenia on October 19. The match kicked off 11:00 UTC. Alashkert-2 won 0-2.

FC Wels1 - 3Bad GleichenbergFull TimeFT

FC Wels - Bad Gleichenberg

FC Wels played Bad Gleichenberg at the Regionalliga, Mitte of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Bad Gleichenberg won 1-3.

Union Volkermarkt3 - 1LendorfFull TimeFT

Union Volkermarkt - Lendorf

Union Volkermarkt played Lendorf at the Regionalliga, Mitte of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Union Volkermarkt won 3-1.

Volkermarkt1 - 5GleisdorfFull TimeFT

Volkermarkt - Gleisdorf

Volkermarkt played Gleisdorf at the Regionalliga, Mitte of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Gleisdorf won 1-5.

Wolfsberger AC-21 - 2Grazer AKFull TimeFT

Wolfsberger AC-2 - Grazer AK

Wolfsberger AC-2 played Grazer AK at the Regionalliga, Mitte of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Grazer AK won 1-2.

Bischofshofen0 - 7Anif-Salzburg-2Full TimeFT

Bischofshofen - Anif-Salzburg-2

Bischofshofen played Anif-Salzburg-2 at the Regionalliga, West of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Anif-Salzburg-2 won 0-7.

Grodig1 - 0Pinzgau SaalfeldenFull TimeFT

Grodig - Pinzgau Saalfelden

Grodig played Pinzgau Saalfelden at the Regionalliga, West of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Grodig won 1-0.

Schwaz0 - 2KufsteinFull TimeFT

Schwaz - Kufstein

Schwaz played Kufstein at the Regionalliga, West of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Kufstein won 0-2.

Seekirchen3 - 2Altach-2Full TimeFT

Seekirchen - Altach-2

Seekirchen played Altach-2 at the Regionalliga, West of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Seekirchen won 3-2.

Wals-Grunau1 - 3St. JohannFull TimeFT

Wals-Grunau - St. Johann

Wals-Grunau played St. Johann at the Regionalliga, West of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. St. Johann won 1-3.

Bruck-Leitha0 - 2LeobendorfFull TimeFT

Bruck-Leitha - Leobendorf

Bruck-Leitha played Leobendorf at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Leobendorf won 0-2.

Neusiedl2 - 0TraiskirchenFull TimeFT

Neusiedl - Traiskirchen

Neusiedl played Traiskirchen at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Neusiedl won 2-0.

St. Polten-22 - 1Admira-2Full TimeFT

St. Polten-2 - Admira-2

St. Polten-2 played Admira-2 at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. St. Polten-2 won 2-1.

Ebreichsdorf2 - 2ParndorfFull TimeFT

Ebreichsdorf - Parndorf

Ebreichsdorf played Parndorf at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Mannsdorf1 - 1Wiener SKFull TimeFT

Mannsdorf - Wiener SK

Mannsdorf played Wiener SK at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Schwechat0 - 0StadlauFull TimeFT

Schwechat - Stadlau

Schwechat played Stadlau at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Vitebsk3 - 1Dnepr MogilevFull TimeFT

Vitebsk - Dnepr Mogilev

Vitebsk played Dnepr Mogilev at the Premier League of Belarus on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Vitebsk won 3-1.

Westerlo0 - 1Oud-HeverleeFull TimeFT

Westerlo - Oud-Heverlee

Westerlo played Oud-Heverlee at the First Division B, Opening of Belgium on October 19. The match kicked off 18:30 UTC. Oud-Heverlee won 0-1.

Antwerp U-214 - 1Cercle Brugge U-21Full TimeFT

Antwerp U-21 - Cercle Brugge U-21

Antwerp U-21 played Cercle Brugge U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Antwerp U-21 won 4-1.

Genk U-213 - 1Sint-Truiden U-21Full TimeFT

Genk U-21 - Sint-Truiden U-21

Genk U-21 played Sint-Truiden U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Genk U-21 won 3-1.

Club Brugge U-213 - 2Standard U-21Full TimeFT

Club Brugge U-21 - Standard U-21

Club Brugge U-21 played Standard U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 19. The match kicked off 18:30 UTC. Club Brugge U-21 won 3-2.

Standard W4 - 2Genk WFull TimeFT

Standard W - Genk W

Standard W played Genk W at the Super League - Women of Belgium on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Standard W won 4-2.

Oud-Heverlee W1 - 2Anderlecht WFull TimeFT

Oud-Heverlee W - Anderlecht W

Oud-Heverlee W played Anderlecht W at the Super League - Women of Belgium on October 19. The match kicked off 18:30 UTC. Anderlecht W won 1-2.

Othellos0 - 0Ethnikos AchnasFull TimeFT

Othellos - Ethnikos Achnas

Othellos played Ethnikos Achnas at the 2. Division of Cyprus on October 19. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Budejovice3 - 1Hradec KraloveFull TimeFT

Budejovice - Hradec Kralove

Budejovice played Hradec Kralove at the FNL of Czech Republic on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Budejovice won 3-1.

Usti nad Labem3 - 0TaborskoFull TimeFT

Usti nad Labem - Taborsko

Usti nad Labem played Taborsko at the FNL of Czech Republic on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Usti nad Labem won 3-0.

Znojmo0 - 4PardubiceFull TimeFT

Znojmo - Pardubice

Znojmo played Pardubice at the FNL of Czech Republic on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Pardubice won 0-4.

Karvina U-191 - 2Zlin U-19Full TimeFT

Karvina U-19 - Zlin U-19

Karvina U-19 played Zlin U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on October 19. The match kicked off 11:00 UTC. Zlin U-19 won 1-2.

