'Ronaldinho! Ronaldinho!' David Seaman's reaction is priceless

September 25th
David Seaman was reminded of that 2002 World Cup moment by fans last night
Matchday Live
Paraguay2 - 2QatarFull TimeFT

Paraguay - Qatar

Paraguay played Qatar at the Group B of Copa America on June 16. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Uruguay3 - 0EcuadorHalf TimeHT

Uruguay - Ecuador

Uruguay are playing Ecuador at the Group C of Copa America on June 16. The match kicked off 22:00 UTC. It's half time and Uruguay is winning 3-0.

Sweden W5 - 1Thailand WFull TimeFT

Sweden W - Thailand W

Sweden W played Thailand W at the Group F - Women of World Cup on June 16. The match kicked off 13:00 UTC. Sweden W won 5-1.

USA W3 - 0Chile WFull TimeFT

USA W - Chile W

USA W played Chile W at the Group F - Women of World Cup on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. USA W won 3-0.

Poland U-213 - 2Belgium U-21Full TimeFT

Poland U-21 - Belgium U-21

Poland U-21 played Belgium U-21 at the Group Stage of Uefa Under-21 Championship on June 16. The match kicked off 16:30 UTC. Poland U-21 won 3-2.

Italy U-213 - 1Spain U-21Full TimeFT

Italy U-21 - Spain U-21

Italy U-21 played Spain U-21 at the Group Stage of Uefa Under-21 Championship on June 16. The match kicked off 19:00 UTC. Italy U-21 won 3-1.

BATE3 - 1Shakhtyor SoligorskFull TimeFT

BATE - Shakhtyor Soligorsk

BATE played Shakhtyor Soligorsk at the Premier League of Belarus on June 16. The match kicked off 14:00 UTC. BATE won 3-1.

Dinamo Minsk6 - 1Energetik-BGUFull TimeFT

Dinamo Minsk - Energetik-BGU

Dinamo Minsk played Energetik-BGU at the Premier League of Belarus on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Dinamo Minsk won 6-1.

Dinamo Brest3 - 0GomelFull TimeFT

Dinamo Brest - Gomel

Dinamo Brest played Gomel at the Premier League of Belarus on June 16. The match kicked off 17:45 UTC. Dinamo Brest won 3-0.

KPV1 - 3Inter TurkuFull TimeFT

KPV - Inter Turku

KPV played Inter Turku at the Veikkausliiga of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Inter Turku won 1-3.

EIF0 - 3AC OuluFull TimeFT

EIF - AC Oulu

EIF played AC Oulu at the Ykkonen of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. AC Oulu won 0-3.

Jaro1 - 1KajaaniFull TimeFT

Jaro - Kajaani

Jaro played Kajaani at the Ykkonen of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

TPV1 - 0KTPFull TimeFT

TPV - KTP

TPV played KTP at the Ykkonen of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. TPV won 1-0.

Dinamo Tb.2 - 1WIT GeorgiaFull TimeFT

Dinamo Tb. - WIT Georgia

Dinamo Tb. played WIT Georgia at the Erovnuli Liga of Georgia on June 16. The match kicked off 15:00 UTC. Dinamo Tb. won 2-1.

Spartaks3 - 0Daugava DFull TimeFT

Spartaks - Daugava D

Spartaks played Daugava D at the Virsliga of Latvia on June 16. The match kicked off 14:00 UTC. Spartaks won 3-0.

Ham-Kam1 - 2AalesundFull TimeFT

Ham-Kam - Aalesund

Ham-Kam played Aalesund at the 1. Division of Norway on June 16. The match kicked off 13:00 UTC. Aalesund won 1-2.

Jerv0 - 0Sandnes UlfFull TimeFT

Jerv - Sandnes Ulf

Jerv played Sandnes Ulf at the 1. Division of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Notodden0 - 2SandefjordFull TimeFT

Notodden - Sandefjord

Notodden played Sandefjord at the 1. Division of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Sandefjord won 0-2.

Skeid1 - 1KFUM OsloFull TimeFT

Skeid - KFUM Oslo

Skeid played KFUM Oslo at the 1. Division of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Sogndal4 - 2StrommenFull TimeFT

Sogndal - Strommen

Sogndal played Strommen at the 1. Division of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Sogndal won 4-2.

Tromsdalen2 - 2Nest-SotraFull TimeFT

Tromsdalen - Nest-Sotra

Tromsdalen played Nest-Sotra at the 1. Division of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Ullensaker Kisa5 - 1RaufossFull TimeFT

Ullensaker Kisa - Raufoss

Ullensaker Kisa played Raufoss at the 1. Division of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Ullensaker Kisa won 5-1.

Bodo-Glimt2 - 0StromsgodsetFull TimeFT

Bodo-Glimt - Stromsgodset

Bodo-Glimt played Stromsgodset at the Eliteserien of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Bodo-Glimt won 2-0.

Lillestrom0 - 2Viking FKFull TimeFT

Lillestrom - Viking FK

Lillestrom played Viking FK at the Eliteserien of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Viking FK won 0-2.

