Palmeira vs Forca e Luz Live Score and Live Stream

AlbertAlbert (goal)43'
SantosMoreira Santos (goal)45'
19:00, Saturday, March 7
Copy
Embed Palmeira - Forca e Luz
Brasil Potiguar, 2nd phase
1 : 1
FT
Full Time
Match ends. Palmeira 1, Forca e Luz 1.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 1 : 1
First half ends.
45'
1 - 1
Moreira Santos scores for Forca e Luz.
43'
1 - 0
Albert scores for Palmeira.
Kick-off
First half begins
View All
6
Palmeira have gone 6 consecutive matches without a clean sheet.
3
Palmeira have gone 3 consecutive home matches without a draw.
3
Forca e Luz's last 3 away matches had under 2.5 goals.
Live Match Report

Palmeira played Forca e Luz at the Potiguar, 2nd phase of Brasil on March 7. The match kicked off 19:00 UTC and ended in a draw 1 - 1. Palmeira are 8th in the table with 3 points after 7 matches, while Forca e Luz are 4th with 8 points in 7 matches.

Albert scored the first goal on the 43rd minute of the game followed by goals from Moreira Santos, who made the final score 1-1.

ScoreBat is covering Palmeira vs Forca e Luz in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and official video highlights. You can watch Palmeira vs Forca e Luz live stream here on ScoreBat when the official streaming is available. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We will provide only official live stream strictly from the official channels of Brasil Potiguar, 2nd phase, Palmeira or Forca e Luz whenever available. We cover all matches of Brasil Potiguar, 2nd phase in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/forca-e-luz-vs-palmeira-live-stream/.

Brasil Potiguar, 2nd phase's live standings are availble and updated in real time.

Palmeira have lost to ABC Natal, Globo and ASSU in their previous 3 matches, while Forca e Luz have played a draw with Santa Cruz Natal in their previous match.

Previous Meetings
January 16th, 2020 - Potiguar

Palmeira and Forca e Luz have met once in their recent history. That match ended in a draw.

Palmeira have won 0 of their 7 matches in Potiguar, 2nd phase, drawing 3 and having 4 defeats this season. They have scored 6 goals - 0.86 per match, conceding 21 - 3.00 per match. Forca e Luz have won 2 of their 7 matches in Potiguar, 2nd phase, drawing 2 and having 3 defeats this season. They have scored 11 goals - 1.57 per match, conceding 18 - 2.57 per match.

Goals and video highlights of the match between Palmeira and Forca e Luz are being added in real time. You can watch the goals by Albert and Moreira Santos as we are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Palmeira or Forca e Luz score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Palmeira and Forca e Luz include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Palmeira vs Forca e Luz with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of Brasil Potiguar, 2nd phase are available whenever we can find an official stream from the official acounts of the league. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country or there aren't any official live streams available. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
PiacenzaTeramo13:30

Piacenza - Teramo

Piacenza are playing Teramo at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

CarpiCasarano14:00

Carpi - Casarano

Carpi are playing Casarano at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

AlessandriaSambenedettese14:30

Alessandria - Sambenedettese

Alessandria are playing Sambenedettese at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

NovaraGelbison Cilento14:30

Novara - Gelbison Cilento

Novara are playing Gelbison Cilento at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

CarrareseAmbrosiana15:00

Carrarese - Ambrosiana

Carrarese are playing Ambrosiana at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

CatanzaroFrancavilla15:00

Catanzaro - Francavilla

Catanzaro are playing Francavilla at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

LivornoPro Patria15:00

Livorno - Pro Patria

Livorno are playing Pro Patria at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

PontederaArezzo15:00

Pontedera - Arezzo

Pontedera are playing Arezzo at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

BariTrastevere15:30

Bari - Trastevere

Bari are playing Trastevere at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 15:30 UTC.

Juve StabiaTritium16:00

Juve Stabia - Tritium

Juve Stabia are playing Tritium at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

RenateAvellino16:00

Renate - Avellino

Renate are playing Avellino at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Feralpi SaloPineto16:30

Feralpi Salo - Pineto

Feralpi Salo are playing Pineto at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 16:30 UTC.

PotenzaTriestina16:30

Potenza - Triestina

Potenza are playing Triestina at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 16:30 UTC.

CataniaS. N. Notaresco17:00

Catania - S. N. Notaresco

Catania are playing S. N. Notaresco at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

PadovaBreno17:00

Padova - Breno

Padova are playing Breno at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

MonopoliModena18:00

Monopoli - Modena

Monopoli are playing Modena at the National Cup of Italy on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

GentDynamo K.19:00

Gent - Dynamo K.

Gent are playing Dynamo K. at the Play-offs of Champions League on September 23. The match will kick off 19:00 UTC.

MoldeFerencvaros19:00

Molde - Ferencvaros

Molde are playing Ferencvaros at the Play-offs of Champions League on September 23. The match will kick off 19:00 UTC.

OlympiakosOmonia19:00

Olympiakos - Omonia

Olympiakos are playing Omonia at the Play-offs of Champions League on September 23. The match will kick off 19:00 UTC.

Apollon LimassolLech16:00

Apollon Limassol - Lech

Apollon Limassol are playing Lech at the Third qualifying round of Europa League on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Gandzasar-KapanShirak12:15

Gandzasar-Kapan - Shirak

Gandzasar-Kapan are playing Shirak at the Premier League of Armenia on September 23. The match will kick off 12:15 UTC.

LoriPyunik12:15

Lori - Pyunik

Lori are playing Pyunik at the Premier League of Armenia on September 23. The match will kick off 12:15 UTC.

Smolevichi-STIFC Minsk13:00

Smolevichi-STI - FC Minsk

Smolevichi-STI are playing FC Minsk at the Premier League of Belarus on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

TrinecVlasim14:30

Trinec - Vlasim

Trinec are playing Vlasim at the FNL of Czech Republic on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

FulhamSheffield Wednesday18:00

Fulham - Sheffield Wednesday

Fulham are playing Sheffield Wednesday at the League Cup of England on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

MillwallBurnley18:00

Millwall - Burnley

Millwall are playing Burnley at the League Cup of England on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Preston NEBrighton18:00

Preston NE - Brighton

Preston NE are playing Brighton at the League Cup of England on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Stoke CityGillingham18:00

Stoke City - Gillingham

Stoke City are playing Gillingham at the League Cup of England on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

ChelseaBarnsley18:45

Chelsea - Barnsley

Chelsea are playing Barnsley at the League Cup of England on September 23. The match will kick off 18:45 UTC.

Fleetwood TownEverton18:45

Fleetwood Town - Everton

Fleetwood Town are playing Everton at the League Cup of England on September 23. The match will kick off 18:45 UTC.

Leicester CityArsenal18:45

Leicester City - Arsenal

Leicester City are playing Arsenal at the League Cup of England on September 23. The match will kick off 18:45 UTC.

MorecambeNewcastle United18:45

Morecambe - Newcastle United

Morecambe are playing Newcastle United at the League Cup of England on September 23. The match will kick off 18:45 UTC.

Tammeka TartuNomme Kalju16:00

Tammeka Tartu - Nomme Kalju

Tammeka Tartu are playing Nomme Kalju at the Meistriliiga of Estonia on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

HakaRoPS15:30

Haka - RoPS

Haka are playing RoPS at the Veikkausliiga of Finland on September 23. The match will kick off 15:30 UTC.

Inter TurkuHonka15:30

Inter Turku - Honka

Inter Turku are playing Honka at the Veikkausliiga of Finland on September 23. The match will kick off 15:30 UTC.

MariehamnIlves15:30

Mariehamn - Ilves

Mariehamn are playing Ilves at the Veikkausliiga of Finland on September 23. The match will kick off 15:30 UTC.

SJKLahti15:30

SJK - Lahti

SJK are playing Lahti at the Veikkausliiga of Finland on September 23. The match will kick off 15:30 UTC.

Benfica-2Chaves15:00

Benfica-2 - Chaves

Benfica-2 are playing Chaves at the Segunda Liga of Portugal on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

Cova PiedadeAcademica15:00

Cova Piedade - Academica

Cova Piedade are playing Academica at the Segunda Liga of Portugal on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

OliveirensePorto-215:00

Oliveirense - Porto-2

Oliveirense are playing Porto-2 at the Segunda Liga of Portugal on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

PenafielVilafranquense17:30

Penafiel - Vilafranquense

Penafiel are playing Vilafranquense at the Segunda Liga of Portugal on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

LeixoesCD Mafra19:00

Leixoes - CD Mafra

Leixoes are playing CD Mafra at the Segunda Liga of Portugal on September 23. The match will kick off 19:00 UTC.

SalyutArsenal T14:00

Salyut - Arsenal T

Salyut are playing Arsenal T at the National Cup of Russia on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Dinamo Stavropol3 - 0RotorForfeitFrf

Dinamo Stavropol - Rotor

Dinamo Stavropol played Rotor at the National Cup of Russia on September 23. Rotor was forfeited with a 3-0 loss.. Dinamo Stavropol won 3-0.

AkronYeniseyPostponedPst

Akron - Yenisey

Akron are playing Yenisey at the FNL of Russia on September 23.

FK Krasnodar-2Orenburg12:30

FK Krasnodar-2 - Orenburg

FK Krasnodar-2 are playing Orenburg at the FNL of Russia on September 23. The match will kick off 12:30 UTC.