Ostrava U-191 - 0Jihlava U-19Full TimeFT

Ostrava U-19 - Jihlava U-19

Ostrava U-19 played Jihlava U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on October 19. The match kicked off 11:00 UTC. Ostrava U-19 won 1-0.

Hanacka2 - 2UnichovFull TimeFT

Hanacka - Unichov

Hanacka played Unichov at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on October 19. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Kolding3 - 1RingkobingFull TimeFT

Kolding - Ringkobing

Kolding played Ringkobing at the Division 2, Group 1 of Denmark on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Kolding won 3-1.

Tottenham U-231 - 0Leicester City U-23Full TimeFT

Tottenham U-23 - Leicester City U-23

Tottenham U-23 played Leicester City U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on October 19. The match kicked off 11:00 UTC. Tottenham U-23 won 1-0.

Brighton U-232 - 1Blackburn U-23Full TimeFT

Brighton U-23 - Blackburn U-23

Brighton U-23 played Blackburn U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Brighton U-23 won 2-1.

Fulham U-230 - 3West Brom U-23Full TimeFT

Fulham U-23 - West Brom U-23

Fulham U-23 played West Brom U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. West Brom U-23 won 0-3.

Manchester Utd U-233 - 0Sunderland U-23Full TimeFT

Manchester Utd U-23 - Sunderland U-23

Manchester Utd U-23 played Sunderland U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Manchester Utd U-23 won 3-0.

Middlesbrough U-232 - 3Reading U-23Full TimeFT

Middlesbrough U-23 - Reading U-23

Middlesbrough U-23 played Reading U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Reading U-23 won 2-3.

Southampton U-233 - 2Wolves U-23Full TimeFT

Southampton U-23 - Wolves U-23

Southampton U-23 played Wolves U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Southampton U-23 won 3-2.

Barnsley U-231 - 4Leeds U-23Full TimeFT

Barnsley U-23 - Leeds U-23

Barnsley U-23 played Leeds U-23 at the Professional Depelopment League of England on October 19. The match kicked off 13:00 UTC. Leeds U-23 won 1-4.

Watford U-234 - 0Bristol City U-23Full TimeFT

Watford U-23 - Bristol City U-23

Watford U-23 played Bristol City U-23 at the Professional Depelopment League of England on October 19. The match kicked off 14:00 UTC. Watford U-23 won 4-0.

Chambly1 - 1Lyon DuchereFull TimeFT

Chambly - Lyon Duchere

Chambly played Lyon Duchere at the National 1 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Dunkerque1 - 0DrancyFull TimeFT

Dunkerque - Drancy

Dunkerque played Drancy at the National 1 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Dunkerque won 1-0.

LEntente SSG0 - 1ConcarneauFull TimeFT

LEntente SSG - Concarneau

LEntente SSG played Concarneau at the National 1 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Concarneau won 0-1.

Le Mans1 - 0Bourg-PeronnasFull TimeFT

Le Mans - Bourg-Peronnas

Le Mans played Bourg-Peronnas at the National 1 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Le Mans won 1-0.

Marignane Gignac1 - 1CholetFull TimeFT

Marignane Gignac - Cholet

Marignane Gignac played Cholet at the National 1 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Pau3 - 1BoulogneFull TimeFT

Pau - Boulogne

Pau played Boulogne at the National 1 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Pau won 3-1.

Tours0 - 2Rodez AveyronFull TimeFT

Tours - Rodez Aveyron

Tours played Rodez Aveyron at the National 1 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Rodez Aveyron won 0-2.

Villefranche0 - 1QuevillyFull TimeFT

Villefranche - Quevilly

Villefranche played Quevilly at the National 1 of France on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Quevilly won 0-1.

Chikhura2 - 1Dila GoriFull TimeFT

Chikhura - Dila Gori

Chikhura played Dila Gori at the Erovnuli Liga of Georgia on October 19. The match kicked off 11:30 UTC. Chikhura won 2-1.

Lubeck3 - 1Werder-2Full TimeFT

Lubeck - Werder-2

Lubeck played Werder-2 at the Regionalliga Nord of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Lubeck won 3-1.

FSV Frankfurt2 - 3Hoffenheim-2Full TimeFT

FSV Frankfurt - Hoffenheim-2

FSV Frankfurt played Hoffenheim-2 at the Regionalliga Sudwest of Germany on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Hoffenheim-2 won 2-3.

Pirmasens1 - 1Kickers OffenbachFull TimeFT

Pirmasens - Kickers Offenbach

Pirmasens played Kickers Offenbach at the Regionalliga Sudwest of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Borussia M-20 - 1Bonner SCFull TimeFT

Borussia M-2 - Bonner SC

Borussia M-2 played Bonner SC at the Regionalliga West of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Bonner SC won 0-1.

Rodinghausen1 - 2WuppertalerFull TimeFT

Rodinghausen - Wuppertaler

Rodinghausen played Wuppertaler at the Regionalliga West of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Wuppertaler won 1-2.

Viktoria Koln1 - 0SV LippstadtFull TimeFT

Viktoria Koln - SV Lippstadt

Viktoria Koln played SV Lippstadt at the Regionalliga West of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Viktoria Koln won 1-0.

Augsburg-21 - 1GarchingFull TimeFT

Augsburg-2 - Garching

Augsburg-2 played Garching at the Regionalliga Bayern of Germany on October 19. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Buchbach0 - 3BayreuthFull TimeFT

Buchbach - Bayreuth

Buchbach played Bayreuth at the Regionalliga Bayern of Germany on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Bayreuth won 0-3.

Greuther Furth-20 - 0Bayern-2Full TimeFT

Greuther Furth-2 - Bayern-2

Greuther Furth-2 played Bayern-2 at the Regionalliga Bayern of Germany on October 19. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Memmingen6 - 2IllertissenFull TimeFT

Memmingen - Illertissen

Memmingen played Illertissen at the Regionalliga Bayern of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Memmingen won 6-2.

