LITHUANIA 1 Lyga Results, Table, Live Scores, Live Stream & Video Highlights

Upcoming Fixtures
Saturday
Dainava-Kupiskis11:00

Dainava - Kupiskis

Dainava are playing Kupiskis at the 1 Lyga of Lithuania on October 20. The match will kick off 11:00 UTC.

NFA Kaunas-Koralas11:00

NFA Kaunas - Koralas

NFA Kaunas are playing Koralas at the 1 Lyga of Lithuania on October 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Dziugas Telsiai-Utenis Utena11:00

Dziugas Telsiai - Utenis Utena

Dziugas Telsiai are playing Utenis Utena at the 1 Lyga of Lithuania on October 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Trakai-2-Vilniaus Vytis11:00

Trakai-2 - Vilniaus Vytis

Trakai-2 are playing Vilniaus Vytis at the 1 Lyga of Lithuania on October 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Banga-Stumbras-211:00

Banga - Stumbras-2

Banga are playing Stumbras-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Nevezis-Panevezys11:00

Nevezis - Panevezys

Nevezis are playing Panevezys at the 1 Lyga of Lithuania on October 20. The match will kick off 11:00 UTC.

Latest Results
Yesterday
Dainava2 - 1BangaFull TimeFT

Dainava - Banga

Dainava played Banga at the 1 Lyga of Lithuania on October 17. The match kicked off 15:30 UTC. Dainava won 2-1.

Dziugas Telsiai1 - 1Stumbras-2Full TimeFT

Dziugas Telsiai - Stumbras-2

Dziugas Telsiai played Stumbras-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 17. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

past Monday
NFA Kaunas3 - 1Stumbras-2Full TimeFT

NFA Kaunas - Stumbras-2

NFA Kaunas played Stumbras-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 15. The match kicked off 12:00 UTC. NFA Kaunas won 3-1.

past Saturday
Nevezis2 - 0NFA KaunasFull TimeFT

Nevezis - NFA Kaunas

Nevezis played NFA Kaunas at the 1 Lyga of Lithuania on October 13. The match kicked off 12:00 UTC. Nevezis won 2-0.

Stumbras-24 - 0PakruojisFull TimeFT

Stumbras-2 - Pakruojis

Stumbras-2 played Pakruojis at the 1 Lyga of Lithuania on October 13. The match kicked off 12:00 UTC. Stumbras-2 won 4-0.

Dainava2 - 1Vilniaus VytisFull TimeFT

Dainava - Vilniaus Vytis

Dainava played Vilniaus Vytis at the 1 Lyga of Lithuania on October 13. The match kicked off 12:00 UTC. Dainava won 2-1.

Koralas0 - 3Utenis UtenaForfeitFrf

Koralas - Utenis Utena

Koralas played Utenis Utena at the 1 Lyga of Lithuania on October 13. Koralas was forfeited with a 3-0 loss.. Utenis Utena won 0-3.

Trakai-22 - 0Zalgiris-2Full TimeFT

Trakai-2 - Zalgiris-2

Trakai-2 played Zalgiris-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 13. The match kicked off 11:00 UTC. Trakai-2 won 2-0.

Panevezys6 - 2KupiskisFull TimeFT

Panevezys - Kupiskis

Panevezys played Kupiskis at the 1 Lyga of Lithuania on October 13. The match kicked off 11:00 UTC. Panevezys won 6-2.

Banga3 - 0Dziugas TelsiaiFull TimeFT

Banga - Dziugas Telsiai

Banga played Dziugas Telsiai at the 1 Lyga of Lithuania on October 13. The match kicked off 11:00 UTC. Banga won 3-0.

October 10th
Dainava4 - 1NevezisFull TimeFT

Dainava - Nevezis

Dainava played Nevezis at the 1 Lyga of Lithuania on October 10. The match kicked off 15:30 UTC. Dainava won 4-1.

Stumbras-21 - 0Zalgiris-2Full TimeFT

Stumbras-2 - Zalgiris-2

Stumbras-2 played Zalgiris-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 10. The match kicked off 15:00 UTC. Stumbras-2 won 1-0.

October 9th
Utenis Utena3 - 0KoralasForfeitFrf

Utenis Utena - Koralas

Utenis Utena played Koralas at the 1 Lyga of Lithuania on October 9. Koralas was forfeited with a 3-0 loss.. Utenis Utena won 3-0.

October 7th
Panevezys2 - 0BangaFull TimeFT

Panevezys - Banga

Panevezys played Banga at the 1 Lyga of Lithuania on October 7. The match kicked off 12:00 UTC. Panevezys won 2-0.

Vilniaus Vytis5 - 2Zalgiris-2Full TimeFT

Vilniaus Vytis - Zalgiris-2

Vilniaus Vytis played Zalgiris-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 7. The match kicked off 12:00 UTC. Vilniaus Vytis won 5-2.