Mjondalen1 - 1KristiansundFull TimeFT

Mjondalen - Kristiansund

Mjondalen played Kristiansund at the Eliteserien of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Molde2 - 0RanheimFull TimeFT

Molde - Ranheim

Molde played Ranheim at the Eliteserien of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Molde won 2-0.

Sarpsborg2 - 0OddFull TimeFT

Sarpsborg - Odd

Sarpsborg played Odd at the Eliteserien of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Sarpsborg won 2-0.

Rosenborg3 - 0ValerengaFull TimeFT

Rosenborg - Valerenga

Rosenborg played Valerenga at the Eliteserien of Norway on June 16. The match kicked off 18:00 UTC. Rosenborg won 3-0.

Albacete1 - 0MallorcaFull TimeFT

Albacete - Mallorca

Albacete played Mallorca at the Segunda Division, Promotion Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 17:00 UTC. Albacete won 1-0.

Halmstad2 - 0MjallbyFull TimeFT

Halmstad - Mjallby

Halmstad played Mjallby at the Superettan of Sweden on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Halmstad won 2-0.

Jiangsu Suning4 - 1Beijing RenheFull TimeFT

Jiangsu Suning - Beijing Renhe

Jiangsu Suning played Beijing Renhe at the Super League of China on June 16. The match kicked off 11:35 UTC. Jiangsu Suning won 4-1.

Shenzhen FC0 - 0Tianjin TedaFull TimeFT

Shenzhen FC - Tianjin Teda

Shenzhen FC played Tianjin Teda at the Super League of China on June 16. The match kicked off 11:35 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Tianjin Tianhai1 - 1Henan JianyeFull TimeFT

Tianjin Tianhai - Henan Jianye

Tianjin Tianhai played Henan Jianye at the Super League of China on June 16. The match kicked off 11:35 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Machida Zelvia2 - 2V-Varen NagasakiFull TimeFT

Machida Zelvia - V-Varen Nagasaki

Machida Zelvia played V-Varen Nagasaki at the J-League 2 of Japan on June 16. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Avispa Fukuoka1 - 1Kashiwa ReysolFull TimeFT

Avispa Fukuoka - Kashiwa Reysol

Avispa Fukuoka played Kashiwa Reysol at the J-League 2 of Japan on June 16. The match kicked off 09:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Okzhepes1 - 2KairatFull TimeFT

Okzhepes - Kairat

Okzhepes played Kairat at the Premier League of Kazakhstan on June 16. The match kicked off 11:00 UTC. Kairat won 1-2.

Taraz0 - 0IrtishFull TimeFT

Taraz - Irtish

Taraz played Irtish at the Premier League of Kazakhstan on June 16. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Zhetysu1 - 1OrdabasyFull TimeFT

Zhetysu - Ordabasy

Zhetysu played Ordabasy at the Premier League of Kazakhstan on June 16. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Astana4 - 1KaisarFull TimeFT

Astana - Kaisar

Astana played Kaisar at the Premier League of Kazakhstan on June 16. The match kicked off 13:00 UTC. Astana won 4-1.

Shakhter Karaganda1 - 1AtyrauFull TimeFT

Shakhter Karaganda - Atyrau

Shakhter Karaganda played Atyrau at the Premier League of Kazakhstan on June 16. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

FC Seoul4 - 2Suwon BluewingsFull TimeFT

FC Seoul - Suwon Bluewings

FC Seoul played Suwon Bluewings at the K-League 1 of Korea Republic on June 16. The match kicked off 10:00 UTC. FC Seoul won 4-2.

Sangju Sangmu4 - 2Jeju UnitedFull TimeFT

Sangju Sangmu - Jeju United

Sangju Sangmu played Jeju United at the K-League 1 of Korea Republic on June 16. The match kicked off 10:00 UTC. Sangju Sangmu won 4-2.

Gwangju Sangmu4 - 1Bucheon 1995Full TimeFT

Gwangju Sangmu - Bucheon 1995

Gwangju Sangmu played Bucheon 1995 at the K-League 2 of Korea Republic on June 16. The match kicked off 10:00 UTC. Gwangju Sangmu won 4-1.

Geylang5 - 0Balestier KhalsaFull TimeFT

Geylang - Balestier Khalsa

Geylang played Balestier Khalsa at the Premier League of Singapore on June 16. The match kicked off 09:30 UTC. Geylang won 5-0.

Andijon FK1 - 1Metallurg BekobodFull TimeFT

Andijon FK - Metallurg Bekobod

Andijon FK played Metallurg Bekobod at the PFL of Uzbekistan on June 16. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Bunyodkor1 - 1Nasaf QarshiFull TimeFT

Bunyodkor - Nasaf Qarshi

Bunyodkor played Nasaf Qarshi at the PFL of Uzbekistan on June 16. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Olmaliq FK1 - 1Navbahor NamanganFull TimeFT

Olmaliq FK - Navbahor Namangan

Olmaliq FK played Navbahor Namangan at the PFL of Uzbekistan on June 16. The match kicked off 14:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Buxoro0 - 5PakhtakorFull TimeFT

Buxoro - Pakhtakor

Buxoro played Pakhtakor at the PFL of Uzbekistan on June 16. The match kicked off 15:00 UTC. Pakhtakor won 0-5.

