Ostersunds FK vs Hacken Live Score and Live Stream

Kick-off at 16:00 on Saturday, May 26
IslamovicDino Islamovic (goal)24'
HopcuttJamie Hopcutt (goal)78'
2 : 0
FT
Full Time
Match ends. Ostersunds FK 2, Hacken 0.
86 '
Substitution for Hacken. Kevin Ackermann replaces Karl Bohm
78 '
2 - 0
Jamie Hopcutt scores for Ostersunds FK.
77 '
Substitution for Hacken. Mervan Celik replaces Nasiru Mohammed
71 '
Substitution for Ostersunds FK. Douglas Bergqvist replaces Dino Islamovic
70 '
Substitution for Hacken. Alhassan Kamara replaces Kari Arkivuo
62 '
Substitution for Ostersunds FK. Alhaji Gero replaces Hosam Aiesh
56 '
Gustav Berggren is shown the yellow card.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 1 : 0
First half ends.
40 '
Substitution for Ostersunds FK. Noah Sonko Sundberg replaces Sotirios Papagiannopoulos
33 '
Ken Sema is shown the yellow card.
26 '
Moestafa El Kabir is shown the yellow card.
24 '
1 - 0
Dino Islamovic scores for Ostersunds FK.
Kick-off
First half begins
View All
Ostersunds FK
Hacken
1
Keita
19
Widgren
4
Papagiannopoulos
24
Mukiibi
17
Edwards
12
Sema
22
Nouri
3
Tekie
10
Aiesh
99
Islamovic
8
Hopcutt
4-4-2
1
Aly KeitaAly Keita
Goalkeeper
19
Dennis WidgrenDennis Widgren
Defender
4
Sotirios PapagiannopoulosSotirios Papagiannopoulos
40'
Defender 
24
Ronald MukiibiRonald Mukiibi
Defender
17
Curtis EdwardsCurtis Edwards
Midfielder
12
Ken SemaKen Sema
Midfielder 
22
Brwa NouriBrwa Nouri
Midfielder
3
Tesfaldet TekieTesfaldet Tekie
Midfielder
10
Hosam AieshHosam Aiesh
62'
Forward 
99
Dino IslamovicDino Islamovic
71'
Forward 
8
Jamie HopcuttJamie Hopcutt
Forward 

Substitutes
Ball Possession
60% - 40%
Shots On Target
5 - 3
Total Attempts
9 - 8
Saves
3
3
Corners
8
3
Fouls
11
17
Offsides
2
2
Yellow Cards
1
2
Ostersunds FK: Ken Sema 33'
Hacken: Moestafa El Kabir 26', Gustav Berggren 56'
10
Ostersunds FK have gone 10 consecutive home matches without a draw.
4
Ostersunds FK have failed to keep a clean sheet in their previous 4 matches.
3
Hacken have gone 3 consecutive away matches without a draw.
Live Match Report

Ostersunds FK played Hacken at the Allsvenskan of Sweden on May 26. The match kicked off 16:00 UTC. Ostersunds FK won 2-0. Ostersunds FK are 3rd in the table with 33 points after 17 matches, while Hacken are 8th with 25 points in 17 matches.

Dino Islamovic scored the first goal on the 24th minute of the game followed by a goal from Jamie Hopcutt, who made the final score 2-0.

ScoreBat was covering Ostersunds FK vs Hacken in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and video highlights. Sweden Allsvenskan's live standings are availble and updated in real time. You can watch Ostersunds FK vs Hacken live stream here on ScoreBat. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We cover all matches of Sweden Allsvenskan in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/ostersunds-fk-vs-hacken-live/sc712163/

Ostersunds FK kicked off the game with Aly Keita, Dennis Widgren, Sotirios Papagiannopoulos who got substituted by Noah Sonko Sundberg on the 40th minute, Ronald Mukiibi, Curtis Edwards, Ken Sema, Brwa Nouri, Tesfaldet Tekie, Hosam Aiesh who got substituted by Alhaji Gero on the 62nd minute, Dino Islamovic who got substituted by Douglas Bergqvist on the 71st minute and Jamie Hopcutt as starters, with Andreas Andersson, Douglas Bergqvist, Patrick Kpozo, Noah Sonko Sundberg, Ludvig Fritzson, Frank Arhin and Alhaji Gero on the bench.

Hacken's starting eleven were Peter Abrahamsson, Kari Arkivuo who got substituted by Alhassan Kamara on the 70th minute, Johan Hammar, Emil Wahlstrom, Adam Andersson, Karl Bohm who got substituted by Kevin Ackermann on the 86th minute, Gustav Berggren, Alexander Angelin, Daleho Irandust, Nasiru Mohammed who got substituted by Mervan Celik on the 77th minute and Moestafa El Kabir, with Jonathan Rasheed, Teodor Walemark, Kevin Ackermann, Mervan Celik and Alhassan Kamara on the bench.

Ostersunds FK have won Sirius and Sundsvall in their previous 2 matches, while Hacken have played a draw with AIK in their previous match.

Previous Meetings
October 1st, 2017 - Allsvenskan
May 29th, 2017 - Allsvenskan
March 18th, 2017 - Svenska Cupen
August 28th, 2016 - Allsvenskan
April 15th, 2016 - Allsvenskan

Ostersunds FK and Hacken have met 5 times in their recent history. Ostersunds FK won 3 times, 1 match ended in a draw while Hacken won once.

Ostersunds FK have won 10 of their 17 matches in Allsvenskan, drawing 3 and having 4 defeats this season. They have scored 30 goals - 1.76 per match, conceding 18 - 1.06 per match. Hacken have won 7 of their 17 matches in Allsvenskan, drawing 4 and having 6 defeats this season. They have scored 29 goals - 1.71 per match, conceding 17 - 1.00 per match.

Referee showed the yellow card 3 times throughout the game. Moestafa El Kabir, Ken Sema and Gustav Berggren were the ones to receive it.

* Live streaming of the matches of Sweden Allsvenskan are available whenever we can find a public stream. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
Elfsborg-IFK Norrkoping13:00

Elfsborg - IFK Norrkoping

Elfsborg are playing IFK Norrkoping at the Allsvenskan of Sweden on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Sundsvall-Hacken13:00

Sundsvall - Hacken

Sundsvall are playing Hacken at the Allsvenskan of Sweden on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Brommapojkarna-AIK15:30

Brommapojkarna - AIK

Brommapojkarna are playing AIK at the Allsvenskan of Sweden on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Djurgarden-Kalmar15:30

Djurgarden - Kalmar

Djurgarden are playing Kalmar at the Allsvenskan of Sweden on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Burnley-Watford12:30

Burnley - Watford

Burnley are playing Watford at the Premier League of England on August 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Manchester City-Huddersfield12:30

Manchester City - Huddersfield

Manchester City are playing Huddersfield at the Premier League of England on August 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Brighton-Manchester United15:00

Brighton - Manchester United

Brighton are playing Manchester United at the Premier League of England on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Eibar-Huesca16:15

Eibar - Huesca

Eibar are playing Huesca at the La Liga of Spain on August 19. The match will kick off 16:15 UTC.

Rayo Vallecano-Sevilla18:15

Rayo Vallecano - Sevilla

Rayo Vallecano are playing Sevilla at the La Liga of Spain on August 19. The match will kick off 18:15 UTC.

Real Madrid-Getafe20:15

Real Madrid - Getafe

Real Madrid are playing Getafe at the La Liga of Spain on August 19. The match will kick off 20:15 UTC.

Torino-Roma16:00

Torino - Roma

Torino are playing Roma at the Serie A of Italy on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

AC MilanGenoaPostponedPst

AC Milan - Genoa

AC Milan are playing Genoa at the Serie A of Italy on August 19.

Bologna-Spal18:30

Bologna - Spal

Bologna are playing Spal at the Serie A of Italy on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Empoli-Cagliari18:30

Empoli - Cagliari

Empoli are playing Cagliari at the Serie A of Italy on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Parma-Udinese18:30

Parma - Udinese

Parma are playing Udinese at the Serie A of Italy on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

SampdoriaFiorentinaPostponedPst

Sampdoria - Fiorentina

Sampdoria are playing Fiorentina at the Serie A of Italy on August 19.

Sassuolo-Inter Milan18:30

Sassuolo - Inter Milan

Sassuolo are playing Inter Milan at the Serie A of Italy on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Strasbourg-Saint-Etienne13:00

Strasbourg - Saint-Etienne

Strasbourg are playing Saint-Etienne at the Ligue 1 of France on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Toulouse-Bordeaux15:00

Toulouse - Bordeaux

Toulouse are playing Bordeaux at the Ligue 1 of France on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Nimes-Marseille19:00

Nimes - Marseille

Nimes are playing Marseille at the Ligue 1 of France on August 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Utrecht-Zwolle10:15

Utrecht - Zwolle

Utrecht are playing Zwolle at the Eredivisie of Netherlands on August 19. The match will kick off 10:15 UTC.

Emmen-AZ12:30

Emmen - AZ

Emmen are playing AZ at the Eredivisie of Netherlands on August 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Feyenoord-Excelsior12:30

Feyenoord - Excelsior

Feyenoord are playing Excelsior at the Eredivisie of Netherlands on August 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Heerenveen-Vitesse14:45

Heerenveen - Vitesse

Heerenveen are playing Vitesse at the Eredivisie of Netherlands on August 19. The match will kick off 14:45 UTC.

Nacional-Moreirense15:00

Nacional - Moreirense

Nacional are playing Moreirense at the Primeira Liga of Portugal on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Rio Ave-Maritimo15:00

Rio Ave - Maritimo

Rio Ave are playing Maritimo at the Primeira Liga of Portugal on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Belenenses-Porto17:30

Belenenses - Porto

Belenenses are playing Porto at the Primeira Liga of Portugal on August 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Santa Clara-Braga19:30

Santa Clara - Braga

Santa Clara are playing Braga at the Primeira Liga of Portugal on August 19. The match will kick off 19:30 UTC.

Kr. Sovetov-Lokomotiv13:30

Kr. Sovetov - Lokomotiv

Kr. Sovetov are playing Lokomotiv at the Premier League of Russia on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Zenit-Ural16:00

Zenit - Ural

Zenit are playing Ural at the Premier League of Russia on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Rostov-Yenisey18:30

Rostov - Yenisey

Rostov are playing Yenisey at the Premier League of Russia on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Austria V-Admira15:00

Austria V - Admira

Austria V are playing Admira at the Bundesliga of Austria on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

LASK Linz-Rapid15:00

LASK Linz - Rapid

LASK Linz are playing Rapid at the Bundesliga of Austria on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Sturm-Altach15:00

Sturm - Altach

Sturm are playing Altach at the Bundesliga of Austria on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Lafnitz-Horn08:30

Lafnitz - Horn

Lafnitz are playing Horn at the 2. Liga of Austria on August 19. The match will kick off 08:30 UTC.

