NETHERLANDS Eredivisie Results, Table, Live Scores, Live Stream & Video Highlights

Upcoming Fixtures
November 24th
ZwolleADO Den Haag17:30

Zwolle - ADO Den Haag

Zwolle are playing ADO Den Haag at the Eredivisie of Netherlands on November 24. The match will kick off 17:30 UTC.

NACAjax17:30

NAC - Ajax

NAC are playing Ajax at the Eredivisie of Netherlands on November 24. The match will kick off 17:30 UTC.

PSVHeerenveen19:45

PSV - Heerenveen

PSV are playing Heerenveen at the Eredivisie of Netherlands on November 24. The match will kick off 19:45 UTC.

FortunaHeracles Almelo19:45

Fortuna - Heracles Almelo

Fortuna are playing Heracles Almelo at the Eredivisie of Netherlands on November 24. The match will kick off 19:45 UTC.

Latest Results
past Sunday
Heracles Almelo0 - 2FeyenoordFull TimeFT

Heracles Almelo - Feyenoord

Heracles Almelo played Feyenoord at the Eredivisie of Netherlands on November 11. The match kicked off 15:45 UTC. Feyenoord won 0-2.

Excelsior1 - 7AjaxFull TimeFT

Excelsior - Ajax

Excelsior played Ajax at the Eredivisie of Netherlands on November 11. The match kicked off 13:30 UTC. Ajax won 1-7.

ADO Den Haag0 - 1AZFull TimeFT

ADO Den Haag - AZ

ADO Den Haag played AZ at the Eredivisie of Netherlands on November 11. The match kicked off 13:30 UTC. AZ won 0-1.

Groningen2 - 0HeerenveenFull TimeFT

Groningen - Heerenveen

Groningen played Heerenveen at the Eredivisie of Netherlands on November 11. The match kicked off 11:15 UTC. Groningen won 2-0.

past Saturday
VV Venlo3 - 2FortunaFull TimeFT

VV Venlo - Fortuna

VV Venlo played Fortuna at the Eredivisie of Netherlands on November 10. The match kicked off 19:45 UTC. VV Venlo won 3-2.

De Graafschap1 - 4PSVFull TimeFT

De Graafschap - PSV

De Graafschap played PSV at the Eredivisie of Netherlands on November 10. The match kicked off 18:45 UTC. PSV won 1-4.

Vitesse2 - 1UtrechtFull TimeFT

Vitesse - Utrecht

Vitesse played Utrecht at the Eredivisie of Netherlands on November 10. The match kicked off 18:45 UTC. Vitesse won 2-1.

Emmen2 - 0NACFull TimeFT

Emmen - NAC

Emmen played NAC at the Eredivisie of Netherlands on November 10. The match kicked off 17:30 UTC. Emmen won 2-0.

past Friday
Zwolle2 - 3Willem IIFull TimeFT

Zwolle - Willem II

Zwolle played Willem II at the Eredivisie of Netherlands on November 9. The match kicked off 19:00 UTC. Willem II won 2-3.

November 4th
FeyenoordVV VenloSuspendedSsp

Feyenoord - VV Venlo

Feyenoord are playing VV Venlo at the Eredivisie of Netherlands on November 4.

Utrecht3 - 0ADO Den HaagFull TimeFT

Utrecht - ADO Den Haag

Utrecht played ADO Den Haag at the Eredivisie of Netherlands on November 4. The match kicked off 13:30 UTC. Utrecht won 3-0.

Fortuna3 - 0ZwolleFull TimeFT

Fortuna - Zwolle

Fortuna played Zwolle at the Eredivisie of Netherlands on November 4. The match kicked off 13:30 UTC. Fortuna won 3-0.

Heerenveen1 - 1EmmenFull TimeFT

Heerenveen - Emmen

Heerenveen played Emmen at the Eredivisie of Netherlands on November 4. The match kicked off 11:15 UTC and ended in a draw 1 - 1.

November 3rd
Ajax2 - 0Willem IIFull TimeFT

Ajax - Willem II

Ajax played Willem II at the Eredivisie of Netherlands on November 3. The match kicked off 19:45 UTC. Ajax won 2-0.

AZ1 - 0De GraafschapFull TimeFT

AZ - De Graafschap

AZ played De Graafschap at the Eredivisie of Netherlands on November 3. The match kicked off 19:45 UTC. AZ won 1-0.

NAC2 - 1Heracles AlmeloFull TimeFT

NAC - Heracles Almelo

NAC played Heracles Almelo at the Eredivisie of Netherlands on November 3. The match kicked off 17:30 UTC. NAC won 2-1.

