Colombia vs Japan Live Score and Live Stream

Kick-off at 12:00 on Tuesday, June 19
Full Time
SanchezCarlos Sanchez (rc)3'
KagawaShinji Kagawa (pen)6'
QuinteroJuan Quintero (goal)39'
OsakoYuya Osako (goal)73'
Goals and Highlights
All Goals
‹ Embed ›
All Goals
Highlights (English)
Highlights (English)
Highlights (Portuguese)
Alternative Highlights (English)
All Goals
1-2 Osako 73'
1-1 Quintero 39'
0-1 Shinji Kagawa (Penalty) 3'
1 : 2
FT
Full Time
Match ends. Colombia 1, Japan 2.
90 '
Eiji Kawashima is shown the yellow card.
86 '
James Rodriguez is shown the yellow card.
85 '
Substitution for Japan. Shinji Okazaki replaces Yuya Osako
80 '
Substitution for Japan. Hotaru Yamaguchi replaces Gaku Shibasaki
73 '
1 - 2
Yuya Osako scores for Japan.
70 '
Substitution for Japan. Keisuke Honda replaces Shinji Kagawa
70 '
Substitution for Colombia. Carlos Bacca replaces Jose Izquierdo
64 '
Wilmar Barrios is shown the yellow card.
59 '
Substitution for Colombia. James Rodriguez replaces Juan Quintero
Kick-off
Second half begins
Half Time - 1 : 1
First half ends.
39 '
1 - 1
Juan Quintero scores for Colombia.
31 '
Substitution for Colombia. Wilmar Barrios replaces Juan Cuadrado
6 '
0 - 1
Shinji Kagawa scores from the penalty spot for Japan making the score 0 - 1.
3 '
Red Card
Carlos Sanchez is shown the red card.
Kick-off
First half begins
View All
Colombia
Japan
1
Ospina
17
Mojica
3
Murillo
23
Sanchez
4
Arias
16
Lerma
6
Sanchez
21
Izquierdo
20
Quintero
11
Cuadrado
9
Falcao
4-2-3-1
1
David OspinaDavid Ospina
Goalkeeper
17
Johan MojicaJohan Mojica
Defender
3
Oscar MurilloOscar Murillo
Defender
23
Davinson SanchezDavinson Sanchez
Defender
4
Santiago AriasSantiago Arias
Defender
16
Jefferson LermaJefferson Lerma
Midfielder
6
Carlos SanchezCarlos Sanchez
Midfielder 
21
Jose IzquierdoJose Izquierdo
70'
Forward 
20
Juan QuinteroJuan Quintero
59'
Midfielder 
11
Juan CuadradoJuan Cuadrado
31'
Midfielder 
9
Radamel FalcaoRadamel Falcao
Forward

Substitutes
Ball Possession
41% - 59%
Shots On Target
3 - 6
Total Attempts
8 - 14
Saves
3
4
Corners
3
6
Fouls
15
9
Offsides
2
1
Yellow Cards
2
1
Colombia: Wilmar Barrios 64', James Rodriguez 86'
Japan: Eiji Kawashima 90'
12
Japan have gone 12 consecutive matches without a clean sheet.
8
Japan's last 8 away matches had 2 or less goals.
4
Colombia are undefeated in their previous 4 matches.
Live Match Report

Colombia played Japan at the Group H of World Cup on June 19. The match kicked off 12:00 UTC. Japan won 1-2. Colombia are the leaders in the table with 6 points after 3 matches, while Japan are 2nd with 4 points in 3 matches.

Shinji Kagawa scored the first goal from the penalty spot on the 6th minute of the game followed by goals from Juan Quintero and Yuya Osako, who made the final score 1-2.

ScoreBat was covering Colombia vs Japan in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and video highlights. World cup Group H's live standings are availble and updated in real time. You can watch Colombia vs Japan live stream here on ScoreBat. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We cover all World cup Group H in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/colombia-vs-japan-live/sc697465/

Colombia kicked off the game with David Ospina, Johan Mojica, Oscar Murillo, Davinson Sanchez, Santiago Arias, Jefferson Lerma, Carlos Sanchez, Jose Izquierdo who got substituted by Carlos Bacca on the 70th minute, Juan Quintero who got substituted by James Rodriguez on the 59th minute, Juan Cuadrado who got substituted by Wilmar Barrios on the 31st minute and Radamel Falcao as starters, with Jose Cuadrado, Camilo Vargas, Farid Diaz, Yerry Mina, Cristian Zapata, Abel Aguilar, Wilmar Barrios, James Rodriguez, Mateus Uribe, Carlos Bacca, Miguel Angel Borja and Luis Muriel on the bench.

Japan's starting eleven were Eiji Kawashima, Yuto Nagatomo, Gen Shoji, Maya Yoshida, Hiroki Sakai, Gaku Shibasaki who got substituted by Hotaru Yamaguchi on the 80th minute, Makoto Hasebe, Takashi Inui, Shinji Kagawa who got substituted by Keisuke Honda on the 70th minute, Genki Haraguchi and Yuya Osako who got substituted by Shinji Okazaki on the 85th minute, with Masaaki Higashiguchi, Kosuke Nakamura, Wataru Endo, Tomoaki Makino, Gotoku Sakai, Naomichi Ueda, Keisuke Honda, Ryota Oshima, Takashi Usami, Hotaru Yamaguchi, Yoshinori Muto and Shinji Okazaki on the bench.

Colombia have played a draw with Egypt and Australia in their previous 2 matches, while Japan have won Paraguay in their previous match.

Previous Meetings
June 24th, 2014 - Group C

Colombia and Japan have met once in their recent history. Colombia won that match.

Colombia have won 2 of their 3 matches in Group H, drawing 0 and having 1 defeat this season. They have scored 5 goals - 1.67 per match, conceding 2 - 0.67 per match. Japan have won 1 of their 3 matches in Group H, drawing 1 and having 1 defeat this season. They have scored 4 goals - 1.33 per match, conceding 4 - 1.33 per match.

Referee showed the yellow card 3 times throughout the game. Wilmar Barrios, James Rodriguez and Eiji Kawashima were the ones to receive it.

* Live streaming of the matches of World cup Group H are available whenever we can find a public stream. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
Cardiff City-Newcastle United11:30

Cardiff City - Newcastle United

Cardiff City are playing Newcastle United at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Everton-Southampton14:00

Everton - Southampton

Everton are playing Southampton at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Leicester City-Wolves14:00

Leicester City - Wolves

Leicester City are playing Wolves at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Tottenham Hotspur-Fulham14:00

Tottenham Hotspur - Fulham

Tottenham Hotspur are playing Fulham at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

West Ham United-Bournemouth14:00

West Ham United - Bournemouth

West Ham United are playing Bournemouth at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Chelsea-Arsenal16:30

Chelsea - Arsenal

Chelsea are playing Arsenal at the Premier League of England on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Celta Vigo-Espanyol16:15

Celta Vigo - Espanyol

Celta Vigo are playing Espanyol at the La Liga of Spain on August 18. The match will kick off 16:15 UTC.

Villarreal-Real Sociedad18:15

Villarreal - Real Sociedad

Villarreal are playing Real Sociedad at the La Liga of Spain on August 18. The match will kick off 18:15 UTC.

Barcelona-Alaves20:15

Barcelona - Alaves

Barcelona are playing Alaves at the La Liga of Spain on August 18. The match will kick off 20:15 UTC.

Chievo-Juventus16:00

Chievo - Juventus

Chievo are playing Juventus at the Serie A of Italy on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Lazio-Napoli18:30

Lazio - Napoli

Lazio are playing Napoli at the Serie A of Italy on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Guingamp-PSG15:00

Guingamp - PSG

Guingamp are playing PSG at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Amiens-Montpellier18:00

Amiens - Montpellier

Amiens are playing Montpellier at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Caen-Nice18:00

Caen - Nice

Caen are playing Nice at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Dijon-Nantes18:00

Dijon - Nantes

Dijon are playing Nantes at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Monaco-Lille18:00

Monaco - Lille

Monaco are playing Lille at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Rennais-Angers18:00

Rennais - Angers

Rennais are playing Angers at the Ligue 1 of France on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

NAC-De Graafschap16:30

NAC - De Graafschap

NAC are playing De Graafschap at the Eredivisie of Netherlands on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

VV Venlo-Ajax16:30

VV Venlo - Ajax

VV Venlo are playing Ajax at the Eredivisie of Netherlands on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Fortuna-PSV18:45

Fortuna - PSV

Fortuna are playing PSV at the Eredivisie of Netherlands on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Heracles Almelo-ADO Den Haag18:45

Heracles Almelo - ADO Den Haag

Heracles Almelo are playing ADO Den Haag at the Eredivisie of Netherlands on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Chaves-Portimonense15:30

Chaves - Portimonense

Chaves are playing Portimonense at the Primeira Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Boavista-Benfica18:00

Boavista - Benfica

Boavista are playing Benfica at the Primeira Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Sporting-Setubal20:00

Sporting - Setubal

Sporting are playing Setubal at the Primeira Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 20:00 UTC.

CSKA-Arsenal T13:30

CSKA - Arsenal T

CSKA are playing Arsenal T at the Premier League of Russia on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

FK Krasnodar-Spartak16:00

FK Krasnodar - Spartak

FK Krasnodar are playing Spartak at the Premier League of Russia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Akhmat Groznyi-Rubin18:30

Akhmat Groznyi - Rubin

Akhmat Groznyi are playing Rubin at the Premier League of Russia on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Innsbruck-St. Polten15:00

Innsbruck - St. Polten

Innsbruck are playing St. Polten at the Bundesliga of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Mattersburg-Wolfsberger AC15:00

Mattersburg - Wolfsberger AC

Mattersburg are playing Wolfsberger AC at the Bundesliga of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Salzburg-Hartberg15:00

Salzburg - Hartberg

Salzburg are playing Hartberg at the Bundesliga of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Austria Lustenau-Juniors OO14:30

Austria Lustenau - Juniors OO

Austria Lustenau are playing Juniors OO at the 2. Liga of Austria on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Lokeren-Standard16:00

Lokeren - Standard

Lokeren are playing Standard at the First Division A of Belgium on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Cercle Brugge-Zulte-Waregem18:00

Cercle Brugge - Zulte-Waregem

Cercle Brugge are playing Zulte-Waregem at the First Division A of Belgium on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Waasland-Beveren-Sint-Truiden18:00

Waasland-Beveren - Sint-Truiden

Waasland-Beveren are playing Sint-Truiden at the First Division A of Belgium on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Kortrijk-Oostende18:30

Kortrijk - Oostende

Kortrijk are playing Oostende at the First Division A of Belgium on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Botev-Lokomotiv Plovdiv15:30

Botev - Lokomotiv Plovdiv

Botev are playing Lokomotiv Plovdiv at the A PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Botev Vratsa-Etar18:00

Botev Vratsa - Etar

Botev Vratsa are playing Etar at the A PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

NK Istra 1961-Lokomotiva Zagreb19:00

NK Istra 1961 - Lokomotiva Zagreb

NK Istra 1961 are playing Lokomotiva Zagreb at the 1 HNL of Croatia on August 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Boleslav-Opava15:00

Boleslav - Opava

Boleslav are playing Opava at the First League of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Liberec-Bohemians 190515:00

Liberec - Bohemians 1905

Liberec are playing Bohemians 1905 at the First League of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Zlin-Teplice15:00

Zlin - Teplice

Zlin are playing Teplice at the First League of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Slavia Praha-Jablonec17:00

Slavia Praha - Jablonec

Slavia Praha are playing Jablonec at the First League of Czech Republic on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Bristol City-Middlesbrough14:00

Bristol City - Middlesbrough

Bristol City are playing Middlesbrough at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hull City-Blackburn14:00

Hull City - Blackburn

Hull City are playing Blackburn at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Ipswich Town-Aston Villa14:00

Ipswich Town - Aston Villa

Ipswich Town are playing Aston Villa at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Leeds-Rotherham14:00

Leeds - Rotherham

Leeds are playing Rotherham at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Millwall-Derby County14:00

Millwall - Derby County

Millwall are playing Derby County at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Reading-Bolton14:00

Reading - Bolton

Reading are playing Bolton at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Sheffield Utd-Norwich City14:00

Sheffield Utd - Norwich City

Sheffield Utd are playing Norwich City at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

West Bromwich Albion-QPR14:00

West Bromwich Albion - QPR

West Bromwich Albion are playing QPR at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Wigan-Nott. Forest14:00

Wigan - Nott. Forest

Wigan are playing Nott. Forest at the Championship of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Preston NE-Stoke City16:30

Preston NE - Stoke City

Preston NE are playing Stoke City at the Championship of England on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Inter Turku-KuPS14:00

Inter Turku - KuPS

Inter Turku are playing KuPS at the Veikkausliiga of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Jyvaskyla-AC Oulu14:00

Jyvaskyla - AC Oulu

Jyvaskyla are playing AC Oulu at the Ykkonen of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Lens-Troyes13:00

Lens - Troyes

Lens are playing Troyes at the Ligue 2 of France on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Dassendorf-Duisburg13:30

Dassendorf - Duisburg

Dassendorf are playing Duisburg at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Drochtersen-Bayern Munich13:30

Drochtersen - Bayern Munich

Drochtersen are playing Bayern Munich at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Elversberg-Wolfsburg13:30

Elversberg - Wolfsburg

Elversberg are playing Wolfsburg at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Kaiserslautern-Hoffenheim13:30

Kaiserslautern - Hoffenheim

Kaiserslautern are playing Hoffenheim at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Linx-Nurnberg13:30

Linx - Nurnberg

Linx are playing Nurnberg at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Pforzheim-Bayer Leverkusen13:30

Pforzheim - Bayer Leverkusen

Pforzheim are playing Bayer Leverkusen at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Rodinghausen-Dynamo Dresden13:30

Rodinghausen - Dynamo Dresden

Rodinghausen are playing Dynamo Dresden at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Ulm-Eintracht Frankfurt13:30

Ulm - Eintracht Frankfurt

Ulm are playing Eintracht Frankfurt at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Wormatia Worms-Werder Bremen13:30

Wormatia Worms - Werder Bremen

Wormatia Worms are playing Werder Bremen at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Erndtebruck-Hamburg16:30

Erndtebruck - Hamburg

Erndtebruck are playing Hamburg at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Erzgebirge Aue-Mainz16:30

Erzgebirge Aue - Mainz

Erzgebirge Aue are playing Mainz at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Oberhausen-Sandhausen16:30

Oberhausen - Sandhausen

Oberhausen are playing Sandhausen at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Hansa-Stuttgart18:45

Hansa - Stuttgart

Hansa are playing Stuttgart at the National cup of Germany on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Wisla Plock-Arka Gdynia16:00

Wisla Plock - Arka Gdynia

Wisla Plock are playing Arka Gdynia at the Ekstraklasa of Poland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Gornik Zabrze-Lechia Gdansk18:30

Gornik Zabrze - Lechia Gdansk

Gornik Zabrze are playing Lechia Gdansk at the Ekstraklasa of Poland on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Astra-Dunarea Calarasi15:00

Astra - Dunarea Calarasi

Astra are playing Dunarea Calarasi at the Liga 1 of Romania on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Viitorul Constanta-Gaz Metan Medias18:00

Viitorul Constanta - Gaz Metan Medias

Viitorul Constanta are playing Gaz Metan Medias at the Liga 1 of Romania on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Luch-Energia0 - 1FK Krasnodar-2Full TimeFT

Luch-Energia - FK Krasnodar-2

Luch-Energia played FK Krasnodar-2 at the FNL of Russia on August 18. The match kicked off 05:00 UTC. FK Krasnodar-2 won 0-1.

