Upcoming Fixtures
Lechia GdanskKoronaSaturday 15:30

Lechia Gdansk - Korona

Lechia Gdansk are playing Korona at the Ekstraklasa of Poland on September 21. The match will kick off 15:30 UTC.

KoronaZaglebie LTuesday 16:00

Korona - Zaglebie L

Korona are playing Zaglebie L at the National cup of Poland on September 24. The match will kick off 16:00 UTC.

KoronaSlaskSeptember 27th 18:30

Korona - Slask

Korona are playing Slask at the Ekstraklasa of Poland on September 27. The match will kick off 18:30 UTC.

Latest Results
Korona1 - 1Wisla Krakow5 days ago Full TimeFT

Korona - Wisla Krakow

Korona played Wisla Krakow at the Ekstraklasa of Poland on September 14. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Korona1 - 1Rakow12 days ago Full TimeFT

Korona - Rakow

Korona played Rakow at the Club Friendlies of International on September 7. The match kicked off 09:20 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Korona0 - 2Jagiellonia20 days ago Full TimeFT

Korona - Jagiellonia

Korona played Jagiellonia at the Ekstraklasa of Poland on August 30. The match kicked off 18:30 UTC. Jagiellonia won 0-2.

Gornik Zabrze3 - 0Korona25 days ago Full TimeFT

Gornik Zabrze - Korona

Gornik Zabrze played Korona at the Ekstraklasa of Poland on August 25. The match kicked off 13:00 UTC. Gornik Zabrze won 3-0.

Korona0 - 1Pogon Szczecina month ago Full TimeFT

Korona - Pogon Szczecin

Korona played Pogon Szczecin at the Ekstraklasa of Poland on August 19. The match kicked off 16:00 UTC. Pogon Szczecin won 0-1.

Cracovia1 - 0Koronaa month ago Full TimeFT

Cracovia - Korona

Cracovia played Korona at the Ekstraklasa of Poland on August 11. The match kicked off 15:30 UTC. Cracovia won 1-0.

Arka Gdynia1 - 1Korona2 months ago Full TimeFT

Arka Gdynia - Korona

Arka Gdynia played Korona at the Ekstraklasa of Poland on August 2. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Korona1 - 2Legia2 months ago Full TimeFT

Korona - Legia

Korona played Legia at the Ekstraklasa of Poland on July 28. The match kicked off 13:00 UTC. Legia won 1-2.

Sokol Sieniawa3 - 1Korona2 months ago Full TimeFT

Sokol Sieniawa - Korona

Sokol Sieniawa played Korona at the Club Friendlies of International on July 26. The match kicked off 16:00 UTC. Sokol Sieniawa won 3-1.

Rakow0 - 1Korona2 months ago Full TimeFT

Rakow - Korona

Rakow played Korona at the Ekstraklasa of Poland on July 20. The match kicked off 13:00 UTC. Korona won 0-1.

LKS Lodz3 - 0Korona2 months ago Full TimeFT

LKS Lodz - Korona

LKS Lodz played Korona at the Club Friendlies of International on July 13. The match kicked off 18:30 UTC. LKS Lodz won 3-0.

WidzewKorona2 months ago CanceledCanc

Widzew - Korona

Widzew are playing Korona at the Club Friendlies of International on July 13.

Korona2 - 1Tychy 712 months ago Full TimeFT

Korona - Tychy 71

Korona played Tychy 71 at the Club Friendlies of International on July 7. The match kicked off 09:00 UTC. Korona won 2-1.

Korona1 - 1Vitesse2 months ago Full TimeFT

Korona - Vitesse

Korona played Vitesse at the Club Friendlies of International on July 6. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Korona4 - 2Wolfsburg-23 months ago Full TimeFT

Korona - Wolfsburg-2

Korona played Wolfsburg-2 at the Club Friendlies of International on July 1. The match kicked off 15:00 UTC. Korona won 4-2.

