Sparta SC logo
Moldova

Sparta SC Live Stream & Live Score, Roster & Fixtures, Results & Video Highlights

Upcoming Fixtures
Sparta SCTighinaSunday 15:30

Sparta SC - Tighina

Sparta SC are playing Tighina at the Divizia A of Moldova on June 23. The match will kick off 15:30 UTC.

Latest Results
Ungheni1 - 0Sparta SC17 hours ago Full TimeFT

Ungheni - Sparta SC

Ungheni played Sparta SC at the Divizia A of Moldova on June 16. The match kicked off 15:30 UTC. Ungheni won 1-0.

Sparta SC0 - 2Floresti15 days ago Full TimeFT

Sparta SC - Floresti

Sparta SC played Floresti at the Divizia A of Moldova on June 2. The match kicked off 15:30 UTC. Floresti won 0-2.

Spartanii Selemet11 - 0Sparta SCa month ago Full TimeFT

Spartanii Selemet - Sparta SC

Spartanii Selemet played Sparta SC at the Divizia A of Moldova on May 19. The match kicked off 15:00 UTC. Spartanii Selemet won 11-0.

Sparta SC0 - 4Speranta Drochiaa month ago Full TimeFT

Sparta SC - Speranta Drochia

Sparta SC played Speranta Drochia at the Divizia A of Moldova on May 14. The match kicked off 14:00 UTC. Speranta Drochia won 0-4.

Victoria Bardar5 - 2Sparta SC2 months ago Full TimeFT

Victoria Bardar - Sparta SC

Victoria Bardar played Sparta SC at the Divizia A of Moldova on April 27. The match kicked off 14:00 UTC. Victoria Bardar won 5-2.

Sparta SC1 - 3Iskra Stali Ribnita2 months ago Full TimeFT

Sparta SC - Iskra Stali Ribnita

Sparta SC played Iskra Stali Ribnita at the Divizia A of Moldova on April 20. The match kicked off 13:00 UTC. Iskra Stali Ribnita won 1-3.

Singerei1 - 1Sparta SC2 months ago Full TimeFT

Singerei - Sparta SC

Singerei played Sparta SC at the Divizia A of Moldova on April 16. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Sparta SC1 - 2Speranta2 years ago Full TimeFT

Sparta SC - Speranta

Sparta SC played Speranta at the National cup of Moldova on October 24. The match kicked off 10:30 UTC. Speranta won 1-2.

Sparta SC1 - 4Dacia3 years ago Full TimeFT

Sparta SC - Dacia

Sparta SC played Dacia at the National cup of Moldova on October 26. The match kicked off 10:00 UTC. Dacia won 1-4.

Sparta SC is a football club from Moldova competing in the Divizia A of Moldova. ScoreBat covers all matches of Sparta SC in real-time, providing free live streaming, livescore & results, as well as Sparta SC roster, fixtures & live table.

You can watch the matches of Sparta SC for free as our crawler finds all the publicly available livestreams. We are also adding all videos of the Sparta SC goals as well as match highlights in real time so you can watch the videos if you missed them. We are not hosting any video content, so if you think that a video infriges your copyright please contact the website that hosts it.

Apart from the live stream you can also follow Sparta SC livescore, see all the results and upcoming fixtures as we have the complete season roster of Sparta SC, who will be playing Tighina on Sunday in the Divizia A of Moldova. You can watch Sparta SC vs Tighina live stream on ScoreBat. The match will kick off 15:30 UTC..

Matchday Live
JapanChile23:00

Japan - Chile

Japan are playing Chile at the Group C of Copa America on June 17. The match will kick off 23:00 UTC.

Korea Rep. WNorway W19:00

Korea Rep. W - Norway W

Korea Rep. W are playing Norway W at the Group A - Women of World Cup on June 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Nigeria WFrance W19:00

Nigeria W - France W

Nigeria W are playing France W at the Group A - Women of World Cup on June 17. The match will kick off 19:00 UTC.

China WSpain W16:00

China W - Spain W

China W are playing Spain W at the Group B - Women of World Cup on June 17. The match will kick off 16:00 UTC.

