Germany vs Mexico Live Score and Live Stream

Kick-off at 15:00 on Sunday, June 17
Full Time
LozanoHirving Lozano (goal)35'
Goals and Highlights
Highlights (English)
‹ Embed ›
Highlights (English)
Highlights (Portuguese PT)
Highlights (English)
0-1 Lozano 35'
Highlights (Portuguese)
0-1 Lozano 35'
Highlights (Portuguese BR)
Official Highlights
Highlights
0 : 1
FT
Full Time
Match ends. Germany 0, Mexico 1.
90 '
Hector Herrera is shown the yellow card.
86 '
Substitution for Germany. Julian Brandt replaces Timo Werner
84 '
Mats Hummels is shown the yellow card.
83 '
Thomas Muller is shown the yellow card.
79 '
Substitution for Germany. Mario Gomez replaces Marvin Plattenhardt
74 '
Substitution for Mexico. Rafael Marquez replaces Andres Guardado
66 '
Substitution for Mexico. Raul Jimenez replaces Hirving Lozano
60 '
Substitution for Germany. Marco Reus replaces Sami Khedira
58 '
Substitution for Mexico. Edson Alvarez replaces Carlos Vela
Kick-off
Second half begins
Half Time - 0 : 1
First half ends.
40 '
Hector Moreno is shown the yellow card.
35 '
0 - 1
Hirving Lozano scores for Mexico.
Kick-off
First half begins
View All
Germany
Mexico
1
Neuer
2
Plattenhardt
5
Hummels
17
Boateng
18
Kimmich
6
Khedira
8
Kroos
7
Draxler
10
Ozil
13
Muller
9
Werner
4-2-3-1
1
Manuel NeuerManuel Neuer
Goalkeeper
2
Marvin PlattenhardtMarvin Plattenhardt
79'
Defender 
5
Mats HummelsMats Hummels
Defender 
17
Jerome BoatengJerome Boateng
Defender
18
Joshua KimmichJoshua Kimmich
Defender
6
Sami KhediraSami Khedira
60'
Midfielder 
8
Toni KroosToni Kroos
Midfielder
7
Julian DraxlerJulian Draxler
Midfielder
10
Mesut OzilMesut Ozil
Midfielder
13
Thomas MullerThomas Muller
Midfielder 
9
Timo WernerTimo Werner
86'
Forward 

Substitutes
Ball Possession
60% - 40%
Shots On Target
9 - 4
Total Attempts
25 - 12
Saves
3
9
Corners
8
1
Fouls
10
15
Offsides
1
2
Yellow Cards
2
2
Germany: Thomas Muller 83', Mats Hummels 84'
Mexico: Hector Moreno 40', Hector Herrera 90'
5
Germany have gone 5 consecutive matches without a clean sheet.
4
Mexico's last 4 matches had under 2.5 goals.
Live Match Report

Germany played Mexico at the Group F of World Cup on June 17. The match kicked off 15:00 UTC. Mexico won 0-1. Germany are 4th in the table with 3 points after 3 matches, while Mexico are 2nd with 6 points in 3 matches.

Hirving Lozano scored the first and only goal on the 35th minute of the game.

ScoreBat was covering Germany vs Mexico in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and video highlights. World cup Group F's live standings are availble and updated in real time. You can watch Germany vs Mexico live stream here on ScoreBat. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We cover all World cup Group F in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/germany-vs-mexico-live/sc697453/

Germany kicked off the game with Manuel Neuer, Marvin Plattenhardt who got substituted by Mario Gomez on the 79th minute, Mats Hummels, Jerome Boateng, Joshua Kimmich, Sami Khedira who got substituted by Marco Reus on the 60th minute, Toni Kroos, Julian Draxler, Mesut Ozil, Thomas Muller and Timo Werner who got substituted by Julian Brandt on the 86th minute as starters, with Marc-Andre ter Stegen, Kevin Trapp, Matthias Ginter, Jonas Hector, Antonio Rudiger, Niklas Sule, Julian Brandt, Leon Goretzka, Ilkay Gundogan, Sebastian Rudy, Mario Gomez and Marco Reus on the bench.