Korona1 - 0Stal Mielec3 months ago Full TimeFT

Korona - Stal Mielec

Korona played Stal Mielec at the Club Friendlies of International on June 26. The match kicked off 15:00 UTC. Korona won 1-0.

Korona1 - 4Puszcza N.3 months ago Full TimeFT

Korona - Puszcza N.

Korona played Puszcza N. at the Club Friendlies of International on June 21. The match kicked off 15:00 UTC. Puszcza N. won 1-4.

Zaglebie Sosnowiec2 - 4Korona4 months ago Full TimeFT

Zaglebie Sosnowiec - Korona

Zaglebie Sosnowiec played Korona at the Orange Ekstraklasa, Relegation Round of Poland on May 14. The match kicked off 18:30 UTC. Korona won 2-4.

Wisla Krakow1 - 0Korona4 months ago Full TimeFT

Wisla Krakow - Korona

Wisla Krakow played Korona at the Orange Ekstraklasa, Relegation Round of Poland on May 10. The match kicked off 18:30 UTC. Wisla Krakow won 1-0.

Wisla Plock2 - 1Korona5 months ago Full TimeFT

Wisla Plock - Korona

Wisla Plock played Korona at the Orange Ekstraklasa, Relegation Round of Poland on April 25. The match kicked off 16:00 UTC. Wisla Plock won 2-1.

Korona (also known as Korona Kielce) is a football club from Poland competing in the Ekstraklasa of Poland. ScoreBat covers all matches of Korona in real-time, providing free live streaming, livescore & results, as well as Korona roster, fixtures & live table.

You can watch the matches of Korona for free as our crawler finds all the publicly available livestreams. We are also adding all videos of the Korona goals as well as match highlights in real time so you can watch the videos if you missed them. We are not hosting any video content, so if you think that a video infriges your copyright please contact the website that hosts it.

Apart from the live stream you can also follow Korona livescore, see all the results and upcoming fixtures as we have the complete season roster of Korona, who will be playing Lechia Gdansk on Saturday in the Ekstraklasa of Poland. You can watch Lechia Gdansk vs Korona live stream on ScoreBat. The match will kick off 15:30 UTC. After that, Korona will play Zaglebie L on Tuesday and Slask on September 27th.

Matchday Live
APOELDudelange16:55

APOEL - Dudelange

APOEL are playing Dudelange at the Group A of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

QarabagSevilla16:55

Qarabag - Sevilla

Qarabag are playing Sevilla at the Group A of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

Dynamo K.Malmo FF16:55

Dynamo K. - Malmo FF

Dynamo K. are playing Malmo FF at the Group B of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

FC KobenhavnLugano16:55

FC Kobenhavn - Lugano

FC Kobenhavn are playing Lugano at the Group B of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

BaselFK Krasnodar16:55

Basel - FK Krasnodar

Basel are playing FK Krasnodar at the Group C of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

GetafeTrabzonspor16:55

Getafe - Trabzonspor

Getafe are playing Trabzonspor at the Group C of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

LASK LinzRosenborg16:55

LASK Linz - Rosenborg

LASK Linz are playing Rosenborg at the Group D of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

PSVSporting16:55

PSV - Sporting

PSV are playing Sporting at the Group D of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

ClujLazio16:55

Cluj - Lazio

Cluj are playing Lazio at the Group E of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

RennaisCeltic16:55

Rennais - Celtic

Rennais are playing Celtic at the Group E of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

Eintracht FrankfurtArsenal16:55

Eintracht Frankfurt - Arsenal

Eintracht Frankfurt are playing Arsenal at the Group F of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

StandardGuimaraes16:55

Standard - Guimaraes

Standard are playing Guimaraes at the Group F of Europa League on September 19. The match will kick off 16:55 UTC.

