UD Ourense logo
Spain

UD Ourense Live Stream & Live Score, Roster & Fixtures, Results & Video Highlights

Latest Results
Villalbes RC1 - 3UD Ourensea month ago Full TimeFT

Villalbes RC - UD Ourense

Villalbes RC played UD Ourense at the Tercera Division, Group 1 of Spain on May 19. The match kicked off 16:00 UTC. UD Ourense won 1-3.

UD Ourense2 - 2Larachaa month ago Full TimeFT

UD Ourense - Laracha

UD Ourense played Laracha at the Tercera Division, Group 1 of Spain on May 12. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Arenteiro2 - 1UD Ourense2 months ago Full TimeFT

Arenteiro - UD Ourense

Arenteiro played UD Ourense at the Tercera Division, Group 1 of Spain on May 5. The match kicked off 15:30 UTC. Arenteiro won 2-1.

UD Ourense0 - 3Choco2 months ago Full TimeFT

UD Ourense - Choco

UD Ourense played Choco at the Tercera Division, Group 1 of Spain on May 1. The match kicked off 15:30 UTC. Choco won 0-3.

Boiro0 - 1UD Ourense2 months ago Full TimeFT

Boiro - UD Ourense

Boiro played UD Ourense at the Tercera Division, Group 1 of Spain on April 27. The match kicked off 15:30 UTC. UD Ourense won 0-1.

Porrino Industrial2 - 1UD Ourense2 months ago Full TimeFT

Porrino Industrial - UD Ourense

Porrino Industrial played UD Ourense at the Tercera Division, Group 1 of Spain on April 13. The match kicked off 15:00 UTC. Porrino Industrial won 2-1.

Bergantinos2 - 1UD Ourense3 months ago Full TimeFT

Bergantinos - UD Ourense

Bergantinos played UD Ourense at the Tercera Division, Group 1 of Spain on April 7. The match kicked off 16:00 UTC. Bergantinos won 2-1.

UD Ourense1 - 0Ferrol3 months ago Full TimeFT

UD Ourense - Ferrol

UD Ourense played Ferrol at the Tercera Division, Group 1 of Spain on March 31. The match kicked off 16:00 UTC. UD Ourense won 1-0.

Arosa1 - 0UD Ourense3 months ago Full TimeFT

Arosa - UD Ourense

Arosa played UD Ourense at the Tercera Division, Group 1 of Spain on March 24. The match kicked off 16:00 UTC. Arosa won 1-0.

UD Ourense0 - 2Compostela3 months ago Full TimeFT

UD Ourense - Compostela

UD Ourense played Compostela at the Tercera Division, Group 1 of Spain on March 16. The match kicked off 17:30 UTC. Compostela won 0-2.

Paiosaco3 - 0UD Ourense4 months ago Full TimeFT

Paiosaco - UD Ourense

Paiosaco played UD Ourense at the Tercera Division, Group 1 of Spain on March 10. The match kicked off 16:00 UTC. Paiosaco won 3-0.

UD Ourense0 - 2Silva SD4 months ago Full TimeFT

UD Ourense - Silva SD

UD Ourense played Silva SD at the Tercera Division, Group 1 of Spain on March 2. The match kicked off 16:00 UTC. Silva SD won 0-2.

Alondras0 - 4UD Ourense4 months ago Full TimeFT

Alondras - UD Ourense

Alondras played UD Ourense at the Tercera Division, Group 1 of Spain on February 24. The match kicked off 16:00 UTC. UD Ourense won 0-4.

UD Ourense0 - 0Celtiga4 months ago Full TimeFT

UD Ourense - Celtiga

UD Ourense played Celtiga at the Tercera Division, Group 1 of Spain on February 17. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Polvorin3 - 1UD Ourense5 months ago Full TimeFT

Polvorin - UD Ourense

Polvorin played UD Ourense at the Tercera Division, Group 1 of Spain on February 10. The match kicked off 15:30 UTC. Polvorin won 3-1.

UD Ourense1 - 0Ourense CF5 months ago Full TimeFT

UD Ourense - Ourense CF

UD Ourense played Ourense CF at the Tercera Division, Group 1 of Spain on February 2. The match kicked off 17:30 UTC. UD Ourense won 1-0.

