Football Competitions

CAF CHAMPIONS LEAGUE: FINALCAF CHAMPIONS LEAGUE: Group BCAF CHAMPIONS LEAGUE: Group StageCAF CHAMPIONS LEAGUE: PlayoffsCAF CHAMPIONS LEAGUE: Preliminary RoundCAF CONFEDERATION CUP: FinalCAF CONFEDERATION CUP: Group BCAF CONFEDERATION CUP: Group StageCAF CONFEDERATION CUP: PlayoffsCAF U-17 CHAMPIONSHIP: Group StageCAF U-17 CHAMPIONSHIP: Playoff stageCAF U-20 CHAMPIONSHIP: Group StageCAF U-20 CHAMPIONSHIP: PlayoffsCAMBODIA: C-LeagueCAMEROON: Elite OneCANADA: CSLCANADA: Premier LeagueCANADA: Soccer League, PlayoffsCHAMPIONS LEAGUE, qualifying group stage - WomenCHAMPIONS LEAGUE: 1/8 FinalCHAMPIONS LEAGUE: FINALCHAMPIONS LEAGUE: First qualifying roundCHAMPIONS LEAGUE: Group stage, Group ACHAMPIONS LEAGUE: Group stage, Group BCHAMPIONS LEAGUE: Group stage, Group CCHAMPIONS LEAGUE: Group stage, Group DCHAMPIONS LEAGUE: Group stage, Group ECHAMPIONS LEAGUE: Group stage, Group FCHAMPIONS LEAGUE: Group stage, Group GCHAMPIONS LEAGUE: Group stage, Group HCHAMPIONS LEAGUE: Play-offsCHAMPIONS LEAGUE: Playoff - WomenCHAMPIONS LEAGUE: Preliminary RoundCHAMPIONS LEAGUE: QuarterfinalCHAMPIONS LEAGUE: Second qualifying roundCHAMPIONS LEAGUE: SemifinalCHAMPIONS LEAGUE: Third qualifying roundCHILE: National cupCHILE: Primera BCHILE: Primera B Division, 2nd PhaseCHILE: Primera DivisionCHILE: Primera Division, ClausuraCHILE: Primera Division, Final StagesCHILE: SupercupCHINA: FA CupCHINA: League 1CHINA: League 2CHINA: Super LeagueCHINA: SupercupCIS CHAMPIONS CUP: FinalCIS CHAMPIONS CUP: Group BCIS CHAMPIONS CUP: Group CCIS CHAMPIONS CUP: Group StageCIS CHAMPIONS CUP: QuarterfinalCIS CHAMPIONS CUP: SemifinalCOLOMBIA: AperturaCOLOMBIA: ClausuraCOLOMBIA: National cupCOLOMBIA: Primera B, AperturaCOLOMBIA: Primera B, PlayoffsCOLOMBIA: Primera Division, Final StagesCOLOMBIA: SupercupCONCACAF CHAMPIONS LEAGUE: FinalCONCACAF CHAMPIONS LEAGUE: Group ACONCACAF CHAMPIONS LEAGUE: Group BCONCACAF CHAMPIONS LEAGUE: Group CCONCACAF CHAMPIONS LEAGUE: Group DCONCACAF CHAMPIONS LEAGUE: Group ECONCACAF CHAMPIONS LEAGUE: Group FCONCACAF CHAMPIONS LEAGUE: Group GCONCACAF CHAMPIONS LEAGUE: Group HCONCACAF CHAMPIONS LEAGUE: PlayoffsCONCACAF CHAMPIONS LEAGUE: SemifinalCONCACAF CHAMPIONSHIP U-17: PlayoffsCONCACAF CHAMPIONSHIP U-17: Second roundsCONCACAF GOLD CUP: 1/4 finalCONCACAF GOLD CUP: 3rd placeCONCACAF GOLD CUP: FinalCONCACAF GOLD CUP: Group ACONCACAF GOLD CUP: Group BCONCACAF GOLD CUP: Group CCONCACAF GOLD CUP: Group DCONCACAF GOLD CUP: SemifinalCONCACAF: CONCACAF LeagueCONCACAF: Copa CaribeCONCACAF: Copa CentroamericanaCONMEBOL: Copa SudamericanaCONMEBOL: Sudamericano Sub 20, Final StagesCONMEBOL: Sudamericano Sub 20. Group ACONMEBOL: Sudamericano Sub 20. Group BCOPA AMERICA: 3rd placeCOPA AMERICA: FinalCOPA AMERICA: Group ACOPA AMERICA: Group BCOPA AMERICA: Group CCOPA AMERICA: Group DCOPA AMERICA: QuarterfinalCOPA AMERICA: SemifinalCOPA LIBERTADORES: 1/8 finalCOPA LIBERTADORES: FinalCOPA LIBERTADORES: Group ACOPA LIBERTADORES: Group BCOPA LIBERTADORES: Group CCOPA LIBERTADORES: Group DCOPA LIBERTADORES: Group ECOPA LIBERTADORES: Group FCOPA LIBERTADORES: Group GCOPA LIBERTADORES: Group HCOPA LIBERTADORES: Qualifying roundsCOPA LIBERTADORES: QuarterfinalCOPA LIBERTADORES: SemifinalCOSTA RICA: AperturaCOSTA RICA: ClausuraCOSTA RICA: National cupCOSTA RICA: Primera Division, Final stagesCROATIA: 1 HNLCROATIA: 2 HNLCROATIA: National cupCROATIA: PlayoutCROATIA: SuperCupCYPRUS: 1. DivisionCYPRUS: 1. Division, Championship GroupCYPRUS: 1. Division, Relegation GroupCYPRUS: 2. DivisionCYPRUS: National CupCYPRUS: SupercupCZECH REPUBLIC: 1 Liga - WomenCZECH REPUBLIC: 1 Liga: Championship Round - WomenCZECH REPUBLIC: 1 Liga: Relegation Round - WomenCZECH REPUBLIC: 1. Liga U-19CZECH REPUBLIC: 3. liga, CFLCZECH REPUBLIC: 3. liga, MSFLCZECH REPUBLIC: First LeagueCZECH REPUBLIC: First League, Championship RoundCZECH REPUBLIC: First League, Europa League PlayoffsCZECH REPUBLIC: First League, Relegation RoundCZECH REPUBLIC: FNLCZECH REPUBLIC: Juniorska Liga, CFLCZECH REPUBLIC: Juniorska Liga, Championship roundCZECH REPUBLIC: Juniorska Liga, MSFLCZECH REPUBLIC: Juniorska Liga, Relegation RoundCZECH REPUBLIC: National cupCZECH REPUBLIC: SupercupCZECH REPUBLIC: Tipsport Liga
Matchday Live
BrazilParaguay00:30