Viktoria Berlin0 - 1ErfurtFull TimeFT

Viktoria Berlin - Erfurt

Viktoria Berlin played Erfurt at the Regionalliga Nordost of Germany on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Erfurt won 0-1.

Karlsruher U-191 - 2Hoffenheim U-19Full TimeFT

Karlsruher U-19 - Hoffenheim U-19

Karlsruher U-19 played Hoffenheim U-19 at the U-19 Bundesliga, Sud-Sudwest of Germany on October 19. The match kicked off 16:30 UTC. Hoffenheim U-19 won 1-2.

Eltersdorf3 - 0Bayern HofFull TimeFT

Eltersdorf - Bayern Hof

Eltersdorf played Bayern Hof at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Eltersdorf won 3-0.

Bad Vilbel5 - 0EderberglandFull TimeFT

Bad Vilbel - Ederbergland

Bad Vilbel played Ederbergland at the Oberliga, Hessen of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Bad Vilbel won 5-0.

Baunatal0 - 3LohfeldenFull TimeFT

Baunatal - Lohfelden

Baunatal played Lohfelden at the Oberliga, Hessen of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Lohfelden won 0-3.

Concordia Hamburg1 - 1Barmbek-UhlenhorstFull TimeFT

Concordia Hamburg - Barmbek-Uhlenhorst

Concordia Hamburg played Barmbek-Uhlenhorst at the Oberliga, Hamburg of Germany on October 19. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Osdorf2 - 0Curslack NeuengammeFull TimeFT

Osdorf - Curslack Neuengamme

Osdorf played Curslack Neuengamme at the Oberliga, Hamburg of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Osdorf won 2-0.

Victoria Hamburg3 - 0RugenbergenFull TimeFT

Victoria Hamburg - Rugenbergen

Victoria Hamburg played Rugenbergen at the Oberliga, Hamburg of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Victoria Hamburg won 3-0.

Suderelbe1 - 4SaselFull TimeFT

Suderelbe - Sasel

Suderelbe played Sasel at the Oberliga, Hamburg of Germany on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Sasel won 1-4.

Nottingen4 - 1Germania FriedrichstalFull TimeFT

Nottingen - Germania Friedrichstal

Nottingen played Germania Friedrichstal at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Nottingen won 4-1.

Brinkumer SV5 - 3Leher TSFull TimeFT

Brinkumer SV - Leher TS

Brinkumer SV played Leher TS at the Oberliga, Bremen of Germany on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Brinkumer SV won 5-3.

Habenhauser FV2 - 3HastedtFull TimeFT

Habenhauser FV - Hastedt

Habenhauser FV played Hastedt at the Oberliga, Bremen of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Hastedt won 2-3.

Oberneuland6 - 0OSC BremerhavenFull TimeFT

Oberneuland - OSC Bremerhaven

Oberneuland played OSC Bremerhaven at the Oberliga, Bremen of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Oberneuland won 6-0.

Vatanspor0 - 3SchwachhausenFull TimeFT

Vatanspor - Schwachhausen

Vatanspor played Schwachhausen at the Oberliga, Bremen of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Schwachhausen won 0-3.

Cloppenburg1 - 0Heeslinger SCFull TimeFT

Cloppenburg - Heeslinger SC

Cloppenburg played Heeslinger SC at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Cloppenburg won 1-0.

Luckenwalde2 - 0PlauenFull TimeFT

Luckenwalde - Plauen

Luckenwalde played Plauen at the Oberliga, Nordost-Sud of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Luckenwalde won 2-0.

Union Sandersdorf2 - 0LudwigsfeldeFull TimeFT

Union Sandersdorf - Ludwigsfelde

Union Sandersdorf played Ludwigsfelde at the Oberliga, Nordost-Sud of Germany on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Union Sandersdorf won 2-0.

Hammer SpVg3 - 0BrunninghausenFull TimeFT

Hammer SpVg - Brunninghausen

Hammer SpVg played Brunninghausen at the Oberliga, Westfalen of Germany on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. Hammer SpVg won 3-0.

Apollon U-20-AEK U-2007:00

Apollon U-20 - AEK U-20

Apollon U-20 are playing AEK U-20 at the U-20 Super League of Greece on October 20. The match will kick off 07:00 UTC.

Bray0 - 5BohemiansFull TimeFT

Bray - Bohemians

Bray played Bohemians at the Premier Division of Ireland on October 19. The match kicked off 18:45 UTC. Bohemians won 0-5.

Derry City0 - 3Cork CityFull TimeFT

Derry City - Cork City

Derry City played Cork City at the Premier Division of Ireland on October 19. The match kicked off 18:45 UTC. Cork City won 0-3.

Dundalk5 - 0Sligo RoversFull TimeFT

Dundalk - Sligo Rovers

Dundalk played Sligo Rovers at the Premier Division of Ireland on October 19. The match kicked off 18:45 UTC. Dundalk won 5-0.

Limerick0 - 4St Patrick'sFull TimeFT

Limerick - St Patrick's

Limerick played St Patrick's at the Premier Division of Ireland on October 19. The match kicked off 18:45 UTC. St Patrick's won 0-4.

Shamrock3 - 1WaterfordFull TimeFT

Shamrock - Waterford

Shamrock played Waterford at the Premier Division of Ireland on October 19. The match kicked off 19:00 UTC. Shamrock won 3-1.

Finn Harps2 - 0DroghedaFull TimeFT

Finn Harps - Drogheda

Finn Harps played Drogheda at the Premier Division Playoffs of Ireland on October 19. The match kicked off 18:45 UTC. Finn Harps won 2-0.

