Heracles Almelo vs Ajax-2 Live Score and Live Stream

Kick-off at 12:30 on Sunday, July 15
KoningsKonings (goal)33'
KoningsKonings (goal)42'
WaterWater (goal)55'
SierhuisSierhuis (goal)74'
3 : 1
FT
Full Time
Match ends. Heracles Almelo 3, Ajax-2 1.
74 '
3 - 1
Sierhuis scores for Ajax-2.
55 '
3 - 0
Water scores for Heracles Almelo.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 2 : 0
First half ends.
42 '
2 - 0
Konings scores for Heracles Almelo.
33 '
1 - 0
Konings scores for Heracles Almelo.
Kick-off
First half begins
View All
15
Ajax-2 haven't played a draw in their previous 15 matches.
10
Ajax-2 have gone 10 consecutive away matches without a clean sheet.
3
Heracles Almelo haven't played a draw in their previous 3 matches.
Live Match Report

Heracles Almelo played Ajax-2 at the Club Friendlies of International on July 15. The match kicked off 12:30 UTC. Heracles Almelo won 3-1.

Konings scored the first goal on the 33rd minute of the game followed by goals from Water and Sierhuis. Konings later scored 1 more. 3-1 is the final score.

ScoreBat was covering Heracles Almelo vs Ajax-2 in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and video highlights. You can watch Heracles Almelo vs Ajax-2 live stream here on ScoreBat. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We cover all International Club Friendlies in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/heracles-almelo-vs-ajax2-live/sc735222/

Heracles Almelo have won Emmen in their previous match, while Ajax-2 have lost to Almere City FC in their previous match.

Heracles Almelo Ajax-2 Highlights & Goals

Goals and video highlights of the match between Heracles Almelo and Ajax-2 are being added in real time. You can watch the goals by Konings, Water and Sierhuis as we are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Heracles Almelo or Ajax-2 score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Heracles Almelo and Ajax-2 include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Heracles Almelo vs Ajax-2 with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of International Club Friendlies are available whenever we can find a public stream. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
Celta Vigo-Alaves19:00

Celta Vigo - Alaves

Celta Vigo are playing Alaves at the La Liga of Spain on October 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Eintracht Frankfurt-Fortuna Dusseldorf18:30

Eintracht Frankfurt - Fortuna Dusseldorf

Eintracht Frankfurt are playing Fortuna Dusseldorf at the Bundesliga of Germany on October 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Lyon-Nimes18:45

Lyon - Nimes

Lyon are playing Nimes at the Ligue 1 of France on October 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Anzhi-CSKA15:00

Anzhi - CSKA

Anzhi are playing CSKA at the Premier League of Russia on October 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Lokomotiv-Rostov17:30

Lokomotiv - Rostov

Lokomotiv are playing Rostov at the Premier League of Russia on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Austria Klagenfurt-Amstetten17:10

Austria Klagenfurt - Amstetten

Austria Klagenfurt are playing Amstetten at the 2. Liga of Austria on October 19. The match will kick off 17:10 UTC.

Austria Lustenau-Austria W-217:10

Austria Lustenau - Austria W-2

Austria Lustenau are playing Austria W-2 at the 2. Liga of Austria on October 19. The match will kick off 17:10 UTC.

Blau-Weis Linz-Horn17:10

Blau-Weis Linz - Horn

Blau-Weis Linz are playing Horn at the 2. Liga of Austria on October 19. The match will kick off 17:10 UTC.

Lafnitz-Ried17:10

Lafnitz - Ried

Lafnitz are playing Ried at the 2. Liga of Austria on October 19. The match will kick off 17:10 UTC.

Wattens-Juniors OO17:10

Wattens - Juniors OO

Wattens are playing Juniors OO at the 2. Liga of Austria on October 19. The match will kick off 17:10 UTC.

Wiener Neustadt-Liefering17:10

Wiener Neustadt - Liefering

Wiener Neustadt are playing Liefering at the 2. Liga of Austria on October 19. The match will kick off 17:10 UTC.

Club Brugge-Waasland-Beveren18:30

Club Brugge - Waasland-Beveren

Club Brugge are playing Waasland-Beveren at the First Division A of Belgium on October 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Vereya-Botev Vratsa17:00

Vereya - Botev Vratsa

Vereya are playing Botev Vratsa at the A PFG of Bulgaria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Inter-Zapresic-Rijeka16:00

Inter-Zapresic - Rijeka

Inter-Zapresic are playing Rijeka at the 1 HNL of Croatia on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Bohemians 1905-Plzen16:00

Bohemians 1905 - Plzen

Bohemians 1905 are playing Plzen at the First League of Czech Republic on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Esbjerg-Hobro17:00

Esbjerg - Hobro

Esbjerg are playing Hobro at the Superliga of Denmark on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Sheffield Wed-Middlesbrough18:45

Sheffield Wed - Middlesbrough

Sheffield Wed are playing Middlesbrough at the Championship of England on October 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Ajaccio-Le Havre18:00

Ajaccio - Le Havre

Ajaccio are playing Le Havre at the Ligue 2 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Auxerre-Beziers18:00

Auxerre - Beziers

Auxerre are playing Beziers at the Ligue 2 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

BeziersAuxerrePostponedPst

Beziers - Auxerre

Beziers are playing Auxerre at the Ligue 2 of France on October 19.

