Fasil Ketema vs Bahardar Live Score and Live Stream

13:00, Tuesday, April 13
HomeHome
StatisticsStats
Live StandingsStandings
Embed Match
Embed Fasil Ketema - Bahardar
Ethiopia Premier League
0 : 0
FT
Ball Possession
54% - 46%
Shots On Target
2 - 0
Total Attempts
7 - 5
Corners
8
1
Yellow Cards
3
0
Fasil Ketema: 52', 68', 90'
Full Time
Match ends. Fasil Ketema 0, Bahardar 0.
90 + 3'
Fasil Ketema's player is shown the yellow card.
68'
Fasil Ketema's player is shown the yellow card.
52'
Fasil Ketema's player is shown the yellow card.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 0 : 0
First half ends.
Kick-off
First half begins
View All
14
Fasil Ketema have gone 14 consecutive matches without a defeat.
9
Bahardar haven't lost in their previous 9 matches.
4
Fasil Ketema's last 4 home matches had 2 or less goals.
Live Match Report

Fasil Ketema played Bahardar at the Premier League of Ethiopia on April 13. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 0 - 0. Fasil Ketema are the leaders in the table with 45 points after 18 matches, while Bahardar are 3rd with 31 points in 18 matches.

ScoreBat is covering Fasil Ketema vs Bahardar in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and official video highlights. You can watch Fasil Ketema vs Bahardar live stream here on ScoreBat when the official streaming is available. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We will provide only official live stream strictly from the official channels of Ethiopia Premier League, Fasil Ketema or Bahardar whenever available. We cover all matches of Ethiopia Premier League in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/bahardar-vs-fasil-ketema-live-stream/.

Ethiopia Premier League's live standings are availble and updated in real time.

Fasil Ketema have won Welayta Dicha, Jimma Aba Jifar, Etheopia Bunna and Kedus Giorgis in their previous 4 matches, while Bahardar have won Wolkite Ketema, Adama Kenema, Hadiya Hosaena and Sidama Bunna in their previous 4 matches.

Previous Meetings
January 2nd, 2021 - Premier League

Fasil Ketema and Bahardar have met once in their recent history. That match ended in a draw.

Fasil Ketema have won 14 of their 18 matches in Premier League, drawing 3 and having 1 defeat this season. They have scored 32 goals - 1.78 per match, conceding 11 - 0.61 per match. Bahardar have won 8 of their 18 matches in Premier League, drawing 7 and having 3 defeats this season. They have scored 24 goals - 1.33 per match, conceding 14 - 0.78 per match.

Referee showed the yellow card 3 times throughout the game. , and were the ones to receive it.

Goals and video highlights of the match between Fasil Ketema and Bahardar are being added in real time. We are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Fasil Ketema or Bahardar score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Fasil Ketema and Bahardar include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Fasil Ketema vs Bahardar with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of Ethiopia Premier League are available whenever we can find an official stream from the official acounts of the league. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country or there aren't any official live streams available. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
Leicester City - West Bromwich Albion

Leicester City - West Bromwich Albion

Leicester City are playing West Bromwich Albion at the Premier League of England on April 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Atletico Madrid - Huesca

Atletico Madrid - Huesca

Atletico Madrid are playing Huesca at the La Liga of Spain on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Granada CF - Eibar

Granada CF - Eibar

Granada CF are playing Eibar at the La Liga of Spain on April 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Real Sociedad - Celta Vigo

Real Sociedad - Celta Vigo

Real Sociedad are playing Celta Vigo at the La Liga of Spain on April 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Barcelona - Getafe

Barcelona - Getafe

Barcelona are playing Getafe at the La Liga of Spain on April 22. The match will kick off 20:00 UTC.

Roma - Atalanta

Roma - Atalanta

Roma are playing Atalanta at the Serie A of Italy on April 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Napoli - Lazio

Napoli - Lazio

Napoli are playing Lazio at the Serie A of Italy on April 22. The match will kick off 18:45 UTC.

Ajax - Utrecht

Ajax - Utrecht

Ajax are playing Utrecht at the Eredivisie of Netherlands on April 22. The match will kick off 16:45 UTC.

