CROATIA 2 HNL Results, Table, Live Scores, Live Stream & Video Highlights

Upcoming Fixtures
Saturday
KustosijaBijelo Brdo12:30

Kustosija - Bijelo Brdo

Kustosija are playing Bijelo Brdo at the 2 HNL of Croatia on November 17. The match will kick off 12:30 UTC.

VarteksSesvete12:30

Varteks - Sesvete

Varteks are playing Sesvete at the 2 HNL of Croatia on November 17. The match will kick off 12:30 UTC.

Osijek-2Hrvatski Dragovoljac12:30

Osijek-2 - Hrvatski Dragovoljac

Osijek-2 are playing Hrvatski Dragovoljac at the 2 HNL of Croatia on November 17. The match will kick off 12:30 UTC.

ZadarMedjimurje12:30

Zadar - Medjimurje

Zadar are playing Medjimurje at the 2 HNL of Croatia on November 17. The match will kick off 12:30 UTC.

Hajduk-2Lucko12:30

Hajduk-2 - Lucko

Hajduk-2 are playing Lucko at the 2 HNL of Croatia on November 17. The match will kick off 12:30 UTC.

Dinamo Zagreb-2Sibenik12:30

Dinamo Zagreb-2 - Sibenik

Dinamo Zagreb-2 are playing Sibenik at the 2 HNL of Croatia on November 17. The match will kick off 12:30 UTC.

DugopoljeSolin12:30

Dugopolje - Solin

Dugopolje are playing Solin at the 2 HNL of Croatia on November 17. The match will kick off 12:30 UTC.

November 24th
DugopoljeSibenik12:30

Dugopolje - Sibenik

Dugopolje are playing Sibenik at the 2 HNL of Croatia on November 24. The match will kick off 12:30 UTC.

Latest Results
past Sunday
Bijelo Brdo2 - 2Hajduk-2Full TimeFT

Bijelo Brdo - Hajduk-2

Bijelo Brdo played Hajduk-2 at the 2 HNL of Croatia on November 11. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

past Saturday
Medjimurje2 - 1Osijek-2Full TimeFT

Medjimurje - Osijek-2

Medjimurje played Osijek-2 at the 2 HNL of Croatia on November 10. The match kicked off 17:00 UTC. Medjimurje won 2-1.

Solin2 - 2ZadarFull TimeFT

Solin - Zadar

Solin played Zadar at the 2 HNL of Croatia on November 10. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Lucko1 - 1DugopoljeFull TimeFT

Lucko - Dugopolje

Lucko played Dugopolje at the 2 HNL of Croatia on November 10. The match kicked off 12:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Sibenik2 - 0VarteksFull TimeFT

Sibenik - Varteks

Sibenik played Varteks at the 2 HNL of Croatia on November 10. The match kicked off 12:00 UTC. Sibenik won 2-0.

past Friday
Hrvatski Dragovoljac0 - 1Dinamo Zagreb-2Full TimeFT

Hrvatski Dragovoljac - Dinamo Zagreb-2

Hrvatski Dragovoljac played Dinamo Zagreb-2 at the 2 HNL of Croatia on November 9. The match kicked off 12:30 UTC. Dinamo Zagreb-2 won 0-1.

Sesvete3 - 0KustosijaFull TimeFT

Sesvete - Kustosija

Sesvete played Kustosija at the 2 HNL of Croatia on November 9. The match kicked off 12:30 UTC. Sesvete won 3-0.

November 5th
Osijek-22 - 0ZadarFull TimeFT

Osijek-2 - Zadar

Osijek-2 played Zadar at the 2 HNL of Croatia on November 5. The match kicked off 13:00 UTC. Osijek-2 won 2-0.

November 4th
Kustosija0 - 1SibenikFull TimeFT

Kustosija - Sibenik

Kustosija played Sibenik at the 2 HNL of Croatia on November 4. The match kicked off 13:00 UTC. Sibenik won 0-1.