Clermont-Red Star18:00

Clermont - Red Star

Clermont are playing Red Star at the Ligue 2 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Metz-Niort18:00

Metz - Niort

Metz are playing Niort at the Ligue 2 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Nancy-Grenoble18:00

Nancy - Grenoble

Nancy are playing Grenoble at the Ligue 2 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Orleans-Valenciennes18:00

Orleans - Valenciennes

Orleans are playing Valenciennes at the Ligue 2 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Paris FC-Chateauroux18:00

Paris FC - Chateauroux

Paris FC are playing Chateauroux at the Ligue 2 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Troyes-Sochaux18:00

Troyes - Sochaux

Troyes are playing Sochaux at the Ligue 2 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Dynamo Dresden-Erzgebirge Aue16:30

Dynamo Dresden - Erzgebirge Aue

Dynamo Dresden are playing Erzgebirge Aue at the 2. Bundesliga of Germany on October 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Sandhausen-Ingolstadt16:30

Sandhausen - Ingolstadt

Sandhausen are playing Ingolstadt at the 2. Bundesliga of Germany on October 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Carl Zeiss Jena-Aalen17:00

Carl Zeiss Jena - Aalen

Carl Zeiss Jena are playing Aalen at the 3. Liga of Germany on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Spezia-Pescara19:00

Spezia - Pescara

Spezia are playing Pescara at the Serie B of Italy on October 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Piast Gliwice-Lechia Gdansk16:00

Piast Gliwice - Lechia Gdansk

Piast Gliwice are playing Lechia Gdansk at the Ekstraklasa of Poland on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Jagiellonia-Pogon Szczecin18:30

Jagiellonia - Pogon Szczecin

Jagiellonia are playing Pogon Szczecin at the Ekstraklasa of Poland on October 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Voluntari-Concordia Chiajna15:00

Voluntari - Concordia Chiajna

Voluntari are playing Concordia Chiajna at the Liga 1 of Romania on October 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Cluj-CSMS Iasi18:00

Cluj - CSMS Iasi

Cluj are playing CSMS Iasi at the Liga 1 of Romania on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Cukaricki-Vojvodina15:30

Cukaricki - Vojvodina

Cukaricki are playing Vojvodina at the Super Liga of Serbia on October 19. The match will kick off 15:30 UTC.

Elche-Malaga19:00

Elche - Malaga

Elche are playing Malaga at the Segunda Division of Spain on October 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Norrby-Orgryte17:00

Norrby - Orgryte

Norrby are playing Orgryte at the Superettan of Sweden on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Galatasaray-Bursaspor17:30

Galatasaray - Bursaspor

Galatasaray are playing Bursaspor at the Super Lig of Turkey on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Denizlispor-Afjet Afyonspor16:00

Denizlispor - Afjet Afyonspor

Denizlispor are playing Afjet Afyonspor at the 1. Lig of Turkey on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Shakhtar D-Desna16:00

Shakhtar D - Desna

Shakhtar D are playing Desna at the Premier League of Ukraine on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Kashiwa Reysol-Nagoya Grampus Eight10:30

Kashiwa Reysol - Nagoya Grampus Eight

Kashiwa Reysol are playing Nagoya Grampus Eight at the J-League of Japan on October 19. The match will kick off 10:30 UTC.

Shimizu S-Pulse-Sanfrecce Hiroshima05:00

Shimizu S-Pulse - Sanfrecce Hiroshima

Shimizu S-Pulse are playing Sanfrecce Hiroshima at the J-League of Japan on October 20. The match will kick off 05:00 UTC.

Vegalta Sendai-Sagan Tosu05:00

Vegalta Sendai - Sagan Tosu

Vegalta Sendai are playing Sagan Tosu at the J-League of Japan on October 20. The match will kick off 05:00 UTC.

Gamba Osaka-Yokohama F. Marinos06:00

Gamba Osaka - Yokohama F. Marinos

Gamba Osaka are playing Yokohama F. Marinos at the J-League of Japan on October 20. The match will kick off 06:00 UTC.

Shonan Bellmare-Consadole Sapporo07:00

Shonan Bellmare - Consadole Sapporo

Shonan Bellmare are playing Consadole Sapporo at the J-League of Japan on October 20. The match will kick off 07:00 UTC.

Urawa Red Diamonds-Kashima Antlers07:00

Urawa Red Diamonds - Kashima Antlers

Urawa Red Diamonds are playing Kashima Antlers at the J-League of Japan on October 20. The match will kick off 07:00 UTC.

Atlas-Veracruz02:00

Atlas - Veracruz

Atlas are playing Veracruz at the Apertura of Mexico on October 20. The match will kick off 02:00 UTC.

Defensa y Justicia-Talleres Cordoba22:00

Defensa y Justicia - Talleres Cordoba

Defensa y Justicia are playing Talleres Cordoba at the Primera Division of Argentina on October 19. The match will kick off 22:00 UTC.

Velez Sarsfield-Gimnasia La Plata22:00

Velez Sarsfield - Gimnasia La Plata

Velez Sarsfield are playing Gimnasia La Plata at the Primera Division of Argentina on October 19. The match will kick off 22:00 UTC.

Colon-River Plate00:15

Colon - River Plate

Colon are playing River Plate at the Primera Division of Argentina on October 20. The match will kick off 00:15 UTC.

Union Espanola-Deportes Temuco23:00

Union Espanola - Deportes Temuco

Union Espanola are playing Deportes Temuco at the Primera Division of Chile on October 19. The match will kick off 23:00 UTC.

El Nacional-Universidad Catolica Quito00:15

El Nacional - Universidad Catolica Quito

El Nacional are playing Universidad Catolica Quito at the Serie A, Segunda Etapa of Ecuador on October 20. The match will kick off 00:15 UTC.

3 de Febrero-Deportivo Capiata22:30

3 de Febrero - Deportivo Capiata

3 de Febrero are playing Deportivo Capiata at the Clausura of Paraguay on October 19. The match will kick off 22:30 UTC.

Sport Huancayo-Inti Gas Ayacucho01:00

Sport Huancayo - Inti Gas Ayacucho

Sport Huancayo are playing Inti Gas Ayacucho at the Primera Division, Clausura of Peru on October 20. The match will kick off 01:00 UTC.

Erebuni-Alashkert-211:00

Erebuni - Alashkert-2

Erebuni are playing Alashkert-2 at the First division of Armenia on October 19. The match will kick off 11:00 UTC.