South Africa WGermany W16:00

South Africa W - Germany W

South Africa W are playing Germany W at the Group B - Women of World Cup on June 17. The match will kick off 16:00 UTC.

Serbia U-21Austria U-2116:30

Serbia U-21 - Austria U-21

Serbia U-21 are playing Austria U-21 at the Group Stage of Uefa Under-21 Championship on June 17. The match will kick off 16:30 UTC.

Germany U-21Denmark U-2119:00

Germany U-21 - Denmark U-21

Germany U-21 are playing Denmark U-21 at the Group Stage of Uefa Under-21 Championship on June 17. The match will kick off 19:00 UTC.

Vaasan PSKuPS15:30

Vaasan PS - KuPS

Vaasan PS are playing KuPS at the Veikkausliiga of Finland on June 17. The match will kick off 15:30 UTC.

StabekTromso17:00

Stabek - Tromso

Stabek are playing Tromso at the Eliteserien of Norway on June 17. The match will kick off 17:00 UTC.

OrgryteGAIS17:00

Orgryte - GAIS

Orgryte are playing GAIS at the Superettan of Sweden on June 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Seoul E-LandJeonnam Dragons10:00

Seoul E-Land - Jeonnam Dragons

Seoul E-Land are playing Jeonnam Dragons at the K-League 2 of Korea Republic on June 17. The match will kick off 10:00 UTC.

AnyangBusan I Park10:30

Anyang - Busan I Park

Anyang are playing Busan I Park at the K-League 2 of Korea Republic on June 17. The match will kick off 10:30 UTC.

CuracaoEl Salvador23:00

Curacao - El Salvador

Curacao are playing El Salvador at the Group C of Concacaf Gold Cup on June 17. The match will kick off 23:00 UTC.

JamaicaHonduras01:30

Jamaica - Honduras

Jamaica are playing Honduras at the Group C of Concacaf Gold Cup on June 18. The match will kick off 01:30 UTC.

SaturnKolomna12:00

Saturn - Kolomna

Saturn are playing Kolomna at the Club Friendlies of International on June 17. The match will kick off 12:00 UTC.

Shakhtyor SoligorskTambov15:00

Shakhtyor Soligorsk - Tambov

Shakhtyor Soligorsk are playing Tambov at the Club Friendlies of International on June 17. The match will kick off 15:00 UTC.

Czech Republic W0 - 0Russia W1'

Czech Republic W - Russia W

Czech Republic W are playing Russia W at the Friendlies - Woman of International on June 17. The match kicked off 08:30 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Georgia WUnited Arab Emirates W13:00

Georgia W - United Arab Emirates W

Georgia W are playing United Arab Emirates W at the Friendlies - Woman of International on June 17. The match will kick off 13:00 UTC.

Bulgaria WCroatia W15:30

Bulgaria W - Croatia W

Bulgaria W are playing Croatia W at the Friendlies - Woman of International on June 17. The match will kick off 15:30 UTC.

Finland WIceland W15:30

Finland W - Iceland W

Finland W are playing Iceland W at the Friendlies - Woman of International on June 17. The match will kick off 15:30 UTC.

Moldova WTurkey W16:00

Moldova W - Turkey W

Moldova W are playing Turkey W at the Friendlies - Woman of International on June 17. The match will kick off 16:00 UTC.

Serbia WRomania W16:00

Serbia W - Romania W

Serbia W are playing Romania W at the Friendlies - Woman of International on June 17. The match will kick off 16:00 UTC.

Austria WSlovakia W18:30

Austria W - Slovakia W

Austria W are playing Slovakia W at the Friendlies - Woman of International on June 17. The match will kick off 18:30 UTC.

TunisiaBurundi18:15

Tunisia - Burundi

Tunisia are playing Burundi at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on June 17. The match will kick off 18:15 UTC.

SkovshovedB 73 Slagelse17:00

Skovshoved - B 73 Slagelse

Skovshoved are playing B 73 Slagelse at the Division 2, Relegation round of Denmark on June 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Vikingur O.Keflavik16:00

Vikingur O. - Keflavik

Vikingur O. are playing Keflavik at the 1. Deild of Iceland on June 17. The match will kick off 16:00 UTC.

