Rampla vs Racing Club Live Score and Live Stream

De Los SantosErik De Los Santos (goal)11'
VilaAdrian Vila (goal)33'
PereiraPablo Pereira (goal)56'
BarrretoGonzalo Barrreto (goal)82'
20:30, Thursday, June 10
HomeHome
StatisticsStats
Live StandingsStandings
Highlights
Embed Match
Embed Rampla - Racing Club
Goals and Highlights
Uruguay Segunda Division
2 : 2
FT
Ball Possession
47% - 53%
Shots On Target
4 - 5
Total Attempts
9 - 6
Corners
3
4
Yellow Cards
4
2
Rampla: 3', 35', 64', 83'
Racing Club: 6', 83'
Full Time
Match ends. Rampla 2, Racing Club 2.
83'
Racing Club's player is shown the yellow card.
83'
Rampla's player is shown the yellow card.
82'
2 - 2
Gonzalo Barrreto scores for Racing Club.
64'
Rampla's player is shown the yellow card.
56'
2 - 1
Pablo Pereira scores for Rampla.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 1 : 1
First half ends.
35'
Rampla's player is shown the yellow card.
33'
1 - 1
Adrian Vila scores for Rampla.
11'
0 - 1
Erik De Los Santos scores for Racing Club.
6'
Racing Club's player is shown the yellow card.
3'
Rampla's player is shown the yellow card.
Kick-off
First half begins
View All
9
Racing Club haven't played a draw in their previous 9 matches.
5
Rampla haven't played a draw in their previous 5 home matches.
3
Rampla have conceded a goal in their previous 3 matches.
Live Match Report

Rampla played Racing Club at the Segunda Division of Uruguay on June 10. The match kicked off 20:30 UTC and ended in a draw 2 - 2. Rampla are 3rd in the table with 5 points after 3 matches, while Racing Club are 4th with 4 points in 2 matches.

Erik De Los Santos scored the first goal on the 11th minute of the game followed by goals from Adrian Vila, Pablo Pereira and Gonzalo Barrreto, who made the final score 2-2.

ScoreBat is covering Rampla vs Racing Club in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and official video highlights. You can watch Rampla vs Racing Club live stream here on ScoreBat when the official streaming is available. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We will provide only official live stream strictly from the official channels of Uruguay Segunda Division, Rampla or Racing Club whenever available. We cover all matches of Uruguay Segunda Division in real time and provide live streaming whenever possible. https://www.scorebat.com/racing-club-vs-rampla-live-stream/.

Uruguay Segunda Division's live standings are availble and updated in real time.

Rampla have played a draw with Atenas in their previous match, while Racing Club have won Uruguay Montevideo in their previous match.

Previous Meetings
December 9th, 2020 - Segunda Division, Playoffs
December 4th, 2020 - Segunda Division, Playoffs
October 9th, 2020 - Segunda Division
August 31st, 2019 - Primera Division, Intermediate Round
April 6th, 2019 - Apertura

Rampla and Racing Club have met 5 times in their recent history. Rampla won 3 times, 1 match ended in a draw while Racing Club won once.

Rampla have won 1 of their 3 matches in Segunda Division, drawing 2 and having 0 defeats this season. They have scored 4 goals - 1.33 per match, conceding 3 - 1.00 per match. Racing Club have won 1 of their 2 matches in Segunda Division, drawing 1 and having 0 defeats this season. They have scored 3 goals - 1.50 per match, conceding 2 - 1.00 per match.

Referee showed the yellow card 6 times throughout the game. , , , , and were the ones to receive it.

Goals and video highlights of the match between Rampla and Racing Club are being added in real time. You can watch the goals by Erik De Los Santos, Adrian Vila, Pablo Pereira and Gonzalo Barrreto as we are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field if there are official videos available. So when Rampla or Racing Club score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Rampla and Racing Club include all the goals and other remarkable moments from the match. We provide official highlights of Rampla vs Racing Club when it is available. We do not host any video as all of the videos are discovered by our crawler on websites like youtube. If you think the video infriges your copyright please contact us so we can remove it from ScoreBat.

Live streaming of the matches of Uruguay Segunda Division are available whenever we can find an official stream from the official acounts of the league. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country or there aren't any official live streams available. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
Group A
Italy - Wales

Italy - Wales

Italy are playing Wales at the Group A of Euro-2020 on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Switzerland - Turkey

Switzerland - Turkey

Switzerland are playing Turkey at the Group A of Euro-2020 on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Group B
Venezuela - Ecuador

Venezuela - Ecuador

Venezuela are playing Ecuador at the Group B of Copa America on June 20. The match will kick off 21:00 UTC.

Colombia - Peru

Colombia - Peru

Colombia are playing Peru at the Group B of Copa America on June 21. The match will kick off 00:00 UTC.

Jaro - PK-35

Jaro - PK-35

Jaro played PK-35 at the Ykkonen of Finland on June 20. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

KPV - MuSa

KPV - MuSa

KPV played MuSa at the Ykkonen of Finland on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. MuSa won 1-2.

Klubi 04 - Gnistan

Klubi 04 - Gnistan

Klubi 04 played Gnistan at the Ykkonen of Finland on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Gnistan won 0-3.

MP - JIPPO

MP - JIPPO

MP are playing JIPPO at the Ykkonen of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

KA Akureyri - Valur

KA Akureyri - Valur

KA Akureyri are playing Valur at the Premier League of Iceland on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Fylkir - IA Akranes

Fylkir - IA Akranes

Fylkir are playing IA Akranes at the Premier League of Iceland on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Stjarnan - HK

Stjarnan - HK

Stjarnan are playing HK at the Premier League of Iceland on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Breidablik - FH Hafnarfjordur

Breidablik - FH Hafnarfjordur

Breidablik are playing FH Hafnarfjordur at the Premier League of Iceland on June 20. The match will kick off 19:15 UTC.

Keflavik - Leiknir R.

Keflavik - Leiknir R.

Keflavik are playing Leiknir R. at the Premier League of Iceland on June 20. The match will kick off 19:15 UTC.

Panevezys - Riteriai

Panevezys - Riteriai

Panevezys are playing Riteriai at the A Lyga of Lithuania on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and Riteriai are winning 0-1.

Kauno Zalgiris - Hegelmann Litauen

Kauno Zalgiris - Hegelmann Litauen

Kauno Zalgiris are playing Hegelmann Litauen at the A Lyga of Lithuania on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Mjondalen - Stromsgodset

Mjondalen - Stromsgodset

Mjondalen played Stromsgodset at the Eliteserien of Norway on June 20. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Haugesund - Kristiansund

Haugesund - Kristiansund

Haugesund are playing Kristiansund at the Eliteserien of Norway on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Molde - Stabek

Molde - Stabek

Molde are playing Stabek at the Eliteserien of Norway on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Rosenborg - Sarpsborg

Rosenborg - Sarpsborg

Rosenborg are playing Sarpsborg at the Eliteserien of Norway on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

SK Brann - Odd

SK Brann - Odd

SK Brann are playing Odd at the Eliteserien of Norway on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Tromso - Lillestrom

Tromso - Lillestrom

Tromso are playing Lillestrom at the Eliteserien of Norway on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Valerenga - Bodo-Glimt

Valerenga - Bodo-Glimt

Valerenga are playing Bodo-Glimt at the Eliteserien of Norway on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Girona - Rayo Vallecano

Girona - Rayo Vallecano

Girona are playing Rayo Vallecano at the Segunda Division, Promotion Playoff of Spain on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Trelleborg - Falkenberg

Trelleborg - Falkenberg

Trelleborg played Falkenberg at the Superettan of Sweden on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Trelleborg won 2-1.