Tom-Armavir12:00

Tom - Armavir

Tom are playing Armavir at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Tyumen-Sibir12:00

Tyumen - Sibir

Tyumen are playing Sibir at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Shinnik-Zenit-213:00

Shinnik - Zenit-2

Shinnik are playing Zenit-2 at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Avangard-Baltica15:00

Avangard - Baltica

Avangard are playing Baltica at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Chertanovo-SKA Khabarovsk15:00

Chertanovo - SKA Khabarovsk

Chertanovo are playing SKA Khabarovsk at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Fakel-Khimki15:00

Fakel - Khimki

Fakel are playing Khimki at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Tambov-Mordovia15:00

Tambov - Mordovia

Tambov are playing Mordovia at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Sochi-Nizhnyi Novgorod16:00

Sochi - Nizhnyi Novgorod

Sochi are playing Nizhnyi Novgorod at the FNL of Russia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

NapredakCrvena ZvezdaPostponedPst

Napredak - Crvena Zvezda

Napredak are playing Crvena Zvezda at the Super Liga of Serbia on August 18.

Cukaricki-Proleter Novi Sad17:00

Cukaricki - Proleter Novi Sad

Cukaricki are playing Proleter Novi Sad at the Super Liga of Serbia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Mladost Lucani-Zemun18:00

Mladost Lucani - Zemun

Mladost Lucani are playing Zemun at the Super Liga of Serbia on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Vojvodina-Backa Palanka18:00

Vojvodina - Backa Palanka

Vojvodina are playing Backa Palanka at the Super Liga of Serbia on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Vozdovac-Dinamo Vranje18:00

Vozdovac - Dinamo Vranje

Vozdovac are playing Dinamo Vranje at the Super Liga of Serbia on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Nitra-Spartak Trnava14:45

Nitra - Spartak Trnava

Nitra are playing Spartak Trnava at the Super Liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 14:45 UTC.

Podbrezova-Zlate Moravce17:00

Podbrezova - Zlate Moravce

Podbrezova are playing Zlate Moravce at the Super Liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Zemplin Michalovce-Senica17:00

Zemplin Michalovce - Senica

Zemplin Michalovce are playing Senica at the Super Liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Zilina-Sered17:00

Zilina - Sered

Zilina are playing Sered at the Super Liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Celje-Triglav16:00

Celje - Triglav

Celje are playing Triglav at the 1. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Aluminij-Rudar Velenje18:00

Aluminij - Rudar Velenje

Aluminij are playing Rudar Velenje at the 1. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Elche-Granada17:00

Elche - Granada

Elche are playing Granada at the Segunda Division of Spain on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Lugo-Malaga17:30

Lugo - Malaga

Lugo are playing Malaga at the Segunda Division of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

AD Alcorcon-Sporting Gijon18:30

AD Alcorcon - Sporting Gijon

AD Alcorcon are playing Sporting Gijon at the Segunda Division of Spain on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Cordoba-Numancia20:00

Cordoba - Numancia

Cordoba are playing Numancia at the Segunda Division of Spain on August 18. The match will kick off 20:00 UTC.

AFC Eskilstuna-Jonkoping S.16:00

AFC Eskilstuna - Jonkoping S.

AFC Eskilstuna are playing Jonkoping S. at the Superettan of Sweden on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Malmo FF-Trelleborg14:00

Malmo FF - Trelleborg

Malmo FF are playing Trelleborg at the Allsvenskan of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bursaspor-Kayserispor16:15

Bursaspor - Kayserispor

Bursaspor are playing Kayserispor at the Super Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 16:15 UTC.

Antalyaspor-Konyaspor18:45

Antalyaspor - Konyaspor

Antalyaspor are playing Konyaspor at the Super Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Yeni Malatyaspor-Fenerbahce18:45

Yeni Malatyaspor - Fenerbahce

Yeni Malatyaspor are playing Fenerbahce at the Super Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Hatayspor-Kardemir D.C. Karabukspor13:30

Hatayspor - Kardemir D.C. Karabukspor

Hatayspor are playing Kardemir D.C. Karabukspor at the 1. Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Osmanlispor-Giresunspor16:15

Osmanlispor - Giresunspor

Osmanlispor are playing Giresunspor at the 1. Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 16:15 UTC.

Altinordu-Genclerbirligi18:45

Altinordu - Genclerbirligi

Altinordu are playing Genclerbirligi at the 1. Lig of Turkey on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Lviv-Shakhtar D14:00

Lviv - Shakhtar D

Lviv are playing Shakhtar D at the Premier League of Ukraine on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dynamo K.-Oleksandria16:30

Dynamo K. - Oleksandria

Dynamo K. are playing Oleksandria at the Premier League of Ukraine on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Beijing Renhe-Beijing Guoan11:35

Beijing Renhe - Beijing Guoan

Beijing Renhe are playing Beijing Guoan at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Chongqing Dangdai Lifan-Shanghai SIPG11:35

Chongqing Dangdai Lifan - Shanghai SIPG

Chongqing Dangdai Lifan are playing Shanghai SIPG at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Dalian Yifang-Henan Jianye11:35

Dalian Yifang - Henan Jianye

Dalian Yifang are playing Henan Jianye at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Guangzou R F-Changchun Yatai11:35

Guangzou R F - Changchun Yatai

Guangzou R F are playing Changchun Yatai at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Guizhou Zhicheng-Shandong Luneng11:35

Guizhou Zhicheng - Shandong Luneng

Guizhou Zhicheng are playing Shandong Luneng at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Tianjin Teda-Jiangsu Suning11:35

Tianjin Teda - Jiangsu Suning

Tianjin Teda are playing Jiangsu Suning at the Super League of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Consadole Sapporo-F.C.Tokyo04:00

Consadole Sapporo - F.C.Tokyo

Consadole Sapporo are playing F.C.Tokyo at the J-League of Japan on August 19. The match will kick off 04:00 UTC.

Polokwane City-Baroka13:00

Polokwane City - Baroka

Polokwane City are playing Baroka at the Premier League of South Africa on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

FC Cape Town-Golden Arrows Durban16:00

FC Cape Town - Golden Arrows Durban

FC Cape Town are playing Golden Arrows Durban at the Premier League of South Africa on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Bidvest Wits-SuperSport United18:15

Bidvest Wits - SuperSport United

Bidvest Wits are playing SuperSport United at the Premier League of South Africa on August 18. The match will kick off 18:15 UTC.

Chippa United-Black Leopards Venda18:15

Chippa United - Black Leopards Venda

Chippa United are playing Black Leopards Venda at the Premier League of South Africa on August 18. The match will kick off 18:15 UTC.

Cruz Azul-Leon22:00

Cruz Azul - Leon

Cruz Azul are playing Leon at the Apertura of Mexico on August 18. The match will kick off 22:00 UTC.

Pachuca-Lobos BUAP00:00

Pachuca - Lobos BUAP

Pachuca are playing Lobos BUAP at the Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

Necaxa-Puebla02:00

Necaxa - Puebla

Necaxa are playing Puebla at the Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 02:00 UTC.

Queretaro-America02:00

Queretaro - America

Queretaro are playing America at the Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 02:00 UTC.

Monterrey-Pumas02:06

Monterrey - Pumas

Monterrey are playing Pumas at the Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 02:06 UTC.

Seattle Sounders-Los Angeles Galaxy20:00

Seattle Sounders - Los Angeles Galaxy

Seattle Sounders are playing Los Angeles Galaxy at the Major League Soccer of Usa on August 18. The match will kick off 20:00 UTC.

Philadelphia Union-New York City23:00

Philadelphia Union - New York City

Philadelphia Union are playing New York City at the Major League Soccer of Usa on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Vancouver Whitecaps-New York Red Bulls23:00

Vancouver Whitecaps - New York Red Bulls

Vancouver Whitecaps are playing New York Red Bulls at the Major League Soccer of Usa on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Montreal Impact-Chicago Fire23:30

Montreal Impact - Chicago Fire

Montreal Impact are playing Chicago Fire at the Major League Soccer of Usa on August 18. The match will kick off 23:30 UTC.

Dallas-Minnesota United00:00

Dallas - Minnesota United

Dallas are playing Minnesota United at the Major League Soccer of Usa on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

Sporting KC-Portland Timbers00:30

Sporting KC - Portland Timbers

Sporting KC are playing Portland Timbers at the Major League Soccer of Usa on August 19. The match will kick off 00:30 UTC.

Houston Dynamo-Real Salt Lake01:00

Houston Dynamo - Real Salt Lake

Houston Dynamo are playing Real Salt Lake at the Major League Soccer of Usa on August 19. The match will kick off 01:00 UTC.

San Jose Earthquakes-Toronto FC02:00

San Jose Earthquakes - Toronto FC

San Jose Earthquakes are playing Toronto FC at the Major League Soccer of Usa on August 19. The match will kick off 02:00 UTC.

Defensa y Justicia-Tucuman16:15

Defensa y Justicia - Tucuman

Defensa y Justicia are playing Tucuman at the Primera Division of Argentina on August 18. The match will kick off 16:15 UTC.

Banfield-Gimnasia La Plata18:30

Banfield - Gimnasia La Plata

Banfield are playing Gimnasia La Plata at the Primera Division of Argentina on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Argentinos Juniors-Godoy Cruz20:45

Argentinos Juniors - Godoy Cruz

Argentinos Juniors are playing Godoy Cruz at the Primera Division of Argentina on August 18. The match will kick off 20:45 UTC.

River Plate-Belgrano de Cordoba23:00

River Plate - Belgrano de Cordoba

River Plate are playing Belgrano de Cordoba at the Primera Division of Argentina on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Santos-Sport Recife19:00

Santos - Sport Recife

Santos are playing Sport Recife at the Serie A of Brasil on August 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Corinthians-Gremio22:00

Corinthians - Gremio

Corinthians are playing Gremio at the Serie A of Brasil on August 18. The match will kick off 22:00 UTC.

San Luis de Quillota-Union Espanola15:00

San Luis de Quillota - Union Espanola

San Luis de Quillota are playing Union Espanola at the Primera Division of Chile on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Antofagasta-Union La Calera18:00

Antofagasta - Union La Calera

Antofagasta are playing Union La Calera at the Primera Division of Chile on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Universidad de Chile-OHiggins20:30

Universidad de Chile - OHiggins

Universidad de Chile are playing OHiggins at the Primera Division of Chile on August 18. The match will kick off 20:30 UTC.

Everton CD-Huachipato23:00

Everton CD - Huachipato

Everton CD are playing Huachipato at the Primera Division of Chile on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Alianza Petrolera-Patriotas20:15

Alianza Petrolera - Patriotas

Alianza Petrolera are playing Patriotas at the Clausura of Colombia on August 18. The match will kick off 20:15 UTC.

America de Cali-Atletico Nacional22:30

America de Cali - Atletico Nacional

America de Cali are playing Atletico Nacional at the Clausura of Colombia on August 18. The match will kick off 22:30 UTC.

Boyaco Chico-Junior23:00

Boyaco Chico - Junior

Boyaco Chico are playing Junior at the Clausura of Colombia on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Atletico Bucaramanga-Deportes Tolima00:45

Atletico Bucaramanga - Deportes Tolima

Atletico Bucaramanga are playing Deportes Tolima at the Clausura of Colombia on August 19. The match will kick off 00:45 UTC.

LDU-Quito-Tecnico Universitario20:30

LDU-Quito - Tecnico Universitario

LDU-Quito are playing Tecnico Universitario at the Serie A, Segunda Etapa of Ecuador on August 18. The match will kick off 20:30 UTC.

Barcelona Guayaquil-Universidad Catolica Quito23:00

Barcelona Guayaquil - Universidad Catolica Quito

Barcelona Guayaquil are playing Universidad Catolica Quito at the Serie A, Segunda Etapa of Ecuador on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Independiente FBC-3 de Febrero20:00

Independiente FBC - 3 de Febrero

Independiente FBC are playing 3 de Febrero at the Clausura of Paraguay on August 18. The match will kick off 20:00 UTC.

Guarani A-Sol de America23:00

Guarani A - Sol de America

Guarani A are playing Sol de America at the Clausura of Paraguay on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Deportivo Binacional-Sporting Cristal18:00

Deportivo Binacional - Sporting Cristal

Deportivo Binacional are playing Sporting Cristal at the Primera Division, Apertura of Peru on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Inti Gas Ayacucho-Dep. Municipal20:30

Inti Gas Ayacucho - Dep. Municipal

Inti Gas Ayacucho are playing Dep. Municipal at the Primera Division, Apertura of Peru on August 18. The match will kick off 20:30 UTC.

Sport Huancayo-Alianza Lima01:00

Sport Huancayo - Alianza Lima

Sport Huancayo are playing Alianza Lima at the Primera Division, Apertura of Peru on August 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Atenas-Liverpool P.18:00

Atenas - Liverpool P.

Atenas are playing Liverpool P. at the Clausura of Uruguay on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Danubio-Wanderers18:00

Danubio - Wanderers

Danubio are playing Wanderers at the Clausura of Uruguay on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Luftetari Gjirokaster-Kastrioti14:45

Luftetari Gjirokaster - Kastrioti

Luftetari Gjirokaster are playing Kastrioti at the Kategoria Superiore of Albania on August 18. The match will kick off 14:45 UTC.

KF Tirana-Kamza17:45

KF Tirana - Kamza

KF Tirana are playing Kamza at the Kategoria Superiore of Albania on August 18. The match will kick off 17:45 UTC.

Lori-Artsakh12:30

Lori - Artsakh

Lori are playing Artsakh at the Premier League of Armenia on August 18. The match will kick off 12:30 UTC.

Stadl-Paura-Kalsdorf15:00

Stadl-Paura - Kalsdorf

Stadl-Paura are playing Kalsdorf at the Regionalliga, Mitte of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Wolfsberger AC-2-FC Wels15:00

Wolfsberger AC-2 - FC Wels

Wolfsberger AC-2 are playing FC Wels at the Regionalliga, Mitte of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Grazer AK-Lendorf16:30

Grazer AK - Lendorf

Grazer AK are playing Lendorf at the Regionalliga, Mitte of Austria on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Reichenau-Langenegg13:30

Reichenau - Langenegg

Reichenau are playing Langenegg at the Regionalliga, West of Austria on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Bischofshofen-Wals-Grunau15:00

Bischofshofen - Wals-Grunau

Bischofshofen are playing Wals-Grunau at the Regionalliga, West of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Anif-Salzburg-2-Hohenems15:30

Anif-Salzburg-2 - Hohenems

Anif-Salzburg-2 are playing Hohenems at the Regionalliga, West of Austria on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Dornbirn-St. Johann16:00

Dornbirn - St. Johann

Dornbirn are playing St. Johann at the Regionalliga, West of Austria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Schwaz-Altach-216:00

Schwaz - Altach-2

Schwaz are playing Altach-2 at the Regionalliga, West of Austria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Team Wiener Linien-St. Polten-216:00

Team Wiener Linien - St. Polten-2

Team Wiener Linien are playing St. Polten-2 at the Regionalliga, Ost of Austria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Vorderland W-Bergheim W11:00

Vorderland W - Bergheim W

Vorderland W are playing Bergheim W at the Frauenliga - Women of Austria on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Altenmarkt W-Union Kleinmunchen W15:00

Altenmarkt W - Union Kleinmunchen W

Altenmarkt W are playing Union Kleinmunchen W at the Frauenliga - Women of Austria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Sturm W-St. Polten W15:10

Sturm W - St. Polten W

Sturm W are playing St. Polten W at the Frauenliga - Women of Austria on August 18. The match will kick off 15:10 UTC.

