Tenerife vs Granada CF Live Score and Live Stream

Kick-off at 18:00 on Friday, December 21
PuertasAntonio Puertas (goal)11'
RodriguezJoao Rodriguez (goal)90'
Goals and Highlights
Mirror
Mirror
Highlights
Spain Segunda Division
1 : 1
FT
Copy
All videos of Tenerife - Granada CF on your website!
Yellow Cards
2
3
Tenerife: Jorge 86', Joao Rodriguez 90'
Granada CF: Quini 21', Adrian Ramos 45', Antonio Puertas 51'
Tenerife
Granada CF
25
Hernandez
4
Camille
5
Jimenez
21
Jorge
23
Camara
18
Montanes
8
Acosta
20
Undabarrena
10
Suso
22
Nano
24
Naranjo
4-4-2
25
Dani
Hernandez
4
Samuel
Camille
5
Benitez Alberto
Jimenez
21
Jorge
23
Raul
Camara
18
Paco
Montanes
8
Bryan
Acosta
20
Iker
Undabarrena
10
Suso
22
Nano
24
Jose
Naranjo

Substitutes
Full Time
Match ends. Tenerife 1, Granada CF 1.
90 '
Joao Rodriguez is shown the yellow card.
90 '
1 - 1
Joao Rodriguez scores for Tenerife.
86 '
Jorge is shown the yellow card.
81 '
Substitution for Tenerife. Shaaban Idd Chilunda replaces Iker Undabarrena
79 '
Substitution for Granada CF. Alberto Martin replaces Nicolas Aguirre
70 '
Substitution for Granada CF. Alejandro Pozo replaces Alvaro Vadillo
65 '
Substitution for Tenerife. Tyronne del Pino replaces Raul Camara
62 '
Substitution for Granada CF. Angel Montoro replaces Antonio Puertas
51 '
Antonio Puertas is shown the yellow card.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 0 : 1
First half ends.
45 '
Adrian Ramos is shown the yellow card.
21 '
Quini is shown the yellow card.
19 '
Substitution for Tenerife. Joao Rodriguez replaces Nano
11 '
0 - 1
Antonio Puertas scores for Granada CF.
Kick-off
First half begins
View All
6
Tenerife have gone 6 consecutive home matches without a defeat.
4
Granada CF have gone 4 consecutive matches without a draw.
4
Granada CF have gone 4 consecutive away matches without a defeat.
Live Match Report

Tenerife played Granada CF at the Segunda Division of Spain on December 21. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1. Tenerife are 17th in the table with 30 points after 29 matches, while Granada CF are 2nd with 57 points in 30 matches.

Antonio Puertas scored the first goal on the 11th minute of the game followed by a goal from Joao Rodriguez, who made the final score 1-1.

ScoreBat was covering Tenerife vs Granada CF in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and video highlights. Spain Segunda Division's live standings are availble and updated in real time. You can watch Tenerife vs Granada CF live stream here on ScoreBat. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We cover all matches of Spain Segunda Division in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/granada-cf-vs-tenerife-live-stream/

Tenerife kicked off the game with Dani Hernandez, Samuel Camille, Alberto Benitez Jimenez, Jorge, Raul Camara who got substituted by Tyronne del Pino on the 65th minute, Paco Montanes, Bryan Acosta, Iker Undabarrena who got substituted by Shaaban Idd Chilunda on the 81st minute, Suso, Nano who got substituted by Joao Rodriguez on the 19th minute and Jose Naranjo as starters, with Angel Galvan, Lucas Aveldano, Hector Hernandez, Carlos Ruiz, Tyronne del Pino, Shaaban Idd Chilunda and Joao Rodriguez on the bench.

Granada CF's starting eleven were Rui Silva, Quini, Jose Antonio Martinez, German Sanchez, Victor Diaz, Nicolas Aguirre who got substituted by Alberto Martin on the 79th minute, Fede San Emeterio, Alvaro Vadillo who got substituted by Alejandro Pozo on the 70th minute, Antonio Puertas who got substituted by Angel Montoro on the 62nd minute, Fede Vico and Adrian Ramos, with Aaron Escandell, Carlos Neva, Alberto Martin, Angel Montoro, Alejandro Pozo, Juancho and Rodri on the bench.