Volgar-GazpromIrtysh Omsk14:30

Volgar-Gazprom - Irtysh Omsk

Volgar-Gazprom are playing Irtysh Omsk at the FNL of Russia on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

Kr. SovetovDynamo Br15:00

Kr. Sovetov - Dynamo Br

Kr. Sovetov are playing Dynamo Br at the FNL of Russia on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

NeftekhimikTekstilshik15:00

Neftekhimik - Tekstilshik

Neftekhimik are playing Tekstilshik at the FNL of Russia on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

ShinnikChertanovo15:30

Shinnik - Chertanovo

Shinnik are playing Chertanovo at the FNL of Russia on September 23. The match will kick off 15:30 UTC.

AlaniaSpartak-216:00

Alania - Spartak-2

Alania are playing Spartak-2 at the FNL of Russia on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

FakelTom16:00

Fakel - Tom

Fakel are playing Tom at the FNL of Russia on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

VelesSKA Khabarovsk16:00

Veles - SKA Khabarovsk

Veles are playing SKA Khabarovsk at the FNL of Russia on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

TorpedoNizhnyi Novgorod16:30

Torpedo - Nizhnyi Novgorod

Torpedo are playing Nizhnyi Novgorod at the FNL of Russia on September 23. The match will kick off 16:30 UTC.

BalticaFC Chayka17:00

Baltica - FC Chayka

Baltica are playing FC Chayka at the FNL of Russia on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

BeltinciBravo13:00

Beltinci - Bravo

Beltinci are playing Bravo at the National Cup of Slovenia on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Rukh VynnykyShakhtar D16:00

Rukh Vynnyky - Shakhtar D

Rukh Vynnyky are playing Shakhtar D at the Premier League of Ukraine on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Cefn DruidsFlint Town18:45

Cefn Druids - Flint Town

Cefn Druids are playing Flint Town at the Premier League of Wales on September 23. The match will kick off 18:45 UTC.

Al Wahda FC Abu DhabiAl-ShortaCanceledCanc

Al Wahda FC Abu Dhabi - Al-Shorta

Al Wahda FC Abu Dhabi are playing Al-Shorta at the Group Stage of Asian Champions League on September 23.

EsteghlalAl Ahli Jeddah15:00

Esteghlal - Al Ahli Jeddah

Esteghlal are playing Al Ahli Jeddah at the Group Stage of Asian Champions League on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

Al Hilal RiyadhAl Shabab Al Ahli18:00

Al Hilal Riyadh - Al Shabab Al Ahli

Al Hilal Riyadh are playing Al Shabab Al Ahli at the Group Stage of Asian Champions League on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Padideh KhorasanPakhtakor18:00

Padideh Khorasan - Pakhtakor

Padideh Khorasan are playing Pakhtakor at the Group Stage of Asian Champions League on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Guangzou R FShanghai Shenhua07:00

Guangzou R F - Shanghai Shenhua

Guangzou R F are playing Shanghai Shenhua at the Super League of China on September 24. The match will kick off 07:00 UTC.

Consadole Sapporo0 - 1Kashiwa Reysol72'

Consadole Sapporo - Kashiwa Reysol

Consadole Sapporo are playing Kashiwa Reysol at the J-League of Japan on September 23. The match kicked off 09:30 UTC. It's the second half and Kashiwa Reysol are winning 0-1.

F.C.Tokyo0 - 0Cerezo OsakaHalf TimeHT

F.C.Tokyo - Cerezo Osaka

F.C.Tokyo are playing Cerezo Osaka at the J-League of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Gamba Osaka0 - 1Nagoya Grampus EightHalf TimeHT

Gamba Osaka - Nagoya Grampus Eight

Gamba Osaka are playing Nagoya Grampus Eight at the J-League of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and Nagoya Grampus Eight are winning 0-1.

Kashima Antlers0 - 0Shonan BellmareHalf TimeHT

Kashima Antlers - Shonan Bellmare

Kashima Antlers are playing Shonan Bellmare at the J-League of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Kawasaki Frontale1 - 0Yokohama FCHalf TimeHT

Kawasaki Frontale - Yokohama FC

Kawasaki Frontale are playing Yokohama FC at the J-League of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and Kawasaki Frontale are winning 1-0.

Oita Trinita0 - 0Sanfrecce HiroshimaHalf TimeHT

Oita Trinita - Sanfrecce Hiroshima

Oita Trinita are playing Sanfrecce Hiroshima at the J-League of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Vissel Kobe2 - 1Sagan TosuHalf TimeHT

Vissel Kobe - Sagan Tosu

Vissel Kobe are playing Sagan Tosu at the J-League of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and Vissel Kobe are winning 2-1.

Shimizu S-Pulse0 - 1Urawa Red Diamonds29'

Shimizu S-Pulse - Urawa Red Diamonds

Shimizu S-Pulse are playing Urawa Red Diamonds at the J-League of Japan on September 23. The match kicked off 10:30 UTC. It's the first half and Urawa Red Diamonds are winning 0-1.

Yokohama F. Marinos0 - 1Vegalta Sendai30'

Yokohama F. Marinos - Vegalta Sendai

Yokohama F. Marinos are playing Vegalta Sendai at the J-League of Japan on September 23. The match kicked off 10:30 UTC. It's the first half and Vegalta Sendai are winning 0-1.

Kyoto Purple Sanga1 - 1Tochigi SC72'

Kyoto Purple Sanga - Tochigi SC

Kyoto Purple Sanga are playing Tochigi SC at the J-League 2 of Japan on September 23. The match kicked off 09:30 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Avispa Fukuoka0 - 0Thespa KusatsuHalf TimeHT

Avispa Fukuoka - Thespa Kusatsu

Avispa Fukuoka are playing Thespa Kusatsu at the J-League 2 of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Ehime FC0 - 0Albirex NiigataHalf TimeHT

Ehime FC - Albirex Niigata

Ehime FC are playing Albirex Niigata at the J-League 2 of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Fagiano Okayama0 - 0Montedio YamagataHalf TimeHT

Fagiano Okayama - Montedio Yamagata

Fagiano Okayama are playing Montedio Yamagata at the J-League 2 of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Giravanz Kitakyushu0 - 1Mito HollyhockHalf TimeHT

Giravanz Kitakyushu - Mito Hollyhock

Giravanz Kitakyushu are playing Mito Hollyhock at the J-League 2 of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and Mito Hollyhock are winning 0-1.

JEF United Ichihara0 - 0Renofa YamaguchiHalf TimeHT

JEF United Ichihara - Renofa Yamaguchi

JEF United Ichihara are playing Renofa Yamaguchi at the J-League 2 of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Machida Zelvia1 - 0V-Varen NagasakiHalf TimeHT

Machida Zelvia - V-Varen Nagasaki

Machida Zelvia are playing V-Varen Nagasaki at the J-League 2 of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and Machida Zelvia are winning 1-0.

Matsumoto Yamaga FC0 - 3FC RyukyuHalf TimeHT

Matsumoto Yamaga FC - FC Ryukyu

Matsumoto Yamaga FC are playing FC Ryukyu at the J-League 2 of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and FC Ryukyu are winning 0-3.

Omiya Ardija0 - 2Tokushima VortisHalf TimeHT

Omiya Ardija - Tokushima Vortis

Omiya Ardija are playing Tokushima Vortis at the J-League 2 of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and Tokushima Vortis are winning 0-2.

Zweigen Kanazawa0 - 0Tokyo VerdyHalf TimeHT

Zweigen Kanazawa - Tokyo Verdy

Zweigen Kanazawa are playing Tokyo Verdy at the J-League 2 of Japan on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's half time and the score is 0 - 0.

Jubilo Iwata0 - 0Ventforet Kofu29'

Jubilo Iwata - Ventforet Kofu

Jubilo Iwata are playing Ventforet Kofu at the J-League 2 of Japan on September 23. The match kicked off 10:30 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Kaspyi0 - 2TarazFull TimeFT

Kaspyi - Taraz

Kaspyi played Taraz at the Premier League of Kazakhstan on September 23. The match kicked off 09:00 UTC. Taraz won 0-2.

New England RevolutionMontreal Impact21:00

New England Revolution - Montreal Impact

New England Revolution are playing Montreal Impact at the Major League Soccer of Usa on September 23. The match will kick off 21:00 UTC.

Atlanta UnitedDallas23:07

Atlanta United - Dallas

Atlanta United are playing Dallas at the Major League Soccer of Usa on September 23. The match will kick off 23:07 UTC.

New York CityToronto FC23:07

New York City - Toronto FC

New York City are playing Toronto FC at the Major League Soccer of Usa on September 23. The match will kick off 23:07 UTC.

Chicago FireHouston Dynamo23:37

Chicago Fire - Houston Dynamo

Chicago Fire are playing Houston Dynamo at the Major League Soccer of Usa on September 23. The match will kick off 23:37 UTC.

Columbus CrewMinnesota United23:37

Columbus Crew - Minnesota United

Columbus Crew are playing Minnesota United at the Major League Soccer of Usa on September 23. The match will kick off 23:37 UTC.

FC CincinnatiPhiladelphia Union23:37

FC Cincinnati - Philadelphia Union

FC Cincinnati are playing Philadelphia Union at the Major League Soccer of Usa on September 23. The match will kick off 23:37 UTC.

Sporting KCOrlando City23:37

Sporting KC - Orlando City

Sporting KC are playing Orlando City at the Major League Soccer of Usa on September 23. The match will kick off 23:37 UTC.

