MetroStars vs Sturt Lions Live Score and Live Stream

(goal)73'
(rc)79'
(goal)83'
(rc)83'
05:30, Saturday, June 12
HomeHome
StatisticsStats
Live StandingsStandings
Embed Match
Embed MetroStars - Sturt Lions
Australia NPL South Australia
3 : 0
FT
Ball Possession
47% - 53%
Shots On Target
5 - 4
Total Attempts
7 - 5
Corners
6
1
Yellow Cards
2
1
MetroStars: 31', 77'
Sturt Lions: 79'
Full Time
Match ends. MetroStars 3, Sturt Lions 0.
83'
Red Card
Sturt Lions's player is shown the red card.
83'
2 - 0
Goal for MetroStars.
79'
Sturt Lions's player is shown the yellow card.
79'
Red Card
MetroStars's player is shown the red card.
77'
MetroStars's player is shown the yellow card.
73'
1 - 0
Goal for MetroStars.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 1 : 0
First half ends.
31'
MetroStars's player is shown the yellow card.
Kick-off
First half begins
View All
5
Sturt Lions have gone 5 consecutive matches without a draw.
3
MetroStars have gone 3 consecutive matches without a draw.
Live Match Report

MetroStars played Sturt Lions at the NPL South Australia of Australia on June 12. The match kicked off 05:30 UTC. MetroStars won 3-0. MetroStars are 8th in the table with 11 points after 8 matches, while Sturt Lions are 10th with 10 points in 8 matches.

ScoreBat is covering MetroStars vs Sturt Lions in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and official video highlights. You can watch MetroStars vs Sturt Lions live stream here on ScoreBat when the official streaming is available. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We will provide only official live stream strictly from the official channels of Australia NPL South Australia, MetroStars or Sturt Lions whenever available. We cover all matches of Australia NPL South Australia in real time and provide live streaming whenever possible. https://www.scorebat.com/metrostars-vs-sturt-lions-live-stream/.

Australia NPL South Australia's live standings are availble and updated in real time.

MetroStars have lost to Adelaide City in their previous match, while Sturt Lions have lost to Adelaide Olympic and Adelaide United U-21 in their previous 2 matches.

Previous Meetings
June 30th, 2018 - NPL South Australia
March 24th, 2018 - NPL South Australia

MetroStars and Sturt Lions have met twice in their recent history. MetroStars won twice.

MetroStars have won 3 of their 8 matches in NPL South Australia, drawing 2 and having 3 defeats this season. They have scored 12 goals - 1.50 per match, conceding 12 - 1.50 per match. Sturt Lions have won 3 of their 8 matches in NPL South Australia, drawing 1 and having 4 defeats this season. They have scored 8 goals - 1.00 per match, conceding 13 - 1.63 per match.

Referee showed the yellow card 3 times throughout the game. , and were the ones to receive it.

Goals and video highlights of the match between MetroStars and Sturt Lions are being added in real time. You can watch the goal by as we are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field if there are official videos available. So when MetroStars or Sturt Lions score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between MetroStars and Sturt Lions include all the goals and other remarkable moments from the match. We provide official highlights of MetroStars vs Sturt Lions when it is available. We do not host any video as all of the videos are discovered by our crawler on websites like youtube. If you think the video infriges your copyright please contact us so we can remove it from ScoreBat.

Live streaming of the matches of Australia NPL South Australia are available whenever we can find an official stream from the official acounts of the league. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country or there aren't any official live streams available. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
Group D
Croatia - Czech Republic

Croatia - Czech Republic

Croatia are playing Czech Republic at the Group D of Euro-2020 on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

England - Scotland

England - Scotland

England are playing Scotland at the Group D of Euro-2020 on June 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Group E
Sweden - Slovakia

Sweden - Slovakia

Sweden are playing Slovakia at the Group E of Euro-2020 on June 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Group A
Chile - Bolivia

Chile - Bolivia

Chile are playing Bolivia at the Group A of Copa America on June 18. The match will kick off 21:00 UTC.