Tenerife have played a draw with Las Palmas and Extremadura in their previous 2 matches, while Granada CF have won Oviedo, Gimnastic and Malaga in their previous 3 matches.

Previous Meetings
February 3rd, 2018 - Segunda Division
September 10th, 2017 - Segunda Division

Tenerife and Granada CF have met twice in their recent history. 1 match ended in a draw while Granada CF won once.

Tenerife have won 5 of their 29 matches in Segunda Division, drawing 15 and having 9 defeats this season. They have scored 24 goals - 0.83 per match, conceding 33 - 1.14 per match. Granada CF have won 16 of their 30 matches in Segunda Division, drawing 9 and having 5 defeats this season. They have scored 37 goals - 1.23 per match, conceding 18 - 0.60 per match.

Referee showed the yellow card 5 times throughout the game. Quini, Adrian Ramos, Antonio Puertas, Jorge and Joao Rodriguez were the ones to receive it.

Goals and video highlights of the match between Tenerife and Granada CF are being added in real time. You can watch the goals by Antonio Puertas and Joao Rodriguez as we are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Tenerife or Granada CF score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Tenerife and Granada CF include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Tenerife vs Granada CF with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of Spain Segunda Division are available whenever we can find a public stream. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
UnterhachingEnergie18:00

Unterhaching - Energie

Unterhaching are playing Energie at the 3. Liga of Germany on March 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Atletico NacionalDeportivo Cali00:30

Atletico Nacional - Deportivo Cali

Atletico Nacional are playing Deportivo Cali at the Apertura of Colombia on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

Independiente FBCDeportivo La Equidad00:30

Independiente FBC - Deportivo La Equidad

Independiente FBC are playing Deportivo La Equidad at the Copa Sudamericana of Conmebol on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

Union Santa FeIndependiente Del Valle00:30

Union Santa Fe - Independiente Del Valle

Union Santa Fe are playing Independiente Del Valle at the Copa Sudamericana of Conmebol on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

MelgarUTC Cajamarca01:00

Melgar - UTC Cajamarca

Melgar are playing UTC Cajamarca at the Primera Division, Apertura of Peru on March 21. The match will kick off 01:00 UTC.

GermanySerbia19:45

Germany - Serbia

Germany are playing Serbia at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on March 20. The match will kick off 19:45 UTC.

WalesTrinidad and Tobago19:45

Wales - Trinidad and Tobago

Wales are playing Trinidad and Tobago at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on March 20. The match will kick off 19:45 UTC.

LyngbySilkeborg18:00

Lyngby - Silkeborg

Lyngby are playing Silkeborg at the Division 1 of Denmark on March 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Hitchin TownCoalville Town19:45

Hitchin Town - Coalville Town

Hitchin Town are playing Coalville Town at the NL Premier, Southern Central of England on March 20. The match will kick off 19:45 UTC.

FrancavillaViterbese13:30

Francavilla - Viterbese

Francavilla are playing Viterbese at the Serie C, Group C of Italy on March 20. The match will kick off 13:30 UTC.

PotenzaSicula Leonzio13:30

Potenza - Sicula Leonzio

Potenza are playing Sicula Leonzio at the Serie C, Group C of Italy on March 20. The match will kick off 13:30 UTC.

Feyenoord-2Heracles Almelo-213:00

Feyenoord-2 - Heracles Almelo-2

Feyenoord-2 are playing Heracles Almelo-2 at the Reserve League, Championship Round of Netherlands on March 20. The match will kick off 13:00 UTC.

CE EuropaAsco19:30

CE Europa - Asco

CE Europa are playing Asco at the Tercera Division, Group 5 of Spain on March 20. The match will kick off 19:30 UTC.

CastelldefelsReus Deportiu-219:30

Castelldefels - Reus Deportiu-2

Castelldefels are playing Reus Deportiu-2 at the Tercera Division, Group 5 of Spain on March 20. The match will kick off 19:30 UTC.

Cerdanyola del VallesHospitalet19:30

Cerdanyola del Valles - Hospitalet

Cerdanyola del Valles are playing Hospitalet at the Tercera Division, Group 5 of Spain on March 20. The match will kick off 19:30 UTC.