Hapoel Ashkelon1 - 1Hapoel AfulaFull TimeFT

Hapoel Ashkelon - Hapoel Afula

Hapoel Ashkelon played Hapoel Afula at the Liga Leumit of Israel on October 19. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Hapoel Iksal2 - 1Sektzia Nes TzionaFull TimeFT

Hapoel Iksal - Sektzia Nes Tziona

Hapoel Iksal played Sektzia Nes Tziona at the Liga Leumit of Israel on October 19. The match kicked off 12:00 UTC. Hapoel Iksal won 2-1.

Hapoel Katamon3 - 3Hapoel Bnei LodFull TimeFT

Hapoel Katamon - Hapoel Bnei Lod

Hapoel Katamon played Hapoel Bnei Lod at the Liga Leumit of Israel on October 19. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Hapoel Ramat Gan2 - 1Maccabi Ahi NazarethFull TimeFT

Hapoel Ramat Gan - Maccabi Ahi Nazareth

Hapoel Ramat Gan played Maccabi Ahi Nazareth at the Liga Leumit of Israel on October 19. The match kicked off 12:00 UTC. Hapoel Ramat Gan won 2-1.

Hapoel Ramat HaSharon3 - 0Hapoel MarmorekFull TimeFT

Hapoel Ramat HaSharon - Hapoel Marmorek

Hapoel Ramat HaSharon played Hapoel Marmorek at the Liga Leumit of Israel on October 19. The match kicked off 12:00 UTC. Hapoel Ramat HaSharon won 3-0.

Roma U-195 - 0Palermo U-19Full TimeFT

Roma U-19 - Palermo U-19

Roma U-19 played Palermo U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on October 19. The match kicked off 13:00 UTC. Roma U-19 won 5-0.

Juventus U-192 - 0Chievo U-19Full TimeFT

Juventus U-19 - Chievo U-19

Juventus U-19 played Chievo U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Juventus U-19 won 2-0.

Rigas FS3 - 0ValmieraFull TimeFT

Rigas FS - Valmiera

Rigas FS played Valmiera at the Virsliga of Latvia on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Rigas FS won 3-0.

Senglea Athletic0 - 1Gzira UnitedFull TimeFT

Senglea Athletic - Gzira United

Senglea Athletic played Gzira United at the Premier Division of Malta on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Gzira United won 0-1.

Qormi FC0 - 2St. AndrewsFull TimeFT

Qormi FC - St. Andrews

Qormi FC played St. Andrews at the Premier Division of Malta on October 19. The match kicked off 18:15 UTC. St. Andrews won 0-2.

Santa Lucia4 - 2San GwannFull TimeFT

Santa Lucia - San Gwann

Santa Lucia played San Gwann at the Division 1 of Malta on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Santa Lucia won 4-2.

Swieqi United3 - 4Zebbug RangersFull TimeFT

Swieqi United - Zebbug Rangers

Swieqi United played Zebbug Rangers at the Division 1 of Malta on October 19. The match kicked off 17:00 UTC. Zebbug Rangers won 3-4.

Ajax-22 - 1RKCFull TimeFT

Ajax-2 - RKC

Ajax-2 played RKC at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Ajax-2 won 2-1.

Almere City FC0 - 1Go Ahead EaglesFull TimeFT

Almere City FC - Go Ahead Eagles

Almere City FC played Go Ahead Eagles at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Go Ahead Eagles won 0-1.

Cambuur Leeuwarden3 - 1Helmond SportFull TimeFT

Cambuur Leeuwarden - Helmond Sport

Cambuur Leeuwarden played Helmond Sport at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Cambuur Leeuwarden won 3-1.

Dordrecht 901 - 1AZ-2Full TimeFT

Dordrecht 90 - AZ-2

Dordrecht 90 played AZ-2 at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Eindhoven1 - 1VolendamFull TimeFT

Eindhoven - Volendam

Eindhoven played Volendam at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

FC Oss0 - 1Den BoschFull TimeFT

FC Oss - Den Bosch

FC Oss played Den Bosch at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Den Bosch won 0-1.

MVV Maastricht2 - 2PSV-2Full TimeFT

MVV Maastricht - PSV-2

MVV Maastricht played PSV-2 at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Roda1 - 1Sparta RotterdamFull TimeFT

Roda - Sparta Rotterdam

Roda played Sparta Rotterdam at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Telstar0 - 3NECFull TimeFT

Telstar - NEC

Telstar played NEC at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. NEC won 0-3.

ADO Den Haag W4 - 1VV Alkmaar WFull TimeFT

ADO Den Haag W - VV Alkmaar W

ADO Den Haag W played VV Alkmaar W at the Eredivisie - Women of Netherlands on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. ADO Den Haag W won 4-1.

PSV W5 - 0Achilles 29 WFull TimeFT

PSV W - Achilles 29 W

PSV W played Achilles 29 W at the Eredivisie - Women of Netherlands on October 19. The match kicked off 17:30 UTC. PSV W won 5-0.

Twente W0 - 0Heerenveen WFull TimeFT

Twente W - Heerenveen W

Twente W played Heerenveen W at the Eredivisie - Women of Netherlands on October 19. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Newry City0 - 2Institute FCFull TimeFT

Newry City - Institute FC

Newry City played Institute FC at the Premiership of Northern Ireland on October 19. The match kicked off 19:00 UTC. Institute FC won 0-2.

Garbarnia1 - 3NiecieczaFull TimeFT

Garbarnia - Nieciecza

Garbarnia played Nieciecza at the I Liga of Poland on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Nieciecza won 1-3.

Sandecja Nowy Sacz2 - 0Wigry SFull TimeFT

Sandecja Nowy Sacz - Wigry S

Sandecja Nowy Sacz played Wigry S at the I Liga of Poland on October 19. The match kicked off 17:10 UTC. Sandecja Nowy Sacz won 2-0.