Brazil - Paraguay

Brazil are playing Paraguay at the Quarterfinal of Copa America on June 28. The match will kick off 00:30 UTC.

Germany U-21Romania U-2116:00

Germany U-21 - Romania U-21

Germany U-21 are playing Romania U-21 at the Semifinal of Uefa Under-21 Championship on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

Spain U-21France U-2119:00

Spain U-21 - France U-21

Spain U-21 are playing France U-21 at the Semifinal of Uefa Under-21 Championship on June 27. The match will kick off 19:00 UTC.

Barry TownCliftonville17:30

Barry Town - Cliftonville

Barry Town are playing Cliftonville at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 17:30 UTC.

Progres NiedercornCardiff MU17:30

Progres Niedercorn - Cardiff MU

Progres Niedercorn are playing Cardiff MU at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 17:30 UTC.

KI KlaksvikSP Tre Fiori18:00

KI Klaksvik - SP Tre Fiori

KI Klaksvik are playing SP Tre Fiori at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 18:00 UTC.

UE Santa JuliaEuropa FC18:00

UE Santa Julia - Europa FC

UE Santa Julia are playing Europa FC at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 18:00 UTC.

Ballymena UtdNSI Runavik18:45

Ballymena Utd - NSI Runavik

Ballymena Utd are playing NSI Runavik at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 18:45 UTC.

La FioritaEngordany18:45

La Fiorita - Engordany

La Fiorita are playing Engordany at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 18:45 UTC.

PrishtinaSt Joseph's18:45

Prishtina - St Joseph's

Prishtina are playing St Joseph's at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 18:45 UTC.

MadagascarBurundi14:30

Madagascar - Burundi

Madagascar are playing Burundi at the Group B of Africa Nations Cup on June 27. The match will kick off 14:30 UTC.

SenegalAlgeria17:00

Senegal - Algeria

Senegal are playing Algeria at the Group C of Africa Nations Cup on June 27. The match will kick off 17:00 UTC.

KenyaTanzania20:00

Kenya - Tanzania

Kenya are playing Tanzania at the Group C of Africa Nations Cup on June 27. The match will kick off 20:00 UTC.

SioniDinamo Tb.14:00

Sioni - Dinamo Tb.

Sioni are playing Dinamo Tb. at the Erovnuli Liga of Georgia on June 27. The match will kick off 14:00 UTC.