Kapfenberg-Vorwarts Steyr12:30

Kapfenberg - Vorwarts Steyr

Kapfenberg are playing Vorwarts Steyr at the 2. Liga of Austria on August 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Antwerp-Club Brugge12:30

Antwerp - Club Brugge

Antwerp are playing Club Brugge at the First Division A of Belgium on August 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Genk-Charleroi16:00

Genk - Charleroi

Genk are playing Charleroi at the First Division A of Belgium on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Eupen-Gent18:00

Eupen - Gent

Eupen are playing Gent at the First Division A of Belgium on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Levski-Septemvri Sofia15:15

Levski - Septemvri Sofia

Levski are playing Septemvri Sofia at the A PFG of Bulgaria on August 19. The match will kick off 15:15 UTC.

Ludogorets-CSKA Sofia18:00

Ludogorets - CSKA Sofia

Ludogorets are playing CSKA Sofia at the A PFG of Bulgaria on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Rudes-Rijeka16:30

Rudes - Rijeka

Rudes are playing Rijeka at the 1 HNL of Croatia on August 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Hajduk Split-NK Gorica19:00

Hajduk Split - NK Gorica

Hajduk Split are playing NK Gorica at the 1 HNL of Croatia on August 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Karvina-Plzen13:00

Karvina - Plzen

Karvina are playing Plzen at the First League of Czech Republic on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Sparta Praha-Pribram16:00

Sparta Praha - Pribram

Sparta Praha are playing Pribram at the First League of Czech Republic on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

FC Nordsjaelland-Vejle10:00

FC Nordsjaelland - Vejle

FC Nordsjaelland are playing Vejle at the Superliga of Denmark on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Randers FC-Hobro12:00

Randers FC - Hobro

Randers FC are playing Hobro at the Superliga of Denmark on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

AGF Aarhus-FC Kobenhavn14:00

AGF Aarhus - FC Kobenhavn

AGF Aarhus are playing FC Kobenhavn at the Superliga of Denmark on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Brondby-Esbjerg16:00

Brondby - Esbjerg

Brondby are playing Esbjerg at the Superliga of Denmark on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

OB Odense-Midtjylland18:00

OB Odense - Midtjylland

OB Odense are playing Midtjylland at the Superliga of Denmark on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Brentford-Sheffield Wed14:00

Brentford - Sheffield Wed

Brentford are playing Sheffield Wed at the Championship of England on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

HJK Helsinki-PS Kemi10:00

HJK Helsinki - PS Kemi

HJK Helsinki are playing PS Kemi at the Veikkausliiga of Finland on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Mariehamn-Honka16:00

Mariehamn - Honka

Mariehamn are playing Honka at the Veikkausliiga of Finland on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

EIF-Klubi 0415:30

EIF - Klubi 04

EIF are playing Klubi 04 at the Ykkonen of Finland on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

HIFK-Kajaani15:30

HIFK - Kajaani

HIFK are playing Kajaani at the Ykkonen of Finland on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

BFC Dynamo-Koln13:30

BFC Dynamo - Koln

BFC Dynamo are playing Koln at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Chemie Leipzig-Regensburg13:30

Chemie Leipzig - Regensburg

Chemie Leipzig are playing Regensburg at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Jeddeloh-Heidenheim13:30

Jeddeloh - Heidenheim

Jeddeloh are playing Heidenheim at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Karlsruher-Hannover13:30

Karlsruher - Hannover

Karlsruher are playing Hannover at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Koblenz-Fortuna Dusseldorf13:30

Koblenz - Fortuna Dusseldorf

Koblenz are playing Fortuna Dusseldorf at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Lok Stendal-Arminia Bielefeld13:30

Lok Stendal - Arminia Bielefeld

Lok Stendal are playing Arminia Bielefeld at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Steinbach-Augsburg13:30

Steinbach - Augsburg

Steinbach are playing Augsburg at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Viktoria Koln-RB Leipzig13:30

Viktoria Koln - RB Leipzig

Viktoria Koln are playing RB Leipzig at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Weiche Flensburg-Bochum13:30

Weiche Flensburg - Bochum

Weiche Flensburg are playing Bochum at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

1860 Munchen-Holstein Kiel16:30

1860 Munchen - Holstein Kiel

1860 Munchen are playing Holstein Kiel at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Carl Zeiss Jena-Union Berlin16:30

Carl Zeiss Jena - Union Berlin

Carl Zeiss Jena are playing Union Berlin at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Hastedt-Borussia Monchengladbach16:30

Hastedt - Borussia Monchengladbach

Hastedt are playing Borussia Monchengladbach at the National cup of Germany on August 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Sogndal-Floro13:00

Sogndal - Floro

Sogndal are playing Floro at the 1. Division of Norway on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Jerv-Sandnes Ulf16:00

Jerv - Sandnes Ulf

Jerv are playing Sandnes Ulf at the 1. Division of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Kongsvinger-Notodden16:00

Kongsvinger - Notodden

Kongsvinger are playing Notodden at the 1. Division of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Nest-Sotra-Ham-Kam16:00

Nest-Sotra - Ham-Kam

Nest-Sotra are playing Ham-Kam at the 1. Division of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Tromsdalen-Aalesund16:00

Tromsdalen - Aalesund

Tromsdalen are playing Aalesund at the 1. Division of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Ullensaker Kisa-Levanger16:00

Ullensaker Kisa - Levanger

Ullensaker Kisa are playing Levanger at the 1. Division of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Viking FK-Strommen16:00

Viking FK - Strommen

Viking FK are playing Strommen at the 1. Division of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Kristiansund-Rosenborg16:00

Kristiansund - Rosenborg

Kristiansund are playing Rosenborg at the Eliteserien of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Lillestrom-Haugesund16:00

Lillestrom - Haugesund

Lillestrom are playing Haugesund at the Eliteserien of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Ranheim-Sandefjord16:00

Ranheim - Sandefjord

Ranheim are playing Sandefjord at the Eliteserien of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

SK Brann-Sarpsborg16:00

SK Brann - Sarpsborg

SK Brann are playing Sarpsborg at the Eliteserien of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Stabek-Molde16:00

Stabek - Molde

Stabek are playing Molde at the Eliteserien of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Stromsgodset-Start16:00

Stromsgodset - Start

Stromsgodset are playing Start at the Eliteserien of Norway on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Valerenga-Tromso18:00

Valerenga - Tromso

Valerenga are playing Tromso at the Eliteserien of Norway on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Legia-Zaglebie Sosnowiec13:30

Legia - Zaglebie Sosnowiec

Legia are playing Zaglebie Sosnowiec at the Ekstraklasa of Poland on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Jagiellonia-Piast Gliwice16:00

Jagiellonia - Piast Gliwice

Jagiellonia are playing Piast Gliwice at the Ekstraklasa of Poland on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Lech-Wisla Krakow16:00

Lech - Wisla Krakow

Lech are playing Wisla Krakow at the Ekstraklasa of Poland on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Steaua-Sepsi15:00

Steaua - Sepsi

Steaua are playing Sepsi at the Liga 1 of Romania on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Cluj-Dinamo B18:00

Cluj - Dinamo B

Cluj are playing Dinamo B at the Liga 1 of Romania on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Spartak-2-Rotor13:30

Spartak-2 - Rotor

Spartak-2 are playing Rotor at the FNL of Russia on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Spartak Subotica-Radnicki Nis15:00

Spartak Subotica - Radnicki Nis

Spartak Subotica are playing Radnicki Nis at the Super Liga of Serbia on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Partizan-Rad17:00

Partizan - Rad

Partizan are playing Rad at the Super Liga of Serbia on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Radnik Surdulica-Macva Sabac18:00

Radnik Surdulica - Macva Sabac

Radnik Surdulica are playing Macva Sabac at the Super Liga of Serbia on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Ruzomberok-Slovan16:00

Ruzomberok - Slovan

Ruzomberok are playing Slovan at the Super Liga of Slovakia on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Trencin-DAC17:00

Trencin - DAC

Trencin are playing DAC at the Super Liga of Slovakia on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Mura-Krsko14:00

Mura - Krsko

Mura are playing Krsko at the 1. SNL of Slovenia on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Gorica-Domzale16:15

Gorica - Domzale

Gorica are playing Domzale at the 1. SNL of Slovenia on August 19. The match will kick off 16:15 UTC.

Olimpija-Maribor18:30

Olimpija - Maribor

Olimpija are playing Maribor at the 1. SNL of Slovenia on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Mallorca-Osasuna17:00

Mallorca - Osasuna

Mallorca are playing Osasuna at the Segunda Division of Spain on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Oviedo-Extremadura17:00

Oviedo - Extremadura

Oviedo are playing Extremadura at the Segunda Division of Spain on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Zaragoza-Rayo Majadahonda18:30

Zaragoza - Rayo Majadahonda

Zaragoza are playing Rayo Majadahonda at the Segunda Division of Spain on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Las Palmas-Reus Deportiu20:00

Las Palmas - Reus Deportiu

Las Palmas are playing Reus Deportiu at the Segunda Division of Spain on August 19. The match will kick off 20:00 UTC.

GAIS-Varberg13:00

GAIS - Varberg

GAIS are playing Varberg at the Superettan of Sweden on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Helsingborg-Landskrona15:30

Helsingborg - Landskrona

Helsingborg are playing Landskrona at the Superettan of Sweden on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Akhisar Bld genclik-Rizespor16:15

Akhisar Bld genclik - Rizespor

Akhisar Bld genclik are playing Rizespor at the Super Lig of Turkey on August 19. The match will kick off 16:15 UTC.

Erzurum BB-Besiktas16:15

Erzurum BB - Besiktas

Erzurum BB are playing Besiktas at the Super Lig of Turkey on August 19. The match will kick off 16:15 UTC.

Alanyaspor-Ankaragucu18:45

Alanyaspor - Ankaragucu

Alanyaspor are playing Ankaragucu at the Super Lig of Turkey on August 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Galatasaray-Goztepe18:45

Galatasaray - Goztepe

Galatasaray are playing Goztepe at the Super Lig of Turkey on August 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Afjet Afyonspor-Altay16:15

Afjet Afyonspor - Altay

Afjet Afyonspor are playing Altay at the 1. Lig of Turkey on August 19. The match will kick off 16:15 UTC.