PSV1 - 0VitesseFull TimeFT

PSV - Vitesse

PSV played Vitesse at the Eredivisie of Netherlands on November 3. The match kicked off 17:30 UTC. PSV won 1-0.

November 2nd
Excelsior2 - 4GroningenFull TimeFT

Excelsior - Groningen

Excelsior played Groningen at the Eredivisie of Netherlands on November 2. The match kicked off 19:00 UTC. Groningen won 2-4.

October 28th
AZ2 - 3HeerenveenFull TimeFT

AZ - Heerenveen

AZ played Heerenveen at the Eredivisie of Netherlands on October 28. The match kicked off 15:45 UTC. Heerenveen won 2-3.

Willem II0 - 1UtrechtFull TimeFT

Willem II - Utrecht

Willem II played Utrecht at the Eredivisie of Netherlands on October 28. The match kicked off 13:30 UTC. Utrecht won 0-1.

Ajax3 - 0FeyenoordFull TimeFT

Ajax - Feyenoord

Ajax played Feyenoord at the Eredivisie of Netherlands on October 28. The match kicked off 13:30 UTC. Ajax won 3-0.

Vitesse2 - 1FortunaFull TimeFT

Vitesse - Fortuna

Vitesse played Fortuna at the Eredivisie of Netherlands on October 28. The match kicked off 11:15 UTC. Vitesse won 2-1.

October 27th
Zwolle1 - 1Heracles AlmeloFull TimeFT

Zwolle - Heracles Almelo

Zwolle played Heracles Almelo at the Eredivisie of Netherlands on October 27. The match kicked off 18:45 UTC and ended in a draw 1 - 1.

De Graafschap4 - 1ExcelsiorFull TimeFT

De Graafschap - Excelsior

De Graafschap played Excelsior at the Eredivisie of Netherlands on October 27. The match kicked off 17:45 UTC. De Graafschap won 4-1.

Groningen1 - 2PSVFull TimeFT

Groningen - PSV

Groningen played PSV at the Eredivisie of Netherlands on October 27. The match kicked off 17:45 UTC. PSV won 1-2.

ADO Den Haag1 - 1NACFull TimeFT

ADO Den Haag - NAC

ADO Den Haag played NAC at the Eredivisie of Netherlands on October 27. The match kicked off 16:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

October 26th
Emmen1 - 1VV VenloFull TimeFT

Emmen - VV Venlo

Emmen played VV Venlo at the Eredivisie of Netherlands on October 26. The match kicked off 18:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

October 21st
Fortuna3 - 1De GraafschapFull TimeFT

Fortuna - De Graafschap

Fortuna played De Graafschap at the Eredivisie of Netherlands on October 21. The match kicked off 14:45 UTC. Fortuna won 3-1.

Heracles Almelo4 - 1GroningenFull TimeFT

Heracles Almelo - Groningen

Heracles Almelo played Groningen at the Eredivisie of Netherlands on October 21. The match kicked off 12:30 UTC. Heracles Almelo won 4-1.

Feyenoord3 - 0ZwolleFull TimeFT

Feyenoord - Zwolle

Feyenoord played Zwolle at the Eredivisie of Netherlands on October 21. The match kicked off 12:30 UTC. Feyenoord won 3-0.

Matchday Live
BelgiumIceland19:45

Belgium - Iceland

Belgium are playing Iceland at the Group Stage of Uefa Nations League A on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

CroatiaSpain19:45

Croatia - Spain

Croatia are playing Spain at the Group Stage of Uefa Nations League A on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

AustriaBosnia and Herzegovina19:45

Austria - Bosnia and Herzegovina

Austria are playing Bosnia and Herzegovina at the Group Stage of Uefa Nations League B on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

GreeceFinland19:45

Greece - Finland

Greece are playing Finland at the Group Stage of Uefa Nations League C on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

HungaryEstonia19:45

Hungary - Estonia

Hungary are playing Estonia at the Group Stage of Uefa Nations League C on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

KazakhstanLatvia15:00

Kazakhstan - Latvia

Kazakhstan are playing Latvia at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

AndorraGeorgia19:45

Andorra - Georgia

Andorra are playing Georgia at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

LuxembourgBelarus19:45

Luxembourg - Belarus

Luxembourg are playing Belarus at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

San MarinoMoldova19:45

San Marino - Moldova

San Marino are playing Moldova at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

ChapecoenseBotafogo19:00

Chapecoense - Botafogo

Chapecoense are playing Botafogo at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

FlamengoSantos19:00

Flamengo - Santos

Flamengo are playing Santos at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Sao PauloGremio21:00

Sao Paulo - Gremio

Sao Paulo are playing Gremio at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 21:00 UTC.