Somozas1 - 2UD Ourense5 months ago Full TimeFT

Somozas - UD Ourense

Somozas played UD Ourense at the Tercera Division, Group 1 of Spain on January 27. The match kicked off 16:00 UTC. UD Ourense won 1-2.

UD Ourense2 - 0Ribadumia5 months ago Full TimeFT

UD Ourense - Ribadumia

UD Ourense played Ribadumia at the Tercera Division, Group 1 of Spain on January 20. The match kicked off 15:30 UTC. UD Ourense won 2-0.

UD Ourense2 - 1Villalbes RC5 months ago Full TimeFT

UD Ourense - Villalbes RC

UD Ourense played Villalbes RC at the Tercera Division, Group 1 of Spain on January 13. The match kicked off 15:30 UTC. UD Ourense won 2-1.

UD Ourense2 - 2Arenteiro6 months ago Full TimeFT

UD Ourense - Arenteiro

UD Ourense played Arenteiro at the Tercera Division, Group 1 of Spain on December 15. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

UD Ourense is a football club from Spain competing in the Tercera Division, Group 1 of Spain. ScoreBat covers all matches of UD Ourense in real-time, providing free live streaming, livescore & results, as well as UD Ourense roster, fixtures & live table.

You can watch the matches of UD Ourense for free as our crawler finds all the publicly available livestreams. We are also adding all videos of the UD Ourense goals as well as match highlights in real time so you can watch the videos if you missed them. We are not hosting any video content, so if you think that a video infriges your copyright please contact the website that hosts it.

Apart from the live stream you can also follow UD Ourense livescore, see all the results and upcoming fixtures as we have the complete season roster of UD Ourense.

Matchday Live
BrazilParaguay00:30

Brazil - Paraguay

Brazil are playing Paraguay at the Quarterfinal of Copa America on June 28. The match will kick off 00:30 UTC.

Barry TownCliftonville17:30

Barry Town - Cliftonville

Barry Town are playing Cliftonville at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 17:30 UTC.

Progres NiedercornCardiff MU17:30

Progres Niedercorn - Cardiff MU

Progres Niedercorn are playing Cardiff MU at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 17:30 UTC.

KI KlaksvikSP Tre Fiori18:00

KI Klaksvik - SP Tre Fiori

KI Klaksvik are playing SP Tre Fiori at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 18:00 UTC.

UE Santa JuliaEuropa FC18:00

UE Santa Julia - Europa FC

UE Santa Julia are playing Europa FC at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 18:00 UTC.

Ballymena UtdNSI Runavik18:45

Ballymena Utd - NSI Runavik

Ballymena Utd are playing NSI Runavik at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 18:45 UTC.

La FioritaEngordany18:45

La Fiorita - Engordany

La Fiorita are playing Engordany at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 18:45 UTC.

PrishtinaSt Joseph's18:45

Prishtina - St Joseph's

Prishtina are playing St Joseph's at the Preliminary Round of Europa League on June 27. The match will kick off 18:45 UTC.

MadagascarBurundi14:30

Madagascar - Burundi

Madagascar are playing Burundi at the Group B of Africa Nations Cup on June 27. The match will kick off 14:30 UTC.

SenegalAlgeria17:00

Senegal - Algeria

Senegal are playing Algeria at the Group C of Africa Nations Cup on June 27. The match will kick off 17:00 UTC.

KenyaTanzania20:00

Kenya - Tanzania

Kenya are playing Tanzania at the Group C of Africa Nations Cup on June 27. The match will kick off 20:00 UTC.

SioniDinamo Tb.14:00

Sioni - Dinamo Tb.

Sioni are playing Dinamo Tb. at the Erovnuli Liga of Georgia on June 27. The match will kick off 14:00 UTC.

RustaviWIT Georgia17:00

Rustavi - WIT Georgia

Rustavi are playing WIT Georgia at the Erovnuli Liga of Georgia on June 27. The match will kick off 17:00 UTC.

Germany U-21Romania U-2116:00

Germany U-21 - Romania U-21

Germany U-21 are playing Romania U-21 at the Semifinal of Uefa Under-21 Championship on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

Spain U-21France U-2119:00

Spain U-21 - France U-21

Spain U-21 are playing France U-21 at the Semifinal of Uefa Under-21 Championship on June 27. The match will kick off 19:00 UTC.