Argentina - Uruguay

Argentina - Uruguay

Argentina are playing Uruguay at the Group A of Copa America on June 19. The match will kick off 00:00 UTC.

Slutsk - Shakhtyor Soligorsk

Slutsk - Shakhtyor Soligorsk

Slutsk are playing Shakhtyor Soligorsk at the Premier League of Belarus on June 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Dinamo Brest - Smorgon

Dinamo Brest - Smorgon

Dinamo Brest are playing Smorgon at the Premier League of Belarus on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

HJK Helsinki - Ilves

HJK Helsinki - Ilves

HJK Helsinki are playing Ilves at the Veikkausliiga of Finland on June 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Inter Turku - SJK

Inter Turku - SJK

Inter Turku are playing SJK at the Veikkausliiga of Finland on June 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Telavi - Shukura

Telavi - Shukura

Telavi are playing Shukura at the Erovnuli Liga of Georgia on June 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Torpedo K. - Samgurali

Torpedo K. - Samgurali

Torpedo K. are playing Samgurali at the Erovnuli Liga of Georgia on June 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Dinamo Batumi - Dila Gori

Dinamo Batumi - Dila Gori

Dinamo Batumi are playing Dila Gori at the Erovnuli Liga of Georgia on June 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Bohemians - Drogheda

Bohemians - Drogheda

Bohemians are playing Drogheda at the Premier Division of Ireland on June 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Dundalk - Longford

Dundalk - Longford

Dundalk are playing Longford at the Premier Division of Ireland on June 18. The match will kick off 18:45 UTC.

St Patricks - Sligo Rovers

St Patricks - Sligo Rovers

St Patricks are playing Sligo Rovers at the Premier Division of Ireland on June 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Waterford - Shamrock

Waterford - Shamrock

Waterford are playing Shamrock at the Premier Division of Ireland on June 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Finn Harps - Derry City

Finn Harps - Derry City

Finn Harps are playing Derry City at the Premier Division of Ireland on June 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Bray - UCD

Bray - UCD

Bray are playing UCD at the 1 division of Ireland on June 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Athlone Town - Cork City

Athlone Town - Cork City

Athlone Town are playing Cork City at the 1 division of Ireland on June 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Galway - Cabinteely

Galway - Cabinteely

Galway are playing Cabinteely at the 1 division of Ireland on June 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Wexford Youths - Shelbourne

Wexford Youths - Shelbourne

Wexford Youths are playing Shelbourne at the 1 division of Ireland on June 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Kyzyl-Zhar - Akzhayik

Kyzyl-Zhar - Akzhayik

Kyzyl-Zhar are playing Akzhayik at the Premier League of Kazakhstan on June 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Shakhter Karaganda - Taraz

Shakhter Karaganda - Taraz

Shakhter Karaganda are playing Taraz at the Premier League of Kazakhstan on June 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Atyrau - Astana

Atyrau - Astana

Atyrau are playing Astana at the Premier League of Kazakhstan on June 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Ordabasy - Aktobe

Ordabasy - Aktobe

Ordabasy are playing Aktobe at the Premier League of Kazakhstan on June 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Dziugas Telsiai - Zalgiris

Dziugas Telsiai - Zalgiris

Dziugas Telsiai are playing Zalgiris at the A Lyga of Lithuania on June 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Nevezis - Banga

Nevezis - Banga

Nevezis are playing Banga at the A Lyga of Lithuania on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Bryne - Grorud

Bryne - Grorud

Bryne are playing Grorud at the 1. Division of Norway on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

KFUM Oslo - Ranheim

KFUM Oslo - Ranheim

KFUM Oslo are playing Ranheim at the 1. Division of Norway on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Raufoss - Jerv

Raufoss - Jerv

Raufoss are playing Jerv at the 1. Division of Norway on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Sogndal - Aalesund