Chanthabouly - Kasuka

Chanthabouly - Kasuka

Chanthabouly are playing Kasuka at the Preliminary Rounds of Afc Cup on June 20. The match will kick off 10:00 UTC.

Visakha - Lalenok

Visakha - Lalenok

Visakha are playing Lalenok at the Preliminary Rounds of Afc Cup on June 20.

Kashima Antlers - Vegalta Sendai

Kashima Antlers - Vegalta Sendai

Kashima Antlers played Vegalta Sendai at the J-League of Japan on June 20. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Urawa Red Diamonds - Shonan Bellmare

Urawa Red Diamonds - Shonan Bellmare

Urawa Red Diamonds played Shonan Bellmare at the J-League of Japan on June 20. The match kicked off 10:00 UTC. Shonan Bellmare won 2-3.

Sagamihara - Tokyo Verdy

Sagamihara - Tokyo Verdy

Sagamihara played Tokyo Verdy at the J-League 2 of Japan on June 20. The match kicked off 06:00 UTC. Tokyo Verdy won 0-2.

Mito Hollyhock - Montedio Yamagata

Mito Hollyhock - Montedio Yamagata

Mito Hollyhock played Montedio Yamagata at the J-League 2 of Japan on June 20. The match kicked off 09:00 UTC. Montedio Yamagata won 0-1.

Giravanz Kitakyushu - Ehime FC

Giravanz Kitakyushu - Ehime FC

Giravanz Kitakyushu played Ehime FC at the J-League 2 of Japan on June 20. The match kicked off 10:00 UTC. Ehime FC won 0-2.

Thespa Kusatsu - Machida Zelvia

Thespa Kusatsu - Machida Zelvia

Thespa Kusatsu played Machida Zelvia at the J-League 2 of Japan on June 20. The match kicked off 10:00 UTC. Machida Zelvia won 0-1.

Ulsan - Seongnam

Ulsan - Seongnam

Ulsan played Seongnam at the K-League 1 of Korea Republic on June 20. The match kicked off 07:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Bucheon 1995 - Gyeongnam FC

Bucheon 1995 - Gyeongnam FC

Bucheon 1995 played Gyeongnam FC at the K-League 2 of Korea Republic on June 20. The match kicked off 07:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Chungnam Asan - Jeonnam Dragons

Chungnam Asan - Jeonnam Dragons

Chungnam Asan played Jeonnam Dragons at the K-League 2 of Korea Republic on June 20. The match kicked off 07:00 UTC. Jeonnam Dragons won 0-1.

Busan I Park - Anyang

Busan I Park - Anyang

Busan I Park played Anyang at the K-League 2 of Korea Republic on June 20. The match kicked off 09:30 UTC. Anyang won 4-5.

Lokomotiv Tashkent - Kokand-1912

Lokomotiv Tashkent - Kokand-1912

Lokomotiv Tashkent are playing Kokand-1912 at the PFL of Uzbekistan on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Nasaf Qarshi - Andijon FK

Nasaf Qarshi - Andijon FK

Nasaf Qarshi are playing Andijon FK at the PFL of Uzbekistan on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Navbahor Namangan - Mashal Muborak

Navbahor Namangan - Mashal Muborak

Navbahor Namangan are playing Mashal Muborak at the PFL of Uzbekistan on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Cotonsport - JS Kabylie

Cotonsport - JS Kabylie

Cotonsport are playing JS Kabylie at the CAF Confederation Cup - Play Offs of Africa on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Pyramids - RCA Casablanca

Pyramids - RCA Casablanca

Pyramids are playing RCA Casablanca at the CAF Confederation Cup - Play Offs of Africa on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Los Angeles FC - Houston Dynamo

Los Angeles FC - Houston Dynamo

Los Angeles FC played Houston Dynamo at the Major League Soccer of Usa on June 20. The match kicked off 03:07 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Atlanta United - Philadelphia Union

Atlanta United - Philadelphia Union

Atlanta United are playing Philadelphia Union at the Major League Soccer of Usa on June 20. The match will kick off 18:07 UTC.

Palmeiras - America MG

Palmeiras - America MG

Palmeiras are playing America MG at the Serie A of Brasil on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and the score is 1 - 1.

Bahia - Corinthians

Bahia - Corinthians

Bahia are playing Corinthians at the Serie A of Brasil on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Internacional - Ceara

Internacional - Ceara

Internacional are playing Ceara at the Serie A of Brasil on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Atletico-PR - Atletico GO

Atletico-PR - Atletico GO

Atletico-PR are playing Atletico GO at the Serie A of Brasil on June 20. The match will kick off 21:15 UTC.

Fortaleza - Fluminense

Fortaleza - Fluminense

Fortaleza are playing Fluminense at the Serie A of Brasil on June 20. The match will kick off 21:15 UTC.

Santos - Sao Paulo

Santos - Sao Paulo

Santos are playing Sao Paulo at the Serie A of Brasil on June 20. The match will kick off 21:15 UTC.

Juventude - Sport Recife

Juventude - Sport Recife

Juventude are playing Sport Recife at the Serie A of Brasil on June 20. The match will kick off 23:30 UTC.

Nautico - Botafogo

Nautico - Botafogo

Nautico are playing Botafogo at the Serie B of Brasil on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

CSA - Londrina

CSA - Londrina

CSA are playing Londrina at the Serie B of Brasil on June 20. The match will kick off 23:30 UTC.

Penarol - Dep. Maldonado

Penarol - Dep. Maldonado

Penarol are playing Dep. Maldonado at the Apertura of Uruguay on June 20. The match will kick off 18:45 UTC.

Melbourne City - Macarthur

Melbourne City - Macarthur

Melbourne City played Macarthur at the A-League, Final Rounds of Australia on June 20. The match kicked off 06:05 UTC. Melbourne City won 2-0.

Orenburg - Fehervar

Orenburg - Fehervar

Orenburg played Fehervar at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 09:00 UTC. Orenburg won 2-0.

AIK - Sirius

AIK - Sirius

AIK played Sirius at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Kapfenberg - Slovan

Kapfenberg - Slovan

Kapfenberg are playing Slovan at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Legia - Ferencvaros

Legia - Ferencvaros

Legia are playing Ferencvaros at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Maribor - Dinamo Zagreb

Maribor - Dinamo Zagreb

Maribor are playing Dinamo Zagreb at the Club Friendlies of International on June 20.

Torpedo-BelAZ-2 - Sputnik-2

Torpedo-BelAZ-2 - Sputnik-2

Torpedo-BelAZ-2 are playing Sputnik-2 at the Premier League Reserve of Belarus on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and Torpedo-BelAZ-2 are winning 2-0.

Hartlepool - Torquay

Hartlepool - Torquay

Hartlepool played Torquay at the National League, Playoff of England on June 20. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Elva - Maardu

Elva - Maardu

Elva played Maardu at the Esiliiga A of Estonia on June 20. The match kicked off 10:00 UTC. Maardu won 0-6.

Paide-2 - Parnu

Paide-2 - Parnu

Paide-2 played Parnu at the Esiliiga A of Estonia on June 20. The match kicked off 10:00 UTC. Paide-2 won 4-0.

KI Klaksvik - IF Fuglafjordur

KI Klaksvik - IF Fuglafjordur

KI Klaksvik are playing IF Fuglafjordur at the Meistaradeildin of Faroe Islands on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and KI Klaksvik are winning 1-0.

LIF Vikingur - 07 Vestur

LIF Vikingur - 07 Vestur

LIF Vikingur are playing 07 Vestur at the Meistaradeildin of Faroe Islands on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and LIF Vikingur are winning 3-1.