PortoYoung Boys19:00

Porto - Young Boys

Porto are playing Young Boys at the Group G of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

RangersFeyenoord19:00

Rangers - Feyenoord

Rangers are playing Feyenoord at the Group G of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

EspanyolFerencvaros19:00

Espanyol - Ferencvaros

Espanyol are playing Ferencvaros at the Group H of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

LudogoretsCSKA19:00

Ludogorets - CSKA

Ludogorets are playing CSKA at the Group H of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

GentSaint-Etienne19:00

Gent - Saint-Etienne

Gent are playing Saint-Etienne at the Group I of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

WolfsburgOleksandria19:00

Wolfsburg - Oleksandria

Wolfsburg are playing Oleksandria at the Group I of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Borussia MonchengladbachWolfsberger AC19:00

Borussia Monchengladbach - Wolfsberger AC

Borussia Monchengladbach are playing Wolfsberger AC at the Group J of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

RomaIstanbul Basaksehir19:00

Roma - Istanbul Basaksehir

Roma are playing Istanbul Basaksehir at the Group J of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

SlovanBesiktas19:00

Slovan - Besiktas

Slovan are playing Besiktas at the Group K of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

WolvesBraga19:00

Wolves - Braga

Wolves are playing Braga at the Group K of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Manchester UnitedAstana19:00

Manchester United - Astana

Manchester United are playing Astana at the Group L of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

PartizanAZ19:00

Partizan - AZ

Partizan are playing AZ at the Group L of Europa League on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

HakaTPS15:30

Haka - TPS

Haka are playing TPS at the Ykkonen of Finland on September 19. The match will kick off 15:30 UTC.

OlimpijaRudar Velenje14:30

Olimpija - Rudar Velenje

Olimpija are playing Rudar Velenje at the National Cup of Slovenia on September 19. The match will kick off 14:30 UTC.

ElcheTenerife17:00

Elche - Tenerife

Elche are playing Tenerife at the Segunda Division of Spain on September 19. The match will kick off 17:00 UTC.

OviedoExtremadura17:00

Oviedo - Extremadura

Oviedo are playing Extremadura at the Segunda Division of Spain on September 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Las PalmasSporting Gijon20:00

Las Palmas - Sporting Gijon

Las Palmas are playing Sporting Gijon at the Segunda Division of Spain on September 19. The match will kick off 20:00 UTC.

Al Arabi SC DohaAl Shahaniya13:50

Al Arabi SC Doha - Al Shahaniya

Al Arabi SC Doha are playing Al Shahaniya at the Stars League of Qatar on September 19. The match will kick off 13:50 UTC.

Al Gharrafa Club DohaAl Ahli SC16:00

Al Gharrafa Club Doha - Al Ahli SC

Al Gharrafa Club Doha are playing Al Ahli SC at the Stars League of Qatar on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

DhamkAl Shabab Riyadh15:50

Dhamk - Al Shabab Riyadh

Dhamk are playing Al Shabab Riyadh at the Pro League of Saudi Arabia on September 19. The match will kick off 15:50 UTC.

Al Jazeera Abu DhabiAl Dhafra14:45

Al Jazeera Abu Dhabi - Al Dhafra

Al Jazeera Abu Dhabi are playing Al Dhafra at the Premier League of Uae on September 19. The match will kick off 14:45 UTC.

Hatta DubaiAl Shabab Al Ahli14:45

Hatta Dubai - Al Shabab Al Ahli

Hatta Dubai are playing Al Shabab Al Ahli at the Premier League of Uae on September 19. The match will kick off 14:45 UTC.

Al SharjahAl Khaleej Khor Fakkan17:15

Al Sharjah - Al Khaleej Khor Fakkan

Al Sharjah are playing Al Khaleej Khor Fakkan at the Premier League of Uae on September 19. The match will kick off 17:15 UTC.

Bani YasAjman17:15

Bani Yas - Ajman

Bani Yas are playing Ajman at the Premier League of Uae on September 19. The match will kick off 17:15 UTC.

Brasil de PelotasFigueirense00:30

Brasil de Pelotas - Figueirense

Brasil de Pelotas are playing Figueirense at the Serie B of Brasil on September 20. The match will kick off 00:30 UTC.