Mexico's starting eleven were Guillermo Ochoa, Jesus Gallardo, Hector Moreno, Hugo Ayala, Carlos Salcedo, Andres Guardado who got substituted by Rafael Marquez on the 74th minute, Hector Herrera, Hirving Lozano who got substituted by Raul Jimenez on the 66th minute, Carlos Vela who got substituted by Edson Alvarez on the 58th minute, Miguel Layun and Javier Hernandez, with Jose Corona, Alfredo Talavera, Edson Alvarez, Rafael Marquez, Javier Aquino, Jesus Corona, Giovani dos Santos, Jonathan dos Santos, Erick Gutierrez, Marco Fabian, Raul Jimenez and Oribe Peralta on the bench.

Germany have won Saudi Arabia in their previous match, while Mexico have lost to Denmark in their previous match.

Previous Meetings
June 29th, 2017 - Semifinal

Germany and Mexico have met once in their recent history. Germany won that match.

Germany have won 1 of their 3 matches in Group F, drawing 0 and having 2 defeats this season. They have scored 2 goals - 0.67 per match, conceding 4 - 1.33 per match. Mexico have won 2 of their 3 matches in Group F, drawing 0 and having 1 defeat this season. They have scored 3 goals - 1.00 per match, conceding 4 - 1.33 per match.

Referee showed the yellow card 4 times throughout the game. Hector Moreno, Thomas Muller, Mats Hummels and Hector Herrera were the ones to receive it.

* Live streaming of the matches of World cup Group F are available whenever we can find a public stream. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
Crystal Palace-Liverpool19:00

Crystal Palace - Liverpool

Crystal Palace are playing Liverpool at the Premier League of England on August 20. The match will kick off 19:00 UTC.

Valencia-Atletico Madrid18:00

Valencia - Atletico Madrid

Valencia are playing Atletico Madrid at the La Liga of Spain on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Athletic Bilbao-Leganes20:00

Athletic Bilbao - Leganes

Athletic Bilbao are playing Leganes at the La Liga of Spain on August 20. The match will kick off 20:00 UTC.

Atalanta-Frosinone18:30

Atalanta - Frosinone

Atalanta are playing Frosinone at the Serie A of Italy on August 20. The match will kick off 18:30 UTC.

Guimaraes-Feirense19:15

Guimaraes - Feirense

Guimaraes are playing Feirense at the Primeira Liga of Portugal on August 20. The match will kick off 19:15 UTC.

Dinamo-Ufa16:30

Dinamo - Ufa

Dinamo are playing Ufa at the Premier League of Russia on August 20. The match will kick off 16:30 UTC.

Vereya-Vitosha Bistritsa17:30

Vereya - Vitosha Bistritsa

Vereya are playing Vitosha Bistritsa at the A PFG of Bulgaria on August 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Olomouc-Ostrava16:00

Olomouc - Ostrava

Olomouc are playing Ostrava at the First League of Czech Republic on August 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Horsens-AaB Aalborg17:00

Horsens - AaB Aalborg

Horsens are playing AaB Aalborg at the Superliga of Denmark on August 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Lahti-RoPS15:30

Lahti - RoPS

Lahti are playing RoPS at the Veikkausliiga of Finland on August 20. The match will kick off 15:30 UTC.

SJK-Ilves15:30

SJK - Ilves

SJK are playing Ilves at the Veikkausliiga of Finland on August 20. The match will kick off 15:30 UTC.

KTP-KPV15:30

KTP - KPV

KTP are playing KPV at the Ykkonen of Finland on August 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Metz-Ajaccio18:45

Metz - Ajaccio

Metz are playing Ajaccio at the Ligue 2 of France on August 20. The match will kick off 18:45 UTC.