Sogndal - Aalesund

Sogndal are playing Aalesund at the 1. Division of Norway on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Start - Ullensaker Kisa

Start - Ullensaker Kisa

Start are playing Ullensaker Kisa at the 1. Division of Norway on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Stjordals-Blink - Sandnes Ulf

Stjordals-Blink - Sandnes Ulf

Stjordals-Blink are playing Sandnes Ulf at the 1. Division of Norway on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Strommen - Asane

Strommen - Asane

Strommen are playing Asane at the 1. Division of Norway on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Fredrikstad - Ham-Kam

Fredrikstad - Ham-Kam

Fredrikstad are playing Ham-Kam at the 1. Division of Norway on June 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Avispa Fukuoka - Vissel Kobe

Avispa Fukuoka - Vissel Kobe

Avispa Fukuoka are playing Vissel Kobe at the J-League of Japan on June 19. The match will kick off 04:00 UTC.

Consadole Sapporo - Oita Trinita

Consadole Sapporo - Oita Trinita

Consadole Sapporo are playing Oita Trinita at the J-League of Japan on June 19. The match will kick off 05:00 UTC.

Nagoya Grampus Eight - Yokohama F. Marinos

Nagoya Grampus Eight - Yokohama F. Marinos

Nagoya Grampus Eight are playing Yokohama F. Marinos at the J-League of Japan on June 19.

Shimizu S-Pulse - Kawasaki Frontale

Shimizu S-Pulse - Kawasaki Frontale

Shimizu S-Pulse are playing Kawasaki Frontale at the J-League of Japan on June 19.

Gimcheon Sangmu - Seoul E-Land

Gimcheon Sangmu - Seoul E-Land

Gimcheon Sangmu are playing Seoul E-Land at the K-League 2 of Korea Republic on June 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Qizilqum - Surkhon

Qizilqum - Surkhon

Qizilqum are playing Surkhon at the PFL of Uzbekistan on June 18. The match will kick off 15:00 UTC.

New York Red Bulls - Nashville

New York Red Bulls - Nashville

New York Red Bulls are playing Nashville at the Major League Soccer of Usa on June 19. The match will kick off 00:07 UTC.

Real Salt Lake - Vancouver Whitecaps

Real Salt Lake - Vancouver Whitecaps

Real Salt Lake are playing Vancouver Whitecaps at the Major League Soccer of Usa on June 19. The match will kick off 02:00 UTC.

Brasil de Pelotas - Goias

Brasil de Pelotas - Goias

Brasil de Pelotas are playing Goias at the Serie B of Brasil on June 19. The match will kick off 00:30 UTC.

Rentistas - Montevideo City

Rentistas - Montevideo City

Rentistas are playing Montevideo City at the Apertura of Uruguay on June 18. The match will kick off 15:45 UTC.

Fenix - Cerrito

Fenix - Cerrito

Fenix are playing Cerrito at the Apertura of Uruguay on June 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Slavia K - Hodonin-Sardice

Slavia K - Hodonin-Sardice

Slavia K are playing Hodonin-Sardice at the Club Friendlies of International on June 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Oud-Heverlee - Olympia Wijgmaal

Oud-Heverlee - Olympia Wijgmaal

Oud-Heverlee are playing Olympia Wijgmaal at the Club Friendlies of International on June 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Hamrun Spartans - Vorwarts Steyr

Hamrun Spartans - Vorwarts Steyr

Hamrun Spartans are playing Vorwarts Steyr at the Club Friendlies of International on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Radomlje - Domzale

Radomlje - Domzale

Radomlje are playing Domzale at the Club Friendlies of International on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Znojmo - Havlickuv Brod

Znojmo - Havlickuv Brod

Znojmo are playing Havlickuv Brod at the Club Friendlies of International on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Drassburg - St. Margarethen

Drassburg - St. Margarethen

Drassburg are playing St. Margarethen at the Club Friendlies of International on June 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Traiskirchen - Stripfing

Traiskirchen - Stripfing

Traiskirchen are playing Stripfing at the Club Friendlies of International on June 18. The match will kick off 16:30 UTC.