Sabail-Qarabag14:30

Sabail - Qarabag

Sabail are playing Qarabag at the Premier League of Azerbaijan on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Zira-Kesla16:30

Zira - Kesla

Zira are playing Kesla at the Premier League of Azerbaijan on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

FC Minsk-Smolevichi-STI13:45

FC Minsk - Smolevichi-STI

FC Minsk are playing Smolevichi-STI at the Premier League of Belarus on August 18. The match will kick off 13:45 UTC.

Torpedo-BelAZ-Isloch15:45

Torpedo-BelAZ - Isloch

Torpedo-BelAZ are playing Isloch at the Premier League of Belarus on August 18. The match will kick off 15:45 UTC.

NaftanYuA-Stroy-DYuSShPostponedPst

Naftan - YuA-Stroy-DYuSSh

Naftan are playing YuA-Stroy-DYuSSh at the 1. Division of Belarus on August 18.

Baranovichi-Volna14:00

Baranovichi - Volna

Baranovichi are playing Volna at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Lida-Energetik-BGU14:00

Lida - Energetik-BGU

Lida are playing Energetik-BGU at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Orsha-Slonim14:00

Orsha - Slonim

Orsha are playing Slonim at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Belshina-Granit15:00

Belshina - Granit

Belshina are playing Granit at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Cist-Smorgon15:00

Cist - Smorgon

Cist are playing Smorgon at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Khimik Svetlogorsk-Lokomotiv Gomel15:00

Khimik Svetlogorsk - Lokomotiv Gomel

Khimik Svetlogorsk are playing Lokomotiv Gomel at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

YuA-Stroy-DYuSSh-Naftan15:00

YuA-Stroy-DYuSSh - Naftan

YuA-Stroy-DYuSSh are playing Naftan at the 1. Division of Belarus on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Westerlo-St. Gilloise15:00

Westerlo - St. Gilloise

Westerlo are playing St. Gilloise at the First Division B, Opening of Belgium on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Tubize-Roeselare18:30

Tubize - Roeselare

Tubize are playing Roeselare at the First Division B, Opening of Belgium on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Celik Zenica-FK Zvijezda15:00

Celik Zenica - FK Zvijezda

Celik Zenica are playing FK Zvijezda at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Krupa na Vrbasu-Gabela15:00

Krupa na Vrbasu - Gabela

Krupa na Vrbasu are playing Gabela at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Radnik-Mladost Doboj15:00

Radnik - Mladost Doboj

Radnik are playing Mladost Doboj at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Botev Galabovo-Lovech15:00

Botev Galabovo - Lovech

Botev Galabovo are playing Lovech at the B PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Kariana Erden-Strumska slava15:00

Kariana Erden - Strumska slava

Kariana Erden are playing Strumska slava at the B PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Pomorie-Nesebr15:00

Pomorie - Nesebr

Pomorie are playing Nesebr at the B PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Tsarsko selo-Lokomotiv G-O15:00

Tsarsko selo - Lokomotiv G-O

Tsarsko selo are playing Lokomotiv G-O at the B PFG of Bulgaria on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Pardubice4 - 0ChrudimFull TimeFT

Pardubice - Chrudim

Pardubice played Chrudim at the FNL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. Pardubice won 4-0.

Sokolov2 - 2JihlavaFull TimeFT

Sokolov - Jihlava

Sokolov played Jihlava at the FNL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Prostejov-Hradec Kralove15:00

Prostejov - Hradec Kralove

Prostejov are playing Hradec Kralove at the FNL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Vitkovice-Varnsdorf15:00

Vitkovice - Varnsdorf

Vitkovice are playing Varnsdorf at the FNL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Brno U-191 - 0Zlin U-1951'

Brno U-19 - Zlin U-19

Brno U-19 are playing Zlin U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Brno U-19 is winning 1-0.

Slavia Praha U-192 - 0Pribram U-1947'

Slavia Praha U-19 - Pribram U-19

Slavia Praha U-19 are playing Pribram U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Slavia Praha U-19 is winning 2-0.

Slovacko U-191 - 2Ostrava U-1952'

Slovacko U-19 - Ostrava U-19

Slovacko U-19 are playing Ostrava U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Ostrava U-19 is winning 1-2.

Sparta Prague U-192 - 0Budejovice U-19Half TimeHT

Sparta Prague U-19 - Budejovice U-19

Sparta Prague U-19 are playing Budejovice U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's half time and Sparta Prague U-19 is winning 2-0.

Plzen U-19-Jihlava U-1911:00

Plzen U-19 - Jihlava U-19

Plzen U-19 are playing Jihlava U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Pardubice U-19-Dukla Praha U-1911:15

Pardubice U-19 - Dukla Praha U-19

Pardubice U-19 are playing Dukla Praha U-19 at the 1. Liga U-19 of Czech Republic on August 18. The match will kick off 11:15 UTC.

Hradec Kralove W-Plzen W08:30

Hradec Kralove W - Plzen W

Hradec Kralove W are playing Plzen W at the 1 Liga - Women of Czech Republic on August 18. The match will kick off 08:30 UTC.

Odra Petrkovice2 - 1Viktoria Otrokovice90 +4'

Odra Petrkovice - Viktoria Otrokovice

Odra Petrkovice are playing Viktoria Otrokovice at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. It's the second half and Odra Petrkovice is winning 2-1.

Jiskra Rymarov-Unichov14:30

Jiskra Rymarov - Unichov

Jiskra Rymarov are playing Unichov at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Lisen-Hlucin14:30

Lisen - Hlucin

Lisen are playing Hlucin at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Spartak Hulin-Dolni Benesov14:30

Spartak Hulin - Dolni Benesov

Spartak Hulin are playing Dolni Benesov at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Uhersky Brod-Velke Mezirici14:30

Uhersky Brod - Velke Mezirici

Uhersky Brod are playing Velke Mezirici at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Valasske Mezirici-Hanacka14:30

Valasske Mezirici - Hanacka

Valasske Mezirici are playing Hanacka at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Frydek Mistek-Vrchovina15:00

Frydek Mistek - Vrchovina

Frydek Mistek are playing Vrchovina at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Hodonin-Sardice-Vyskov15:00

Hodonin-Sardice - Vyskov

Hodonin-Sardice are playing Vyskov at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Pisek3 - 3BenesovFull TimeFT

Pisek - Benesov

Pisek played Benesov at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Radotin0 - 1Sokol Zapy90 +5'

Radotin - Sokol Zapy

Radotin are playing Sokol Zapy at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. It's the second half and Sokol Zapy is winning 0-1.

Slavoj Vysehrad1 - 1Kraluv Dvur90 +6'

Slavoj Vysehrad - Kraluv Dvur

Slavoj Vysehrad are playing Kraluv Dvur at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Litomericko1 - 1Loko Vltavin77'

Litomericko - Loko Vltavin

Litomericko are playing Loko Vltavin at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match kicked off 08:30 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

Sokol Zivanice-Domazlice15:00

Sokol Zivanice - Domazlice

Sokol Zivanice are playing Domazlice at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Usti nad Orlici-Prevysov15:00

Usti nad Orlici - Prevysov

Usti nad Orlici are playing Prevysov at the 3. liga, CFL of Czech Republic on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Vejgaard B-Sydvest11:00

Vejgaard B - Sydvest

Vejgaard B are playing Sydvest at the Division 2, Group 1 of Denmark on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Kjellerup-Dalum11:30

Kjellerup - Dalum

Kjellerup are playing Dalum at the Division 2, Group 1 of Denmark on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Aarhus Fremad-Tarup-Paarup IF12:00

Aarhus Fremad - Tarup-Paarup IF

Aarhus Fremad are playing Tarup-Paarup IF at the Division 2, Group 1 of Denmark on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Brabrand-Odder12:00

Brabrand - Odder

Brabrand are playing Odder at the Division 2, Group 1 of Denmark on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

BSF W-B 93 W11:00

BSF W - B 93 W

BSF W are playing B 93 W at the Elitedivisionen - Women of Denmark on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Brondby W-OB Odense W11:00

Brondby W - OB Odense W

Brondby W are playing OB Odense W at the Elitedivisionen - Women of Denmark on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

VSK Aarhus W-Thisted W11:00

VSK Aarhus W - Thisted W

VSK Aarhus W are playing Thisted W at the Elitedivisionen - Women of Denmark on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

HIK-Skovshoved11:00

HIK - Skovshoved

HIK are playing Skovshoved at the Division 2, Group 2 of Denmark on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Frem-Vanlose IF12:00

Frem - Vanlose IF

Frem are playing Vanlose IF at the Division 2, Group 2 of Denmark on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Hillerod-Bronshoj12:00

Hillerod - Bronshoj

Hillerod are playing Bronshoj at the Division 2, Group 2 of Denmark on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Marienlyst-B 93 Copenhagen12:00

Marienlyst - B 93 Copenhagen

Marienlyst are playing B 93 Copenhagen at the Division 2, Group 2 of Denmark on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Aldershot-Harrogate Town14:00

Aldershot - Harrogate Town

Aldershot are playing Harrogate Town at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Barnet-Ebbsfleet Utd14:00

Barnet - Ebbsfleet Utd

Barnet are playing Ebbsfleet Utd at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Braintree Town-Havant and Waterlooville14:00

Braintree Town - Havant and Waterlooville

Braintree Town are playing Havant and Waterlooville at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bromley-Gateshead14:00

Bromley - Gateshead

Bromley are playing Gateshead at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Eastleigh-Wrexham14:00

Eastleigh - Wrexham

Eastleigh are playing Wrexham at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Fylde-Dover14:00

Fylde - Dover

Fylde are playing Dover at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Halifax-Dagenham and Redbridge14:00

Halifax - Dagenham and Redbridge

Halifax are playing Dagenham and Redbridge at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hartlepool-Maidenhead Utd14:00

Hartlepool - Maidenhead Utd

Hartlepool are playing Maidenhead Utd at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Leyton Orient-Boreham14:00

Leyton Orient - Boreham

Leyton Orient are playing Boreham at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Maidstone Utd-Barrow14:00

Maidstone Utd - Barrow

Maidstone Utd are playing Barrow at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Salford City-Chesterfield14:00

Salford City - Chesterfield

Salford City are playing Chesterfield at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Solihull Moors-Sutton Utd14:00

Solihull Moors - Sutton Utd

Solihull Moors are playing Sutton Utd at the National League of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Accrington Stanley-Charlton Athletic14:00

Accrington Stanley - Charlton Athletic

Accrington Stanley are playing Charlton Athletic at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Barnsley-Wimbledon14:00

Barnsley - Wimbledon

Barnsley are playing Wimbledon at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Burton Albion-Doncaster Rovers14:00

Burton Albion - Doncaster Rovers

Burton Albion are playing Doncaster Rovers at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Coventry-Plymouth14:00

Coventry - Plymouth

Coventry are playing Plymouth at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Fleetwood Town-Rochdale14:00

Fleetwood Town - Rochdale

Fleetwood Town are playing Rochdale at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Peterborough United-Luton14:00

Peterborough United - Luton

Peterborough United are playing Luton at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Portsmouth-Oxford United14:00

Portsmouth - Oxford United

Portsmouth are playing Oxford United at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Shrewsbury-Blackpool14:00

Shrewsbury - Blackpool

Shrewsbury are playing Blackpool at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Southend United-Bradford14:00

Southend United - Bradford

Southend United are playing Bradford at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Walsall-Gillingham14:00

Walsall - Gillingham

Walsall are playing Gillingham at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Wycombe Wanderers-Bristol Rovers14:00

Wycombe Wanderers - Bristol Rovers

Wycombe Wanderers are playing Bristol Rovers at the League One of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Grimsby-Lincoln City12:00

Grimsby - Lincoln City

Grimsby are playing Lincoln City at the League Two of England on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Bury-Forest Green14:00

Bury - Forest Green

Bury are playing Forest Green at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Cheltenham Town-Carlisle14:00

Cheltenham Town - Carlisle

Cheltenham Town are playing Carlisle at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Crewe-Milton Keynes Dons14:00

Crewe - Milton Keynes Dons

Crewe are playing Milton Keynes Dons at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Exeter-Newport14:00

Exeter - Newport

Exeter are playing Newport at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Mansfield Town-Colchester14:00

Mansfield Town - Colchester

Mansfield Town are playing Colchester at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Northampton-Cambridge United14:00

Northampton - Cambridge United

Northampton are playing Cambridge United at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Oldham Athletic-Macclesfield Town14:00

Oldham Athletic - Macclesfield Town

Oldham Athletic are playing Macclesfield Town at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Port Vale-Crawley Town14:00

Port Vale - Crawley Town

Port Vale are playing Crawley Town at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Stevenage-Morecambe14:00

Stevenage - Morecambe

Stevenage are playing Morecambe at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Swindon Town-Tranmere Rovers14:00

Swindon Town - Tranmere Rovers

Swindon Town are playing Tranmere Rovers at the League Two of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bath-Dulwich Hamlet14:00

Bath - Dulwich Hamlet

Bath are playing Dulwich Hamlet at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Billericay-Weston-super-Mare14:00

Billericay - Weston-super-Mare

Billericay are playing Weston-super-Mare at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Concord Rangers-Hungerford Town14:00

Concord Rangers - Hungerford Town

Concord Rangers are playing Hungerford Town at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dartford-Wealdstone14:00

Dartford - Wealdstone

Dartford are playing Wealdstone at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Eastbourne Borough-Chippenham14:00

Eastbourne Borough - Chippenham

Eastbourne Borough are playing Chippenham at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Gloucester City-East Thurrock14:00

Gloucester City - East Thurrock

Gloucester City are playing East Thurrock at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hampton and Richmond-Chelmsford14:00

Hampton and Richmond - Chelmsford

Hampton and Richmond are playing Chelmsford at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hemel-Woking14:00

Hemel - Woking

Hemel are playing Woking at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Oxford City-St Albans14:00

Oxford City - St Albans

Oxford City are playing St Albans at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Slough Town-Torquay14:00

Slough Town - Torquay

Slough Town are playing Torquay at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Truro City-Welling United14:00

Truro City - Welling United

Truro City are playing Welling United at the National League South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Alfreton Town-Blyth Spartans14:00

Alfreton Town - Blyth Spartans

Alfreton Town are playing Blyth Spartans at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Altrincham-Boston United14:00

Altrincham - Boston United

Altrincham are playing Boston United at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Ashton United-Brackley14:00