Haiti0 - 0Bermuda45 +2'

Haiti - Bermuda

Haiti are playing Bermuda at the Group B of Concacaf Gold Cup on June 16. The match kicked off 22:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Costa RicaNicaragua00:30

Costa Rica - Nicaragua

Costa Rica are playing Nicaragua at the Group B of Concacaf Gold Cup on June 17. The match will kick off 00:30 UTC.

Dravograd0 - 11DinamoFull TimeFT

Dravograd - Dinamo

Dravograd played Dinamo at the Club Friendlies of International on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Dinamo won 0-11.

Latvia W2 - 0Lithuania WFull TimeFT

Latvia W - Lithuania W

Latvia W played Lithuania W at the Friendlies - Woman of International on June 16. The match kicked off 12:00 UTC. Latvia W won 2-0.

Hungary W6 - 1Cyprus WFull TimeFT

Hungary W - Cyprus W

Hungary W played Cyprus W at the Friendlies - Woman of International on June 16. The match kicked off 13:30 UTC. Hungary W won 6-1.

North Macedonia W1 - 3Albania WFull TimeFT

North Macedonia W - Albania W

North Macedonia W played Albania W at the Friendlies - Woman of International on June 16. The match kicked off 15:00 UTC. Albania W won 1-3.

Bolivia W2 - 1Puerto Rico WFull TimeFT

Bolivia W - Puerto Rico W

Bolivia W played Puerto Rico W at the Friendlies - Woman of International on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Bolivia W won 2-1.

Slovenia W5 - 0Montenegro WFull TimeFT

Slovenia W - Montenegro W

Slovenia W played Montenegro W at the Friendlies - Woman of International on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Slovenia W won 5-0.

Morocco2 - 3ZambiaFull TimeFT

Morocco - Zambia

Morocco played Zambia at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on June 16. The match kicked off 16:30 UTC. Zambia won 2-3.

Senegal1 - 0NigeriaFull TimeFT

Senegal - Nigeria

Senegal played Nigeria at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on June 16. The match kicked off 17:45 UTC. Senegal won 1-0.

Algeria3 - 2MaliFull TimeFT

Algeria - Mali

Algeria played Mali at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on June 16. The match kicked off 18:00 UTC. Algeria won 3-2.

Tanzania1 - 1ZimbabweFull TimeFT

Tanzania - Zimbabwe

Tanzania played Zimbabwe at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on June 16. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Egypt3 - 1GuineaFull TimeFT

Egypt - Guinea

Egypt played Guinea at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on June 16. The match kicked off 19:00 UTC. Egypt won 3-1.

IF Fuglafjordur1 - 5HB TorshavnFull TimeFT

IF Fuglafjordur - HB Torshavn

IF Fuglafjordur played HB Torshavn at the Meistaradeildin of Faroe Islands on June 16. The match kicked off 14:00 UTC. HB Torshavn won 1-5.

TB0 - 1B36 TorshavnFull TimeFT

TB - B36 Torshavn

TB played B36 Torshavn at the Meistaradeildin of Faroe Islands on June 16. The match kicked off 14:00 UTC. B36 Torshavn won 0-1.

Kiffen0 - 2NJSFull TimeFT

Kiffen - NJS

Kiffen played NJS at the Kakkonen, Group A of Finland on June 16. The match kicked off 14:00 UTC. NJS won 0-2.

JIPPO2 - 1PEPOFull TimeFT

JIPPO - PEPO

JIPPO played PEPO at the Kakkonen, Group A of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. JIPPO won 2-1.

MP2 - 2JaPSFull TimeFT

MP - JaPS

MP played JaPS at the Kakkonen, Group A of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Viikingit4 - 0VJSFull TimeFT

Viikingit - VJS

Viikingit played VJS at the Kakkonen, Group A of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Viikingit won 4-0.

Ilves-28 - 0P-LirotFull TimeFT

Ilves-2 - P-Lirot

Ilves-2 played P-Lirot at the Kakkonen, Group B of Finland on June 16. The match kicked off 12:00 UTC. Ilves-2 won 8-0.

EPS0 - 2KaaPoFull TimeFT

EPS - KaaPo

EPS played KaaPo at the Kakkonen, Group B of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. KaaPo won 0-2.

GrIFK1 - 4FC EspooFull TimeFT

GrIFK - FC Espoo

GrIFK played FC Espoo at the Kakkonen, Group B of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. FC Espoo won 1-4.

Jazz Pori4 - 1Tampere UnitedFull TimeFT

Jazz Pori - Tampere United

Jazz Pori played Tampere United at the Kakkonen, Group B of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Jazz Pori won 4-1.

KaPa1 - 2Honka-2Full TimeFT

KaPa - Honka-2

KaPa played Honka-2 at the Kakkonen, Group B of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Honka-2 won 1-2.

JBK0 - 2RoPS-2Full TimeFT

JBK - RoPS-2

JBK played RoPS-2 at the Kakkonen, Group C of Finland on June 16. The match kicked off 11:00 UTC. RoPS-2 won 0-2.