FC Bergheim - Kuchl

FC Bergheim - Kuchl

FC Bergheim are playing Kuchl at the Club Friendlies of International on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

FC Wels - Donau Linz

FC Wels - Donau Linz

FC Wels are playing Donau Linz at the Club Friendlies of International on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Grodig - Gurten

Grodig - Gurten

Grodig are playing Gurten at the Club Friendlies of International on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Gomel W - Zorka W

Gomel W - Zorka W

Gomel W are playing Zorka W at the Premier League - Women of Belarus on June 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Vitebsk W - Minsk W

Vitebsk W - Minsk W

Vitebsk W are playing Minsk W at the Premier League - Women of Belarus on June 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Dinamo Brest W - Neman W

Dinamo Brest W - Neman W

Dinamo Brest W are playing Neman W at the Premier League - Women of Belarus on June 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Dinamo-BGU W - Dnepr Mogilev W

Dinamo-BGU W - Dnepr Mogilev W

Dinamo-BGU W are playing Dnepr Mogilev W at the Premier League - Women of Belarus on June 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Naftan - Orsha

Naftan - Orsha

Naftan are playing Orsha at the 1. Division of Belarus on June 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Dnepr Mogilev - Lokomotiv Gomel

Dnepr Mogilev - Lokomotiv Gomel

Dnepr Mogilev are playing Lokomotiv Gomel at the 1. Division of Belarus on June 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Krumkachy - Arsenal Dzyarzhynsk

Krumkachy - Arsenal Dzyarzhynsk

Krumkachy are playing Arsenal Dzyarzhynsk at the 1. Division of Belarus on June 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Volna - Baranovichi

Volna - Baranovichi

Volna are playing Baranovichi at the 1. Division of Belarus on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Dinamo Minsk-2 - BATE-2

Dinamo Minsk-2 - BATE-2

Dinamo Minsk-2 are playing BATE-2 at the Premier League Reserve of Belarus on June 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Gomel-2 - Isloch-2

Gomel-2 - Isloch-2

Gomel-2 are playing Isloch-2 at the Premier League Reserve of Belarus on June 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Tarnby - Vordingborg

Tarnby - Vordingborg

Tarnby are playing Vordingborg at the Denmark Series, Relegation group of Denmark on June 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Taastrup - Avedore

Taastrup - Avedore

Taastrup are playing Avedore at the Denmark Series, Relegation group of Denmark on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Lootus W - Tallinna Kalev W

Lootus W - Tallinna Kalev W

Lootus W are playing Tallinna Kalev W at the Meistriliiga - Women of Estonia on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

NSI Runavik - B68 Toftir

NSI Runavik - B68 Toftir

NSI Runavik are playing B68 Toftir at the Meistaradeildin of Faroe Islands on June 18. The match will kick off 18:00 UTC.

JaPS - Atlantis

JaPS - Atlantis

JaPS are playing Atlantis at the Kakkonen, Group A of Finland on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

MiPK - NJS

MiPK - NJS

MiPK are playing NJS at the Kakkonen, Group A of Finland on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Gareji - Chikhura

Gareji - Chikhura

Gareji are playing Chikhura at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on June 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Merani Martvili - WIT Georgia

Merani Martvili - WIT Georgia

Merani Martvili are playing WIT Georgia at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on June 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Shevardeni 1906 - Merani

Shevardeni 1906 - Merani

Shevardeni 1906 are playing Merani at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on June 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Sioni - Gagra

Sioni - Gagra

Sioni are playing Gagra at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on June 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Zugdidi - Rustavi

Zugdidi - Rustavi

Zugdidi are playing Rustavi at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on June 18. The match will kick off 13:00 UTC.