Inter Miami FCNew York Red Bulls00:07

Inter Miami FC - New York Red Bulls

Inter Miami FC are playing New York Red Bulls at the Major League Soccer of Usa on September 24. The match will kick off 00:07 UTC.

NashvilleD.C. United00:37

Nashville - D.C. United

Nashville are playing D.C. United at the Major League Soccer of Usa on September 24. The match will kick off 00:37 UTC.

Colorado RapidsSan Jose Earthquakes01:07

Colorado Rapids - San Jose Earthquakes

Colorado Rapids are playing San Jose Earthquakes at the Major League Soccer of Usa on September 24. The match will kick off 01:07 UTC.

Real Salt LakeLos Angeles Galaxy01:37

Real Salt Lake - Los Angeles Galaxy

Real Salt Lake are playing Los Angeles Galaxy at the Major League Soccer of Usa on September 24. The match will kick off 01:37 UTC.

Portland TimbersSeattle Sounders02:07

Portland Timbers - Seattle Sounders

Portland Timbers are playing Seattle Sounders at the Major League Soccer of Usa on September 24. The match will kick off 02:07 UTC.

Los Angeles FCVancouver Whitecaps02:37

Los Angeles FC - Vancouver Whitecaps

Los Angeles FC are playing Vancouver Whitecaps at the Major League Soccer of Usa on September 24. The match will kick off 02:37 UTC.

Sport RecifeCorinthians00:30

Sport Recife - Corinthians

Sport Recife are playing Corinthians at the Serie A of Brasil on September 24. The match will kick off 00:30 UTC.

Guarani APalmeiras00:30

Guarani A - Palmeiras

Guarani A are playing Palmeiras at the Group B of Copa Libertadores on September 24. The match will kick off 00:30 UTC.

Atletico-PRColo Colo22:15

Atletico-PR - Colo Colo

Atletico-PR are playing Colo Colo at the Group C of Copa Libertadores on September 23. The match will kick off 22:15 UTC.

America de CaliUniversidad Catolica00:30

America de Cali - Universidad Catolica

America de Cali are playing Universidad Catolica at the Group E of Copa Libertadores on September 24. The match will kick off 00:30 UTC.

InternacionalGremio00:30

Internacional - Gremio

Internacional are playing Gremio at the Group E of Copa Libertadores on September 24. The match will kick off 00:30 UTC.

Alianza LimaRacing00:30

Alianza Lima - Racing

Alianza Lima are playing Racing at the Group F of Copa Libertadores on September 24. The match will kick off 00:30 UTC.

Defensa y JusticiaOlimpia22:15

Defensa y Justicia - Olimpia

Defensa y Justicia are playing Olimpia at the Group G of Copa Libertadores on September 23. The match will kick off 22:15 UTC.

CaracasLibertad22:15

Caracas - Libertad

Caracas are playing Libertad at the Group H of Copa Libertadores on September 23. The match will kick off 22:15 UTC.

Alianza UniversidadReal Garcilaso16:00

Alianza Universidad - Real Garcilaso

Alianza Universidad are playing Real Garcilaso at the Primera Division, Apertura of Peru on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

CiencianoMelgar20:00

Cienciano - Melgar

Cienciano are playing Melgar at the Primera Division, Apertura of Peru on September 23. The match will kick off 20:00 UTC.

Dep. LlacuabamabaSporting Cristal20:30

Dep. Llacuabamaba - Sporting Cristal

Dep. Llacuabamaba are playing Sporting Cristal at the Primera Division, Apertura of Peru on September 23. The match will kick off 20:30 UTC.

VillarrubiaTalavera CF17:00

Villarrubia - Talavera CF

Villarrubia are playing Talavera CF at the Club Friendlies of International on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

EldenseHercules17:30

Eldense - Hercules

Eldense are playing Hercules at the Club Friendlies of International on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

MurciaUD Ibiza17:30

Murcia - UD Ibiza

Murcia are playing UD Ibiza at the Club Friendlies of International on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

SodupePortugalete17:30

Sodupe - Portugalete

Sodupe are playing Portugalete at the Club Friendlies of International on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Albion RoversDumbarton18:30

Albion Rovers - Dumbarton

Albion Rovers are playing Dumbarton at the Club Friendlies of International on September 23. The match will kick off 18:30 UTC.

WrexhamTelford United18:30

Wrexham - Telford United

Wrexham are playing Telford United at the Club Friendlies of International on September 23. The match will kick off 18:30 UTC.

ReichenauTelfs 190016:30

Reichenau - Telfs 1900

Reichenau are playing Telfs 1900 at the Regionalliga, Tirol of Austria on September 23. The match will kick off 16:30 UTC.

Dornbirner SVRW Rankweil15:30

Dornbirner SV - RW Rankweil

Dornbirner SV are playing RW Rankweil at the Regionalliga, Voralberg of Austria on September 23. The match will kick off 15:30 UTC.

OrshaSlonimPostponedPst

Orsha - Slonim

Orsha are playing Slonim at the 1. Division of Belarus on September 23.

Acren-LessinesGanshorenPostponedPst

Acren-Lessines - Ganshoren

Acren-Lessines are playing Ganshoren at the Second Amateur Division, ACFF of Belgium on September 23.

RES DurbuyWaremme18:00

RES Durbuy - Waremme

RES Durbuy are playing Waremme at the Second Amateur Division, ACFF of Belgium on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

VerlaineJette18:00

Verlaine - Jette

Verlaine are playing Jette at the Second Amateur Division, ACFF of Belgium on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

RAAL La LouviereWarnant18:30

RAAL La Louviere - Warnant

RAAL La Louviere are playing Warnant at the Second Amateur Division, ACFF of Belgium on September 23. The match will kick off 18:30 UTC.

Lokeren-TemseSW Harelbeke18:00

Lokeren-Temse - SW Harelbeke

Lokeren-Temse are playing SW Harelbeke at the Second Amateur Division, VFV A of Belgium on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Olsa BrakelZelzate18:00

Olsa Brakel - Zelzate

Olsa Brakel are playing Zelzate at the Second Amateur Division, VFV A of Belgium on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

RonseKRC Gent18:00

Ronse - KRC Gent

Ronse are playing KRC Gent at the Second Amateur Division, VFV A of Belgium on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Voorwaarts ZwevezeleNinove18:00

Voorwaarts Zwevezele - Ninove

Voorwaarts Zwevezele are playing Ninove at the Second Amateur Division, VFV A of Belgium on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Heur TongerenBocholt18:00

Heur Tongeren - Bocholt

Heur Tongeren are playing Bocholt at the Second Amateur Division, VFV B of Belgium on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

HoutvenneHoogstraten18:00

Houtvenne - Hoogstraten

Houtvenne are playing Hoogstraten at the Second Amateur Division, VFV B of Belgium on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

LonderzeelCappellen18:00

Londerzeel - Cappellen

Londerzeel are playing Cappellen at the Second Amateur Division, VFV B of Belgium on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Olympia WijgmaalBerchem18:00

Olympia Wijgmaal - Berchem

Olympia Wijgmaal are playing Berchem at the Second Amateur Division, VFV B of Belgium on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Pepingen-HalleEendracht AalstPostponedPst

Pepingen-Halle - Eendracht Aalst

Pepingen-Halle are playing Eendracht Aalst at the Second Amateur Division, VFV B of Belgium on September 23.

City Pirates AntwerpenDiegem18:30

City Pirates Antwerpen - Diegem

City Pirates Antwerpen are playing Diegem at the Second Amateur Division, VFV B of Belgium on September 23. The match will kick off 18:30 UTC.

Sporting HasseltLyra TSV18:30

Sporting Hasselt - Lyra TSV

Sporting Hasselt are playing Lyra TSV at the Second Amateur Division, VFV B of Belgium on September 23. The match will kick off 18:30 UTC.

OpatijaSolin14:30

Opatija - Solin

Opatija are playing Solin at the 2 HNL of Croatia on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

Orijent 1919Junak14:30

Orijent 1919 - Junak

Orijent 1919 are playing Junak at the 2 HNL of Croatia on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

Osijek-2Croatia Zmijavci14:30

Osijek-2 - Croatia Zmijavci

Osijek-2 are playing Croatia Zmijavci at the 2 HNL of Croatia on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

Aris LimassolEthnikos Achnas16:00

Aris Limassol - Ethnikos Achnas

Aris Limassol are playing Ethnikos Achnas at the National Cup of Cyprus on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Ermis AradippouAkritas16:00

Ermis Aradippou - Akritas

Ermis Aradippou are playing Akritas at the National Cup of Cyprus on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Kouris ErimiAEK Larnaca16:00

Kouris Erimi - AEK Larnaca

Kouris Erimi are playing AEK Larnaca at the National Cup of Cyprus on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Olympiakos NicosiaXylotympou16:00

Olympiakos Nicosia - Xylotympou

Olympiakos Nicosia are playing Xylotympou at the National Cup of Cyprus on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Karlovy Vary3 - 0Slavoj VysehradForfeitFrf

Karlovy Vary - Slavoj Vysehrad

Karlovy Vary played Slavoj Vysehrad at the National cup of Czech Republic on September 23. Slavoj Vysehrad was forfeited with a 3-0 loss.. Karlovy Vary won 3-0.

Kolin0 - 3ZizkovForfeitFrf

Kolin - Zizkov

Kolin played Zizkov at the National cup of Czech Republic on September 23. Kolin was forfeited with a 3-0 loss.. Zizkov won 0-3.

