Paderborn vs Magdeburg Live Score and Live Stream

Kick-off at 11:30 on Sunday, September 23
MllerMller (og)3'
TekpeteyTekpetey (goal)7'
CostlyCostly (goal)27'
VasiliadisVasiliadis (goal)62'
BeckBeck (goal)63'
SchwedeSchwede (goal)78'
LohkemperLohkemper (goal)82'
TurpitzPhilip Turpitz (pen)90'
TurpitzTurpitz (pen)90'
Goals and Highlights
Highlights
‹ Embed ›
Highlights
4-4
4-3
4-2
3-2
3-1
2-1
2-0
1-0
4 : 4
FT
Full Time
Match ends. Paderborn 4, Magdeburg 4.
90 '
Nils Butzen is shown the yellow card.
90 '
4 - 5
Turpitz scores from the penalty spot for Magdeburg making the score 4 - 5.
90 '
4 - 4
Philip Turpitz scores from the penalty spot for Magdeburg making the score 4 - 4.
89 '
Substitution for Paderborn. Julius Duker replaces Ben Zolinski
87 '
Tobias Muller is shown the yellow card.
83 '
Philip Turpitz is shown the yellow card.
82 '
4 - 3
Lohkemper scores for Magdeburg.
78 '
4 - 2
Schwede scores for Paderborn.
76 '
Substitution for Magdeburg. Felix Lohkemper replaces Richard Weil
70 '
Christian Strohdiek is shown the yellow card.
69 '
Substitution for Magdeburg. Dennis Erdmann replaces Aleksandar Ignjovski
65 '
Substitution for Magdeburg. Philip Turpitz replaces Marius Bulter
63 '
3 - 2
Beck scores for Magdeburg.
62 '
3 - 1
Vasiliadis scores for Paderborn.
60 '
Substitution for Paderborn. Tobias Schwede replaces Christopher Antwi-Adjej
57 '
Substitution for Paderborn. Sebastian Vasiliadis replaces Klaus Gjasula
Kick-off
Second half begins
Half Time - 2 : 1
First half ends.
45 '
Klaus Gjasula is shown the yellow card.
32 '
Christian Beck is shown the yellow card.
28 '
Aleksandar Ignjovski is shown the yellow card.
27 '
2 - 1
Costly scores for Magdeburg.
7 '
2 - 0
Tekpetey scores for Paderborn.
3 '
1 - 0
Mller scores into his own net.
Kick-off
First half begins
View All
Paderborn
Magdeburg
17
Zingerle
29
Collins
5
Strohdiek
2
Hunemeier
25
Drager
22
Antwi-Adjej
21
Klement
8
Gjasula
31
Zolinski
27
Gueye
37
Tekpetey
4-4-2
17
Leopold ZingerleLeopold Zingerle
Goalkeeper
29
Jamilu CollinsJamilu Collins
Defender
5
Christian StrohdiekChristian Strohdiek
Defender 
2
Uwe HunemeierUwe Hunemeier
Defender
25
Mohamed DragerMohamed Drager
Midfielder
22
Christopher Antwi-AdjejChristopher Antwi-Adjej
60'
Midfielder 
21
Philipp KlementPhilipp Klement
Midfielder
8
Klaus GjasulaKlaus Gjasula
57'
Midfielder 
31
Ben ZolinskiBen Zolinski
89'
Midfielder 
27
Babacar GueyeBabacar Gueye
Forward
37
Bernard TekpeteyBernard Tekpetey
Forward

Substitutes
Ball Possession
55% - 45%
Shots On Target
7 - 7
Total Attempts
14 - 7
Saves
3
4
Corners
2
3
Fouls
17
17
Offsides
2
1
Yellow Cards
2
5
Paderborn: Klaus Gjasula 45', Christian Strohdiek 70'
Magdeburg: Aleksandar Ignjovski 28', Christian Beck 32', Philip Turpitz 83', Tobias Muller 87', Nils Butzen 90'
5
Paderborn have scored two or more goals in their previous 5 matches.
4
Paderborn have gone 4 consecutive home matches without a defeat.
Live Match Report

Paderborn played Magdeburg at the 2. Bundesliga of Germany on September 23. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 4 - 4. Paderborn are 5th in the table with 16 points after 10 matches, while Magdeburg are 15th with 9 points in 10 matches.