OLS3 - 0VPS-2Full TimeFT

OLS - VPS-2

OLS played VPS-2 at the Kakkonen, Group C of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. OLS won 3-0.

SJK-22 - 1GBKFull TimeFT

SJK-2 - GBK

SJK-2 played GBK at the Kakkonen, Group C of Finland on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. SJK-2 won 2-1.

Merani1 - 1Shevardeni 1906Full TimeFT

Merani - Shevardeni 1906

Merani played Shevardeni 1906 at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on June 16. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Breinig2 - 2Duren MerzenichFull TimeFT

Breinig - Duren Merzenich

Breinig played Duren Merzenich at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on June 16. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Alfter1 - 1BW FriesdorfFull TimeFT

Alfter - BW Friesdorf

Alfter played BW Friesdorf at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on June 16. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Borussia Freialdenhoven1 - 1Bergisch GladbachFull TimeFT

Borussia Freialdenhoven - Bergisch Gladbach

Borussia Freialdenhoven played Bergisch Gladbach at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on June 16. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Hurth2 - 2Hennef 05Full TimeFT

Hurth - Hennef 05

Hurth played Hennef 05 at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on June 16. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Siegburger SV2 - 0MertenFull TimeFT

Siegburger SV - Merten

Siegburger SV played Merten at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on June 16. The match kicked off 13:00 UTC. Siegburger SV won 2-0.

Viktoria Arnoldsweiler9 - 2VichttalFull TimeFT

Viktoria Arnoldsweiler - Vichttal

Viktoria Arnoldsweiler played Vichttal at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on June 16. The match kicked off 13:00 UTC. Viktoria Arnoldsweiler won 9-2.

Deutz4 - 2FrechenFull TimeFT

Deutz - Frechen

Deutz played Frechen at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on June 16. The match kicked off 13:30 UTC. Deutz won 4-2.

Kari Akranes2 - 3Dalvik ReynirFull TimeFT

Kari Akranes - Dalvik Reynir

Kari Akranes played Dalvik Reynir at the 2. Deild of Iceland on June 16. The match kicked off 18:00 UTC. Dalvik Reynir won 2-3.

Trakai-22 - 3DainavaFull TimeFT

Trakai-2 - Dainava

Trakai-2 played Dainava at the 1 Lyga of Lithuania on June 16. The match kicked off 10:00 UTC. Dainava won 2-3.

Pakruojis1 - 5Hegelmann LitauenFull TimeFT

Pakruojis - Hegelmann Litauen

Pakruojis played Hegelmann Litauen at the 1 Lyga of Lithuania on June 16. The match kicked off 13:00 UTC. Hegelmann Litauen won 1-5.

Atmosfera2 - 7BFAFull TimeFT

Atmosfera - BFA

Atmosfera played BFA at the 1 Lyga of Lithuania on June 16. The match kicked off 14:00 UTC. BFA won 2-7.

Jonava1 - 0Vilniaus VytisFull TimeFT

Jonava - Vilniaus Vytis

Jonava played Vilniaus Vytis at the 1 Lyga of Lithuania on June 16. The match kicked off 14:00 UTC. Jonava won 1-0.

Sfintul Gheorghe2 - 0ZimbruFull TimeFT

Sfintul Gheorghe - Zimbru

Sfintul Gheorghe played Zimbru at the Divizia Nationala of Moldova on June 16. The match kicked off 15:00 UTC. Sfintul Gheorghe won 2-0.

Milsami3 - 1Dinamo-AutoFull TimeFT

Milsami - Dinamo-Auto

Milsami played Dinamo-Auto at the Divizia Nationala of Moldova on June 16. The match kicked off 17:00 UTC. Milsami won 3-1.

Floresti3 - 1Speranta DrochiaFull TimeFT

Floresti - Speranta Drochia

Floresti played Speranta Drochia at the Divizia A of Moldova on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Floresti won 3-1.

Sireti1 - 4ZariaFull TimeFT

Sireti - Zaria

Sireti played Zaria at the Divizia A of Moldova on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Zaria won 1-4.

Ungheni1 - 0Sparta SCFull TimeFT

Ungheni - Sparta SC

Ungheni played Sparta SC at the Divizia A of Moldova on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Ungheni won 1-0.

Moss2 - 1BrattvagFull TimeFT

Moss - Brattvag

Moss played Brattvag at the 2. Division, Group 1 of Norway on June 16. The match kicked off 13:00 UTC. Moss won 2-1.

Sola1 - 0ByasenFull TimeFT

Sola - Byasen

Sola played Byasen at the 2. Division, Group 1 of Norway on June 16. The match kicked off 14:00 UTC. Sola won 1-0.

Bryne2 - 1VidarFull TimeFT

Bryne - Vidar

Bryne played Vidar at the 2. Division, Group 1 of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Bryne won 2-1.

Kvik Halden2 - 1ArendalFull TimeFT

Kvik Halden - Arendal

Kvik Halden played Arendal at the 2. Division, Group 1 of Norway on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Kvik Halden won 2-1.

Baerum3 - 2MjolnerFull TimeFT

Baerum - Mjolner

Baerum played Mjolner at the 2. Division, Group 2 of Norway on June 16. The match kicked off 14:00 UTC. Baerum won 3-2.