Pribram U-191 - 4Pardubice U-19Full TimeFT

Pribram U-19 - Pardubice U-19

Pribram U-19 played Pardubice U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on September 23. The match kicked off 09:00 UTC. Pardubice U-19 won 1-4.

Slavia Praha U-193 - 5Budejovice U-19Full TimeFT

Slavia Praha U-19 - Budejovice U-19

Slavia Praha U-19 played Budejovice U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on September 23. The match kicked off 09:00 UTC. Budejovice U-19 won 3-5.

FC Velke MeziriciVrchovina14:30

FC Velke Mezirici - Vrchovina

FC Velke Mezirici are playing Vrchovina at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

Sokol HostounSokolov14:30

Sokol Hostoun - Sokolov

Sokol Hostoun are playing Sokolov at the 3. liga, CFL A of Czech Republic on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

Sparta Praha-2Kraluv Dvur14:30

Sparta Praha-2 - Kraluv Dvur

Sparta Praha-2 are playing Kraluv Dvur at the 3. liga, CFL A of Czech Republic on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

Frederiksberg A. 2000Koge17:00

Frederiksberg A. 2000 - Koge

Frederiksberg A. 2000 are playing Koge at the National Cup of Denmark on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Wigan U-23Hull City U-2312:00

Wigan U-23 - Hull City U-23

Wigan U-23 are playing Hull City U-23 at the Professional Depelopment League of England on September 23. The match will kick off 12:00 UTC.

Levadia TRetro16:30

Levadia T - Retro

Levadia T are playing Retro at the National Cup of Estonia on September 23. The match will kick off 16:30 UTC.

TBNSI Runavik15:30

TB - NSI Runavik

TB are playing NSI Runavik at the Meistaradeildin of Faroe Islands on September 23. The match will kick off 15:30 UTC.

LIF VikingurAB ArgirPostponedPst

LIF Vikingur - AB Argir

LIF Vikingur are playing AB Argir at the Meistaradeildin of Faroe Islands on September 23.

Skala IFIF Fuglafjordur18:00

Skala IF - IF Fuglafjordur

Skala IF are playing IF Fuglafjordur at the Meistaradeildin of Faroe Islands on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

StreymurHB Torshavn18:00

Streymur - HB Torshavn

Streymur are playing HB Torshavn at the Meistaradeildin of Faroe Islands on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Shevardeni 1906Sioni12:00

Shevardeni 1906 - Sioni

Shevardeni 1906 are playing Sioni at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on September 23. The match will kick off 12:00 UTC.

ZugdidiGagra12:00

Zugdidi - Gagra

Zugdidi are playing Gagra at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on September 23. The match will kick off 12:00 UTC.

Dusheti AragviWIT Georgia13:00

Dusheti Aragvi - WIT Georgia

Dusheti Aragvi are playing WIT Georgia at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Atlas DelmenhorstHavelse15:00

Atlas Delmenhorst - Havelse

Atlas Delmenhorst are playing Havelse at the Regionalliga Nord of Germany on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

HSC HannoverHannover-215:00

HSC Hannover - Hannover-2

HSC Hannover are playing Hannover-2 at the Regionalliga Nord of Germany on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

Heider SVPhonix Lubeck15:00

Heider SV - Phonix Lubeck

Heider SV are playing Phonix Lubeck at the Regionalliga Nord of Germany on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

LSK HansaSt. Pauli-215:00

LSK Hansa - St. Pauli-2

LSK Hansa are playing St. Pauli-2 at the Regionalliga Nord of Germany on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

Vfb OldenburgJeddeloh15:00

Vfb Oldenburg - Jeddeloh

Vfb Oldenburg are playing Jeddeloh at the Regionalliga Nord of Germany on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

Altona 93Holstein Kiel-217:00

Altona 93 - Holstein Kiel-2

Altona 93 are playing Holstein Kiel-2 at the Regionalliga Nord of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Eintracht NorderstedtHamburger-217:00

Eintracht Norderstedt - Hamburger-2

Eintracht Norderstedt are playing Hamburger-2 at the Regionalliga Nord of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

OberneulandWolfsburg-217:00

Oberneuland - Wolfsburg-2

Oberneuland are playing Wolfsburg-2 at the Regionalliga Nord of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Weiche FlensburgDrochtersen17:30

Weiche Flensburg - Drochtersen

Weiche Flensburg are playing Drochtersen at the Regionalliga Nord of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Koln-2Fortuna Dusseldorf-212:00

Koln-2 - Fortuna Dusseldorf-2

Koln-2 are playing Fortuna Dusseldorf-2 at the Regionalliga West of Germany on September 23. The match will kick off 12:00 UTC.

Alemannia AachenFortuna KolnPostponedPst

Alemannia Aachen - Fortuna Koln

Alemannia Aachen are playing Fortuna Koln at the Regionalliga West of Germany on September 23.

Bergisch GladbachSchalke-217:30

Bergisch Gladbach - Schalke-2

Bergisch Gladbach are playing Schalke-2 at the Regionalliga West of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

HombergBorussia M-217:30

Homberg - Borussia M-2

Homberg are playing Borussia M-2 at the Regionalliga West of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

RW EssenAhlen17:30

RW Essen - Ahlen

RW Essen are playing Ahlen at the Regionalliga West of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Sportfreunde LotteSV Lippstadt17:30

Sportfreunde Lotte - SV Lippstadt

Sportfreunde Lotte are playing SV Lippstadt at the Regionalliga West of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

StraelenOberhausen17:30

Straelen - Oberhausen

Straelen are playing Oberhausen at the Regionalliga West of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Wegberg-BeeckRodinghausen17:30

Wegberg-Beeck - Rodinghausen

Wegberg-Beeck are playing Rodinghausen at the Regionalliga West of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

WiedenbruckBorussia D-217:30

Wiedenbruck - Borussia D-2

Wiedenbruck are playing Borussia D-2 at the Regionalliga West of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

WuppertalerPreussen Munster17:30

Wuppertaler - Preussen Munster

Wuppertaler are playing Preussen Munster at the Regionalliga West of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Chemie LeipzigCarl Zeiss Jena14:30

Chemie Leipzig - Carl Zeiss Jena

Chemie Leipzig are playing Carl Zeiss Jena at the Regionalliga Nordost of Germany on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

LichtenbergAuerbach14:30

Lichtenberg - Auerbach

Lichtenberg are playing Auerbach at the Regionalliga Nordost of Germany on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

AltglienickeBabelsberg 0317:00

Altglienicke - Babelsberg 03

Altglienicke are playing Babelsberg 03 at the Regionalliga Nordost of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Bischofswerdaer FVHertha-217:00

Bischofswerdaer FV - Hertha-2

Bischofswerdaer FV are playing Hertha-2 at the Regionalliga Nordost of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

ChemnitzerBFC Dynamo17:00

Chemnitzer - BFC Dynamo

Chemnitzer are playing BFC Dynamo at the Regionalliga Nordost of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

EnergieUnion Furstenwalde17:00

Energie - Union Furstenwalde

Energie are playing Union Furstenwalde at the Regionalliga Nordost of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Optik RatenowLokomotive Leipzig17:00

Optik Ratenow - Lokomotive Leipzig

Optik Ratenow are playing Lokomotive Leipzig at the Regionalliga Nordost of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

ZFC MeuselwitzViktoria Berlin17:00

ZFC Meuselwitz - Viktoria Berlin

ZFC Meuselwitz are playing Viktoria Berlin at the Regionalliga Nordost of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

LuckenwaldeBAK 0717:30

Luckenwalde - BAK 07

Luckenwalde are playing BAK 07 at the Regionalliga Nordost of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Tennis BorussiaGermania Halberstadt17:30

Tennis Borussia - Germania Halberstadt

Tennis Borussia are playing Germania Halberstadt at the Regionalliga Nordost of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Buchonia FliedenSV Steinbach17:00

Buchonia Flieden - SV Steinbach

Buchonia Flieden are playing SV Steinbach at the Oberliga, Hessen of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

NeuhofBaunatal17:00

Neuhof - Baunatal

Neuhof are playing Baunatal at the Oberliga, Hessen of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

RW HadamarDietkirchen17:00

RW Hadamar - Dietkirchen

RW Hadamar are playing Dietkirchen at the Oberliga, Hessen of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

RW WalldorfHanau 9317:00

RW Walldorf - Hanau 93

RW Walldorf are playing Hanau 93 at the Oberliga, Hessen of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Bad VilbelHunfelder SV17:30

Bad Vilbel - Hunfelder SV

Bad Vilbel are playing Hunfelder SV at the Oberliga, Hessen of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

FernwaldGinsheim17:30

Fernwald - Ginsheim

Fernwald are playing Ginsheim at the Oberliga, Hessen of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Turk Gucu FriedbergErlensee17:30

Turk Gucu Friedberg - Erlensee

Turk Gucu Friedberg are playing Erlensee at the Oberliga, Hessen of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Viktoria GriesheimEddersheim17:30

Viktoria Griesheim - Eddersheim

Viktoria Griesheim are playing Eddersheim at the Oberliga, Hessen of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

LehnerzHessen Dreieich18:00

Lehnerz - Hessen Dreieich

Lehnerz are playing Hessen Dreieich at the Oberliga, Hessen of Germany on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

SV ZeilsheimWaldgirmes18:00

SV Zeilsheim - Waldgirmes

SV Zeilsheim are playing Waldgirmes at the Oberliga, Hessen of Germany on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

BordesholmTSB Flensburg17:00

Bordesholm - TSB Flensburg

Bordesholm are playing TSB Flensburg at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Frisia 03Weiche Flensburg-217:00

Frisia 03 - Weiche Flensburg-2

Frisia 03 are playing Weiche Flensburg-2 at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Inter Turkspor KielAltenholz17:00

Inter Turkspor Kiel - Altenholz

Inter Turkspor Kiel are playing Altenholz at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

KronshagenEckernforder SV17:00

Kronshagen - Eckernforder SV

Kronshagen are playing Eckernforder SV at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Lubeck-2Eutiner SV17:00

Lubeck-2 - Eutiner SV

Lubeck-2 are playing Eutiner SV at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Oldenburger SVPreusen ReinfeldPostponedPst

Oldenburger SV - Preusen Reinfeld

Oldenburger SV are playing Preusen Reinfeld at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on September 23.