IBV Vestmannaeyjar - Fjolnir

IBV Vestmannaeyjar - Fjolnir

IBV Vestmannaeyjar are playing Fjolnir at the 1. Deild of Iceland on June 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Thor Akureyri - Kordrengir

Thor Akureyri - Kordrengir

Thor Akureyri are playing Kordrengir at the 1. Deild of Iceland on June 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Afturelding - Selfoss

Afturelding - Selfoss

Afturelding are playing Selfoss at the 1. Deild of Iceland on June 18. The match will kick off 19:15 UTC.

Grindavik - Grotta Seltjarnarnes

Grindavik - Grotta Seltjarnarnes

Grindavik are playing Grotta Seltjarnarnes at the 1. Deild of Iceland on June 18. The match will kick off 19:15 UTC.

Haukar - Njardvik

Haukar - Njardvik

Haukar are playing Njardvik at the 2. Deild of Iceland on June 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Recanatese - Castelnuovo Vomano

Recanatese - Castelnuovo Vomano

Recanatese are playing Castelnuovo Vomano at the Serie D, Group F of Italy on June 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Igilik - Shakhtar Bulat

Igilik - Shakhtar Bulat

Igilik are playing Shakhtar Bulat at the 1 Division of Kazakhstan on June 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Wolczanka W. Pelkiska - Lagow

Wolczanka W. Pelkiska - Lagow

Wolczanka W. Pelkiska are playing Lagow at the III Liga, Group 4 of Poland on June 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Stal Krasnik - Jutrzenka Giebultow

Stal Krasnik - Jutrzenka Giebultow

Stal Krasnik are playing Jutrzenka Giebultow at the III Liga, Group 4 of Poland on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Huragan Morag - Ruch Wysokie Mazowiecki

Huragan Morag - Ruch Wysokie Mazowiecki

Huragan Morag are playing Ruch Wysokie Mazowiecki at the III Liga, Group 1, Relegation round of Poland on June 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Starograd Gdanski - Swit Skolwin

Starograd Gdanski - Swit Skolwin

Starograd Gdanski are playing Swit Skolwin at the III Liga, Group 2, Championship round of Poland on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Beti Onak - Baztan

Beti Onak - Baztan

Beti Onak are playing Baztan at the Tercera Division, Group 15, Relegation Group of Spain on June 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Txantrea - Bidezarra

Txantrea - Bidezarra

Txantrea are playing Bidezarra at the Tercera Division, Group 15, Relegation Group of Spain on June 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Lund - Torns

Lund - Torns

Lund are playing Torns at the Division 1, Sodra of Sweden on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Qviding FIF - Vanersborgs IF

Qviding FIF - Vanersborgs IF

Qviding FIF are playing Vanersborgs IF at the Division 1, Sodra of Sweden on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Umea - Lulea

Umea - Lulea

Umea are playing Lulea at the Division 1, Norra of Sweden on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Skovde - Oddevold

Skovde - Oddevold

Skovde are playing Oddevold at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Vanersborgs FK - Ahlafors

Vanersborgs FK - Ahlafors

Vanersborgs FK are playing Ahlafors at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Boden - Umea Akademi

Boden - Umea Akademi

Boden are playing Umea Akademi at the Division 2, Norrland of Sweden on June 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Eslov - IFK Hassleholm

Eslov - IFK Hassleholm

Eslov are playing IFK Hassleholm at the Division 2, Sodra Gotaland of Sweden on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Hassleholms IF - Olympic BK

Hassleholms IF - Olympic BK

Hassleholms IF are playing Olympic BK at the Division 2, Sodra Gotaland of Sweden on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Taipei Bear W - Taicheng Blue W

Taipei Bear W - Taicheng Blue W

Taipei Bear W are playing Taicheng Blue W at the Mulan Football League - Women of Chinese Taipei on June 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Taoyuan W - New Taipei W

Taoyuan W - New Taipei W

Taoyuan W are playing New Taipei W at the Mulan Football League - Women of Chinese Taipei on June 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Speranza W - Nittaidai W

Speranza W - Nittaidai W

Speranza W are playing Nittaidai W at the L1 League - Women of Japan on June 19. The match will kick off 03:00 UTC.