ColonAtletico-MG00:30

Colon - Atletico-MG

Colon are playing Atletico-MG at the Copa Sudamericana of Conmebol on September 20. The match will kick off 00:30 UTC.

Boston RiverCerro M.19:00

Boston River - Cerro M.

Boston River are playing Cerro M. at the Clausura of Uruguay on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

DanubioPlaza Colonia19:00

Danubio - Plaza Colonia

Danubio are playing Plaza Colonia at the Clausura of Uruguay on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Liverpool P.Fenix19:00

Liverpool P. - Fenix

Liverpool P. are playing Fenix at the Clausura of Uruguay on September 19. The match will kick off 19:00 UTC.

WanderersNacional M.22:30

Wanderers - Nacional M.

Wanderers are playing Nacional M. at the Clausura of Uruguay on September 19. The match will kick off 22:30 UTC.

Agsu0 - 3Neftci Baku-270'

Agsu - Neftci Baku-2

Agsu are playing Neftci Baku-2 at the First Division of Azerbaijan on September 19. The match kicked off 11:30 UTC. It's the second half and Neftci Baku-2 is winning 0-3.

Sumgayit-20 - 0MOIK64'

Sumgayit-2 - MOIK

Sumgayit-2 are playing MOIK at the First Division of Azerbaijan on September 19. The match kicked off 11:30 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Turan Tovuz1 - 0Kapaz61'

Turan Tovuz - Kapaz

Turan Tovuz are playing Kapaz at the First Division of Azerbaijan on September 19. The match kicked off 11:30 UTC. It's the second half and Turan Tovuz is winning 1-0.

VejleRoskilde16:00

Vejle - Roskilde

Vejle are playing Roskilde at the Division 1 of Denmark on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

ViborgVendsyssel18:00

Viborg - Vendsyssel

Viborg are playing Vendsyssel at the Division 1 of Denmark on September 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Kolding BOdder17:00

Kolding B - Odder

Kolding B are playing Odder at the Denmark Series, Group 3 of Denmark on September 19. The match will kick off 17:00 UTC.

LegionFlora-214:30

Legion - Flora-2

Legion are playing Flora-2 at the Esiliiga A of Estonia on September 19. The match will kick off 14:30 UTC.

Vaprus ParnuElva15:30

Vaprus Parnu - Elva

Vaprus Parnu are playing Elva at the Esiliiga A of Estonia on September 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Tammeka Tartu-2K-Jarve JK Jarve16:00

Tammeka Tartu-2 - K-Jarve JK Jarve

Tammeka Tartu-2 are playing K-Jarve JK Jarve at the Esiliiga A of Estonia on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Levadia-2Tallinna Kalev-216:30

Levadia-2 - Tallinna Kalev-2

Levadia-2 are playing Tallinna Kalev-2 at the Esiliiga A of Estonia on September 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Welco TartuTarvas Rakvere16:30

Welco Tartu - Tarvas Rakvere

Welco Tartu are playing Tarvas Rakvere at the Esiliiga A of Estonia on September 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Swansea City U-23PSV U-2318:00

Swansea City U-23 - PSV U-23

Swansea City U-23 are playing PSV U-23 at the Premier League International cup, Group Stage of Europe on September 19. The match will kick off 18:00 UTC.

PEPOSudet15:30

PEPO - Sudet

PEPO are playing Sudet at the Kakkonen, Group A of Finland on September 19. The match will kick off 15:30 UTC.

LincolnCollege 197516:15

Lincoln - College 1975

Lincoln are playing College 1975 at the Premier Division of Gibraltar on September 19. The match will kick off 16:15 UTC.