Demirspor Adana-Denizlispor16:15

Demirspor Adana - Denizlispor

Demirspor Adana are playing Denizlispor at the 1. Lig of Turkey on August 19. The match will kick off 16:15 UTC.

B.B. Gaziantep-Istanbulspor18:45

B.B. Gaziantep - Istanbulspor

B.B. Gaziantep are playing Istanbulspor at the 1. Lig of Turkey on August 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Eskisehirspor-Balikesirspor18:45

Eskisehirspor - Balikesirspor

Eskisehirspor are playing Balikesirspor at the 1. Lig of Turkey on August 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Desna-Karpaty14:00

Desna - Karpaty

Desna are playing Karpaty at the Premier League of Ukraine on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Vorskla-Mariupol16:30

Vorskla - Mariupol

Vorskla are playing Mariupol at the Premier League of Ukraine on August 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Zorya-Olimpik Donetsk16:30

Zorya - Olimpik Donetsk

Zorya are playing Olimpik Donetsk at the Premier League of Ukraine on August 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Guangzhou Evergrande-Tianjin Quanjian11:35

Guangzhou Evergrande - Tianjin Quanjian

Guangzhou Evergrande are playing Tianjin Quanjian at the Super League of China on August 19. The match will kick off 11:35 UTC.

Hebei CFFC-Shanghai Shenhua11:35

Hebei CFFC - Shanghai Shenhua

Hebei CFFC are playing Shanghai Shenhua at the Super League of China on August 19. The match will kick off 11:35 UTC.

Consadole Sapporo3 - 2F.C.TokyoFull TimeFT

Consadole Sapporo - F.C.Tokyo

Consadole Sapporo played F.C.Tokyo at the J-League of Japan on August 19. The match kicked off 04:00 UTC. Consadole Sapporo won 3-2.

Nagoya Grampus Eight-Sagan Tosu09:00

Nagoya Grampus Eight - Sagan Tosu

Nagoya Grampus Eight are playing Sagan Tosu at the J-League of Japan on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Shimizu S-Pulse-Urawa Red Diamonds09:00

Shimizu S-Pulse - Urawa Red Diamonds

Shimizu S-Pulse are playing Urawa Red Diamonds at the J-League of Japan on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

V-Varen Nagasaki-Cerezo Osaka09:00

V-Varen Nagasaki - Cerezo Osaka

V-Varen Nagasaki are playing Cerezo Osaka at the J-League of Japan on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Kashima Antlers-Yokohama F. Marinos09:30

Kashima Antlers - Yokohama F. Marinos

Kashima Antlers are playing Yokohama F. Marinos at the J-League of Japan on August 19. The match will kick off 09:30 UTC.

Jubilo Iwata-Kashiwa Reysol10:00

Jubilo Iwata - Kashiwa Reysol

Jubilo Iwata are playing Kashiwa Reysol at the J-League of Japan on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Sanfrecce Hiroshima-Kawasaki Frontale10:00

Sanfrecce Hiroshima - Kawasaki Frontale

Sanfrecce Hiroshima are playing Kawasaki Frontale at the J-League of Japan on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Shonan Bellmare-Vissel Kobe10:00

Shonan Bellmare - Vissel Kobe

Shonan Bellmare are playing Vissel Kobe at the J-League of Japan on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Vegalta Sendai-Gamba Osaka10:00

Vegalta Sendai - Gamba Osaka

Vegalta Sendai are playing Gamba Osaka at the J-League of Japan on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

AmaZulu Durban-Free State Stars13:00

AmaZulu Durban - Free State Stars

AmaZulu Durban are playing Free State Stars at the Premier League of South Africa on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Bloemfontein Celtic-Orlando Pirates13:00

Bloemfontein Celtic - Orlando Pirates

Bloemfontein Celtic are playing Orlando Pirates at the Premier League of South Africa on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Toluca-Tijuana17:00

Toluca - Tijuana

Toluca are playing Tijuana at the Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Santos Laguna-Tigres23:00

Santos Laguna - Tigres

Santos Laguna are playing Tigres at the Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 23:00 UTC.

Atlanta United-Columbus Crew20:00

Atlanta United - Columbus Crew

Atlanta United are playing Columbus Crew at the Major League Soccer of Usa on August 19. The match will kick off 20:00 UTC.

D.C. United-New England Revolution23:30

D.C. United - New England Revolution

D.C. United are playing New England Revolution at the Major League Soccer of Usa on August 19. The match will kick off 23:30 UTC.

Los Angeles FC-Colorado Rapids02:00

Los Angeles FC - Colorado Rapids

Los Angeles FC are playing Colorado Rapids at the Major League Soccer of Usa on August 20. The match will kick off 02:00 UTC.

San Martin SJ-Patronato de Parana14:00

San Martin SJ - Patronato de Parana

San Martin SJ are playing Patronato de Parana at the Primera Division of Argentina on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Colon-Tigre16:15

Colon - Tigre

Colon are playing Tigre at the Primera Division of Argentina on August 19. The match will kick off 16:15 UTC.

Aldosivi-Huracan18:30

Aldosivi - Huracan

Aldosivi are playing Huracan at the Primera Division of Argentina on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

San Lorenzo-Lanus20:45

San Lorenzo - Lanus

San Lorenzo are playing Lanus at the Primera Division of Argentina on August 19. The match will kick off 20:45 UTC.

Racing-Velez Sarsfield23:00

Racing - Velez Sarsfield

Racing are playing Velez Sarsfield at the Primera Division of Argentina on August 19. The match will kick off 23:00 UTC.

Atletico-PR-Flamengo14:00

Atletico-PR - Flamengo

Atletico-PR are playing Flamengo at the Serie A of Brasil on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Internacional-Parana14:00

Internacional - Parana

Internacional are playing Parana at the Serie A of Brasil on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Botafogo-Atletico-MG19:00

Botafogo - Atletico-MG

Botafogo are playing Atletico-MG at the Serie A of Brasil on August 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Cruzeiro-Bahia19:00

Cruzeiro - Bahia

Cruzeiro are playing Bahia at the Serie A of Brasil on August 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Vitoria-Palmeiras19:00

Vitoria - Palmeiras

Vitoria are playing Palmeiras at the Serie A of Brasil on August 19. The match will kick off 19:00 UTC.

America MG-Fluminense22:00

America MG - Fluminense

America MG are playing Fluminense at the Serie A of Brasil on August 19. The match will kick off 22:00 UTC.

Sao Paulo-Chapecoense22:00

Sao Paulo - Chapecoense

Sao Paulo are playing Chapecoense at the Serie A of Brasil on August 19. The match will kick off 22:00 UTC.

Deportivo Iquiue-Colo Colo15:00

Deportivo Iquiue - Colo Colo

Deportivo Iquiue are playing Colo Colo at the Primera Division of Chile on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

U. Concepcion-Deportes Temuco18:00

U. Concepcion - Deportes Temuco

U. Concepcion are playing Deportes Temuco at the Primera Division of Chile on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Universidad Catolica-Curico Unido20:30

Universidad Catolica - Curico Unido

Universidad Catolica are playing Curico Unido at the Primera Division of Chile on August 19. The match will kick off 20:30 UTC.

Indep. Medellin-Rionegro Aguilas21:00

Indep. Medellin - Rionegro Aguilas

Indep. Medellin are playing Rionegro Aguilas at the Clausura of Colombia on August 19. The match will kick off 21:00 UTC.

Millonarios-Deportivo Cali22:15

Millonarios - Deportivo Cali

Millonarios are playing Deportivo Cali at the Clausura of Colombia on August 19. The match will kick off 22:15 UTC.

Atletico Huila-Once Caldas23:00

Atletico Huila - Once Caldas

Atletico Huila are playing Once Caldas at the Clausura of Colombia on August 19. The match will kick off 23:00 UTC.

CD Jaguares-Santa Fe Bogota01:00

CD Jaguares - Santa Fe Bogota

CD Jaguares are playing Santa Fe Bogota at the Clausura of Colombia on August 20. The match will kick off 01:00 UTC.

Delfin-Independiente Del Valle17:00

Delfin - Independiente Del Valle

Delfin are playing Independiente Del Valle at the Serie A, Segunda Etapa of Ecuador on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Emelec-Deportivo Cuenca22:00

Emelec - Deportivo Cuenca

Emelec are playing Deportivo Cuenca at the Serie A, Segunda Etapa of Ecuador on August 19. The match will kick off 22:00 UTC.

Cerro Porteno-Olimpia19:30

Cerro Porteno - Olimpia

Cerro Porteno are playing Olimpia at the Clausura of Paraguay on August 19. The match will kick off 19:30 UTC.

Sportivo Luqueno-Deportivo Santani22:30

Sportivo Luqueno - Deportivo Santani

Sportivo Luqueno are playing Deportivo Santani at the Clausura of Paraguay on August 19. The match will kick off 22:30 UTC.

Univ. San Martin-Comerciantes Unidos16:15

Univ. San Martin - Comerciantes Unidos

Univ. San Martin are playing Comerciantes Unidos at the Primera Division, Apertura of Peru on August 19. The match will kick off 16:15 UTC.

Academia Cantolao-Melgar18:30

Academia Cantolao - Melgar

Academia Cantolao are playing Melgar at the Primera Division, Apertura of Peru on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Universitario-Atletico Garcilaso21:00

Universitario - Atletico Garcilaso

Universitario are playing Atletico Garcilaso at the Primera Division, Apertura of Peru on August 19. The match will kick off 21:00 UTC.

Sport Rosario-Sport Boys23:15

Sport Rosario - Sport Boys

Sport Rosario are playing Sport Boys at the Primera Division, Apertura of Peru on August 19. The match will kick off 23:15 UTC.

Boston River-Cerro M.18:00

Boston River - Cerro M.

Boston River are playing Cerro M. at the Clausura of Uruguay on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Fenix-Defensor Sporting18:00

Fenix - Defensor Sporting

Fenix are playing Defensor Sporting at the Clausura of Uruguay on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Rampla-Racing Club18:00

Rampla - Racing Club

Rampla are playing Racing Club at the Clausura of Uruguay on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Torque-River Plate FC18:00

Torque - River Plate FC

Torque are playing River Plate FC at the Clausura of Uruguay on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Nacional M.-Atletico Progreso21:00

Nacional M. - Atletico Progreso

Nacional M. are playing Atletico Progreso at the Clausura of Uruguay on August 19. The match will kick off 21:00 UTC.

