RUSSIA Premier-Liga Reserves Results, Standings, Live Scores, Live Stream & Video Highlights

Latest Results
May 12th
Zenit-D7 - 0SKA Khabarovsk-DFull TimeFT

Zenit-D - SKA Khabarovsk-D

Zenit-D played SKA Khabarovsk-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 12. The match kicked off 16:00 UTC. Zenit-D won 7-0.

Amkar-D1 - 0Akhmat-DFull TimeFT

Amkar-D - Akhmat-D

Amkar-D played Akhmat-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 12. The match kicked off 14:30 UTC. Amkar-D won 1-0.

CSKA-D3 - 2Anzhi-DFull TimeFT

CSKA-D - Anzhi-D

CSKA-D played Anzhi-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 12. The match kicked off 13:00 UTC. CSKA-D won 3-2.

Rostov-D3 - 0Ural-DFull TimeFT

Rostov-D - Ural-D

Rostov-D played Ural-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 12. The match kicked off 11:00 UTC. Rostov-D won 3-0.

Ufa-D6 - 1Tosno-DFull TimeFT

Ufa-D - Tosno-D

Ufa-D played Tosno-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 12. The match kicked off 10:00 UTC. Ufa-D won 6-1.

FK Krasnodar-D4 - 1Rubin-DFull TimeFT

FK Krasnodar-D - Rubin-D

FK Krasnodar-D played Rubin-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 12. The match kicked off 09:00 UTC. FK Krasnodar-D won 4-1.

May 11th
Spartak-D0 - 1Dinamo-DFull TimeFT

Spartak-D - Dinamo-D

Spartak-D played Dinamo-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 11. The match kicked off 09:00 UTC. Dinamo-D won 0-1.

May 7th
Anzhi-D0 - 2Akhmat-DFull TimeFT

Anzhi-D - Akhmat-D

Anzhi-D played Akhmat-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 7. The match kicked off 10:30 UTC. Akhmat-D won 0-2.

May 6th
Rubin-D2 - 2Ufa-DFull TimeFT

Rubin-D - Ufa-D

Rubin-D played Ufa-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 6. The match kicked off 09:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

May 5th
CSKA-D2 - 1Arsenal-DFull TimeFT

CSKA-D - Arsenal-D

CSKA-D played Arsenal-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 5. The match kicked off 11:00 UTC. CSKA-D won 2-1.

Ural-D0 - 1Amkar-DFull TimeFT

Ural-D - Amkar-D

Ural-D played Amkar-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 5. The match kicked off 08:00 UTC. Amkar-D won 0-1.

SKA Khabarovsk-D0 - 0FK Krasnodar-DFull TimeFT

SKA Khabarovsk-D - FK Krasnodar-D

SKA Khabarovsk-D played FK Krasnodar-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 5. The match kicked off 02:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

May 4th
Spartak-D3 - 0Rostov-DFull TimeFT

Spartak-D - Rostov-D

Spartak-D played Rostov-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 4. The match kicked off 11:00 UTC. Spartak-D won 3-0.

Lokomotiv-D6 - 0Zenit-DFull TimeFT

Lokomotiv-D - Zenit-D

Lokomotiv-D played Zenit-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 4. The match kicked off 08:30 UTC. Lokomotiv-D won 6-0.

Tosno-D0 - 3Dinamo-DFull TimeFT

Tosno-D - Dinamo-D

Tosno-D played Dinamo-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on May 4. The match kicked off 08:00 UTC. Dinamo-D won 0-3.

April 30th
Akhmat-D1 - 1Ural-DFull TimeFT

Akhmat-D - Ural-D

Akhmat-D played Ural-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on April 30. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

April 29th
Dinamo-D4 - 2Rubin-DFull TimeFT

Dinamo-D - Rubin-D

Dinamo-D played Rubin-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on April 29. The match kicked off 13:00 UTC. Dinamo-D won 4-2.

Ufa-D0 - 0SKA Khabarovsk-DFull TimeFT

Ufa-D - SKA Khabarovsk-D

Ufa-D played SKA Khabarovsk-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on April 29. The match kicked off 10:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

FK Krasnodar-D3 - 2Lokomotiv-DFull TimeFT

FK Krasnodar-D - Lokomotiv-D

FK Krasnodar-D played Lokomotiv-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on April 29. The match kicked off 09:00 UTC. FK Krasnodar-D won 3-2.