FigueresGranollers19:30

Figueres - Granollers

Figueres are playing Granollers at the Tercera Division, Group 5 of Spain on March 20. The match will kick off 19:30 UTC.

HortaPobla Mafumet19:30

Horta - Pobla Mafumet

Horta are playing Pobla Mafumet at the Tercera Division, Group 5 of Spain on March 20. The match will kick off 19:30 UTC.

MartinencGrama19:30

Martinenc - Grama

Martinenc are playing Grama at the Tercera Division, Group 5 of Spain on March 20. The match will kick off 19:30 UTC.

PratLlagostera19:30

Prat - Llagostera

Prat are playing Llagostera at the Tercera Division, Group 5 of Spain on March 20. The match will kick off 19:30 UTC.

San CristobalTerrassa19:30

San Cristobal - Terrassa

San Cristobal are playing Terrassa at the Tercera Division, Group 5 of Spain on March 20. The match will kick off 19:30 UTC.

VilafrancaSantfeliuenc19:30

Vilafranca - Santfeliuenc

Vilafranca are playing Santfeliuenc at the Tercera Division, Group 5 of Spain on March 20. The match will kick off 19:30 UTC.

EDMF ChurraLorca Deportiva20:00

EDMF Churra - Lorca Deportiva

EDMF Churra are playing Lorca Deportiva at the Tercera Division, Group 13 of Spain on March 20. The match will kick off 20:00 UTC.

Atletico IbanesFC Guadalajara15:30

Atletico Ibanes - FC Guadalajara

Atletico Ibanes are playing FC Guadalajara at the Tercera Division, Group 18 of Spain on March 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Romania U-17Austria U-1709:00

Romania U-17 - Austria U-17

Romania U-17 are playing Austria U-17 at the Elite Round, Group Stage of Uefa Under-17 Championship on March 20. The match will kick off 09:00 UTC.

Germany U-17Belarus U-1711:00

Germany U-17 - Belarus U-17

Germany U-17 are playing Belarus U-17 at the Elite Round, Group Stage of Uefa Under-17 Championship on March 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Italy U-17Turkey U-1712:00

Italy U-17 - Turkey U-17

Italy U-17 are playing Turkey U-17 at the Elite Round, Group Stage of Uefa Under-17 Championship on March 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Poland U-17Russia U-1713:00

Poland U-17 - Russia U-17

Poland U-17 are playing Russia U-17 at the Elite Round, Group Stage of Uefa Under-17 Championship on March 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Israel U-17Czech Republic U-1715:00

Israel U-17 - Czech Republic U-17

Israel U-17 are playing Czech Republic U-17 at the Elite Round, Group Stage of Uefa Under-17 Championship on March 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Iceland U-17Slovenia U-1715:45

Iceland U-17 - Slovenia U-17

Iceland U-17 are playing Slovenia U-17 at the Elite Round, Group Stage of Uefa Under-17 Championship on March 20. The match will kick off 15:45 UTC.

Netherlands U-17Northern Ireland U-1718:00

Netherlands U-17 - Northern Ireland U-17

Netherlands U-17 are playing Northern Ireland U-17 at the Elite Round, Group Stage of Uefa Under-17 Championship on March 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Portugal U-17Scotland U-1718:00

Portugal U-17 - Scotland U-17

Portugal U-17 are playing Scotland U-17 at the Elite Round, Group Stage of Uefa Under-17 Championship on March 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Germany U-17 WScotland U-17 W13:00

Germany U-17 W - Scotland U-17 W

Germany U-17 W are playing Scotland U-17 W at the Elite Round - Women of Uefa Under-17 Championship on March 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Ireland U-17 WNorway U-17 W17:30

Ireland U-17 W - Norway U-17 W

Ireland U-17 W are playing Norway U-17 W at the Elite Round - Women of Uefa Under-17 Championship on March 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Ireland U-19Romania U-1909:00

Ireland U-19 - Romania U-19

Ireland U-19 are playing Romania U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 09:00 UTC.

Ukraine U-19Serbia U-1910:30

Ukraine U-19 - Serbia U-19

Ukraine U-19 are playing Serbia U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 10:30 UTC.

