Numancia vs Real Valladolid Live Score and Live Stream

Kick-off at 18:30 on Wednesday, June 13
OlivasKiko Olivas (goal)36'
HerviasPablo Hervias (goal)58'
Planoscar Plano (goal)67'
Goals and Highlights
Highlights
‹ Embed ›
0 : 3
FT
Full Time
Match ends. Numancia 0, Real Valladolid 3.
67 '
0 - 3
scar Plano scores for Real Valladolid.
58 '
0 - 2
Pablo Hervias scores for Real Valladolid.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 0 : 1
First half ends.
36 '
0 - 1
Kiko Olivas scores for Real Valladolid.
Kick-off
First half begins
View All
7
Numancia have gone 7 consecutive matches without a clean sheet.
6
Real Valladolid haven't played a draw in their previous 6 matches.
3
Numancia are undefeated in their previous 3 home matches.
Live Match Report

Numancia played Real Valladolid at the Segunda Division, Promotion Playoff of Spain on June 13. The match kicked off 18:30 UTC. Real Valladolid won 0-3.

Kiko Olivas scored the first goal on the 36th minute of the game followed by goals from Pablo Hervias and scar Plano, who made the final score 0-3.

ScoreBat was covering Numancia vs Real Valladolid in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and video highlights. You can watch Numancia vs Real Valladolid live stream here on ScoreBat. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We cover all matches of Spain Segunda Division, Promotion Playoff in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/numancia-vs-real-valladolid-live/sc721890/

Numancia have won Zaragoza in their previous match, while Real Valladolid have won Sporting Gijon and Osasuna in their previous 2 matches.

Previous Meetings
May 5th, 2018 - Segunda Division
December 3rd, 2017 - Segunda Division
April 29th, 2017 - Segunda Division
November 19th, 2016 - Segunda Division
February 21st, 2016 - Segunda Division

Numancia and Real Valladolid have met 5 times in their recent history. Numancia won twice, 2 matches ended in a draw while Real Valladolid won once.

Numancia Real Valladolid Highlights & Goals

Goals and video highlights of the match between Numancia and Real Valladolid are being added in real time. You can watch the goals by Kiko Olivas, Pablo Hervias and scar Plano as we are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Numancia or Real Valladolid score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Numancia and Real Valladolid include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Numancia vs Real Valladolid with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of Spain Segunda Division, Promotion Playoff are available whenever we can find a public stream. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
France2 - 1GermanyFull TimeFT

France - Germany

France played Germany at the Group Stage of Uefa Nations League A on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. France won 2-1.

Ireland0 - 1WalesFull TimeFT

Ireland - Wales

Ireland played Wales at the Group Stage of Uefa Nations League B on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Wales won 0-1.

Ukraine1 - 0Czech RepublicFull TimeFT

Ukraine - Czech Republic

Ukraine played Czech Republic at the Group Stage of Uefa Nations League B on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Ukraine won 1-0.

Norway1 - 0BulgariaFull TimeFT

Norway - Bulgaria

Norway played Bulgaria at the Group Stage of Uefa Nations League C on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Norway won 1-0.

Slovenia1 - 1CyprusFull TimeFT

Slovenia - Cyprus

Slovenia played Cyprus at the Group Stage of Uefa Nations League C on October 16. The match kicked off 18:45 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Kazakhstan4 - 0AndorraFull TimeFT

Kazakhstan - Andorra

Kazakhstan played Andorra at the Group Stage of Uefa Nations League D on October 16. The match kicked off 14:00 UTC. Kazakhstan won 4-0.

Armenia4 - 0FYR MacedoniaFull TimeFT

Armenia - FYR Macedonia

Armenia played FYR Macedonia at the Group Stage of Uefa Nations League D on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Armenia won 4-0.

Gibraltar2 - 1LiechtensteinFull TimeFT

Gibraltar - Liechtenstein

Gibraltar played Liechtenstein at the Group Stage of Uefa Nations League D on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Gibraltar won 2-1.

Latvia0 - 3GeorgiaFull TimeFT

Latvia - Georgia

Latvia played Georgia at the Group Stage of Uefa Nations League D on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Georgia won 0-3.

Japan4 - 3UruguayFull TimeFT

Japan - Uruguay

Japan played Uruguay at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 10:35 UTC. Japan won 4-3.

Korea Republic2 - 2PanamaFull TimeFT

Korea Republic - Panama

Korea Republic played Panama at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Cambodia1 - 2SingaporeFull TimeFT

Cambodia - Singapore

Cambodia played Singapore at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 11:30 UTC. Singapore won 1-2.