Grorud2 - 1SenjaFull TimeFT

Grorud - Senja

Grorud played Senja at the 2. Division, Group 2 of Norway on June 16. The match kicked off 14:00 UTC. Grorud won 2-1.

Alta3 - 1ElverumFull TimeFT

Alta - Elverum

Alta played Elverum at the 2. Division, Group 2 of Norway on June 16. The match kicked off 15:00 UTC. Alta won 3-1.

Start-21 - 1BroddFull TimeFT

Start-2 - Brodd

Start-2 played Brodd at the 3. Division, Group 3 of Norway on June 16. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Vestfossen1 - 1FanaFull TimeFT

Vestfossen - Fana

Vestfossen played Fana at the 3. Division, Group 4 of Norway on June 16. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Stord5 - 2SK Brann-2Full TimeFT

Stord - SK Brann-2

Stord played SK Brann-2 at the 3. Division, Group 4 of Norway on June 16. The match kicked off 14:00 UTC. Stord won 5-2.

Kongsvinger-22 - 2NybergsundFull TimeFT

Kongsvinger-2 - Nybergsund

Kongsvinger-2 played Nybergsund at the 3. Division, Group 5 of Norway on June 16. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Harstad1 - 3GjellerasenFull TimeFT

Harstad - Gjellerasen

Harstad played Gjellerasen at the 3. Division, Group 6 of Norway on June 16. The match kicked off 13:00 UTC. Gjellerasen won 1-3.

Bodo-Glimt-22 - 1Melbo ILFull TimeFT

Bodo-Glimt-2 - Melbo IL

Bodo-Glimt-2 played Melbo IL at the 3. Division, Group 6 of Norway on June 16. The match kicked off 13:30 UTC. Bodo-Glimt-2 won 2-1.

Atletico Baleares1 - 0MelillaFull TimeFT

Atletico Baleares - Melilla

Atletico Baleares played Melilla at the Segunda B, Promotion Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Atletico Baleares won 1-0.

Recreativo Huelva1 - 1MirandesFull TimeFT

Recreativo Huelva - Mirandes

Recreativo Huelva played Mirandes at the Segunda B, Promotion Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Lorca Deportiva2 - 1Union VieraFull TimeFT

Lorca Deportiva - Union Viera

Lorca Deportiva played Union Viera at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 09:00 UTC. Lorca Deportiva won 2-1.

Portugalete1 - 1AlondrasFull TimeFT

Portugalete - Alondras

Portugalete played Alondras at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 09:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Cadiz-21 - 0Numancia-2After Extra TimeAET

Cadiz-2 - Numancia-2

Cadiz-2 played Numancia-2 at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 10:00 UTC. Cadiz-2 won 1-0 in the extra time.

Mallorca-22 - 1UtreraFull TimeFT

Mallorca-2 - Utrera

Mallorca-2 played Utrera at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 10:00 UTC. Mallorca-2 won 2-1.

Socuellamos2 - 0MostolesFull TimeFT

Socuellamos - Mostoles

Socuellamos played Mostoles at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 10:00 UTC. Socuellamos won 2-0.

Tamaraceite0 - 1PratFull TimeFT

Tamaraceite - Prat

Tamaraceite played Prat at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 11:00 UTC. Prat won 0-1.

Lealtad3 - 0FormenteraFull TimeFT

Lealtad - Formentera

Lealtad played Formentera at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Lealtad won 3-0.

Marino de Luanco2 - 0MutilveraFull TimeFT

Marino de Luanco - Mutilvera

Marino de Luanco played Mutilvera at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 16:00 UTC. Marino de Luanco won 2-0.

SD Logrones1 - 1Las RozasFull TimeFT

SD Logrones - Las Rozas

SD Logrones played Las Rozas at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Tarazona1 - 0El PaloFull TimeFT

Tarazona - El Palo

Tarazona played El Palo at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 16:30 UTC. Tarazona won 1-0.

Bergantinos2 - 1VillarrubiaFull TimeFT

Bergantinos - Villarrubia

Bergantinos played Villarrubia at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 17:00 UTC. Bergantinos won 2-1.

Zamora0 - 0Alcobendas SportFull TimeFT

Zamora - Alcobendas Sport

Zamora played Alcobendas Sport at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

La Nucia0 - 1ArandinaFull TimeFT

La Nucia - Arandina

La Nucia played Arandina at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 18:00 UTC. Arandina won 0-1.

Linares Deportivo2 - 0Moralo5-4 On PenaltiesPen 5-4

Linares Deportivo - Moralo

Linares Deportivo played Moralo at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 18:00 UTC. Linares Deportivo won on penalties as the score was 2-0.

Real Jaen0 - 2AlgecirasFull TimeFT

Real Jaen - Algeciras

Real Jaen played Algeciras at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 16. The match kicked off 18:30 UTC. Algeciras won 0-2.