TodesfeldeDornbreite Lubeck17:00

Todesfelde - Dornbreite Lubeck

Todesfelde are playing Dornbreite Lubeck at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

PansdorfEichede17:30

Pansdorf - Eichede

Pansdorf are playing Eichede at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

BacknangOberachern15:15

Backnang - Oberachern

Backnang are playing Oberachern at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on September 23. The match will kick off 15:15 UTC.

Rielasingen-ArlenSportfreunde Dorfmerkingen16:00

Rielasingen-Arlen - Sportfreunde Dorfmerkingen

Rielasingen-Arlen are playing Sportfreunde Dorfmerkingen at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Germania EgestorfLupo-Martini17:00

Germania Egestorf - Lupo-Martini

Germania Egestorf are playing Lupo-Martini at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Eintracht CelleHagen-Uthlede17:30

Eintracht Celle - Hagen-Uthlede

Eintracht Celle are playing Hagen-Uthlede at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Torgelower SV GreifStrausberg17:45

Torgelower SV Greif - Strausberg

Torgelower SV Greif are playing Strausberg at the Oberliga, Nordost-Nord of Germany on September 23. The match will kick off 17:45 UTC.

Carl Zeiss Jena-2Erfurt15:00

Carl Zeiss Jena-2 - Erfurt

Carl Zeiss Jena-2 are playing Erfurt at the Oberliga, Nordost-Sud of Germany on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

EilenburgPlauen17:00

Eilenburg - Plauen

Eilenburg are playing Plauen at the Oberliga, Nordost-Sud of Germany on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Paderborn-2Westfalia Rhynern17:30

Paderborn-2 - Westfalia Rhynern

Paderborn-2 are playing Westfalia Rhynern at the Oberliga, Westfalen of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Cronenberger SCJahn Dinslaken Hiesfeld17:30

Cronenberger SC - Jahn Dinslaken Hiesfeld

Cronenberger SC are playing Jahn Dinslaken Hiesfeld at the Oberliga, Niederrhein of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

Germania Ratingen1880 Dusseldorf17:30

Germania Ratingen - 1880 Dusseldorf

Germania Ratingen are playing 1880 Dusseldorf at the Oberliga, Niederrhein of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

KleveKray17:30

Kleve - Kray

Kleve are playing Kray at the Oberliga, Niederrhein of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

SC VelbertSW Essen17:30

SC Velbert - SW Essen

SC Velbert are playing SW Essen at the Oberliga, Niederrhein of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

SF BaumbergFC Bocholt17:30

SF Baumberg - FC Bocholt

SF Baumberg are playing FC Bocholt at the Oberliga, Niederrhein of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

SF NiederwenigernSSVg Velbert17:30

SF Niederwenigern - SSVg Velbert

SF Niederwenigern are playing SSVg Velbert at the Oberliga, Niederrhein of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

SchonnebeckSterkrade-Nord17:30

Schonnebeck - Sterkrade-Nord

Schonnebeck are playing Sterkrade-Nord at the Oberliga, Niederrhein of Germany on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

FjardabyggdThrottur Vogar15:00

Fjardabyggd - Throttur Vogar

Fjardabyggd are playing Throttur Vogar at the 2. Deild of Iceland on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

Dalvik ReynirKari Akranes16:00

Dalvik Reynir - Kari Akranes

Dalvik Reynir are playing Kari Akranes at the 2. Deild of Iceland on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

KFVolsungur16:00

KF - Volsungur

KF are playing Volsungur at the 2. Deild of Iceland on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Vidir GardurNjardvik16:15

Vidir Gardur - Njardvik

Vidir Gardur are playing Njardvik at the 2. Deild of Iceland on September 23. The match will kick off 16:15 UTC.

KordrengirSelfoss19:15

Kordrengir - Selfoss

Kordrengir are playing Selfoss at the 2. Deild of Iceland on September 23. The match will kick off 19:15 UTC.

Lecce U-194 - 1Benevento U-19Full TimeFT

Lecce U-19 - Benevento U-19

Lecce U-19 played Benevento U-19 at the Copa Primavera of Italy on September 23. The match kicked off 09:00 UTC. Lecce U-19 won 4-1.

Sassuolo U-191 - 2Spal U-19Full TimeFT

Sassuolo U-19 - Spal U-19

Sassuolo U-19 played Spal U-19 at the Copa Primavera of Italy on September 23. The match kicked off 09:00 UTC. Spal U-19 won 1-2.

Bologna U-19Chievo U-1913:00

Bologna U-19 - Chievo U-19

Bologna U-19 are playing Chievo U-19 at the Copa Primavera of Italy on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Cremonese U-19Parma U-1913:00

Cremonese U-19 - Parma U-19

Cremonese U-19 are playing Parma U-19 at the Copa Primavera of Italy on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Crotone U-19Reggina U-1913:00

Crotone U-19 - Reggina U-19

Crotone U-19 are playing Reggina U-19 at the Copa Primavera of Italy on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Milan U-19Brescia U-1913:00

Milan U-19 - Brescia U-19

Milan U-19 are playing Brescia U-19 at the Copa Primavera of Italy on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Monza U-19Pisa U-1913:00

Monza U-19 - Pisa U-19

Monza U-19 are playing Pisa U-19 at the Copa Primavera of Italy on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Reggiana U-19Pescara U-1913:00

Reggiana U-19 - Pescara U-19

Reggiana U-19 are playing Pescara U-19 at the Copa Primavera of Italy on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Sampdoria U-19Virtus Entella U-1913:00

Sampdoria U-19 - Virtus Entella U-19

Sampdoria U-19 are playing Virtus Entella U-19 at the Copa Primavera of Italy on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Venezia U-19Cittadella U-1913:00

Venezia U-19 - Cittadella U-19

Venezia U-19 are playing Cittadella U-19 at the Copa Primavera of Italy on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

Napoli U-19Ascoli U-1914:00

Napoli U-19 - Ascoli U-19

Napoli U-19 are playing Ascoli U-19 at the Copa Primavera of Italy on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

BallkaniFeronikeli14:00

Ballkani - Feronikeli

Ballkani are playing Feronikeli at the Superliga of Kosovo on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

LlapiGjilani14:00

Llapi - Gjilani

Llapi are playing Gjilani at the Superliga of Kosovo on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Dinamo Riga0 - 0Valmiera3'

Dinamo Riga - Valmiera

Dinamo Riga are playing Valmiera at the National cup of Latvia on September 23. The match kicked off 11:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

AudaRigas FS12:30

Auda - Rigas FS

Auda are playing Rigas FS at the National cup of Latvia on September 23. The match will kick off 12:30 UTC.

GrobinaSpartaks12:30

Grobina - Spartaks

Grobina are playing Spartaks at the National cup of Latvia on September 23. The match will kick off 12:30 UTC.

Lokomotiv DaugavpilsVentspils12:30

Lokomotiv Daugavpils - Ventspils

Lokomotiv Daugavpils are playing Ventspils at the National cup of Latvia on September 23. The match will kick off 12:30 UTC.

RigaFS Metta LUPostponedPst

Riga - FS Metta LU

Riga are playing FS Metta LU at the National cup of Latvia on September 23.

FK RezekneTukums15:00

FK Rezekne - Tukums

FK Rezekne are playing Tukums at the National cup of Latvia on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

Vaduz-3Triesenberg18:00

Vaduz-3 - Triesenberg

Vaduz-3 are playing Triesenberg at the National Cup of Liechtenstein on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

EtzellaJeunesse Esch18:00

Etzella - Jeunesse Esch

Etzella are playing Jeunesse Esch at the Fortis League of Luxembourg on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Fola EschHamm Benfica18:00

Fola Esch - Hamm Benfica

Fola Esch are playing Hamm Benfica at the Fortis League of Luxembourg on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

HostertDifferdange18:00

Hostert - Differdange

Hostert are playing Differdange at the Fortis League of Luxembourg on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Mondorf-les-BainsFC Racing Union18:00

Mondorf-les-Bains - FC Racing Union

Mondorf-les-Bains are playing FC Racing Union at the Fortis League of Luxembourg on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Progres NiedercornPetange18:00

Progres Niedercorn - Petange

Progres Niedercorn are playing Petange at the Fortis League of Luxembourg on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

RodangeWiltz 7118:00

Rodange - Wiltz 71

Rodange are playing Wiltz 71 at the Fortis League of Luxembourg on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

RosportUNA Strassen18:00

Rosport - UNA Strassen

Rosport are playing UNA Strassen at the Fortis League of Luxembourg on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Swift HesperangeDudelange18:00

Swift Hesperange - Dudelange

Swift Hesperange are playing Dudelange at the Fortis League of Luxembourg on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

ZimbruSperanta16:00

Zimbru - Speranta

Zimbru are playing Speranta at the Divizia Nationala of Moldova on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Arsenal TivatGrbalj Radanovici14:30

Arsenal Tivat - Grbalj Radanovici

Arsenal Tivat are playing Grbalj Radanovici at the Division 2 of Montenegro on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

DrezgaMornar14:30

Drezga - Mornar

Drezga are playing Mornar at the Division 2 of Montenegro on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

IbarBokelj Kotor14:30

Ibar - Bokelj Kotor

Ibar are playing Bokelj Kotor at the Division 2 of Montenegro on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

IgaloBerane14:30

Igalo - Berane

Igalo are playing Berane at the Division 2 of Montenegro on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

Jedinstvo BPFK Kom Podgorica14:30

Jedinstvo BP - FK Kom Podgorica

Jedinstvo BP are playing FK Kom Podgorica at the Division 2 of Montenegro on September 23. The match will kick off 14:30 UTC.