Ashton United - Brackley

Ashton United are playing Brackley at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bradford PA-Stockport14:00

Bradford PA - Stockport

Bradford PA are playing Stockport at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Chorley-Hereford14:00

Chorley - Hereford

Chorley are playing Hereford at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Kidderminster-Darlington14:00

Kidderminster - Darlington

Kidderminster are playing Darlington at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Leamington-Guiseley14:00

Leamington - Guiseley

Leamington are playing Guiseley at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Nuneaton-Southport14:00

Nuneaton - Southport

Nuneaton are playing Southport at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Spennymoor Town-Telford United14:00

Spennymoor Town - Telford United

Spennymoor Town are playing Telford United at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

York City-Curzon Ashton14:00

York City - Curzon Ashton

York City are playing Curzon Ashton at the National League North of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Basingstoke Town-Poole Town14:00

Basingstoke Town - Poole Town

Basingstoke Town are playing Poole Town at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hartley Wintney-Frome Town14:00

Hartley Wintney - Frome Town

Hartley Wintney are playing Frome Town at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hendon-Farnborough14:00

Hendon - Farnborough

Hendon are playing Farnborough at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Kings Langley-Taunton Town14:00

Kings Langley - Taunton Town

Kings Langley are playing Taunton Town at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Merthyr T-Gosport Borough14:00

Merthyr T - Gosport Borough

Merthyr T are playing Gosport Borough at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Metropolitan Police-Swindon Supermarine14:00

Metropolitan Police - Swindon Supermarine

Metropolitan Police are playing Swindon Supermarine at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Salisbury-Dorchester Town14:00

Salisbury - Dorchester Town

Salisbury are playing Dorchester Town at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Staines Town-Chesham United14:00

Staines Town - Chesham United

Staines Town are playing Chesham United at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Tiverton Town-Walton Casuals14:00

Tiverton Town - Walton Casuals

Tiverton Town are playing Walton Casuals at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Weymouth-Beaconsfield Town14:00

Weymouth - Beaconsfield Town

Weymouth are playing Beaconsfield Town at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Wimborne Town-Harrow Borough14:00

Wimborne Town - Harrow Borough

Wimborne Town are playing Harrow Borough at the NL Premier, Southern South of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bognor Regis Town-Bishops Stortford14:00

Bognor Regis Town - Bishops Stortford

Bognor Regis Town are playing Bishops Stortford at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Brightlingsea Regent-Margate14:00

Brightlingsea Regent - Margate

Brightlingsea Regent are playing Margate at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Carshalton Athletic-Kingstonian14:00

Carshalton Athletic - Kingstonian

Carshalton Athletic are playing Kingstonian at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Corinthian-Casuals-Merstham14:00

Corinthian-Casuals - Merstham

Corinthian-Casuals are playing Merstham at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dorking Wanderers-Lewes14:00

Dorking Wanderers - Lewes

Dorking Wanderers are playing Lewes at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Enfield Town-Hornchurch14:00

Enfield Town - Hornchurch

Enfield Town are playing Hornchurch at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Harlow Town-Worthing14:00

Harlow Town - Worthing

Harlow Town are playing Worthing at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Leatherhead-Haringey Borough14:00

Leatherhead - Haringey Borough

Leatherhead are playing Haringey Borough at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Potters Bar Town-Whitehawk14:00

Potters Bar Town - Whitehawk

Potters Bar Town are playing Whitehawk at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Tonbridge Angels-Burgess Hill Town14:00

Tonbridge Angels - Burgess Hill Town

Tonbridge Angels are playing Burgess Hill Town at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Wingate and Finchley-Folkestone Invicta14:00

Wingate and Finchley - Folkestone Invicta

Wingate and Finchley are playing Folkestone Invicta at the NL Premier, Isthmian of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Grantham Town-Bamber Bridge14:00

Grantham Town - Bamber Bridge

Grantham Town are playing Bamber Bridge at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hednesford Town-Scarborough Athletic14:00

Hednesford Town - Scarborough Athletic

Hednesford Town are playing Scarborough Athletic at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hyde-Basford United14:00

Hyde - Basford United

Hyde are playing Basford United at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Marine-North Ferriby14:00

Marine - North Ferriby

Marine are playing North Ferriby at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Matlock Town-Lancaster14:00

Matlock Town - Lancaster

Matlock Town are playing Lancaster at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Nantwich-Gainsborough14:00

Nantwich - Gainsborough

Nantwich are playing Gainsborough at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

South Shields-Witton Albion14:00

South Shields - Witton Albion

South Shields are playing Witton Albion at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Stalybridge-Mickleover Sports14:00

Stalybridge - Mickleover Sports

Stalybridge are playing Mickleover Sports at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Warrington Town-Farsley14:00

Warrington Town - Farsley

Warrington Town are playing Farsley at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Whitby Town-Buxton14:00

Whitby Town - Buxton

Whitby Town are playing Buxton at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Workington-Stafford Rangers14:00

Workington - Stafford Rangers

Workington are playing Stafford Rangers at the NL Premier, Northern of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Banbury United-Leiston14:00

Banbury United - Leiston

Banbury United are playing Leiston at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Biggleswade Town-Bedworth United14:00

Biggleswade Town - Bedworth United

Biggleswade Town are playing Bedworth United at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Coalville Town-Alvechurch14:00

Coalville Town - Alvechurch

Coalville Town are playing Alvechurch at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Kettering-Halesowen Town14:00

Kettering - Halesowen Town

Kettering are playing Halesowen Town at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Lowestoft Town-Hitchin Town14:00

Lowestoft Town - Hitchin Town

Lowestoft Town are playing Hitchin Town at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Needham Market-Barwell14:00

Needham Market - Barwell

Needham Market are playing Barwell at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Redditch United-St Ives Town14:00

Redditch United - St Ives Town

Redditch United are playing St Ives Town at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Royston Town-Stratford Town14:00

Royston Town - Stratford Town

Royston Town are playing Stratford Town at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

St Neots Town-Rushall Olympic14:00

St Neots Town - Rushall Olympic

St Neots Town are playing Rushall Olympic at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Stourbridge-Rushden-Diamonds14:00

Stourbridge - Rushden-Diamonds

Stourbridge are playing Rushden-Diamonds at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Tamworth-Kings Lynn Town14:00

Tamworth - Kings Lynn Town

Tamworth are playing Kings Lynn Town at the NL Premier, Southern Central of England on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Paide-Nomme Kalju13:00

Paide - Nomme Kalju

Paide are playing Nomme Kalju at the Meistriliiga of Estonia on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Maardu-Flora-212:00

Maardu - Flora-2

Maardu are playing Flora-2 at the Esiliiga A of Estonia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Aland United W-PK-35 W14:00

Aland United W - PK-35 W

Aland United W are playing PK-35 W at the Naisten Liiga - Women of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

ONS W-Ilves W14:00

ONS W - Ilves W

ONS W are playing Ilves W at the Naisten Liiga - Women of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Pallokissat W-Honka W14:00

Pallokissat W - Honka W

Pallokissat W are playing Honka W at the Naisten Liiga - Women of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

TPS W-HJK Helsinki W14:00

TPS W - HJK Helsinki W

TPS W are playing HJK Helsinki W at the Naisten Liiga - Women of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

TiPS W-JyPK W14:00

TiPS W - JyPK W

TiPS W are playing JyPK W at the Naisten Liiga - Women of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

JIPPO-JaPS14:00

JIPPO - JaPS

JIPPO are playing JaPS at the Kakkonen, Group A of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

MyPa-LPS14:00

MyPa - LPS

MyPa are playing LPS at the Kakkonen, Group A of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

PKKU-FCV14:00

PKKU - FCV

PKKU are playing FCV at the Kakkonen, Group A of Finland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Marignane Gignac-Tours16:00

Marignane Gignac - Tours

Marignane Gignac are playing Tours at the National 1 of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Consolat Marseille-Marseille Endoume16:00

Consolat Marseille - Marseille Endoume

Consolat Marseille are playing Marseille Endoume at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Grasse-Jura Sud16:00

Grasse - Jura Sud

Grasse are playing Jura Sud at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Lyon-2-Monaco-216:00

Lyon-2 - Monaco-2

Lyon-2 are playing Monaco-2 at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Marseille-2-Frejus16:00

Marseille-2 - Frejus

Marseille-2 are playing Frejus at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Martigues-Hyeres16:00

Martigues - Hyeres

Martigues are playing Hyeres at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Saint-Priest-Chasselay16:00

Saint-Priest - Chasselay

Saint-Priest are playing Chasselay at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Toulon-Pontarlier16:00

Toulon - Pontarlier

Toulon are playing Pontarlier at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Nice-2-Annecy17:00

Nice-2 - Annecy

Nice-2 are playing Annecy at the National 2, Group A of France on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Blois-Moulins16:00

Blois - Moulins

Blois are playing Moulins at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Bordeaux-2-Stade Montois16:00

Bordeaux-2 - Stade Montois

Bordeaux-2 are playing Stade Montois at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Le Puy Auvergne-Colomiers16:00

Le Puy Auvergne - Colomiers

Le Puy Auvergne are playing Colomiers at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Les Herbiers-Romorantin16:00

Les Herbiers - Romorantin

Les Herbiers are playing Romorantin at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Saint-Etienne-2-Trelissac16:00

Saint-Etienne-2 - Trelissac

Saint-Etienne-2 are playing Trelissac at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Sete-Stade Bordelais16:00

Sete - Stade Bordelais

Sete are playing Stade Bordelais at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

St Pryve-Nimes-216:00

St Pryve - Nimes-2

St Pryve are playing Nimes-2 at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Bergerac-Andrezieux Boutheon16:30

Bergerac - Andrezieux Boutheon

Bergerac are playing Andrezieux Boutheon at the National 2, Group B of France on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Boulogne-Billancourt-Saint-Malo16:00

Boulogne-Billancourt - Saint-Malo

Boulogne-Billancourt are playing Saint-Malo at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Chartres-Mantes16:00

Chartres - Mantes

Chartres are playing Mantes at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Le Havre-2-Stade Briochin16:00

Le Havre-2 - Stade Briochin

Le Havre-2 are playing Stade Briochin at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Nantes-2-Granville16:00

Nantes-2 - Granville

Nantes-2 are playing Granville at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Oissel-Vitre16:00

Oissel - Vitre

Oissel are playing Vitre at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Poissy-PSG-216:00

Poissy - PSG-2

Poissy are playing PSG-2 at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Stade BriochinLe Havre-2PostponedPst

Stade Briochin - Le Havre-2

Stade Briochin are playing Le Havre-2 at the National 2, Group C of France on August 18.

Lorient-2-Vannes17:00

Lorient-2 - Vannes

Lorient-2 are playing Vannes at the National 2, Group C of France on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Lens-2-Belfort14:00

Lens-2 - Belfort

Lens-2 are playing Belfort at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

St. Maur Lusi-Schiltigheim14:00

St. Maur Lusi - Schiltigheim

St. Maur Lusi are playing Schiltigheim at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Haguenau-Creteil15:00

Haguenau - Creteil

Haguenau are playing Creteil at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Feignies-Sainte Genevieve16:00

Feignies - Sainte Genevieve

Feignies are playing Sainte Genevieve at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Fleury-Merogis-Bobigny16:00

Fleury-Merogis - Bobigny

Fleury-Merogis are playing Bobigny at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Iris Croix-Sedan16:00

Iris Croix - Sedan

Iris Croix are playing Sedan at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Lille-2-Epinal16:00

Lille-2 - Epinal

Lille-2 are playing Epinal at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Reims-2-Arras16:00

Reims-2 - Arras

Reims-2 are playing Arras at the National 2, Group D of France on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Chikhura-Rustavi13:30

Chikhura - Rustavi

Chikhura are playing Rustavi at the Erovnuli Liga of Georgia on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Dinamo Tb.-Samtredia16:00

Dinamo Tb. - Samtredia

Dinamo Tb. are playing Samtredia at the Erovnuli Liga of Georgia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Wolfsburg-2-Eintracht Norderstedt11:00

Wolfsburg-2 - Eintracht Norderstedt

Wolfsburg-2 are playing Eintracht Norderstedt at the Regionalliga Nord of Germany on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Lubeck-Lupo-Martini12:00

Lubeck - Lupo-Martini

Lubeck are playing Lupo-Martini at the Regionalliga Nord of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Werder-2LSK HansaPostponedPst

Werder-2 - LSK Hansa

Werder-2 are playing LSK Hansa at the Regionalliga Nord of Germany on August 18.

Holstein Kiel-2-Hamburger-216:30

Holstein Kiel-2 - Hamburger-2

Holstein Kiel-2 are playing Hamburger-2 at the Regionalliga Nord of Germany on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Balingen-FSV Frankfurt12:00

Balingen - FSV Frankfurt

Balingen are playing FSV Frankfurt at the Regionalliga Sudwest of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Kickers Offenbach-Hoffenheim-212:00

Kickers Offenbach - Hoffenheim-2

Kickers Offenbach are playing Hoffenheim-2 at the Regionalliga Sudwest of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Pirmasens-Hessen Dreieich12:00

Pirmasens - Hessen Dreieich

Pirmasens are playing Hessen Dreieich at the Regionalliga Sudwest of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Stuttgart-2-Eintracht Stadtallendorf12:00

Stuttgart-2 - Eintracht Stadtallendorf

Stuttgart-2 are playing Eintracht Stadtallendorf at the Regionalliga Sudwest of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Waldhof Mannheim-Freiburg-212:00

Waldhof Mannheim - Freiburg-2

Waldhof Mannheim are playing Freiburg-2 at the Regionalliga Sudwest of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Herkenrath-Bonner SC12:00

Herkenrath - Bonner SC

Herkenrath are playing Bonner SC at the Regionalliga West of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

SV Lippstadt-Kaan-Marienborn12:00

SV Lippstadt - Kaan-Marienborn

SV Lippstadt are playing Kaan-Marienborn at the Regionalliga West of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Verl-Wuppertaler12:00

Verl - Wuppertaler

Verl are playing Wuppertaler at the Regionalliga West of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Greuther Furth-2-Augsburg-212:00

Greuther Furth-2 - Augsburg-2

Greuther Furth-2 are playing Augsburg-2 at the Regionalliga Bayern of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Ingolstadt-2-Schalding-Heining12:00

Ingolstadt-2 - Schalding-Heining

Ingolstadt-2 are playing Schalding-Heining at the Regionalliga Bayern of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Nurnberg-2-Memmingen12:00

Nurnberg-2 - Memmingen

Nurnberg-2 are playing Memmingen at the Regionalliga Bayern of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Pipinsried-Illertissen15:00

Pipinsried - Illertissen

Pipinsried are playing Illertissen at the Regionalliga Bayern of Germany on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Hannover U-19-Niendorfer U-1911:00

Hannover U-19 - Niendorfer U-19

Hannover U-19 are playing Niendorfer U-19 at the U-19 Bundesliga, Nord-Nordost of Germany on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

FSV Frankfurt U-190 - 0Bayern U-1948'

FSV Frankfurt U-19 - Bayern U-19

FSV Frankfurt U-19 are playing Bayern U-19 at the U-19 Bundesliga, Sud-Sudwest of Germany on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Bayern Hof-Neumarkt ASV13:00

Bayern Hof - Neumarkt ASV

Bayern Hof are playing Neumarkt ASV at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Wurzburger FV-Wurzburger Kickers-213:00

Wurzburger FV - Wurzburger Kickers-2

Wurzburger FV are playing Wurzburger Kickers-2 at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

ATSV Erlangen-Abtswind14:00

ATSV Erlangen - Abtswind

ATSV Erlangen are playing Abtswind at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Aubstadt-Ammerthal14:00

Aubstadt - Ammerthal

Aubstadt are playing Ammerthal at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Gebenbach-Erlangen-Bruck14:00

Gebenbach - Erlangen-Bruck

Gebenbach are playing Erlangen-Bruck at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Sand-Grosbardorf14:00

Sand - Grosbardorf

Sand are playing Grosbardorf at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

SandWurzburger FVPostponedPst

Sand - Wurzburger FV

Sand are playing Wurzburger FV at the Oberliga, Bayern Nord of Germany on August 18.