Varnamo2 - 2UtsiktensFull TimeFT

Varnamo - Utsiktens

Varnamo played Utsiktens at the Division 1, Sodra of Sweden on June 16. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Vasalund1 - 2AkropolisFull TimeFT

Vasalund - Akropolis

Vasalund played Akropolis at the Division 1, Norra of Sweden on June 16. The match kicked off 15:00 UTC. Akropolis won 1-2.

Skiljebo1 - 2GuteFull TimeFT

Skiljebo - Gute

Skiljebo played Gute at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on June 16. The match kicked off 12:30 UTC. Gute won 1-2.

Pitea1 - 4Friska ViljorFull TimeFT

Pitea - Friska Viljor

Pitea played Friska Viljor at the Division 2, Norrland of Sweden on June 16. The match kicked off 13:00 UTC. Friska Viljor won 1-4.

Haninge4 - 0SodertaljeFull TimeFT

Haninge - Sodertalje

Haninge played Sodertalje at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on June 16. The match kicked off 13:00 UTC. Haninge won 4-0.

Assyriska2 - 1Aspudden-TellusFull TimeFT

Assyriska - Aspudden-Tellus

Assyriska played Aspudden-Tellus at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on June 16. The match kicked off 15:00 UTC. Assyriska won 2-1.

Varmbols0 - 4Arameiska-SyrianskaFull TimeFT

Varmbols - Arameiska-Syrianska

Varmbols played Arameiska-Syrianska at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on June 16. The match kicked off 15:00 UTC. Arameiska-Syrianska won 0-4.

Abahani Chittagong0 - 1ArambaghFull TimeFT

Abahani Chittagong - Arambagh

Abahani Chittagong played Arambagh at the Premier League of Bangladesh on June 16. The match kicked off 10:00 UTC. Arambagh won 0-1.

Mohammedan Dhaka2 - 4Sheikh RusselFull TimeFT

Mohammedan Dhaka - Sheikh Russel

Mohammedan Dhaka played Sheikh Russel at the Premier League of Bangladesh on June 16. The match kicked off 13:00 UTC. Sheikh Russel won 2-4.

Angkor Tiger FC2 - 0Kirivong Sok Sen CheyFull TimeFT

Angkor Tiger FC - Kirivong Sok Sen Chey

Angkor Tiger FC played Kirivong Sok Sen Chey at the C-League of Cambodia on June 16. The match kicked off 08:30 UTC. Angkor Tiger FC won 2-0.

Boueng Ket FC2 - 1Police CommissaryFull TimeFT

Boueng Ket FC - Police Commissary

Boueng Ket FC played Police Commissary at the C-League of Cambodia on June 16. The match kicked off 08:30 UTC. Boueng Ket FC won 2-1.

Kompong Cham0 - 6Soltilo AngkorFull TimeFT

Kompong Cham - Soltilo Angkor

Kompong Cham played Soltilo Angkor at the C-League of Cambodia on June 16. The match kicked off 08:30 UTC. Soltilo Angkor won 0-6.

Visakha1 - 3Asia Euro UnitedFull TimeFT

Visakha - Asia Euro United

Visakha played Asia Euro United at the C-League of Cambodia on June 16. The match kicked off 11:00 UTC. Asia Euro United won 1-3.

Changchun Yatai3 - 2Shaanxi ChanganFull TimeFT

Changchun Yatai - Shaanxi Changan

Changchun Yatai played Shaanxi Changan at the League 1 of China on June 16. The match kicked off 07:30 UTC. Changchun Yatai won 3-2.

Guangdong Southern Tigers1 - 1Liaoning KaixinFull TimeFT

Guangdong Southern Tigers - Liaoning Kaixin

Guangdong Southern Tigers played Liaoning Kaixin at the League 1 of China on June 16. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Akademiya Ontustik3 - 1Astana-2Full TimeFT

Akademiya Ontustik - Astana-2

Akademiya Ontustik played Astana-2 at the 1 Division of Kazakhstan on June 16. The match kicked off 12:00 UTC. Akademiya Ontustik won 3-1.

Altay Semey2 - 0AkzhayikFull TimeFT

Altay Semey - Akzhayik

Altay Semey played Akzhayik at the 1 Division of Kazakhstan on June 16. The match kicked off 12:00 UTC. Altay Semey won 2-0.

Baykonur1 - 0Kairat-2Full TimeFT

Baykonur - Kairat-2

Baykonur played Kairat-2 at the 1 Division of Kazakhstan on June 16. The match kicked off 12:00 UTC. Baykonur won 1-0.

Maqtaaral1 - 2Kyzyl-ZharFull TimeFT

Maqtaaral - Kyzyl-Zhar

Maqtaaral played Kyzyl-Zhar at the 1 Division of Kazakhstan on June 16. The match kicked off 12:00 UTC. Kyzyl-Zhar won 1-2.

Kaspyi7 - 0Aktobe JasFull TimeFT

Kaspyi - Aktobe Jas

Kaspyi played Aktobe Jas at the 1 Division of Kazakhstan on June 16. The match kicked off 13:30 UTC. Kaspyi won 7-0.

Akademia-Lider1 - 2KantFull TimeFT

Akademia-Lider - Kant

Akademia-Lider played Kant at the Top Liga of Kyrgyzstan on June 16. The match kicked off 12:00 UTC. Kant won 1-2.