April 28th
Zenit-D2 - 0CSKA-DFull TimeFT

Zenit-D - CSKA-D

Zenit-D played CSKA-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on April 28. The match kicked off 16:00 UTC. Zenit-D won 2-0.

Matchday Live
Uruguay1 - 0Saudi Arabia27'

Uruguay - Saudi Arabia

Uruguay are playing Saudi Arabia at the Group A of World Cup on June 20. The match kicked off 15:00 UTC. It's the first half and Uruguay is winning 1-0.

Portugal1 - 0MoroccoFull TimeFT

Portugal - Morocco

Portugal played Morocco at the Group B of World Cup on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Portugal won 1-0.

Iran-Spain18:00

Iran - Spain

Iran are playing Spain at the Group B of World Cup on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Honka-SJK15:30

Honka - SJK

Honka are playing SJK at the Veikkausliiga of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Ilves-Lahti15:30

Ilves - Lahti

Ilves are playing Lahti at the Veikkausliiga of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

KuPS-HJK Helsinki15:30

KuPS - HJK Helsinki

KuPS are playing HJK Helsinki at the Veikkausliiga of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

TPS-Inter Turku15:30

TPS - Inter Turku

TPS are playing Inter Turku at the Veikkausliiga of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Vaasan PS-Mariehamn15:30

Vaasan PS - Mariehamn

Vaasan PS are playing Mariehamn at the Veikkausliiga of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Malmo FF2 - 0MoldeFull TimeFT

Malmo FF - Molde

Malmo FF played Molde at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 09:00 UTC. Malmo FF won 2-0.

Jihlava1 - 1Spartak Trnava79'

Jihlava - Spartak Trnava

Jihlava are playing Spartak Trnava at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Zemplin Michalovce0 - 2Liptovsky Mikulas68'

Zemplin Michalovce - Liptovsky Mikulas

Zemplin Michalovce are playing Liptovsky Mikulas at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's the second half and Liptovsky Mikulas is winning 0-2.

Zlin0 - 0Znojmo75'

Zlin - Znojmo

Zlin are playing Znojmo at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 14:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Brno1 - 0SlovanHalf TimeHT

Brno - Slovan

Brno are playing Slovan at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 14:30 UTC. It's half time and Brno is winning 1-0.

Smolevichi-STI0 - 0Baltica21'

Smolevichi-STI - Baltica

Smolevichi-STI are playing Baltica at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 15:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Teplice1 - 0Taborsko25'

Teplice - Taborsko

Teplice are playing Taborsko at the Club Friendlies of International on June 20. The match kicked off 15:00 UTC. It's the first half and Teplice is winning 1-0.

Innsbruck-Ludogorets15:30

Innsbruck - Ludogorets

Innsbruck are playing Ludogorets at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Domzale-Vardar16:00

Domzale - Vardar

Domzale are playing Vardar at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Kapfenberg-Videoton16:00

Kapfenberg - Videoton

Kapfenberg are playing Videoton at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Sered-Zlate Moravce16:00

Sered - Zlate Moravce

Sered are playing Zlate Moravce at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Sandviken-Djurgarden17:00

Sandviken - Djurgarden

Sandviken are playing Djurgarden at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Viitorul Constanta-Zimbru17:00

Viitorul Constanta - Zimbru

Viitorul Constanta are playing Zimbru at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Heist-Mechelen17:30

Heist - Mechelen

Heist are playing Mechelen at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 17:30 UTC.

TNS-Newi Cefn Druids18:30

TNS - Newi Cefn Druids

TNS are playing Newi Cefn Druids at the Club Friendlies of International on June 20. The match will kick off 18:30 UTC.