KF GostivarTikves13:30

KF Gostivar - Tikves

KF Gostivar are playing Tikves at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

LjubotenPelister13:30

Ljuboten - Pelister

Ljuboten are playing Pelister at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

MakedonijaPobeda13:30

Makedonija - Pobeda

Makedonija are playing Pobeda at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

OhridRenova Dzepciste13:30

Ohrid - Renova Dzepciste

Ohrid are playing Renova Dzepciste at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

PelisterLjuboten13:30

Pelister - Ljuboten

Pelister are playing Ljuboten at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

PobedaMakedonija13:30

Pobeda - Makedonija

Pobeda are playing Makedonija at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

RosomanBelasica Strumica13:30

Rosoman - Belasica Strumica

Rosoman are playing Belasica Strumica at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

SasaBorec13:30

Sasa - Borec

Sasa are playing Borec at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

SileksTeteks13:30

Sileks - Teteks

Sileks are playing Teteks at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

Sloga VinicaShkupi13:30

Sloga Vinica - Shkupi

Sloga Vinica are playing Shkupi at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

TeteksSileks13:30

Teteks - Sileks

Teteks are playing Sileks at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

Velazerimi 77Rabotnicki13:30

Velazerimi 77 - Rabotnicki

Velazerimi 77 are playing Rabotnicki at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

VeleshtaKozuv Gevgelija13:30

Veleshta - Kozuv Gevgelija

Veleshta are playing Kozuv Gevgelija at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

PehchevoFK Skopje16:00

Pehchevo - FK Skopje

Pehchevo are playing FK Skopje at the National Cup of North Macedonia on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Zaglebie L U-18Jagiellonia U-1808:00

Zaglebie L U-18 - Jagiellonia U-18

Zaglebie L U-18 are playing Jagiellonia U-18 at the Central Youth League of Poland on September 23. The match will kick off 08:00 UTC.

Arka Gdynia U-18Lech U-1808:30

Arka Gdynia U-18 - Lech U-18

Arka Gdynia U-18 are playing Lech U-18 at the Central Youth League of Poland on September 23. The match will kick off 08:30 UTC.

Rekord Bielsko BialaGwarek Tarnowskie Gory14:00

Rekord Bielsko Biala - Gwarek Tarnowskie Gory

Rekord Bielsko Biala are playing Gwarek Tarnowskie Gory at the III Liga, Group 3 of Poland on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

SlezaPawlowice Slaskie14:00

Sleza - Pawlowice Slaskie

Sleza are playing Pawlowice Slaskie at the III Liga, Group 3 of Poland on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Orleta Radzyn PodlaskiWolczanka W. Pelkiska14:00

Orleta Radzyn Podlaski - Wolczanka W. Pelkiska

Orleta Radzyn Podlaski are playing Wolczanka W. Pelkiska at the III Liga, Group 4 of Poland on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Sokol SieniawaJutrzenka Giebultow14:00

Sokol Sieniawa - Jutrzenka Giebultow

Sokol Sieniawa are playing Jutrzenka Giebultow at the III Liga, Group 4 of Poland on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Wisla SandomierzPodhale Nowy Targ14:00

Wisla Sandomierz - Podhale Nowy Targ

Wisla Sandomierz are playing Podhale Nowy Targ at the III Liga, Group 4 of Poland on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Stal Stalowa WolaPodlasie Biala Podlaska17:38

Stal Stalowa Wola - Podlasie Biala Podlaska

Stal Stalowa Wola are playing Podlasie Biala Podlaska at the III Liga, Group 4 of Poland on September 23. The match will kick off 17:38 UTC.

Guimaraes U-23Leixoes U-2315:00

Guimaraes U-23 - Leixoes U-23

Guimaraes U-23 are playing Leixoes U-23 at the League U-23 of Portugal on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

Braga U-23Familcao U-2316:00

Braga U-23 - Familcao U-23

Braga U-23 are playing Familcao U-23 at the League U-23 of Portugal on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

Zenit U-201 - 0UOR-5 U-2048'

Zenit U-20 - UOR-5 U-20

Zenit U-20 are playing UOR-5 U-20 at the Youth League of Russia on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and Zenit U-20 are winning 1-0.

CSKA U-20Ufa U-2011:00

CSKA U-20 - Ufa U-20

CSKA U-20 are playing Ufa U-20 at the Youth League of Russia on September 23. The match will kick off 11:00 UTC.

Dinamo U-20Akhmat U-2011:00

Dinamo U-20 - Akhmat U-20

Dinamo U-20 are playing Akhmat U-20 at the Youth League of Russia on September 23. The match will kick off 11:00 UTC.

Lokomotiv U-20Rubin U-2011:00

Lokomotiv U-20 - Rubin U-20

Lokomotiv U-20 are playing Rubin U-20 at the Youth League of Russia on September 23. The match will kick off 11:00 UTC.

Spartak U-20Tambov U-2011:00

Spartak U-20 - Tambov U-20

Spartak U-20 are playing Tambov U-20 at the Youth League of Russia on September 23. The match will kick off 11:00 UTC.

Ural U-20Akademiya Konopleva U-2011:00

Ural U-20 - Akademiya Konopleva U-20

Ural U-20 are playing Akademiya Konopleva U-20 at the Youth League of Russia on September 23. The match will kick off 11:00 UTC.

FK Strogino U-20Khimki U-2012:00

FK Strogino U-20 - Khimki U-20

FK Strogino U-20 are playing Khimki U-20 at the Youth League of Russia on September 23. The match will kick off 12:00 UTC.

Rotor U-20FK Krasnodar U-2012:00

Rotor U-20 - FK Krasnodar U-20

Rotor U-20 are playing FK Krasnodar U-20 at the Youth League of Russia on September 23. The match will kick off 12:00 UTC.

Rostov U-20Sochi U-2014:00

Rostov U-20 - Sochi U-20

Rostov U-20 are playing Sochi U-20 at the Youth League of Russia on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Buducnost DobanovciJagodina14:00

Buducnost Dobanovci - Jagodina

Buducnost Dobanovci are playing Jagodina at the Prva Liga of Serbia on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Kabel Novi SadDinamo Vranje14:00

Kabel Novi Sad - Dinamo Vranje

Kabel Novi Sad are playing Dinamo Vranje at the Prva Liga of Serbia on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

LoznicaSloga Kraljevo14:00

Loznica - Sloga Kraljevo

Loznica are playing Sloga Kraljevo at the Prva Liga of Serbia on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Radnicki KragujevacRadnicki Pirot14:00

Radnicki Kragujevac - Radnicki Pirot

Radnicki Kragujevac are playing Radnicki Pirot at the Prva Liga of Serbia on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

ZarkovoIMT Novi Beograd14:00

Zarkovo - IMT Novi Beograd

Zarkovo are playing IMT Novi Beograd at the Prva Liga of Serbia on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

ZemunRadnicki Sremska Mitrovica14:00

Zemun - Radnicki Sremska Mitrovica

Zemun are playing Radnicki Sremska Mitrovica at the Prva Liga of Serbia on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

BoracGraficar17:00

Borac - Graficar

Borac are playing Graficar at the Prva Liga of Serbia on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

KolubaraDubocica17:00

Kolubara - Dubocica

Kolubara are playing Dubocica at the Prva Liga of Serbia on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Trajal KrusevacZeleznicar Pancevo17:00

Trajal Krusevac - Zeleznicar Pancevo

Trajal Krusevac are playing Zeleznicar Pancevo at the Prva Liga of Serbia on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Velke RevistiaBanik Lehota14:00

Velke Revistia - Banik Lehota

Velke Revistia are playing Banik Lehota at the National Cup of Slovakia on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

KosiceSlovan-213:30

Kosice - Slovan-2

Kosice are playing Slovan-2 at the 2. liga of Slovakia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

Liptovsky MikulasSkalica13:30

Liptovsky Mikulas - Skalica

Liptovsky Mikulas are playing Skalica at the 2. liga of Slovakia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

Partizan BardejovMFK Petrzalka13:30

Partizan Bardejov - MFK Petrzalka

Partizan Bardejov are playing MFK Petrzalka at the 2. liga of Slovakia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

PuchovBanska Bystrica13:30

Puchov - Banska Bystrica

Puchov are playing Banska Bystrica at the 2. liga of Slovakia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

SamorinKomarno13:30

Samorin - Komarno

Samorin are playing Komarno at the 2. liga of Slovakia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

Zilina-2Slavoj Trebisov13:30

Zilina-2 - Slavoj Trebisov

Zilina-2 are playing Slavoj Trebisov at the 2. liga of Slovakia on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

PopradPodbrezovaPostponedPst

Poprad - Podbrezova

Poprad are playing Podbrezova at the 2. liga of Slovakia on September 23.