RustaviWIT Georgia17:00

Rustavi - WIT Georgia

Rustavi are playing WIT Georgia at the Erovnuli Liga of Georgia on June 27. The match will kick off 17:00 UTC.

Norway WEngland W19:00

Norway W - England W

Norway W are playing England W at the 1/4 final - Women of World Cup on June 27. The match will kick off 19:00 UTC.

Luch-Energia0 - 0Irtysh OmskFull TimeFT

Luch-Energia - Irtysh Omsk

Luch-Energia played Irtysh Omsk at the Club Friendlies of International on June 27. The match kicked off 09:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Shinnik1 - 3KhimkiFull TimeFT

Shinnik - Khimki

Shinnik played Khimki at the Club Friendlies of International on June 27. The match kicked off 10:00 UTC. Khimki won 1-3.

Spartak-2Dolgiye Prudy12:00

Spartak-2 - Dolgiye Prudy

Spartak-2 are playing Dolgiye Prudy at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 12:00 UTC.

NeftekhimikKAMAZ13:00

Neftekhimik - KAMAZ

Neftekhimik are playing KAMAZ at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 13:00 UTC.

LokomotivZlin14:00

Lokomotiv - Zlin

Lokomotiv are playing Zlin at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 14:00 UTC.

RubinMordovia14:00

Rubin - Mordovia

Rubin are playing Mordovia at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 14:00 UTC.

FC ChaykaChernomorets15:00

FC Chayka - Chernomorets

FC Chayka are playing Chernomorets at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 15:00 UTC.

KarpatyVeres15:00

Karpaty - Veres

Karpaty are playing Veres at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 15:00 UTC.

LegiaPribram15:00

Legia - Pribram

Legia are playing Pribram at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 15:00 UTC.

VidiOstrava15:00

Vidi - Ostrava

Vidi are playing Ostrava at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 15:00 UTC.

Volga UlyanovskChertanovo15:00

Volga Ulyanovsk - Chertanovo

Volga Ulyanovsk are playing Chertanovo at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 15:00 UTC.

ZilinaShkendija15:30

Zilina - Shkendija

Zilina are playing Shkendija at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 15:30 UTC.

CSKA SofiaFerencvaros16:00

CSKA Sofia - Ferencvaros

CSKA Sofia are playing Ferencvaros at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

CracoviaDinamo Zagreb16:00

Cracovia - Dinamo Zagreb

Cracovia are playing Dinamo Zagreb at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

Dynamo DresdenWacker Nordhausen16:00

Dynamo Dresden - Wacker Nordhausen

Dynamo Dresden are playing Wacker Nordhausen at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

ErfurtGiesen16:00

Erfurt - Giesen

Erfurt are playing Giesen at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

LechAEK Larnaca16:00

Lech - AEK Larnaca

Lech are playing AEK Larnaca at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

LudogoretsFC Botosani16:00

Ludogorets - FC Botosani

Ludogorets are playing FC Botosani at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

VozdovacVoluntari16:00

Vozdovac - Voluntari

Vozdovac are playing Voluntari at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

Bayern HofZwickau16:30

Bayern Hof - Zwickau

Bayern Hof are playing Zwickau at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 16:30 UTC.

OlsztynBaltica17:00

Olsztyn - Baltica

Olsztyn are playing Baltica at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 17:00 UTC.

St. Pauli-2Niendorfer17:00

St. Pauli-2 - Niendorfer

St. Pauli-2 are playing Niendorfer at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 17:00 UTC.

Waldhof MannheimPirmasens17:00

Waldhof Mannheim - Pirmasens

Waldhof Mannheim are playing Pirmasens at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 17:00 UTC.

KleveBorussia M-217:30

Kleve - Borussia M-2

Kleve are playing Borussia M-2 at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 17:30 UTC.

AvangardTom18:00

Avangard - Tom

Avangard are playing Tom at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 18:00 UTC.

Siroki BrijegVelez M.18:00

Siroki Brijeg - Velez M.

Siroki Brijeg are playing Velez M. at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 18:00 UTC.

Spouwen-MopertingenSint-Truiden18:00

Spouwen-Mopertingen - Sint-Truiden

Spouwen-Mopertingen are playing Sint-Truiden at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 18:00 UTC.

StranraerAnnan Athletic18:30

Stranraer - Annan Athletic

Stranraer are playing Annan Athletic at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 18:30 UTC.

Gala FairydeanEdinburgh City18:45

Gala Fairydean - Edinburgh City

Gala Fairydean are playing Edinburgh City at the Club Friendlies of International on June 27. The match will kick off 18:45 UTC.