Celta-2-Alondras10:00

Celta-2 - Alondras

Celta-2 are playing Alondras at the Club Friendlies of International on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

CD Marino-Las Palmas-211:00

CD Marino - Las Palmas-2

CD Marino are playing Las Palmas-2 at the Club Friendlies of International on August 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Pafos-Enosis Paralimni16:00

Pafos - Enosis Paralimni

Pafos are playing Enosis Paralimni at the Club Friendlies of International on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Xanthi-Iraklis16:00

Xanthi - Iraklis

Xanthi are playing Iraklis at the Club Friendlies of International on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Trikala-Larisa17:00

Trikala - Larisa

Trikala are playing Larisa at the Club Friendlies of International on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Crotone-Rende18:30

Crotone - Rende

Crotone are playing Rende at the Club Friendlies of International on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Virtus Entella-Albissola18:30

Virtus Entella - Albissola

Virtus Entella are playing Albissola at the Club Friendlies of International on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Kukesi-Laci14:45

Kukesi - Laci

Kukesi are playing Laci at the Kategoria Superiore of Albania on August 19. The match will kick off 14:45 UTC.

Teuta-Flamurtari17:45

Teuta - Flamurtari

Teuta are playing Flamurtari at the Kategoria Superiore of Albania on August 19. The match will kick off 17:45 UTC.

Ararat-Shirak12:30

Ararat - Shirak

Ararat are playing Shirak at the Premier League of Armenia on August 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Gandzasar-Kapan-Alashkert15:00

Gandzasar-Kapan - Alashkert

Gandzasar-Kapan are playing Alashkert at the Premier League of Armenia on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Pyunik-Ararat-Armenia17:30

Pyunik - Ararat-Armenia

Pyunik are playing Ararat-Armenia at the Premier League of Armenia on August 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Grodig-Seekirchen12:00

Grodig - Seekirchen

Grodig are playing Seekirchen at the Regionalliga, West of Austria on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Neulengbach W-Innsbruck W09:00

Neulengbach W - Innsbruck W

Neulengbach W are playing Innsbruck W at the Frauenliga - Women of Austria on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Landhaus W-Sudburgenland W11:15

Landhaus W - Sudburgenland W

Landhaus W are playing Sudburgenland W at the Frauenliga - Women of Austria on August 19. The match will kick off 11:15 UTC.

Neftci Baku-Gabala14:30

Neftci Baku - Gabala

Neftci Baku are playing Gabala at the Premier League of Azerbaijan on August 19. The match will kick off 14:30 UTC.

Sabah FK-Sumgayit16:30

Sabah FK - Sumgayit

Sabah FK are playing Sumgayit at the Premier League of Azerbaijan on August 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Vitebsk-Luch Minsk11:00

Vitebsk - Luch Minsk

Vitebsk are playing Luch Minsk at the Premier League of Belarus on August 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Slutsk-Shakhtyor Soligorsk13:00

Slutsk - Shakhtyor Soligorsk

Slutsk are playing Shakhtyor Soligorsk at the Premier League of Belarus on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Dinamo Minsk-Gorodeya15:00

Dinamo Minsk - Gorodeya

Dinamo Minsk are playing Gorodeya at the Premier League of Belarus on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Oud-Heverlee-Beerschot-Wilrijk14:00

Oud-Heverlee - Beerschot-Wilrijk

Oud-Heverlee are playing Beerschot-Wilrijk at the First Division B, Opening of Belgium on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Sloga Doboj-Zeljeznicar17:00

Sloga Doboj - Zeljeznicar

Sloga Doboj are playing Zeljeznicar at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Sarajevo-Zrinjski18:00

Sarajevo - Zrinjski

Sarajevo are playing Zrinjski at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Arda Kardzhali-Pirin15:00

Arda Kardzhali - Pirin

Arda Kardzhali are playing Pirin at the B PFG of Bulgaria on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Dobrudzha-Lokomotiv Sofia15:00

Dobrudzha - Lokomotiv Sofia

Dobrudzha are playing Lokomotiv Sofia at the B PFG of Bulgaria on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Taborsko-Vlasim15:00

Taborsko - Vlasim

Taborsko are playing Vlasim at the FNL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Jablonec U-21-Boleslav U-2108:30

Jablonec U-21 - Boleslav U-21

Jablonec U-21 are playing Boleslav U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 08:30 UTC.

Bohemians 1905 U-21-Dukla Praha U-2109:00

Bohemians 1905 U-21 - Dukla Praha U-21

Bohemians 1905 U-21 are playing Dukla Praha U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Hradec Kralove U-21-Slavia Praha U-2109:00

Hradec Kralove U-21 - Slavia Praha U-21

Hradec Kralove U-21 are playing Slavia Praha U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Teplice U-21-Sparta Prague U-2109:00

Teplice U-21 - Sparta Prague U-21

Teplice U-21 are playing Sparta Prague U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Sparta Praha W-Lokomotiva Brno W11:00

Sparta Praha W - Lokomotiva Brno W

Sparta Praha W are playing Lokomotiva Brno W at the 1 Liga - Women of Czech Republic on August 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Slovacko W-Liberec W12:30

Slovacko W - Liberec W

Slovacko W are playing Liberec W at the 1 Liga - Women of Czech Republic on August 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Slovacko U-21-Olomouc U-2108:15

Slovacko U-21 - Olomouc U-21

Slovacko U-21 are playing Olomouc U-21 at the Juniorska Liga, MSFL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 08:15 UTC.

Trinec U-21-Brno U-2109:00

Trinec U-21 - Brno U-21

Trinec U-21 are playing Brno U-21 at the Juniorska Liga, MSFL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Zlin U-21-Ostrava U-2109:00

Zlin U-21 - Ostrava U-21

Zlin U-21 are playing Ostrava U-21 at the Juniorska Liga, MSFL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Jihlava U-21-Karvina U-2111:00

Jihlava U-21 - Karvina U-21

Jihlava U-21 are playing Karvina U-21 at the Juniorska Liga, MSFL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Sokol Brozany-Karlovy Vary15:00

Sokol Brozany - Karlovy Vary

Sokol Brozany are playing Karlovy Vary at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Stechovice-Slovan Velvary15:00

Stechovice - Slovan Velvary

Stechovice are playing Slovan Velvary at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Viktorie Jirny-Dobrovice15:00

Viktorie Jirny - Dobrovice

Viktorie Jirny are playing Dobrovice at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Helsingor-Fredericia12:45

Helsingor - Fredericia

Helsingor are playing Fredericia at the Division 1 of Denmark on August 19. The match will kick off 12:45 UTC.

Hvidovre-Naestved12:45

Hvidovre - Naestved

Hvidovre are playing Naestved at the Division 1 of Denmark on August 19. The match will kick off 12:45 UTC.

Koge-Nykobing12:45

Koge - Nykobing

Koge are playing Nykobing at the Division 1 of Denmark on August 19. The match will kick off 12:45 UTC.

Roskilde-Silkeborg12:45

Roskilde - Silkeborg

Roskilde are playing Silkeborg at the Division 1 of Denmark on August 19. The match will kick off 12:45 UTC.

Thisted-Lyngby12:45

Thisted - Lyngby

Thisted are playing Lyngby at the Division 1 of Denmark on August 19. The match will kick off 12:45 UTC.

Viborg-Fremad Amager12:45

Viborg - Fremad Amager

Viborg are playing Fremad Amager at the Division 1 of Denmark on August 19. The match will kick off 12:45 UTC.

Ringkobing-Jammerbugt12:00

Ringkobing - Jammerbugt

Ringkobing are playing Jammerbugt at the Division 2, Group 1 of Denmark on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Avarta-Middelfart11:00

Avarta - Middelfart

Avarta are playing Middelfart at the Division 2, Group 2 of Denmark on August 19. The match will kick off 11:00 UTC.

AB Copenhagen-B 73 Slagelse13:00

AB Copenhagen - B 73 Slagelse

AB Copenhagen are playing B 73 Slagelse at the Division 2, Group 2 of Denmark on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Sunderland-Scunthorpe United14:00

Sunderland - Scunthorpe United

Sunderland are playing Scunthorpe United at the League One of England on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

West Ham U-23-Manchester City U-2312:00

West Ham U-23 - Manchester City U-23

West Ham U-23 are playing Manchester City U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Arsenal W-West Ham W13:00

Arsenal W - West Ham W

Arsenal W are playing West Ham W at the WSL Cup - Women of England on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Birmingham W-Manchester City W13:00

Birmingham W - Manchester City W

Birmingham W are playing Manchester City W at the WSL Cup - Women of England on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Chelsea W-Brighton W13:00

Chelsea W - Brighton W

Chelsea W are playing Brighton W at the WSL Cup - Women of England on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Crystal Palace W-Tottenham W13:00

Crystal Palace W - Tottenham W

Crystal Palace W are playing Tottenham W at the WSL Cup - Women of England on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Leicester City W-Bristol Academy W13:00

Leicester City W - Bristol Academy W

Leicester City W are playing Bristol Academy W at the WSL Cup - Women of England on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Lewes W-Charlton Athletic W13:00

Lewes W - Charlton Athletic W

Lewes W are playing Charlton Athletic W at the WSL Cup - Women of England on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Liverpool W-Manchester Utd W13:00

Liverpool W - Manchester Utd W

Liverpool W are playing Manchester Utd W at the WSL Cup - Women of England on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

London Bees W-Yeovil W13:00

London Bees W - Yeovil W

London Bees W are playing Yeovil W at the WSL Cup - Women of England on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Reading W-Durham W13:00

Reading W - Durham W

Reading W are playing Durham W at the WSL Cup - Women of England on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Vaprus Parnu-Levadia T10:00

Vaprus Parnu - Levadia T

Vaprus Parnu are playing Levadia T at the Meistriliiga of Estonia on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Flora-Tallinna Kalev16:00

Flora - Tallinna Kalev

Flora are playing Tallinna Kalev at the Meistriliiga of Estonia on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Gnistan-PEPO15:30

Gnistan - PEPO

Gnistan are playing PEPO at the Kakkonen, Group A of Finland on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

KaaPo-Kiffen14:00

KaaPo - Kiffen

KaaPo are playing Kiffen at the Kakkonen, Group B of Finland on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

GrIFK-SalPa15:30

GrIFK - SalPa

GrIFK are playing SalPa at the Kakkonen, Group B of Finland on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