FC Wels-Bad Gleichenberg17:00

FC Wels - Bad Gleichenberg

FC Wels are playing Bad Gleichenberg at the Regionalliga, Mitte of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Union Volkermarkt-Lendorf17:00

Union Volkermarkt - Lendorf

Union Volkermarkt are playing Lendorf at the Regionalliga, Mitte of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Volkermarkt-Gleisdorf17:00

Volkermarkt - Gleisdorf

Volkermarkt are playing Gleisdorf at the Regionalliga, Mitte of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Wolfsberger AC-2-Grazer AK17:00

Wolfsberger AC-2 - Grazer AK

Wolfsberger AC-2 are playing Grazer AK at the Regionalliga, Mitte of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Bischofshofen-Anif-Salzburg-217:00

Bischofshofen - Anif-Salzburg-2

Bischofshofen are playing Anif-Salzburg-2 at the Regionalliga, West of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Grodig-Pinzgau Saalfelden17:00

Grodig - Pinzgau Saalfelden

Grodig are playing Pinzgau Saalfelden at the Regionalliga, West of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Schwaz-Kufstein17:00

Schwaz - Kufstein

Schwaz are playing Kufstein at the Regionalliga, West of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Seekirchen-Altach-217:00

Seekirchen - Altach-2

Seekirchen are playing Altach-2 at the Regionalliga, West of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Wals-Grunau-St. Johann17:00

Wals-Grunau - St. Johann

Wals-Grunau are playing St. Johann at the Regionalliga, West of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Bruck-Leitha-Leobendorf17:00

Bruck-Leitha - Leobendorf

Bruck-Leitha are playing Leobendorf at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Neusiedl-Traiskirchen17:00

Neusiedl - Traiskirchen

Neusiedl are playing Traiskirchen at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

St. Polten-2-Admira-217:00

St. Polten-2 - Admira-2

St. Polten-2 are playing Admira-2 at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Ebreichsdorf-Parndorf17:30

Ebreichsdorf - Parndorf

Ebreichsdorf are playing Parndorf at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Mannsdorf-Wiener SK17:30

Mannsdorf - Wiener SK

Mannsdorf are playing Wiener SK at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Schwechat-Stadlau17:30

Schwechat - Stadlau

Schwechat are playing Stadlau at the Regionalliga, Ost of Austria on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Vitebsk-Dnepr Mogilev16:00

Vitebsk - Dnepr Mogilev

Vitebsk are playing Dnepr Mogilev at the Premier League of Belarus on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Westerlo-Oud-Heverlee18:30

Westerlo - Oud-Heverlee

Westerlo are playing Oud-Heverlee at the First Division B, Opening of Belgium on October 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Antwerp U-21-Cercle Brugge U-2117:30

Antwerp U-21 - Cercle Brugge U-21

Antwerp U-21 are playing Cercle Brugge U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Genk U-21-Sint-Truiden U-2117:30

Genk U-21 - Sint-Truiden U-21

Genk U-21 are playing Sint-Truiden U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Club Brugge U-21-Standard U-2118:30

Club Brugge U-21 - Standard U-21

Club Brugge U-21 are playing Standard U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Standard W-Genk W18:00

Standard W - Genk W

Standard W are playing Genk W at the Super League - Women of Belgium on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Oud-Heverlee W-Anderlecht W18:30

Oud-Heverlee W - Anderlecht W

Oud-Heverlee W are playing Anderlecht W at the Super League - Women of Belgium on October 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Othellos-Ethnikos Achnas16:00

Othellos - Ethnikos Achnas

Othellos are playing Ethnikos Achnas at the 2. Division of Cyprus on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Budejovice-Hradec Kralove16:00

Budejovice - Hradec Kralove

Budejovice are playing Hradec Kralove at the FNL of Czech Republic on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Usti nad Labem-Taborsko16:00

Usti nad Labem - Taborsko

Usti nad Labem are playing Taborsko at the FNL of Czech Republic on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Znojmo-Pardubice16:00

Znojmo - Pardubice

Znojmo are playing Pardubice at the FNL of Czech Republic on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Karvina U-19-Zlin U-1911:00

Karvina U-19 - Zlin U-19

Karvina U-19 are playing Zlin U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on October 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Ostrava U-19-Jihlava U-1911:00

Ostrava U-19 - Jihlava U-19

Ostrava U-19 are playing Jihlava U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on October 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Hanacka-Unichov16:00

Hanacka - Unichov

Hanacka are playing Unichov at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Kolding-Ringkobing17:00

Kolding - Ringkobing

Kolding are playing Ringkobing at the Division 2, Group 1 of Denmark on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Tottenham U-23-Leicester City U-2311:00

Tottenham U-23 - Leicester City U-23

Tottenham U-23 are playing Leicester City U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on October 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Brighton U-23-Blackburn U-2318:00

Brighton U-23 - Blackburn U-23

Brighton U-23 are playing Blackburn U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Fulham U-23-West Brom U-2318:00

Fulham U-23 - West Brom U-23

Fulham U-23 are playing West Brom U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Manchester Utd U-23-Sunderland U-2318:00

Manchester Utd U-23 - Sunderland U-23

Manchester Utd U-23 are playing Sunderland U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Middlesbrough U-23-Reading U-2318:00

Middlesbrough U-23 - Reading U-23

Middlesbrough U-23 are playing Reading U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Southampton U-23-Wolves U-2318:00

Southampton U-23 - Wolves U-23

Southampton U-23 are playing Wolves U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Barnsley U-23-Leeds U-2313:00

Barnsley U-23 - Leeds U-23

Barnsley U-23 are playing Leeds U-23 at the Professional Depelopment League of England on October 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Watford U-23-Bristol City U-2314:00

Watford U-23 - Bristol City U-23

Watford U-23 are playing Bristol City U-23 at the Professional Depelopment League of England on October 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Chambly-Lyon Duchere18:00

Chambly - Lyon Duchere

Chambly are playing Lyon Duchere at the National 1 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Dunkerque-Drancy18:00

Dunkerque - Drancy

Dunkerque are playing Drancy at the National 1 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

LEntente SSG-Concarneau18:00

LEntente SSG - Concarneau

LEntente SSG are playing Concarneau at the National 1 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Le Mans-Bourg-Peronnas18:00

Le Mans - Bourg-Peronnas

Le Mans are playing Bourg-Peronnas at the National 1 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Marignane Gignac-Cholet18:00

Marignane Gignac - Cholet

Marignane Gignac are playing Cholet at the National 1 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Pau-Boulogne18:00

Pau - Boulogne

Pau are playing Boulogne at the National 1 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Tours-Rodez Aveyron18:00

Tours - Rodez Aveyron

Tours are playing Rodez Aveyron at the National 1 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Villefranche-Quevilly18:00

Villefranche - Quevilly

Villefranche are playing Quevilly at the National 1 of France on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Chikhura-Dila Gori11:30

Chikhura - Dila Gori

Chikhura are playing Dila Gori at the Erovnuli Liga of Georgia on October 19. The match will kick off 11:30 UTC.