PEPO - MyPa

PEPO - MyPa

PEPO played MyPa at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. PEPO won 2-0.

Reipas - KaPa

Reipas - KaPa

Reipas played KaPa at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. KaPa won 0-1.

Jyvaskyla - JS Hercules

Jyvaskyla - JS Hercules

Jyvaskyla are playing JS Hercules at the Kakkonen, Group C of Finland on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. It's the second half and Jyvaskyla are winning 2-0.

Kraft - GBK

Kraft - GBK

Kraft played GBK at the Kakkonen, Group C of Finland on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Kraft won 3-0.

PS Kemi - FCV

PS Kemi - FCV

PS Kemi played FCV at the Kakkonen, Group C of Finland on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. FCV won 0-1.

SJK-2 - OLS

SJK-2 - OLS

SJK-2 played OLS at the Kakkonen, Group C of Finland on June 20. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Larisa U-19 - OFI U-19

Larisa U-19 - OFI U-19

Larisa U-19 played OFI U-19 at the U-19 Super League of Greece on June 20. The match kicked off 08:00 UTC. OFI U-19 won 0-4.

Kavala - Olympiakos V

Kavala - Olympiakos V

Kavala are playing Olympiakos V at the Football League of Greece on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and Olympiakos V are winning 1-2.

Panserraikos - Apollon Pontou

Panserraikos - Apollon Pontou

Panserraikos are playing Apollon Pontou at the Football League of Greece on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and Panserraikos are winning 1-0.

Thesprotos - Almopos

Thesprotos - Almopos

Thesprotos are playing Almopos at the Football League of Greece on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Triglia - Kozani

Triglia - Kozani

Triglia are playing Kozani at the Football League of Greece on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Veria - Pierikos

Veria - Pierikos

Veria are playing Pierikos at the Football League of Greece on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and Veria are winning 2-0.

Citta di Varese - HSL Derthona

Citta di Varese - HSL Derthona

Citta di Varese are playing HSL Derthona at the Serie D, Group A of Italy on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and the score is 1 - 1.

Recanatese - Vastese

Recanatese - Vastese

Recanatese are playing Vastese at the Serie D, Group F of Italy on June 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Giulianova - Castelnuovo Vomano

Giulianova - Castelnuovo Vomano

Giulianova are playing Castelnuovo Vomano at the Serie D, Group F of Italy on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Taraz Karatau - Kairat-2

Taraz Karatau - Kairat-2

Taraz Karatau played Kairat-2 at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Suduva-2 - Minija

Suduva-2 - Minija

Suduva-2 played Minija at the 1 Lyga of Lithuania on June 20. The match kicked off 11:00 UTC. Minija won 0-1.

Neptunas - Kauno Zalgiris-2

Neptunas - Kauno Zalgiris-2

Neptunas are playing Kauno Zalgiris-2 at the 1 Lyga of Lithuania on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Hodd - Senja

Hodd - Senja

Hodd played Senja at the 2. Division, Group 1 of Norway on June 20. The match kicked off 11:30 UTC. Hodd won 3-0.

Kvik Halden - Tromsdalen

Kvik Halden - Tromsdalen

Kvik Halden played Tromsdalen at the 2. Division, Group 1 of Norway on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Kvik Halden won 3-1.

Brattvag - Asker

Brattvag - Asker

Brattvag are playing Asker at the 2. Division, Group 1 of Norway on June 20. The match kicked off 13:30 UTC. It's the second half and Asker are winning 0-2.

Kongsvinger - Floya

Kongsvinger - Floya

Kongsvinger are playing Floya at the 2. Division, Group 1 of Norway on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's the second half and Kongsvinger are winning 2-0.

Egersund - Nardo

Egersund - Nardo

Egersund played Nardo at the 2. Division, Group 2 of Norway on June 20. The match kicked off 11:00 UTC. Egersund won 3-0.

Levanger - Notodden

Levanger - Notodden

Levanger played Notodden at the 2. Division, Group 2 of Norway on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Notodden won 2-4.

Gornik Zabrze U-18 - Gwarek Zabrze U-18

Gornik Zabrze U-18 - Gwarek Zabrze U-18

Gornik Zabrze U-18 played Gwarek Zabrze U-18 at the Central Youth League of Poland on June 20. The match kicked off 10:00 UTC. Gwarek Zabrze U-18 won 0-2.

SMS Lodz U-18 - Korona U-18

SMS Lodz U-18 - Korona U-18

SMS Lodz U-18 played Korona U-18 at the Central Youth League of Poland on June 20. The match kicked off 10:00 UTC. SMS Lodz U-18 won 2-1.

Escola Varsovia U-18 - Wisla Krakow U-18

Escola Varsovia U-18 - Wisla Krakow U-18

Escola Varsovia U-18 played Wisla Krakow U-18 at the Central Youth League of Poland on June 20. The match kicked off 10:15 UTC. Wisla Krakow U-18 won 0-1.

Cracovia U-18 - Arka Gdynia U-18

Cracovia U-18 - Arka Gdynia U-18

Cracovia U-18 are playing Arka Gdynia U-18 at the Central Youth League of Poland on June 20. The match will kick off 13:00 UTC.

LKS Lodz - Gornik Leczna

LKS Lodz - Gornik Leczna

LKS Lodz are playing Gornik Leczna at the I Liga, Playoff of Poland on June 20. The match will kick off 18:40 UTC.

Lewart - Wisloka Debica

Lewart - Wisloka Debica

Lewart are playing Wisloka Debica at the III Liga, Group 4 of Poland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Orleta Radzyn Podlaski - Avia Swidnik

Orleta Radzyn Podlaski - Avia Swidnik

Orleta Radzyn Podlaski are playing Avia Swidnik at the III Liga, Group 4 of Poland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Podhale Nowy Targ - Stal Stalowa Wola

Podhale Nowy Targ - Stal Stalowa Wola

Podhale Nowy Targ are playing Stal Stalowa Wola at the III Liga, Group 4 of Poland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Siarka Tarnobrzeg - Chelmianka Chelm

Siarka Tarnobrzeg - Chelmianka Chelm

Siarka Tarnobrzeg are playing Chelmianka Chelm at the III Liga, Group 4 of Poland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Sokol Sieniawa - Podlasie Biala Podlaska

Sokol Sieniawa - Podlasie Biala Podlaska

Sokol Sieniawa are playing Podlasie Biala Podlaska at the III Liga, Group 4 of Poland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Wiazownica - Korona-2

Wiazownica - Korona-2

Wiazownica are playing Korona-2 at the III Liga, Group 4 of Poland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Wisla Sandomierz - Hetman Zamosc

Wisla Sandomierz - Hetman Zamosc

Wisla Sandomierz are playing Hetman Zamosc at the III Liga, Group 4 of Poland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Pogon Grod. Mazowiecki - Legia-2

Pogon Grod. Mazowiecki - Legia-2

Pogon Grod. Mazowiecki are playing Legia-2 at the III Liga, Group 1, Championship round of Poland on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and Pogon Grod. Mazowiecki are winning 4-0.

Jednota Banova - Liptovsky Stiavnica

Jednota Banova - Liptovsky Stiavnica

Jednota Banova played Liptovsky Stiavnica at the 3. Liga, Center of Slovakia on June 20. The match kicked off 08:30 UTC. Jednota Banova won 4-0.