NGU Nagoya W - Orca Kamogawa W

NGU Nagoya W - Orca Kamogawa W

NGU Nagoya W are playing Orca Kamogawa W at the L1 League - Women of Japan on June 19. The match will kick off 04:00 UTC.

Setagaya Sfida FC W - Cerezo Osaka W

Setagaya Sfida FC W - Cerezo Osaka W

Setagaya Sfida FC W are playing Cerezo Osaka W at the L1 League - Women of Japan on June 19. The match will kick off 04:00 UTC.

Goyang Citizen - Yangpyeong

Goyang Citizen - Yangpyeong

Goyang Citizen are playing Yangpyeong at the K4 League of Korea Republic on June 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Jeonju Citizen - Namdong

Jeonju Citizen - Namdong

Jeonju Citizen are playing Namdong at the K4 League of Korea Republic on June 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Cheongju - Daejeon Korail

Cheongju - Daejeon Korail

Cheongju are playing Daejeon Korail at the K3 League of Korea Republic on June 18. The match will kick off 10:00 UTC.

Pyeongtaek Citizen - Mokpo City

Pyeongtaek Citizen - Mokpo City

Pyeongtaek Citizen are playing Mokpo City at the K3 League of Korea Republic on June 18. The match will kick off 10:00 UTC.

Hang Sai - Casa De Portugal

Hang Sai - Casa De Portugal

Hang Sai are playing Casa De Portugal at the Elite League of Macao on June 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Ain Mlila - CS Constantine

Ain Mlila - CS Constantine

Ain Mlila are playing CS Constantine at the Ligue 1 of Algeria on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

ASO Chlef - Hussein Dey

ASO Chlef - Hussein Dey

ASO Chlef are playing Hussein Dey at the Ligue 1 of Algeria on June 18. The match will kick off 16:45 UTC.

Wadi Degla - El Gounah

Wadi Degla - El Gounah

Wadi Degla are playing El Gounah at the Premier League of Egypt on June 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Armed Forces - Marimoo

Armed Forces - Marimoo

Armed Forces are playing Marimoo at the GFA League of Gambia on June 18. The match will kick off 20:00 UTC.

Fortune - BK Milan

Fortune - BK Milan

Fortune are playing BK Milan at the GFA League of Gambia on June 18. The match will kick off 22:00 UTC.

IZK Khemisset - KAC Kenitra

IZK Khemisset - KAC Kenitra

IZK Khemisset are playing KAC Kenitra at the Botola 2 of Morocco on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Kawkab Marrakech - Widad Temara

Kawkab Marrakech - Widad Temara

Kawkab Marrakech are playing Widad Temara at the Botola 2 of Morocco on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

OCK Khouribga - Chabab Ben Guerir

OCK Khouribga - Chabab Ben Guerir

OCK Khouribga are playing Chabab Ben Guerir at the Botola 2 of Morocco on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Ol. Dcheira - Chabab Atlas

Ol. Dcheira - Chabab Atlas

Ol. Dcheira are playing Chabab Atlas at the Botola 2 of Morocco on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Riadi Salmi - Racing Casablanca

Riadi Salmi - Racing Casablanca

Riadi Salmi are playing Racing Casablanca at the Botola 2 of Morocco on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Stade Marocain - Union de Touarga

Stade Marocain - Union de Touarga

Stade Marocain are playing Union de Touarga at the Botola 2 of Morocco on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Tihad Casablanca - Raja Beni Mellal

Tihad Casablanca - Raja Beni Mellal

Tihad Casablanca are playing Raja Beni Mellal at the Botola 2 of Morocco on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

WAF Fes - ASS Sale

WAF Fes - ASS Sale

WAF Fes are playing ASS Sale at the Botola 2 of Morocco on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Ferroviario de Lichinga - Ferroviario Nacala

Ferroviario de Lichinga - Ferroviario Nacala

Ferroviario de Lichinga are playing Ferroviario Nacala at the Mocambola of Mozambique on June 18. The match will kick off 12:30 UTC.