Kalna nad HronomMalzenice13:00

Kalna nad Hronom - Malzenice

Kalna nad Hronom are playing Malzenice at the 3. Liga, West of Slovakia on September 23. The match will kick off 13:00 UTC.

KarlskronaEskilsminnePostponedPst

Karlskrona - Eskilsminne

Karlskrona are playing Eskilsminne at the Division 1, Sodra of Sweden on September 23.

EskilsminneKarlskrona17:00

Eskilsminne - Karlskrona

Eskilsminne are playing Karlskrona at the Division 1, Sodra of Sweden on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Linkoping CityOskarshamns AIK17:00

Linkoping City - Oskarshamns AIK

Linkoping City are playing Oskarshamns AIK at the Division 1, Sodra of Sweden on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

MotalaVarnamo17:00

Motala - Varnamo

Motala are playing Varnamo at the Division 1, Sodra of Sweden on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Qviding FIFLund17:00

Qviding FIF - Lund

Qviding FIF are playing Lund at the Division 1, Sodra of Sweden on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

SkovdeAssyriska Turabdin17:00

Skovde - Assyriska Turabdin

Skovde are playing Assyriska Turabdin at the Division 1, Sodra of Sweden on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

TvaakerLandskrona17:00

Tvaaker - Landskrona

Tvaaker are playing Landskrona at the Division 1, Sodra of Sweden on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

LindomeTorns18:00

Lindome - Torns

Lindome are playing Torns at the Division 1, Sodra of Sweden on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

TrollhattanUtsiktens18:00

Trollhattan - Utsiktens

Trollhattan are playing Utsiktens at the Division 1, Sodra of Sweden on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

LuleaOrebro Syrianska14:00

Lulea - Orebro Syrianska

Lulea are playing Orebro Syrianska at the Division 1, Norra of Sweden on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

NykopingHaninge15:00

Nykoping - Haninge

Nykoping are playing Haninge at the Division 1, Norra of Sweden on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

VasalundKarlstad16:00

Vasalund - Karlstad

Vasalund are playing Karlstad at the Division 1, Norra of Sweden on September 23. The match will kick off 16:00 UTC.

BergaSylvia17:00

Berga - Sylvia

Berga are playing Sylvia at the Division 1, Norra of Sweden on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

GefleSollentuna17:00

Gefle - Sollentuna

Gefle are playing Sollentuna at the Division 1, Norra of Sweden on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

SandvikenBrommapojkarna17:00

Sandviken - Brommapojkarna

Sandviken are playing Brommapojkarna at the Division 1, Norra of Sweden on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

Team ThorenTaby17:00

Team Thoren - Taby

Team Thoren are playing Taby at the Division 1, Norra of Sweden on September 23. The match will kick off 17:00 UTC.

FrejKarlslunds18:00

Frej - Karlslunds

Frej are playing Karlslunds at the Division 1, Norra of Sweden on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

RappeKristianstad17:30

Rappe - Kristianstad

Rappe are playing Kristianstad at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

BavoisCham17:30

Bavois - Cham

Bavois are playing Cham at the 1. Liga Promotion of Switzerland on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

KonizMunsingen18:00

Koniz - Munsingen

Koniz are playing Munsingen at the 1. Liga Promotion of Switzerland on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

BassecourtSolothurn18:00

Bassecourt - Solothurn

Bassecourt are playing Solothurn at the 1. Liga Classic, Group 2 of Switzerland on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

MuttenzLangenthal18:00

Muttenz - Langenthal

Muttenz are playing Langenthal at the 1. Liga Classic, Group 2 of Switzerland on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Red Star ZurichWettswil18:00

Red Star Zurich - Wettswil

Red Star Zurich are playing Wettswil at the 1. Liga Classic, Group 3 of Switzerland on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Al Ahli ManamaEast Riffa22:00

Al Ahli Manama - East Riffa

Al Ahli Manama are playing East Riffa at the Premier League of Bahrain on September 23. The match will kick off 22:00 UTC.

Al Hala MuharraqMuharraq22:00

Al Hala Muharraq - Muharraq

Al Hala Muharraq are playing Muharraq at the Premier League of Bahrain on September 23. The match will kick off 22:00 UTC.

Al HiddManama22:00

Al Hidd - Manama

Al Hidd are playing Manama at the Premier League of Bahrain on September 23. The match will kick off 22:00 UTC.

Al Shabbab ManamaBusaiteen22:00

Al Shabbab Manama - Busaiteen

Al Shabbab Manama are playing Busaiteen at the Premier League of Bahrain on September 23. The match will kick off 22:00 UTC.

Al-RiffaAl Najma Manama22:00

Al-Riffa - Al Najma Manama

Al-Riffa are playing Al Najma Manama at the Premier League of Bahrain on September 23. The match will kick off 22:00 UTC.

Changchun Yatai0 - 1KunshanFull TimeFT

Changchun Yatai - Kunshan

Changchun Yatai played Kunshan at the League 1 of China on September 23. The match kicked off 07:30 UTC. Kunshan won 0-1.

Guizhou Zhicheng1 - 0Shaanxi ChanganFull TimeFT

Guizhou Zhicheng - Shaanxi Changan

Guizhou Zhicheng played Shaanxi Changan at the League 1 of China on September 23. The match kicked off 07:30 UTC. Guizhou Zhicheng won 1-0.

Beijing BSU0 - 2Taizhou YuandaFull TimeFT

Beijing BSU - Taizhou Yuanda

Beijing BSU played Taizhou Yuanda at the League 1 of China on September 23. The match kicked off 08:00 UTC. Taizhou Yuanda won 0-2.

Nantong Zhiyun0 - 0Sichuan Jiuniu2'

Nantong Zhiyun - Sichuan Jiuniu

Nantong Zhiyun are playing Sichuan Jiuniu at the League 1 of China on September 23. The match kicked off 11:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Beijing RenheNei Mongol11:35

Beijing Renhe - Nei Mongol

Beijing Renhe are playing Nei Mongol at the League 1 of China on September 23. The match will kick off 11:35 UTC.

Liaoning ShenyangJiangxi Liansheng11:35

Liaoning Shenyang - Jiangxi Liansheng

Liaoning Shenyang are playing Jiangxi Liansheng at the League 1 of China on September 23. The match will kick off 11:35 UTC.

Southern District0 - 1EasternFull TimeFT

Southern District - Eastern

Southern District played Eastern at the Premier League of Hong Kong on September 23. The match kicked off 07:00 UTC. Eastern won 0-1.

Al Jazeera J.MaanPostponedPst

Al Jazeera J. - Maan

Al Jazeera J. are playing Maan at the Premier League of Jordan on September 23.

Al AqabaAl-Hussein15:00

Al Aqaba - Al-Hussein

Al Aqaba are playing Al-Hussein at the Premier League of Jordan on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

SahabAl-WeehdatPostponedPst

Sahab - Al-Weehdat

Sahab are playing Al-Weehdat at the Premier League of Jordan on September 23.

Shabab AlordonSahab17:30

Shabab Alordon - Sahab

Shabab Alordon are playing Sahab at the Premier League of Jordan on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

BaykonurAltay Semey05:00

Baykonur - Altay Semey

Baykonur are playing Altay Semey at the 1 Division of Kazakhstan on September 24. The match will kick off 05:00 UTC.

BulatSDYuShOR 8PostponedPst

Bulat - SDYuShOR 8

Bulat are playing SDYuShOR 8 at the 1 Division of Kazakhstan on September 24.

Shakhtar BulatSDYuShOR 8PostponedPst

Shakhtar Bulat - SDYuShOR 8

Shakhtar Bulat are playing SDYuShOR 8 at the 1 Division of Kazakhstan on September 24.

Jeonbuk Motors1 - 0Seongnam46'

Jeonbuk Motors - Seongnam

Jeonbuk Motors are playing Seongnam at the FA Cup of Korea Rep. on September 23. The match kicked off 10:00 UTC. It's the second half and Jeonbuk Motors are winning 1-0.

Ulsan0 - 1Pohang Steelers32'

Ulsan - Pohang Steelers

Ulsan are playing Pohang Steelers at the FA Cup of Korea Rep. on September 23. The match kicked off 10:30 UTC. It's the first half and Pohang Steelers are winning 0-1.

Ulaanbaatar City5 - 0Anduud CityFull TimeFT

Ulaanbaatar City - Anduud City

Ulaanbaatar City played Anduud City at the Premier League of Mongolia on September 23. The match kicked off 08:00 UTC. Ulaanbaatar City won 5-0.

Erchim0 - 0FC Ulaanbaatar2'

Erchim - FC Ulaanbaatar

Erchim are playing FC Ulaanbaatar at the Premier League of Mongolia on September 23. The match kicked off 11:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Magwe0 - 1Southern MyanmarFull TimeFT

Magwe - Southern Myanmar

Magwe played Southern Myanmar at the National League of Myanmar on September 23. The match kicked off 09:00 UTC. Southern Myanmar won 0-1.