Varteks0 - 2Hrvatski DragovoljacFull TimeFT

Varteks - Hrvatski Dragovoljac

Varteks played Hrvatski Dragovoljac at the 2 HNL of Croatia on November 4. The match kicked off 13:00 UTC. Hrvatski Dragovoljac won 0-2.

Hajduk-21 - 0SesveteFull TimeFT

Hajduk-2 - Sesvete

Hajduk-2 played Sesvete at the 2 HNL of Croatia on November 4. The match kicked off 12:00 UTC. Hajduk-2 won 1-0.

November 3rd
Lucko2 - 0SolinFull TimeFT

Lucko - Solin

Lucko played Solin at the 2 HNL of Croatia on November 3. The match kicked off 13:00 UTC. Lucko won 2-0.

Dinamo Zagreb-21 - 0MedjimurjeFull TimeFT

Dinamo Zagreb-2 - Medjimurje

Dinamo Zagreb-2 played Medjimurje at the 2 HNL of Croatia on November 3. The match kicked off 13:00 UTC. Dinamo Zagreb-2 won 1-0.

Dugopolje2 - 0Bijelo BrdoFull TimeFT

Dugopolje - Bijelo Brdo

Dugopolje played Bijelo Brdo at the 2 HNL of Croatia on November 3. The match kicked off 12:00 UTC. Dugopolje won 2-0.

October 28th
Solin0 - 1Osijek-2Full TimeFT

Solin - Osijek-2

Solin played Osijek-2 at the 2 HNL of Croatia on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Osijek-2 won 0-1.

Bijelo Brdo1 - 0LuckoFull TimeFT

Bijelo Brdo - Lucko

Bijelo Brdo played Lucko at the 2 HNL of Croatia on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Bijelo Brdo won 1-0.

October 27th
Zadar1 - 3Dinamo Zagreb-2Full TimeFT

Zadar - Dinamo Zagreb-2

Zadar played Dinamo Zagreb-2 at the 2 HNL of Croatia on October 27. The match kicked off 13:00 UTC. Dinamo Zagreb-2 won 1-3.

Sibenik2 - 1Hajduk-2Full TimeFT

Sibenik - Hajduk-2

Sibenik played Hajduk-2 at the 2 HNL of Croatia on October 27. The match kicked off 11:00 UTC. Sibenik won 2-1.

October 26th
Medjimurje0 - 2VarteksFull TimeFT

Medjimurje - Varteks

Medjimurje played Varteks at the 2 HNL of Croatia on October 26. The match kicked off 15:30 UTC. Varteks won 0-2.

Hrvatski Dragovoljac0 - 1KustosijaFull TimeFT

Hrvatski Dragovoljac - Kustosija

Hrvatski Dragovoljac played Kustosija at the 2 HNL of Croatia on October 26. The match kicked off 13:00 UTC. Kustosija won 0-1.

Sesvete1 - 0DugopoljeFull TimeFT

Sesvete - Dugopolje

Sesvete played Dugopolje at the 2 HNL of Croatia on October 26. The match kicked off 13:00 UTC. Sesvete won 1-0.

October 21st
Bijelo Brdo1 - 1SolinFull TimeFT

Bijelo Brdo - Solin

Bijelo Brdo played Solin at the 2 HNL of Croatia on October 21. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Hajduk-21 - 0Hrvatski DragovoljacFull TimeFT

Hajduk-2 - Hrvatski Dragovoljac

Hajduk-2 played Hrvatski Dragovoljac at the 2 HNL of Croatia on October 21. The match kicked off 13:00 UTC. Hajduk-2 won 1-0.

Dinamo Zagreb-24 - 1Osijek-2Full TimeFT

Dinamo Zagreb-2 - Osijek-2

Dinamo Zagreb-2 played Osijek-2 at the 2 HNL of Croatia on October 21. The match kicked off 13:00 UTC. Dinamo Zagreb-2 won 4-1.