JS Hercules-PK-3715:30

JS Hercules - PK-37

JS Hercules are playing PK-37 at the Kakkonen, Group C of Finland on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

KuFu-98-Kraft15:30

KuFu-98 - Kraft

KuFu-98 are playing Kraft at the Kakkonen, Group C of Finland on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

VIFK-OLS15:30

VIFK - OLS

VIFK are playing OLS at the Kakkonen, Group C of Finland on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Saburtalo-Dila Gori15:00

Saburtalo - Dila Gori

Saburtalo are playing Dila Gori at the Erovnuli Liga of Georgia on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

LSK Hansa-Werder-213:00

LSK Hansa - Werder-2

LSK Hansa are playing Werder-2 at the Regionalliga Nord of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Hannover-2-Vfb Oldenburg13:30

Hannover-2 - Vfb Oldenburg

Hannover-2 are playing Vfb Oldenburg at the Regionalliga Nord of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

VfL Oldenburg-Havelse15:00

VfL Oldenburg - Havelse

VfL Oldenburg are playing Havelse at the Regionalliga Nord of Germany on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Borussia M-2-Fortuna Dusseldorf-212:00

Borussia M-2 - Fortuna Dusseldorf-2

Borussia M-2 are playing Fortuna Dusseldorf-2 at the Regionalliga West of Germany on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Essen-Koln-212:00

Essen - Koln-2

Essen are playing Koln-2 at the Regionalliga West of Germany on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

BAK 07-Bischofswerdaer FV11:30

BAK 07 - Bischofswerdaer FV

BAK 07 are playing Bischofswerdaer FV at the Regionalliga Nordost of Germany on August 19. The match will kick off 11:30 UTC.

Carl Zeiss Jena U-19-RB Leipzig U-1909:00

Carl Zeiss Jena U-19 - RB Leipzig U-19

Carl Zeiss Jena U-19 are playing RB Leipzig U-19 at the U-19 Bundesliga, Nord-Nordost of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Magdeburg U-19-Werder U-1909:00

Magdeburg U-19 - Werder U-19

Magdeburg U-19 are playing Werder U-19 at the U-19 Bundesliga, Nord-Nordost of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Osnabruck U-19-Hertha U-1909:00

Osnabruck U-19 - Hertha U-19

Osnabruck U-19 are playing Hertha U-19 at the U-19 Bundesliga, Nord-Nordost of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

St. Pauli U-19-Dynamo Dresden U-1909:00

St. Pauli U-19 - Dynamo Dresden U-19

St. Pauli U-19 are playing Dynamo Dresden U-19 at the U-19 Bundesliga, Nord-Nordost of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Wolfsburg U-19-Hamburger U-1911:00

Wolfsburg U-19 - Hamburger U-19

Wolfsburg U-19 are playing Hamburger U-19 at the U-19 Bundesliga, Nord-Nordost of Germany on August 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Havelse U-19-Union Berlin U-1912:00

Havelse U-19 - Union Berlin U-19

Havelse U-19 are playing Union Berlin U-19 at the U-19 Bundesliga, Nord-Nordost of Germany on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Freiburg U-19-Eintracht Frankfurt U-1909:00

Freiburg U-19 - Eintracht Frankfurt U-19

Freiburg U-19 are playing Eintracht Frankfurt U-19 at the U-19 Bundesliga, Sud-Sudwest of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Hoffenheim U-19-Ingolstadt U-1909:00

Hoffenheim U-19 - Ingolstadt U-19

Hoffenheim U-19 are playing Ingolstadt U-19 at the U-19 Bundesliga, Sud-Sudwest of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Kaiserslautern U-19-Mainz U-1909:00

Kaiserslautern U-19 - Mainz U-19

Kaiserslautern U-19 are playing Mainz U-19 at the U-19 Bundesliga, Sud-Sudwest of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Nurnberg U-19-Karlsruher U-1911:00

Nurnberg U-19 - Karlsruher U-19

Nurnberg U-19 are playing Karlsruher U-19 at the U-19 Bundesliga, Sud-Sudwest of Germany on August 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Stuttgarter Kickers U-19-Augsburg U-1911:00

Stuttgarter Kickers U-19 - Augsburg U-19

Stuttgarter Kickers U-19 are playing Augsburg U-19 at the U-19 Bundesliga, Sud-Sudwest of Germany on August 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Stuttgart U-19-Heidenheim U-1912:00

Stuttgart U-19 - Heidenheim U-19

Stuttgart U-19 are playing Heidenheim U-19 at the U-19 Bundesliga, Sud-Sudwest of Germany on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Alemannia Aachen U-19-Bayer U-1909:00

Alemannia Aachen U-19 - Bayer U-19

Alemannia Aachen U-19 are playing Bayer U-19 at the U-19 Bundesliga, West of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Borussia D. U-19-Munster U-1909:00

Borussia D. U-19 - Munster U-19

Borussia D. U-19 are playing Munster U-19 at the U-19 Bundesliga, West of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Borussia M U-19-Schalke U-1909:00

Borussia M U-19 - Schalke U-19

Borussia M U-19 are playing Schalke U-19 at the U-19 Bundesliga, West of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Duisburg U-19-Fortuna Dusseldorf U-1909:00

Duisburg U-19 - Fortuna Dusseldorf U-19

Duisburg U-19 are playing Fortuna Dusseldorf U-19 at the U-19 Bundesliga, West of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Essen U-19-Bochum U-1909:00

Essen U-19 - Bochum U-19

Essen U-19 are playing Bochum U-19 at the U-19 Bundesliga, West of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Rodinghausen U-19-Paderborn U-1909:00

Rodinghausen U-19 - Paderborn U-19

Rodinghausen U-19 are playing Paderborn U-19 at the U-19 Bundesliga, West of Germany on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Koln U-19-Oberhausen U-1911:00

Koln U-19 - Oberhausen U-19

Koln U-19 are playing Oberhausen U-19 at the U-19 Bundesliga, West of Germany on August 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Eltersdorf-Jahn Forchheim12:00

Eltersdorf - Jahn Forchheim

Eltersdorf are playing Jahn Forchheim at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

DJK Bamberg-Seligenporten13:00

DJK Bamberg - Seligenporten

DJK Bamberg are playing Seligenporten at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Vach-Ansbach13:00

Vach - Ansbach

Vach are playing Ansbach at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Jahn Regensburg-2-Kirchanschoring14:00

Jahn Regensburg-2 - Kirchanschoring

Jahn Regensburg-2 are playing Kirchanschoring at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Schwabmunchen-Rain Lech15:00

Schwabmunchen - Rain Lech

Schwabmunchen are playing Rain Lech at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Turkgucu-Ataspor-Holzkirchen15:00

Turkgucu-Ataspor - Holzkirchen

Turkgucu-Ataspor are playing Holzkirchen at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Ederbergland-Neu-Isenburg13:00

Ederbergland - Neu-Isenburg

Ederbergland are playing Neu-Isenburg at the Oberliga, Hessen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Ginsheim-Bad Vilbel13:00

Ginsheim - Bad Vilbel

Ginsheim are playing Bad Vilbel at the Oberliga, Hessen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Lohfelden-Waldgirmes13:00

Lohfelden - Waldgirmes

Lohfelden are playing Waldgirmes at the Oberliga, Hessen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Eddersheim-Buchonia Flieden13:30

Eddersheim - Buchonia Flieden

Eddersheim are playing Buchonia Flieden at the Oberliga, Hessen of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Buchholz-Sasel12:00

Buchholz - Sasel

Buchholz are playing Sasel at the Oberliga, Hamburg of Germany on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Pinneberg-Niendorfer12:00

Pinneberg - Niendorfer

Pinneberg are playing Niendorfer at the Oberliga, Hamburg of Germany on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

SaselBuchholzPostponedPst

Sasel - Buchholz

Sasel are playing Buchholz at the Oberliga, Hamburg of Germany on August 19.

Todesfelde-Eichede12:00

Todesfelde - Eichede

Todesfelde are playing Eichede at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Oberachern-Stuttgarter Kickers-212:00

Oberachern - Stuttgarter Kickers-2

Oberachern are playing Stuttgarter Kickers-2 at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Blumenthaler SV-BTS Neustadt13:00

Blumenthaler SV - BTS Neustadt

Blumenthaler SV are playing BTS Neustadt at the Oberliga, Bremen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Borgfeld-Bremer SV13:00

Borgfeld - Bremer SV

Borgfeld are playing Bremer SV at the Oberliga, Bremen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Leher TS-OSC Bremerhaven13:00

Leher TS - OSC Bremerhaven

Leher TS are playing OSC Bremerhaven at the Oberliga, Bremen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Schwachhausen-Aumund-Vegesack13:00

Schwachhausen - Aumund-Vegesack

Schwachhausen are playing Aumund-Vegesack at the Oberliga, Bremen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

SFL Bremerhaven-Oberneuland13:30

SFL Bremerhaven - Oberneuland

SFL Bremerhaven are playing Oberneuland at the Oberliga, Bremen of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Braunschweig-2-Uphusen12:00

Braunschweig-2 - Uphusen

Braunschweig-2 are playing Uphusen at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Arminia Hannover-Hagen-Uthlede13:00

Arminia Hannover - Hagen-Uthlede

Arminia Hannover are playing Hagen-Uthlede at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Heeslinger SC-Bersenbruck13:00

Heeslinger SC - Bersenbruck

Heeslinger SC are playing Bersenbruck at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Dillingen-Arminia Ludwigshafen13:00

Dillingen - Arminia Ludwigshafen

Dillingen are playing Arminia Ludwigshafen at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Emmelshausen-Kaiserslautern-213:00

Emmelshausen - Kaiserslautern-2

Emmelshausen are playing Kaiserslautern-2 at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Brunninghausen-Ahlen13:00

Brunninghausen - Ahlen

Brunninghausen are playing Ahlen at the Oberliga, Westfalen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Ennepetal-ASC Dortmund13:00

Ennepetal - ASC Dortmund

Ennepetal are playing ASC Dortmund at the Oberliga, Westfalen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Paderborn-2-Gievenbeck13:00

Paderborn-2 - Gievenbeck

Paderborn-2 are playing Gievenbeck at the Oberliga, Westfalen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Schermbeck-Siegen13:00

Schermbeck - Siegen

Schermbeck are playing Siegen at the Oberliga, Westfalen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Sprockhovel-Gutersloh13:00

Sprockhovel - Gutersloh

Sprockhovel are playing Gutersloh at the Oberliga, Westfalen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