Ismaning-Dachau12:00

Ismaning - Dachau

Ismaning are playing Dachau at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Pullach-Vilzing12:00

Pullach - Vilzing

Pullach are playing Vilzing at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Schwaben Augsburg-Sonthofen13:00

Schwaben Augsburg - Sonthofen

Schwaben Augsburg are playing Sonthofen at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Kottern-1860 Munchen-214:00

Kottern - 1860 Munchen-2

Kottern are playing 1860 Munchen-2 at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Unterfohring-Nordlingen15:00

Unterfohring - Nordlingen

Unterfohring are playing Nordlingen at the Oberliga, Bayern Sud of Germany on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Baunatal-RW Hadamar13:00

Baunatal - RW Hadamar

Baunatal are playing RW Hadamar at the Oberliga, Hessen of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Bayern Alzenau-Viktoria Griesheim13:00

Bayern Alzenau - Viktoria Griesheim

Bayern Alzenau are playing Viktoria Griesheim at the Oberliga, Hessen of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Giesen-Lehnerz13:00

Giesen - Lehnerz

Giesen are playing Lehnerz at the Oberliga, Hessen of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Hunfelder SV-Hessen Kassel13:00

Hunfelder SV - Hessen Kassel

Hunfelder SV are playing Hessen Kassel at the Oberliga, Hessen of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Heider SV-Schilksee12:00

Heider SV - Schilksee

Heider SV are playing Schilksee at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

TSB Flensburg-TSV Lagerdorf12:00

TSB Flensburg - TSV Lagerdorf

TSB Flensburg are playing TSV Lagerdorf at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Union Neumunster-Eutiner SV12:00

Union Neumunster - Eutiner SV

Union Neumunster are playing Eutiner SV at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Bordesholm-Lubeck-213:00

Bordesholm - Lubeck-2

Bordesholm are playing Lubeck-2 at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Kropp-Frisia 0314:00

Kropp - Frisia 03

Kropp are playing Frisia 03 at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

NTSV Strand-Neumunster14:00

NTSV Strand - Neumunster

NTSV Strand are playing Neumunster at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Goppinger SV-Neckarsulmer SU12:00

Goppinger SV - Neckarsulmer SU

Goppinger SV are playing Neckarsulmer SU at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Ravensburg-Germania Friedrichstal12:00

Ravensburg - Germania Friedrichstal

Ravensburg are playing Germania Friedrichstal at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Villingen-SGV Freiberg13:00

Villingen - SGV Freiberg

Villingen are playing SGV Freiberg at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Bahlinger SC-Normannia Gmund13:30

Bahlinger SC - Normannia Gmund

Bahlinger SC are playing Normannia Gmund at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Bissingen-Ilshofen13:30

Bissingen - Ilshofen

Bissingen are playing Ilshofen at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Spielberg-Backnang13:30

Spielberg - Backnang

Spielberg are playing Backnang at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Werder-3-Geestemunde11:00

Werder-3 - Geestemunde

Werder-3 are playing Geestemunde at the Oberliga, Bremen of Germany on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Brinkumer SV-Habenhauser FV12:00

Brinkumer SV - Habenhauser FV

Brinkumer SV are playing Habenhauser FV at the Oberliga, Bremen of Germany on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Atlas Delmenhorst-Borussia Hildesheim14:00

Atlas Delmenhorst - Borussia Hildesheim

Atlas Delmenhorst are playing Borussia Hildesheim at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Cloppenburg-Wolfenbuttel14:00

Cloppenburg - Wolfenbuttel

Cloppenburg are playing Wolfenbuttel at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Gifhorn-HSC Hannover14:00

Gifhorn - HSC Hannover

Gifhorn are playing HSC Hannover at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Wunstorf-Eintracht Northeim14:00

Wunstorf - Eintracht Northeim

Wunstorf are playing Eintracht Northeim at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Eintracht Trier-Pfeddersheim13:00

Eintracht Trier - Pfeddersheim

Eintracht Trier are playing Pfeddersheim at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Hassia Bingen-Karbach13:30

Hassia Bingen - Karbach

Hassia Bingen are playing Karbach at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Idar-Oberstein-Diefflen13:30

Idar-Oberstein - Diefflen

Idar-Oberstein are playing Diefflen at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Mechtersheim-Jagersburg13:30

Mechtersheim - Jagersburg

Mechtersheim are playing Jagersburg at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Rochling Wolklingen-Engers 0713:30

Rochling Wolklingen - Engers 07

Rochling Wolklingen are playing Engers 07 at the Oberliga, Rheinland-Pfalz/Saar of Germany on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Ferencvaros-Paks15:00

Ferencvaros - Paks

Ferencvaros are playing Paks at the NB I of Hungary on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Diosgyor-Haladas17:30

Diosgyor - Haladas

Diosgyor are playing Haladas at the NB I of Hungary on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Honved-Vidi17:30

Honved - Vidi

Honved are playing Vidi at the NB I of Hungary on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Puskas-Varda17:30

Puskas - Varda

Puskas are playing Varda at the NB I of Hungary on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Ujpest-Mezokovesd17:30

Ujpest - Mezokovesd

Ujpest are playing Mezokovesd at the NB I of Hungary on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

IBV Vestmannaeyjar-Keflavik16:00

IBV Vestmannaeyjar - Keflavik

IBV Vestmannaeyjar are playing Keflavik at the Premier League of Iceland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

IR Reykjavik-IA Akranes14:00

IR Reykjavik - IA Akranes

IR Reykjavik are playing IA Akranes at the 1. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Selfoss-Haukar14:00

Selfoss - Haukar

Selfoss are playing Haukar at the 1. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

HK-Thor16:00

HK - Thor

HK are playing Thor at the 1. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Magni-Leiknir R.16:00

Magni - Leiknir R.

Magni are playing Leiknir R. at the 1. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Fjardabyggd-Afturelding14:00

Fjardabyggd - Afturelding

Fjardabyggd are playing Afturelding at the 2. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Grotta Seltjarnarnes-Hottur14:00

Grotta Seltjarnarnes - Hottur

Grotta Seltjarnarnes are playing Hottur at the 2. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Throttur Vogar-Leiknir F14:00

Throttur Vogar - Leiknir F

Throttur Vogar are playing Leiknir F at the 2. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Vestri-Vidir Gardur14:00

Vestri - Vidir Gardur

Vestri are playing Vidir Gardur at the 2. Deild of Iceland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Cobh Ramblers-UCD18:45

Cobh Ramblers - UCD

Cobh Ramblers are playing UCD at the 1 division of Ireland on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

FK Jelgava-Riga15:00

FK Jelgava - Riga

FK Jelgava are playing Riga at the Virsliga of Latvia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Liepaja-FS Metta LU17:00

Liepaja - FS Metta LU

Liepaja are playing FS Metta LU at the Virsliga of Latvia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Auda-Daugava D11:00

Auda - Daugava D

Auda are playing Daugava D at the 1.Liga of Latvia on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Grobina-Smiltene12:00

Grobina - Smiltene

Grobina are playing Smiltene at the 1.Liga of Latvia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

JDFS Alberts-Balvu13:00

JDFS Alberts - Balvu

JDFS Alberts are playing Balvu at the 1.Liga of Latvia on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Staiceles Bebri-FK Rezekne14:00

Staiceles Bebri - FK Rezekne

Staiceles Bebri are playing FK Rezekne at the 1.Liga of Latvia on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Tukums-Super Nova14:00

Tukums - Super Nova

Tukums are playing Super Nova at the 1.Liga of Latvia on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Lietava0 - 0Palanga8'

Lietava - Palanga

Lietava are playing Palanga at the A Lyga of Lithuania on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

StumbrasSuduvaPostponedPst

Stumbras - Suduva

Stumbras are playing Suduva at the A Lyga of Lithuania on August 18.

Kupiskis-NFA Kaunas10:00

Kupiskis - NFA Kaunas

Kupiskis are playing NFA Kaunas at the 1 Lyga of Lithuania on August 18. The match will kick off 10:00 UTC.

Pakruojis-Dziugas Telsiai13:00

Pakruojis - Dziugas Telsiai

Pakruojis are playing Dziugas Telsiai at the 1 Lyga of Lithuania on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Utenis Utena-Banga13:00

Utenis Utena - Banga

Utenis Utena are playing Banga at the 1 Lyga of Lithuania on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Nevezis-Koralas14:00

Nevezis - Koralas

Nevezis are playing Koralas at the 1 Lyga of Lithuania on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hamrun Spartans-Floriana FC16:30

Hamrun Spartans - Floriana FC

Hamrun Spartans are playing Floriana FC at the Premier Division of Malta on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Mosta-St. Andrews16:30

Mosta - St. Andrews

Mosta are playing St. Andrews at the Premier Division of Malta on August 18. The match will kick off 16:30 UTC.

Sliema Wanderers FC-Valletta FC18:30

Sliema Wanderers FC - Valletta FC

Sliema Wanderers FC are playing Valletta FC at the Premier Division of Malta on August 18. The match will kick off 18:30 UTC.

Tarxien Rainbows-Gzira United18:45

Tarxien Rainbows - Gzira United

Tarxien Rainbows are playing Gzira United at the Premier Division of Malta on August 18. The match will kick off 18:45 UTC.

Buducnost-Lovcen Cetinje15:00

Buducnost - Lovcen Cetinje

Buducnost are playing Lovcen Cetinje at the 1. Division of Montenegro on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Iskra-Grbalj Radanovici15:00

Iskra - Grbalj Radanovici

Iskra are playing Grbalj Radanovici at the 1. Division of Montenegro on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

OFK Titograd-Zeta15:00

OFK Titograd - Zeta

OFK Titograd are playing Zeta at the 1. Division of Montenegro on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Rudar Pljevlja-Sutjeska Niksic15:00

Rudar Pljevlja - Sutjeska Niksic

Rudar Pljevlja are playing Sutjeska Niksic at the 1. Division of Montenegro on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

OFK Petrovac-Mornar17:30

OFK Petrovac - Mornar

OFK Petrovac are playing Mornar at the 1. Division of Montenegro on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Ards-Ballymena Utd14:00

Ards - Ballymena Utd

Ards are playing Ballymena Utd at the Premiership of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Ballymena UtdArdsPostponedPst

Ballymena Utd - Ards

Ballymena Utd are playing Ards at the Premiership of Northern Ireland on August 18.

Crusaders FC-Linfield FC14:00

Crusaders FC - Linfield FC

Crusaders FC are playing Linfield FC at the Premiership of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dungannon Swifts-Cliftonville14:00

Dungannon Swifts - Cliftonville

Dungannon Swifts are playing Cliftonville at the Premiership of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Glentoran FC-Coleraine FC14:00

Glentoran FC - Coleraine FC

Glentoran FC are playing Coleraine FC at the Premiership of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Institute FC-Warrenpoint Town14:00

Institute FC - Warrenpoint Town

Institute FC are playing Warrenpoint Town at the Premiership of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Ballyclare Comrades-Loughgall14:00

Ballyclare Comrades - Loughgall

Ballyclare Comrades are playing Loughgall at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Carrick Ranger-Dundela FC14:00

Carrick Ranger - Dundela FC

Carrick Ranger are playing Dundela FC at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dergview-H-W Welders14:00

Dergview - H-W Welders

Dergview are playing H-W Welders at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Larne FC-Ballinamallard United14:00

Larne FC - Ballinamallard United

Larne FC are playing Ballinamallard United at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Limavady United-Knockbreda14:00

Limavady United - Knockbreda

Limavady United are playing Knockbreda at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Portadown-PSNI14:00

Portadown - PSNI

Portadown are playing PSNI at the Championship 1 of Northern Ireland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Kolbotn W-Trondheims-Orn W13:00

Kolbotn W - Trondheims-Orn W

Kolbotn W are playing Trondheims-Orn W at the Toppserien - Women of Norway on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Lyn W-Klepp W13:00

Lyn W - Klepp W

Lyn W are playing Klepp W at the Toppserien - Women of Norway on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Sandviken W-Roa W13:00

Sandviken W - Roa W

Sandviken W are playing Roa W at the Toppserien - Women of Norway on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Stabek W-Valerenga W13:00

Stabek W - Valerenga W

Stabek W are playing Valerenga W at the Toppserien - Women of Norway on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Lillestrom W-Arna-Bjornar W14:00

Lillestrom W - Arna-Bjornar W

Lillestrom W are playing Arna-Bjornar W at the Toppserien - Women of Norway on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Asker-Honefoss14:00

Asker - Honefoss

Asker are playing Honefoss at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Grorud-Fram Larvik14:00

Grorud - Fram Larvik

Grorud are playing Fram Larvik at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Nybergsund-Elverum14:00

Nybergsund - Elverum

Nybergsund are playing Elverum at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Fredrikstad-Baerum16:00

Fredrikstad - Baerum

Fredrikstad are playing Baerum at the 2. Division, Group 1 of Norway on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Kjelsas-Bryne11:00

Kjelsas - Bryne

Kjelsas are playing Bryne at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Vidar-Egersund12:00

Vidar - Egersund

Vidar are playing Egersund at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Arendal-Vard-Haugesund13:00

Arendal - Vard-Haugesund

Arendal are playing Vard-Haugesund at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Hodd-KFUM Oslo15:00

Hodd - KFUM Oslo

Hodd are playing KFUM Oslo at the 2. Division, Group 2 of Norway on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Garbarnia-LKS Lodz15:00

Garbarnia - LKS Lodz

Garbarnia are playing LKS Lodz at the I Liga of Poland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Chrobry Glogow-Rakow15:45

Chrobry Glogow - Rakow

Chrobry Glogow are playing Rakow at the I Liga of Poland on August 18. The match will kick off 15:45 UTC.

OlsztynTychy 71PostponedPst

Olsztyn - Tychy 71

Olsztyn are playing Tychy 71 at the I Liga of Poland on August 18.

