FINLAND Veikkausliiga Results, Table, Live Scores, Live Stream & Video Highlights

Latest Results
October 27th
Lahti1 - 2PS KemiFull TimeFT

Lahti - PS Kemi

Lahti played PS Kemi at the Veikkausliiga of Finland on October 27. The match kicked off 12:00 UTC. PS Kemi won 1-2.

RoPS1 - 0IlvesFull TimeFT

RoPS - Ilves

RoPS played Ilves at the Veikkausliiga of Finland on October 27. The match kicked off 12:00 UTC. RoPS won 1-0.

Honka3 - 1Vaasan PSFull TimeFT

Honka - Vaasan PS

Honka played Vaasan PS at the Veikkausliiga of Finland on October 27. The match kicked off 12:00 UTC. Honka won 3-1.

SJK2 - 2Inter TurkuFull TimeFT

SJK - Inter Turku

SJK played Inter Turku at the Veikkausliiga of Finland on October 27. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

TPS0 - 4HJK HelsinkiFull TimeFT

TPS - HJK Helsinki

TPS played HJK Helsinki at the Veikkausliiga of Finland on October 27. The match kicked off 12:00 UTC. HJK Helsinki won 0-4.

Mariehamn1 - 2KuPSFull TimeFT

Mariehamn - KuPS

Mariehamn played KuPS at the Veikkausliiga of Finland on October 27. The match kicked off 12:00 UTC. KuPS won 1-2.

October 21st
Vaasan PS1 - 2RoPSFull TimeFT

Vaasan PS - RoPS

Vaasan PS played RoPS at the Veikkausliiga of Finland on October 21. The match kicked off 11:30 UTC. RoPS won 1-2.

PS Kemi2 - 0MariehamnFull TimeFT

PS Kemi - Mariehamn

PS Kemi played Mariehamn at the Veikkausliiga of Finland on October 21. The match kicked off 11:30 UTC. PS Kemi won 2-0.

KuPS2 - 1TPSFull TimeFT

KuPS - TPS

KuPS played TPS at the Veikkausliiga of Finland on October 21. The match kicked off 11:30 UTC. KuPS won 2-1.

HJK Helsinki1 - 0SJKFull TimeFT

HJK Helsinki - SJK

HJK Helsinki played SJK at the Veikkausliiga of Finland on October 21. The match kicked off 11:30 UTC. HJK Helsinki won 1-0.

Ilves0 - 1LahtiFull TimeFT

Ilves - Lahti

Ilves played Lahti at the Veikkausliiga of Finland on October 21. The match kicked off 11:30 UTC. Lahti won 0-1.

Inter Turku0 - 2HonkaFull TimeFT

Inter Turku - Honka

Inter Turku played Honka at the Veikkausliiga of Finland on October 21. The match kicked off 11:30 UTC. Honka won 0-2.

October 7th
Mariehamn3 - 0LahtiFull TimeFT

Mariehamn - Lahti

Mariehamn played Lahti at the Veikkausliiga of Finland on October 7. The match kicked off 14:00 UTC. Mariehamn won 3-0.

HJK Helsinki1 - 0Vaasan PSFull TimeFT

HJK Helsinki - Vaasan PS

HJK Helsinki played Vaasan PS at the Veikkausliiga of Finland on October 7. The match kicked off 14:00 UTC. HJK Helsinki won 1-0.

KuPS3 - 0IlvesFull TimeFT

KuPS - Ilves

KuPS played Ilves at the Veikkausliiga of Finland on October 7. The match kicked off 14:00 UTC. KuPS won 3-0.

October 6th
SJK0 - 1HonkaFull TimeFT

SJK - Honka

SJK played Honka at the Veikkausliiga of Finland on October 6. The match kicked off 15:00 UTC. Honka won 0-1.

TPS1 - 2RoPSFull TimeFT

TPS - RoPS

TPS played RoPS at the Veikkausliiga of Finland on October 6. The match kicked off 13:00 UTC. RoPS won 1-2.

PS Kemi0 - 2Inter TurkuFull TimeFT

PS Kemi - Inter Turku

PS Kemi played Inter Turku at the Veikkausliiga of Finland on October 6. The match kicked off 12:00 UTC. Inter Turku won 0-2.

September 30th
RoPS0 - 1SJKFull TimeFT

RoPS - SJK

RoPS played SJK at the Veikkausliiga of Finland on September 30. The match kicked off 15:30 UTC. SJK won 0-1.

