BRASIL Copa de Nordeste Results, Table, Live Scores, Live Stream & Video Highlights

Latest Results
July 7th
Bahia0 - 0Sampaio CorreaFull TimeFT

Bahia - Sampaio Correa

Bahia played Sampaio Correa at the Copa de Nordeste of Brasil on July 7. The match kicked off 20:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

July 5th
Sampaio Correa1 - 0BahiaFull TimeFT

Sampaio Correa - Bahia

Sampaio Correa played Bahia at the Copa de Nordeste of Brasil on July 5. The match kicked off 00:45 UTC. Sampaio Correa won 1-0.

June 20th
Sampaio Correa1 - 0ABC NatalFull TimeFT

Sampaio Correa - ABC Natal

Sampaio Correa played ABC Natal at the Copa de Nordeste of Brasil on June 20. The match kicked off 00:45 UTC. Sampaio Correa won 1-0.

May 24th
Vitoria0 - 0Sampaio CorreaFull TimeFT

Vitoria - Sampaio Correa

Vitoria played Sampaio Correa at the Copa de Nordeste of Brasil on May 24. The match kicked off 22:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

May 23rd
Ceara0 - 0CRB MaceioFull TimeFT

Ceara - CRB Maceio

Ceara played CRB Maceio at the Copa de Nordeste of Brasil on May 23. The match kicked off 22:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

May 22nd
Santa Cruz1 - 4ABC NatalFull TimeFT

Santa Cruz - ABC Natal

Santa Cruz played ABC Natal at the Copa de Nordeste of Brasil on May 22. The match kicked off 22:00 UTC. ABC Natal won 1-4.

May 16th
Sampaio Correa3 - 0VitoriaFull TimeFT

Sampaio Correa - Vitoria

Sampaio Correa played Vitoria at the Copa de Nordeste of Brasil on May 16. The match kicked off 22:15 UTC. Sampaio Correa won 3-0.

May 11th
CRB Maceio3 - 3CearaFull TimeFT

CRB Maceio - Ceara

CRB Maceio played Ceara at the Copa de Nordeste of Brasil on May 11. The match kicked off 00:45 UTC and ended in a draw 3 - 3.

May 4th
Bahia0 - 0Botafogo PBFull TimeFT

Bahia - Botafogo PB

Bahia played Botafogo PB at the Copa de Nordeste of Brasil on May 4. The match kicked off 00:45 UTC and ended in a draw 0 - 0.

May 2nd
ABC Natal1 - 0Santa CruzFull TimeFT

ABC Natal - Santa Cruz

ABC Natal played Santa Cruz at the Copa de Nordeste of Brasil on May 2. The match kicked off 00:45 UTC. ABC Natal won 1-0.

April 27th
Botafogo PB1 - 2BahiaFull TimeFT

Botafogo PB - Bahia

Botafogo PB played Bahia at the Copa de Nordeste of Brasil on April 27. The match kicked off 00:45 UTC. Bahia won 1-2.

March 30th
Botafogo PB0 - 2BahiaFull TimeFT

Botafogo PB - Bahia

Botafogo PB played Bahia at the Copa de Nordeste of Brasil on March 30. The match kicked off 00:45 UTC. Bahia won 0-2.

Altos2 - 2NauticoFull TimeFT

Altos - Nautico

Altos played Nautico at the Copa de Nordeste of Brasil on March 30. The match kicked off 00:45 UTC and ended in a draw 2 - 2.

March 29th
Sampaio Correa0 - 0CSAFull TimeFT

Sampaio Correa - CSA

Sampaio Correa played CSA at the Copa de Nordeste of Brasil on March 29. The match kicked off 22:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Ceara6 - 0SalgueiroFull TimeFT

Ceara - Salgueiro

Ceara played Salgueiro at the Copa de Nordeste of Brasil on March 29. The match kicked off 22:00 UTC. Ceara won 6-0.

March 28th
Santa Cruz4 - 1ConfiancaFull TimeFT

Santa Cruz - Confianca

Santa Cruz played Confianca at the Copa de Nordeste of Brasil on March 28. The match kicked off 22:00 UTC. Santa Cruz won 4-1.

CRB2 - 1TrezeFull TimeFT

CRB - Treze

CRB played Treze at the Copa de Nordeste of Brasil on March 28. The match kicked off 22:00 UTC. CRB won 2-1.

ABC Natal3 - 1FerroviarioFull TimeFT

ABC Natal - Ferroviario

ABC Natal played Ferroviario at the Copa de Nordeste of Brasil on March 28. The match kicked off 00:45 UTC. ABC Natal won 3-1.