Dordoi BishkekIlbirsPostponedPst

Dordoi Bishkek - Ilbirs

Dordoi Bishkek are playing Ilbirs at the Top Liga of Kyrgyzstan on June 16.

FK Kara Balta1 - 1Neftchi Kochkor-AtaFull TimeFT

FK Kara Balta - Neftchi Kochkor-Ata

FK Kara Balta played Neftchi Kochkor-Ata at the Top Liga of Kyrgyzstan on June 16. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Yangon United4 - 0Rakhine UnitedFull TimeFT

Yangon United - Rakhine United

Yangon United played Rakhine United at the National League of Myanmar on June 16. The match kicked off 09:00 UTC. Yangon United won 4-0.

Dagon3 - 0MagweFull TimeFT

Dagon - Magwe

Dagon played Magwe at the National League of Myanmar on June 16. The match kicked off 09:30 UTC. Dagon won 3-0.

Bangkok United2 - 0RatchaburiFull TimeFT

Bangkok United - Ratchaburi

Bangkok United played Ratchaburi at the League 1 of Thailand on June 16. The match kicked off 11:00 UTC. Bangkok United won 2-0.

Chiangmai0 - 2PTT RayongFull TimeFT

Chiangmai - PTT Rayong

Chiangmai played PTT Rayong at the League 1 of Thailand on June 16. The match kicked off 11:00 UTC. PTT Rayong won 0-2.

Chonburi FC2 - 0Muang Thong UnitedFull TimeFT

Chonburi FC - Muang Thong United

Chonburi FC played Muang Thong United at the League 1 of Thailand on June 16. The match kicked off 12:00 UTC. Chonburi FC won 2-0.

Thai Port1 - 3Buriram UnitedFull TimeFT

Thai Port - Buriram United

Thai Port played Buriram United at the League 1 of Thailand on June 16. The match kicked off 12:00 UTC. Buriram United won 1-3.

Sanna Khanh Hoa0 - 1ViettelFull TimeFT

Sanna Khanh Hoa - Viettel

Sanna Khanh Hoa played Viettel at the V-League of Vietnam on June 16. The match kicked off 10:00 UTC. Viettel won 0-1.

Song Lam Nghe An Vinh3 - 0Hoang Anh Gia LaiFull TimeFT

Song Lam Nghe An Vinh - Hoang Anh Gia Lai

Song Lam Nghe An Vinh played Hoang Anh Gia Lai at the V-League of Vietnam on June 16. The match kicked off 10:00 UTC. Song Lam Nghe An Vinh won 3-0.

Than Quang Ninh4 - 2Hai PhongFull TimeFT

Than Quang Ninh - Hai Phong

Than Quang Ninh played Hai Phong at the V-League of Vietnam on June 16. The match kicked off 12:00 UTC. Than Quang Ninh won 4-2.

KingsmanCSC Mississauga22:00

Kingsman - CSC Mississauga

Kingsman are playing CSC Mississauga at the CSL of Canada on June 16. The match will kick off 22:00 UTC.

SC ScarboroughBrantford Galaxy00:00

SC Scarborough - Brantford Galaxy

SC Scarborough are playing Brantford Galaxy at the CSL of Canada on June 17. The match will kick off 00:00 UTC.

Hartford Athletic2 - 3NashvilleFull TimeFT

Hartford Athletic - Nashville

Hartford Athletic played Nashville at the USL Championship of Usa on June 16. The match kicked off 19:00 UTC. Nashville won 2-3.

New York Red Bulls-21 - 0Louisville CityFull TimeFT

New York Red Bulls-2 - Louisville City

New York Red Bulls-2 played Louisville City at the USL Championship of Usa on June 16. The match kicked off 19:00 UTC. New York Red Bulls-2 won 1-0.

Portland Timbers-21 - 2Fresno87'

Portland Timbers-2 - Fresno

Portland Timbers-2 are playing Fresno at the USL Championship of Usa on June 16. The match kicked off 21:00 UTC. It's the second half and Fresno is winning 1-2.

San TelmoAll BoysPostponedPst

San Telmo - All Boys

San Telmo are playing All Boys at the Primera B Metropolitana, Promotion Playoffs of Argentina on June 16.

Boa2 - 1Ypiranga ErechimFull TimeFT

Boa - Ypiranga Erechim

Boa played Ypiranga Erechim at the Serie C of Brasil on June 16. The match kicked off 19:00 UTC. Boa won 2-1.

Treze1 - 3ConfiancaFull TimeFT

Treze - Confianca

Treze played Confianca at the Serie C of Brasil on June 16. The match kicked off 19:00 UTC. Confianca won 1-3.

NauticoBotafogo PB21:00

Nautico - Botafogo PB

Nautico are playing Botafogo PB at the Serie C of Brasil on June 16. The match will kick off 21:00 UTC.

Atletico Acreano0 - 1TombenseHalf TimeHT

Atletico Acreano - Tombense

Atletico Acreano are playing Tombense at the Serie C of Brasil on June 16. The match kicked off 22:00 UTC. It's half time and Tombense is winning 0-1.