Lubeck-Werder-217:30

Lubeck - Werder-2

Lubeck are playing Werder-2 at the Regionalliga Nord of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

FSV Frankfurt-Hoffenheim-217:00

FSV Frankfurt - Hoffenheim-2

FSV Frankfurt are playing Hoffenheim-2 at the Regionalliga Sudwest of Germany on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Pirmasens-Kickers Offenbach17:30

Pirmasens - Kickers Offenbach

Pirmasens are playing Kickers Offenbach at the Regionalliga Sudwest of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Borussia M-2-Bonner SC17:30

Borussia M-2 - Bonner SC

Borussia M-2 are playing Bonner SC at the Regionalliga West of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Rodinghausen-Wuppertaler17:30

Rodinghausen - Wuppertaler

Rodinghausen are playing Wuppertaler at the Regionalliga West of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Viktoria Koln-SV Lippstadt17:30

Viktoria Koln - SV Lippstadt

Viktoria Koln are playing SV Lippstadt at the Regionalliga West of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Augsburg-2-Garching17:00

Augsburg-2 - Garching

Augsburg-2 are playing Garching at the Regionalliga Bayern of Germany on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Buchbach-Bayreuth17:00

Buchbach - Bayreuth

Buchbach are playing Bayreuth at the Regionalliga Bayern of Germany on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Greuther Furth-2-Bayern-217:00

Greuther Furth-2 - Bayern-2

Greuther Furth-2 are playing Bayern-2 at the Regionalliga Bayern of Germany on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Memmingen-Illertissen17:30

Memmingen - Illertissen

Memmingen are playing Illertissen at the Regionalliga Bayern of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Viktoria Berlin-Erfurt17:00

Viktoria Berlin - Erfurt

Viktoria Berlin are playing Erfurt at the Regionalliga Nordost of Germany on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Karlsruher U-19-Hoffenheim U-1916:30

Karlsruher U-19 - Hoffenheim U-19

Karlsruher U-19 are playing Hoffenheim U-19 at the U-19 Bundesliga, Sud-Sudwest of Germany on October 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Eltersdorf-Bayern Hof17:00

Eltersdorf - Bayern Hof

Eltersdorf are playing Bayern Hof at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Bad Vilbel-Ederbergland17:30

Bad Vilbel - Ederbergland

Bad Vilbel are playing Ederbergland at the Oberliga, Hessen of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Baunatal-Lohfelden17:30

Baunatal - Lohfelden

Baunatal are playing Lohfelden at the Oberliga, Hessen of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Concordia Hamburg-Barmbek-Uhlenhorst17:00

Concordia Hamburg - Barmbek-Uhlenhorst

Concordia Hamburg are playing Barmbek-Uhlenhorst at the Oberliga, Hamburg of Germany on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Osdorf-Curslack Neuengamme17:30

Osdorf - Curslack Neuengamme

Osdorf are playing Curslack Neuengamme at the Oberliga, Hamburg of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Victoria Hamburg-Rugenbergen17:30

Victoria Hamburg - Rugenbergen

Victoria Hamburg are playing Rugenbergen at the Oberliga, Hamburg of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Suderelbe-Sasel18:00

Suderelbe - Sasel

Suderelbe are playing Sasel at the Oberliga, Hamburg of Germany on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Nottingen-Germania Friedrichstal17:00

Nottingen - Germania Friedrichstal

Nottingen are playing Germania Friedrichstal at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Brinkumer SV-Leher TS17:00

Brinkumer SV - Leher TS

Brinkumer SV are playing Leher TS at the Oberliga, Bremen of Germany on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Habenhauser FV-Hastedt17:30

Habenhauser FV - Hastedt

Habenhauser FV are playing Hastedt at the Oberliga, Bremen of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Oberneuland-OSC Bremerhaven17:30

Oberneuland - OSC Bremerhaven

Oberneuland are playing OSC Bremerhaven at the Oberliga, Bremen of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Vatanspor-Schwachhausen17:30

Vatanspor - Schwachhausen

Vatanspor are playing Schwachhausen at the Oberliga, Bremen of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Cloppenburg-Heeslinger SC18:00

Cloppenburg - Heeslinger SC

Cloppenburg are playing Heeslinger SC at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Luckenwalde-Plauen17:30

Luckenwalde - Plauen

Luckenwalde are playing Plauen at the Oberliga, Nordost-Sud of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Union Sandersdorf-Ludwigsfelde18:00

Union Sandersdorf - Ludwigsfelde

Union Sandersdorf are playing Ludwigsfelde at the Oberliga, Nordost-Sud of Germany on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Hammer SpVg-Brunninghausen17:30

Hammer SpVg - Brunninghausen

Hammer SpVg are playing Brunninghausen at the Oberliga, Westfalen of Germany on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Apollon U-20-AEK U-2007:00

Apollon U-20 - AEK U-20

Apollon U-20 are playing AEK U-20 at the U-20 Super League of Greece on October 20. The match will kick off 07:00 UTC.