Stal Mielec2 - 0KatowiceFull TimeFT

Stal Mielec - Katowice

Stal Mielec played Katowice at the I Liga of Poland on October 19. The match kicked off 18:45 UTC. Stal Mielec won 2-0.

Lech U-197 - 0Ruch Chorzow U-19Full TimeFT

Lech U-19 - Ruch Chorzow U-19

Lech U-19 played Ruch Chorzow U-19 at the Central Youth League of Poland on October 19. The match kicked off 09:00 UTC. Lech U-19 won 7-0.

Legia U-195 - 2Jagiellonia U-19Full TimeFT

Legia U-19 - Jagiellonia U-19

Legia U-19 played Jagiellonia U-19 at the Central Youth League of Poland on October 19. The match kicked off 11:00 UTC. Legia U-19 won 5-2.

Anzhi-D0 - 1CSKA-DFull TimeFT

Anzhi-D - CSKA-D

Anzhi-D played CSKA-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 19. The match kicked off 08:00 UTC. CSKA-D won 0-1.

Lokomotiv-D1 - 3Rostov-DFull TimeFT

Lokomotiv-D - Rostov-D

Lokomotiv-D played Rostov-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 19. The match kicked off 09:00 UTC. Rostov-D won 1-3.

Ufa-D0 - 3Rubin-DFull TimeFT

Ufa-D - Rubin-D

Ufa-D played Rubin-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 19. The match kicked off 09:00 UTC. Rubin-D won 0-3.

Orenburg-D1 - 0Yenisey-DFull TimeFT

Orenburg-D - Yenisey-D

Orenburg-D played Yenisey-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 19. The match kicked off 11:00 UTC. Orenburg-D won 1-0.

Spartak-D4 - 0Arsenal-DFull TimeFT

Spartak-D - Arsenal-D

Spartak-D played Arsenal-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 19. The match kicked off 11:00 UTC. Spartak-D won 4-0.

Ural-D1 - 1Kr. Sovetov-D60'

Ural-D - Kr. Sovetov-D

Ural-D are playing Kr. Sovetov-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 20. The match kicked off 05:00 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Luki-Energia2 - 1TekstilshikFull TimeFT

Luki-Energia - Tekstilshik

Luki-Energia played Tekstilshik at the PFL, Zapad of Russia on October 19. The match kicked off 15:00 UTC. Luki-Energia won 2-1.

Lokomotiva Kosice1 - 1Liptovsky MikulasFull TimeFT

Lokomotiva Kosice - Liptovsky Mikulas

Lokomotiva Kosice played Liptovsky Mikulas at the 2. liga of Slovakia on October 19. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Samorin5 - 1Inter BratislavaFull TimeFT

Samorin - Inter Bratislava

Samorin played Inter Bratislava at the 2. liga of Slovakia on October 19. The match kicked off 12:30 UTC. Samorin won 5-1.

Winterthur2 - 1VaduzFull TimeFT

Winterthur - Vaduz

Winterthur played Vaduz at the Challenge League of Switzerland on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. Winterthur won 2-1.

Galatasaray U-210 - 1Bursaspor U-21Full TimeFT

Galatasaray U-21 - Bursaspor U-21

Galatasaray U-21 played Bursaspor U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on October 19. The match kicked off 10:00 UTC. Bursaspor U-21 won 0-1.

Altinordu U-217 - 1Eskisehirspor U-21Full TimeFT

Altinordu U-21 - Eskisehirspor U-21

Altinordu U-21 played Eskisehirspor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on October 19. The match kicked off 10:00 UTC. Altinordu U-21 won 7-1.

Denizlispor U-215 - 1Afyonspor U-21Full TimeFT

Denizlispor U-21 - Afyonspor U-21

Denizlispor U-21 played Afyonspor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on October 19. The match kicked off 12:00 UTC. Denizlispor U-21 won 5-1.

Norway U-17 W2 - 0Israel U-17 WFull TimeFT

Norway U-17 W - Israel U-17 W

Norway U-17 W played Israel U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 19. The match kicked off 09:30 UTC. Norway U-17 W won 2-0.

Croatia U-17 W0 - 1Russia U-17 WFull TimeFT

Croatia U-17 W - Russia U-17 W

Croatia U-17 W played Russia U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 19. The match kicked off 12:00 UTC. Russia U-17 W won 0-1.

Mykolaiv1 - 1FC SumyFull TimeFT

Mykolaiv - FC Sumy

Mykolaiv played FC Sumy at the Persha Liga of Ukraine on October 19. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Vorskla U-210 - 1Dynamo K U-21Full TimeFT

Vorskla U-21 - Dynamo K U-21

Vorskla U-21 played Dynamo K U-21 at the Youth League of Ukraine on October 19. The match kicked off 10:00 UTC. Dynamo K U-21 won 0-1.

Mariupol U-212 - 1Zorya U-21Full TimeFT

Mariupol U-21 - Zorya U-21

Mariupol U-21 played Zorya U-21 at the Youth League of Ukraine on October 19. The match kicked off 11:00 UTC. Mariupol U-21 won 2-1.

Shakhtar U-214 - 0Desna U-21Full TimeFT

Shakhtar U-21 - Desna U-21

Shakhtar U-21 played Desna U-21 at the Youth League of Ukraine on October 19. The match kicked off 11:00 UTC. Shakhtar U-21 won 4-0.

Barry Town5 - 2LlanelliFull TimeFT

Barry Town - Llanelli

Barry Town played Llanelli at the Premier League of Wales on October 19. The match kicked off 18:45 UTC. Barry Town won 5-2.