Vitoria3 - 1GloboFull TimeFT

Vitoria - Globo

Vitoria played Globo at the Copa de Nordeste of Brasil on March 28. The match kicked off 00:45 UTC. Vitoria won 3-1.

March 23rd
Nautico1 - 0Botafogo PBFull TimeFT

Nautico - Botafogo PB

Nautico played Botafogo PB at the Copa de Nordeste of Brasil on March 23. The match kicked off 00:15 UTC. Nautico won 1-0.

Matchday Live
Real Salt Lake-New England Revolution01:00

Real Salt Lake - New England Revolution

Real Salt Lake are playing New England Revolution at the Major League Soccer of Usa on October 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Envigado FC-Pasto21:00

Envigado FC - Pasto

Envigado FC are playing Pasto at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 21:00 UTC.

Deportivo Cali-America de Cali23:00

Deportivo Cali - America de Cali

Deportivo Cali are playing America de Cali at the Clausura of Colombia on October 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Millonarios-Leones01:00

Millonarios - Leones

Millonarios are playing Leones at the Clausura of Colombia on October 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Rionegro Aguilas-Atletico Nacional01:00

Rionegro Aguilas - Atletico Nacional

Rionegro Aguilas are playing Atletico Nacional at the Clausura of Colombia on October 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Zulte-Waregem U-21-Anderlecht U-2117:30

Zulte-Waregem U-21 - Anderlecht U-21

Zulte-Waregem U-21 are playing Anderlecht U-21 at the Pro League reserve of Belgium on October 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Rosengard W-Slavia Praha W17:00

Rosengard W - Slavia Praha W

Rosengard W are playing Slavia Praha W at the Playoff - Women of Champions League on October 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Hvidovre-Koge17:00

Hvidovre - Koge

Hvidovre are playing Koge at the Division 1 of Denmark on October 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Levadia-2-Nomme Kalju-216:00

Levadia-2 - Nomme Kalju-2

Levadia-2 are playing Nomme Kalju-2 at the Esiliiga A of Estonia on October 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Avranches-Laval18:45

Avranches - Laval

Avranches are playing Laval at the National 1 of France on October 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Siegburger SV-Hennef 0518:00

Siegburger SV - Hennef 05

Siegburger SV are playing Hennef 05 at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on October 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Hapoel Petah Tikva-Beitar Tel Aviv16:00

Hapoel Petah Tikva - Beitar Tel Aviv

Hapoel Petah Tikva are playing Beitar Tel Aviv at the Liga Leumit of Israel on October 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Juventus-23 - 1ArezzoFull TimeFT

Juventus-2 - Arezzo

Juventus-2 played Arezzo at the Serie C, Group A of Italy on October 18. The match kicked off 13:00 UTC. Juventus-2 won 3-1.

Lucchese-Arzachena18:30

Lucchese - Arzachena

Lucchese are playing Arzachena at the Serie C, Group A of Italy on October 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Pontedera-Gozzano18:30

Pontedera - Gozzano

Pontedera are playing Gozzano at the Serie C, Group A of Italy on October 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Siracusa-Rende16:30

Siracusa - Rende

Siracusa are playing Rende at the Serie C, Group C of Italy on October 18. The match will kick off 16:30 UTC.

FC Marsa-Vittoriosa Stars17:00

FC Marsa - Vittoriosa Stars

FC Marsa are playing Vittoriosa Stars at the Division 1 of Malta on October 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Znicz Pruszkow-Stal Stalowa Wola17:00

Znicz Pruszkow - Stal Stalowa Wola

Znicz Pruszkow are playing Stal Stalowa Wola at the II Liga of Poland on October 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Ripensia Timisoara-Universitatea Cluj16:00

Ripensia Timisoara - Universitatea Cluj

Ripensia Timisoara are playing Universitatea Cluj at the Liga II of Romania on October 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Rayo Majadahonda-Sporting Gijon18:00

Rayo Majadahonda - Sporting Gijon

Rayo Majadahonda are playing Sporting Gijon at the National cup of Spain on October 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Almeria-Reus Deportiu19:00

Almeria - Reus Deportiu

Almeria are playing Reus Deportiu at the National cup of Spain on October 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Greece U-17 W2 - 1Switzerland U-17 WFull TimeFT

Greece U-17 W - Switzerland U-17 W

Greece U-17 W played Switzerland U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 18. The match kicked off 09:00 UTC. Greece U-17 W won 2-1.