Boca Juniors GibraltarLynx18:30

Boca Juniors Gibraltar - Lynx

Boca Juniors Gibraltar are playing Lynx at the Premier Division of Gibraltar on September 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Vasas U-19Illes Akademia U-1910:00

Vasas U-19 - Illes Akademia U-19

Vasas U-19 are playing Illes Akademia U-19 at the U-19 League of Hungary on September 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Hapoel AcreBnei Sakhnin16:00

Hapoel Acre - Bnei Sakhnin

Hapoel Acre are playing Bnei Sakhnin at the Liga Leumit of Israel on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Hapoel Nof HaGalilHapoel Rishon LeZion16:00

Hapoel Nof HaGalil - Hapoel Rishon LeZion

Hapoel Nof HaGalil are playing Hapoel Rishon LeZion at the Liga Leumit of Israel on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Hapoel Ramat HaSharonMaccabi Ahi Nazareth16:00

Hapoel Ramat HaSharon - Maccabi Ahi Nazareth

Hapoel Ramat HaSharon are playing Maccabi Ahi Nazareth at the Liga Leumit of Israel on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Kafr QasimHapoel Ramat Gan16:00

Kafr Qasim - Hapoel Ramat Gan

Kafr Qasim are playing Hapoel Ramat Gan at the Liga Leumit of Israel on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Maccabi Petah TikvaBeitar Tel Aviv16:00

Maccabi Petah Tikva - Beitar Tel Aviv

Maccabi Petah Tikva are playing Beitar Tel Aviv at the Liga Leumit of Israel on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

VushtrriaDrenica Skenderaj10:00

Vushtrria - Drenica Skenderaj

Vushtrria are playing Drenica Skenderaj at the Superliga of Kosovo on September 19. The match will kick off 10:00 UTC.

DukagjiniFerizaj14:00

Dukagjini - Ferizaj

Dukagjini are playing Ferizaj at the Superliga of Kosovo on September 19. The match will kick off 14:00 UTC.

FeronikeliFlamurtari FC14:00

Feronikeli - Flamurtari FC

Feronikeli are playing Flamurtari FC at the Superliga of Kosovo on September 19. The match will kick off 14:00 UTC.

VardenesetMadla16:00

Vardeneset - Madla

Vardeneset are playing Madla at the 3. Division, Group 3 of Norway on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Belenenses U-23Braga U-2315:00

Belenenses U-23 - Braga U-23

Belenenses U-23 are playing Braga U-23 at the League U-23 of Portugal on September 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Leixoes U-23Sporting U-2315:00

Leixoes U-23 - Sporting U-23

Leixoes U-23 are playing Sporting U-23 at the League U-23 of Portugal on September 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Ufa-D1 - 2Spartak-DFull TimeFT

Ufa-D - Spartak-D

Ufa-D played Spartak-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on September 19. The match kicked off 10:00 UTC. Spartak-D won 1-2.

Torpedo Izhevsk W0 - 3Lokomotiv WHalf TimeHT

Torpedo Izhevsk W - Lokomotiv W

Torpedo Izhevsk W are playing Lokomotiv W at the Supreme Divison - Women of Russia on September 19. The match kicked off 12:00 UTC. It's half time and Lokomotiv W is winning 0-3.

Yenisey W0 - 0Kubanochka WHalf TimeHT

Yenisey W - Kubanochka W

Yenisey W are playing Kubanochka W at the Supreme Divison - Women of Russia on September 19. The match kicked off 12:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Ryazan WZvezda W15:00

Ryazan W - Zvezda W

Ryazan W are playing Zvezda W at the Supreme Divison - Women of Russia on September 19. The match will kick off 15:00 UTC.

BinissalemLlosetense18:00

Binissalem - Llosetense

Binissalem are playing Llosetense at the Tercera Division, Group 11 of Spain on September 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Panaderia PulidoUD San Fernando20:00

Panaderia Pulido - UD San Fernando

Panaderia Pulido are playing UD San Fernando at the Tercera Division, Group 12 of Spain on September 19. The match will kick off 20:00 UTC.

CalasancioVillegas18:30

Calasancio - Villegas

Calasancio are playing Villegas at the Tercera Division, Group 16 of Spain on September 19. The match will kick off 18:30 UTC.