Mller scored the first goal into his own net on the 3rd minute of the game followed by a goal from Tekpetey, Costly, Vasiliadis, Beck, Schwede, Lohkemper, Philip Turpitz and Turpitz.

ScoreBat was covering Paderborn vs Magdeburg in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and video highlights. Germany 2. Bundesliga's live standings are availble and updated in real time. You can watch Paderborn vs Magdeburg live stream here on ScoreBat. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We cover all matches of Germany 2. Bundesliga in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/paderborn-vs-magdeburg-live/sc736353/

Paderborn kicked off the game with Leopold Zingerle, Jamilu Collins, Christian Strohdiek, Uwe Hunemeier, Mohamed Drager, Christopher Antwi-Adjej who got substituted by Tobias Schwede on the 60th minute, Philipp Klement, Klaus Gjasula who got substituted by Sebastian Vasiliadis on the 57th minute, Ben Zolinski who got substituted by Julius Duker on the 89th minute, Babacar Gueye and Bernard Tekpetey as starters, with Michael Ratajczak, Lukas Boeder, Sebastian Schonlau, Marlon Ritter, Tobias Schwede, Sebastian Vasiliadis and Julius Duker on the bench.

Magdeburg's starting eleven were Alexander Brunst, Steffen Schafer, Richard Weil who got substituted by Felix Lohkemper on the 76th minute, Romain Bregerie, Michel Niemeyer, Aleksandar Ignjovski who got substituted by Dennis Erdmann on the 69th minute, Tobias Muller, Nils Butzen, Marcel Costly, Christian Beck and Marius Bulter who got substituted by Philip Turpitz on the 65th minute, with Jasmin Fejzic, Joel Abu Hanna, Christopher Handke, Dennis Erdmann, Tarek Chahed, Felix Lohkemper and Philip Turpitz on the bench.

Paderborn have won Koln in their previous match, while Magdeburg have played a draw with Arminia Bielefeld in their previous match.

Previous Meetings
March 6th, 2018 - 3. Liga
September 19th, 2017 - 3. Liga
February 11th, 2017 - 3. Liga
August 9th, 2016 - 3. Liga

Paderborn and Magdeburg have met 4 times in their recent history. 2 matches ended in a draw while Magdeburg won twice.

Paderborn have won 4 of their 10 matches in 2. Bundesliga, drawing 4 and having 2 defeats this season. They have scored 19 goals - 1.90 per match, conceding 15 - 1.50 per match. Magdeburg have won 1 of their 10 matches in 2. Bundesliga, drawing 6 and having 3 defeats this season. They have scored 13 goals - 1.30 per match, conceding 17 - 1.70 per match.

Referee showed the yellow card 7 times throughout the game. Aleksandar Ignjovski, Christian Beck, Klaus Gjasula, Christian Strohdiek, Philip Turpitz, Tobias Muller and Nils Butzen were the ones to receive it.

Paderborn Magdeburg Highlights & Goals

Goals and video highlights of the match between Paderborn and Magdeburg are being added in real time. You can watch the goals by Mller, Tekpetey, Costly, Vasiliadis, Beck, Schwede, Lohkemper, Philip Turpitz and Turpitz as we are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Paderborn or Magdeburg score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Paderborn and Magdeburg include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Paderborn vs Magdeburg with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of Germany 2. Bundesliga are available whenever we can find a public stream. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
Duisburg-St. Pauli18:30

Duisburg - St. Pauli

Duisburg are playing St. Pauli at the 2. Bundesliga of Germany on October 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Arsenal-Leicester City19:00

Arsenal - Leicester City

Arsenal are playing Leicester City at the Premier League of England on October 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Real Sociedad-Girona19:00

Real Sociedad - Girona

Real Sociedad are playing Girona at the La Liga of Spain on October 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Sampdoria-Sassuolo18:30

Sampdoria - Sassuolo

Sampdoria are playing Sassuolo at the Serie A of Italy on October 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Vitosha Bistritsa-Beroe17:00