Lahti2 - 5TPSFull TimeFT

Lahti - TPS

Lahti played TPS at the Veikkausliiga of Finland on September 30. The match kicked off 15:30 UTC. TPS won 2-5.

September 29th
Vaasan PS0 - 3KuPSFull TimeFT

Vaasan PS - KuPS

Vaasan PS played KuPS at the Veikkausliiga of Finland on September 29. The match kicked off 14:00 UTC. KuPS won 0-3.

Ilves4 - 0PS KemiFull TimeFT

Ilves - PS Kemi

Ilves played PS Kemi at the Veikkausliiga of Finland on September 29. The match kicked off 14:00 UTC. Ilves won 4-0.

Inter Turku1 - 1MariehamnFull TimeFT

Inter Turku - Mariehamn

Inter Turku played Mariehamn at the Veikkausliiga of Finland on September 29. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Honka0 - 0HJK HelsinkiFull TimeFT

Honka - HJK Helsinki

Honka played HJK Helsinki at the Veikkausliiga of Finland on September 29. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

September 26th
Ilves1 - 2HJK HelsinkiFull TimeFT

Ilves - HJK Helsinki

Ilves played HJK Helsinki at the Veikkausliiga of Finland on September 26. The match kicked off 15:30 UTC. HJK Helsinki won 1-2.

Inter Turku2 - 0LahtiFull TimeFT

Inter Turku - Lahti

Inter Turku played Lahti at the Veikkausliiga of Finland on September 26. The match kicked off 15:30 UTC. Inter Turku won 2-0.

September 23rd
Mariehamn2 - 2TPSFull TimeFT

Mariehamn - TPS

Mariehamn played TPS at the Veikkausliiga of Finland on September 23. The match kicked off 16:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

September 22nd
KuPS1 - 1HonkaFull TimeFT

KuPS - Honka

KuPS played Honka at the Veikkausliiga of Finland on September 22. The match kicked off 14:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Ilves1 - 0Inter TurkuFull TimeFT

Ilves - Inter Turku

Ilves played Inter Turku at the Veikkausliiga of Finland on September 22. The match kicked off 14:00 UTC. Ilves won 1-0.

PS Kemi0 - 2Vaasan PSFull TimeFT

PS Kemi - Vaasan PS

PS Kemi played Vaasan PS at the Veikkausliiga of Finland on September 22. The match kicked off 13:00 UTC. Vaasan PS won 0-2.

Matchday Live
BelgiumIceland19:45

Belgium - Iceland

Belgium are playing Iceland at the Group Stage of Uefa Nations League A on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

CroatiaSpain19:45

Croatia - Spain

Croatia are playing Spain at the Group Stage of Uefa Nations League A on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

AustriaBosnia and Herzegovina19:45

Austria - Bosnia and Herzegovina

Austria are playing Bosnia and Herzegovina at the Group Stage of Uefa Nations League B on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

GreeceFinland19:45

Greece - Finland

Greece are playing Finland at the Group Stage of Uefa Nations League C on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

HungaryEstonia19:45

Hungary - Estonia

Hungary are playing Estonia at the Group Stage of Uefa Nations League C on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

KazakhstanLatvia15:00

Kazakhstan - Latvia

Kazakhstan are playing Latvia at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

AndorraGeorgia19:45

Andorra - Georgia

Andorra are playing Georgia at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

LuxembourgBelarus19:45

Luxembourg - Belarus

Luxembourg are playing Belarus at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

San MarinoMoldova19:45

San Marino - Moldova

San Marino are playing Moldova at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

ChapecoenseBotafogo19:00

Chapecoense - Botafogo

Chapecoense are playing Botafogo at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

FlamengoSantos19:00

Flamengo - Santos

Flamengo are playing Santos at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Sao PauloGremio21:00

Sao Paulo - Gremio

Sao Paulo are playing Gremio at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 21:00 UTC.

InternacionalAmerica MG23:00

Internacional - America MG

Internacional are playing America MG at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 23:00 UTC.

UzbekistanLebanon10:00

Uzbekistan - Lebanon

Uzbekistan are playing Lebanon at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 10:00 UTC.

PakistanPalestine11:00

Pakistan - Palestine

Pakistan are playing Palestine at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

KuwaitBahrain13:00

Kuwait - Bahrain

Kuwait are playing Bahrain at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 13:00 UTC.