Tondela - Nacional

Tondela - Nacional

Tondela are playing Nacional at the Primeira Liga of Portugal on April 22. The match will kick off 14:00 UTC.

Gil Vicente - Famalicao

Gil Vicente - Famalicao

Gil Vicente are playing Famalicao at the Primeira Liga of Portugal on April 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Portimonense - Benfica

Portimonense - Benfica

Portimonense are playing Benfica at the Primeira Liga of Portugal on April 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Porto - Guimaraes

Porto - Guimaraes

Porto are playing Guimaraes at the Primeira Liga of Portugal on April 22. The match will kick off 20:00 UTC.

Ludogorets - CSKA 1948 Sofia

Ludogorets - CSKA 1948 Sofia

Ludogorets are playing CSKA 1948 Sofia at the A PFG of Bulgaria on April 22. The match will kick off 16:00 UTC.

AGF Aarhus - Randers FC

AGF Aarhus - Randers FC

AGF Aarhus are playing Randers FC at the Superliga, Championship Round of Denmark on April 22. The match will kick off 15:45 UTC.

Midtjylland - FC Kobenhavn

Midtjylland - FC Kobenhavn

Midtjylland are playing FC Kobenhavn at the Superliga, Championship Round of Denmark on April 22. The match will kick off 18:15 UTC.

Vejle - Horsens

Vejle - Horsens

Vejle are playing Horsens at the Superliga, Relegation Round of Denmark on April 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Sandhausen - Hamburg

Sandhausen - Hamburg

Sandhausen are playing Hamburg at the 2. Bundesliga of Germany on April 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Valur - IA Akranes

Valur - IA Akranes

Valur are playing IA Akranes at the Premier League of Iceland on April 22. The match will kick off 19:15 UTC.

Academica Clinceni - Steaua

Academica Clinceni - Steaua

Academica Clinceni are playing Steaua at the Liga 1, Championship round of Romania on April 22. The match will kick off 17:15 UTC.

CSMS Iasi - Voluntari

CSMS Iasi - Voluntari

CSMS Iasi are playing Voluntari at the Liga 1, Relegation round of Romania on April 22. The match will kick off 14:30 UTC.

Servette - Sion

Servette - Sion

Servette are playing Sion at the Super League of Switzerland on April 22. The match will kick off 16:15 UTC.

Zurich - Young Boys

Zurich - Young Boys

Zurich are playing Young Boys at the Super League of Switzerland on April 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Alanyaspor - B.B. Gaziantep

Alanyaspor - B.B. Gaziantep

Alanyaspor are playing B.B. Gaziantep at the Super Lig of Turkey on April 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Kasimpasa - Istanbul Basaksehir

Kasimpasa - Istanbul Basaksehir

Kasimpasa are playing Istanbul Basaksehir at the Super Lig of Turkey on April 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Dalian Pro - Changchun Yatai

Dalian Pro - Changchun Yatai

Dalian Pro are playing Changchun Yatai at the Super League of China on April 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Tianjin Tigers - Shanghai Port

Tianjin Tigers - Shanghai Port

Tianjin Tigers are playing Shanghai Port at the Super League of China on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Nagoya Grampus Eight - Gamba Osaka

Nagoya Grampus Eight - Gamba Osaka

Nagoya Grampus Eight are playing Gamba Osaka at the J-League of Japan on April 22. The match will kick off 10:30 UTC.

Alahly Benghazi - Enyimba

Alahly Benghazi - Enyimba

Alahly Benghazi are playing Enyimba at the Group Stage of Caf Confederation Cup on April 22. The match will kick off 21:00 UTC.

Fluminense - River Plate

Fluminense - River Plate

Fluminense are playing River Plate at the Group D of Copa Libertadores on April 22. The match will kick off 22:00 UTC.

Junior - Independiente Santa Fe

Junior - Independiente Santa Fe

Junior are playing Independiente Santa Fe at the Group D of Copa Libertadores on April 23. The match will kick off 02:00 UTC.