Vitosha Bistritsa - Beroe

Vitosha Bistritsa are playing Beroe at the A PFG of Bulgaria on October 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Sparta Praha-Boleslav16:00

Sparta Praha - Boleslav

Sparta Praha are playing Boleslav at the First League of Czech Republic on October 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Brondby-OB Odense17:00

Brondby - OB Odense

Brondby are playing OB Odense at the Superliga of Denmark on October 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Lens-Gazelec Ajaccio18:45

Lens - Gazelec Ajaccio

Lens are playing Gazelec Ajaccio at the Ligue 2 of France on October 22. The match will kick off 18:45 UTC.

Atromitos-Asteras Tripolis16:00

Atromitos - Asteras Tripolis

Atromitos are playing Asteras Tripolis at the Super League of Greece on October 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Benevento-Livorno19:00

Benevento - Livorno

Benevento are playing Livorno at the Serie B of Italy on October 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Cracovia-Gornik Zabrze16:00

Cracovia - Gornik Zabrze

Cracovia are playing Gornik Zabrze at the Ekstraklasa of Poland on October 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Dinamo B-Dunarea Calarasi18:00

Dinamo B - Dunarea Calarasi

Dinamo B are playing Dunarea Calarasi at the Liga 1 of Romania on October 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Varberg-Frej17:00

Varberg - Frej

Varberg are playing Frej at the Superettan of Sweden on October 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Varnamo-Gefle17:00

Varnamo - Gefle

Varnamo are playing Gefle at the Superettan of Sweden on October 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Brommapojkarna-Goteborg17:00

Brommapojkarna - Goteborg

Brommapojkarna are playing Goteborg at the Allsvenskan of Sweden on October 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Trabzonspor-Erzurum BB17:00

Trabzonspor - Erzurum BB

Trabzonspor are playing Erzurum BB at the Super Lig of Turkey on October 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Altinordu-Eskisehirspor16:00

Altinordu - Eskisehirspor

Altinordu are playing Eskisehirspor at the 1. Lig of Turkey on October 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Demirspor Adana-Elazigspor16:00

Demirspor Adana - Elazigspor

Demirspor Adana are playing Elazigspor at the 1. Lig of Turkey on October 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Belgrano de Cordoba-Banfield22:00

Belgrano de Cordoba - Banfield

Belgrano de Cordoba are playing Banfield at the Primera Division of Argentina on October 22. The match will kick off 22:00 UTC.

San Lorenzo-San Martin SJ00:00

San Lorenzo - San Martin SJ

San Lorenzo are playing San Martin SJ at the Primera Division of Argentina on October 23. The match will kick off 00:00 UTC.

Internacional-Santos23:00

Internacional - Santos

Internacional are playing Santos at the Serie A of Brasil on October 22. The match will kick off 23:00 UTC.

Pasto-Atletico Huila23:00

Pasto - Atletico Huila

Pasto are playing Atletico Huila at the Clausura of Colombia on October 22. The match will kick off 23:00 UTC.

Libertad-Independiente FBC22:30

Libertad - Independiente FBC

Libertad are playing Independiente FBC at the Clausura of Paraguay on October 22. The match will kick off 22:30 UTC.

Flamurtari-KF Tirana16:00

Flamurtari - KF Tirana

Flamurtari are playing KF Tirana at the Kategoria Superiore of Albania on October 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Luch Minsk-Gomel16:00

Luch Minsk - Gomel

Luch Minsk are playing Gomel at the Premier League of Belarus on October 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Charleroi U-21-Eupen U-2117:30

Charleroi U-21 - Eupen U-21

Charleroi U-21 are playing Eupen U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Lokeren U-21-Gent U-2117:30

Lokeren U-21 - Gent U-21

Lokeren U-21 are playing Gent U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Mouscron U-21-Kortrijk U-2117:30

Mouscron U-21 - Kortrijk U-21

Mouscron U-21 are playing Kortrijk U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Oostende U-21-Waasland U-2117:30

Oostende U-21 - Waasland U-21

Oostende U-21 are playing Waasland U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Pafos-Alki Oroklini16:00