Norway U-19Hungary U-1912:00

Norway U-19 - Hungary U-19

Norway U-19 are playing Hungary U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Azerbaijan U-19Russia U-1914:00

Azerbaijan U-19 - Russia U-19

Azerbaijan U-19 are playing Russia U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 14:00 UTC.

England U-19Czech Republic U-1914:00

England U-19 - Czech Republic U-19

England U-19 are playing Czech Republic U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 14:00 UTC.

France U-19Poland U-1914:00

France U-19 - Poland U-19

France U-19 are playing Poland U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 14:00 UTC.

Italy U-19Belgium U-1914:00

Italy U-19 - Belgium U-19

Italy U-19 are playing Belgium U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 14:00 UTC.

Turkey U-19Scotland U-1914:00

Turkey U-19 - Scotland U-19

Turkey U-19 are playing Scotland U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 14:00 UTC.

Germany U-19Croatia U-1914:30

Germany U-19 - Croatia U-19

Germany U-19 are playing Croatia U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 14:30 UTC.

Spain U-19Slovenia U-1915:30

Spain U-19 - Slovenia U-19

Spain U-19 are playing Slovenia U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Switzerland U-19Israel U-1916:00

Switzerland U-19 - Israel U-19

Switzerland U-19 are playing Israel U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Portugal U-19Cyprus U-1916:15

Portugal U-19 - Cyprus U-19

Portugal U-19 are playing Cyprus U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 16:15 UTC.

Greece U-19Denmark U-1916:30

Greece U-19 - Denmark U-19

Greece U-19 are playing Denmark U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 16:30 UTC.

Wales U-19Netherlands U-1918:00

Wales U-19 - Netherlands U-19

Wales U-19 are playing Netherlands U-19 at the Elite round, Group Stage of Uefa Under-19 on March 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Al ShoalahAl Ain FC12:50

Al Shoalah - Al Ain FC

Al Shoalah are playing Al Ain FC at the Division 1 of Saudi Arabia on March 20. The match will kick off 12:50 UTC.

Al MojzelAl Jeel12:55

Al Mojzel - Al Jeel

Al Mojzel are playing Al Jeel at the Division 1 of Saudi Arabia on March 20. The match will kick off 12:55 UTC.

Al QaisomaAl-Ansar12:55

Al Qaisoma - Al-Ansar

Al Qaisoma are playing Al-Ansar at the Division 1 of Saudi Arabia on March 20. The match will kick off 12:55 UTC.

Al-WashmAbha12:55

Al-Washm - Abha

Al-Washm are playing Abha at the Division 1 of Saudi Arabia on March 20. The match will kick off 12:55 UTC.

Al NahdhaHajer15:30

Al Nahdha - Hajer

Al Nahdha are playing Hajer at the Division 1 of Saudi Arabia on March 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Al MokawloonZamalek17:00

Al Mokawloon - Zamalek

Al Mokawloon are playing Zamalek at the Premier League of Egypt on March 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Deportivo SaprissaPerez Zeledon02:00

Deportivo Saprissa - Perez Zeledon

Deportivo Saprissa are playing Perez Zeledon at the Clausura of Costa Rica on March 21. The match will kick off 02:00 UTC.

San CarlosGrecia02:00

San Carlos - Grecia

San Carlos are playing Grecia at the Clausura of Costa Rica on March 21. The match will kick off 02:00 UTC.

LD AlajuelenseLimon02:05

LD Alajuelense - Limon

LD Alajuelense are playing Limon at the Clausura of Costa Rica on March 21. The match will kick off 02:05 UTC.

Independiente ChorreraSanta Gema01:00

Independiente Chorrera - Santa Gema

Independiente Chorrera are playing Santa Gema at the LFP, Clausura of Panama on March 21. The match will kick off 01:00 UTC.

New Mexico UnitedTulsa Roughnecks01:00

New Mexico United - Tulsa Roughnecks

New Mexico United are playing Tulsa Roughnecks at the USL Championship of Usa on March 21. The match will kick off 01:00 UTC.

San Martin SJVilla Dalmine21:10

San Martin SJ - Villa Dalmine

San Martin SJ are playing Villa Dalmine at the National cup of Argentina on March 20. The match will kick off 21:10 UTC.