TuS Haltern-Westfalia Herne13:00

TuS Haltern - Westfalia Herne

TuS Haltern are playing Westfalia Herne at the Oberliga, Westfalen of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Germania Ratingen-Union Nettetal13:00

Germania Ratingen - Union Nettetal

Germania Ratingen are playing Union Nettetal at the Oberliga, Niederrhein of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Jahn Dinslaken Hiesfeld-SF Baumberg13:00

Jahn Dinslaken Hiesfeld - SF Baumberg

Jahn Dinslaken Hiesfeld are playing SF Baumberg at the Oberliga, Niederrhein of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Kleve-FC Bocholt13:00

Kleve - FC Bocholt

Kleve are playing FC Bocholt at the Oberliga, Niederrhein of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Meerbusch-Hilden13:00

Meerbusch - Hilden

Meerbusch are playing Hilden at the Oberliga, Niederrhein of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

SSVg Velbert-1880 Dusseldorf13:00

SSVg Velbert - 1880 Dusseldorf

SSVg Velbert are playing 1880 Dusseldorf at the Oberliga, Niederrhein of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

SW Essen-Homberg13:00

SW Essen - Homberg

SW Essen are playing Homberg at the Oberliga, Niederrhein of Germany on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Dusseldorf West-SC Velbert13:30

Dusseldorf West - SC Velbert

Dusseldorf West are playing SC Velbert at the Oberliga, Niederrhein of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

FSV Duisburg-VfB Speldorf13:30

FSV Duisburg - VfB Speldorf

FSV Duisburg are playing VfB Speldorf at the Oberliga, Niederrhein of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Monheim-Schonnebeck13:30

Monheim - Schonnebeck

Monheim are playing Schonnebeck at the Oberliga, Niederrhein of Germany on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Budaors-Kaposvar15:30

Budaors - Kaposvar

Budaors are playing Kaposvar at the NB II of Hungary on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Cegled-Nyiregyhaza15:30

Cegled - Nyiregyhaza

Cegled are playing Nyiregyhaza at the NB II of Hungary on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Kazincbarcikai-Balmazujvaros15:30

Kazincbarcikai - Balmazujvaros

Kazincbarcikai are playing Balmazujvaros at the NB II of Hungary on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Monori-Gyor15:30

Monori - Gyor

Monori are playing Gyor at the NB II of Hungary on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Mosonmagyarovar-Tiszakecske15:30

Mosonmagyarovar - Tiszakecske

Mosonmagyarovar are playing Tiszakecske at the NB II of Hungary on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Soroksar-Dorog15:30

Soroksar - Dorog

Soroksar are playing Dorog at the NB II of Hungary on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Zalaegerszeg-Bekescsaba16:00

Zalaegerszeg - Bekescsaba

Zalaegerszeg are playing Bekescsaba at the NB II of Hungary on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Gyirmot-Vac17:00

Gyirmot - Vac

Gyirmot are playing Vac at the NB II of Hungary on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Siofok-Budafoki17:00

Siofok - Budafoki

Siofok are playing Budafoki at the NB II of Hungary on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Vasas-Csakvar17:00

Vasas - Csakvar

Vasas are playing Csakvar at the NB II of Hungary on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

KA Akureyri-KR Reykjavik16:00

KA Akureyri - KR Reykjavik

KA Akureyri are playing KR Reykjavik at the Premier League of Iceland on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Fylkir-FH Hafnarfjordur18:00

Fylkir - FH Hafnarfjordur

Fylkir are playing FH Hafnarfjordur at the Premier League of Iceland on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Grindavik-Stjarnan18:00

Grindavik - Stjarnan

Grindavik are playing Stjarnan at the Premier League of Iceland on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Fram-Njardvik14:00

Fram - Njardvik

Fram are playing Njardvik at the 1. Deild of Iceland on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Cork City-St Patrick's18:00

Cork City - St Patrick's

Cork City are playing St Patrick's at the Premier Division of Ireland on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Hapoel Beer Sheva-Maccabi Netanya16:30

Hapoel Beer Sheva - Maccabi Netanya

Hapoel Beer Sheva are playing Maccabi Netanya at the Toto Cup Ligat Al, Playoffs of Israel on August 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Maccabi Tel Aviv-Hapoel Tel Aviv18:00

Maccabi Tel Aviv - Hapoel Tel Aviv

Maccabi Tel Aviv are playing Hapoel Tel Aviv at the Toto Cup Ligat Al, Playoffs of Israel on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Bisceglie-Matera15:30

Bisceglie - Matera

Bisceglie are playing Matera at the National cup Serie C, Group Stage of Italy on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Rieti-Teramo15:30

Rieti - Teramo

Rieti are playing Teramo at the National cup Serie C, Group Stage of Italy on August 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Cavese-Paganese16:00

Cavese - Paganese

Cavese are playing Paganese at the National cup Serie C, Group Stage of Italy on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Fano-Gubbio18:30

Fano - Gubbio

Fano are playing Gubbio at the National cup Serie C, Group Stage of Italy on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Rimini-Imolese18:30

Rimini - Imolese

Rimini are playing Imolese at the National cup Serie C, Group Stage of Italy on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Siracusa-Reggina18:30

Siracusa - Reggina

Siracusa are playing Reggina at the National cup Serie C, Group Stage of Italy on August 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Valmiera-Rigas FS13:00

Valmiera - Rigas FS

Valmiera are playing Rigas FS at the Virsliga of Latvia on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Spartaks-Ventspils15:00

Spartaks - Ventspils

Spartaks are playing Ventspils at the Virsliga of Latvia on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Preilu-RTU14:00

Preilu - RTU

Preilu are playing RTU at the 1.Liga of Latvia on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Atlantas-Trakai10:00

Atlantas - Trakai

Atlantas are playing Trakai at the A Lyga of Lithuania on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Zalgiris-Spyris Kaunas15:00

Zalgiris - Spyris Kaunas

Zalgiris are playing Spyris Kaunas at the A Lyga of Lithuania on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Panevezys-Vilniaus Vytis14:00

Panevezys - Vilniaus Vytis

Panevezys are playing Vilniaus Vytis at the 1 Lyga of Lithuania on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Etzella-Rumelange14:00

Etzella - Rumelange

Etzella are playing Rumelange at the Fortis League of Luxembourg on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Hamm Benfica-Petange14:00

Hamm Benfica - Petange

Hamm Benfica are playing Petange at the Fortis League of Luxembourg on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Mondorf-les-Bains-Jeunesse Esch14:00

Mondorf-les-Bains - Jeunesse Esch

Mondorf-les-Bains are playing Jeunesse Esch at the Fortis League of Luxembourg on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Differdange-UNA Strassen16:00

Differdange - UNA Strassen

Differdange are playing UNA Strassen at the Fortis League of Luxembourg on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Rosport-Progres Niedercorn16:00

Rosport - Progres Niedercorn

Rosport are playing Progres Niedercorn at the Fortis League of Luxembourg on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Olimpia Balti-Zimbru14:30

Olimpia Balti - Zimbru

Olimpia Balti are playing Zimbru at the Divizia Nationala of Moldova on August 19. The match will kick off 14:30 UTC.

Sfintul Gheorghe-Petrocub14:30

Sfintul Gheorghe - Petrocub

Sfintul Gheorghe are playing Petrocub at the Divizia Nationala of Moldova on August 19. The match will kick off 14:30 UTC.

Speranta-Dinamo-Auto14:30

Speranta - Dinamo-Auto

Speranta are playing Dinamo-Auto at the Divizia Nationala of Moldova on August 19. The match will kick off 14:30 UTC.

Avaldsnes W-Grand Bodo W12:00

Avaldsnes W - Grand Bodo W

Avaldsnes W are playing Grand Bodo W at the Toppserien - Women of Norway on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Moss-Mjolner14:00

Moss - Mjolner

Moss are playing Mjolner at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Flekkeroy-Nardo11:30

Flekkeroy - Nardo

Flekkeroy are playing Nardo at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 19. The match will kick off 11:30 UTC.

Skeid-Stjordals-Blink13:30

Skeid - Stjordals-Blink

Skeid are playing Stjordals-Blink at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Arouca-Benfica-210:15

Arouca - Benfica-2

Arouca are playing Benfica-2 at the Segunda Liga of Portugal on August 19. The match will kick off 10:15 UTC.

Leixoes-Varzim15:00

Leixoes - Varzim

Leixoes are playing Varzim at the Segunda Liga of Portugal on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Academico Viseu-Oliveirense16:00

Academico Viseu - Oliveirense

Academico Viseu are playing Oliveirense at the Segunda Liga of Portugal on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Familcao-Penafiel16:00

Familcao - Penafiel

Familcao are playing Penafiel at the Segunda Liga of Portugal on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Belasica Strumica-Academy Pandev15:00

Belasica Strumica - Academy Pandev

Belasica Strumica are playing Academy Pandev at the Prva liga of Fyr Macedonia on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Makedonija-Shkendija15:00

Makedonija - Shkendija

Makedonija are playing Shkendija at the Prva liga of Fyr Macedonia on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Renova Dzepciste-Vardar15:00

Renova Dzepciste - Vardar

Renova Dzepciste are playing Vardar at the Prva liga of Fyr Macedonia on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

ShkupiPobedaPostponedPst

Shkupi - Pobeda

Shkupi are playing Pobeda at the Prva liga of Fyr Macedonia on August 19.

Arges-Metaloglobus10:00

Arges - Metaloglobus

Arges are playing Metaloglobus at the Liga II of Romania on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Universitatea Cluj-Energeticianul12:00

Universitatea Cluj - Energeticianul

Universitatea Cluj are playing Energeticianul at the Liga II of Romania on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

ASU Poli Timisoara-Luceafarul Oradea15:00

ASU Poli Timisoara - Luceafarul Oradea

ASU Poli Timisoara are playing Luceafarul Oradea at the Liga II of Romania on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Kr. Sovetov-D2 - 0Lokomotiv-D62'

Kr. Sovetov-D - Lokomotiv-D

Kr. Sovetov-D are playing Lokomotiv-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on August 19. The match kicked off 07:00 UTC. It's the second half and Kr. Sovetov-D is winning 2-0.

Zenit-D-Ural-D09:00

Zenit-D - Ural-D

Zenit-D are playing Ural-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Dinamo-D-Ufa-D11:00

Dinamo-D - Ufa-D

Dinamo-D are playing Ufa-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on August 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Kilmarnock-Rangers11:30

Kilmarnock - Rangers

Kilmarnock are playing Rangers at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 19. The match will kick off 11:30 UTC.