Eintracht Braunschweig-Hertha Berlin16:30

Eintracht Braunschweig - Hertha Berlin

Eintracht Braunschweig are playing Hertha Berlin at the National cup of Germany on August 20. The match will kick off 16:30 UTC.

Energie-SC Freiburg16:30

Energie - SC Freiburg

Energie are playing SC Freiburg at the National cup of Germany on August 20. The match will kick off 16:30 UTC.

Paderborn-Ingolstadt16:30

Paderborn - Ingolstadt

Paderborn are playing Ingolstadt at the National cup of Germany on August 20. The match will kick off 16:30 UTC.

Greuther Furth-Borussia Dortmund18:45

Greuther Furth - Borussia Dortmund

Greuther Furth are playing Borussia Dortmund at the National cup of Germany on August 20. The match will kick off 18:45 UTC.

Bodo-Glimt-Odd17:00

Bodo-Glimt - Odd

Bodo-Glimt are playing Odd at the Eliteserien of Norway on August 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Slask-Pogon Szczecin16:00

Slask - Pogon Szczecin

Slask are playing Pogon Szczecin at the Ekstraklasa of Poland on August 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Hermannstadt-Voluntari15:00

Hermannstadt - Voluntari

Hermannstadt are playing Voluntari at the Liga 1 of Romania on August 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Universitatea Craiova-Concordia Chiajna18:00

Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Universitatea Craiova are playing Concordia Chiajna at the Liga 1 of Romania on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Gimnastic-Tenerife18:00

Gimnastic - Tenerife

Gimnastic are playing Tenerife at the Segunda Division of Spain on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Degerfor-Norrby17:00

Degerfor - Norrby

Degerfor are playing Norrby at the Superettan of Sweden on August 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Gefle-Brage17:00

Gefle - Brage

Gefle are playing Brage at the Superettan of Sweden on August 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Oster-Frej17:00

Oster - Frej

Oster are playing Frej at the Superettan of Sweden on August 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Varnamo-Orgryte17:00

Varnamo - Orgryte

Varnamo are playing Orgryte at the Superettan of Sweden on August 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Goteborg-Ostersunds FK17:00

Goteborg - Ostersunds FK

Goteborg are playing Ostersunds FK at the Allsvenskan of Sweden on August 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Hammarby-Orebro17:00

Hammarby - Orebro

Hammarby are playing Orebro at the Allsvenskan of Sweden on August 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Kasimpasa-Istanbul Basaksehir18:45

Kasimpasa - Istanbul Basaksehir

Kasimpasa are playing Istanbul Basaksehir at the Super Lig of Turkey on August 20. The match will kick off 18:45 UTC.

Estudiantes de La Plata-Boca Juniors18:30

Estudiantes de La Plata - Boca Juniors

Estudiantes de La Plata are playing Boca Juniors at the Primera Division of Argentina on August 20. The match will kick off 18:30 UTC.

San Martin Tucuman-Union Santa Fe20:45

San Martin Tucuman - Union Santa Fe

San Martin Tucuman are playing Union Santa Fe at the Primera Division of Argentina on August 20. The match will kick off 20:45 UTC.

Vasco-Ceara23:00

Vasco - Ceara

Vasco are playing Ceara at the Serie A of Brasil on August 20. The match will kick off 23:00 UTC.

Envigado FC-Deportivo La Equidad22:30

Envigado FC - Deportivo La Equidad

Envigado FC are playing Deportivo La Equidad at the Clausura of Colombia on August 20. The match will kick off 22:30 UTC.

El Nacional-Guayaquil City00:15

El Nacional - Guayaquil City

El Nacional are playing Guayaquil City at the Serie A, Segunda Etapa of Ecuador on August 21. The match will kick off 00:15 UTC.

Deportivo Capiata-Generali Diaz21:00

Deportivo Capiata - Generali Diaz

Deportivo Capiata are playing Generali Diaz at the Clausura of Paraguay on August 20. The match will kick off 21:00 UTC.