Bragantino PA3 - 0Atletico CearenseFull TimeFT

Bragantino PA - Atletico Cearense

Bragantino PA played Atletico Cearense at the Serie D of Brasil on June 16. The match kicked off 18:00 UTC. Bragantino PA won 3-0.

Boavista SC0 - 1NovorizontinoFull TimeFT

Boavista SC - Novorizontino

Boavista SC played Novorizontino at the Serie D of Brasil on June 16. The match kicked off 18:30 UTC. Novorizontino won 0-1.

ASA2 - 0ItabaianaFull TimeFT

ASA - Itabaiana

ASA played Itabaiana at the Serie D of Brasil on June 16. The match kicked off 19:00 UTC. ASA won 2-0.

Caxias0 - 0Avenida SCFull TimeFT

Caxias - Avenida SC

Caxias played Avenida SC at the Serie D of Brasil on June 16. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Hercilio Luz0 - 0BrusqueFull TimeFT

Hercilio Luz - Brusque

Hercilio Luz played Brusque at the Serie D of Brasil on June 16. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Ituano2 - 1CaldenseFull TimeFT

Ituano - Caldense

Ituano played Caldense at the Serie D of Brasil on June 16. The match kicked off 19:00 UTC. Ituano won 2-1.

Sao Raimundo1 - 0Sao Raimundo RRFull TimeFT

Sao Raimundo - Sao Raimundo RR

Sao Raimundo played Sao Raimundo RR at the Serie D of Brasil on June 16. The match kicked off 20:00 UTC. Sao Raimundo won 1-0.

Real Ariquemes1 - 2Manaus90 +6'

Real Ariquemes - Manaus

Real Ariquemes are playing Manaus at the Serie D of Brasil on June 16. The match kicked off 21:00 UTC. It's the second half and Manaus is winning 1-2.

Uniao Rondonopolis1 - 1Ipora45 +7'

Uniao Rondonopolis - Ipora

Uniao Rondonopolis are playing Ipora at the Serie D of Brasil on June 16. The match kicked off 22:00 UTC. It's the first half and the score is 1 - 1.

Carabobo1 - 2Estudiantes de Merida90'

Carabobo - Estudiantes de Merida

Carabobo are playing Estudiantes de Merida at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on June 16. The match kicked off 21:00 UTC. It's the second half and Estudiantes de Merida is winning 1-2.

MinerosZulia23:30

Mineros - Zulia

Mineros are playing Zulia at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on June 16. The match will kick off 23:30 UTC.

South Melbourne0 - 3Avondale HeightsFull TimeFT

South Melbourne - Avondale Heights

South Melbourne played Avondale Heights at the NPL Victoria of Australia on June 16. The match kicked off 06:00 UTC. Avondale Heights won 0-3.

Sunshine Coast0 - 2Gold Coast KnightsFull TimeFT

Sunshine Coast - Gold Coast Knights

Sunshine Coast played Gold Coast Knights at the NPL Queensland of Australia on June 16. The match kicked off 06:00 UTC. Gold Coast Knights won 0-2.

Manly United FC1 - 0Marconi StallionsFull TimeFT

Manly United FC - Marconi Stallions

Manly United FC played Marconi Stallions at the NPL New South Wales of Australia on June 16. The match kicked off 05:00 UTC. Manly United FC won 1-0.

Wolves FC4 - 0Sydney-2Full TimeFT

Wolves FC - Sydney-2

Wolves FC played Sydney-2 at the NPL New South Wales of Australia on June 16. The match kicked off 05:00 UTC. Wolves FC won 4-0.

APIA Tigers1 - 0Sydney UnitedFull TimeFT

APIA Tigers - Sydney United

APIA Tigers played Sydney United at the NPL New South Wales of Australia on June 16. The match kicked off 05:30 UTC. APIA Tigers won 1-0.

Sydney Olympic1 - 0Hakoah Sydney CityFull TimeFT

Sydney Olympic - Hakoah Sydney City

Sydney Olympic played Hakoah Sydney City at the NPL New South Wales of Australia on June 16. The match kicked off 08:15 UTC. Sydney Olympic won 1-0.

Charlestown City1 - 0Edgeworth EaglesFull TimeFT

Charlestown City - Edgeworth Eagles

Charlestown City played Edgeworth Eagles at the NPL Northern NSW of Australia on June 16. The match kicked off 04:30 UTC. Charlestown City won 1-0.

Valentine2 - 4MaitlandFull TimeFT

Valentine - Maitland

Valentine played Maitland at the NPL Northern NSW of Australia on June 16. The match kicked off 04:30 UTC. Maitland won 2-4.

Weston Bears2 - 1Adamstown RosebudsFull TimeFT

Weston Bears - Adamstown Rosebuds

Weston Bears played Adamstown Rosebuds at the NPL Northern NSW of Australia on June 16. The match kicked off 04:30 UTC. Weston Bears won 2-1.

Japan U-165 - 0Mexico U-16Full TimeFT

Japan U-16 - Mexico U-16

Japan U-16 played Mexico U-16 at the FRIENDLIES U-16 of International on June 16. The match kicked off 05:30 UTC. Japan U-16 won 5-0.