Banik Kalinovo - Fomat Martin

Banik Kalinovo - Fomat Martin

Banik Kalinovo are playing Fomat Martin at the 3. Liga, Center of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Cadca - Lokomotiv Zvolen

Cadca - Lokomotiv Zvolen

Cadca are playing Lokomotiv Zvolen at the 3. Liga, Center of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Oravske Vesele - Tatran Krasno

Oravske Vesele - Tatran Krasno

Oravske Vesele are playing Tatran Krasno at the 3. Liga, Center of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Rakytovce - Kovacova

Rakytovce - Kovacova

Rakytovce are playing Kovacova at the 3. Liga, Center of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Humenne - Pokrok Krompachy

Humenne - Pokrok Krompachy

Humenne are playing Pokrok Krompachy at the 3. Liga, East of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Mladost Kalsa - Spisske Podhradie

Mladost Kalsa - Spisske Podhradie

Mladost Kalsa are playing Spisske Podhradie at the 3. Liga, East of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Slavia TU Kosice - Svidnik

Slavia TU Kosice - Svidnik

Slavia TU Kosice are playing Svidnik at the 3. Liga, East of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Snina - Slovan Giraltovce

Snina - Slovan Giraltovce

Snina are playing Slovan Giraltovce at the 3. Liga, East of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Spisska Nova Ves - Milenium

Spisska Nova Ves - Milenium

Spisska Nova Ves are playing Milenium at the 3. Liga, East of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Tatran Presov - Druzstevnik Plavnica

Tatran Presov - Druzstevnik Plavnica

Tatran Presov are playing Druzstevnik Plavnica at the 3. Liga, East of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Tesla Stropkov - Sobrance-Sobranecko

Tesla Stropkov - Sobrance-Sobranecko

Tesla Stropkov are playing Sobrance-Sobranecko at the 3. Liga, East of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Vranov nad Toplou - Lipany

Vranov nad Toplou - Lipany

Vranov nad Toplou are playing Lipany at the 3. Liga, East of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Belusa - Nitra-2

Belusa - Nitra-2

Belusa are playing Nitra-2 at the 3. Liga, West of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Galanta - Povazska Bystrica

Galanta - Povazska Bystrica

Galanta are playing Povazska Bystrica at the 3. Liga, West of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Lednicke Rovne - Malzenice

Lednicke Rovne - Malzenice

Lednicke Rovne are playing Malzenice at the 3. Liga, West of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Velke Ludince - Slovan Duslo Sala

Velke Ludince - Slovan Duslo Sala

Velke Ludince are playing Slovan Duslo Sala at the 3. Liga, West of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Dunajska Luzna - Senec

Dunajska Luzna - Senec

Dunajska Luzna are playing Senec at the 3. Liga, Bratislava of Slovakia on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Athletic W - Sevilla W

Athletic W - Sevilla W

Athletic W played Sevilla W at the Primera Division - Women of Spain on June 20. The match kicked off 09:00 UTC. Athletic W won 2-0.

Logrono W - Atletico Madrid W

Logrono W - Atletico Madrid W

Logrono W played Atletico Madrid W at the Primera Division - Women of Spain on June 20. The match kicked off 09:30 UTC. Atletico Madrid W won 0-2.

Santa Teresa W - Real Madrid W

Santa Teresa W - Real Madrid W

Santa Teresa W played Real Madrid W at the Primera Division - Women of Spain on June 20. The match kicked off 10:00 UTC. Real Madrid W won 1-5.

Tenerife W - Rayo Vallecano W

Tenerife W - Rayo Vallecano W

Tenerife W played Rayo Vallecano W at the Primera Division - Women of Spain on June 20. The match kicked off 11:00 UTC. Tenerife W won 2-0.

Levante W - Valencia W

Levante W - Valencia W

Levante W played Valencia W at the Primera Division - Women of Spain on June 20. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Real Sociedad W - Barcelona W

Real Sociedad W - Barcelona W

Real Sociedad W are playing Barcelona W at the Primera Division - Women of Spain on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

San Fernando - Buzanada

San Fernando - Buzanada

San Fernando played Buzanada at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 20. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Tenisca - Atletico Paso

Tenisca - Atletico Paso

Tenisca played Atletico Paso at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 20. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Arosa - Somozas

Arosa - Somozas

Arosa are playing Somozas at the Tercera Division, Playoff of Spain on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Agrupacion Estudiantil - Atios

Agrupacion Estudiantil - Atios

Agrupacion Estudiantil are playing Atios at the Tercera Division, Group 1, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Arzua - Barco

Arzua - Barco

Arzua are playing Barco at the Tercera Division, Group 1, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Paiosaco - Ourense CF

Paiosaco - Ourense CF

Paiosaco are playing Ourense CF at the Tercera Division, Group 1, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Pontes - UD Ourense

Pontes - UD Ourense

Pontes are playing UD Ourense at the Tercera Division, Group 1, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

UD Ourense - Pontes

UD Ourense - Pontes

UD Ourense are playing Pontes at the Tercera Division, Group 1, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Complutense - Atletico de Pinto

Complutense - Atletico de Pinto

Complutense played Atletico de Pinto at the Tercera Division, Group 7, Relegation Group of Spain on June 20. The match kicked off 09:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Paracuellos Antamira - Mostoles CF

Paracuellos Antamira - Mostoles CF

Paracuellos Antamira played Mostoles CF at the Tercera Division, Group 7, Relegation Group of Spain on June 20. The match kicked off 09:30 UTC. Paracuellos Antamira won 3-1.

Santa Ana - Villaverde Boetticher

Santa Ana - Villaverde Boetticher

Santa Ana played Villaverde Boetticher at the Tercera Division, Group 7, Relegation Group of Spain on June 20. The match kicked off 09:30 UTC. Santa Ana won 4-2.

Villanueva de Pardillo - El Alamo

Villanueva de Pardillo - El Alamo

Villanueva de Pardillo played El Alamo at the Tercera Division, Group 7, Relegation Group of Spain on June 20. The match kicked off 09:30 UTC. Villanueva de Pardillo won 3-0.

Becerril Campos - La Granja

Becerril Campos - La Granja

Becerril Campos are playing La Granja at the Tercera Division, Group 8, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

La Baneza - Almazan

La Baneza - Almazan

La Baneza are playing Almazan at the Tercera Division, Group 8, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Penaranda - Real Burgos

Penaranda - Real Burgos

Penaranda are playing Real Burgos at the Tercera Division, Group 8, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Salamanca-2 - Bupolsa

Salamanca-2 - Bupolsa

Salamanca-2 are playing Bupolsa at the Tercera Division, Group 8, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

UD Santa Marta - Cultural Cebrerena

UD Santa Marta - Cultural Cebrerena

UD Santa Marta are playing Cultural Cebrerena at the Tercera Division, Group 8, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Alcudia - Genova

Alcudia - Genova

Alcudia are playing Genova at the Tercera Division, Group 11, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Binissalem - Felanitx

Binissalem - Felanitx

Binissalem are playing Felanitx at the Tercera Division, Group 11, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Esporles - Cardassar

Esporles - Cardassar

Esporles are playing Cardassar at the Tercera Division, Group 11, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Llosetense - Soller

Llosetense - Soller

Llosetense are playing Soller at the Tercera Division, Group 11, Relegation Group of Spain on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

La Cuadra - Atletico Tacoronte

La Cuadra - Atletico Tacoronte

La Cuadra played Atletico Tacoronte at the Tercera Division, Group 12, Relegation Group of Spain on June 20. The match kicked off 11:00 UTC. La Cuadra won 2-0.

IFK Visby - Ragsveds

IFK Visby - Ragsveds

IFK Visby are playing Ragsveds at the Svenska Cupen - Qualification of Sweden on June 20. The match will kick off 14:00 UTC.