Libertad-Nacional Asuncion23:10

Libertad - Nacional Asuncion

Libertad are playing Nacional Asuncion at the Clausura of Paraguay on August 20. The match will kick off 23:10 UTC.

Union Comercio-UTC Cajamarca20:30

Union Comercio - UTC Cajamarca

Union Comercio are playing UTC Cajamarca at the Primera Division, Apertura of Peru on August 20. The match will kick off 20:30 UTC.

Barbados-Jamaica00:00

Barbados - Jamaica

Barbados are playing Jamaica at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on August 21. The match will kick off 00:00 UTC.

Gandzasar-2-Lokomotiv Yerevan11:00

Gandzasar-2 - Lokomotiv Yerevan

Gandzasar-2 are playing Lokomotiv Yerevan at the First division of Armenia on August 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Banants-2-Ararat-Armenia-212:00

Banants-2 - Ararat-Armenia-2

Banants-2 are playing Ararat-Armenia-2 at the First division of Armenia on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Junior Sevan-Alashkert-213:00

Junior Sevan - Alashkert-2

Junior Sevan are playing Alashkert-2 at the First division of Armenia on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Yerevan-Shirak-213:00

Yerevan - Shirak-2

Yerevan are playing Shirak-2 at the First division of Armenia on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Torpedo Minsk-Gomel15:30

Torpedo Minsk - Gomel

Torpedo Minsk are playing Gomel at the Premier League of Belarus on August 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Anderlecht U-21-Club Brugge U-2117:30

Anderlecht U-21 - Club Brugge U-21

Anderlecht U-21 are playing Club Brugge U-21 at the Pro League reserve of Belgium on August 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Antwerp U-21-Charleroi U-2117:30

Antwerp U-21 - Charleroi U-21

Antwerp U-21 are playing Charleroi U-21 at the Pro League reserve of Belgium on August 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Mouscron U-21-Gent U-2117:30

Mouscron U-21 - Gent U-21

Mouscron U-21 are playing Gent U-21 at the Pro League reserve of Belgium on August 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Oostende U-21-Genk U-2117:30

Oostende U-21 - Genk U-21

Oostende U-21 are playing Genk U-21 at the Pro League reserve of Belgium on August 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Standard U-21-Eupen U-2117:30

Standard U-21 - Eupen U-21

Standard U-21 are playing Eupen U-21 at the Pro League reserve of Belgium on August 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Waasland U-21-Sint-Truiden U-2117:30

Waasland U-21 - Sint-Truiden U-21

Waasland U-21 are playing Sint-Truiden U-21 at the Pro League reserve of Belgium on August 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Cercle Brugge U-21-Lokeren U-2118:00

Cercle Brugge U-21 - Lokeren U-21

Cercle Brugge U-21 are playing Lokeren U-21 at the Pro League reserve of Belgium on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Kortrijk U-21-Zulte-Waregem U-2118:00

Kortrijk U-21 - Zulte-Waregem U-21

Kortrijk U-21 are playing Zulte-Waregem U-21 at the Pro League reserve of Belgium on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Siroki Brijeg-Sloboda18:00

Siroki Brijeg - Sloboda

Siroki Brijeg are playing Sloboda at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

CSKA 1948 Sofia-Montana15:00

CSKA 1948 Sofia - Montana

CSKA 1948 Sofia are playing Montana at the B PFG of Bulgaria on August 20. The match will kick off 15:00 UTC.

Ludogorets-2-Chernomorets Burgas16:00

Ludogorets-2 - Chernomorets Burgas

Ludogorets-2 are playing Chernomorets Burgas at the B PFG of Bulgaria on August 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Pribram U-21-Liberec U-2111:00

Pribram U-21 - Liberec U-21

Pribram U-21 are playing Liberec U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on August 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Plzen U-21-Budejovice U-2114:00

Plzen U-21 - Budejovice U-21

Plzen U-21 are playing Budejovice U-21 at the Juniorska Liga, CFL of Czech Republic on August 20. The match will kick off 14:00 UTC.