La SolanaManchego18:30

La Solana - Manchego

La Solana are playing Manchego at the Tercera Division, Group 18 of Spain on September 19. The match will kick off 18:30 UTC.

SocuellamosFC Guadalajara18:30

Socuellamos - FC Guadalajara

Socuellamos are playing FC Guadalajara at the Tercera Division, Group 18 of Spain on September 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Romania U-17 W4 - 3Turkey U-17 WFull TimeFT

Romania U-17 W - Turkey U-17 W

Romania U-17 W played Turkey U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on September 19. The match kicked off 11:00 UTC. Romania U-17 W won 4-3.

Switzerland U-17 W12 - 0Moldova U-17 W89'

Switzerland U-17 W - Moldova U-17 W

Switzerland U-17 W are playing Moldova U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on September 19. The match kicked off 11:00 UTC. It's the second half and Switzerland U-17 W is winning 12-0.

Dnipro U-21Karpaty U-2113:00

Dnipro U-21 - Karpaty U-21

Dnipro U-21 are playing Karpaty U-21 at the Youth League of Ukraine on September 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Guam U-161 - 4Hong Kong U-16Full TimeFT

Guam U-16 - Hong Kong U-16

Guam U-16 played Hong Kong U-16 at the AFC U-16 Championship, Qualification of Asia on September 19. The match kicked off 09:00 UTC. Hong Kong U-16 won 1-4.

Singapore U-161 - 3Korea DPR U-16Half TimeHT

Singapore U-16 - Korea DPR U-16

Singapore U-16 are playing Korea DPR U-16 at the AFC U-16 Championship, Qualification of Asia on September 19. The match kicked off 12:00 UTC. It's half time and Korea DPR U-16 is winning 1-3.

China U-16 W0 - 4Korea DPR U-16 WFull TimeFT

China U-16 W - Korea DPR U-16 W

China U-16 W played Korea DPR U-16 W at the AFC U-16 Championship, Group Stage - Women of Asia on September 19. The match kicked off 09:00 UTC. Korea DPR U-16 W won 0-4.

Vietnam U-16 W0 - 2Korea Republic U-16 WHalf TimeHT

Vietnam U-16 W - Korea Republic U-16 W

Vietnam U-16 W are playing Korea Republic U-16 W at the AFC U-16 Championship, Group Stage - Women of Asia on September 19. The match kicked off 12:00 UTC. It's half time and Korea Republic U-16 W is winning 0-2.

Peerless2 - 0BhawaniporeFull TimeFT

Peerless - Bhawanipore

Peerless played Bhawanipore at the Calcutta Premier Division A of India on September 19. The match kicked off 09:00 UTC. Peerless won 2-0.

Mohun Bagan AC2 - 3MohammedanFull TimeFT

Mohun Bagan AC - Mohammedan

Mohun Bagan AC played Mohammedan at the Calcutta Premier Division A of India on September 19. The match kicked off 09:30 UTC. Mohammedan won 2-3.

PSS Sleman1 - 1Persipura JayapuraFull TimeFT

PSS Sleman - Persipura Jayapura

PSS Sleman played Persipura Jayapura at the Liga 1 of Indonesia on September 19. The match kicked off 08:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Persija0 - 1Bali UnitedFull TimeFT

Persija - Bali United

Persija played Bali United at the Liga 1 of Indonesia on September 19. The match kicked off 08:30 UTC. Bali United won 0-1.

Badak Lampung0 - 0Kalteng Putra64'

Badak Lampung - Kalteng Putra

Badak Lampung are playing Kalteng Putra at the Liga 1 of Indonesia on September 19. The match kicked off 11:30 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

PSM Makassar1 - 0TIRA Persikabo64'

PSM Makassar - TIRA Persikabo

PSM Makassar are playing TIRA Persikabo at the Liga 1 of Indonesia on September 19. The match kicked off 11:30 UTC. It's the second half and PSM Makassar is winning 1-0.