October 20th
Lucko0 - 0SesveteFull TimeFT

Lucko - Sesvete

Lucko played Sesvete at the 2 HNL of Croatia on October 20. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Varteks2 - 2ZadarFull TimeFT

Varteks - Zadar

Varteks played Zadar at the 2 HNL of Croatia on October 20. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Kustosija2 - 1MedjimurjeFull TimeFT

Kustosija - Medjimurje

Kustosija played Medjimurje at the 2 HNL of Croatia on October 20. The match kicked off 11:00 UTC. Kustosija won 2-1.

October 14th
Zadar2 - 0KustosijaFull TimeFT

Zadar - Kustosija

Zadar played Kustosija at the 2 HNL of Croatia on October 14. The match kicked off 13:00 UTC. Zadar won 2-0.

October 13th
Medjimurje1 - 4Hajduk-2Full TimeFT

Medjimurje - Hajduk-2

Medjimurje played Hajduk-2 at the 2 HNL of Croatia on October 13. The match kicked off 13:00 UTC. Hajduk-2 won 1-4.

Hrvatski Dragovoljac1 - 2DugopoljeFull TimeFT

Hrvatski Dragovoljac - Dugopolje

Hrvatski Dragovoljac played Dugopolje at the 2 HNL of Croatia on October 13. The match kicked off 13:00 UTC. Dugopolje won 1-2.

Matchday Live
BelgiumIceland19:45

Belgium - Iceland

Belgium are playing Iceland at the Group Stage of Uefa Nations League A on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

CroatiaSpain19:45

Croatia - Spain

Croatia are playing Spain at the Group Stage of Uefa Nations League A on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

AustriaBosnia and Herzegovina19:45

Austria - Bosnia and Herzegovina

Austria are playing Bosnia and Herzegovina at the Group Stage of Uefa Nations League B on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

GreeceFinland19:45

Greece - Finland

Greece are playing Finland at the Group Stage of Uefa Nations League C on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

HungaryEstonia19:45

Hungary - Estonia

Hungary are playing Estonia at the Group Stage of Uefa Nations League C on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

KazakhstanLatvia15:00

Kazakhstan - Latvia

Kazakhstan are playing Latvia at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

AndorraGeorgia19:45

Andorra - Georgia

Andorra are playing Georgia at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

LuxembourgBelarus19:45

Luxembourg - Belarus

Luxembourg are playing Belarus at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

San MarinoMoldova19:45

San Marino - Moldova

San Marino are playing Moldova at the Group Stage of Uefa Nations League D on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

ChapecoenseBotafogo19:00

Chapecoense - Botafogo

Chapecoense are playing Botafogo at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

FlamengoSantos19:00

Flamengo - Santos

Flamengo are playing Santos at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 19:00 UTC.

Sao PauloGremio21:00

Sao Paulo - Gremio

Sao Paulo are playing Gremio at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 21:00 UTC.

InternacionalAmerica MG23:00

Internacional - America MG

Internacional are playing America MG at the Serie A of Brasil on November 15. The match will kick off 23:00 UTC.

UzbekistanLebanon10:00

Uzbekistan - Lebanon

Uzbekistan are playing Lebanon at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 10:00 UTC.

PakistanPalestine11:00

Pakistan - Palestine

Pakistan are playing Palestine at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 11:00 UTC.

KuwaitBahrain13:00

Kuwait - Bahrain

Kuwait are playing Bahrain at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 13:00 UTC.

IranTrinidad and Tobago15:00

Iran - Trinidad and Tobago

Iran are playing Trinidad and Tobago at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 15:00 UTC.

PolandCzech Republic17:00

Poland - Czech Republic

Poland are playing Czech Republic at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

IsraelGuatemala18:15

Israel - Guatemala

Israel are playing Guatemala at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 18:15 UTC.

GermanyRussia19:45

Germany - Russia

Germany are playing Russia at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

IrelandNorthern Ireland19:45

Ireland - Northern Ireland

Ireland are playing Northern Ireland at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 19:45 UTC.