Jihlava U-21-Karvina U-2111:00

Jihlava U-21 - Karvina U-21

Jihlava U-21 are playing Karvina U-21 at the Juniorska Liga, MSFL of Czech Republic on August 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Sonderjylland-20 - 0Vejle-22'

Sonderjylland-2 - Vejle-2

Sonderjylland-2 are playing Vejle-2 at the Reserve League, Group 2 of Denmark on August 20. The match kicked off 11:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Arsenal U-23-Brighton U-2318:00

Arsenal U-23 - Brighton U-23

Arsenal U-23 are playing Brighton U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Blackburn U-23-Chelsea U-2318:00

Blackburn U-23 - Chelsea U-23

Blackburn U-23 are playing Chelsea U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Everton U-23-Leicester City U-2318:00

Everton U-23 - Leicester City U-23

Everton U-23 are playing Leicester City U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Swansea U-23-Derby County U-2318:00

Swansea U-23 - Derby County U-23

Swansea U-23 are playing Derby County U-23 at the Premier League 2, Divison 1 of England on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Norwich U-23-Reading U-2313:00

Norwich U-23 - Reading U-23

Norwich U-23 are playing Reading U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Newcastle U-23-Sunderland U-2318:00

Newcastle U-23 - Sunderland U-23

Newcastle U-23 are playing Sunderland U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Stoke City U-23-Southampton U-2318:00

Stoke City U-23 - Southampton U-23

Stoke City U-23 are playing Southampton U-23 at the Premier League 2, Divison 2 of England on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Basford United-Hednesford Town18:45

Basford United - Hednesford Town

Basford United are playing Hednesford Town at the NL Premier, Northern of England on August 20. The match will kick off 18:45 UTC.

Bristol City U-23-Sheffield Wed U-2311:00

Bristol City U-23 - Sheffield Wed U-23

Bristol City U-23 are playing Sheffield Wed U-23 at the Professional Depelopment League of England on August 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Cardiff City U-23-Barnsley U-2312:00

Cardiff City U-23 - Barnsley U-23

Cardiff City U-23 are playing Barnsley U-23 at the Professional Depelopment League of England on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Colchester U-23-Bolton U-2312:00

Colchester U-23 - Bolton U-23

Colchester U-23 are playing Bolton U-23 at the Professional Depelopment League of England on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Coventry U-23-Burnley U-2312:00

Coventry U-23 - Burnley U-23

Coventry U-23 are playing Burnley U-23 at the Professional Depelopment League of England on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Crystal Palace U-23-Crewe U-2312:00

Crystal Palace U-23 - Crewe U-23

Crystal Palace U-23 are playing Crewe U-23 at the Professional Depelopment League of England on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

QPR U-23-Nott. Forest U-2312:00

QPR U-23 - Nott. Forest U-23

QPR U-23 are playing Nott. Forest U-23 at the Professional Depelopment League of England on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Charlton U-23-Birmingham U-2313:00

Charlton U-23 - Birmingham U-23

Charlton U-23 are playing Birmingham U-23 at the Professional Depelopment League of England on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Millwall U-23-Leeds U-2313:00

Millwall U-23 - Leeds U-23

Millwall U-23 are playing Leeds U-23 at the Professional Depelopment League of England on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Ipswich Town U-23-Hull City U-2318:00

Ipswich Town U-23 - Hull City U-23

Ipswich Town U-23 are playing Hull City U-23 at the Professional Depelopment League of England on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Keila-Tarvas Rakvere13:00

Keila - Tarvas Rakvere

Keila are playing Tarvas Rakvere at the Esiliiga A of Estonia on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Elva-Levadia-216:00

Elva - Levadia-2

Elva are playing Levadia-2 at the Esiliiga A of Estonia on August 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Honka-2-KaPa15:30

Honka-2 - KaPa

Honka-2 are playing KaPa at the Kakkonen, Group B of Finland on August 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Breidablik-Valur18:00

Breidablik - Valur

Breidablik are playing Valur at the Premier League of Iceland on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Fjolnir-Vikingur R.18:00

Fjolnir - Vikingur R.