Atletico Nacional - Universidad Catolica

Atletico Nacional - Universidad Catolica

Atletico Nacional are playing Universidad Catolica at the Group F of Copa Libertadores on April 23. The match will kick off 00:00 UTC.

Western United FC - Wellington Phoenix

Western United FC - Wellington Phoenix

Western United FC are playing Wellington Phoenix at the A-League of Australia on April 22. The match will kick off 09:05 UTC.

UE Santa Coloma - Carroi

UE Santa Coloma - Carroi

UE Santa Coloma are playing Carroi at the Primera Divisio, Relegation Group of Andorra on April 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Slavia-Mozyr-2 - Slutsk-2

Slavia-Mozyr-2 - Slutsk-2

Slavia-Mozyr-2 are playing Slutsk-2 at the Premier League Reserve of Belarus on April 22. The match will kick off 11:00 UTC.

Smorgon-2 - Sputnik-2

Smorgon-2 - Sputnik-2

Smorgon-2 are playing Sputnik-2 at the Premier League Reserve of Belarus on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Sheffield Utd U-23 - Charlton U-23

Sheffield Utd U-23 - Charlton U-23

Sheffield Utd U-23 are playing Charlton U-23 at the Professional Depelopment League of England on April 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Welco Tartu - Tammeka Tartu-2

Welco Tartu - Tammeka Tartu-2

Welco Tartu are playing Tammeka Tartu-2 at the Esiliiga A of Estonia on April 22. The match will kick off 15:30 UTC.

Elva - Maardu

Elva - Maardu

Elva are playing Maardu at the Esiliiga A of Estonia on April 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Levadia-2 - Nomme United

Levadia-2 - Nomme United

Levadia-2 are playing Nomme United at the Esiliiga A of Estonia on April 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Paide-2 - Parnu

Paide-2 - Parnu

Paide-2 are playing Parnu at the Esiliiga A of Estonia on April 22. The match will kick off 16:00 UTC.

ASC Dortmund - Schermbeck

ASC Dortmund - Schermbeck

ASC Dortmund are playing Schermbeck at the Oberliga, Westfalen of Germany on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Eintracht Rheine - Hammer SpVg

Eintracht Rheine - Hammer SpVg

Eintracht Rheine are playing Hammer SpVg at the Oberliga, Westfalen of Germany on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Ennepetal - Sprockhovel

Ennepetal - Sprockhovel

Ennepetal are playing Sprockhovel at the Oberliga, Westfalen of Germany on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Finnentrop Bamenohl - Victoria Clarholz

Finnentrop Bamenohl - Victoria Clarholz

Finnentrop Bamenohl are playing Victoria Clarholz at the Oberliga, Westfalen of Germany on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Kaan-Marienborn - Erndtebruck

Kaan-Marienborn - Erndtebruck

Kaan-Marienborn are playing Erndtebruck at the Oberliga, Westfalen of Germany on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Preussen Munster-2 - TuS Haltern

Preussen Munster-2 - TuS Haltern

Preussen Munster-2 are playing TuS Haltern at the Oberliga, Westfalen of Germany on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Vreden - Holzwickeder SC

Vreden - Holzwickeder SC

Vreden are playing Holzwickeder SC at the Oberliga, Westfalen of Germany on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Wattenscheid - Siegen

Wattenscheid - Siegen

Wattenscheid are playing Siegen at the Oberliga, Westfalen of Germany on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Westfalia Herne - Paderborn-2

Westfalia Herne - Paderborn-2

Westfalia Herne are playing Paderborn-2 at the Oberliga, Westfalen of Germany on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Westfalia Rhynern - Meinerzhagen

Westfalia Rhynern - Meinerzhagen

Westfalia Rhynern are playing Meinerzhagen at the Oberliga, Westfalen of Germany on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Magpies - College 1975

Magpies - College 1975

Magpies are playing College 1975 at the Premier Division, Relegation Round of Gibraltar on April 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Njardvik - KH

Njardvik - KH

Njardvik are playing KH at the National Cup of Iceland on April 22. The match will kick off 14:00 UTC.

Maccabi Haifa - Hapoel Afula

Maccabi Haifa - Hapoel Afula

Maccabi Haifa are playing Hapoel Afula at the National Cup of Israel on April 22. The match will kick off 17:30 UTC.