TucumanPlatense23:10

Tucuman - Platense

Tucuman are playing Platense at the National cup of Argentina on March 20. The match will kick off 23:10 UTC.

Botafogo SPSantos00:30

Botafogo SP - Santos

Botafogo SP are playing Santos at the Paulista A1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

GuaraniRB Brasil00:30

Guarani - RB Brasil

Guarani are playing RB Brasil at the Paulista A1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

ItuanoCorinthians00:30

Ituano - Corinthians

Ituano are playing Corinthians at the Paulista A1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

NovorizontinoFerroviaria00:30

Novorizontino - Ferroviaria

Novorizontino are playing Ferroviaria at the Paulista A1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

OesteMirassol00:30

Oeste - Mirassol

Oeste are playing Mirassol at the Paulista A1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

PalmeirasPonte Preta00:30

Palmeiras - Ponte Preta

Palmeiras are playing Ponte Preta at the Paulista A1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

Sao BentoBragantino00:30

Sao Bento - Bragantino

Sao Bento are playing Bragantino at the Paulista A1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

Sao CaetanoSao Paulo00:30

Sao Caetano - Sao Paulo

Sao Caetano are playing Sao Paulo at the Paulista A1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

BanguAmericano19:30

Bangu - Americano

Bangu are playing Americano at the Carioca 1, Final Stages of Brasil on March 20. The match will kick off 19:30 UTC.

AimoreSao Luiz00:30

Aimore - Sao Luiz

Aimore are playing Sao Luiz at the Gaucho 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

EC Sao JoseCaxias00:30

EC Sao Jose - Caxias

EC Sao Jose are playing Caxias at the Gaucho 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

InternacionalNovo Hamburgo00:30

Internacional - Novo Hamburgo

Internacional are playing Novo Hamburgo at the Gaucho 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

JuventudeAvenida SC00:30

Juventude - Avenida SC

Juventude are playing Avenida SC at the Gaucho 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

PelotasGremio00:30

Pelotas - Gremio

Pelotas are playing Gremio at the Gaucho 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

VeranopolisBrasil de Pelotas00:30

Veranopolis - Brasil de Pelotas

Veranopolis are playing Brasil de Pelotas at the Gaucho 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

America MGGuarani MG00:30

America MG - Guarani MG

America MG are playing Guarani MG at the Mineiro 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

BoaVilla Nova MG00:30

Boa - Villa Nova MG

Boa are playing Villa Nova MG at the Mineiro 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

CruzeiroCaldense00:30

Cruzeiro - Caldense

Cruzeiro are playing Caldense at the Mineiro 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

TombenseCAP Patrocinense00:30

Tombense - CAP Patrocinense

Tombense are playing CAP Patrocinense at the Mineiro 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

TupynambasAtletico-MG00:30

Tupynambas - Atletico-MG

Tupynambas are playing Atletico-MG at the Mineiro 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

URTTupi00:30

URT - Tupi

URT are playing Tupi at the Mineiro 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

ChapecoenseAtletico Tubarao23:00

Chapecoense - Atletico Tubarao

Chapecoense are playing Atletico Tubarao at the Catarinense 1 of Brasil on March 20. The match will kick off 23:00 UTC.

MetropolitanoFigueirense23:30

Metropolitano - Figueirense

Metropolitano are playing Figueirense at the Catarinense 1 of Brasil on March 20. The match will kick off 23:30 UTC.

Avai FlorianopolisMarcilio Dias00:30

Avai Florianopolis - Marcilio Dias

Avai Florianopolis are playing Marcilio Dias at the Catarinense 1 of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

AnapolinaGoiania23:30

Anapolina - Goiania

Anapolina are playing Goiania at the Goiano 1 of Brasil on March 20. The match will kick off 23:30 UTC.

AparecidenseNovo Horizonte GO23:30

Aparecidense - Novo Horizonte GO

Aparecidense are playing Novo Horizonte GO at the Goiano 1 of Brasil on March 20. The match will kick off 23:30 UTC.

CRACAtletico GO23:30

CRAC - Atletico GO

CRAC are playing Atletico GO at the Goiano 1 of Brasil on March 20. The match will kick off 23:30 UTC.