Fjolnir are playing Vikingur R. at the Premier League of Iceland on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Vikingur O.-Throttur Reykjavik18:00

Vikingur O. - Throttur Reykjavik

Vikingur O. are playing Throttur Reykjavik at the 1. Deild of Iceland on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Sligo Rovers-Dundalk18:45

Sligo Rovers - Dundalk

Sligo Rovers are playing Dundalk at the Premier Division of Ireland on August 20. The match will kick off 18:45 UTC.

Beitar Tel Aviv-Hapoel Nazareth Illit16:00

Beitar Tel Aviv - Hapoel Nazareth Illit

Beitar Tel Aviv are playing Hapoel Nazareth Illit at the Toto cup Ligat Leumit, Playoffs of Israel on August 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Hapoel Ashkelon-Hapoel Afula16:00

Hapoel Ashkelon - Hapoel Afula

Hapoel Ashkelon are playing Hapoel Afula at the Toto cup Ligat Leumit, Playoffs of Israel on August 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Hapoel Katamon-Hapoel Petah Tikva16:00

Hapoel Katamon - Hapoel Petah Tikva

Hapoel Katamon are playing Hapoel Petah Tikva at the Toto cup Ligat Leumit, Playoffs of Israel on August 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Hapoel Haifa-Maccabi Haifa18:00

Hapoel Haifa - Maccabi Haifa

Hapoel Haifa are playing Maccabi Haifa at the Toto Cup Ligat Al, Playoffs of Israel on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Fola Esch-Dudelange18:00

Fola Esch - Dudelange

Fola Esch are playing Dudelange at the Fortis League of Luxembourg on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Milsami-Sherif17:00

Milsami - Sherif

Milsami are playing Sherif at the Divizia Nationala of Moldova on August 20. The match will kick off 17:00 UTC.

AZ-2-Almere City FC18:00

AZ-2 - Almere City FC

AZ-2 are playing Almere City FC at the Eerste Divisie of Netherlands on August 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Stabek-2-Raufoss16:00

Stabek-2 - Raufoss

Stabek-2 are playing Raufoss at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Brattvag-Valerenga-216:00

Brattvag - Valerenga-2

Brattvag are playing Valerenga-2 at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Celtic U-20-Dunfermline U-2013:00

Celtic U-20 - Dunfermline U-20

Celtic U-20 are playing Dunfermline U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Dundee U-20-St. Johnstone U-2013:00

Dundee U-20 - St. Johnstone U-20

Dundee U-20 are playing St. Johnstone U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Falkirk U-20-Greenock Morton U-2013:00

Falkirk U-20 - Greenock Morton U-20

Falkirk U-20 are playing Greenock Morton U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Hibernian U-20-Partick Th. U-2013:00

Hibernian U-20 - Partick Th. U-20

Hibernian U-20 are playing Partick Th. U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Kilmarnock U-20-Hamilton U-2013:00

Kilmarnock U-20 - Hamilton U-20

Kilmarnock U-20 are playing Hamilton U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Queen of the South U-20-Rangers U-2013:00

Queen of the South U-20 - Rangers U-20

Queen of the South U-20 are playing Rangers U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Ross County U-20-Aberdeen U-2013:00

Ross County U-20 - Aberdeen U-20

Ross County U-20 are playing Aberdeen U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

St. Mirren U-20-Dundee United U-2013:00

St. Mirren U-20 - Dundee United U-20

St. Mirren U-20 are playing Dundee United U-20 at the SPFL Reserve League of Scotland on August 20. The match will kick off 13:00 UTC.