Bray-Bohemians18:45

Bray - Bohemians

Bray are playing Bohemians at the Premier Division of Ireland on October 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Derry City-Cork City18:45

Derry City - Cork City

Derry City are playing Cork City at the Premier Division of Ireland on October 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Dundalk-Sligo Rovers18:45

Dundalk - Sligo Rovers

Dundalk are playing Sligo Rovers at the Premier Division of Ireland on October 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Limerick-St Patrick's18:45

Limerick - St Patrick's

Limerick are playing St Patrick's at the Premier Division of Ireland on October 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Shamrock-Waterford19:00

Shamrock - Waterford

Shamrock are playing Waterford at the Premier Division of Ireland on October 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Finn Harps-Drogheda18:45

Finn Harps - Drogheda

Finn Harps are playing Drogheda at the Premier Division Playoffs of Ireland on October 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Hapoel Ashkelon-Hapoel Afula12:00

Hapoel Ashkelon - Hapoel Afula

Hapoel Ashkelon are playing Hapoel Afula at the Liga Leumit of Israel on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Hapoel Iksal-Sektzia Nes Tziona12:00

Hapoel Iksal - Sektzia Nes Tziona

Hapoel Iksal are playing Sektzia Nes Tziona at the Liga Leumit of Israel on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Hapoel Katamon-Hapoel Bnei Lod12:00

Hapoel Katamon - Hapoel Bnei Lod

Hapoel Katamon are playing Hapoel Bnei Lod at the Liga Leumit of Israel on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Hapoel Ramat Gan-Maccabi Ahi Nazareth12:00

Hapoel Ramat Gan - Maccabi Ahi Nazareth

Hapoel Ramat Gan are playing Maccabi Ahi Nazareth at the Liga Leumit of Israel on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Hapoel Ramat HaSharon-Hapoel Marmorek12:00

Hapoel Ramat HaSharon - Hapoel Marmorek

Hapoel Ramat HaSharon are playing Hapoel Marmorek at the Liga Leumit of Israel on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Roma U-19-Palermo U-1913:00

Roma U-19 - Palermo U-19

Roma U-19 are playing Palermo U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on October 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Juventus U-19-Chievo U-1917:00

Juventus U-19 - Chievo U-19

Juventus U-19 are playing Chievo U-19 at the Campionato Nacionale Primavera 1 of Italy on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Rigas FS-Valmiera16:00

Rigas FS - Valmiera

Rigas FS are playing Valmiera at the Virsliga of Latvia on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Senglea Athletic-Gzira United16:00

Senglea Athletic - Gzira United

Senglea Athletic are playing Gzira United at the Premier Division of Malta on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Qormi FC-St. Andrews18:15

Qormi FC - St. Andrews

Qormi FC are playing St. Andrews at the Premier Division of Malta on October 19. The match will kick off 18:15 UTC.

Santa Lucia-San Gwann17:00

Santa Lucia - San Gwann

Santa Lucia are playing San Gwann at the Division 1 of Malta on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Swieqi United-Zebbug Rangers17:00

Swieqi United - Zebbug Rangers

Swieqi United are playing Zebbug Rangers at the Division 1 of Malta on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Ajax-2-RKC18:00

Ajax-2 - RKC

Ajax-2 are playing RKC at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Almere City FC-Go Ahead Eagles18:00

Almere City FC - Go Ahead Eagles

Almere City FC are playing Go Ahead Eagles at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Cambuur Leeuwarden-Helmond Sport18:00

Cambuur Leeuwarden - Helmond Sport

Cambuur Leeuwarden are playing Helmond Sport at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Dordrecht 90-AZ-218:00

Dordrecht 90 - AZ-2

Dordrecht 90 are playing AZ-2 at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Eindhoven-Volendam18:00

Eindhoven - Volendam

Eindhoven are playing Volendam at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

FC Oss-Den Bosch18:00

FC Oss - Den Bosch

FC Oss are playing Den Bosch at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

MVV Maastricht-PSV-218:00

MVV Maastricht - PSV-2

MVV Maastricht are playing PSV-2 at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Roda-Sparta Rotterdam18:00

Roda - Sparta Rotterdam

Roda are playing Sparta Rotterdam at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Telstar-NEC18:00

Telstar - NEC

Telstar are playing NEC at the Eerste Divisie of Netherlands on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

ADO Den Haag W-VV Alkmaar W17:30

ADO Den Haag W - VV Alkmaar W

ADO Den Haag W are playing VV Alkmaar W at the Eredivisie - Women of Netherlands on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

PSV W-Achilles 29 W17:30

PSV W - Achilles 29 W

PSV W are playing Achilles 29 W at the Eredivisie - Women of Netherlands on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Twente W-Heerenveen W17:30

Twente W - Heerenveen W

Twente W are playing Heerenveen W at the Eredivisie - Women of Netherlands on October 19. The match will kick off 17:30 UTC.

Newry City-Institute FC19:00

Newry City - Institute FC

Newry City are playing Institute FC at the Premiership of Northern Ireland on October 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Garbarnia-Nieciecza16:00

Garbarnia - Nieciecza

Garbarnia are playing Nieciecza at the I Liga of Poland on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Sandecja Nowy Sacz-Wigry S17:10

Sandecja Nowy Sacz - Wigry S

Sandecja Nowy Sacz are playing Wigry S at the I Liga of Poland on October 19. The match will kick off 17:10 UTC.

Stal Mielec-Katowice18:45

Stal Mielec - Katowice

Stal Mielec are playing Katowice at the I Liga of Poland on October 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Lech U-192 - 0Ruch Chorzow U-1941'

Lech U-19 - Ruch Chorzow U-19

Lech U-19 are playing Ruch Chorzow U-19 at the Central Youth League of Poland on October 19. The match kicked off 09:00 UTC. It's the first half and Lech U-19 is winning 2-0.

Legia U-19-Jagiellonia U-1911:00

Legia U-19 - Jagiellonia U-19

Legia U-19 are playing Jagiellonia U-19 at the Central Youth League of Poland on October 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Vila Real-Porto19:15

Vila Real - Porto

Vila Real are playing Porto at the Taca de Portugal of Portugal on October 19. The match will kick off 19:15 UTC.

Anzhi-D0 - 1CSKA-D83'

Anzhi-D - CSKA-D

Anzhi-D are playing CSKA-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 19. The match kicked off 08:00 UTC. It's the second half and CSKA-D is winning 0-1.