EnglandUSA20:00

England - USA

England are playing USA at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

PeruEcuador01:30

Peru - Ecuador

Peru are playing Ecuador at the INTERNATIONAL FRIENDLIES of World on November 16. The match will kick off 01:30 UTC.

OB Odense-2FC Nordsjaelland-212:00

OB Odense-2 - FC Nordsjaelland-2

OB Odense-2 are playing FC Nordsjaelland-2 at the Reserve League, Group 1 of Denmark on November 15. The match will kick off 12:00 UTC.

Italy U-20Germany U-2014:00

Italy U-20 - Germany U-20

Italy U-20 are playing Germany U-20 at the U-20 Elite League of Europe on November 15. The match will kick off 14:00 UTC.

Switzerland U-20Netherlands U-2017:30

Switzerland U-20 - Netherlands U-20

Switzerland U-20 are playing Netherlands U-20 at the U-20 Elite League of Europe on November 15. The match will kick off 17:30 UTC.

AlesvesCorellano17:00

Alesves - Corellano

Alesves are playing Corellano at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

BaztanSubiza17:00

Baztan - Subiza

Baztan are playing Subiza at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Beti KozkorValle Egues17:00

Beti Kozkor - Valle Egues

Beti Kozkor are playing Valle Egues at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Beti OnakCantolagua17:00

Beti Onak - Cantolagua

Beti Onak are playing Cantolagua at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

CirboneroPena Sport17:00

Cirbonero - Pena Sport

Cirbonero are playing Pena Sport at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

CortesOsasuna-217:00

Cortes - Osasuna-2

Cortes are playing Osasuna-2 at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

HuarteBurlades17:00

Huarte - Burlades

Huarte are playing Burlades at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

MutilveraArdoi17:00

Mutilvera - Ardoi

Mutilvera are playing Ardoi at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

PamplonaAvance Ezcabarte17:00

Pamplona - Avance Ezcabarte

Pamplona are playing Avance Ezcabarte at the Tercera Division, Group 15 of Spain on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

USM AlgerCS Constantine17:00

USM Alger - CS Constantine

USM Alger are playing CS Constantine at the Ligue 1 of Algeria on November 15. The match will kick off 17:00 UTC.

Platense FCUPNFM01:15

Platense FC - UPNFM

Platense FC are playing UPNFM at the Liga Nacional, Final Stages of Honduras on November 16. The match will kick off 01:15 UTC.

Alebrijes OaxacaAtlante01:00

Alebrijes Oaxaca - Atlante

Alebrijes Oaxaca are playing Atlante at the Liga de Ascenso, Final Stages of Mexico on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Atletico San LuisCimarrones03:00

Atletico San Luis - Cimarrones

Atletico San Luis are playing Cimarrones at the Liga de Ascenso, Final Stages of Mexico on November 16. The match will kick off 03:00 UTC.

BolivarGuabira00:00

Bolivar - Guabira

Bolivar are playing Guabira at the Clausura of Bolivia on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

FortalezaJuventude20:15

Fortaleza - Juventude

Fortaleza are playing Juventude at the Serie B of Brasil on November 15. The match will kick off 20:15 UTC.

Rionegro AguilasOnce Caldas00:00

Rionegro Aguilas - Once Caldas

Rionegro Aguilas are playing Once Caldas at the Primera Division, Final Stages of Colombia on November 16. The match will kick off 00:00 UTC.

JuniorDeportivo La Equidad01:00

Junior - Deportivo La Equidad

Junior are playing Deportivo La Equidad at the Primera Division, Final Stages of Colombia on November 16. The match will kick off 01:00 UTC.

Deportivo LaraCaracas20:00

Deportivo Lara - Caracas

Deportivo Lara are playing Caracas at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on November 15. The match will kick off 20:00 UTC.

Deportivo La GuairaDeportivo Tachira23:00

Deportivo La Guaira - Deportivo Tachira

Deportivo La Guaira are playing Deportivo Tachira at the Primera Division, Final Stages of Venezuela on November 15. The match will kick off 23:00 UTC.