Pafos - Alki Oroklini

Pafos are playing Alki Oroklini at the 1. Division of Cyprus on October 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Plzen U-21-Slavia Praha U-2112:00

Plzen U-21 - Slavia Praha U-21

Plzen U-21 are playing Slavia Praha U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on October 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Hradec Kralove U-21-Dukla Praha U-2113:00

Hradec Kralove U-21 - Dukla Praha U-21

Hradec Kralove U-21 are playing Dukla Praha U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on October 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Jihlava U-211 - 2Brno U-2178'

Jihlava U-21 - Brno U-21

Jihlava U-21 are playing Brno U-21 at the Juniorska Liga, MSFL of Czech Republic on October 22. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Brno U-21 is winning 1-2.

Horsens-2-Randers-211:00

Horsens-2 - Randers-2

Horsens-2 are playing Randers-2 at the Reserve League, Group 3 of Denmark on October 22. The match will kick off 11:00 UTC.

Viborg-2-AGF Aarhus-212:00

Viborg-2 - AGF Aarhus-2

Viborg-2 are playing AGF Aarhus-2 at the Reserve League, Group 3 of Denmark on October 22. The match will kick off 12:00 UTC.

AaB Aalborg-2-Vendsyssel-212:00

AaB Aalborg-2 - Vendsyssel-2

AaB Aalborg-2 are playing Vendsyssel-2 at the Reserve League, Group 4 of Denmark on October 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Arsenal U-23-Everton U-2318:00

Arsenal U-23 - Everton U-23

Arsenal U-23 are playing Everton U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on October 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Aston Villa U-23-Newcastle U-2318:00

Aston Villa U-23 - Newcastle U-23

Aston Villa U-23 are playing Newcastle U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on October 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Stoke City U-23-Norwich U-2318:00

Stoke City U-23 - Norwich U-23

Stoke City U-23 are playing Norwich U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on October 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Crystal Palace U-23-Coventry U-2312:00

Crystal Palace U-23 - Coventry U-23

Crystal Palace U-23 are playing Coventry U-23 at the Professional Depelopment League of England on October 22. The match will kick off 12:00 UTC.

QPR U-23-Millwall U-2312:00

QPR U-23 - Millwall U-23

QPR U-23 are playing Millwall U-23 at the Professional Depelopment League of England on October 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Burnley U-23-Sheffield Utd U-2313:00

Burnley U-23 - Sheffield Utd U-23

Burnley U-23 are playing Sheffield Utd U-23 at the Professional Depelopment League of England on October 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Charlton U-23-Ipswich Town U-2313:00

Charlton U-23 - Ipswich Town U-23

Charlton U-23 are playing Ipswich Town U-23 at the Professional Depelopment League of England on October 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Brighton U-23-Benfica U-2318:00

Brighton U-23 - Benfica U-23

Brighton U-23 are playing Benfica U-23 at the Premier League International cup, Group Stage of Europe on October 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Bray-Derry City18:45

Bray - Derry City

Bray are playing Derry City at the Premier Division of Ireland on October 22. The match will kick off 18:45 UTC.

Sligo Rovers-Bohemians18:45

Sligo Rovers - Bohemians

Sligo Rovers are playing Bohemians at the Premier Division of Ireland on October 22. The match will kick off 18:45 UTC.

Maccabi Haifa-Maccabi Netanya18:00

Maccabi Haifa - Maccabi Netanya

Maccabi Haifa are playing Maccabi Netanya at the Ligat Al of Israel on October 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Beitar Tel Aviv-Hapoel Acre16:00

Beitar Tel Aviv - Hapoel Acre

Beitar Tel Aviv are playing Hapoel Acre at the Liga Leumit of Israel on October 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Hapoel Nazareth Illit-Hapoel Kfar Saba16:00

Hapoel Nazareth Illit - Hapoel Kfar Saba

Hapoel Nazareth Illit are playing Hapoel Kfar Saba at the Liga Leumit of Israel on October 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Hapoel Rishon LeZion-Hapoel Petah Tikva16:00

Hapoel Rishon LeZion - Hapoel Petah Tikva

Hapoel Rishon LeZion are playing Hapoel Petah Tikva at the Liga Leumit of Israel on October 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Carrarese-Olbia18:30

Carrarese - Olbia

Carrarese are playing Olbia at the Serie C, Group A of Italy on October 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Gozzano-Pisa18:45

Gozzano - Pisa

Gozzano are playing Pisa at the Serie C, Group A of Italy on October 22. The match will kick off 18:45 UTC.