Indonesia1 - 1Hong KongFull TimeFT

Indonesia - Hong Kong

Indonesia played Hong Kong at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Laos1 - 4MongoliaFull TimeFT

Laos - Mongolia

Laos played Mongolia at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 11:30 UTC. Mongolia won 1-4.

China PR2 - 0SyriaFull TimeFT

China PR - Syria

China PR played Syria at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 12:00 UTC. China PR won 2-0.

Malaysia0 - 1KyrgyzstanFull TimeFT

Malaysia - Kyrgyzstan

Malaysia played Kyrgyzstan at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 12:45 UTC. Kyrgyzstan won 0-1.

Uzbekistan2 - 0QatarFull TimeFT

Uzbekistan - Qatar

Uzbekistan played Qatar at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 14:00 UTC. Uzbekistan won 2-0.

United Arab Emirates0 - 2VenezuelaFull TimeFT

United Arab Emirates - Venezuela

United Arab Emirates played Venezuela at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 15:00 UTC. Venezuela won 0-2.

Oman0 - 0EcuadorFull TimeFT

Oman - Ecuador

Oman played Ecuador at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 15:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Bahrain4 - 1PalestineFull TimeFT

Bahrain - Palestine

Bahrain played Palestine at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Bahrain won 4-1.

Iran2 - 1BoliviaFull TimeFT

Iran - Bolivia

Iran played Bolivia at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Iran won 2-1.

Brazil1 - 0ArgentinaFull TimeFT

Brazil - Argentina

Brazil played Argentina at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 17:45 UTC. Brazil won 1-0.

Belgium1 - 1NetherlandsFull TimeFT

Belgium - Netherlands

Belgium played Netherlands at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 18:45 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Denmark2 - 0AustriaFull TimeFT

Denmark - Austria

Denmark played Austria at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Denmark won 2-0.

Sweden1 - 1SlovakiaFull TimeFT

Sweden - Slovakia

Sweden played Slovakia at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 18:45 UTC and ended in a draw 1 - 1.

USA1 - 1PeruFull TimeFT

USA - Peru

USA played Peru at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 16. The match kicked off 23:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Colombia3 - 1Costa RicaFull TimeFT

Colombia - Costa Rica

Colombia played Costa Rica at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 17. The match kicked off 00:00 UTC. Colombia won 3-1.

Mexico0 - 1Chile90 +5'

Mexico - Chile

Mexico are playing Chile at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on October 17. The match kicked off 01:45 UTC. It's the second half and Chile is winning 0-1.

Hallescher FC0 - 1HansaFull TimeFT

Hallescher FC - Hansa

Hallescher FC played Hansa at the 3. Liga of Germany on October 16. The match kicked off 17:00 UTC. Hansa won 0-1.

Madagascar1 - 0Equatorial GuineaFull TimeFT

Madagascar - Equatorial Guinea

Madagascar played Equatorial Guinea at the Qualifying round, Group A of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 11:30 UTC. Madagascar won 1-0.

Sudan0 - 1SenegalFull TimeFT

Sudan - Senegal

Sudan played Senegal at the Qualifying round, Group A of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 17:30 UTC. Senegal won 0-1.

Commores2 - 2MoroccoFull TimeFT

Commores - Morocco

Commores played Morocco at the qualifying round, Group B of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Malawi0 - 0CameroonFull TimeFT

Malawi - Cameroon

Malawi played Cameroon at the qualifying round, Group B of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Burundi1 - 1MaliFull TimeFT

Burundi - Mali

Burundi played Mali at the qualifying round, Group C of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

South Sudan0 - 1GabonFull TimeFT

South Sudan - Gabon

South Sudan played Gabon at the qualifying round, Group C of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 13:00 UTC. Gabon won 0-1.

Benin1 - 0AlgeriaFull TimeFT

Benin - Algeria

Benin played Algeria at the qualifying round, Group D of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 15:00 UTC. Benin won 1-0.

Gambia0 - 1TogoFull TimeFT

Gambia - Togo

Gambia played Togo at the qualifying round, Group D of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 16:30 UTC. Togo won 0-1.

Seychelles0 - 0South AfricaFull TimeFT

Seychelles - South Africa

Seychelles played South Africa at the qualifying round, Group E of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 13:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Libya2 - 3NigeriaFull TimeFT

Libya - Nigeria

Libya played Nigeria at the qualifying round, Group E of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 18:00 UTC. Nigeria won 2-3.