Vaxjo W - Djurgarden W

Vaxjo W - Djurgarden W

Vaxjo W played Djurgarden W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on June 20. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Hacken W - AIK W

Hacken W - AIK W

Hacken W played AIK W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Hacken W won 10-0.

Pitea W - Hammarby W

Pitea W - Hammarby W

Pitea W played Hammarby W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Hammarby W won 0-3.

Orebro W - Kristianstads W

Orebro W - Kristianstads W

Orebro W are playing Kristianstads W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

IFK Malmo - Oskarshamns AIK

IFK Malmo - Oskarshamns AIK

IFK Malmo played Oskarshamns AIK at the Division 1, Sodra of Sweden on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. IFK Malmo won 2-0.

Karlstad-2 - IFK Tidaholm

Karlstad-2 - IFK Tidaholm

Karlstad-2 played IFK Tidaholm at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Karlstad-2 won 3-2.

Stockholm Internazionale - Karlberg

Stockholm Internazionale - Karlberg

Stockholm Internazionale played Karlberg at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Stockholm Internazionale won 2-1.

Tord - Varbergs GIF

Tord - Varbergs GIF

Tord are playing Varbergs GIF at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and Tord are winning 2-1.

Varnamo U-21 - Malmo U-21

Varnamo U-21 - Malmo U-21

Varnamo U-21 are playing Malmo U-21 at the U-21 League, Sodra of Sweden on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Olympique Geneve - Martigny Sports

Olympique Geneve - Martigny Sports

Olympique Geneve are playing Martigny Sports at the 1. Liga Classic, Group 1 of Switzerland on June 20. The match will kick off 14:00 UTC.

Electricite Du Cambodge - National Defense

Electricite Du Cambodge - National Defense

Electricite Du Cambodge are playing National Defense at the C-League of Cambodia on June 20. The match will kick off 08:30 UTC.

Kirivong Sok Sen Chey - NagaWorld

Kirivong Sok Sen Chey - NagaWorld

Kirivong Sok Sen Chey are playing NagaWorld at the C-League of Cambodia on June 20. The match will kick off 08:30 UTC.

Prey Veng - Asia Euro United

Prey Veng - Asia Euro United

Prey Veng are playing Asia Euro United at the C-League of Cambodia on June 20. The match will kick off 08:30 UTC.

Central-Western - South China AA

Central-Western - South China AA

Central-Western played South China AA at the Division 1 of Hong Kong on June 20. The match kicked off 07:30 UTC. South China AA won 0-1.

Eastern District - Yuen Long

Eastern District - Yuen Long

Eastern District played Yuen Long at the Division 1 of Hong Kong on June 20. The match kicked off 07:30 UTC. Yuen Long won 3-5.

North District - Wong Tai Sin

North District - Wong Tai Sin

North District played Wong Tai Sin at the Division 1 of Hong Kong on June 20. The match kicked off 07:30 UTC. North District won 2-1.

Sham Shui Po - Citizen AA

Sham Shui Po - Citizen AA

Sham Shui Po played Citizen AA at the Division 1 of Hong Kong on June 20. The match kicked off 07:30 UTC. Sham Shui Po won 4-2.

Shatin - Wing Yee

Shatin - Wing Yee

Shatin played Wing Yee at the Division 1 of Hong Kong on June 20. The match kicked off 07:30 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Wofoo Tai Po - Hong Kong FC

Wofoo Tai Po - Hong Kong FC

Wofoo Tai Po played Hong Kong FC at the Division 1 of Hong Kong on June 20. The match kicked off 07:30 UTC. Hong Kong FC won 3-4.

Hoi King - Icanfield

Hoi King - Icanfield

Hoi King played Icanfield at the Division 1 of Hong Kong on June 20. The match kicked off 07:45 UTC. Hoi King won 8-3.

Persepolis - Tractor Sazi

Persepolis - Tractor Sazi

Persepolis are playing Tractor Sazi at the Supercup of Iran on June 20. The match will kick off 15:20 UTC.

Al Hudod - Naft Maysan

Al Hudod - Naft Maysan

Al Hudod are playing Naft Maysan at the Super League of Iraq on June 20. The match will kick off 13:45 UTC.

Naft Al-Wasat - Alisinaat Alkahrabaiya

Naft Al-Wasat - Alisinaat Alkahrabaiya

Naft Al-Wasat are playing Alisinaat Alkahrabaiya at the Super League of Iraq on June 20. The match will kick off 13:45 UTC.

Al Talaba - Erbil

Al Talaba - Erbil

Al Talaba are playing Erbil at the Super League of Iraq on June 20. The match will kick off 18:30 UTC.

YSCC - Fujieda MYFC

YSCC - Fujieda MYFC

YSCC played Fujieda MYFC at the J-League 3 of Japan on June 20. The match kicked off 04:00 UTC. YSCC won 4-3.

Parceiro Nagano - Kataller Toyama

Parceiro Nagano - Kataller Toyama

Parceiro Nagano played Kataller Toyama at the J-League 3 of Japan on June 20. The match kicked off 05:00 UTC. Parceiro Nagano won 4-0.

Tegevajaro Miyazaki - Kamatamare Sanuki

Tegevajaro Miyazaki - Kamatamare Sanuki

Tegevajaro Miyazaki played Kamatamare Sanuki at the J-League 3 of Japan on June 20. The match kicked off 06:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Harima Albion W - Yokohama Seagulls W

Harima Albion W - Yokohama Seagulls W

Harima Albion W played Yokohama Seagulls W at the L1 League - Women of Japan on June 20. The match kicked off 04:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Yamato Sylphid W - Ehime W

Yamato Sylphid W - Ehime W

Yamato Sylphid W played Ehime W at the L1 League - Women of Japan on June 20. The match kicked off 04:00 UTC. Yamato Sylphid W won 4-2.

Al Aqaba - Al-Faysali

Al Aqaba - Al-Faysali

Al Aqaba are playing Al-Faysali at the Premier League of Jordan on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Al-Weehdat - Shabab Alordon

Al-Weehdat - Shabab Alordon

Al-Weehdat are playing Shabab Alordon at the Premier League of Jordan on June 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Chungju Citizen - Seoul United

Chungju Citizen - Seoul United

Chungju Citizen are playing Seoul United at the K4 League of Korea Republic on June 20. The match will kick off 07:00 UTC.

Dangjin Citizen - Pyeongchang United

Dangjin Citizen - Pyeongchang United

Dangjin Citizen are playing Pyeongchang United at the K4 League of Korea Republic on June 20. The match will kick off 08:00 UTC.

Gangwon-2 - Yeoju Citizen

Gangwon-2 - Yeoju Citizen

Gangwon-2 played Yeoju Citizen at the K4 League of Korea Republic on June 20. The match kicked off 08:00 UTC. Yeoju Citizen won 0-2.

Seoul Jungnang - Pocheon

Seoul Jungnang - Pocheon

Seoul Jungnang played Pocheon at the K4 League of Korea Republic on June 20. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Cheonan City - Gangneung

Cheonan City - Gangneung

Cheonan City played Gangneung at the K3 League of Korea Republic on June 20. The match kicked off 10:00 UTC. Cheonan City won 2-0.

Alay Osh - FK Kara Balta

Alay Osh - FK Kara Balta

Alay Osh are playing FK Kara Balta at the Top Liga of Kyrgyzstan on June 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Sporting Macau - Policia

Sporting Macau - Policia

Sporting Macau played Policia at the Elite League of Macao on June 20. The match kicked off 11:00 UTC. Sporting Macau won 3-2.