IranTrinidad and Tobago15:00

Iran - Trinidad and Tobago

Iran are playing Trinidad and Tobago at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

PolandCzech Republic17:00

Poland - Czech Republic

Poland are playing Czech Republic at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

IsraelGuatemala18:15

Israel - Guatemala

Israel are playing Guatemala at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 18:15 UTC.

GermanyRussia19:45

Germany - Russia

Germany are playing Russia at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

IrelandNorthern Ireland19:45

Ireland - Northern Ireland

Ireland are playing Northern Ireland at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

EnglandUSA20:00

England - USA

England are playing USA at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

PeruEcuador01:30

Peru - Ecuador

Peru are playing Ecuador at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 16. The match will kick off 01:30 UTC.

OB Odense-2FC Nordsjaelland-212:00

OB Odense-2 - FC Nordsjaelland-2

OB Odense-2 are playing FC Nordsjaelland-2 at the Reserve League, Group 1 of Denmark on November 15. The match will kick off 12:00 UTC.

Italy U-20Germany U-2014:00

Italy U-20 - Germany U-20

Italy U-20 are playing Germany U-20 at the U-20 Elite League of Europe on November 15. The match will kick off 14:00 UTC.

Switzerland U-20Netherlands U-2017:30

Switzerland U-20 - Netherlands U-20

Switzerland U-20 are playing Netherlands U-20 at the U-20 Elite League of Europe on November 15. The match will kick off 17:30 UTC.

AlesvesCorellano17:00

Alesves - Corellano

Alesves are playing Corellano at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

BaztanSubiza17:00

Baztan - Subiza

Baztan are playing Subiza at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Beti KozkorValle Egues17:00

Beti Kozkor - Valle Egues

Beti Kozkor are playing Valle Egues at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Beti OnakCantolagua17:00

Beti Onak - Cantolagua

Beti Onak are playing Cantolagua at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

CirboneroPena Sport17:00

Cirbonero - Pena Sport

Cirbonero are playing Pena Sport at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

CortesOsasuna-217:00

Cortes - Osasuna-2

Cortes are playing Osasuna-2 at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

HuarteBurlades17:00

Huarte - Burlades

Huarte are playing Burlades at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

MutilveraArdoi17:00

Mutilvera - Ardoi

Mutilvera are playing Ardoi at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

PamplonaAvance Ezcabarte17:00

Pamplona - Avance Ezcabarte

Pamplona are playing Avance Ezcabarte at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

USM AlgerCS Constantine17:00

USM Alger - CS Constantine

USM Alger are playing CS Constantine at the Ligue 1 of Algeria on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Platense FCUPNFM01:15

Platense FC - UPNFM

Platense FC are playing UPNFM at the Liga Nacional, Final Stages of Honduras on November 16. The match will kick off 01:15 UTC.

Alebrijes OaxacaAtlante01:00

Alebrijes Oaxaca - Atlante

Alebrijes Oaxaca are playing Atlante at the Liga de Ascenso, Final Stages of Mexico on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Atletico San LuisCimarrones03:00

Atletico San Luis - Cimarrones

Atletico San Luis are playing Cimarrones at the Liga de Ascenso, Final Stages of Mexico on November 16. The match will kick off 03:00 UTC.

BolivarGuabira00:00

Bolivar - Guabira

Bolivar are playing Guabira at the Clausura of Bolivia on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

FortalezaJuventude20:15

Fortaleza - Juventude

Fortaleza are playing Juventude at the Serie B of Brasil on November 15. The match will kick off 20:15 UTC.

Rionegro AguilasOnce Caldas00:00

Rionegro Aguilas - Once Caldas

Rionegro Aguilas are playing Once Caldas at the Primera Division, Final Stages of Colombia on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

JuniorDeportivo La Equidad01:00

Junior - Deportivo La Equidad

Junior are playing Deportivo La Equidad at the Primera Division, Final Stages of Colombia on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Deportivo LaraCaracas20:00

Deportivo Lara - Caracas

Deportivo Lara are playing Caracas at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

Deportivo La GuairaDeportivo Tachira23:00

Deportivo La Guaira - Deportivo Tachira

Deportivo La Guaira are playing Deportivo Tachira at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on November 15. The match will kick off 23:00 UTC.