Katowice-Wigry S18:00

Katowice - Wigry S

Katowice are playing Wigry S at the I Liga of Poland on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Resovia Rzeszow0 - 0Gornik Leczna9'

Resovia Rzeszow - Gornik Leczna

Resovia Rzeszow are playing Gornik Leczna at the II Liga of Poland on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Stargard-Stal Stalowa Wola14:00

Stargard - Stal Stalowa Wola

Stargard are playing Stal Stalowa Wola at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Elana Torun-Energetyk15:00

Elana Torun - Energetyk

Elana Torun are playing Energetyk at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Pogon Siedlce-Znicz Pruszkow15:00

Pogon Siedlce - Znicz Pruszkow

Pogon Siedlce are playing Znicz Pruszkow at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Siarka Tarnobrzeg-Rozwoj Katowice15:00

Siarka Tarnobrzeg - Rozwoj Katowice

Siarka Tarnobrzeg are playing Rozwoj Katowice at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Radomiak Radom-Olimpia Elblag16:00

Radomiak Radom - Olimpia Elblag

Radomiak Radom are playing Olimpia Elblag at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Widzew-Gryf W17:10

Widzew - Gryf W

Widzew are playing Gryf W at the II Liga of Poland on August 18. The match will kick off 17:10 UTC.

Biala Podlaska W-UJ Krakow W09:00

Biala Podlaska W - UJ Krakow W

Biala Podlaska W are playing UJ Krakow W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match will kick off 09:00 UTC.

Olimpia Szczecin W-Gornik Leczna W09:00

Olimpia Szczecin W - Gornik Leczna W

Olimpia Szczecin W are playing Gornik Leczna W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match will kick off 09:00 UTC.

Sosnowiec W1 - 0Mitech Zywiec WHalf TimeHT

Sosnowiec W - Mitech Zywiec W

Sosnowiec W are playing Mitech Zywiec W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's half time and Sosnowiec W is winning 1-0.

UKS Lodz W3 - 0Wroclaw W50'

UKS Lodz W - Wroclaw W

UKS Lodz W are playing Wroclaw W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and UKS Lodz W is winning 3-0.

Katowice W-Walbrzych W11:00

Katowice W - Walbrzych W

Katowice W are playing Walbrzych W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Polonia Poznan W-Medyk Konin W14:00

Polonia Poznan W - Medyk Konin W

Polonia Poznan W are playing Medyk Konin W at the Ekstraklasa - Women of Poland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Korona U-19-Arka Gdynia U-1909:00

Korona U-19 - Arka Gdynia U-19

Korona U-19 are playing Arka Gdynia U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match will kick off 09:00 UTC.

Lech U-19-Motor Lublin U-1910:00

Lech U-19 - Motor Lublin U-19

Lech U-19 are playing Motor Lublin U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match will kick off 10:00 UTC.

Pogon Szczecin U-190 - 0Legia U-195'

Pogon Szczecin U-19 - Legia U-19

Pogon Szczecin U-19 are playing Legia U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Wisla Krakow U-190 - 0Elana Torun U-194'

Wisla Krakow U-19 - Elana Torun U-19

Wisla Krakow U-19 are playing Elana Torun U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Belchatow U-19-Ruch Chorzow U-1912:00

Belchatow U-19 - Ruch Chorzow U-19

Belchatow U-19 are playing Ruch Chorzow U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Escola Varsovia U-19-Zaglebie L U-1915:00

Escola Varsovia U-19 - Zaglebie L U-19

Escola Varsovia U-19 are playing Zaglebie L U-19 at the Central Youth League of Poland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Academica-Pacos de Ferreira10:15

Academica - Pacos de Ferreira

Academica are playing Pacos de Ferreira at the Segunda Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 10:15 UTC.

CD Mafra-Guimaraes-216:00

CD Mafra - Guimaraes-2

CD Mafra are playing Guimaraes-2 at the Segunda Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Cova Piedade-Sp. Covilha16:00

Cova Piedade - Sp. Covilha

Cova Piedade are playing Sp. Covilha at the Segunda Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Porto-2-SC Farense16:00

Porto-2 - SC Farense

Porto-2 are playing SC Farense at the Segunda Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Braga-2-Estoril17:00

Braga-2 - Estoril

Braga-2 are playing Estoril at the Segunda Liga of Portugal on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Shkupi-Pobeda15:00

Shkupi - Pobeda

Shkupi are playing Pobeda at the Prva liga of Fyr Macedonia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Rabotnicki-Sileks18:00

Rabotnicki - Sileks

Rabotnicki are playing Sileks at the Prva liga of Fyr Macedonia on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Braila0 - 0UTA AradFull TimeFT

Braila - UTA Arad

Braila played UTA Arad at the Liga II of Romania on August 18. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Daco-Getica1 - 3Sportul SnagovFull TimeFT

Daco-Getica - Sportul Snagov

Daco-Getica played Sportul Snagov at the Liga II of Romania on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Sportul Snagov won 1-3.

Farul Constanta1 - 4Academica ClinceniFull TimeFT

Farul Constanta - Academica Clinceni

Farul Constanta played Academica Clinceni at the Liga II of Romania on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Academica Clinceni won 1-4.

Aerostar Bacau0 - 0Chindia Targoviste9'

Aerostar Bacau - Chindia Targoviste

Aerostar Bacau are playing Chindia Targoviste at the Liga II of Romania on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Ripensia Timisoara-ACS Poli Timisoara12:30

Ripensia Timisoara - ACS Poli Timisoara

Ripensia Timisoara are playing ACS Poli Timisoara at the Liga II of Romania on August 18. The match will kick off 12:30 UTC.

FK Krasnodar-D1 - 1Spartak-DFull TimeFT

FK Krasnodar-D - Spartak-D

FK Krasnodar-D played Spartak-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Rostov-D-Yenisey-D12:00

Rostov-D - Yenisey-D

Rostov-D are playing Yenisey-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Akhmat-D-Rubin-D13:00

Akhmat-D - Rubin-D

Akhmat-D are playing Rubin-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Kr. Sovetov-D-Lokomotiv-D07:00

Kr. Sovetov-D - Lokomotiv-D

Kr. Sovetov-D are playing Lokomotiv-D at the Premier-Liga Reserves of Russia on August 19. The match will kick off 07:00 UTC.

Chita1 - 3Zenit IrkutskFull TimeFT

Chita - Zenit Irkutsk

Chita played Zenit Irkutsk at the PFL, Vostok of Russia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Zenit Irkutsk won 1-3.

FC Sakhalin1 - 1Dinamo BarnaulFull TimeFT

FC Sakhalin - Dinamo Barnaul

FC Sakhalin played Dinamo Barnaul at the PFL, Vostok of Russia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Sibir-20 - 0Irtysh Omsk9'

Sibir-2 - Irtysh Omsk

Sibir-2 are playing Irtysh Omsk at the PFL, Vostok of Russia on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Ural-20 - 1Zvezda Perm10'

Ural-2 - Zvezda Perm

Ural-2 are playing Zvezda Perm at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and Zvezda Perm is winning 0-1.

Chelyabinsk-Ufa-212:00

Chelyabinsk - Ufa-2

Chelyabinsk are playing Ufa-2 at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Syzran-KAMAZ13:00

Syzran - KAMAZ

Syzran are playing KAMAZ at the PFL, Ural-Povolzhe of Russia on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Angusht-Legion Dynamo14:00

Angusht - Legion Dynamo

Angusht are playing Legion Dynamo at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Biolog-Novokub.-Spartak Vladikavkaz14:00

Biolog-Novokub. - Spartak Vladikavkaz

Biolog-Novokub. are playing Spartak Vladikavkaz at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Rostov na Donu-Urozhay14:00

Rostov na Donu - Urozhay

Rostov na Donu are playing Urozhay at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Chernomorets-Akademiya Futbola15:00

Chernomorets - Akademiya Futbola

Chernomorets are playing Akademiya Futbola at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Volgar-Astrakhan-FK Krasnodar-315:00

Volgar-Astrakhan - FK Krasnodar-3

Volgar-Astrakhan are playing FK Krasnodar-3 at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Druzhba Maykop-Dinamo Stavropol16:00

Druzhba Maykop - Dinamo Stavropol

Druzhba Maykop are playing Dinamo Stavropol at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

FC Chayka-Mashuk-KMV16:00

FC Chayka - Mashuk-KMV

FC Chayka are playing Mashuk-KMV at the PFL, Yug of Russia on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Dumbarton-Arbroath14:00

Dumbarton - Arbroath

Dumbarton are playing Arbroath at the Division 1 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Forfar Athletic-Stranraer14:00

Forfar Athletic - Stranraer

Forfar Athletic are playing Stranraer at the Division 1 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Montrose-Brechin City14:00

Montrose - Brechin City

Montrose are playing Brechin City at the Division 1 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Raith Rovers-East Fife14:00

Raith Rovers - East Fife

Raith Rovers are playing East Fife at the Division 1 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Stenhousemuir-Airdrieonians14:00

Stenhousemuir - Airdrieonians

Stenhousemuir are playing Airdrieonians at the Division 1 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Albion Rovers-Elgin City14:00

Albion Rovers - Elgin City

Albion Rovers are playing Elgin City at the Division 2 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Annan Athletic-Queen's Park14:00

Annan Athletic - Queen's Park

Annan Athletic are playing Queen's Park at the Division 2 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Cowdenbeath-Berwick Rangers14:00

Cowdenbeath - Berwick Rangers

Cowdenbeath are playing Berwick Rangers at the Division 2 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Edinburgh City-Stirling Albion14:00

Edinburgh City - Stirling Albion

Edinburgh City are playing Stirling Albion at the Division 2 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Peterhead-Clyde14:00

Peterhead - Clyde

Peterhead are playing Clyde at the Division 2 of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Partick Thistle-Celtic11:30

Partick Thistle - Celtic

Partick Thistle are playing Celtic at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Aberdeen-St. Mirren14:00

Aberdeen - St. Mirren

Aberdeen are playing St. Mirren at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dundee-Ayr United14:00

Dundee - Ayr United

Dundee are playing Ayr United at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Dunfermline-Hearts14:00

Dunfermline - Hearts

Dunfermline are playing Hearts at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Livingston-Motherwell14:00

Livingston - Motherwell

Livingston are playing Motherwell at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Queen of the South-St. Johnstone14:00

Queen of the South - St. Johnstone

Queen of the South are playing St. Johnstone at the League Cup, Final Stages of Scotland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Inter Bratislava-Petrzalka akademia14:30

Inter Bratislava - Petrzalka akademia

Inter Bratislava are playing Petrzalka akademia at the 2. liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Komarno-Banska Bystrica14:30

Komarno - Banska Bystrica

Komarno are playing Banska Bystrica at the 2. liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Samorin-Dubnica14:30

Samorin - Dubnica

Samorin are playing Dubnica at the 2. liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Poprad-Lipany17:00

Poprad - Lipany

Poprad are playing Lipany at the 2. liga of Slovakia on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Bilje-Ankaran Hrvatini15:00

Bilje - Ankaran Hrvatini

Bilje are playing Ankaran Hrvatini at the 2. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Brezice-Bravo15:00

Brezice - Bravo

Brezice are playing Bravo at the 2. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Dob-Beltinci15:00

Dob - Beltinci

Dob are playing Beltinci at the 2. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

NK Krka-Dekani15:00

NK Krka - Dekani

NK Krka are playing Dekani at the 2. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Nafta-NK Brda15:00

Nafta - NK Brda

Nafta are playing NK Brda at the 2. SNL of Slovenia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Vilafranca-Santboia17:00

Vilafranca - Santboia

Vilafranca are playing Santboia at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

Asco-Granollers17:30

Asco - Granollers

Asco are playing Granollers at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Sants-Terrassa17:30

Sants - Terrassa

Sants are playing Terrassa at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Horta-Figueres18:00

Horta - Figueres

Horta are playing Figueres at the Tercera Division, Group 5 of Spain on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Santanyi-Ibiza Islas Pitiusas15:00

Santanyi - Ibiza Islas Pitiusas

Santanyi are playing Ibiza Islas Pitiusas at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Constancia-Murense16:00

Constancia - Murense

Constancia are playing Murense at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Mallorca-2-Poblense16:00

Mallorca-2 - Poblense

Mallorca-2 are playing Poblense at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Manacor-Soller17:30

Manacor - Soller

Manacor are playing Soller at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Platges de Calvia-Felanitx17:30

Platges de Calvia - Felanitx

Platges de Calvia are playing Felanitx at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Santa Catalina-Llosetense17:30

Santa Catalina - Llosetense

Santa Catalina are playing Llosetense at the Tercera Division, Group 11 of Spain on August 18. The match will kick off 17:30 UTC.

Kristianstads W-Vaxjo W11:45

Kristianstads W - Vaxjo W

Kristianstads W are playing Vaxjo W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on August 18. The match will kick off 11:45 UTC.

Hammarby W-Eskilstuna United W13:00

Hammarby W - Eskilstuna United W

Hammarby W are playing Eskilstuna United W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Rosengard W-Kalmar W14:00

Rosengard W - Kalmar W

Rosengard W are playing Kalmar W at the Damallsvenskan - Women of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Torns-Utsiktens12:00

Torns - Utsiktens

Torns are playing Utsiktens at the Division 1, Sodra of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Grebbestads-Lund14:00

Grebbestads - Lund

Grebbestads are playing Lund at the Division 1, Sodra of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Oskarshamns AIK-Kristianstad14:00

Oskarshamns AIK - Kristianstad

Oskarshamns AIK are playing Kristianstad at the Division 1, Sodra of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Skovde-Mjallby14:00

Skovde - Mjallby

Skovde are playing Mjallby at the Division 1, Sodra of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Forward-Syrianska12:00

Forward - Syrianska

Forward are playing Syrianska at the Division 1, Norra of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Rynninge-Nykoping12:00

Rynninge - Nykoping

Rynninge are playing Nykoping at the Division 1, Norra of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Team Thoren-Sollentuna13:00

Team Thoren - Sollentuna

Team Thoren are playing Sollentuna at the Division 1, Norra of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Akropolis-Linkoping City14:00

Akropolis - Linkoping City

Akropolis are playing Linkoping City at the Division 1, Norra of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Vasteras-Sandviken14:00

Vasteras - Sandviken

Vasteras are playing Sandviken at the Division 1, Norra of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Vanersborgs FK-Nordvarmland13:00

Vanersborgs FK - Nordvarmland

Vanersborgs FK are playing Nordvarmland at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Gauthiod-Uddevalla14:00

Gauthiod - Uddevalla

Gauthiod are playing Uddevalla at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Karlstad-Skoftebyn14:00

Karlstad - Skoftebyn

Karlstad are playing Skoftebyn at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Stenungsund-FBK Karlstad14:00

Stenungsund - FBK Karlstad

Stenungsund are playing FBK Karlstad at the Division 2, Norra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Karlberg-Vasalund12:00

Karlberg - Vasalund

Karlberg are playing Vasalund at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Stromsberg-Stocksund12:00

Stromsberg - Stocksund

Stromsberg are playing Stocksund at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Sundbyberg-Gute12:00

Sundbyberg - Gute

Sundbyberg are playing Gute at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Norrtalje-Gamla Upsala13:00

Norrtalje - Gamla Upsala

Norrtalje are playing Gamla Upsala at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Lidingo-Bollnas14:00

Lidingo - Bollnas

Lidingo are playing Bollnas at the Division 2, Norra Svealand of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hudiksvall-Ytterhogdals IK11:00

Hudiksvall - Ytterhogdals IK

Hudiksvall are playing Ytterhogdals IK at the Division 2, Norrland of Sweden on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Friska Viljor-Boden12:00

Friska Viljor - Boden

Friska Viljor are playing Boden at the Division 2, Norrland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Gallivare Malmbergets-Harnosand12:00

Gallivare Malmbergets - Harnosand

Gallivare Malmbergets are playing Harnosand at the Division 2, Norrland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Lulea-Gottne13:00

Lulea - Gottne

Lulea are playing Gottne at the Division 2, Norrland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Taftea-IFK Ostersund13:00

Taftea - IFK Ostersund

Taftea are playing IFK Ostersund at the Division 2, Norrland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Enskede-Aspudden-Tellus12:00

Enskede - Aspudden-Tellus

Enskede are playing Aspudden-Tellus at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Haninge-Newroz12:00

Haninge - Newroz

Haninge are playing Newroz at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Huddinge-Motala12:00

Huddinge - Motala

Huddinge are playing Motala at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Varmbols-Nora12:00

Varmbols - Nora

Varmbols are playing Nora at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

AFC Linkoping-Sodertalje14:00

AFC Linkoping - Sodertalje

AFC Linkoping are playing Sodertalje at the Division 2, Sodra Sveland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Lindome-IFK Malmo11:00

Lindome - IFK Malmo

Lindome are playing IFK Malmo at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 11:00 UTC.