Zimbabwe1 - 1DR CongoFull TimeFT

Zimbabwe - DR Congo

Zimbabwe played DR Congo at the qualifying round, Group G of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Liberia2 - 1CongoFull TimeFT

Liberia - Congo

Liberia played Congo at the qualifying round, Group G of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 18:00 UTC. Liberia won 2-1.

Rwanda1 - 1GuineaFull TimeFT

Rwanda - Guinea

Rwanda played Guinea at the qualifying round, Group H of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 13:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Central-Africa0 - 0Cote d’IvoireFull TimeFT

Central-Africa - Cote d’Ivoire

Central-Africa played Cote d’Ivoire at the qualifying round, Group H of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Botswana0 - 0Burkina FasoFull TimeFT

Botswana - Burkina Faso

Botswana played Burkina Faso at the qualifying round, Group I of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 17:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Mauritania1 - 0AngolaFull TimeFT

Mauritania - Angola

Mauritania played Angola at the qualifying round, Group I of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 17:00 UTC. Mauritania won 1-0.

Swaziland0 - 2EgyptFull TimeFT

Swaziland - Egypt

Swaziland played Egypt at the qualifying round, Group J of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 13:00 UTC. Egypt won 0-2.

Niger1 - 2TunisiaFull TimeFT

Niger - Tunisia

Niger played Tunisia at the qualifying round, Group J of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 15:00 UTC. Tunisia won 1-2.

Namibia1 - 0MozambiqueFull TimeFT

Namibia - Mozambique

Namibia played Mozambique at the qualifying round, Group K of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 17:00 UTC. Namibia won 1-0.

Tanzania2 - 0Cape VerdeFull TimeFT

Tanzania - Cape Verde

Tanzania played Cape Verde at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 14:00 UTC. Tanzania won 2-0.

Lesotho0 - 2UgandaFull TimeFT

Lesotho - Uganda

Lesotho played Uganda at the qualifying round, Group L of Africa Nations Cup on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Uganda won 0-2.

Cerro Porteno0 - 1LibertadFull TimeFT

Cerro Porteno - Libertad

Cerro Porteno played Libertad at the Clausura of Paraguay on October 16. The match kicked off 22:30 UTC. Libertad won 0-1.

Albania U-190 - 1Norway U-19Full TimeFT

Albania U-19 - Norway U-19

Albania U-19 played Norway U-19 at the Qualifying round, Group Stage of Uefa Under-19 Championship on October 16. The match kicked off 12:00 UTC. Norway U-19 won 0-1.

Denmark U-190 - 1Italy U-19Full TimeFT

Denmark U-19 - Italy U-19

Denmark U-19 played Italy U-19 at the Qualifying round, Group Stage of Uefa Under-19 Championship on October 16. The match kicked off 12:00 UTC. Italy U-19 won 0-1.

Estonia U-190 - 0Finland U-19Full TimeFT

Estonia U-19 - Finland U-19

Estonia U-19 played Finland U-19 at the Qualifying round, Group Stage of Uefa Under-19 Championship on October 16. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Faroe Islandes U-191 - 2Bosnia Herzegovina U-19Full TimeFT

Faroe Islandes U-19 - Bosnia Herzegovina U-19

Faroe Islandes U-19 played Bosnia Herzegovina U-19 at the Qualifying round, Group Stage of Uefa Under-19 Championship on October 16. The match kicked off 12:00 UTC. Bosnia Herzegovina U-19 won 1-2.

Ireland U-192 - 1Netherlands U-19Full TimeFT

Ireland U-19 - Netherlands U-19

Ireland U-19 played Netherlands U-19 at the Qualifying round, Group Stage of Uefa Under-19 Championship on October 16. The match kicked off 12:00 UTC. Ireland U-19 won 2-1.

Slovakia U-191 - 4Ukraine U-19Full TimeFT

Slovakia U-19 - Ukraine U-19

Slovakia U-19 played Ukraine U-19 at the Qualifying round, Group Stage of Uefa Under-19 Championship on October 16. The match kicked off 12:00 UTC. Ukraine U-19 won 1-4.

Hungary U-192 - 1Austria U-19Full TimeFT

Hungary U-19 - Austria U-19

Hungary U-19 played Austria U-19 at the Qualifying round, Group Stage of Uefa Under-19 Championship on October 16. The match kicked off 13:30 UTC. Hungary U-19 won 2-1.