GoianesiaVila Nova23:30

Goianesia - Vila Nova

Goianesia are playing Vila Nova at the Goiano 1 of Brasil on March 20. The match will kick off 23:30 UTC.

GoiasIpora23:30

Goias - Ipora

Goias are playing Ipora at the Goiano 1 of Brasil on March 20. The match will kick off 23:30 UTC.

ItumbiaraGremio Anapolis23:30

Itumbiara - Gremio Anapolis

Itumbiara are playing Gremio Anapolis at the Goiano 1 of Brasil on March 20. The match will kick off 23:30 UTC.

Atletico CearenseGuarany de Sobral00:30

Atletico Cearense - Guarany de Sobral

Atletico Cearense are playing Guarany de Sobral at the Cearense 1, Second Round of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

BarbalhaHorizonte00:30

Barbalha - Horizonte

Barbalha are playing Horizonte at the Cearense 1, Second Round of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

FerroviarioCeara00:30

Ferroviario - Ceara

Ferroviario are playing Ceara at the Cearense 1, Second Round of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

FortalezaFloresta00:30

Fortaleza - Floresta

Fortaleza are playing Floresta at the Cearense 1, Second Round of Brasil on March 21. The match will kick off 00:30 UTC.

AraguaiaJuara17:00

Araguaia - Juara

Araguaia are playing Juara at the Matogrossense of Brasil on March 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Luverdense ECOperario MT17:00

Luverdense EC - Operario MT

Luverdense EC are playing Operario MT at the Matogrossense of Brasil on March 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Operario LTDaMixto17:00

Operario LTDa - Mixto

Operario LTDa are playing Mixto at the Matogrossense of Brasil on March 20. The match will kick off 17:00 UTC.

SinopDom Bosco17:00

Sinop - Dom Bosco

Sinop are playing Dom Bosco at the Matogrossense of Brasil on March 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Uniao RondonopolisCuiaba17:00

Uniao Rondonopolis - Cuiaba

Uniao Rondonopolis are playing Cuiaba at the Matogrossense of Brasil on March 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Llaneros de GuanareLALA19:00

Llaneros de Guanare - LALA

Llaneros de Guanare are playing LALA at the Apertura of Venezuela on March 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Deportivo TachiraEstudiantes Caracas20:00

Deportivo Tachira - Estudiantes Caracas

Deportivo Tachira are playing Estudiantes Caracas at the Apertura of Venezuela on March 20. The match will kick off 20:00 UTC.

TrujillanosMineros20:00

Trujillanos - Mineros

Trujillanos are playing Mineros at the Apertura of Venezuela on March 20. The match will kick off 20:00 UTC.

AraguaAtletico Venezuela21:00

Aragua - Atletico Venezuela

Aragua are playing Atletico Venezuela at the Apertura of Venezuela on March 20. The match will kick off 21:00 UTC.

CaracasEstudiantes de Merida21:00

Caracas - Estudiantes de Merida

Caracas are playing Estudiantes de Merida at the Apertura of Venezuela on March 20. The match will kick off 21:00 UTC.

Deportivo LaraPortuguesa FC21:00

Deportivo Lara - Portuguesa FC

Deportivo Lara are playing Portuguesa FC at the Apertura of Venezuela on March 20. The match will kick off 21:00 UTC.

Academia P-CAnzoategui22:00

Academia P-C - Anzoategui

Academia P-C are playing Anzoategui at the Apertura of Venezuela on March 20. The match will kick off 22:00 UTC.

Zamora FCCarabobo22:00

Zamora FC - Carabobo

Zamora FC are playing Carabobo at the Apertura of Venezuela on March 20. The match will kick off 22:00 UTC.

Launceston CityRiverside Olympic07:30

Launceston City - Riverside Olympic

Launceston City are playing Riverside Olympic at the NPL Tasmania of Australia on March 20. The match will kick off 07:30 UTC.

Clarence UnitedGlenorchy Knights09:00

Clarence United - Glenorchy Knights

Clarence United are playing Glenorchy Knights at the NPL Tasmania of Australia on March 20. The match will kick off 09:00 UTC.