Persik Kediri2 - 0Persiba BalikpapanFull TimeFT

Persik Kediri - Persiba Balikpapan

Persik Kediri played Persiba Balikpapan at the Liga 2 of Indonesia on September 19. The match kicked off 08:30 UTC. Persik Kediri won 2-0.

Al Minaa BasraZakho11:00

Al Minaa Basra - Zakho

Al Minaa Basra are playing Zakho at the Super League of Iraq on September 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Al SimawaAl Zawraa11:00

Al Simawa - Al Zawraa

Al Simawa are playing Al Zawraa at the Super League of Iraq on September 19. The match will kick off 11:00 UTC.

ErbilNaft Al-Janoob11:00

Erbil - Naft Al-Janoob

Erbil are playing Naft Al-Janoob at the Super League of Iraq on September 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Gumi W0 - 1Boeun Sangmu WFull TimeFT

Gumi W - Boeun Sangmu W

Gumi W played Boeun Sangmu W at the WK League - Women of Korea Republic on September 19. The match kicked off 10:00 UTC. Boeun Sangmu W won 0-1.

Gyeongju W6 - 0Changnyeong WFull TimeFT

Gyeongju W - Changnyeong W

Gyeongju W played Changnyeong W at the WK League - Women of Korea Republic on September 19. The match kicked off 10:00 UTC. Gyeongju W won 6-0.

Hwacheon KSPO W5 - 1Seoul Amazones WFull TimeFT

Hwacheon KSPO W - Seoul Amazones W

Hwacheon KSPO W played Seoul Amazones W at the WK League - Women of Korea Republic on September 19. The match kicked off 10:00 UTC. Hwacheon KSPO W won 5-1.

Incheon Red Angels W3 - 1Suwon WFull TimeFT

Incheon Red Angels W - Suwon W

Incheon Red Angels W played Suwon W at the WK League - Women of Korea Republic on September 19. The match kicked off 10:00 UTC. Incheon Red Angels W won 3-1.

NilandhooFoakaidhoo11:00

Nilandhoo - Foakaidhoo

Nilandhoo are playing Foakaidhoo at the Premier League of Maldives on September 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Green StreetsVictory16:00

Green Streets - Victory

Green Streets are playing Victory at the Premier League of Maldives on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Song Lam Nghe An Vinh0 - 1TT Ha NoiFull TimeFT

Song Lam Nghe An Vinh - TT Ha Noi

Song Lam Nghe An Vinh played TT Ha Noi at the V-League of Vietnam on September 19. The match kicked off 10:00 UTC. TT Ha Noi won 0-1.

San-PedroSOL FCPostponedPst

San-Pedro - SOL FC

San-Pedro are playing SOL FC at the Ligue 1 of Cote Divore on September 19.

FC Renaissance0 - 3Motema PembeForfeitFrf

FC Renaissance - Motema Pembe

FC Renaissance played Motema Pembe at the Super Ligue of Dr Congo on September 19. FC Renaissance was forfeited with a 3-0 loss.. Motema Pembe won 0-3.

ChemelilGor MahiaPostponedPst

Chemelil - Gor Mahia

Chemelil are playing Gor Mahia at the Premier League of Kenya on September 19.

PerformanceMamahira15:45

Performance - Mamahira

Performance are playing Mamahira at the Premier League of Mali on September 19. The match will kick off 15:45 UTC.

AS BamakoDuguwolofila16:00

AS Bamako - Duguwolofila

AS Bamako are playing Duguwolofila at the Premier League of Mali on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Perez ZeledonDeportivo Saprissa02:00

Perez Zeledon - Deportivo Saprissa

Perez Zeledon are playing Deportivo Saprissa at the Apertura of Costa Rica on September 20. The match will kick off 02:00 UTC.

Platense FCCD Olimpia01:15

Platense FC - CD Olimpia

Platense FC are playing CD Olimpia at the Apertura of Honduras on September 20. The match will kick off 01:15 UTC.

DoradosCafetaleros02:00

Dorados - Cafetaleros

Dorados are playing Cafetaleros at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on September 20. The match will kick off 02:00 UTC.