Reggina-Francavilla12:30

Reggina - Francavilla

Reggina are playing Francavilla at the Serie C, Group C of Italy on October 22. The match will kick off 12:30 UTC.

Sampdoria U-19-Genoa U-1913:00

Sampdoria U-19 - Genoa U-19

Sampdoria U-19 are playing Genoa U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on October 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Balzan-Floriana FC17:00

Balzan - Floriana FC

Balzan are playing Floriana FC at the Premier Division of Malta on October 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Utrecht-2-Twente18:00

Utrecht-2 - Twente

Utrecht-2 are playing Twente at the Eerste Divisie of Netherlands on October 22. The match will kick off 18:00 UTC.

NEC-2-Heracles Almelo-211:30

NEC-2 - Heracles Almelo-2

NEC-2 are playing Heracles Almelo-2 at the Reserve League, Group A of Netherlands on October 22. The match will kick off 11:30 UTC.

Cambuur Leeuwarden-2-Emmen-216:30

Cambuur Leeuwarden-2 - Emmen-2

Cambuur Leeuwarden-2 are playing Emmen-2 at the Reserve League, Group A of Netherlands on October 22. The match will kick off 16:30 UTC.

De Graafschap-2-Achilles-216:30

De Graafschap-2 - Achilles-2

De Graafschap-2 are playing Achilles-2 at the Reserve League, Group A of Netherlands on October 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Go Ahead Eagles-2-Zwolle-216:30

Go Ahead Eagles-2 - Zwolle-2

Go Ahead Eagles-2 are playing Zwolle-2 at the Reserve League, Group A of Netherlands on October 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Feyenoord-2-RKC-212:00

Feyenoord-2 - RKC-2

Feyenoord-2 are playing RKC-2 at the Reserve League, Group B of Netherlands on October 22. The match will kick off 12:00 UTC.

ADO Den Haag-2-NAC-216:30

ADO Den Haag-2 - NAC-2

ADO Den Haag-2 are playing NAC-2 at the Reserve League, Group B of Netherlands on October 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Excelsior-2-Eindhoven-216:30

Excelsior-2 - Eindhoven-2

Excelsior-2 are playing Eindhoven-2 at the Reserve League, Group B of Netherlands on October 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Helmond Sport-2-Fortuna-216:30

Helmond Sport-2 - Fortuna-2

Helmond Sport-2 are playing Fortuna-2 at the Reserve League, Group B of Netherlands on October 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Roda-2-Willem II-216:30

Roda-2 - Willem II-2

Roda-2 are playing Willem II-2 at the Reserve League, Group B of Netherlands on October 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Rosengard W-Pitea W16:30

Rosengard W - Pitea W

Rosengard W are playing Pitea W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on October 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Kristianstad-Eskilsminne17:00

Kristianstad - Eskilsminne

Kristianstad are playing Eskilsminne at the Division 1, Sodra of Sweden on October 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Karsiyaka-Osmaniyespor12:00

Karsiyaka - Osmaniyespor

Karsiyaka are playing Osmaniyespor at the 3. Lig, Group 2 of Turkey on October 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Trabzonspor U-211 - 0Erzurum BB U-2135'

Trabzonspor U-21 - Erzurum BB U-21

Trabzonspor U-21 are playing Erzurum BB U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on October 22. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and Trabzonspor U-21 is winning 1-0.

Karabukspor U-210 - 2Altay U-2178'

Karabukspor U-21 - Altay U-21

Karabukspor U-21 are playing Altay U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on October 22. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Altay U-21 is winning 0-2.

Demirspor Adana U-211 - 0Elazigspor U-2137'

Demirspor Adana U-21 - Elazigspor U-21

Demirspor Adana U-21 are playing Elazigspor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on October 22. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and Demirspor Adana U-21 is winning 1-0.