Kosovo U-191 - 4Slovenia U-19Full TimeFT

Kosovo U-19 - Slovenia U-19

Kosovo U-19 played Slovenia U-19 at the Qualifying round, Group Stage of Uefa Under-19 Championship on October 16. The match kicked off 13:30 UTC. Slovenia U-19 won 1-4.

Andorra U-190 - 2Belarus U-19Full TimeFT

Andorra U-19 - Belarus U-19

Andorra U-19 played Belarus U-19 at the Qualifying round, Group Stage of Uefa Under-19 Championship on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Belarus U-19 won 0-2.

Switzerland U-191 - 2Spain U-19Full TimeFT

Switzerland U-19 - Spain U-19

Switzerland U-19 played Spain U-19 at the Qualifying round, Group Stage of Uefa Under-19 Championship on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Spain U-19 won 1-2.

Roskilde1 - 1NaestvedFull TimeFT

Roskilde - Naestved

Roskilde played Naestved at the Division 1 of Denmark on October 16. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Bury2 - 1Leicester City U-23Full TimeFT

Bury - Leicester City U-23

Bury played Leicester City U-23 at the EFL Trophy of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Bury won 2-1.

Port Vale2 - 0Middlesbrough U-23Full TimeFT

Port Vale - Middlesbrough U-23

Port Vale played Middlesbrough U-23 at the EFL Trophy of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Port Vale won 2-0.

Basingstoke TownHartley WintneyPostponedPst

Basingstoke Town - Hartley Wintney

Basingstoke Town are playing Hartley Wintney at the NL Premier, Southern South of England on October 16.

Beaconsfield Town7 - 0Chesham UnitedFull TimeFT

Beaconsfield Town - Chesham United

Beaconsfield Town played Chesham United at the NL Premier, Southern South of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Beaconsfield Town won 7-0.

Dorchester Town1 - 2Taunton TownFull TimeFT

Dorchester Town - Taunton Town

Dorchester Town played Taunton Town at the NL Premier, Southern South of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Taunton Town won 1-2.

Gosport Borough3 - 2Poole TownFull TimeFT

Gosport Borough - Poole Town

Gosport Borough played Poole Town at the NL Premier, Southern South of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Gosport Borough won 3-2.

Kings LangleyHendonPostponedPst

Kings Langley - Hendon

Kings Langley are playing Hendon at the NL Premier, Southern South of England on October 16.

Salisbury2 - 0Merthyr TFull TimeFT

Salisbury - Merthyr T

Salisbury played Merthyr T at the NL Premier, Southern South of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Salisbury won 2-0.

Swindon Supermarine4 - 2FarnboroughFull TimeFT

Swindon Supermarine - Farnborough

Swindon Supermarine played Farnborough at the NL Premier, Southern South of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Swindon Supermarine won 4-2.

Tiverton Town1 - 2WeymouthFull TimeFT

Tiverton Town - Weymouth

Tiverton Town played Weymouth at the NL Premier, Southern South of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Weymouth won 1-2.

Walton Casuals3 - 1Staines TownFull TimeFT

Walton Casuals - Staines Town

Walton Casuals played Staines Town at the NL Premier, Southern South of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Walton Casuals won 3-1.

Wimborne Town3 - 2Frome TownFull TimeFT

Wimborne Town - Frome Town

Wimborne Town played Frome Town at the NL Premier, Southern South of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Wimborne Town won 3-2.

Burgess Hill Town0 - 1Wingate and FinchleyFull TimeFT

Burgess Hill Town - Wingate and Finchley

Burgess Hill Town played Wingate and Finchley at the NL Premier, Isthmian of England on October 16. The match kicked off 18:30 UTC. Wingate and Finchley won 0-1.

Bognor Regis Town2 - 4Folkestone InvictaFull TimeFT

Bognor Regis Town - Folkestone Invicta

Bognor Regis Town played Folkestone Invicta at the NL Premier, Isthmian of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Folkestone Invicta won 2-4.

Enfield Town0 - 0Brightlingsea RegentFull TimeFT

Enfield Town - Brightlingsea Regent

Enfield Town played Brightlingsea Regent at the NL Premier, Isthmian of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Hornchurch1 - 5LewesFull TimeFT

Hornchurch - Lewes

Hornchurch played Lewes at the NL Premier, Isthmian of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Lewes won 1-5.