FloroOdd Grenland-214:30

Floro - Odd Grenland-2

Floro are playing Odd Grenland-2 at the 2. Division, Group 2 of Norway on June 17. The match will kick off 14:30 UTC.

RommenAalesund-215:30

Rommen - Aalesund-2

Rommen are playing Aalesund-2 at the 3. Division, Group 1 of Norway on June 17. The match will kick off 15:30 UTC.

NordstrandSarpsborg-217:00

Nordstrand - Sarpsborg-2

Nordstrand are playing Sarpsborg-2 at the 3. Division, Group 1 of Norway on June 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Valerenga-2IF Ready17:00

Valerenga-2 - IF Ready

Valerenga-2 are playing IF Ready at the 3. Division, Group 2 of Norway on June 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Mjondalen-2Frigg18:00

Mjondalen-2 - Frigg

Mjondalen-2 are playing Frigg at the 3. Division, Group 2 of Norway on June 17. The match will kick off 18:00 UTC.

Bryne-2Vardeneset17:00

Bryne-2 - Vardeneset

Bryne-2 are playing Vardeneset at the 3. Division, Group 3 of Norway on June 17. The match will kick off 17:00 UTC.

OsStromsgodset-215:00

Os - Stromsgodset-2

Os are playing Stromsgodset-2 at the 3. Division, Group 4 of Norway on June 17. The match will kick off 15:00 UTC.

Sogndal-2Fjora17:00

Sogndal-2 - Fjora

Sogndal-2 are playing Fjora at the 3. Division, Group 4 of Norway on June 17. The match will kick off 17:00 UTC.

TillerRaufoss-216:00

Tiller - Raufoss-2

Tiller are playing Raufoss-2 at the 3. Division, Group 5 of Norway on June 17. The match will kick off 16:00 UTC.

MelhusRanheim-217:00

Melhus - Ranheim-2

Melhus are playing Ranheim-2 at the 3. Division, Group 5 of Norway on June 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Rosenborg-2Strindheim17:00

Rosenborg-2 - Strindheim

Rosenborg-2 are playing Strindheim at the 3. Division, Group 5 of Norway on June 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Lillestrom-2Tromso-215:00

Lillestrom-2 - Tromso-2

Lillestrom-2 are playing Tromso-2 at the 3. Division, Group 6 of Norway on June 17. The match will kick off 15:00 UTC.

MotalaAFC Linkoping17:00

Motala - AFC Linkoping

Motala are playing AFC Linkoping at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on June 17. The match will kick off 17:00 UTC.

IFK MalmoHittarp17:00

IFK Malmo - Hittarp

IFK Malmo are playing Hittarp at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on June 17. The match will kick off 17:00 UTC.

Al-WeehdatAl Ahed Beirut16:00

Al-Weehdat - Al Ahed Beirut

Al-Weehdat are playing Al Ahed Beirut at the Semifinals of Afc Cup on June 17. The match will kick off 16:00 UTC.

Muktijoddha SKCNofel SC10:00

Muktijoddha SKC - Nofel SC

Muktijoddha SKC are playing Nofel SC at the Premier League of Bangladesh on June 17. The match will kick off 10:00 UTC.

Saif SCBrothers Union10:00

Saif SC - Brothers Union

Saif SC are playing Brothers Union at the Premier League of Bangladesh on June 17. The match will kick off 10:00 UTC.

NauticoBotafogo PB21:30

Nautico - Botafogo PB

Nautico are playing Botafogo PB at the Serie C of Brasil on June 17. The match will kick off 21:30 UTC.

GloboSanta Cruz23:00

Globo - Santa Cruz

Globo are playing Santa Cruz at the Serie C of Brasil on June 17. The match will kick off 23:00 UTC.

FlorestaMoto Club MA19:00

Floresta - Moto Club MA

Floresta are playing Moto Club MA at the Serie D of Brasil on June 17. The match will kick off 19:00 UTC.