October 6th
Dziugas TelsiaiNevezisPostponedPst

Dziugas Telsiai - Nevezis

Dziugas Telsiai are playing Nevezis at the 1 Lyga of Lithuania on October 6.

Koralas0 - 3Trakai-2ForfeitFrf

Koralas - Trakai-2

Koralas played Trakai-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 6. Koralas was forfeited with a 3-0 loss.. Trakai-2 won 0-3.

Utenis Utena0 - 4NFA KaunasFull TimeFT

Utenis Utena - NFA Kaunas

Utenis Utena played NFA Kaunas at the 1 Lyga of Lithuania on October 6. The match kicked off 11:00 UTC. NFA Kaunas won 0-4.

Pakruojis0 - 4DainavaFull TimeFT

Pakruojis - Dainava

Pakruojis played Dainava at the 1 Lyga of Lithuania on October 6. The match kicked off 11:00 UTC. Dainava won 0-4.

October 5th
Stumbras-25 - 3KupiskisFull TimeFT

Stumbras-2 - Kupiskis

Stumbras-2 played Kupiskis at the 1 Lyga of Lithuania on October 5. The match kicked off 17:00 UTC. Stumbras-2 won 5-3.

October 3rd
Banga4 - 0Zalgiris-2Full TimeFT

Banga - Zalgiris-2

Banga played Zalgiris-2 at the 1 Lyga of Lithuania on October 3. The match kicked off 15:30 UTC. Banga won 4-0.

October 2nd
NFA Kaunas1 - 1PanevezysFull TimeFT

NFA Kaunas - Panevezys

NFA Kaunas played Panevezys at the 1 Lyga of Lithuania on October 2. The match kicked off 17:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Matchday Live
Real Salt Lake-New England Revolution01:00

Real Salt Lake - New England Revolution

Real Salt Lake are playing New England Revolution at the Major League Soccer of Usa on October 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Envigado FC-Pasto21:00

Envigado FC - Pasto

Envigado FC are playing Pasto at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 21:00 UTC.

Deportivo Cali-America de Cali23:00

Deportivo Cali - America de Cali

Deportivo Cali are playing America de Cali at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Millonarios-Leones01:00

Millonarios - Leones

Millonarios are playing Leones at the Clausura of Colombia on October 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Rionegro Aguilas-Atletico Nacional01:00

Rionegro Aguilas - Atletico Nacional

Rionegro Aguilas are playing Atletico Nacional at the Clausura of Colombia on October 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Zulte-Waregem U-21-Anderlecht U-2117:30

Zulte-Waregem U-21 - Anderlecht U-21

Zulte-Waregem U-21 are playing Anderlecht U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Rosengard W-Slavia Praha W17:00

Rosengard W - Slavia Praha W

Rosengard W are playing Slavia Praha W at the Playoff - Women of Champions League on October 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Hvidovre-Koge17:00

Hvidovre - Koge

Hvidovre are playing Koge at the Division 1 of Denmark on October 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Levadia-2-Nomme Kalju-216:00

Levadia-2 - Nomme Kalju-2

Levadia-2 are playing Nomme Kalju-2 at the Esiliiga A of Estonia on October 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Avranches-Laval18:45

Avranches - Laval

Avranches are playing Laval at the National 1 of France on October 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Siegburger SV-Hennef 0518:00

Siegburger SV - Hennef 05

Siegburger SV are playing Hennef 05 at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on October 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Hapoel Petah Tikva-Beitar Tel Aviv16:00

Hapoel Petah Tikva - Beitar Tel Aviv

Hapoel Petah Tikva are playing Beitar Tel Aviv at the Liga Leumit of Israel on October 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Juventus-2-Arezzo13:00

Juventus-2 - Arezzo

Juventus-2 are playing Arezzo at the Serie C, Group A of Italy on October 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Lucchese-Arzachena18:30

Lucchese - Arzachena

Lucchese are playing Arzachena at the Serie C, Group A of Italy on October 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Pontedera-Gozzano18:30

Pontedera - Gozzano

Pontedera are playing Gozzano at the Serie C, Group A of Italy on October 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Siracusa-Rende16:30

Siracusa - Rende

Siracusa are playing Rende at the Serie C, Group C of Italy on October 18. The match will kick off 16:30 UTC.