Farsley3 - 2Bamber BridgeFull TimeFT

Farsley - Bamber Bridge

Farsley played Bamber Bridge at the NL Premier, Northern of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Farsley won 3-2.

Grantham Town2 - 3NantwichFull TimeFT

Grantham Town - Nantwich

Grantham Town played Nantwich at the NL Premier, Northern of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Nantwich won 2-3.

Hednesford Town0 - 1LancasterFull TimeFT

Hednesford Town - Lancaster

Hednesford Town played Lancaster at the NL Premier, Northern of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Lancaster won 0-1.

Hyde4 - 1South ShieldsFull TimeFT

Hyde - South Shields

Hyde played South Shields at the NL Premier, Northern of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Hyde won 4-1.

MarineGainsboroughPostponedPst

Marine - Gainsborough

Marine are playing Gainsborough at the NL Premier, Northern of England on October 16.

Mickleover Sports0 - 0Matlock TownFull TimeFT

Mickleover Sports - Matlock Town

Mickleover Sports played Matlock Town at the NL Premier, Northern of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Scarborough Athletic4 - 0BuxtonFull TimeFT

Scarborough Athletic - Buxton

Scarborough Athletic played Buxton at the NL Premier, Northern of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Scarborough Athletic won 4-0.

Workington1 - 2Whitby TownFull TimeFT

Workington - Whitby Town

Workington played Whitby Town at the NL Premier, Northern of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Whitby Town won 1-2.

Barwell2 - 1Banbury UnitedFull TimeFT

Barwell - Banbury United

Barwell played Banbury United at the NL Premier, Southern Central of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Barwell won 2-1.

Leiston1 - 5Kings Lynn TownFull TimeFT

Leiston - Kings Lynn Town

Leiston played Kings Lynn Town at the NL Premier, Southern Central of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Kings Lynn Town won 1-5.

Needham Market1 - 0Lowestoft TownFull TimeFT

Needham Market - Lowestoft Town

Needham Market played Lowestoft Town at the NL Premier, Southern Central of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Needham Market won 1-0.

Redditch United2 - 1Rushall OlympicFull TimeFT

Redditch United - Rushall Olympic

Redditch United played Rushall Olympic at the NL Premier, Southern Central of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Redditch United won 2-1.

Royston Town5 - 0St Neots TownFull TimeFT

Royston Town - St Neots Town

Royston Town played St Neots Town at the NL Premier, Southern Central of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Royston Town won 5-0.

St Ives Town0 - 1Biggleswade TownFull TimeFT

St Ives Town - Biggleswade Town

St Ives Town played Biggleswade Town at the NL Premier, Southern Central of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Biggleswade Town won 0-1.

Tamworth0 - 0KetteringFull TimeFT

Tamworth - Kettering

Tamworth played Kettering at the NL Premier, Southern Central of England on October 16. The match kicked off 18:45 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Germany U-203 - 2Switzerland U-20Full TimeFT

Germany U-20 - Switzerland U-20

Germany U-20 played Switzerland U-20 at the U-20 Elite League of Europe on October 16. The match kicked off 14:00 UTC. Germany U-20 won 3-2.

Italy U-201 - 2Portugal U-20Full TimeFT

Italy U-20 - Portugal U-20

Italy U-20 played Portugal U-20 at the U-20 Elite League of Europe on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Portugal U-20 won 1-2.

Netherlands U-204 - 1Poland U-20Full TimeFT

Netherlands U-20 - Poland U-20

Netherlands U-20 played Poland U-20 at the U-20 Elite League of Europe on October 16. The match kicked off 17:00 UTC. Netherlands U-20 won 4-1.

Werder-32 - 3BorgfeldFull TimeFT

Werder-3 - Borgfeld

Werder-3 played Borgfeld at the Oberliga, Bremen of Germany on October 16. The match kicked off 17:30 UTC. Borgfeld won 2-3.

Rieti0 - 1Vibonese CalcioFull TimeFT

Rieti - Vibonese Calcio

Rieti played Vibonese Calcio at the Serie C, Group C of Italy on October 16. The match kicked off 12:30 UTC. Vibonese Calcio won 0-1.

Catanzaro0 - 3Juve StabiaFull TimeFT

Catanzaro - Juve Stabia

Catanzaro played Juve Stabia at the Serie C, Group C of Italy on October 16. The match kicked off 16:30 UTC. Juve Stabia won 0-3.