Caernarfon0 - 3NewtownFull TimeFT

Caernarfon - Newtown

Caernarfon played Newtown at the Premier League of Wales on October 19. The match kicked off 18:45 UTC. Newtown won 0-3.

Guangzou R-F U-19-HK Warriors06:30

Guangzou R-F U-19 - HK Warriors

Guangzou R-F U-19 are playing HK Warriors at the Premier League of Hong Kong on October 20. The match will kick off 06:30 UTC.

Southern District-Eastern06:30

Southern District - Eastern

Southern District are playing Eastern at the Premier League of Hong Kong on October 20. The match will kick off 06:30 UTC.

Borneo1 - 2PSM MakassarFull TimeFT

Borneo - PSM Makassar

Borneo played PSM Makassar at the Liga 1 of Indonesia on October 19. The match kicked off 08:30 UTC. PSM Makassar won 1-2.

Mitra Kukar0 - 1BhayangkaraFull TimeFT

Mitra Kukar - Bhayangkara

Mitra Kukar played Bhayangkara at the Liga 1 of Indonesia on October 19. The match kicked off 08:30 UTC. Bhayangkara won 0-1.

Barito Putera0 - 0Perseru SeruiFull TimeFT

Barito Putera - Perseru Serui

Barito Putera played Perseru Serui at the Liga 1 of Indonesia on October 19. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Gostaresh Folad1 - 1Naft Masjed SoleymanFull TimeFT

Gostaresh Folad - Naft Masjed Soleyman

Gostaresh Folad played Naft Masjed Soleyman at the Gulf Pro League of Iran on October 19. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Saipa1 - 2EsteghlalFull TimeFT

Saipa - Esteghlal

Saipa played Esteghlal at the Gulf Pro League of Iran on October 19. The match kicked off 12:00 UTC. Esteghlal won 1-2.

Sepidrood Rasht0 - 0Zob AhanFull TimeFT

Sepidrood Rasht - Zob Ahan

Sepidrood Rasht played Zob Ahan at the Gulf Pro League of Iran on October 19. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Sepahan3 - 2Nassaji MazandaranFull TimeFT

Sepahan - Nassaji Mazandaran

Sepahan played Nassaji Mazandaran at the Gulf Pro League of Iran on October 19. The match kicked off 13:15 UTC. Sepahan won 3-2.

Esteghlal Khuzestan0 - 2Pars Jonoubi JamFull TimeFT

Esteghlal Khuzestan - Pars Jonoubi Jam

Esteghlal Khuzestan played Pars Jonoubi Jam at the Gulf Pro League of Iran on October 19. The match kicked off 13:30 UTC. Pars Jonoubi Jam won 0-2.

PersepolisPaykanPostponedPst

Persepolis - Paykan

Persepolis are playing Paykan at the Gulf Pro League of Iran on October 19.

Zweigen Kanazawa0 - 0Ehime FCFull TimeFT

Zweigen Kanazawa - Ehime FC

Zweigen Kanazawa played Ehime FC at the J-League 2 of Japan on October 19. The match kicked off 10:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Kyoto Purple Sanga0 - 0Albirex Niigata13'

Kyoto Purple Sanga - Albirex Niigata

Kyoto Purple Sanga are playing Albirex Niigata at the J-League 2 of Japan on October 20. The match kicked off 06:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Al Ahly0 - 1Al-WeehdatFull TimeFT

Al Ahly - Al-Weehdat

Al Ahly played Al-Weehdat at the League 1 of Jordan on October 19. The match kicked off 14:00 UTC. Al-Weehdat won 0-1.

Al-Hussein2 - 0Shabab AlordonFull TimeFT

Al-Hussein - Shabab Alordon

Al-Hussein played Shabab Alordon at the League 1 of Jordan on October 19. The match kicked off 16:30 UTC. Al-Hussein won 2-0.

Kairat-21 - 1EkibastuzFull TimeFT

Kairat-2 - Ekibastuz

Kairat-2 played Ekibastuz at the 1 Division of Kazakhstan on October 19. The match kicked off 10:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Daegu FC0 - 0Jeonnam Dragons58'

Daegu FC - Jeonnam Dragons

Daegu FC are playing Jeonnam Dragons at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match kicked off 05:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Gyeongnam FC1 - 0Sangju Sangmu57'

Gyeongnam FC - Sangju Sangmu

Gyeongnam FC are playing Sangju Sangmu at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match kicked off 05:00 UTC. It's the second half and Gyeongnam FC is winning 1-0.

Jeju United0 - 0FC Seoul60'

Jeju United - FC Seoul

Jeju United are playing FC Seoul at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match kicked off 05:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Jeonbuk Motors1 - 2Incheon United58'

Jeonbuk Motors - Incheon United

Jeonbuk Motors are playing Incheon United at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match kicked off 05:00 UTC. It's the second half and Incheon United is winning 1-2.

Suwon Bluewings0 - 0Pohang Steelers59'

Suwon Bluewings - Pohang Steelers

Suwon Bluewings are playing Pohang Steelers at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match kicked off 05:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Ulsan0 - 0Gangwon FC60'

Ulsan - Gangwon FC

Ulsan are playing Gangwon FC at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match kicked off 05:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Racing Beirut0 - 1Al Ansar BeirutFull TimeFT

Racing Beirut - Al Ansar Beirut

Racing Beirut played Al Ansar Beirut at the Premier League of Lebanon on October 19. The match kicked off 13:00 UTC. Al Ansar Beirut won 0-1.