Orange CountyTijuana02:00

Orange County - Tijuana

Orange County are playing Tijuana at the Club Friendlies of International on June 28. The match will kick off 02:00 UTC.

FK KrasnodarCSKA16:00

FK Krasnodar - CSKA

FK Krasnodar are playing CSKA at the Match Premier Cup of Russia on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

Welco TartuTammeka Tartu-216:00

Welco Tartu - Tammeka Tartu-2

Welco Tartu are playing Tammeka Tartu-2 at the Esiliiga A of Estonia on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

Vaprus ParnuElva17:45

Vaprus Parnu - Elva

Vaprus Parnu are playing Elva at the Esiliiga A of Estonia on June 27. The match will kick off 17:45 UTC.

MiPKJIPPO15:30

MiPK - JIPPO

MiPK are playing JIPPO at the Kakkonen, Group A of Finland on June 27. The match will kick off 15:30 UTC.

BreidablikFylkir19:15

Breidablik - Fylkir

Breidablik are playing Fylkir at the National Cup of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

FH HafnarfjordurGrindavik19:15

FH Hafnarfjordur - Grindavik

FH Hafnarfjordur are playing Grindavik at the National Cup of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

KR ReykjavikNjardvik19:15

KR Reykjavik - Njardvik

KR Reykjavik are playing Njardvik at the National Cup of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

AftureldingGrotta Seltjarnarnes19:15

Afturelding - Grotta Seltjarnarnes

Afturelding are playing Grotta Seltjarnarnes at the 1. Deild of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

KeflavikLeiknir R.19:15

Keflavik - Leiknir R.

Keflavik are playing Leiknir R. at the 1. Deild of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

TindastollVolsungur19:15

Tindastoll - Volsungur

Tindastoll are playing Volsungur at the 2. Deild of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

LindomeSkovde17:00

Lindome - Skovde

Lindome are playing Skovde at the Division 1, Sodra of Sweden on June 27. The match will kick off 17:00 UTC.

PiteaTaftea17:00

Pitea - Taftea

Pitea are playing Taftea at the Division 2, Norrland of Sweden on June 27. The match will kick off 17:00 UTC.

Arambagh0 - 1Sheikh JamalFull TimeFT

Arambagh - Sheikh Jamal

Arambagh played Sheikh Jamal at the Premier League of Bangladesh on June 27. The match kicked off 10:00 UTC. Sheikh Jamal won 0-1.

Brothers UnionAbahani Chittagong13:00

Brothers Union - Abahani Chittagong

Brothers Union are playing Abahani Chittagong at the Premier League of Bangladesh on June 27. The match will kick off 13:00 UTC.

Persipura JayapuraSemen Padang06:30

Persipura Jayapura - Semen Padang

Persipura Jayapura are playing Semen Padang at the Liga 1 of Indonesia on June 28. The match will kick off 06:30 UTC.

Madura United2 - 1Persebaya SurabayaFull TimeFT

Madura United - Persebaya Surabaya

Madura United played Persebaya Surabaya at the Nacional cup of Indonesia on June 27. The match kicked off 08:30 UTC. Madura United won 2-1.

Boeun Sangmu W3 - 1Changnyeong WFull TimeFT

Boeun Sangmu W - Changnyeong W

Boeun Sangmu W played Changnyeong W at the WK League - Women of Korea Republic on June 27. The match kicked off 10:00 UTC. Boeun Sangmu W won 3-1.

Hwacheon KSPO W1 - 1Gyeongju WFull TimeFT

Hwacheon KSPO W - Gyeongju W

Hwacheon KSPO W played Gyeongju W at the WK League - Women of Korea Republic on June 27. The match kicked off 10:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Incheon Red Angels W3 - 1Gumi WFull TimeFT

Incheon Red Angels W - Gumi W

Incheon Red Angels W played Gumi W at the WK League - Women of Korea Republic on June 27. The match kicked off 10:00 UTC. Incheon Red Angels W won 3-1.

Seoul Amazones W0 - 1Suwon WFull TimeFT

Seoul Amazones W - Suwon W

Seoul Amazones W played Suwon W at the WK League - Women of Korea Republic on June 27. The match kicked off 10:00 UTC. Suwon W won 0-1.

Sporting Macau0 - 3Monte Carlo81'

Sporting Macau - Monte Carlo

Sporting Macau are playing Monte Carlo at the Elite League of Macao on June 27. The match kicked off 11:05 UTC. It's the second half and Monte Carlo is winning 0-3.

TrezeSanta Cruz22:00

Treze - Santa Cruz

Treze are playing Santa Cruz at the Serie C of Brasil on June 27. The match will kick off 22:00 UTC.