InternacionalAmerica MG23:00

Internacional - America MG

Internacional are playing America MG at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 23:00 UTC.

UzbekistanLebanon10:00

Uzbekistan - Lebanon

Uzbekistan are playing Lebanon at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 10:00 UTC.

PakistanPalestine11:00

Pakistan - Palestine

Pakistan are playing Palestine at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

KuwaitBahrain13:00

Kuwait - Bahrain

Kuwait are playing Bahrain at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 13:00 UTC.

IranTrinidad and Tobago15:00

Iran - Trinidad and Tobago

Iran are playing Trinidad and Tobago at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

PolandCzech Republic17:00

Poland - Czech Republic

Poland are playing Czech Republic at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

IsraelGuatemala18:15

Israel - Guatemala

Israel are playing Guatemala at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 18:15 UTC.

GermanyRussia19:45

Germany - Russia

Germany are playing Russia at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

IrelandNorthern Ireland19:45

Ireland - Northern Ireland

Ireland are playing Northern Ireland at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

EnglandUSA20:00

England - USA

England are playing USA at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

PeruEcuador01:30

Peru - Ecuador

Peru are playing Ecuador at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 16. The match will kick off 01:30 UTC.

OB Odense-2FC Nordsjaelland-212:00

OB Odense-2 - FC Nordsjaelland-2

OB Odense-2 are playing FC Nordsjaelland-2 at the Reserve League, Group 1 of Denmark on November 15. The match will kick off 12:00 UTC.

Italy U-20Germany U-2014:00

Italy U-20 - Germany U-20

Italy U-20 are playing Germany U-20 at the U-20 Elite League of Europe on November 15. The match will kick off 14:00 UTC.

Switzerland U-20Netherlands U-2017:30

Switzerland U-20 - Netherlands U-20

Switzerland U-20 are playing Netherlands U-20 at the U-20 Elite League of Europe on November 15. The match will kick off 17:30 UTC.

AlesvesCorellano17:00

Alesves - Corellano

Alesves are playing Corellano at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

BaztanSubiza17:00

Baztan - Subiza

Baztan are playing Subiza at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Beti KozkorValle Egues17:00

Beti Kozkor - Valle Egues

Beti Kozkor are playing Valle Egues at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Beti OnakCantolagua17:00

Beti Onak - Cantolagua

Beti Onak are playing Cantolagua at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

CirboneroPena Sport17:00

Cirbonero - Pena Sport

Cirbonero are playing Pena Sport at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

CortesOsasuna-217:00

Cortes - Osasuna-2

Cortes are playing Osasuna-2 at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

HuarteBurlades17:00

Huarte - Burlades

Huarte are playing Burlades at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

MutilveraArdoi17:00

Mutilvera - Ardoi

Mutilvera are playing Ardoi at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

PamplonaAvance Ezcabarte17:00

Pamplona - Avance Ezcabarte

Pamplona are playing Avance Ezcabarte at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

USM AlgerCS Constantine17:00

USM Alger - CS Constantine

USM Alger are playing CS Constantine at the Ligue 1 of Algeria on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Platense FCUPNFM01:15

Platense FC - UPNFM

Platense FC are playing UPNFM at the Liga Nacional, Final Stages of Honduras on November 16. The match will kick off 01:15 UTC.

Alebrijes OaxacaAtlante01:00

Alebrijes Oaxaca - Atlante

Alebrijes Oaxaca are playing Atlante at the Liga de Ascenso, Final Stages of Mexico on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Atletico San LuisCimarrones03:00

Atletico San Luis - Cimarrones

Atletico San Luis are playing Cimarrones at the Liga de Ascenso, Final Stages of Mexico on November 16. The match will kick off 03:00 UTC.

BolivarGuabira00:00

Bolivar - Guabira

Bolivar are playing Guabira at the Clausura of Bolivia on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

FortalezaJuventude20:15

Fortaleza - Juventude

Fortaleza are playing Juventude at the Serie B of Brasil on November 15. The match will kick off 20:15 UTC.

Rionegro AguilasOnce Caldas00:00

Rionegro Aguilas - Once Caldas

Rionegro Aguilas are playing Once Caldas at the Primera Division, Final Stages of Colombia on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

JuniorDeportivo La Equidad01:00

Junior - Deportivo La Equidad

Junior are playing Deportivo La Equidad at the Primera Division, Final Stages of Colombia on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Deportivo LaraCaracas20:00

Deportivo Lara - Caracas

Deportivo Lara are playing Caracas at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

Deportivo La GuairaDeportivo Tachira23:00

Deportivo La Guaira - Deportivo Tachira

Deportivo La Guaira are playing Deportivo Tachira at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on November 15. The match will kick off 23:00 UTC.