Mbeya City - Coastal Union

Mbeya City - Coastal Union

Mbeya City are playing Coastal Union at the Ligi Kuu Bara of Tanzainia on June 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Azam - Gwambina

Azam - Gwambina

Azam are playing Gwambina at the Ligi Kuu Bara of Tanzainia on June 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Airtel Kitara - KCCA

Airtel Kitara - KCCA

Airtel Kitara are playing KCCA at the Premier League of Uganda on June 18. The match will kick off 12:00 UTC.

UPDF - SC Villa

UPDF - SC Villa

UPDF are playing SC Villa at the Premier League of Uganda on June 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Charleston Battery - Miami FC Blues

Charleston Battery - Miami FC Blues

Charleston Battery are playing Miami FC Blues at the USL Championship of Usa on June 18. The match will kick off 23:05 UTC.

Real Monarchs - El Paso Locomotive

Real Monarchs - El Paso Locomotive

Real Monarchs are playing El Paso Locomotive at the USL Championship of Usa on June 19. The match will kick off 02:05 UTC.

Tombense - Ferroviario

Tombense - Ferroviario

Tombense are playing Ferroviario at the Serie C - First stage of Brazil on June 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Deportivo Capiata - Sportivo Iteno

Deportivo Capiata - Sportivo Iteno

Deportivo Capiata are playing Sportivo Iteno at the Division Intermedia of Paraguay on June 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Deportivo Santani - Fulgencio Yegros

Deportivo Santani - Fulgencio Yegros

Deportivo Santani are playing Fulgencio Yegros at the Division Intermedia of Paraguay on June 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Fernando de la Mora - 2 de Mayo

Fernando de la Mora - 2 de Mayo

Fernando de la Mora are playing 2 de Mayo at the Division Intermedia of Paraguay on June 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Guarani Trinidad - 3 de Febrero

Guarani Trinidad - 3 de Febrero

Guarani Trinidad are playing 3 de Febrero at the Division Intermedia of Paraguay on June 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Resistencia - Sportivo Trinidense

Resistencia - Sportivo Trinidense

Resistencia are playing Sportivo Trinidense at the Division Intermedia of Paraguay on June 18. The match will kick off 22:00 UTC.

UTC Cajamarca - Molinos El Pirata

UTC Cajamarca - Molinos El Pirata

UTC Cajamarca are playing Molinos El Pirata at the Copa Bicentenario of Peru on June 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Zulia - Estudiantes de Merida

Zulia - Estudiantes de Merida

Zulia are playing Estudiantes de Merida at the Primera of Venezuela on June 18. The match will kick off 20:00 UTC.

Universidad Central - Atletico Venezuela

Universidad Central - Atletico Venezuela

Universidad Central are playing Atletico Venezuela at the Primera of Venezuela on June 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Centenary Stormers - Toowong

Centenary Stormers - Toowong

Centenary Stormers are playing Toowong at the Brisbane Premier League of Australia on June 18. The match will kick off 10:30 UTC.

Western Spirit - Brisbane Knights

Western Spirit - Brisbane Knights

Western Spirit are playing Brisbane Knights at the Brisbane Premier League of Australia on June 18. The match will kick off 10:30 UTC.

South Melbourne - Port Melbourne

South Melbourne - Port Melbourne

South Melbourne are playing Port Melbourne at the NPL Victoria of Australia on June 18. The match will kick off 09:30 UTC.