FC Marsa-Vittoriosa Stars17:00

FC Marsa - Vittoriosa Stars

FC Marsa are playing Vittoriosa Stars at the Division 1 of Malta on October 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Znicz Pruszkow-Stal Stalowa Wola17:00

Znicz Pruszkow - Stal Stalowa Wola

Znicz Pruszkow are playing Stal Stalowa Wola at the II Liga of Poland on October 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Ripensia Timisoara-Universitatea Cluj16:00

Ripensia Timisoara - Universitatea Cluj

Ripensia Timisoara are playing Universitatea Cluj at the Liga II of Romania on October 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Rayo Majadahonda-Sporting Gijon18:00

Rayo Majadahonda - Sporting Gijon

Rayo Majadahonda are playing Sporting Gijon at the National cup of Spain on October 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Almeria-Reus Deportiu19:00

Almeria - Reus Deportiu

Almeria are playing Reus Deportiu at the National cup of Spain on October 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Greece U-17 W2 - 1Switzerland U-17 WFull TimeFT

Greece U-17 W - Switzerland U-17 W

Greece U-17 W played Switzerland U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 18. The match kicked off 09:00 UTC. Greece U-17 W won 2-1.

Kazakhstan U-17 W0 - 5Northern Ireland U-17 WFull TimeFT

Kazakhstan U-17 W - Northern Ireland U-17 W

Kazakhstan U-17 W played Northern Ireland U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 18. The match kicked off 09:00 UTC. Northern Ireland U-17 W won 0-5.

Czech Republic U-17 W1 - 0Ukraine U-17 W17'

Czech Republic U-17 W - Ukraine U-17 W

Czech Republic U-17 W are playing Ukraine U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 18. The match kicked off 12:00 UTC. It's the first half and Czech Republic U-17 W is winning 1-0.

Denmark U-17 W1 - 0Faroe Islandes U-17 W17'

Denmark U-17 W - Faroe Islandes U-17 W

Denmark U-17 W are playing Faroe Islandes U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 18. The match kicked off 12:00 UTC. It's the first half and Denmark U-17 W is winning 1-0.

Sriwijaya Palembang0 - 1PSMS44'

Sriwijaya Palembang - PSMS

Sriwijaya Palembang are playing PSMS at the Liga 1 of Indonesia on October 18. The match kicked off 08:30 UTC. It's the first half and PSMS is winning 0-1.

Padideh Mashhad0 - 0Foolad45'

Padideh Mashhad - Foolad

Padideh Mashhad are playing Foolad at the Gulf Pro League of Iran on October 18. The match kicked off 11:30 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Persepolis-Navad Urmia14:30

Persepolis - Navad Urmia

Persepolis are playing Navad Urmia at the National cup of Iran on October 18. The match will kick off 14:30 UTC.

That Ras-Al Aqaba14:00

That Ras - Al Aqaba

That Ras are playing Al Aqaba at the League 1 of Jordan on October 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Al-Buqaa-Al Salt16:30

Al-Buqaa - Al Salt

Al-Buqaa are playing Al Salt at the League 1 of Jordan on October 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Al Hazm Rass-Al Quadisiya Khobar15:15

Al Hazm Rass - Al Quadisiya Khobar

Al Hazm Rass are playing Al Quadisiya Khobar at the Pro League of Saudi Arabia on October 18. The match will kick off 15:15 UTC.

Al Wahda Mecca-Al Feiha15:35

Al Wahda Mecca - Al Feiha

Al Wahda Mecca are playing Al Feiha at the Pro League of Saudi Arabia on October 18. The match will kick off 15:35 UTC.

Talaea El Geish-El Entag El Harby13:00

Talaea El Geish - El Entag El Harby

Talaea El Geish are playing El Entag El Harby at the Premier League of Egypt on October 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Nojom El Mostabel-El Gounah16:00

Nojom El Mostabel - El Gounah

Nojom El Mostabel are playing El Gounah at the Premier League of Egypt on October 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Al Mokawloon-Wadi Degla19:00

Al Mokawloon - Wadi Degla

Al Mokawloon are playing Wadi Degla at the Premier League of Egypt on October 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Guadalupe-Deportivo Saprissa02:05

Guadalupe - Deportivo Saprissa

Guadalupe are playing Deportivo Saprissa at the Apertura of Costa Rica on October 19. The match will kick off 02:05 UTC.

Aguila-Santa Tecla21:00

Aguila - Santa Tecla

Aguila are playing Santa Tecla at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 21:00 UTC.

Chalatenango-FAS00:30

Chalatenango - FAS

Chalatenango are playing FAS at the Apertura of El Salvador on October 19. The match will kick off 00:30 UTC.

Firpo-Sonsonate01:00

Firpo - Sonsonate

Firpo are playing Sonsonate at the Apertura of El Salvador on October 19. The match will kick off 01:00 UTC.

CD Olimpia-Real de Minas01:00

CD Olimpia - Real de Minas

CD Olimpia are playing Real de Minas at the Apertura of Honduras on October 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Zamora FC-Estudiantes de Merida22:00

Zamora FC - Estudiantes de Merida

Zamora FC are playing Estudiantes de Merida at the Clausura of Venezuela on October 18. The match will kick off 22:00 UTC.