Hibernian-Ross County14:00

Hibernian - Ross County

Hibernian are playing Ross County at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Zilina-2-Tatran Presov08:30

Zilina-2 - Tatran Presov

Zilina-2 are playing Tatran Presov at the 2. liga of Slovakia on August 19. The match will kick off 08:30 UTC.

Slavoj Trebisov-Liptovsky Mikulas14:30

Slavoj Trebisov - Liptovsky Mikulas

Slavoj Trebisov are playing Liptovsky Mikulas at the 2. liga of Slovakia on August 19. The match will kick off 14:30 UTC.

Ilirija Ljubljana-Radomlje14:30

Ilirija Ljubljana - Radomlje

Ilirija Ljubljana are playing Radomlje at the 2. SNL of Slovenia on August 19. The match will kick off 14:30 UTC.

Rogaska-Drava15:00

Rogaska - Drava

Rogaska are playing Drava at the 2. SNL of Slovenia on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Castelldefels-Grama17:00

Castelldefels - Grama

Castelldefels are playing Grama at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Cerdanyola del Valles-San Cristobal17:00

Cerdanyola del Valles - San Cristobal

Cerdanyola del Valles are playing San Cristobal at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Pobla Mafumet-Llagostera17:00

Pobla Mafumet - Llagostera

Pobla Mafumet are playing Llagostera at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Santfeliuenc-Reus Deportiu-217:00

Santfeliuenc - Reus Deportiu-2

Santfeliuenc are playing Reus Deportiu-2 at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

CE Europa-Martinenc17:30

CE Europa - Martinenc

CE Europa are playing Martinenc at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Sant Andreu-Prat18:00

Sant Andreu - Prat

Sant Andreu are playing Prat at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Mercadal-Formentera09:30

Mercadal - Formentera

Mercadal are playing Formentera at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 19. The match will kick off 09:30 UTC.

Pena Deportivo-Son Cladera10:00

Pena Deportivo - Son Cladera

Pena Deportivo are playing Son Cladera at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Alcudia-San Rafael15:00

Alcudia - San Rafael

Alcudia are playing San Rafael at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Ferriolense-Esporles17:00

Ferriolense - Esporles

Ferriolense are playing Esporles at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Vittsjo W-Pitea W12:00

Vittsjo W - Pitea W

Vittsjo W are playing Pitea W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Goteborg W-Djurgarden W13:00

Goteborg W - Djurgarden W

Goteborg W are playing Djurgarden W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Linkoping W-Limhamn W13:00

Linkoping W - Limhamn W

Linkoping W are playing Limhamn W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Atvidaberg-Tvaaker13:00

Atvidaberg - Tvaaker

Atvidaberg are playing Tvaaker at the Division 1, Sodra of Sweden on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Karlskrona-Angelholm14:00

Karlskrona - Angelholm

Karlskrona are playing Angelholm at the Division 1, Sodra of Sweden on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Oddevold-Eskilsminne15:00

Oddevold - Eskilsminne

Oddevold are playing Eskilsminne at the Division 1, Sodra of Sweden on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Skelleftea-Carlstad United13:00

Skelleftea - Carlstad United

Skelleftea are playing Carlstad United at the Division 1, Norra of Sweden on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Arameiska-Syrianska-Umea14:00

Arameiska-Syrianska - Umea

Arameiska-Syrianska are playing Umea at the Division 1, Norra of Sweden on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Assyriska-Karlslunds14:00

Assyriska - Karlslunds

Assyriska are playing Karlslunds at the Division 1, Norra of Sweden on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Orebro Syrianska-Torslanda13:00

Orebro Syrianska - Torslanda

Orebro Syrianska are playing Torslanda at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Mora FC-Skiljebo14:00

Mora FC - Skiljebo

Mora FC are playing Skiljebo at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Pitea-IFK Umea14:00

Pitea - IFK Umea

Pitea are playing IFK Umea at the Division 2, Norrland of Sweden on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Eskilstuna City-Varmdo14:00

Eskilstuna City - Varmdo

Eskilstuna City are playing Varmdo at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Sleipner-Sylvia16:00

Sleipner - Sylvia

Sleipner are playing Sylvia at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Olympic BK-Savedalen12:00

Olympic BK - Savedalen

Olympic BK are playing Savedalen at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Buochs-Grasshoppers12:00

Buochs - Grasshoppers

Buochs are playing Grasshoppers at the National Cup of Switzerland on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Freienbach-Schaffhausen12:30

Freienbach - Schaffhausen

Freienbach are playing Schaffhausen at the National Cup of Switzerland on August 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Dietikon-Lugano13:00

Dietikon - Lugano

Dietikon are playing Lugano at the National Cup of Switzerland on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Gland-Luzern13:00

Gland - Luzern

Gland are playing Luzern at the National Cup of Switzerland on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Ueberstorf-St. Gallen13:00

Ueberstorf - St. Gallen

Ueberstorf are playing St. Gallen at the National Cup of Switzerland on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Fleurier-Nidau13:30

Fleurier - Nidau

Fleurier are playing Nidau at the National Cup of Switzerland on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Klingnau-Bramois13:30

Klingnau - Bramois

Klingnau are playing Bramois at the National Cup of Switzerland on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Yverdon-Xamax14:00

Yverdon - Xamax

Yverdon are playing Xamax at the National Cup of Switzerland on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Erzurum BB U-21-Besiktas U-2113:30

Erzurum BB U-21 - Besiktas U-21

Erzurum BB U-21 are playing Besiktas U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Akhisar Bld U-21-Rizespor U-2114:00

Akhisar Bld U-21 - Rizespor U-21

Akhisar Bld U-21 are playing Rizespor U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Alanyaspor U-21-Ankaragucu U-2114:00

Alanyaspor U-21 - Ankaragucu U-21

Alanyaspor U-21 are playing Ankaragucu U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Galatasaray U-21-Goztepe U-2114:00

Galatasaray U-21 - Goztepe U-21

Galatasaray U-21 are playing Goztepe U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Demirspor Adana U-21-Denizlispor U-2113:00

Demirspor Adana U-21 - Denizlispor U-21

Demirspor Adana U-21 are playing Denizlispor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Gaziantepspor U-21-Istanbulspor U-2113:30

Gaziantepspor U-21 - Istanbulspor U-21

Gaziantepspor U-21 are playing Istanbulspor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Afyonspor U-21-Altay U-2114:00

Afyonspor U-21 - Altay U-21

Afyonspor U-21 are playing Altay U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Eskisehirspor U-21-Balikesirspor U-2114:00

Eskisehirspor U-21 - Balikesirspor U-21

Eskisehirspor U-21 are playing Balikesirspor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Barry Town-Bala Town13:30

Barry Town - Bala Town

Barry Town are playing Bala Town at the Premier League of Wales on August 19. The match will kick off 13:30 UTC.

Connah's QN-TNS15:00

Connah's QN - TNS

Connah's QN are playing TNS at the Premier League of Wales on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Japan U-23-Vietnam U-2309:00

Japan U-23 - Vietnam U-23

Japan U-23 are playing Vietnam U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Pakistan U-23-Nepal U-2309:00

Pakistan U-23 - Nepal U-23

Pakistan U-23 are playing Nepal U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Bangladesh U-23-Qatar U-2312:00

Bangladesh U-23 - Qatar U-23

Bangladesh U-23 are playing Qatar U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Thailand U-23-Uzbekistan U-2312:00

Thailand U-23 - Uzbekistan U-23

Thailand U-23 are playing Uzbekistan U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Timor-Leste U-23-Syria U-2312:00

Timor-Leste U-23 - Syria U-23

Timor-Leste U-23 are playing Syria U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

United Arab Emirates U-23-China PR U-2312:00

United Arab Emirates U-23 - China PR U-23

United Arab Emirates U-23 are playing China PR U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Shenzhen FCWuhan ZallPostponedPst

Shenzhen FC - Wuhan Zall

Shenzhen FC are playing Wuhan Zall at the League 1 of China on August 19.

Zhejiang Yiteng-Shijiazhuang11:30

Zhejiang Yiteng - Shijiazhuang

Zhejiang Yiteng are playing Shijiazhuang at the League 1 of China on August 19. The match will kick off 11:30 UTC.

Xinjiang Tianshan-Beijing BG12:00

Xinjiang Tianshan - Beijing BG

Xinjiang Tianshan are playing Beijing BG at the League 1 of China on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Siah Jamegan-Khooneh be Khooneh14:00

Siah Jamegan - Khooneh be Khooneh

Siah Jamegan are playing Khooneh be Khooneh at the Azadegan league of Iran on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Mes Rafsanjan-Arvand Khorramshahr14:15

Mes Rafsanjan - Arvand Khorramshahr

Mes Rafsanjan are playing Arvand Khorramshahr at the Azadegan league of Iran on August 19. The match will kick off 14:15 UTC.

Baderan Tehran-Shahin Bushehr15:00

Baderan Tehran - Shahin Bushehr

Baderan Tehran are playing Shahin Bushehr at the Azadegan league of Iran on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Malavan-Qashqai15:00

Malavan - Qashqai

Malavan are playing Qashqai at the Azadegan league of Iran on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Shahrdari Mahshahr-Oxin Alborz15:45

Shahrdari Mahshahr - Oxin Alborz

Shahrdari Mahshahr are playing Oxin Alborz at the Azadegan league of Iran on August 19. The match will kick off 15:45 UTC.

Gifu-Roasso Kumamoto09:00

Gifu - Roasso Kumamoto

Gifu are playing Roasso Kumamoto at the J-League 2 of Japan on August 19. The match will kick off 09:00 UTC.