Kazakhstan U-17 W0 - 5Northern Ireland U-17 WFull TimeFT

Kazakhstan U-17 W - Northern Ireland U-17 W

Kazakhstan U-17 W played Northern Ireland U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 18. The match kicked off 09:00 UTC. Northern Ireland U-17 W won 0-5.

Czech Republic U-17 W2 - 0Ukraine U-17 WFull TimeFT

Czech Republic U-17 W - Ukraine U-17 W

Czech Republic U-17 W played Ukraine U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 18. The match kicked off 12:00 UTC. Czech Republic U-17 W won 2-0.

Denmark U-17 W7 - 1Faroe Islandes U-17 WFull TimeFT

Denmark U-17 W - Faroe Islandes U-17 W

Denmark U-17 W played Faroe Islandes U-17 W at the Qualifying round - Women of Uefa Under-17 Championship on October 18. The match kicked off 12:00 UTC. Denmark U-17 W won 7-1.

Sriwijaya Palembang0 - 3PSMSFull TimeFT

Sriwijaya Palembang - PSMS

Sriwijaya Palembang played PSMS at the Liga 1 of Indonesia on October 18. The match kicked off 08:30 UTC. PSMS won 0-3.

Padideh Mashhad2 - 0FooladFull TimeFT

Padideh Mashhad - Foolad

Padideh Mashhad played Foolad at the Gulf Pro League of Iran on October 18. The match kicked off 11:30 UTC. Padideh Mashhad won 2-0.

Persepolis1 - 0Navad Urmia68'

Persepolis - Navad Urmia

Persepolis are playing Navad Urmia at the National cup of Iran on October 18. The match kicked off 14:30 UTC. It's the second half and Persepolis is winning 1-0.

That Ras0 - 3Al AqabaFull TimeFT

That Ras - Al Aqaba

That Ras played Al Aqaba at the League 1 of Jordan on October 18. The match kicked off 14:00 UTC. Al Aqaba won 0-3.

Al-Buqaa-Al Salt16:30

Al-Buqaa - Al Salt

Al-Buqaa are playing Al Salt at the League 1 of Jordan on October 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Al Hazm Rass1 - 0Al Quadisiya Khobar44'

Al Hazm Rass - Al Quadisiya Khobar

Al Hazm Rass are playing Al Quadisiya Khobar at the Pro League of Saudi Arabia on October 18. The match kicked off 15:15 UTC. It's the first half and Al Hazm Rass is winning 1-0.

Al Wahda Mecca0 - 0Al Feiha25'

Al Wahda Mecca - Al Feiha

Al Wahda Mecca are playing Al Feiha at the Pro League of Saudi Arabia on October 18. The match kicked off 15:35 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Talaea El Geish0 - 0El Entag El HarbyFull TimeFT

Talaea El Geish - El Entag El Harby

Talaea El Geish played El Entag El Harby at the Premier League of Egypt on October 18. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Nojom El Mostabel-El Gounah16:00

Nojom El Mostabel - El Gounah

Nojom El Mostabel are playing El Gounah at the Premier League of Egypt on October 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Al Mokawloon-Wadi Degla19:00

Al Mokawloon - Wadi Degla

Al Mokawloon are playing Wadi Degla at the Premier League of Egypt on October 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Guadalupe-Deportivo Saprissa02:05

Guadalupe - Deportivo Saprissa

Guadalupe are playing Deportivo Saprissa at the Apertura of Costa Rica on October 19. The match will kick off 02:05 UTC.

Aguila-Santa Tecla21:00

Aguila - Santa Tecla

Aguila are playing Santa Tecla at the Apertura of El Salvador on October 18. The match will kick off 21:00 UTC.

Chalatenango-FAS00:30

Chalatenango - FAS

Chalatenango are playing FAS at the Apertura of El Salvador on October 19. The match will kick off 00:30 UTC.

Firpo-Sonsonate01:00

Firpo - Sonsonate

Firpo are playing Sonsonate at the Apertura of El Salvador on October 19. The match will kick off 01:00 UTC.

CD Olimpia-Real de Minas01:00

CD Olimpia - Real de Minas

CD Olimpia are playing Real de Minas at the Apertura of Honduras on October 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Zamora FC-Estudiantes de Merida22:00

Zamora FC - Estudiantes de Merida

Zamora FC are playing Estudiantes de Merida at the Clausura of Venezuela on October 18. The match will kick off 22:00 UTC.