Ljungskile-Husqvarna17:00

Ljungskile - Husqvarna

Ljungskile are playing Husqvarna at the Division 1, Sodra of Sweden on August 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Trollhattan-Vanersborgs IF17:00

Trollhattan - Vanersborgs IF

Trollhattan are playing Vanersborgs IF at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on August 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Iran U-230 - 2Myanmar U-23Full TimeFT

Iran U-23 - Myanmar U-23

Iran U-23 played Myanmar U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 20. The match kicked off 09:00 UTC. Myanmar U-23 won 0-2.

Korea DPR U-233 - 0Saudi Arabia U-23Full TimeFT

Korea DPR U-23 - Saudi Arabia U-23

Korea DPR U-23 played Saudi Arabia U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 20. The match kicked off 09:00 UTC. Korea DPR U-23 won 3-0.

Bahrain U-23-Malaysia U-2312:00

Bahrain U-23 - Malaysia U-23

Bahrain U-23 are playing Malaysia U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Chinese Taipei U-23-Laos U-2312:00

Chinese Taipei U-23 - Laos U-23

Chinese Taipei U-23 are playing Laos U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Indonesia U-23-Hong Kong U-2312:00

Indonesia U-23 - Hong Kong U-23

Indonesia U-23 are playing Hong Kong U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Korea Republic U-23-Kyrgyzstan U-2312:00

Korea Republic U-23 - Kyrgyzstan U-23

Korea Republic U-23 are playing Kyrgyzstan U-23 at the Group Stage of Asian Games on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Siah Jamegan-Khooneh be Khooneh14:00

Siah Jamegan - Khooneh be Khooneh

Siah Jamegan are playing Khooneh be Khooneh at the Azadegan league of Iran on August 20. The match will kick off 14:00 UTC.

Altay Semey-Kairat-211:30

Altay Semey - Kairat-2

Altay Semey are playing Kairat-2 at the 1 Division of Kazakhstan on August 20. The match will kick off 11:30 UTC.

Aktobe Jas-Kaspyi12:00

Aktobe Jas - Kaspyi

Aktobe Jas are playing Kaspyi at the 1 Division of Kazakhstan on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Kyran-Ekibastuz12:00

Kyran - Ekibastuz

Kyran are playing Ekibastuz at the 1 Division of Kazakhstan on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Okzhepes-Bulat12:00

Okzhepes - Bulat

Okzhepes are playing Bulat at the 1 Division of Kazakhstan on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Zhetysu-2-Maqtaaral12:00

Zhetysu-2 - Maqtaaral

Zhetysu-2 are playing Maqtaaral at the 1 Division of Kazakhstan on August 20. The match will kick off 12:00 UTC.

Taraz-Baykonur12:30

Taraz - Baykonur

Taraz are playing Baykonur at the 1 Division of Kazakhstan on August 20. The match will kick off 12:30 UTC.

Bucheon 19950 - 0Daejeon Citizen31'

Bucheon 1995 - Daejeon Citizen

Bucheon 1995 are playing Daejeon Citizen at the K-League 2 of Korea Republic on August 20. The match kicked off 10:30 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Busan I Park0 - 0Seongnam31'

Busan I Park - Seongnam

Busan I Park are playing Seongnam at the K-League 2 of Korea Republic on August 20. The match kicked off 10:30 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Cuiaba-Atletico Acreano00:00

Cuiaba - Atletico Acreano

Cuiaba are playing Atletico Acreano at the Serie C, Playoffs of Brasil on August 21. The match will kick off 00:00 UTC.

England U-20 W-Japan U-20 W14:00

England U-20 W - Japan U-20 W

England U-20 W are playing Japan U-20 W at the WORLD CHAMPIONSHIP U-20, Final Rounds - Women of on August 20. The match will kick off 14:00 UTC.

France U-20 W-Spain U-20 W17:30

France U-20 W - Spain U-20 W

France U-20 W are playing Spain U-20 W at the WORLD CHAMPIONSHIP U-20, Final Rounds - Women of on August 20. The match will kick off 17:30 UTC.