Sagaing3 - 1IspeFull TimeFT

Sagaing - Ispe

Sagaing played Ispe at the National League of Myanmar on September 23. The match kicked off 09:00 UTC. Sagaing won 3-1.

Yadanarbon1 - 3Hantharwady UnitedFull TimeFT

Yadanarbon - Hantharwady United

Yadanarbon played Hantharwady United at the National League of Myanmar on September 23. The match kicked off 09:00 UTC. Hantharwady United won 1-3.

JabalaIttihad13:30

Jabala - Ittihad

Jabala are playing Ittihad at the National cup of Syria on September 23. The match will kick off 13:30 UTC.

TeshrinMusfat Baniyas17:30

Teshrin - Musfat Baniyas

Teshrin are playing Musfat Baniyas at the National cup of Syria on September 23. The match will kick off 17:30 UTC.

FC MasrAl Ahly Cairo18:00

FC Masr - Al Ahly Cairo

FC Masr are playing Al Ahly Cairo at the Premier League of Egypt on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Ittihad TangerCR Khemis Zemamra18:15

Ittihad Tanger - CR Khemis Zemamra

Ittihad Tanger are playing CR Khemis Zemamra at the Botola Pro of Morocco on September 23. The match will kick off 18:15 UTC.

RSB BerkaneFAR Rabat20:30

RSB Berkane - FAR Rabat

RSB Berkane are playing FAR Rabat at the Botola Pro of Morocco on September 23. The match will kick off 20:30 UTC.

ChebbaEsperance14:00

Chebba - Esperance

Chebba are playing Esperance at the National cup of Tunisia on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

SfaxienMonastir14:00

Sfaxien - Monastir

Sfaxien are playing Monastir at the National cup of Tunisia on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

Serbian White EaglesSC Scarborough23:15

Serbian White Eagles - SC Scarborough

Serbian White Eagles are playing SC Scarborough at the CSL of Canada on September 23. The match will kick off 23:15 UTC.

Deportivo SaprissaCS Cartagines02:00

Deportivo Saprissa - CS Cartagines

Deportivo Saprissa are playing CS Cartagines at the Apertura of Costa Rica on September 24. The match will kick off 02:00 UTC.

AtlanteTapatio22:00

Atlante - Tapatio

Atlante are playing Tapatio at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on September 23. The match will kick off 22:00 UTC.

VenadosTlaxcala00:05

Venados - Tlaxcala

Venados are playing Tlaxcala at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on September 24. The match will kick off 00:05 UTC.

CelayaTampico Madero02:05

Celaya - Tampico Madero

Celaya are playing Tampico Madero at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on September 24. The match will kick off 02:05 UTC.

Charlotte IndependenceMiami FC Blues23:00

Charlotte Independence - Miami FC Blues

Charlotte Independence are playing Miami FC Blues at the USL Championship of Usa on September 23. The match will kick off 23:00 UTC.

Hartford AthleticPhiladelphia Union-223:00

Hartford Athletic - Philadelphia Union-2

Hartford Athletic are playing Philadelphia Union-2 at the USL Championship of Usa on September 23. The match will kick off 23:00 UTC.

Indy ElevenSt. Louis23:00

Indy Eleven - St. Louis

Indy Eleven are playing St. Louis at the USL Championship of Usa on September 23. The match will kick off 23:00 UTC.

Atlanta United-2New York Red Bulls-223:30

Atlanta United-2 - New York Red Bulls-2

Atlanta United-2 are playing New York Red Bulls-2 at the USL Championship of Usa on September 23. The match will kick off 23:30 UTC.

Memphis 901North CarolinaPostponedPst

Memphis 901 - North Carolina

Memphis 901 are playing North Carolina at the USL Championship of Usa on September 24.

Los Angeles Galaxy-2San Diego Loyal02:00

Los Angeles Galaxy-2 - San Diego Loyal

Los Angeles Galaxy-2 are playing San Diego Loyal at the USL Championship of Usa on September 24. The match will kick off 02:00 UTC.

Richmond KickersFort Lauderdale Strikers22:30

Richmond Kickers - Fort Lauderdale Strikers

Richmond Kickers are playing Fort Lauderdale Strikers at the USL League One of Usa on September 23. The match will kick off 22:30 UTC.

Union OmahaInter Miami-2PostponedPst

Union Omaha - Inter Miami-2

Union Omaha are playing Inter Miami-2 at the USL League One of Usa on September 24.

TucsonForward Madison02:30

Tucson - Forward Madison

Tucson are playing Forward Madison at the USL League One of Usa on September 24. The match will kick off 02:30 UTC.

CearaBrusque00:30

Ceara - Brusque

Ceara are playing Brusque at the National Cup of Brasil on September 24. The match will kick off 00:30 UTC.

VascoBotafogo00:30

Vasco - Botafogo

Vasco are playing Botafogo at the National Cup of Brasil on September 24. The match will kick off 00:30 UTC.

XV de PiracicabaSao Caetano20:00

XV de Piracicaba - Sao Caetano

XV de Piracicaba are playing Sao Caetano at the Paulista A2 of Brasil on September 23. The match will kick off 20:00 UTC.

Minas WSao Jose W18:00

Minas W - Sao Jose W

Minas W are playing Sao Jose W at the Brasileiro - Women of Brasil on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Sao Paulo WOsasco Audax W18:00

Sao Paulo W - Osasco Audax W

Sao Paulo W are playing Osasco Audax W at the Brasileiro - Women of Brasil on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Iranduba de Amazonia WCorinthians W21:00

Iranduba de Amazonia W - Corinthians W

Iranduba de Amazonia W are playing Corinthians W at the Brasileiro - Women of Brasil on September 23. The match will kick off 21:00 UTC.

Cruzeiro WFerroviaria W23:30

Cruzeiro W - Ferroviaria W

Cruzeiro W are playing Ferroviaria W at the Brasileiro - Women of Brasil on September 23. The match will kick off 23:30 UTC.

Botafogo U-20Atletico-MG U-2018:00

Botafogo U-20 - Atletico-MG U-20

Botafogo U-20 are playing Atletico-MG U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Corinthians U-20Gremio U-2018:00

Corinthians U-20 - Gremio U-20

Corinthians U-20 are playing Gremio U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Cruzeiro U-20Vasco U-2018:00

Cruzeiro U-20 - Vasco U-20

Cruzeiro U-20 are playing Vasco U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Fluminense U-20Bahia U-2018:00

Fluminense U-20 - Bahia U-20

Fluminense U-20 are playing Bahia U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Goias U-20Palmeiras U-2018:00

Goias U-20 - Palmeiras U-20

Goias U-20 are playing Palmeiras U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Sport Recife U-20Chapecoense U-2018:00

Sport Recife U-20 - Chapecoense U-20

Sport Recife U-20 are playing Chapecoense U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Vitoria U-20Santos U-2018:00

Vitoria U-20 - Santos U-20

Vitoria U-20 are playing Santos U-20 at the Brasileiro U-20 of Brasil on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

Sampaio CorreaMoto Clube/MA23:30

Sampaio Correa - Moto Clube/MA

Sampaio Correa are playing Moto Clube/MA at the Maranhense, Playoffs of Brasil on September 23. The match will kick off 23:30 UTC.

CobreloaU. San Felipe14:00

Cobreloa - U. San Felipe

Cobreloa are playing U. San Felipe at the Primera B of Chile on September 23. The match will kick off 14:00 UTC.

CopiapoSan Marcos15:00

Copiapo - San Marcos

Copiapo are playing San Marcos at the Primera B of Chile on September 23. The match will kick off 15:00 UTC.

San MarcosCopiapoPostponedPst

San Marcos - Copiapo

San Marcos are playing Copiapo at the Primera B of Chile on September 23.

NublensePuerto M16:30

Nublense - Puerto M

Nublense are playing Puerto M at the Primera B of Chile on September 23. The match will kick off 16:30 UTC.

MagallanesRangers Talca18:00

Magallanes - Rangers Talca

Magallanes are playing Rangers Talca at the Primera B of Chile on September 23. The match will kick off 18:00 UTC.

San Luis de QuillotaDeportes Santa Cruz19:00

San Luis de Quillota - Deportes Santa Cruz

San Luis de Quillota are playing Deportes Santa Cruz at the Primera B of Chile on September 23. The match will kick off 19:00 UTC.

Santiago MorningDeportes Valdivia19:00

Santiago Morning - Deportes Valdivia

Santiago Morning are playing Deportes Valdivia at the Primera B of Chile on September 23. The match will kick off 19:00 UTC.

Real CartagenaTigres Expreso Rojo23:00

Real Cartagena - Tigres Expreso Rojo

Real Cartagena are playing Tigres Expreso Rojo at the National cup of Colombia on September 23. The match will kick off 23:00 UTC.

LeonesUnion Magdalena01:05

Leones - Union Magdalena

Leones are playing Union Magdalena at the National cup of Colombia on September 24. The match will kick off 01:05 UTC.

CapalabaEastern SuburbsPostponedPst

Capalaba - Eastern Suburbs

Capalaba are playing Eastern Suburbs at the NPL Queensland of Australia on September 23.

Gold Coast United FC1 - 0Peninsula Power60'

Gold Coast United FC - Peninsula Power

Gold Coast United FC are playing Peninsula Power at the NPL Queensland of Australia on September 23. The match kicked off 09:45 UTC. It's the second half and Gold Coast United FC are winning 1-0.