Vinbergs-Prespa Birlik11:30

Vinbergs - Prespa Birlik

Vinbergs are playing Prespa Birlik at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Hogaborg-Ullared12:00

Hogaborg - Ullared

Hogaborg are playing Ullared at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Rosengard-Hittarp12:00

Rosengard - Hittarp

Rosengard are playing Hittarp at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Assyriska BK-Kvarnby14:00

Assyriska BK - Kvarnby

Assyriska BK are playing Kvarnby at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Halmia-Varbergs GIF14:00

Halmia - Varbergs GIF

Halmia are playing Varbergs GIF at the Division 2, Vastra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bromolla-Dalstorps12:00

Bromolla - Dalstorps

Bromolla are playing Dalstorps at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Assyriska Turabdin-Nosaby13:00

Assyriska Turabdin - Nosaby

Assyriska Turabdin are playing Nosaby at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Raslatts-Berga13:00

Raslatts - Berga

Raslatts are playing Berga at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Solvesborg-Hassleholms IF13:00

Solvesborg - Hassleholms IF

Solvesborg are playing Hassleholms IF at the Division 2, Ostra Gotaland of Sweden on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Frauenfeld-Rapperswil14:00

Frauenfeld - Rapperswil

Frauenfeld are playing Rapperswil at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Amriswil-Aarau14:30

Amriswil - Aarau

Amriswil are playing Aarau at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Goldau-Bavois15:00

Goldau - Bavois

Goldau are playing Bavois at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Malcantone-Moutier15:00

Malcantone - Moutier

Malcantone are playing Moutier at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Veyrier Sports-Thun15:00

Veyrier Sports - Thun

Veyrier Sports are playing Thun at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Bellach-Chiasso15:30

Bellach - Chiasso

Bellach are playing Chiasso at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Uzwil-Wil15:30

Uzwil - Wil

Uzwil are playing Wil at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Erde-Azzurri 90 Lausanne16:00

Erde - Azzurri 90 Lausanne

Erde are playing Azzurri 90 Lausanne at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Greifensee-Winterthur16:00

Greifensee - Winterthur

Greifensee are playing Winterthur at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Langnau-Kriens16:00

Langnau - Kriens

Langnau are playing Kriens at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Meilen-Servette16:00

Meilen - Servette

Meilen are playing Servette at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Meyrin-Cham16:00

Meyrin - Cham

Meyrin are playing Cham at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Novazzano-Echallens16:00

Novazzano - Echallens

Novazzano are playing Echallens at the National Cup of Switzerland on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Bruhl-La Chaux-de-Fonds14:30

Bruhl - La Chaux-de-Fonds

Bruhl are playing La Chaux-de-Fonds at the 1. Liga Promotion of Switzerland on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Yeni Malatyaspor U-21-Fenerbahce U-2113:30

Yeni Malatyaspor U-21 - Fenerbahce U-21

Yeni Malatyaspor U-21 are playing Fenerbahce U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Antalyaspor U-21-Konyaspor U-2114:00

Antalyaspor U-21 - Konyaspor U-21

Antalyaspor U-21 are playing Konyaspor U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Bursaspor U-21-Kayserispor U-2114:00

Bursaspor U-21 - Kayserispor U-21

Bursaspor U-21 are playing Kayserispor U-21 at the Super Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Hatayspor U-21-Karabukspor U-2113:30

Hatayspor U-21 - Karabukspor U-21

Hatayspor U-21 are playing Karabukspor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Altinordu U-21-Genclerbirligi U-2114:00

Altinordu U-21 - Genclerbirligi U-21

Altinordu U-21 are playing Genclerbirligi U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Osmanlispor U-21-Giresunspor U-2114:00

Osmanlispor U-21 - Giresunspor U-21

Osmanlispor U-21 are playing Giresunspor U-21 at the 1. Lig U-21 of Turkey on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

ZirkaKobraPostponedPst

Zirka - Kobra

Zirka are playing Kobra at the Persha Liga of Ukraine on August 18.

Ahrobiznes Volochysk-Dnipro-115:00

Ahrobiznes Volochysk - Dnipro-1

Ahrobiznes Volochysk are playing Dnipro-1 at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Hirnyk-Sport-Balkany15:00

Hirnyk-Sport - Balkany

Hirnyk-Sport are playing Balkany at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Kolos Kovalivka-Avanhard15:00

Kolos Kovalivka - Avanhard

Kolos Kovalivka are playing Avanhard at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Volyn-FC Sumy15:00

Volyn - FC Sumy

Volyn are playing FC Sumy at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Rukh Vynnyky-Inhulets15:30

Rukh Vynnyky - Inhulets

Rukh Vynnyky are playing Inhulets at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Metallist-Obolon-Brovar16:00

Metallist - Obolon-Brovar

Metallist are playing Obolon-Brovar at the Persha Liga of Ukraine on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

Desna U-21-Karpaty U-2110:00

Desna U-21 - Karpaty U-21

Desna U-21 are playing Karpaty U-21 at the Youth League of Ukraine on August 18. The match will kick off 10:00 UTC.

Vorskla U-21-Mariupol U-2112:00

Vorskla U-21 - Mariupol U-21

Vorskla U-21 are playing Mariupol U-21 at the Youth League of Ukraine on August 18. The match will kick off 12:00 UTC.

Zorya U-21-Olimpik U-2114:00

Zorya U-21 - Olimpik U-21

Zorya U-21 are playing Olimpik U-21 at the Youth League of Ukraine on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Carmarthen-Llandudno13:30

Carmarthen - Llandudno

Carmarthen are playing Llandudno at the Premier League of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Cefn Druids-Llanelli13:30

Cefn Druids - Llanelli

Cefn Druids are playing Llanelli at the Premier League of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Airbus-Conwy Borough13:30

Airbus - Conwy Borough

Airbus are playing Conwy Borough at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Buckley Town-Llanrhaeadr13:30

Buckley Town - Llanrhaeadr

Buckley Town are playing Llanrhaeadr at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Denbigh Town-Flint Town13:30

Denbigh Town - Flint Town

Denbigh Town are playing Flint Town at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Guilsfield-Bangor City13:30

Guilsfield - Bangor City

Guilsfield are playing Bangor City at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Holyhead Hotspur-Gresford Athletic13:30

Holyhead Hotspur - Gresford Athletic

Holyhead Hotspur are playing Gresford Athletic at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Holywell-Penrhyncoch13:30

Holywell - Penrhyncoch

Holywell are playing Penrhyncoch at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Porthmadog-Prestatyn Town FC13:30

Porthmadog - Prestatyn Town FC

Porthmadog are playing Prestatyn Town FC at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

RhylRuthin TownPostponedPst

Rhyl - Ruthin Town

Rhyl are playing Ruthin Town at the Cimru Alliance of Wales on August 18.

Ruthin Town-Rhyl13:30

Ruthin Town - Rhyl

Ruthin Town are playing Rhyl at the Cimru Alliance of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Afan Lido-Ammanford13:30

Afan Lido - Ammanford

Afan Lido are playing Ammanford at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Briton Ferry-Goytre13:30

Briton Ferry - Goytre

Briton Ferry are playing Goytre at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Cwmamman United-Goytre United13:30

Cwmamman United - Goytre United

Cwmamman United are playing Goytre United at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Cwmbran Celtic-Port Talbot13:30

Cwmbran Celtic - Port Talbot

Cwmbran Celtic are playing Port Talbot at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Haverfordwest County-Pontypridd Town13:30

Haverfordwest County - Pontypridd Town

Haverfordwest County are playing Pontypridd Town at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Llantwit Major-Penybont13:30

Llantwit Major - Penybont

Llantwit Major are playing Penybont at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Taff's Well-Undy Athletic13:30

Taff's Well - Undy Athletic

Taff's Well are playing Undy Athletic at the Division 1 of Wales on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Liaoning Kaixin-Qingdao Huanghai11:30

Liaoning Kaixin - Qingdao Huanghai

Liaoning Kaixin are playing Qingdao Huanghai at the League 1 of China on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Shanghai Shenxin-Yanbian Funde11:30

Shanghai Shenxin - Yanbian Funde

Shanghai Shenxin are playing Yanbian Funde at the League 1 of China on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Shenzhen FC-Wuhan Zall11:30

Shenzhen FC - Wuhan Zall

Shenzhen FC are playing Wuhan Zall at the League 1 of China on August 18. The match will kick off 11:30 UTC.

Nei Mongol-Meizhou Hakka11:35

Nei Mongol - Meizhou Hakka

Nei Mongol are playing Meizhou Hakka at the League 1 of China on August 18. The match will kick off 11:35 UTC.

Gol Gohar-Mes Kerman12:40

Gol Gohar - Mes Kerman

Gol Gohar are playing Mes Kerman at the Azadegan league of Iran on August 18. The match will kick off 12:40 UTC.

Shahrdari Tabriz-Naft Tehran13:30

Shahrdari Tabriz - Naft Tehran

Shahrdari Tabriz are playing Naft Tehran at the Azadegan league of Iran on August 18. The match will kick off 13:30 UTC.

Fajr Sepasi-Aluminium Arak14:30

Fajr Sepasi - Aluminium Arak

Fajr Sepasi are playing Aluminium Arak at the Azadegan league of Iran on August 18. The match will kick off 14:30 UTC.

Persepolis Pakdasht-Machine Sazi15:00

Persepolis Pakdasht - Machine Sazi

Persepolis Pakdasht are playing Machine Sazi at the Azadegan league of Iran on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Mito Hollyhock0 - 0JEF United Ichihara49'

Mito Hollyhock - JEF United Ichihara

Mito Hollyhock are playing JEF United Ichihara at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Tokyo Verdy0 - 0Oita Trinita49'

Tokyo Verdy - Oita Trinita

Tokyo Verdy are playing Oita Trinita at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Ventforet Kofu0 - 1Ehime FC47'

Ventforet Kofu - Ehime FC

Ventforet Kofu are playing Ehime FC at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Ehime FC is winning 0-1.

Yokohama FC0 - 0Kamatamare Sanuki50'

Yokohama FC - Kamatamare Sanuki

Yokohama FC are playing Kamatamare Sanuki at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Matsumoto Yamaga FC0 - 0Machida Zelvia5'

Matsumoto Yamaga FC - Machida Zelvia

Matsumoto Yamaga FC are playing Machida Zelvia at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Omiya Ardija0 - 0Albirex Niigata5'

Omiya Ardija - Albirex Niigata

Omiya Ardija are playing Albirex Niigata at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Renofa Yamaguchi0 - 0Kyoto Purple Sanga5'

Renofa Yamaguchi - Kyoto Purple Sanga

Renofa Yamaguchi are playing Kyoto Purple Sanga at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Tochigi SC0 - 0Avispa Fukuoka6'

Tochigi SC - Avispa Fukuoka

Tochigi SC are playing Avispa Fukuoka at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Tokushima Vortis0 - 0Montedio Yamagata6'

Tokushima Vortis - Montedio Yamagata

Tokushima Vortis are playing Montedio Yamagata at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Zweigen Kanazawa0 - 0Fagiano Okayama5'

Zweigen Kanazawa - Fagiano Okayama

Zweigen Kanazawa are playing Fagiano Okayama at the J-League 2 of Japan on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Al Kuwait-Al Quadsia17:45

Al Kuwait - Al Quadsia

Al Kuwait are playing Al Quadsia at the Supercup of Kuwait on August 18. The match will kick off 17:45 UTC.

AktobeShakhter KaragandaPostponedPst

Aktobe - Shakhter Karaganda

Aktobe are playing Shakhter Karaganda at the Premier League of Kazakhstan on August 18.

AkzhayikZhetysuPostponedPst

Akzhayik - Zhetysu

Akzhayik are playing Zhetysu at the Premier League of Kazakhstan on August 18.

IrtishOrdabasyPostponedPst

Irtish - Ordabasy

Irtish are playing Ordabasy at the Premier League of Kazakhstan on August 18.

KairatAstanaPostponedPst

Kairat - Astana

Kairat are playing Astana at the Premier League of Kazakhstan on August 18.

KaisarTobolPostponedPst

Kaisar - Tobol

Kaisar are playing Tobol at the Premier League of Kazakhstan on August 18.

Akzhayik-Aktobe13:00

Akzhayik - Aktobe

Akzhayik are playing Aktobe at the Premier League of Kazakhstan on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Atyrau-Tobol14:00

Atyrau - Tobol

Atyrau are playing Tobol at the Premier League of Kazakhstan on August 18. The match will kick off 14:00 UTC.

Daegu FC0 - 0Ulsan9'

Daegu FC - Ulsan

Daegu FC are playing Ulsan at the K-League 1 of Korea Rep. on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Pohang Steelers0 - 0Gyeongnam FC9'

Pohang Steelers - Gyeongnam FC

Pohang Steelers are playing Gyeongnam FC at the K-League 1 of Korea Rep. on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Sangju Sangmu-Jeju United10:30

Sangju Sangmu - Jeju United

Sangju Sangmu are playing Jeju United at the K-League 1 of Korea Rep. on August 18. The match will kick off 10:30 UTC.

Ansan Greeners0 - 0Asan Mugunghwa8'

Ansan Greeners - Asan Mugunghwa

Ansan Greeners are playing Asan Mugunghwa at the K-League 2 of Korea Republic on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Suwon City1 - 0Anyang9'

Suwon City - Anyang

Suwon City are playing Anyang at the K-League 2 of Korea Republic on August 18. The match kicked off 10:00 UTC. It's the first half and Suwon City is winning 1-0.

Sur-Al-Nahda13:50

Sur - Al-Nahda

Sur are playing Al-Nahda at the Premier League of Oman on August 18. The match will kick off 13:50 UTC.

Rustaq-Al Nasr Salalah13:55

Rustaq - Al Nasr Salalah

Rustaq are playing Al Nasr Salalah at the Premier League of Oman on August 18. The match will kick off 13:55 UTC.