Juventus-2 - Olbia

Juventus-2 - Olbia

Juventus-2 are playing Olbia at the Serie C, Group A of Italy on April 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Chieri - Fossano

Chieri - Fossano

Chieri are playing Fossano at the Serie D, Group A of Italy on April 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Campodarsego - Este

Campodarsego - Este

Campodarsego are playing Este at the Serie D, Group C of Italy on April 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Setubal - Estrela Amadora

Setubal - Estrela Amadora

Setubal are playing Estrela Amadora at the Campeonato de Portugal Prio, Promotion Group of Portugal on April 22. The match will kick off 14:00 UTC.

Spartak U-20 - CSKA U-20

Spartak U-20 - CSKA U-20

Spartak U-20 are playing CSKA U-20 at the Premier-Liga Reserves, Championship round of Russia on April 22. The match will kick off 13:30 UTC.

Khimki U-20 - Chertanovo U-20

Khimki U-20 - Chertanovo U-20

Khimki U-20 are playing Chertanovo U-20 at the Premier-Liga Reserves, Relegation round of Russia on April 22. The match will kick off 10:00 UTC.

Bodrumspor - Bayburt IOI

Bodrumspor - Bayburt IOI

Bodrumspor are playing Bayburt IOI at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on April 22. The match will kick off 11:00 UTC.

Belediye Vanspor - Etimesgut

Belediye Vanspor - Etimesgut

Belediye Vanspor are playing Etimesgut at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Bugsas Spor - Pendikspor

Bugsas Spor - Pendikspor

Bugsas Spor are playing Pendikspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Eyupspor - Sivas Belediyespor

Eyupspor - Sivas Belediyespor

Eyupspor are playing Sivas Belediyespor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Karacabey Belediyespor - Serik Belediyespor

Karacabey Belediyespor - Serik Belediyespor

Karacabey Belediyespor are playing Serik Belediyespor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Kirklarelispor - Kastamonuspor

Kirklarelispor - Kastamonuspor

Kirklarelispor are playing Kastamonuspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Kirsehirspor - Elazigspor

Kirsehirspor - Elazigspor

Kirsehirspor are playing Elazigspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Pazarspor - Turgutluspor

Pazarspor - Turgutluspor

Pazarspor are playing Turgutluspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Sakaryaspor - Kardemir D.C. Karabukspor

Sakaryaspor - Kardemir D.C. Karabukspor

Sakaryaspor are playing Kardemir D.C. Karabukspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Tarsus Idman Yurdu - 1922 Konyaspor

Tarsus Idman Yurdu - 1922 Konyaspor

Tarsus Idman Yurdu are playing 1922 Konyaspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Amed - Ankara Demirspor

Amed - Ankara Demirspor

Amed are playing Ankara Demirspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on April 22. The match will kick off 11:00 UTC.

Anagold 24 Erzincanspor - Nigde Belediyespor

Anagold 24 Erzincanspor - Nigde Belediyespor

Anagold 24 Erzincanspor are playing Nigde Belediyespor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on April 22. The match will kick off 11:00 UTC.

Gumushanespor - Sariyer

Gumushanespor - Sariyer

Gumushanespor are playing Sariyer at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Hacettepe - Corumspor

Hacettepe - Corumspor

Hacettepe are playing Corumspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Hekimoglu Trabzon - Inegolspor

Hekimoglu Trabzon - Inegolspor

Hekimoglu Trabzon are playing Inegolspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Kahramanmarasspor - Ergene Velimespor

Kahramanmarasspor - Ergene Velimespor

Kahramanmarasspor are playing Ergene Velimespor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Sanliurfaspor - Afjet Afyonspor

Sanliurfaspor - Afjet Afyonspor

Sanliurfaspor are playing Afjet Afyonspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Usakspor - Kocaelispor

Usakspor - Kocaelispor

Usakspor are playing Kocaelispor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Zonguldak Komurspor - Manisa BBSK

Zonguldak Komurspor - Manisa BBSK

Zonguldak Komurspor are playing Manisa BBSK at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on April 22. The match will kick off 12:00 UTC.