Lokomotiv-D0 - 1Rostov-D41'

Lokomotiv-D - Rostov-D

Lokomotiv-D are playing Rostov-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 19. The match kicked off 09:00 UTC. It's the first half and Rostov-D is winning 0-1.

Ufa-D0 - 1Rubin-D40'

Ufa-D - Rubin-D

Ufa-D are playing Rubin-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 19. The match kicked off 09:00 UTC. It's the first half and Rubin-D is winning 0-1.

Orenburg-D-Yenisey-D11:00

Orenburg-D - Yenisey-D

Orenburg-D are playing Yenisey-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Spartak-D-Arsenal-D11:00

Spartak-D - Arsenal-D

Spartak-D are playing Arsenal-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Ural-D-Kr. Sovetov-D05:00

Ural-D - Kr. Sovetov-D

Ural-D are playing Kr. Sovetov-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on October 20. The match will kick off 05:00 UTC.

Luki-Energia-Tekstilshik15:00

Luki-Energia - Tekstilshik

Luki-Energia are playing Tekstilshik at the PFL, Zapad of Russia on October 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Lokomotiva Kosice-Liptovsky Mikulas12:30

Lokomotiva Kosice - Liptovsky Mikulas

Lokomotiva Kosice are playing Liptovsky Mikulas at the 2. liga of Slovakia on October 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Samorin-Inter Bratislava12:30

Samorin - Inter Bratislava

Samorin are playing Inter Bratislava at the 2. liga of Slovakia on October 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Winterthur-Vaduz18:00

Winterthur - Vaduz

Winterthur are playing Vaduz at the Challenge League of Switzerland on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Galatasaray U-21-Bursaspor U-2110:00

Galatasaray U-21 - Bursaspor U-21

Galatasaray U-21 are playing Bursaspor U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on October 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Altinordu U-21-Eskisehirspor U-2110:00

Altinordu U-21 - Eskisehirspor U-21

Altinordu U-21 are playing Eskisehirspor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on October 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Denizlispor U-21-Afyonspor U-2112:00

Denizlispor U-21 - Afyonspor U-21

Denizlispor U-21 are playing Afyonspor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Norway U-17 W0 - 0Israel U-17 W10'

Norway U-17 W - Israel U-17 W

Norway U-17 W are playing Israel U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 19. The match kicked off 09:30 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Croatia U-17 W-Russia U-17 W12:00

Croatia U-17 W - Russia U-17 W

Croatia U-17 W are playing Russia U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Mykolaiv-FC Sumy15:00

Mykolaiv - FC Sumy

Mykolaiv are playing FC Sumy at the Persha Liga of Ukraine on October 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Vorskla U-21-Dynamo K U-2110:00

Vorskla U-21 - Dynamo K U-21

Vorskla U-21 are playing Dynamo K U-21 at the Youth League of Ukraine on October 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Mariupol U-21-Zorya U-2111:00

Mariupol U-21 - Zorya U-21

Mariupol U-21 are playing Zorya U-21 at the Youth League of Ukraine on October 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Shakhtar U-21-Desna U-2111:00

Shakhtar U-21 - Desna U-21

Shakhtar U-21 are playing Desna U-21 at the Youth League of Ukraine on October 19. The match will kick off 11:00 UTC.

Barry Town-Llanelli18:45

Barry Town - Llanelli

Barry Town are playing Llanelli at the Premier League of Wales on October 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Caernarfon-Newtown18:45

Caernarfon - Newtown

Caernarfon are playing Newtown at the Premier League of Wales on October 19. The match will kick off 18:45 UTC.

Guangzou R-F U-19-HK Warriors06:30

Guangzou R-F U-19 - HK Warriors

Guangzou R-F U-19 are playing HK Warriors at the Premier League of Hong Kong on October 20. The match will kick off 06:30 UTC.

Southern District-Eastern06:30

Southern District - Eastern

Southern District are playing Eastern at the Premier League of Hong Kong on October 20. The match will kick off 06:30 UTC.

Borneo1 - 1PSM Makassar52'

Borneo - PSM Makassar

Borneo are playing PSM Makassar at the Liga 1 of Indonesia on October 19. The match kicked off 08:30 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Mitra Kukar0 - 1Bhayangkara53'

Mitra Kukar - Bhayangkara

Mitra Kukar are playing Bhayangkara at the Liga 1 of Indonesia on October 19. The match kicked off 08:30 UTC. It's the second half and Bhayangkara is winning 0-1.

Barito Putera-Perseru Serui11:30

Barito Putera - Perseru Serui

Barito Putera are playing Perseru Serui at the Liga 1 of Indonesia on October 19. The match will kick off 11:30 UTC.

Gostaresh Folad-Naft Masjed Soleyman12:00

Gostaresh Folad - Naft Masjed Soleyman

Gostaresh Folad are playing Naft Masjed Soleyman at the Gulf Pro League of Iran on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Saipa-Esteghlal12:00

Saipa - Esteghlal

Saipa are playing Esteghlal at the Gulf Pro League of Iran on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Sepidrood Rasht-Zob Ahan12:30

Sepidrood Rasht - Zob Ahan

Sepidrood Rasht are playing Zob Ahan at the Gulf Pro League of Iran on October 19. The match will kick off 12:30 UTC.

Sepahan-Nassaji Mazandaran13:15

Sepahan - Nassaji Mazandaran

Sepahan are playing Nassaji Mazandaran at the Gulf Pro League of Iran on October 19. The match will kick off 13:15 UTC.

Esteghlal Khuzestan-Pars Jonoubi Jam13:30

Esteghlal Khuzestan - Pars Jonoubi Jam

Esteghlal Khuzestan are playing Pars Jonoubi Jam at the Gulf Pro League of Iran on October 19. The match will kick off 13:30 UTC.

PersepolisPaykanPostponedPst

Persepolis - Paykan

Persepolis are playing Paykan at the Gulf Pro League of Iran on October 19.