Oakleigh Cannons - Altona Magic

Oakleigh Cannons - Altona Magic

Oakleigh Cannons are playing Altona Magic at the NPL Victoria of Australia on June 18. The match will kick off 10:30 UTC.

Avondale Heights - Dandenong City

Avondale Heights - Dandenong City

Avondale Heights are playing Dandenong City at the NPL Victoria of Australia on June 19. The match will kick off 05:00 UTC.

Adelaide United U-21 - MetroStars

Adelaide United U-21 - MetroStars

Adelaide United U-21 are playing MetroStars at the NPL South Australia of Australia on June 19. The match will kick off 05:00 UTC.

Adelaide Blue Eagles - South Adelaide

Adelaide Blue Eagles - South Adelaide

Adelaide Blue Eagles are playing South Adelaide at the NPL South Australia of Australia on June 19. The match will kick off 05:30 UTC.

Adelaide Blue Eagles - South Adelaide Panthers

Adelaide Blue Eagles - South Adelaide Panthers

Adelaide Blue Eagles are playing South Adelaide Panthers at the NPL South Australia of Australia on June 19.

Adelaide Raiders - Adelaide Olympic

Adelaide Raiders - Adelaide Olympic

Adelaide Raiders are playing Adelaide Olympic at the NPL South Australia of Australia on June 19. The match will kick off 05:30 UTC.

Campbelltown City - Croydon Kings

Campbelltown City - Croydon Kings

Campbelltown City are playing Croydon Kings at the NPL South Australia of Australia on June 19. The match will kick off 05:30 UTC.

Sturt Lions - Adelaide Comets

Sturt Lions - Adelaide Comets

Sturt Lions are playing Adelaide Comets at the NPL South Australia of Australia on June 19. The match will kick off 05:30 UTC.

Gold Coast United FC - Eastern Suburbs

Gold Coast United FC - Eastern Suburbs

Gold Coast United FC are playing Eastern Suburbs at the NPL Queensland of Australia on June 18. The match will kick off 10:00 UTC.

Armadale - Perth Glory-2

Armadale - Perth Glory-2

Armadale are playing Perth Glory-2 at the NPL Western Australia of Australia on June 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Balcatta - ECU Joondalup

Balcatta - ECU Joondalup

Balcatta are playing ECU Joondalup at the NPL Western Australia of Australia on June 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Bayswater City - Inglewood United

Bayswater City - Inglewood United

Bayswater City are playing Inglewood United at the NPL Western Australia of Australia on June 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Perth - Gwelup Croatia SC

Perth - Gwelup Croatia SC

Perth are playing Gwelup Croatia SC at the NPL Western Australia of Australia on June 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Rockingham City - Sorrento FC

Rockingham City - Sorrento FC

Rockingham City are playing Sorrento FC at the NPL Western Australia of Australia on June 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Devonport City - Launceston City

Devonport City - Launceston City

Devonport City are playing Launceston City at the NPL Tasmania of Australia on June 19. The match will kick off 04:15 UTC.

Riverside Olympic - Kingborough Lions

Riverside Olympic - Kingborough Lions

Riverside Olympic are playing Kingborough Lions at the NPL Tasmania of Australia on June 19. The match will kick off 04:30 UTC.

Clarence Zebras - South Hobart

Clarence Zebras - South Hobart

Clarence Zebras are playing South Hobart at the NPL Tasmania of Australia on June 19. The match will kick off 06:30 UTC.

Maitland - Lake Macquarie

Maitland - Lake Macquarie

Maitland are playing Lake Macquarie at the NPL Northern NSW of Australia on June 18. The match will kick off 10:00 UTC.

Weston Workers - Valentine

Weston Workers - Valentine

Weston Workers are playing Valentine at the NPL Northern NSW of Australia on June 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Woden Valley - Canberra

Woden Valley - Canberra

Woden Valley are playing Canberra at the NPL Capital Territory of Australia on June 19. The match will kick off 03:15 UTC.