AC Oulu-Jyvaskyla15:30

AC Oulu - Jyvaskyla

AC Oulu are playing Jyvaskyla at the Ykkonen of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Jaro-Haka15:30

Jaro - Haka

Jaro are playing Haka at the Ykkonen of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

KPV-KTP15:30

KPV - KTP

KPV are playing KTP at the Ykkonen of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Kajaani-HIFK15:30

Kajaani - HIFK

Kajaani are playing HIFK at the Ykkonen of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Klubi 04-EIF15:30

Klubi 04 - EIF

Klubi 04 are playing EIF at the Ykkonen of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Gnistan-FCV15:30

Gnistan - FCV

Gnistan are playing FCV at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

MiPK-JaPS15:30

MiPK - JaPS

MiPK are playing JaPS at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

MyPa-MP15:30

MyPa - MP

MyPa are playing MP at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

NJS-PKKU15:30

NJS - PKKU

NJS are playing PKKU at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Viikingit-JIPPO15:30

Viikingit - JIPPO

Viikingit are playing JIPPO at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

LPS-PEPO16:00

LPS - PEPO

LPS are playing PEPO at the Kakkonen, Group A of Finland on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

BK-46-HJS-215:30

BK-46 - HJS-2

BK-46 are playing HJS-2 at the Kakkonen, Group B of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

GrIFK-KaaPo15:30

GrIFK - KaaPo

GrIFK are playing KaaPo at the Kakkonen, Group B of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

MuSa-HIFK-215:30

MuSa - HIFK-2

MuSa are playing HIFK-2 at the Kakkonen, Group B of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

SalPa-Jazz Pori15:30

SalPa - Jazz Pori

SalPa are playing Jazz Pori at the Kakkonen, Group B of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Kiffen-Honka-216:00

Kiffen - Honka-2

Kiffen are playing Honka-2 at the Kakkonen, Group B of Finland on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

PK-37-Kraft15:30

PK-37 - Kraft

PK-37 are playing Kraft at the Kakkonen, Group C of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

TP-47-VIFK15:30

TP-47 - VIFK

TP-47 are playing VIFK at the Kakkonen, Group C of Finland on June 20. The match will kick off 15:30 UTC.

Valur-FH Hafnarfjordur20:00

Valur - FH Hafnarfjordur

Valur are playing FH Hafnarfjordur at the Premier League of Iceland on June 20. The match will kick off 20:00 UTC.

IA Akranes-Magni18:00

IA Akranes - Magni

IA Akranes are playing Magni at the 1. Deild of Iceland on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Thor-Vikingur O.18:00

Thor - Vikingur O.

Thor are playing Vikingur O. at the 1. Deild of Iceland on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Fram-IR Reykjavik19:15

Fram - IR Reykjavik

Fram are playing IR Reykjavik at the 1. Deild of Iceland on June 20. The match will kick off 19:15 UTC.

Njardvik-HK19:15

Njardvik - HK

Njardvik are playing HK at the 1. Deild of Iceland on June 20. The match will kick off 19:15 UTC.

Stjarnan W-IBV Vestmannaeyjar W18:00

Stjarnan W - IBV Vestmannaeyjar W

Stjarnan W are playing IBV Vestmannaeyjar W at the Urvalsdeild - Women of Iceland on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Zalgiris1 - 0Palanga26'

Zalgiris - Palanga

Zalgiris are playing Palanga at the A Lyga of Lithuania on June 20. The match kicked off 15:00 UTC. It's the first half and Zalgiris is winning 1-0.

Suduva-Lietava17:00

Suduva - Lietava

Suduva are playing Lietava at the A Lyga of Lithuania on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Kupiskis-Dainava16:00

Kupiskis - Dainava

Kupiskis are playing Dainava at the 1 Lyga of Lithuania on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Viking FK-Floro16:00

Viking FK - Floro

Viking FK are playing Floro at the 1. Division of Norway on June 20. The match will kick off 16:00 UTC.

Karlskrona-Torns17:00

Karlskrona - Torns

Karlskrona are playing Torns at the Division 1, Sodra of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Lund-Mjallby17:00

Lund - Mjallby

Lund are playing Mjallby at the Division 1, Sodra of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

FBK Karlstad-Nordvarmland17:00

FBK Karlstad - Nordvarmland

FBK Karlstad are playing Nordvarmland at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Trollhattan-Vargarda17:00

Trollhattan - Vargarda

Trollhattan are playing Vargarda at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Vanersborgs IF-Torslanda17:00

Vanersborgs IF - Torslanda

Vanersborgs IF are playing Torslanda at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Stenungsund-Hisingsbacka17:30

Stenungsund - Hisingsbacka

Stenungsund are playing Hisingsbacka at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Karlberg-Lidingo17:00

Karlberg - Lidingo

Karlberg are playing Lidingo at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Sundbyberg-Bollnas18:00

Sundbyberg - Bollnas

Sundbyberg are playing Bollnas at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Taby-Norrtalje18:00

Taby - Norrtalje

Taby are playing Norrtalje at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on June 20. The match will kick off 18:00 UTC.