Bisceglie0 - 0Sicula LeonzioFull TimeFT

Bisceglie - Sicula Leonzio

Bisceglie played Sicula Leonzio at the Serie C, Group C of Italy on October 16. The match kicked off 18:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Catania3 - 1TrapaniFull TimeFT

Catania - Trapani

Catania played Trapani at the Serie C, Group C of Italy on October 16. The match kicked off 18:30 UTC. Catania won 3-1.

Cavese3 - 1MateraFull TimeFT

Cavese - Matera

Cavese played Matera at the Serie C, Group C of Italy on October 16. The match kicked off 18:30 UTC. Cavese won 3-1.

Monopoli3 - 0PaganeseFull TimeFT

Monopoli - Paganese

Monopoli played Paganese at the Serie C, Group C of Italy on October 16. The match kicked off 18:30 UTC. Monopoli won 3-0.

NAC-21 - 5Fortuna-2Full TimeFT

NAC-2 - Fortuna-2

NAC-2 played Fortuna-2 at the Reserve League, Group B of Netherlands on October 16. The match kicked off 16:30 UTC. Fortuna-2 won 1-5.

Pohronie2 - 3SeredFull TimeFT

Pohronie - Sered

Pohronie played Sered at the National Cup of Slovakia on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Sered won 2-3.

Elche1 - 4CordobaFull TimeFT

Elche - Cordoba

Elche played Cordoba at the National cup of Spain on October 16. The match kicked off 18:00 UTC. Cordoba won 1-4.

Betis-21 - 1UtreraFull TimeFT

Betis-2 - Utrera

Betis-2 played Utrera at the Tercera Division, Group 10 of Spain on October 16. The match kicked off 15:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Gibraltar U-170 - 8Iceland U-17Full TimeFT

Gibraltar U-17 - Iceland U-17

Gibraltar U-17 played Iceland U-17 at the Qualifying Group Stage of Uefa Under-17 Championship on October 16. The match kicked off 13:00 UTC. Iceland U-17 won 0-8.

Ukraine U-173 - 2Bosnia Herzegovina U-17Full TimeFT

Ukraine U-17 - Bosnia Herzegovina U-17

Ukraine U-17 played Bosnia Herzegovina U-17 at the Qualifying Group Stage of Uefa Under-17 Championship on October 16. The match kicked off 13:00 UTC. Ukraine U-17 won 3-2.

Kazakhstan U-171 - 2Belarus U-17Full TimeFT

Kazakhstan U-17 - Belarus U-17

Kazakhstan U-17 played Belarus U-17 at the Qualifying Group Stage of Uefa Under-17 Championship on October 16. The match kicked off 15:45 UTC. Belarus U-17 won 1-2.

Wales U-171 - 5Portugal U-17Full TimeFT

Wales U-17 - Portugal U-17

Wales U-17 played Portugal U-17 at the Qualifying Group Stage of Uefa Under-17 Championship on October 16. The match kicked off 15:45 UTC. Portugal U-17 won 1-5.

Estonia U-212 - 2Albania U-21Full TimeFT

Estonia U-21 - Albania U-21

Estonia U-21 played Albania U-21 at the Qualifying round, Group 2 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Iceland U-212 - 7Spain U-21Full TimeFT

Iceland U-21 - Spain U-21

Iceland U-21 played Spain U-21 at the Qualifying round, Group 2 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:45 UTC. Spain U-21 won 2-7.

Northern Ireland U-211 - 0Slovakia U-21Full TimeFT

Northern Ireland U-21 - Slovakia U-21

Northern Ireland U-21 played Slovakia U-21 at the Qualifying round, Group 2 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 18:30 UTC. Northern Ireland U-21 won 1-0.

Denmark U-213 - 0Faroe Islandes U-21Full TimeFT

Denmark U-21 - Faroe Islandes U-21

Denmark U-21 played Faroe Islandes U-21 at the Qualifying round, Group 3 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Denmark U-21 won 3-0.

Finland U-210 - 2Lithuania U-21Full TimeFT

Finland U-21 - Lithuania U-21

Finland U-21 played Lithuania U-21 at the Qualifying round, Group 3 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Lithuania U-21 won 0-2.

Poland U-213 - 0Georgia U-21Full TimeFT

Poland U-21 - Georgia U-21

Poland U-21 played Georgia U-21 at the Qualifying round, Group 3 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Poland U-21 won 3-0.