Windsor Arch Ka I - CD Monte Carlo

Windsor Arch Ka I - CD Monte Carlo

Windsor Arch Ka I are playing CD Monte Carlo at the Elite League of Macao on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. It's the second half and Windsor Arch Ka I are winning 3-0.

Kuching FA - Darul Takzim-2

Kuching FA - Darul Takzim-2

Kuching FA are playing Darul Takzim-2 at the Premier League of Malaysia on June 20. The match will kick off 12:15 UTC.

Perak-2 - Kelantan United

Perak-2 - Kelantan United

Perak-2 are playing Kelantan United at the Premier League of Malaysia on June 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Skuad Projek - Selangor-2

Skuad Projek - Selangor-2

Skuad Projek are playing Selangor-2 at the Premier League of Malaysia on June 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Eskhata - Dushanbe 83

Eskhata - Dushanbe 83

Eskhata are playing Dushanbe 83 at the Visshaya Liga of Tajikistan on June 20. The match will kick off 12:30 UTC.

Faizkand - Khatlon

Faizkand - Khatlon

Faizkand played Khatlon at the Visshaya Liga of Tajikistan on June 20. The match kicked off 12:30 UTC. Khatlon won 1-2.

Shortan Guzor - Xorazm Urganch

Shortan Guzor - Xorazm Urganch

Shortan Guzor played Xorazm Urganch at the Pro League A of Uzbekistan on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Shortan Guzor won 2-1.

Yangiyer - Oq-tepa

Yangiyer - Oq-tepa

Yangiyer played Oq-tepa at the Pro League A of Uzbekistan on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Yangiyer won 2-1.

ES Setif - CABB Arreridj

ES Setif - CABB Arreridj

ES Setif are playing CABB Arreridj at the Ligue 1 of Algeria on June 20. The match will kick off 16:45 UTC.

Cuando Cubango - Wiliete

Cuando Cubango - Wiliete

Cuando Cubango are playing Wiliete at the Girabola of Angola on June 20. The match will kick off 14:00 UTC.

Desportivo Huila - Interclube

Desportivo Huila - Interclube

Desportivo Huila are playing Interclube at the Girabola of Angola on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's the first half and Desportivo Huila are winning 2-0.

Ferroviario do Huambo - Recreativo da Caala

Ferroviario do Huambo - Recreativo da Caala

Ferroviario do Huambo are playing Recreativo da Caala at the Girabola of Angola on June 20. The match will kick off 14:00 UTC.

Academica Lobito - Petro de Luanda

Academica Lobito - Petro de Luanda

Academica Lobito are playing Petro de Luanda at the Girabola of Angola on June 20. The match will kick off 14:30 UTC.

Primeiro de Agosto - Recreativo Libolo

Primeiro de Agosto - Recreativo Libolo

Primeiro de Agosto are playing Recreativo Libolo at the Girabola of Angola on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Ayema - Eternel

Ayema - Eternel

Ayema are playing Eternel at the Championat National, Championship round of Benin on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Damissa - Dynamo Parakou

Damissa - Dynamo Parakou

Damissa are playing Dynamo Parakou at the Championat National, Championship round of Benin on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Requins - ASOS

Requins - ASOS

Requins are playing ASOS at the Championat National, Championship round of Benin on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

ASEC-K - SONABEL

ASEC-K - SONABEL

ASEC-K are playing SONABEL at the Premier League of Burkina Faso on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

ASF Dioulasso - KOZAF

ASF Dioulasso - KOZAF

ASF Dioulasso are playing KOZAF at the Premier League of Burkina Faso on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Douanes - ASFA-Yennenga

Douanes - ASFA-Yennenga

Douanes are playing ASFA-Yennenga at the Premier League of Burkina Faso on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Etoile Filante - Rahimo

Etoile Filante - Rahimo

Etoile Filante are playing Rahimo at the Premier League of Burkina Faso on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Ouagadougou - Royal

Ouagadougou - Royal

Ouagadougou are playing Royal at the Premier League of Burkina Faso on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Police BF - Leopard St.Camille

Police BF - Leopard St.Camille

Police BF are playing Leopard St.Camille at the Premier League of Burkina Faso on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

RC Bobo-Dioulasso - Kadiogo

RC Bobo-Dioulasso - Kadiogo

RC Bobo-Dioulasso are playing Kadiogo at the Premier League of Burkina Faso on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Salitas - Majestic

Salitas - Majestic

Salitas are playing Majestic at the Premier League of Burkina Faso on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

USFA - Vitesse BF

USFA - Vitesse BF

USFA are playing Vitesse BF at the Premier League of Burkina Faso on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

San-Pedro - AFAD

San-Pedro - AFAD

San-Pedro are playing AFAD at the Ligue 1, Winners stage of Cote Divore on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

ASEC Mimosas - SOA

ASEC Mimosas - SOA

ASEC Mimosas are playing SOA at the Ligue 1, Winners stage of Cote Divore on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Wallidan - Elite United

Wallidan - Elite United

Wallidan are playing Elite United at the GFA League of Gambia on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Gor Mahia - Sofapaka

Gor Mahia - Sofapaka

Gor Mahia played Sofapaka at the Premier League of Kenya on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Gor Mahia won 1-0.

Kariobangi Sharks - Tusker

Kariobangi Sharks - Tusker

Kariobangi Sharks played Tusker at the Premier League of Kenya on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Tusker won 0-1.

Posta Rangers - Bidco United

Posta Rangers - Bidco United

Posta Rangers played Bidco United at the Premier League of Kenya on June 20. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Blue Eagles - Ntopwa

Blue Eagles - Ntopwa

Blue Eagles played Ntopwa at the Super League of Malawi on June 20. The match kicked off 12:30 UTC. Blue Eagles won 2-0.

Karonga United - Silver

Karonga United - Silver

Karonga United are playing Silver at the Super League of Malawi on June 20. The match kicked off 12:30 UTC. It's the second half and Silver are winning 0-1.

Mighty Tigers - Mzuni

Mighty Tigers - Mzuni

Mighty Tigers played Mzuni at the Super League of Malawi on June 20. The match kicked off 12:30 UTC. Mighty Tigers won 2-0.

TN Stars - Ekwendeni Hammers

TN Stars - Ekwendeni Hammers

TN Stars played Ekwendeni Hammers at the Super League of Malawi on June 20. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

DHJ El Jadida - Rapide Oued Zem

DHJ El Jadida - Rapide Oued Zem

DHJ El Jadida are playing Rapide Oued Zem at the Botola Pro of Morocco on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Youssoufia - FUS Rabat

Youssoufia - FUS Rabat

Youssoufia are playing FUS Rabat at the Botola Pro of Morocco on June 20. The match will kick off 18:15 UTC.

HUSA Agadir - MAS Fes

HUSA Agadir - MAS Fes

HUSA Agadir are playing MAS Fes at the Botola Pro of Morocco on June 20. The match will kick off 20:30 UTC.

Costa do Sol - Black Bulls Maputo

Costa do Sol - Black Bulls Maputo

Costa do Sol played Black Bulls Maputo at the Mocambola of Mozambique on June 20. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

ENH Vilankulo - Matchedje de Mocuba

ENH Vilankulo - Matchedje de Mocuba

ENH Vilankulo are playing Matchedje de Mocuba at the Mocambola of Mozambique on June 20. The match will kick off 12:30 UTC.

Ferroviario Beira - Desportivo Maputo

Ferroviario Beira - Desportivo Maputo

Ferroviario Beira are playing Desportivo Maputo at the Mocambola of Mozambique on June 20. The match will kick off 12:30 UTC.