Zweigen Kanazawa-Ehime FC10:00

Zweigen Kanazawa - Ehime FC

Zweigen Kanazawa are playing Ehime FC at the J-League 2 of Japan on October 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Kyoto Purple Sanga-Albirex Niigata06:00

Kyoto Purple Sanga - Albirex Niigata

Kyoto Purple Sanga are playing Albirex Niigata at the J-League 2 of Japan on October 20. The match will kick off 06:00 UTC.

Al Ahly-Al-Weehdat14:00

Al Ahly - Al-Weehdat

Al Ahly are playing Al-Weehdat at the League 1 of Jordan on October 19. The match will kick off 14:00 UTC.

Al-Hussein-Shabab Alordon16:30

Al-Hussein - Shabab Alordon

Al-Hussein are playing Shabab Alordon at the League 1 of Jordan on October 19. The match will kick off 16:30 UTC.

Kairat-2-Ekibastuz10:00

Kairat-2 - Ekibastuz

Kairat-2 are playing Ekibastuz at the 1 Division of Kazakhstan on October 19. The match will kick off 10:00 UTC.

Daegu FC-Jeonnam Dragons05:00

Daegu FC - Jeonnam Dragons

Daegu FC are playing Jeonnam Dragons at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match will kick off 05:00 UTC.

Gyeongnam FC-Sangju Sangmu05:00

Gyeongnam FC - Sangju Sangmu

Gyeongnam FC are playing Sangju Sangmu at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match will kick off 05:00 UTC.

Jeju United-FC Seoul05:00

Jeju United - FC Seoul

Jeju United are playing FC Seoul at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match will kick off 05:00 UTC.

Jeonbuk Motors-Incheon United05:00

Jeonbuk Motors - Incheon United

Jeonbuk Motors are playing Incheon United at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match will kick off 05:00 UTC.

Suwon Bluewings-Pohang Steelers05:00

Suwon Bluewings - Pohang Steelers

Suwon Bluewings are playing Pohang Steelers at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match will kick off 05:00 UTC.

Ulsan-Gangwon FC05:00

Ulsan - Gangwon FC

Ulsan are playing Gangwon FC at the K-League 1 of Korea Rep. on October 20. The match will kick off 05:00 UTC.

Racing Beirut-Al Ansar Beirut13:00

Racing Beirut - Al Ansar Beirut

Racing Beirut are playing Al Ansar Beirut at the Premier League of Lebanon on October 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Al-Oruba-Mjees12:50

Al-Oruba - Mjees

Al-Oruba are playing Mjees at the Premier League of Oman on October 19. The match will kick off 12:50 UTC.

Muscat-Al Nasr Salalah13:00

Muscat - Al Nasr Salalah

Muscat are playing Al Nasr Salalah at the Premier League of Oman on October 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Saham-Al Suwaiq13:00

Saham - Al Suwaiq

Saham are playing Al Suwaiq at the Premier League of Oman on October 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Dhufar-Al-Nahda13:15

Dhufar - Al-Nahda

Dhufar are playing Al-Nahda at the Premier League of Oman on October 19. The match will kick off 13:15 UTC.

Oman FC-Rustaq16:00

Oman FC - Rustaq

Oman FC are playing Rustaq at the Premier League of Oman on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Sohar-Alshabab16:00

Sohar - Alshabab

Sohar are playing Alshabab at the Premier League of Oman on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

Mirbat SC-Sur16:15

Mirbat SC - Sur

Mirbat SC are playing Sur at the Premier League of Oman on October 19. The match will kick off 16:15 UTC.

Al Baten-Al Nasr Riyadh15:10

Al Baten - Al Nasr Riyadh

Al Baten are playing Al Nasr Riyadh at the Pro League of Saudi Arabia on October 19. The match will kick off 15:10 UTC.

Al Faysaly Al Majmaah-Al Taawon15:10

Al Faysaly Al Majmaah - Al Taawon

Al Faysaly Al Majmaah are playing Al Taawon at the Pro League of Saudi Arabia on October 19. The match will kick off 15:10 UTC.

Al Raed Buraidah-Al Fateh15:15

Al Raed Buraidah - Al Fateh

Al Raed Buraidah are playing Al Fateh at the Pro League of Saudi Arabia on October 19. The match will kick off 15:15 UTC.

Al Ittihad Jeddah-Ohod17:00

Al Ittihad Jeddah - Ohod

Al Ittihad Jeddah are playing Ohod at the Pro League of Saudi Arabia on October 19. The match will kick off 17:00 UTC.

Al Sahel-Jabala12:00

Al Sahel - Jabala

Al Sahel are playing Jabala at the Premier League of Syria on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Herafio Aleppo-Ittihad12:00

Herafio Aleppo - Ittihad

Herafio Aleppo are playing Ittihad at the Premier League of Syria on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Hottin-Majd12:00

Hottin - Majd

Hottin are playing Majd at the Premier League of Syria on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Shorta-Nawaeir12:00

Shorta - Nawaeir

Shorta are playing Nawaeir at the Premier League of Syria on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Taliya-Karama12:00

Taliya - Karama

Taliya are playing Karama at the Premier League of Syria on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Wathbah-Teshrin12:00

Wathbah - Teshrin

Wathbah are playing Teshrin at the Premier League of Syria on October 19. The match will kick off 12:00 UTC.

Dibba Al Fujairah-Al Shabab Dubai13:00

Dibba Al Fujairah - Al Shabab Dubai

Dibba Al Fujairah are playing Al Shabab Dubai at the Premier League of Uae on October 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Banni Yas-Emirates13:05

Banni Yas - Emirates

Banni Yas are playing Emirates at the Premier League of Uae on October 19. The match will kick off 13:05 UTC.

Al Wasl Dubai-Al Nasr15:45

Al Wasl Dubai - Al Nasr

Al Wasl Dubai are playing Al Nasr at the Premier League of Uae on October 19. The match will kick off 15:45 UTC.

Ittihad Kalba-Al Fujairah15:45

Ittihad Kalba - Al Fujairah

Ittihad Kalba are playing Al Fujairah at the Premier League of Uae on October 19. The match will kick off 15:45 UTC.