Andorra U-210 - 0Latvia U-21Full TimeFT

Andorra U-21 - Latvia U-21

Andorra U-21 played Latvia U-21 at the Qualifying round, Group 4 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Netherlands U-213 - 0Ukraine U-21Full TimeFT

Netherlands U-21 - Ukraine U-21

Netherlands U-21 played Ukraine U-21 at the Qualifying round, Group 4 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:30 UTC. Netherlands U-21 won 3-0.

Scotland U-210 - 2England U-21Full TimeFT

Scotland U-21 - England U-21

Scotland U-21 played England U-21 at the Qualifying round, Group 4 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:30 UTC. England U-21 won 0-2.

Israel U-213 - 0Kosovo U-21Full TimeFT

Israel U-21 - Kosovo U-21

Israel U-21 played Kosovo U-21 at the Qualifying round, Group 5 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 15:00 UTC. Israel U-21 won 3-0.

Germany U-212 - 0Ireland U-21Full TimeFT

Germany U-21 - Ireland U-21

Germany U-21 played Ireland U-21 at the Qualifying round, Group 5 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:15 UTC. Germany U-21 won 2-0.

Norway U-211 - 1Azerbaijan U-21Full TimeFT

Norway U-21 - Azerbaijan U-21

Norway U-21 played Azerbaijan U-21 at the Qualifying round, Group 5 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:15 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Malta U-211 - 1Cyprus U-21Full TimeFT

Malta U-21 - Cyprus U-21

Malta U-21 played Cyprus U-21 at the Qualifying round, Group 6 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Hungary U-211 - 2Turkey U-21Full TimeFT

Hungary U-21 - Turkey U-21

Hungary U-21 played Turkey U-21 at the Qualifying round, Group 6 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:30 UTC. Turkey U-21 won 1-2.

Sweden U-210 - 3Belgium U-21Full TimeFT

Sweden U-21 - Belgium U-21

Sweden U-21 played Belgium U-21 at the Qualifying round, Group 6 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:30 UTC. Belgium U-21 won 0-3.

FYR Macedonia U-216 - 1Gibraltar U-21Full TimeFT

FYR Macedonia U-21 - Gibraltar U-21

FYR Macedonia U-21 played Gibraltar U-21 at the Qualifying round, Group 7 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 12:30 UTC. FYR Macedonia U-21 won 6-1.

Austria U-213 - 2Russia U-21Full TimeFT

Austria U-21 - Russia U-21

Austria U-21 played Russia U-21 at the Qualifying round, Group 7 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Austria U-21 won 3-2.

Serbia U-210 - 0Armenia U-21Full TimeFT

Serbia U-21 - Armenia U-21

Serbia U-21 played Armenia U-21 at the Qualifying round, Group 7 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Wales U-213 - 1Switzerland U-21Full TimeFT

Wales U-21 - Switzerland U-21

Wales U-21 played Switzerland U-21 at the Qualifying round, Group 8 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 17:00 UTC. Wales U-21 won 3-1.

Portugal U-214 - 2Bosnia Herzegovina U-21Full TimeFT

Portugal U-21 - Bosnia Herzegovina U-21

Portugal U-21 played Bosnia Herzegovina U-21 at the Qualifying round, Group 8 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 18:00 UTC. Portugal U-21 won 4-2.

Romania U-214 - 0Liechtenstein U-21Full TimeFT

Romania U-21 - Liechtenstein U-21

Romania U-21 played Liechtenstein U-21 at the Qualifying round, Group 8 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 18:00 UTC. Romania U-21 won 4-0.

Montenegro U-215 - 1Kazakhstan U-21Full TimeFT

Montenegro U-21 - Kazakhstan U-21

Montenegro U-21 played Kazakhstan U-21 at the Qualifying round, Group 9 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 14:00 UTC. Montenegro U-21 won 5-1.

France U-211 - 1Slovenia U-21Full TimeFT

France U-21 - Slovenia U-21

France U-21 played Slovenia U-21 at the Qualifying round, Group 9 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 16:45 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Luxembourg U-211 - 0Bulgaria U-21Full TimeFT

Luxembourg U-21 - Bulgaria U-21

Luxembourg U-21 played Bulgaria U-21 at the Qualifying round, Group 9 of Uefa Under-21 on October 16. The match kicked off 17:00 UTC. Luxembourg U-21 won 1-0.

Connah's QN3 - 1Cefn DruidsFull TimeFT

Connah's QN - Cefn Druids

Connah's QN played Cefn Druids at the Premier League of Wales on October 16. The match kicked off 18:45 UTC. Connah's QN won 3-1.