Norway WEngland W19:00

Norway W - England W

Norway W are playing England W at the 1/4 final - Women of World Cup on June 27. The match will kick off 19:00 UTC.

FK KrasnodarCSKA16:00

FK Krasnodar - CSKA

FK Krasnodar are playing CSKA at the Match Premier Cup of Russia on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

Welco TartuTammeka Tartu-216:00

Welco Tartu - Tammeka Tartu-2

Welco Tartu are playing Tammeka Tartu-2 at the Esiliiga A of Estonia on June 27. The match will kick off 16:00 UTC.

Vaprus ParnuElva17:45

Vaprus Parnu - Elva

Vaprus Parnu are playing Elva at the Esiliiga A of Estonia on June 27. The match will kick off 17:45 UTC.

MiPKJIPPO15:30

MiPK - JIPPO

MiPK are playing JIPPO at the Kakkonen, Group A of Finland on June 27. The match will kick off 15:30 UTC.

BreidablikFylkir19:15

Breidablik - Fylkir

Breidablik are playing Fylkir at the National Cup of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

FH HafnarfjordurGrindavik19:15

FH Hafnarfjordur - Grindavik

FH Hafnarfjordur are playing Grindavik at the National Cup of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

KR ReykjavikNjardvik19:15

KR Reykjavik - Njardvik

KR Reykjavik are playing Njardvik at the National Cup of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

AftureldingGrotta Seltjarnarnes19:15

Afturelding - Grotta Seltjarnarnes

Afturelding are playing Grotta Seltjarnarnes at the 1. Deild of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

KeflavikLeiknir R.19:15

Keflavik - Leiknir R.

Keflavik are playing Leiknir R. at the 1. Deild of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

TindastollVolsungur19:15

Tindastoll - Volsungur

Tindastoll are playing Volsungur at the 2. Deild of Iceland on June 27. The match will kick off 19:15 UTC.

LindomeSkovde17:00

Lindome - Skovde

Lindome are playing Skovde at the Division 1, Sodra of Sweden on June 27. The match will kick off 17:00 UTC.

PiteaTaftea17:00

Pitea - Taftea

Pitea are playing Taftea at the Division 2, Norrland of Sweden on June 27. The match will kick off 17:00 UTC.

ArambaghSheikh Jamal10:00

Arambagh - Sheikh Jamal

Arambagh are playing Sheikh Jamal at the Premier League of Bangladesh on June 27. The match will kick off 10:00 UTC.

Brothers UnionAbahani Chittagong13:00

Brothers Union - Abahani Chittagong

Brothers Union are playing Abahani Chittagong at the Premier League of Bangladesh on June 27. The match will kick off 13:00 UTC.

Kalteng PutraBorneoPostponedPst

Kalteng Putra - Borneo

Kalteng Putra are playing Borneo at the Liga 1 of Indonesia on June 27.

Persipura JayapuraSemen Padang06:30

Persipura Jayapura - Semen Padang

Persipura Jayapura are playing Semen Padang at the Liga 1 of Indonesia on June 28. The match will kick off 06:30 UTC.

Boeun Sangmu WChangnyeong W10:00

Boeun Sangmu W - Changnyeong W

Boeun Sangmu W are playing Changnyeong W at the WK League - Women of Korea Republic on June 27. The match will kick off 10:00 UTC.

Hwacheon KSPO WGyeongju W10:00

Hwacheon KSPO W - Gyeongju W

Hwacheon KSPO W are playing Gyeongju W at the WK League - Women of Korea Republic on June 27. The match will kick off 10:00 UTC.

Incheon Red Angels WGumi W10:00

Incheon Red Angels W - Gumi W

Incheon Red Angels W are playing Gumi W at the WK League - Women of Korea Republic on June 27. The match will kick off 10:00 UTC.

Seoul Amazones WSuwon W10:00

Seoul Amazones W - Suwon W

Seoul Amazones W are playing Suwon W at the WK League - Women of Korea Republic on June 27. The match will kick off 10:00 UTC.

TrezeSanta Cruz22:00

Treze - Santa Cruz

Treze are playing Santa Cruz at the Serie C of Brasil on June 27. The match will kick off 22:00 UTC.