Kaisar-Ordabasy12:00

Kaisar - Ordabasy

Kaisar are playing Ordabasy at the Premier League of Kazakhstan on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Zhetysu-Irtish12:00

Zhetysu - Irtish

Zhetysu are playing Irtish at the Premier League of Kazakhstan on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

FC Seoul-Jeonbuk Motors10:00

FC Seoul - Jeonbuk Motors

FC Seoul are playing Jeonbuk Motors at the K-League 1 of Korea Rep. on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Gangwon FC-Incheon United10:00

Gangwon FC - Incheon United

Gangwon FC are playing Incheon United at the K-League 1 of Korea Rep. on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Jeonnam Dragons-Suwon Bluewings10:00

Jeonnam Dragons - Suwon Bluewings

Jeonnam Dragons are playing Suwon Bluewings at the K-League 1 of Korea Rep. on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Gwangju Sangmu-Seoul E-Land10:00

Gwangju Sangmu - Seoul E-Land

Gwangju Sangmu are playing Seoul E-Land at the K-League 2 of Korea Republic on August 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Al Akha Al Ahli-Salam Zgharta13:00

Al Akha Al Ahli - Salam Zgharta

Al Akha Al Ahli are playing Salam Zgharta at the Elite cup of Lebanon on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Al Nejmeh-Al Ahed Beirut13:00

Al Nejmeh - Al Ahed Beirut

Al Nejmeh are playing Al Ahed Beirut at the Elite cup of Lebanon on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Kuala Lumpur-Perak13:00

Kuala Lumpur - Perak

Kuala Lumpur are playing Perak at the National cup of Malaysia on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

PKNS-Felda United13:00

PKNS - Felda United

PKNS are playing Felda United at the National cup of Malaysia on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Al Duhail-Al Rayyan SC14:25

Al Duhail - Al Rayyan SC

Al Duhail are playing Al Rayyan SC at the Stars League of Qatar on August 19. The match will kick off 14:25 UTC.

Al Sadd SC Doha-Al Gharrafa Club Doha16:35

Al Sadd SC Doha - Al Gharrafa Club Doha

Al Sadd SC Doha are playing Al Gharrafa Club Doha at the Stars League of Qatar on August 19. The match will kick off 16:35 UTC.

Balestier Khalsa-Warriors09:30

Balestier Khalsa - Warriors

Balestier Khalsa are playing Warriors at the Premier League of Singapore on August 19. The match will kick off 09:30 UTC.

Aduana Stars-ASEC Mimosas13:00

Aduana Stars - ASEC Mimosas

Aduana Stars are playing ASEC Mimosas at the Group Stage of Caf Confederation Cup on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

CARA Brazzaville-WAC13:00

CARA Brazzaville - WAC

CARA Brazzaville are playing WAC at the Group Stage of Caf Confederation Cup on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Songo-Al Masry Port Said13:00

Songo - Al Masry Port Said

Songo are playing Al Masry Port Said at the Group Stage of Caf Confederation Cup on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

V. Club-RCA Casablanca13:00

V. Club - RCA Casablanca

V. Club are playing RCA Casablanca at the Group Stage of Caf Confederation Cup on August 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Gor Mahia-Rayon Sports16:00

Gor Mahia - Rayon Sports

Gor Mahia are playing Rayon Sports at the Group Stage of Caf Confederation Cup on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Young Africans-USM Alger16:00

Young Africans - USM Alger

Young Africans are playing USM Alger at the Group Stage of Caf Confederation Cup on August 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Al Hilal Omdurman-RSB Berkane19:00

Al Hilal Omdurman - RSB Berkane

Al Hilal Omdurman are playing RSB Berkane at the Group Stage of Caf Confederation Cup on August 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Djoliba-Enyimba Aba19:00

Djoliba - Enyimba Aba

Djoliba are playing Enyimba Aba at the Group Stage of Caf Confederation Cup on August 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Ben Guerdane-Gabes15:00

Ben Guerdane - Gabes

Ben Guerdane are playing Gabes at the Ligue 1 of Tunisia on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Bizertin-Sfaxien15:00

Bizertin - Sfaxien

Bizertin are playing Sfaxien at the Ligue 1 of Tunisia on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Stade Gabesien-Metlaoui15:00

Stade Gabesien - Metlaoui

Stade Gabesien are playing Metlaoui at the Ligue 1 of Tunisia on August 19. The match will kick off 15:00 UTC.

CS Cartagines-San Carlos17:00

CS Cartagines - San Carlos

CS Cartagines are playing San Carlos at the Apertura of Costa Rica on August 19. The match will kick off 17:00 UTC.

AD Carmelita-Universidad de Costa Rica19:30

AD Carmelita - Universidad de Costa Rica

AD Carmelita are playing Universidad de Costa Rica at the Apertura of Costa Rica on August 19. The match will kick off 19:30 UTC.

Guadalupe-Santos Dg21:00

Guadalupe - Santos Dg

Guadalupe are playing Santos Dg at the Apertura of Costa Rica on August 19. The match will kick off 21:00 UTC.

Limon-LD Alajuelense21:05

Limon - LD Alajuelense

Limon are playing LD Alajuelense at the Apertura of Costa Rica on August 19. The match will kick off 21:05 UTC.

Perez Zeledon-Deportivo Saprissa22:00

Perez Zeledon - Deportivo Saprissa

Perez Zeledon are playing Deportivo Saprissa at the Apertura of Costa Rica on August 19. The match will kick off 22:00 UTC.

Pasaquina-Santa Tecla21:00

Pasaquina - Santa Tecla

Pasaquina are playing Santa Tecla at the Apertura of El Salvador on August 19. The match will kick off 21:00 UTC.

Alianza-Audaz21:15

Alianza - Audaz

Alianza are playing Audaz at the Apertura of El Salvador on August 19. The match will kick off 21:15 UTC.

Deportivo Chiantla-Deportivo Sanarate19:30

Deportivo Chiantla - Deportivo Sanarate

Deportivo Chiantla are playing Deportivo Sanarate at the Apertura of Guatemala on August 19. The match will kick off 19:30 UTC.

Guastatoya-Coban Imperial20:30

Guastatoya - Coban Imperial

Guastatoya are playing Coban Imperial at the Apertura of Guatemala on August 19. The match will kick off 20:30 UTC.

Motagua-CD Olimpia22:00

Motagua - CD Olimpia

Motagua are playing CD Olimpia at the Apertura of Honduras on August 19. The match will kick off 22:00 UTC.

Club Cipolletti-Almagro18:10

Club Cipolletti - Almagro

Club Cipolletti are playing Almagro at the National cup of Argentina on August 19. The match will kick off 18:10 UTC.

Club Destroyers-San Jose19:00

Club Destroyers - San Jose

Club Destroyers are playing San Jose at the Clausura of Bolivia on August 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Bolivar-Blooming20:00

Bolivar - Blooming

Bolivar are playing Blooming at the Clausura of Bolivia on August 19. The match will kick off 20:00 UTC.

Universitario Sucre-Sport Boys Warnes21:15

Universitario Sucre - Sport Boys Warnes

Universitario Sucre are playing Sport Boys Warnes at the Clausura of Bolivia on August 19. The match will kick off 21:15 UTC.

Oriente Petrolero-Wilstermann23:30

Oriente Petrolero - Wilstermann

Oriente Petrolero are playing Wilstermann at the Clausura of Bolivia on August 19. The match will kick off 23:30 UTC.

Santa Cruz-Operario PR20:00

Santa Cruz - Operario PR

Santa Cruz are playing Operario PR at the Serie C, Playoffs of Brasil on August 19. The match will kick off 20:00 UTC.

Botafogo PB-Botafogo SP22:00

Botafogo PB - Botafogo SP

Botafogo PB are playing Botafogo SP at the Serie C, Playoffs of Brasil on August 19. The match will kick off 22:00 UTC.

Deportivo La Guaira-Deportivo Lara14:30

Deportivo La Guaira - Deportivo Lara

Deportivo La Guaira are playing Deportivo Lara at the Clausura of Venezuela on August 19. The match will kick off 14:30 UTC.

Metropolitanos-Portuguesa FC19:30

Metropolitanos - Portuguesa FC

Metropolitanos are playing Portuguesa FC at the Clausura of Venezuela on August 19. The match will kick off 19:30 UTC.

Zulia-Carabobo20:00

Zulia - Carabobo

Zulia are playing Carabobo at the Clausura of Venezuela on August 19. The match will kick off 20:00 UTC.

Deportivo Tachira-Monagas SC21:00

Deportivo Tachira - Monagas SC

Deportivo Tachira are playing Monagas SC at the Clausura of Venezuela on August 19. The match will kick off 21:00 UTC.

Mineros-Estudiantes de Merida21:00

Mineros - Estudiantes de Merida

Mineros are playing Estudiantes de Merida at the Clausura of Venezuela on August 19. The match will kick off 21:00 UTC.

Academia P-C-Caracas22:00

Academia P-C - Caracas

Academia P-C are playing Caracas at the Clausura of Venezuela on August 19. The match will kick off 22:00 UTC.

Zamora FC-Estudiantes Caracas22:00

Zamora FC - Estudiantes Caracas

Zamora FC are playing Estudiantes Caracas at the Clausura of Venezuela on August 19. The match will kick off 22:00 UTC.

Taringa Rovers1 - 1Brisbane KnightsFull TimeFT

Taringa Rovers - Brisbane Knights

Taringa Rovers played Brisbane Knights at the Brisbane Premier League of Australia on August 19. The match kicked off 06:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Sunshine Coast Wanderers2 - 0Logan LightningFull TimeFT

Sunshine Coast Wanderers - Logan Lightning

Sunshine Coast Wanderers played Logan Lightning at the Queensland State League of Australia on August 19. The match kicked off 06:00 UTC. Sunshine Coast Wanderers won 2-0.

Olympic FC0 - 0Sunshine Coast Fire18'

Olympic FC - Sunshine Coast Fire

Olympic FC are playing Sunshine Coast Fire at the NPL Queensland of Australia on August 19. The match kicked off 08:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Cyprus U-19 W-Belarus U-19 W16:30

Cyprus U-19 W - Belarus U-19 W

Cyprus U-19 W are playing Belarus U-19 W at the Friendlies - Woman of International on August 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Japan U-18-Paraguay U-1808:30

Japan U-18 - Paraguay U-18

Japan U-18 are playing Paraguay U-18 at the FRIENDLIES U-18 of International on August 19. The match will kick off 08:30 UTC.

Georgia U-17-Latvia U-1712:00

Georgia U-17 - Latvia U-17

Georgia U-17 are playing Latvia U-17 at the FRIENDLIES U-17 of International on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Lithuania U-17-Israel U-1712:00

Lithuania U-17 - Israel U-17

Lithuania U-17 are playing Israel U-17 at the FRIENDLIES U-17 of International on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Slovakia U-17-Belarus U-1712:00

Slovakia U-17 - Belarus U-17

Slovakia U-17 are playing Belarus U-17 at the FRIENDLIES U-17 of International on August 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Ukraine U-17-Turkey U-1714:00

Ukraine U-17 - Turkey U-17

Ukraine U-17 are playing Turkey U-17 at the FRIENDLIES U-17 of International on August 19. The match will kick off 14:00 UTC.