Taftea-Friska Viljor17:00

Taftea - Friska Viljor

Taftea are playing Friska Viljor at the Division 2, Norrland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

AFC Linkoping-Varmbols17:30

AFC Linkoping - Varmbols

AFC Linkoping are playing Varmbols at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Huddinge-Aspudden-Tellus17:30

Huddinge - Aspudden-Tellus

Huddinge are playing Aspudden-Tellus at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Lindome-Olympic BK17:30

Lindome - Olympic BK

Lindome are playing Olympic BK at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:30 UTC.

Hassleholms IF-Osterlen17:00

Hassleholms IF - Osterlen

Hassleholms IF are playing Osterlen at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Nosaby-IFK Hassleholm17:00

Nosaby - IFK Hassleholm

Nosaby are playing IFK Hassleholm at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on June 20. The match will kick off 17:00 UTC.

Albirex Niigata1 - 5Ventforet KofuFull TimeFT

Albirex Niigata - Ventforet Kofu

Albirex Niigata played Ventforet Kofu at the J-League 2 of Japan on June 20. The match kicked off 10:00 UTC. Ventforet Kofu won 1-5.

Bulat1 - 2BaykonurFull TimeFT

Bulat - Baykonur

Bulat played Baykonur at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 11:00 UTC. Baykonur won 1-2.

Ekibastuz2 - 2TarazFull TimeFT

Ekibastuz - Taraz

Ekibastuz played Taraz at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Aktobe Jas0 - 1Zhetysu-2Full TimeFT

Aktobe Jas - Zhetysu-2

Aktobe Jas played Zhetysu-2 at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Zhetysu-2 won 0-1.

Altay Semey3 - 0MaqtaaralFull TimeFT

Altay Semey - Maqtaaral

Altay Semey played Maqtaaral at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Altay Semey won 3-0.

Kyran3 - 3Kairat-2Full TimeFT

Kyran - Kairat-2

Kyran played Kairat-2 at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Okzhepes2 - 0KaspyiFull TimeFT

Okzhepes - Kaspyi

Okzhepes played Kaspyi at the 1 Division of Kazakhstan on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Okzhepes won 2-0.

Johor Darul T2 - 0TerengganuFull TimeFT

Johor Darul T - Terengganu

Johor Darul T played Terengganu at the Super League of Malaysia on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Johor Darul T won 2-0.

Kedah3 - 2Kuala LumpurFull TimeFT

Kedah - Kuala Lumpur

Kedah played Kuala Lumpur at the Super League of Malaysia on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Kedah won 3-2.

Sabah3 - 2MISCFull TimeFT

Sabah - MISC

Sabah played MISC at the Premier League of Malaysia on June 20. The match kicked off 12:15 UTC. Sabah won 3-2.

Terengganu-21 - 0UKMFull TimeFT

Terengganu-2 - UKM

Terengganu-2 played UKM at the Premier League of Malaysia on June 20. The match kicked off 13:00 UTC. Terengganu-2 won 1-0.

OHiggins-Colchagua22:30

OHiggins - Colchagua

OHiggins are playing Colchagua at the National cup of Chile on June 20. The match will kick off 22:30 UTC.

Union La Calera-Magallanes00:00

Union La Calera - Magallanes

Union La Calera are playing Magallanes at the National cup of Chile on June 21. The match will kick off 00:00 UTC.

Bosnia Herzegovina U-19 W1 - 0Slovenia U-19 WFull TimeFT

Bosnia Herzegovina U-19 W - Slovenia U-19 W

Bosnia Herzegovina U-19 W played Slovenia U-19 W at the Friendlies - Woman of International on June 20. The match kicked off 09:00 UTC. Bosnia Herzegovina U-19 W won 1-0.

Singapore U-230 - 2Myanmar U-23Full TimeFT

Singapore U-23 - Myanmar U-23

Singapore U-23 played Myanmar U-23 at the FRIENDLIES U-23 of International on June 20. The match kicked off 12:00 UTC. Myanmar U-23 won 0-2.