Atlas WToluca W16:00

Atlas W - Toluca W

Atlas W are playing Toluca W at the Liga Femenil, Apertura - Women of Mexico on September 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Necaxa WPuebla W21:00

Necaxa W - Puebla W

Necaxa W are playing Puebla W at the Liga Femenil, Apertura - Women of Mexico on September 19. The match will kick off 21:00 UTC.

Veracruz WSantos Laguna W22:00

Veracruz W - Santos Laguna W

Veracruz W are playing Santos Laguna W at the Liga Femenil, Apertura - Women of Mexico on September 19. The match will kick off 22:00 UTC.

America WLeon W23:00

America W - Leon W

America W are playing Leon W at the Liga Femenil, Apertura - Women of Mexico on September 19. The match will kick off 23:00 UTC.

Pachuca WTigres W00:00

Pachuca W - Tigres W

Pachuca W are playing Tigres W at the Liga Femenil, Apertura - Women of Mexico on September 20. The match will kick off 00:00 UTC.

Atletico San Luis WMonterrey W01:00

Atletico San Luis W - Monterrey W

Atletico San Luis W are playing Monterrey W at the Liga Femenil, Apertura - Women of Mexico on September 20. The match will kick off 01:00 UTC.

Juarez WPumas W01:00

Juarez W - Pumas W

Juarez W are playing Pumas W at the Liga Femenil, Apertura - Women of Mexico on September 20. The match will kick off 01:00 UTC.

Guadalajara WQueretaro W02:00

Guadalajara W - Queretaro W

Guadalajara W are playing Queretaro W at the Liga Femenil, Apertura - Women of Mexico on September 20. The match will kick off 02:00 UTC.

Estudiantes San LuisBarracas Central20:10

Estudiantes San Luis - Barracas Central

Estudiantes San Luis are playing Barracas Central at the National cup of Argentina on September 19. The match will kick off 20:10 UTC.

Gimnasia JujuyQuilmes00:05

Gimnasia Jujuy - Quilmes

Gimnasia Jujuy are playing Quilmes at the Primera B Nacional of Argentina on September 20. The match will kick off 00:05 UTC.

Fluminense U-20America MG U-2018:00

Fluminense U-20 - America MG U-20

Fluminense U-20 are playing America MG U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on September 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Bahia U-20Ponte Preta U-2022:00

Bahia U-20 - Ponte Preta U-20

Bahia U-20 are playing Ponte Preta U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on September 19. The match will kick off 22:00 UTC.

FC BogotaBoca Juniors Cali20:00

FC Bogota - Boca Juniors Cali

FC Bogota are playing Boca Juniors Cali at the Primera B, Clausura of Colombia on September 19. The match will kick off 20:00 UTC.

LlanerosOrsomarso20:00

Llaneros - Orsomarso

Llaneros are playing Orsomarso at the Primera B, Clausura of Colombia on September 19. The match will kick off 20:00 UTC.

Deportes QuindioDepor FC00:00

Deportes Quindio - Depor FC

Deportes Quindio are playing Depor FC at the Primera B, Clausura of Colombia on September 20. The match will kick off 00:00 UTC.

Deportes PereiraLeones00:30

Deportes Pereira - Leones

Deportes Pereira are playing Leones at the Primera B, Clausura of Colombia on September 20. The match will kick off 00:30 UTC.

CortuluaReal Cartagena01:00

Cortulua - Real Cartagena

Cortulua are playing Real Cartagena at the Primera B, Clausura of Colombia on September 20. The match will kick off 01:00 UTC.

AtyraSol de America22:45

Atyra - Sol de America

Atyra are playing Sol de America at the National cup of Paraguay on September 19. The match will kick off 22:45 UTC.

Cyprus U-17Armenia U-1713:00

Cyprus U-17 - Armenia U-17

Cyprus U-17 are playing Armenia U-17 at the FRIENDLIES U-17 of International on September 19. The match will kick off 13:00 UTC.