Al-Oruba0 - 0MjeesFull TimeFT

Al-Oruba - Mjees

Al-Oruba played Mjees at the Premier League of Oman on October 19. The match kicked off 12:50 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Muscat1 - 1Al Nasr SalalahFull TimeFT

Muscat - Al Nasr Salalah

Muscat played Al Nasr Salalah at the Premier League of Oman on October 19. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Saham1 - 1Al SuwaiqFull TimeFT

Saham - Al Suwaiq

Saham played Al Suwaiq at the Premier League of Oman on October 19. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Dhufar2 - 2Al-NahdaFull TimeFT

Dhufar - Al-Nahda

Dhufar played Al-Nahda at the Premier League of Oman on October 19. The match kicked off 13:15 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Oman FC2 - 1RustaqFull TimeFT

Oman FC - Rustaq

Oman FC played Rustaq at the Premier League of Oman on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Oman FC won 2-1.

Sohar5 - 4AlshababFull TimeFT

Sohar - Alshabab

Sohar played Alshabab at the Premier League of Oman on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Sohar won 5-4.

Mirbat SC2 - 1SurFull TimeFT

Mirbat SC - Sur

Mirbat SC played Sur at the Premier League of Oman on October 19. The match kicked off 16:15 UTC. Mirbat SC won 2-1.

Al Baten0 - 2Al Nasr RiyadhFull TimeFT

Al Baten - Al Nasr Riyadh

Al Baten played Al Nasr Riyadh at the Pro League of Saudi Arabia on October 19. The match kicked off 15:10 UTC. Al Nasr Riyadh won 0-2.

Al Faysaly Al Majmaah1 - 4Al TaawonFull TimeFT

Al Faysaly Al Majmaah - Al Taawon

Al Faysaly Al Majmaah played Al Taawon at the Pro League of Saudi Arabia on October 19. The match kicked off 15:10 UTC. Al Taawon won 1-4.

Al Raed Buraidah0 - 3Al FatehFull TimeFT

Al Raed Buraidah - Al Fateh

Al Raed Buraidah played Al Fateh at the Pro League of Saudi Arabia on October 19. The match kicked off 15:15 UTC. Al Fateh won 0-3.

Al Ittihad Jeddah1 - 1OhodFull TimeFT

Al Ittihad Jeddah - Ohod

Al Ittihad Jeddah played Ohod at the Pro League of Saudi Arabia on October 19. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Al Sahel2 - 1JabalaFull TimeFT

Al Sahel - Jabala

Al Sahel played Jabala at the Premier League of Syria on October 19. The match kicked off 12:00 UTC. Al Sahel won 2-1.

Herafio Aleppo1 - 3IttihadFull TimeFT

Herafio Aleppo - Ittihad

Herafio Aleppo played Ittihad at the Premier League of Syria on October 19. The match kicked off 12:00 UTC. Ittihad won 1-3.

Hottin0 - 0MajdFull TimeFT

Hottin - Majd

Hottin played Majd at the Premier League of Syria on October 19. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Shorta2 - 1NawaeirFull TimeFT

Shorta - Nawaeir

Shorta played Nawaeir at the Premier League of Syria on October 19. The match kicked off 12:00 UTC. Shorta won 2-1.

Taliya0 - 1KaramaFull TimeFT

Taliya - Karama

Taliya played Karama at the Premier League of Syria on October 19. The match kicked off 12:00 UTC. Karama won 0-1.

Wathbah2 - 1TeshrinFull TimeFT

Wathbah - Teshrin

Wathbah played Teshrin at the Premier League of Syria on October 19. The match kicked off 12:00 UTC. Wathbah won 2-1.

Dibba Al Fujairah0 - 1Al Shabab DubaiFull TimeFT

Dibba Al Fujairah - Al Shabab Dubai

Dibba Al Fujairah played Al Shabab Dubai at the Premier League of Uae on October 19. The match kicked off 13:00 UTC. Al Shabab Dubai won 0-1.

Banni Yas3 - 3EmiratesFull TimeFT

Banni Yas - Emirates

Banni Yas played Emirates at the Premier League of Uae on October 19. The match kicked off 13:05 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Al Wasl Dubai1 - 3Al NasrFull TimeFT

Al Wasl Dubai - Al Nasr

Al Wasl Dubai played Al Nasr at the Premier League of Uae on October 19. The match kicked off 15:45 UTC. Al Nasr won 1-3.

Ittihad Kalba2 - 3Al FujairahFull TimeFT

Ittihad Kalba - Al Fujairah

Ittihad Kalba played Al Fujairah at the Premier League of Uae on October 19. The match kicked off 15:45 UTC. Al Fujairah won 2-3.

Neftchi Fargona3 - 1QizilqumFull TimeFT

Neftchi Fargona - Qizilqum

Neftchi Fargona played Qizilqum at the PFL, Relegation Round of Uzbekistan on October 19. The match kicked off 13:00 UTC. Neftchi Fargona won 3-1.

Olmaliq FK0 - 2Nasaf QarshiFull TimeFT

Olmaliq FK - Nasaf Qarshi

Olmaliq FK played Nasaf Qarshi at the PFL, Relegation Round of Uzbekistan on October 19. The match kicked off 13:00 UTC. Nasaf Qarshi won 0-2.

Sodgiana1 - 0Kokand-1912Full TimeFT

Sodgiana - Kokand-1912

Sodgiana played Kokand-1912 at the PFL, Relegation Round of Uzbekistan on October 19. The match kicked off 13:00 UTC. Sodgiana won 1-0.

Hussein Dey0 - 2CR BelouizdadFull TimeFT

Hussein Dey - CR Belouizdad

Hussein Dey played CR Belouizdad at the Ligue 1 of Algeria on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. CR Belouizdad won 0-2.

MC Oran0 - 0JS KabylieFull TimeFT

MC Oran - JS Kabylie

MC Oran played JS Kabylie at the Ligue 1 of Algeria on October 19. The match kicked off 16:45 UTC and ended in a draw 0 - 0.