Ferroviario Nampula - Ferroviario Maputo

Ferroviario Nampula - Ferroviario Maputo

Ferroviario Nampula are playing Ferroviario Maputo at the Mocambola of Mozambique on June 20. The match will kick off 12:30 UTC.

Incomati Xinavane - Songo

Incomati Xinavane - Songo

Incomati Xinavane are playing Songo at the Mocambola of Mozambique on June 20. The match will kick off 12:30 UTC.

Textafrica Chimoio - LD Maputo

Textafrica Chimoio - LD Maputo

Textafrica Chimoio are playing LD Maputo at the Mocambola of Mozambique on June 20. The match will kick off 12:30 UTC.

Akwa Starlets - Enugu Rangers

Akwa Starlets - Enugu Rangers

Akwa Starlets are playing Enugu Rangers at the NPFL of Nigeria on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Enyimba - Nasarawa

Enyimba - Nasarawa

Enyimba are playing Nasarawa at the NPFL of Nigeria on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Ifeanyi Ubah - Heartland

Ifeanyi Ubah - Heartland

Ifeanyi Ubah are playing Heartland at the NPFL of Nigeria on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Jigawa Golden Stars - Kano Pillars

Jigawa Golden Stars - Kano Pillars

Jigawa Golden Stars are playing Kano Pillars at the NPFL of Nigeria on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Lobi Stars - Kwara

Lobi Stars - Kwara

Lobi Stars are playing Kwara at the NPFL of Nigeria on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

MFM FC - Wikki Tourist

MFM FC - Wikki Tourist

MFM FC are playing Wikki Tourist at the NPFL of Nigeria on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Plateau United - Warri Wolves

Plateau United - Warri Wolves

Plateau United are playing Warri Wolves at the NPFL of Nigeria on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Rivers United - Katsina United

Rivers United - Katsina United

Rivers United are playing Katsina United at the NPFL of Nigeria on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Sunshine Stars - Abia Warriors

Sunshine Stars - Abia Warriors

Sunshine Stars are playing Abia Warriors at the NPFL of Nigeria on June 20. The match will kick off 15:00 UTC.

ASEC Ndiambour - FC Douanes

ASEC Ndiambour - FC Douanes

ASEC Ndiambour are playing FC Douanes at the Ligue 1 of Senegal on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Casa Sport - CNEPS Excellence

Casa Sport - CNEPS Excellence

Casa Sport are playing CNEPS Excellence at the Ligue 1 of Senegal on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

DSC FC - Teungueth

DSC FC - Teungueth

DSC FC are playing Teungueth at the Ligue 1 of Senegal on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Generation Foot - Mbour Petite Cote

Generation Foot - Mbour Petite Cote

Generation Foot are playing Mbour Petite Cote at the Ligue 1 of Senegal on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Goree - Diambars

Goree - Diambars

Goree are playing Diambars at the Ligue 1 of Senegal on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Pikine - Niarry Tally

Pikine - Niarry Tally

Pikine are playing Niarry Tally at the Ligue 1 of Senegal on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Stade de Mbour - Jaraaf

Stade de Mbour - Jaraaf

Stade de Mbour are playing Jaraaf at the Ligue 1 of Senegal on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Al Hilal Port Sudan - Al Hilal Kadougli

Al Hilal Port Sudan - Al Hilal Kadougli

Al Hilal Port Sudan are playing Al Hilal Kadougli at the Premier League of Sudan on June 20. The match will kick off 14:15 UTC.

Al Ahly Merowe - Hilal El Fasher

Al Ahly Merowe - Hilal El Fasher

Al Ahly Merowe are playing Hilal El Fasher at the Premier League of Sudan on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Hay Al Arab - Merreikh El Fasher

Hay Al Arab - Merreikh El Fasher

Hay Al Arab are playing Merreikh El Fasher at the Premier League of Sudan on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Kagera Sugar - Ihefu

Kagera Sugar - Ihefu

Kagera Sugar played Ihefu at the Ligi Kuu Bara of Tanzainia on June 20. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Biashara Mara United - JKT Tanzania

Biashara Mara United - JKT Tanzania

Biashara Mara United played JKT Tanzania at the Ligi Kuu Bara of Tanzainia on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Biashara Mara United won 1-0.

Young Africans - Mwadui

Young Africans - Mwadui

Young Africans are playing Mwadui at the Ligi Kuu Bara of Tanzainia on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Transport - Sfaxien

Transport - Sfaxien

Transport are playing Sfaxien at the National cup of Tunisia on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's the first half and Sfaxien are winning 0-2.

Club Africain - Monastir

Club Africain - Monastir

Club Africain are playing Monastir at the National cup of Tunisia on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Green Eagles - Forest Rangers

Green Eagles - Forest Rangers

Green Eagles played Forest Rangers at the Super League of Zambia on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Green Eagles won 3-1.

Nkwazi - NAPSA Stars

Nkwazi - NAPSA Stars

Nkwazi are playing NAPSA Stars at the Super League of Zambia on June 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Prison Leopards - Zanaco

Prison Leopards - Zanaco

Prison Leopards are playing Zanaco at the Super League of Zambia on June 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Red Arrows FC - Kabwe Warriors

Red Arrows FC - Kabwe Warriors

Red Arrows FC are playing Kabwe Warriors at the Super League of Zambia on June 20. The match will kick off 13:00 UTC.

ZESCO United - Young Green Eagles

ZESCO United - Young Green Eagles

ZESCO United played Young Green Eagles at the Super League of Zambia on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. ZESCO United won 2-1.

Racing Louisville W - Houston Dash W

Racing Louisville W - Houston Dash W

Racing Louisville W are playing Houston Dash W at the NWSL Women of Usa on June 20. The match will kick off 19:07 UTC.

Portland Thorns W - Kansas City W

Portland Thorns W - Kansas City W

Portland Thorns W are playing Kansas City W at the NWSL Women of Usa on June 20. The match will kick off 20:07 UTC.

Orlando Pride W - Gotham W

Orlando Pride W - Gotham W

Orlando Pride W are playing Gotham W at the NWSL Women of Usa on June 20. The match will kick off 22:00 UTC.

Sporting KC-2 - Indy Eleven

Sporting KC-2 - Indy Eleven

Sporting KC-2 are playing Indy Eleven at the USL Championship of Usa on June 20. The match will kick off 21:05 UTC.

Chattanooga - North Carolina

Chattanooga - North Carolina

Chattanooga are playing North Carolina at the USL League One of Usa on June 20. The match will kick off 23:00 UTC.

Sansinena - Estudiantes San Luis

Sansinena - Estudiantes San Luis

Sansinena are playing Estudiantes San Luis at the Torneo Federal A of Argentina on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Gimnasia y Tiro - Sportivo Las Parejas

Gimnasia y Tiro - Sportivo Las Parejas

Gimnasia y Tiro are playing Sportivo Las Parejas at the Torneo Federal A of Argentina on June 20. The match will kick off 18:30 UTC.

Union Sunchales - Central Norte

Union Sunchales - Central Norte

Union Sunchales are playing Central Norte at the Torneo Federal A of Argentina on June 20. The match will kick off 18:30 UTC.

Ypiranga Erechim - Botafogo SP

Ypiranga Erechim - Botafogo SP

Ypiranga Erechim are playing Botafogo SP at the Serie C - First stage of Brazil on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's half time and Ypiranga Erechim are winning 3-0.

Altos - Manaus

Altos - Manaus

Altos are playing Manaus at the Serie C - First stage of Brazil on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Figueirense - Mirassol

Figueirense - Mirassol

Figueirense are playing Mirassol at the Serie C - First stage of Brazil on June 20. The match will kick off 21:00 UTC.