Neftchi Fargona-Qizilqum13:00

Neftchi Fargona - Qizilqum

Neftchi Fargona are playing Qizilqum at the PFL, Relegation Round of Uzbekistan on October 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Olmaliq FK-Nasaf Qarshi13:00

Olmaliq FK - Nasaf Qarshi

Olmaliq FK are playing Nasaf Qarshi at the PFL, Relegation Round of Uzbekistan on October 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Sodgiana-Kokand-191213:00

Sodgiana - Kokand-1912

Sodgiana are playing Kokand-1912 at the PFL, Relegation Round of Uzbekistan on October 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Hussein Dey-CR Belouizdad16:00

Hussein Dey - CR Belouizdad

Hussein Dey are playing CR Belouizdad at the Ligue 1 of Algeria on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

MC Oran-JS Kabylie16:45

MC Oran - JS Kabylie

MC Oran are playing JS Kabylie at the Ligue 1 of Algeria on October 19. The match will kick off 16:45 UTC.

USM Bel Abbes-USM Alger16:45

USM Bel Abbes - USM Alger

USM Bel Abbes are playing USM Alger at the Ligue 1 of Algeria on October 19. The match will kick off 16:45 UTC.

JS Saoura-Paradou18:00

JS Saoura - Paradou

JS Saoura are playing Paradou at the Ligue 1 of Algeria on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

USM El Harrach-ASO Chlef14:00

USM El Harrach - ASO Chlef

USM El Harrach are playing ASO Chlef at the Ligue 2 of Algeria on October 19. The match will kick off 14:00 UTC.

RC Relizane-ES Kouba15:00

RC Relizane - ES Kouba

RC Relizane are playing ES Kouba at the Ligue 2 of Algeria on October 19. The match will kick off 15:00 UTC.

Skikda-USM Blida15:00

Skikda - USM Blida

Skikda are playing USM Blida at the Ligue 2 of Algeria on October 19. The match will kick off 15:00 UTC.

MC El Eulma-Amal Bou Saada16:45

MC El Eulma - Amal Bou Saada

MC El Eulma are playing Amal Bou Saada at the Ligue 2 of Algeria on October 19. The match will kick off 16:45 UTC.

Smouha-Haras El Hedood13:00

Smouha - Haras El Hedood

Smouha are playing Haras El Hedood at the Premier League of Egypt on October 19. The match will kick off 13:00 UTC.

Ismaily SC-Pyramids16:00

Ismaily SC - Pyramids

Ismaily SC are playing Pyramids at the Premier League of Egypt on October 19. The match will kick off 16:00 UTC.

ENPPI Cairo-Dakhlia19:00

ENPPI Cairo - Dakhlia

ENPPI Cairo are playing Dakhlia at the Premier League of Egypt on October 19. The match will kick off 19:00 UTC.

Honduras Progreso-Vida01:15

Honduras Progreso - Vida

Honduras Progreso are playing Vida at the Apertura of Honduras on October 20. The match will kick off 01:15 UTC.

UAEM Potros-Zacatepec00:00

UAEM Potros - Zacatepec

UAEM Potros are playing Zacatepec at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on October 20. The match will kick off 00:00 UTC.

Atletico San Luis-Cafetaleros01:00

Atletico San Luis - Cafetaleros

Atletico San Luis are playing Cafetaleros at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on October 20. The match will kick off 01:00 UTC.

Tampico Madero-Universidad G02:00

Tampico Madero - Universidad G

Tampico Madero are playing Universidad G at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on October 20. The match will kick off 02:00 UTC.

Venados-Alebrijes Oaxaca02:00

Venados - Alebrijes Oaxaca

Venados are playing Alebrijes Oaxaca at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on October 20. The match will kick off 02:00 UTC.

Arabe Unido-Tauro FC01:00

Arabe Unido - Tauro FC

Arabe Unido are playing Tauro FC at the LFP, Apertura of Panama on October 20. The match will kick off 01:00 UTC.

Almagro-Ferro Carril Oeste18:30

Almagro - Ferro Carril Oeste

Almagro are playing Ferro Carril Oeste at the Primera B Nacional of Argentina on October 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Arsenal S-Deportivo Moron18:30

Arsenal S - Deportivo Moron

Arsenal S are playing Deportivo Moron at the Primera B Nacional of Argentina on October 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Atletico Rafaela-Olimpo00:00

Atletico Rafaela - Olimpo

Atletico Rafaela are playing Olimpo at the Primera B Nacional of Argentina on October 20. The match will kick off 00:00 UTC.

Deportivo Riestra-San Telmo18:00

Deportivo Riestra - San Telmo

Deportivo Riestra are playing San Telmo at the Primera B Metropolitana of Argentina on October 19. The match will kick off 18:00 UTC.

Talleres-Almirante Brown18:30

Talleres - Almirante Brown

Talleres are playing Almirante Brown at the Primera B Metropolitana of Argentina on October 19. The match will kick off 18:30 UTC.

Tristan Suarez-Sacachispas18:30

Tristan Suarez - Sacachispas

Tristan Suarez are playing Sacachispas at the Primera B Metropolitana of Argentina on October 19. The match will kick off 18:30 UTC.

CRB Maceio-Goias22:15

CRB Maceio - Goias

CRB Maceio are playing Goias at the Serie B of Brasil on October 19. The match will kick off 22:15 UTC.

Sao Bento-Criciuma23:30

Sao Bento - Criciuma

Sao Bento are playing Criciuma at the Serie B of Brasil on October 19. The match will kick off 23:30 UTC.

Ponte Preta-Figueirense00:30

Ponte Preta - Figueirense

Ponte Preta are playing Figueirense at the Serie B of Brasil on October 20. The match will kick off 00:30 UTC.

Adelaide United0 - 0Sydney FC45 +2'

Adelaide United - Sydney FC

Adelaide United are playing Sydney FC at the A-League of Australia on October 19. The match kicked off 08:50 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.