Russia U-17 W5 - 0Israel U-17 W52'

Russia U-17 W - Israel U-17 W

Russia U-17 W are playing Israel U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 22. The match kicked off 09:30 UTC. It's the second half and Russia U-17 W is winning 5-0.

Ireland U-17 W-Albania U-17 W10:00

Ireland U-17 W - Albania U-17 W

Ireland U-17 W are playing Albania U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Italy U-17 W0 - 0Montenegro U-17 W35'

Italy U-17 W - Montenegro U-17 W

Italy U-17 W are playing Montenegro U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 22. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Romania U-17 W0 - 1Finland U-17 W37'

Romania U-17 W - Finland U-17 W

Romania U-17 W are playing Finland U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 22. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and Finland U-17 W is winning 0-1.

Norway U-17 W-Croatia U-17 W12:00

Norway U-17 W - Croatia U-17 W

Norway U-17 W are playing Croatia U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Wales U-17 W-Serbia U-17 W15:00

Wales U-17 W - Serbia U-17 W

Wales U-17 W are playing Serbia U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 22. The match will kick off 15:00 UTC.

Pune FC-Bengaluru FC14:00

Pune FC - Bengaluru FC

Pune FC are playing Bengaluru FC at the ISL of India on October 22. The match will kick off 14:00 UTC.

Al Hidd-Sitra14:30

Al Hidd - Sitra

Al Hidd are playing Sitra at the National cup of Bahrain on October 22. The match will kick off 14:30 UTC.

East Riffa-Isa Town14:30

East Riffa - Isa Town

East Riffa are playing Isa Town at the National cup of Bahrain on October 22. The match will kick off 14:30 UTC.

Al Ahli Manama-Manama17:00

Al Ahli Manama - Manama

Al Ahli Manama are playing Manama at the National cup of Bahrain on October 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Al Najma Manama-Al Ittihad H17:00

Al Najma Manama - Al Ittihad H

Al Najma Manama are playing Al Ittihad H at the National cup of Bahrain on October 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Malavan-Fajr Sepasi11:30

Malavan - Fajr Sepasi

Malavan are playing Fajr Sepasi at the Azadegan league of Iran on October 22. The match will kick off 11:30 UTC.

Navad Urmia-Shahrdari Mahshahr11:30

Navad Urmia - Shahrdari Mahshahr

Navad Urmia are playing Shahrdari Mahshahr at the Azadegan league of Iran on October 22. The match will kick off 11:30 UTC.

Sorkhpooshan Pakdasht-Shahrdari Tabriz11:45

Sorkhpooshan Pakdasht - Shahrdari Tabriz

Sorkhpooshan Pakdasht are playing Shahrdari Tabriz at the Azadegan league of Iran on October 22. The match will kick off 11:45 UTC.

Arvand Khorramshahr-Mes Kerman14:40

Arvand Khorramshahr - Mes Kerman

Arvand Khorramshahr are playing Mes Kerman at the Azadegan league of Iran on October 22. The match will kick off 14:40 UTC.

OCS Safi-MAT Tetouan17:00

OCS Safi - MAT Tetouan

OCS Safi are playing MAT Tetouan at the Botola Pro of Morocco on October 22. The match will kick off 17:00 UTC.

FUS Rabat-Rapide Oued Zem19:00

FUS Rabat - Rapide Oued Zem

FUS Rabat are playing Rapide Oued Zem at the Botola Pro of Morocco on October 22. The match will kick off 19:00 UTC.

San Carlos-Guadalupe02:00

San Carlos - Guadalupe

San Carlos are playing Guadalupe at the Apertura of Costa Rica on October 23. The match will kick off 02:00 UTC.

Central Cordoba-Nueva Chicago23:05

Central Cordoba - Nueva Chicago

Central Cordoba are playing Nueva Chicago at the Primera B Nacional of Argentina on October 22. The match will kick off 23:05 UTC.

Blooming-Club Destroyers23:30

Blooming - Club Destroyers

Blooming are playing Club Destroyers at the Clausura of Bolivia on October 22. The match will kick off 23:30 UTC.