Sousa - Campinense

Sousa - Campinense

Sousa are playing Campinense at the Paraibano of Brasil on June 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Atletico Cearense - Caucaia

Atletico Cearense - Caucaia

Atletico Cearense are playing Caucaia at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Bangu - Cianorte PR

Bangu - Cianorte PR

Bangu are playing Cianorte PR at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Rio Branco ES - Aguia Negra

Rio Branco ES - Aguia Negra

Rio Branco ES are playing Aguia Negra at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Rio Branco PR - Marcilio Dias

Rio Branco PR - Marcilio Dias

Rio Branco PR are playing Marcilio Dias at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Juventude MA - Moto Club MA

Juventude MA - Moto Club MA

Juventude MA are playing Moto Club MA at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 18:30 UTC.

Aimore - Esportivo

Aimore - Esportivo

Aimore are playing Esportivo at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

America RN - ABC Natal

America RN - ABC Natal

America RN are playing ABC Natal at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Itabaiana - Sergipe

Itabaiana - Sergipe

Itabaiana are playing Sergipe at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Retro FC - Alagoinhas

Retro FC - Alagoinhas

Retro FC are playing Alagoinhas at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Sao Bento - Inter de Limeira

Sao Bento - Inter de Limeira

Sao Bento are playing Inter de Limeira at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Treze - Central SC

Treze - Central SC

Treze are playing Central SC at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Boa - Caldense

Boa - Caldense

Boa are playing Caldense at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 20:00 UTC.

Galvez EC - Atletico Acreano

Galvez EC - Atletico Acreano

Galvez EC are playing Atletico Acreano at the Serie D of Brasil on June 20. The match will kick off 21:00 UTC.

Sao Paulo W - Real Brasilia W

Sao Paulo W - Real Brasilia W

Sao Paulo W are playing Real Brasilia W at the Brasileiro - Women of Brasil on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Cruzeiro W - Bahia W

Cruzeiro W - Bahia W

Cruzeiro W are playing Bahia W at the Brasileiro - Women of Brasil on June 20. The match will kick off 20:00 UTC.

Palmeiras W - FC Napoli W

Palmeiras W - FC Napoli W

Palmeiras W are playing FC Napoli W at the Brasileiro - Women of Brasil on June 20. The match will kick off 22:00 UTC.

Internacional W - Gremio W

Internacional W - Gremio W

Internacional W are playing Gremio W at the Brasileiro - Women of Brasil on June 20. The match will kick off 23:30 UTC.

Botafogo U-20 - Coritiba U-20

Botafogo U-20 - Coritiba U-20

Botafogo U-20 are playing Coritiba U-20 at the Copa do Brasil U-20 of Brasil on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Sousa - Campinense

Sousa - Campinense

Sousa are playing Campinense at the Campeonato Paraibano - Play Offs of Brazil on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Millonarios - Deportes Tolima

Millonarios - Deportes Tolima

Millonarios are playing Deportes Tolima at the Primera Division, Final Stages of Colombia on June 20. The match will kick off 20:00 UTC.

Juan Aurich - Dep. Llacuabamaba

Juan Aurich - Dep. Llacuabamaba

Juan Aurich are playing Dep. Llacuabamaba at the Liga 2 of Peru on June 20.

Deportivo Coopsol - Santa Rosa

Deportivo Coopsol - Santa Rosa

Deportivo Coopsol are playing Santa Rosa at the Liga 2 of Peru on June 20.

Sport Chavelines Juniors - Deportivo Coopsol

Sport Chavelines Juniors - Deportivo Coopsol

Sport Chavelines Juniors are playing Deportivo Coopsol at the Copa Bicentenario of Peru on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Atenas - Rocha

Atenas - Rocha

Atenas are playing Rocha at the Segunda Division of Uruguay on June 20. The match kicked off 13:30 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Racing Club - Danubio

Racing Club - Danubio

Racing Club are playing Danubio at the Segunda Division of Uruguay on June 20. The match will kick off 15:45 UTC.

Deportivo Tachira - Portuguesa FC

Deportivo Tachira - Portuguesa FC

Deportivo Tachira are playing Portuguesa FC at the Primera of Venezuela on June 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Hermanos Colmenares - Zamora FC

Hermanos Colmenares - Zamora FC

Hermanos Colmenares are playing Zamora FC at the Primera of Venezuela on June 21. The match will kick off 00:30 UTC.

Albany Creek - Acacia Ridge

Albany Creek - Acacia Ridge

Albany Creek played Acacia Ridge at the Brisbane Premier League of Australia on June 20. The match kicked off 08:00 UTC. Albany Creek won 4-1.

Sunshine Coast - Western Pride

Sunshine Coast - Western Pride

Sunshine Coast played Western Pride at the Queensland Premier League of Australia on June 20. The match kicked off 08:00 UTC. Western Pride won 2-3.

Wynnum Wolves - Holland Park Hawks

Wynnum Wolves - Holland Park Hawks

Wynnum Wolves played Holland Park Hawks at the Queensland Premier League of Australia on June 20. The match kicked off 08:00 UTC. Holland Park Hawks won 1-3.

Heidelberg United - Green Gully Cavaliers

Heidelberg United - Green Gully Cavaliers

Heidelberg United played Green Gully Cavaliers at the NPL Victoria of Australia on June 20. The match kicked off 05:00 UTC. Heidelberg United won 1-0.

St. Albans Saints - Bentleigh Greens

St. Albans Saints - Bentleigh Greens

St. Albans Saints played Bentleigh Greens at the NPL Victoria of Australia on June 20. The match kicked off 05:00 UTC. Bentleigh Greens won 1-3.

Wolves FC - Marconi Stallions

Wolves FC - Marconi Stallions

Wolves FC played Marconi Stallions at the NPL New South Wales of Australia on June 20. The match kicked off 04:30 UTC. Marconi Stallions won 0-1.

APIA Tigers - Rockdale City Suns

APIA Tigers - Rockdale City Suns

APIA Tigers played Rockdale City Suns at the NPL New South Wales of Australia on June 20. The match kicked off 05:00 UTC. Rockdale City Suns won 0-1.

Blacktown City - Sutherland Sharks

Blacktown City - Sutherland Sharks

Blacktown City played Sutherland Sharks at the NPL New South Wales of Australia on June 20. The match kicked off 05:00 UTC. Blacktown City won 3-2.

Sydney Olympic - Mt Druitt Town

Sydney Olympic - Mt Druitt Town

Sydney Olympic played Mt Druitt Town at the NPL New South Wales of Australia on June 20. The match kicked off 06:00 UTC. Mt Druitt Town won 0-1.

Sydney-2 - Manly United FC

Sydney-2 - Manly United FC

Sydney-2 played Manly United FC at the NPL New South Wales of Australia on June 20. The match kicked off 08:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Charlestown Azzurri - Adamstown Rosebuds

Charlestown Azzurri - Adamstown Rosebuds

Charlestown Azzurri played Adamstown Rosebuds at the NPL Northern NSW of Australia on June 20. The match kicked off 04:30 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Tuggeranong United - Cooma Tigers

Tuggeranong United - Cooma Tigers

Tuggeranong United played Cooma Tigers at the NPL Capital Territory of Australia on June 20. The match kicked off 05:00 UTC. Cooma Tigers won 1-2.

Gungahlin - Canberra Olympic

Gungahlin - Canberra Olympic

Gungahlin played Canberra Olympic at the NPL Capital Territory of Australia on June 20. The match kicked off 05:15 UTC. Gungahlin won 4-0.