Aluminium Arak2 - 2Shahin BushehrFull TimeFT

Aluminium Arak - Shahin Bushehr

Aluminium Arak played Shahin Bushehr at the Azadegan league of Iran on October 16. The match kicked off 11:45 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Shahrdari Tabriz1 - 2Arvand KhorramshahrFull TimeFT

Shahrdari Tabriz - Arvand Khorramshahr

Shahrdari Tabriz played Arvand Khorramshahr at the Azadegan league of Iran on October 16. The match kicked off 11:45 UTC. Arvand Khorramshahr won 1-2.

Shahrdari Mahshahr2 - 1MalavanFull TimeFT

Shahrdari Mahshahr - Malavan

Shahrdari Mahshahr played Malavan at the Azadegan league of Iran on October 16. The match kicked off 13:45 UTC. Shahrdari Mahshahr won 2-1.

Tokushima Vortis0 - 1Ventforet KofuFull TimeFT

Tokushima Vortis - Ventforet Kofu

Tokushima Vortis played Ventforet Kofu at the J-League 2 of Japan on October 16. The match kicked off 10:00 UTC. Ventforet Kofu won 0-1.

Al Adalh1 - 2Al MojzelFull TimeFT

Al Adalh - Al Mojzel

Al Adalh played Al Mojzel at the Division 1 of Saudi Arabia on October 16. The match kicked off 14:55 UTC. Al Mojzel won 1-2.

Al-Khaleej0 - 0Al NahdhaFull TimeFT

Al-Khaleej - Al Nahdha

Al-Khaleej played Al Nahdha at the Division 1 of Saudi Arabia on October 16. The match kicked off 14:55 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Al-Kawkab3 - 2Al ShoalahFull TimeFT

Al-Kawkab - Al Shoalah

Al-Kawkab played Al Shoalah at the Division 1 of Saudi Arabia on October 16. The match kicked off 15:05 UTC. Al-Kawkab won 3-2.

Al Taee Hail1 - 0Al OrubahFull TimeFT

Al Taee Hail - Al Orubah

Al Taee Hail played Al Orubah at the Division 1 of Saudi Arabia on October 16. The match kicked off 15:25 UTC. Al Taee Hail won 1-0.

Dhamk1 - 1JeddahFull TimeFT

Dhamk - Jeddah

Dhamk played Jeddah at the Division 1 of Saudi Arabia on October 16. The match kicked off 15:25 UTC and ended in a draw 1 - 1.

San Francisco FC1 - 0Alianza FCFull TimeFT

San Francisco FC - Alianza FC

San Francisco FC played Alianza FC at the LFP, Apertura of Panama on October 17. The match kicked off 01:00 UTC. San Francisco FC won 1-0.

Sporting San Miguelito1 - 0Arabe UnidoFull TimeFT

Sporting San Miguelito - Arabe Unido

Sporting San Miguelito played Arabe Unido at the LFP, Apertura of Panama on October 17. The match kicked off 01:00 UTC. Sporting San Miguelito won 1-0.

Tauro FC3 - 0Santa GemaFull TimeFT

Tauro FC - Santa Gema

Tauro FC played Santa Gema at the LFP, Apertura of Panama on October 17. The match kicked off 01:00 UTC. Tauro FC won 3-0.

San Miguel1 - 0JJ UrquizaFull TimeFT

San Miguel - JJ Urquiza

San Miguel played JJ Urquiza at the Primera B Metropolitana of Argentina on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. San Miguel won 1-0.

Coritiba1 - 1CSAFull TimeFT

Coritiba - CSA

Coritiba played CSA at the Serie B of Brasil on October 16. The match kicked off 22:15 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Brasil de Pelotas1 - 2Atletico GOFull TimeFT

Brasil de Pelotas - Atletico GO

Brasil de Pelotas played Atletico GO at the Serie B of Brasil on October 17. The match kicked off 00:30 UTC. Atletico GO won 1-2.

Kuwait U-234 - 2Saudi Arabia U-21Full TimeFT

Kuwait U-23 - Saudi Arabia U-21

Kuwait U-23 played Saudi Arabia U-21 at the FRIENDLIES U-23 of International on October 16. The match kicked off 16:00 UTC. Kuwait U-23 won 4-2.

Czech Republic U-190 - 0Portugal U-19Full TimeFT

Czech Republic U-19 - Portugal U-19

Czech Republic U-19 played Portugal U-19 at the FRIENDLIES U-19 of International on October 16. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.