Mjees-Sohar16:05

Mjees - Sohar

Mjees are playing Sohar at the Premier League of Oman on August 18. The match will kick off 16:05 UTC.

Al Khor SC-Al Shahaniya14:25

Al Khor SC - Al Shahaniya

Al Khor SC are playing Al Shahaniya at the Stars League of Qatar on August 18. The match will kick off 14:25 UTC.

Al Khuraitiat SC-Al Arabi SC Doha16:35

Al Khuraitiat SC - Al Arabi SC Doha

Al Khuraitiat SC are playing Al Arabi SC Doha at the Stars League of Qatar on August 18. The match will kick off 16:35 UTC.

Al Hilal Riyadh-Al Ittihad Jeddah15:30

Al Hilal Riyadh - Al Ittihad Jeddah

Al Hilal Riyadh are playing Al Ittihad Jeddah at the Supercup of Saudi Arabia on August 18. The match will kick off 15:30 UTC.

Albirex1 - 0Geylang39'

Albirex - Geylang

Albirex are playing Geylang at the Premier League of Singapore on August 18. The match kicked off 09:30 UTC. It's the first half and Albirex is winning 1-0.

Brunei DPMM-Hougang United12:15

Brunei DPMM - Hougang United

Brunei DPMM are playing Hougang United at the Premier League of Singapore on August 18. The match will kick off 12:15 UTC.

Pakhtakor-Nasaf Qarshi15:00

Pakhtakor - Nasaf Qarshi

Pakhtakor are playing Nasaf Qarshi at the PFL of Uzbekistan on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Qizilqum-Navbahor Namangan15:00

Qizilqum - Navbahor Namangan

Qizilqum are playing Navbahor Namangan at the PFL of Uzbekistan on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Paradou-CR Belouizdad20:00

Paradou - CR Belouizdad

Paradou are playing CR Belouizdad at the Ligue 1 of Algeria on August 18. The match will kick off 20:00 UTC.

ASM Oran-USM Blida16:00

ASM Oran - USM Blida

ASM Oran are playing USM Blida at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

ES Kouba-US Biskra16:00

ES Kouba - US Biskra

ES Kouba are playing US Biskra at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

ES Mostaganem-USM El Harrach16:00

ES Mostaganem - USM El Harrach

ES Mostaganem are playing USM El Harrach at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

NC Magra-Amal Bou Saada16:00

NC Magra - Amal Bou Saada

NC Magra are playing Amal Bou Saada at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

RC Relizane-MC Saida16:00

RC Relizane - MC Saida

RC Relizane are playing MC Saida at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 16:00 UTC.

WA Tlemcen-JSM Bejaia17:00

WA Tlemcen - JSM Bejaia

WA Tlemcen are playing JSM Bejaia at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 17:00 UTC.

MC El Eulma-Skikda18:00

MC El Eulma - Skikda

MC El Eulma are playing Skikda at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

USM Annaba-ASO Chlef18:00

USM Annaba - ASO Chlef

USM Annaba are playing ASO Chlef at the Ligue 2 of Algeria on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

KCCA-Township Rollers13:00

KCCA - Township Rollers

KCCA are playing Township Rollers at the Group Stage of Caf Champions League on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

Mbabane Swallows-ZESCO United13:00

Mbabane Swallows - ZESCO United

Mbabane Swallows are playing ZESCO United at the Group Stage of Caf Champions League on August 18. The match will kick off 13:00 UTC.

DHJ El Jadida-MC Alger18:00

DHJ El Jadida - MC Alger

DHJ El Jadida are playing MC Alger at the Group Stage of Caf Champions League on August 18. The match will kick off 18:00 UTC.

Etoile du Sahel-1 de Agosto19:00

Etoile du Sahel - 1 de Agosto

Etoile du Sahel are playing 1 de Agosto at the Group Stage of Caf Champions League on August 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Hammam-Lif-Club Africain15:00

Hammam-Lif - Club Africain

Hammam-Lif are playing Club Africain at the Ligue 1 of Tunisia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Monastir-Stade Tunis15:00

Monastir - Stade Tunis

Monastir are playing Stade Tunis at the Ligue 1 of Tunisia on August 18. The match will kick off 15:00 UTC.

Hamilton City-SC Scarborough22:30

Hamilton City - SC Scarborough

Hamilton City are playing SC Scarborough at the CSL of Canada on August 18. The match will kick off 22:30 UTC.

Vorkuta-CSC Mississauga23:00

Vorkuta - CSC Mississauga

Vorkuta are playing CSC Mississauga at the CSL of Canada on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Brantford Galaxy-Waterloo00:30

Brantford Galaxy - Waterloo

Brantford Galaxy are playing Waterloo at the CSL of Canada on August 19. The match will kick off 00:30 UTC.

Ukraine United-Real Mississauga01:00

Ukraine United - Real Mississauga

Ukraine United are playing Real Mississauga at the CSL of Canada on August 19. The match will kick off 01:00 UTC.

CS Herediano-Grecia02:05

CS Herediano - Grecia

CS Herediano are playing Grecia at the Apertura of Costa Rica on August 19. The match will kick off 02:05 UTC.

Firpo-Isidro Metapan21:15

Firpo - Isidro Metapan

Firpo are playing Isidro Metapan at the Apertura of El Salvador on August 18. The match will kick off 21:15 UTC.

Aguila-Jocoro21:30

Aguila - Jocoro

Aguila are playing Jocoro at the Apertura of El Salvador on August 18. The match will kick off 21:30 UTC.

Chalatenango-Municipal Limeno00:30

Chalatenango - Municipal Limeno

Chalatenango are playing Municipal Limeno at the Apertura of El Salvador on August 19. The match will kick off 00:30 UTC.

Sonsonate-FAS00:30

Sonsonate - FAS

Sonsonate are playing FAS at the Apertura of El Salvador on August 19. The match will kick off 00:30 UTC.

Iztapa-Siquinala19:00

Iztapa - Siquinala

Iztapa are playing Siquinala at the Apertura of Guatemala on August 18. The match will kick off 19:00 UTC.

CSD Comunicaciones-Malacateco00:00

CSD Comunicaciones - Malacateco

CSD Comunicaciones are playing Malacateco at the Apertura of Guatemala on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

UPNFM-Vida00:00

UPNFM - Vida

UPNFM are playing Vida at the Apertura of Honduras on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

Real Espana-Marathon01:00

Real Espana - Marathon

Real Espana are playing Marathon at the Apertura of Honduras on August 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Real de Minas-Juticalpa01:00

Real de Minas - Juticalpa

Real de Minas are playing Juticalpa at the Apertura of Honduras on August 19. The match will kick off 01:00 UTC.

Honduras Progreso-Platense FC01:15

Honduras Progreso - Platense FC

Honduras Progreso are playing Platense FC at the Apertura of Honduras on August 19. The match will kick off 01:15 UTC.

Cimarrones1 - 1DoradosFull TimeFT

Cimarrones - Dorados

Cimarrones played Dorados at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on August 18. The match kicked off 03:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Zacatepec-Cafetaleros22:00

Zacatepec - Cafetaleros

Zacatepec are playing Cafetaleros at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on August 18. The match will kick off 22:00 UTC.

Celaya-Atletico San Luis00:00

Celaya - Atletico San Luis

Celaya are playing Atletico San Luis at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

Juarez-Tampico Madero02:00

Juarez - Tampico Madero

Juarez are playing Tampico Madero at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on August 19. The match will kick off 02:00 UTC.

Independiente Chorrera-Alianza FC23:00

Independiente Chorrera - Alianza FC

Independiente Chorrera are playing Alianza FC at the LFP, Apertura of Panama on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Plaza Amador-Costa del Este23:00

Plaza Amador - Costa del Este

Plaza Amador are playing Costa del Este at the LFP, Apertura of Panama on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Sky Blue W-Utah Royals W22:30

Sky Blue W - Utah Royals W

Sky Blue W are playing Utah Royals W at the NWSL - Women of Usa on August 18. The match will kick off 22:30 UTC.

North Carolina W-Orlando Pride W23:00

North Carolina W - Orlando Pride W

North Carolina W are playing Orlando Pride W at the NWSL - Women of Usa on August 18. The match will kick off 23:00 UTC.

Portland Thorns W-Chicago Red Stars W02:30

Portland Thorns W - Chicago Red Stars W

Portland Thorns W are playing Chicago Red Stars W at the NWSL - Women of Usa on August 19. The match will kick off 02:30 UTC.

Aurora-Nacional Potosi19:00

Aurora - Nacional Potosi

Aurora are playing Nacional Potosi at the Clausura of Bolivia on August 18. The match will kick off 19:00 UTC.

Real Potosi-Guabira21:15

Real Potosi - Guabira

Real Potosi are playing Guabira at the Clausura of Bolivia on August 18. The match will kick off 21:15 UTC.

Royal Pari-The Strongest23:30

Royal Pari - The Strongest

Royal Pari are playing The Strongest at the Clausura of Bolivia on August 18. The match will kick off 23:30 UTC.

Atletico GO-Coritiba19:30

Atletico GO - Coritiba

Atletico GO are playing Coritiba at the Serie B of Brasil on August 18. The match will kick off 19:30 UTC.

Fortaleza-Boa19:30

Fortaleza - Boa

Fortaleza are playing Boa at the Serie B of Brasil on August 18. The match will kick off 19:30 UTC.

Oeste-Juventude19:30

Oeste - Juventude

Oeste are playing Juventude at the Serie B of Brasil on August 18. The match will kick off 19:30 UTC.

Sampaio Correa-Guarani22:00

Sampaio Correa - Guarani

Sampaio Correa are playing Guarani at the Serie B of Brasil on August 18. The match will kick off 22:00 UTC.

CSA-Sao Bento00:00

CSA - Sao Bento

CSA are playing Sao Bento at the Serie B of Brasil on August 19. The match will kick off 00:00 UTC.

Aragua-Atletico Venezuela19:30

Aragua - Atletico Venezuela

Aragua are playing Atletico Venezuela at the Clausura of Venezuela on August 18. The match will kick off 19:30 UTC.

Anzoategui-Trujillanos21:00

Anzoategui - Trujillanos

Anzoategui are playing Trujillanos at the Clausura of Venezuela on August 18. The match will kick off 21:00 UTC.

Virginia United1 - 4Univ. QueenslandFull TimeFT

Virginia United - Univ. Queensland

Virginia United played Univ. Queensland at the Brisbane Premier League of Australia on August 18. The match kicked off 07:30 UTC. Univ. Queensland won 1-4.

Bayside United1 - 2The GapFull TimeFT

Bayside United - The Gap

Bayside United played The Gap at the Brisbane Premier League of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. The Gap won 1-2.

Mount Gravatt1 - 1Grange ThistleFull TimeFT

Mount Gravatt - Grange Thistle

Mount Gravatt played Grange Thistle at the Brisbane Premier League of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

North Pine2 - 5Albany CreekFull TimeFT

North Pine - Albany Creek

North Pine played Albany Creek at the Brisbane Premier League of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Albany Creek won 2-5.

Taringa Rovers-Brisbane Knights06:00

Taringa Rovers - Brisbane Knights

Taringa Rovers are playing Brisbane Knights at the Brisbane Premier League of Australia on August 19. The match will kick off 06:00 UTC.

Southside Eagles1 - 3Holland Park HawksFull TimeFT

Southside Eagles - Holland Park Hawks

Southside Eagles played Holland Park Hawks at the Queensland State League of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Holland Park Hawks won 1-3.

Brisbane Wolves1 - 1Ipswich KnightsFull TimeFT

Brisbane Wolves - Ipswich Knights

Brisbane Wolves played Ipswich Knights at the Queensland State League of Australia on August 18. The match kicked off 08:15 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Capalaba1 - 0MitcheltonFull TimeFT

Capalaba - Mitchelton

Capalaba played Mitchelton at the Queensland State League of Australia on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. Capalaba won 1-0.

Rochedale Rovers7 - 2Wide Bay90 +2'

Rochedale Rovers - Wide Bay

Rochedale Rovers are playing Wide Bay at the Queensland State League of Australia on August 18. The match kicked off 08:15 UTC. It's the second half and Rochedale Rovers is winning 7-2.

Eastern Suburbs0 - 5Souths United83'

Eastern Suburbs - Souths United

Eastern Suburbs are playing Souths United at the Queensland State League of Australia on August 18. The match kicked off 08:30 UTC. It's the second half and Souths United is winning 0-5.

Sunshine Coast Wanderers-Logan Lightning06:00

Sunshine Coast Wanderers - Logan Lightning

Sunshine Coast Wanderers are playing Logan Lightning at the Queensland State League of Australia on August 19. The match will kick off 06:00 UTC.

Gold Coast United FC2 - 3SWQ ThunderFull TimeFT

Gold Coast United FC - SWQ Thunder

Gold Coast United FC played SWQ Thunder at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. SWQ Thunder won 2-3.

Moreton Bay United1 - 1CairnsFull TimeFT

Moreton Bay United - Cairns

Moreton Bay United played Cairns at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Queensland Lions3 - 0Brisbane Roar U-21Full TimeFT

Queensland Lions - Brisbane Roar U-21

Queensland Lions played Brisbane Roar U-21 at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 08:00 UTC. Queensland Lions won 3-0.

Magpies Crusaders1 - 4Brisbane City53'

Magpies Crusaders - Brisbane City

Magpies Crusaders are playing Brisbane City at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Brisbane City is winning 1-4.

North Queensland0 - 1Brisbane Strikers47'

North Queensland - Brisbane Strikers

North Queensland are playing Brisbane Strikers at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and Brisbane Strikers is winning 0-1.

Western Pride0 - 0Redlands United48'

Western Pride - Redlands United

Western Pride are playing Redlands United at the NPL Queensland of Australia on August 18. The match kicked off 09:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Balcatta1 - 3Stirling LionsFull TimeFT

Balcatta - Stirling Lions

Balcatta played Stirling Lions at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Stirling Lions won 1-3.

Bayswater City2 - 1Forrestfield UnitedFull TimeFT

Bayswater City - Forrestfield United

Bayswater City played Forrestfield United at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Bayswater City won 2-1.

Floreat Athena3 - 2SubiacoFull TimeFT

Floreat Athena - Subiaco

Floreat Athena played Subiaco at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Floreat Athena won 3-2.

Inglewood United7 - 1Joondalup UnitedFull TimeFT

Inglewood United - Joondalup United

Inglewood United played Joondalup United at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Inglewood United won 7-1.

Perth2 - 1ECU JoondalupFull TimeFT

Perth - ECU Joondalup

Perth played ECU Joondalup at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Perth won 2-1.

Perth Glory U-213 - 3Cockburn CityFull TimeFT

Perth Glory U-21 - Cockburn City

Perth Glory U-21 played Cockburn City at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC and ended in a draw 3 - 3.

Sorrento FC3 - 1ArmadaleFull TimeFT

Sorrento FC - Armadale

Sorrento FC played Armadale at the NPL Western Australia of Australia on August 18. The match kicked off 07:00 UTC. Sorrento FC won 3-1.

Korea Republic U-17-USA U-1710:00

Korea Republic U-17 - USA U-17

Korea Republic U-17 are playing USA U-17 at the FRIENDLIES U-17 of International on August 18. The match will kick off 10:00 UTC.