USM Bel Abbes2 - 2USM AlgerFull TimeFT

USM Bel Abbes - USM Alger

USM Bel Abbes played USM Alger at the Ligue 1 of Algeria on October 19. The match kicked off 16:45 UTC and ended in a draw 2 - 2.

JS Saoura2 - 2ParadouFull TimeFT

JS Saoura - Paradou

JS Saoura played Paradou at the Ligue 1 of Algeria on October 19. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

USM El Harrach0 - 0ASO ChlefFull TimeFT

USM El Harrach - ASO Chlef

USM El Harrach played ASO Chlef at the Ligue 2 of Algeria on October 19. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

RC Relizane2 - 0ES KoubaFull TimeFT

RC Relizane - ES Kouba

RC Relizane played ES Kouba at the Ligue 2 of Algeria on October 19. The match kicked off 15:00 UTC. RC Relizane won 2-0.

Skikda2 - 0USM BlidaFull TimeFT

Skikda - USM Blida

Skikda played USM Blida at the Ligue 2 of Algeria on October 19. The match kicked off 15:00 UTC. Skikda won 2-0.

MC El Eulma1 - 0Amal Bou SaadaFull TimeFT

MC El Eulma - Amal Bou Saada

MC El Eulma played Amal Bou Saada at the Ligue 2 of Algeria on October 19. The match kicked off 16:45 UTC. MC El Eulma won 1-0.

Smouha1 - 1Haras El HedoodFull TimeFT

Smouha - Haras El Hedood

Smouha played Haras El Hedood at the Premier League of Egypt on October 19. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Ismaily SC2 - 0PyramidsFull TimeFT

Ismaily SC - Pyramids

Ismaily SC played Pyramids at the Premier League of Egypt on October 19. The match kicked off 16:00 UTC. Ismaily SC won 2-0.

ENPPI Cairo1 - 1DakhliaFull TimeFT

ENPPI Cairo - Dakhlia

ENPPI Cairo played Dakhlia at the Premier League of Egypt on October 19. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Honduras Progreso1 - 1VidaFull TimeFT

Honduras Progreso - Vida

Honduras Progreso played Vida at the Apertura of Honduras on October 20. The match kicked off 01:15 UTC and ended in a draw 1 - 1.

UAEM Potros0 - 1ZacatepecFull TimeFT

UAEM Potros - Zacatepec

UAEM Potros played Zacatepec at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on October 20. The match kicked off 00:00 UTC. Zacatepec won 0-1.

Atletico San Luis3 - 1CafetalerosFull TimeFT

Atletico San Luis - Cafetaleros

Atletico San Luis played Cafetaleros at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on October 20. The match kicked off 01:00 UTC. Atletico San Luis won 3-1.

Tampico Madero4 - 1Universidad GFull TimeFT

Tampico Madero - Universidad G

Tampico Madero played Universidad G at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on October 20. The match kicked off 02:00 UTC. Tampico Madero won 4-1.

Venados1 - 1Alebrijes OaxacaFull TimeFT

Venados - Alebrijes Oaxaca

Venados played Alebrijes Oaxaca at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on October 20. The match kicked off 02:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Arabe Unido0 - 0Tauro FCFull TimeFT

Arabe Unido - Tauro FC

Arabe Unido played Tauro FC at the LFP, Apertura of Panama on October 20. The match kicked off 01:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Almagro1 - 2Ferro Carril OesteFull TimeFT

Almagro - Ferro Carril Oeste

Almagro played Ferro Carril Oeste at the Primera B Nacional of Argentina on October 19. The match kicked off 18:30 UTC. Ferro Carril Oeste won 1-2.

Arsenal S1 - 0Deportivo MoronFull TimeFT

Arsenal S - Deportivo Moron

Arsenal S played Deportivo Moron at the Primera B Nacional of Argentina on October 19. The match kicked off 18:30 UTC. Arsenal S won 1-0.

Atletico Rafaela2 - 0OlimpoFull TimeFT

Atletico Rafaela - Olimpo

Atletico Rafaela played Olimpo at the Primera B Nacional of Argentina on October 20. The match kicked off 00:00 UTC. Atletico Rafaela won 2-0.

Deportivo Riestra0 - 3San TelmoFull TimeFT

Deportivo Riestra - San Telmo

Deportivo Riestra played San Telmo at the Primera B Metropolitana of Argentina on October 19. The match kicked off 18:00 UTC. San Telmo won 0-3.

Talleres2 - 1Almirante BrownFull TimeFT

Talleres - Almirante Brown

Talleres played Almirante Brown at the Primera B Metropolitana of Argentina on October 19. The match kicked off 18:30 UTC. Talleres won 2-1.

Tristan Suarez3 - 0SacachispasFull TimeFT

Tristan Suarez - Sacachispas

Tristan Suarez played Sacachispas at the Primera B Metropolitana of Argentina on October 19. The match kicked off 18:30 UTC. Tristan Suarez won 3-0.

CRB Maceio2 - 0GoiasFull TimeFT

CRB Maceio - Goias

CRB Maceio played Goias at the Serie B of Brasil on October 19. The match kicked off 22:15 UTC. CRB Maceio won 2-0.

Sao Bento0 - 0CriciumaFull TimeFT

Sao Bento - Criciuma

Sao Bento played Criciuma at the Serie B of Brasil on October 19. The match kicked off 23:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Ponte Preta2 - 1FigueirenseFull TimeFT

Ponte Preta - Figueirense

Ponte Preta played Figueirense at the Serie B of Brasil on October 20. The match kicked off 00:30 UTC. Ponte Preta won 2-1.

Adelaide United1 - 1Sydney FCFull TimeFT

Adelaide United - Sydney FC

Adelaide United played Sydney FC at the A-League of Australia on October 19. The match kicked off 08:50 UTC and ended in a draw 1 - 1.