Balkany - Cherkaskyi Dnipro

Balkany - Cherkaskyi Dnipro

Balkany are playing Cherkaskyi Dnipro at the 2 Liga of Ukraine on April 22. The match will kick off 14:00 UTC.

Damissa - ASOS

Damissa - ASOS

Damissa are playing ASOS at the Championat National, Championship round of Benin on April 22. The match will kick off 15:00 UTC.

Aluminium Arak - Paykan

Aluminium Arak - Paykan

Aluminium Arak are playing Paykan at the Gulf Pro League of Iran on April 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Naft Masjed Soleyman - Mes Rafsanjan

Naft Masjed Soleyman - Mes Rafsanjan

Naft Masjed Soleyman are playing Mes Rafsanjan at the Gulf Pro League of Iran on April 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Nassaji Mazandaran - Sepahan

Nassaji Mazandaran - Sepahan

Nassaji Mazandaran are playing Sepahan at the Gulf Pro League of Iran on April 22. The match will kick off 16:30 UTC.

Al-Ramtha - Al Jalil

Al-Ramtha - Al Jalil

Al-Ramtha are playing Al Jalil at the Premier League of Jordan on April 22. The match will kick off 19:30 UTC.

Kazma - Al Sahil

Kazma - Al Sahil

Kazma are playing Al Sahil at the Premier League of Kuwait on April 22.

FK Kara Balta - Alga

FK Kara Balta - Alga

FK Kara Balta are playing Alga at the Top Liga of Kyrgyzstan on April 22. The match will kick off 10:30 UTC.

Kant - Kaganat

Kant - Kaganat

Kant are playing Kaganat at the Top Liga of Kyrgyzstan on April 22. The match will kick off 10:30 UTC.

Da Grande - Super United Sports

Da Grande - Super United Sports

Da Grande are playing Super United Sports at the Premier League of Maldives on April 22. The match will kick off 17:00 UTC.

Fovu Club - PWD Bamenda

Fovu Club - PWD Bamenda

Fovu Club are playing PWD Bamenda at the Elite One of Cameroon on April 22. The match will kick off 14:00 UTC.

Dauphins Noirs - Saint Eloi Lupopo

Dauphins Noirs - Saint Eloi Lupopo

Dauphins Noirs are playing Saint Eloi Lupopo at the Super Ligue of Dr Congo on April 22. The match will kick off 14:30 UTC.

Al Mokawloon - Wadi Degla

Al Mokawloon - Wadi Degla

Al Mokawloon are playing Wadi Degla at the Premier League of Egypt on April 22. The match will kick off 19:30 UTC.

El Entag El Harby - Zamalek

El Entag El Harby - Zamalek

El Entag El Harby are playing Zamalek at the Premier League of Egypt on April 22. The match will kick off 19:30 UTC.

Manzini Wanderers - Malanti Chiefs

Manzini Wanderers - Malanti Chiefs

Manzini Wanderers are playing Malanti Chiefs at the Premier League of Eswatini on April 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Moneni Pirates - Young Buffaloes

Moneni Pirates - Young Buffaloes

Moneni Pirates are playing Young Buffaloes at the Premier League of Eswatini on April 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Kedus Giorgis - Jimma Aba Jifar

Kedus Giorgis - Jimma Aba Jifar

Kedus Giorgis are playing Jimma Aba Jifar at the Premier League of Ethiopia on April 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Dire Dawa Kenema - Sidama Bunna

Dire Dawa Kenema - Sidama Bunna

Dire Dawa Kenema are playing Sidama Bunna at the Premier League of Ethiopia on April 22. The match will kick off 16:00 UTC.

Inter Allies - King Faisal

Inter Allies - King Faisal

Inter Allies are playing King Faisal at the Premier League of Ghana on April 22.

Ihefu - Tanzania Prisons

Ihefu - Tanzania Prisons

Ihefu are playing Tanzania Prisons at the Ligi Kuu Bara of Tanzainia on April 22. The match will kick off 11:00 UTC.

Dodoma Jiji - Azam

Dodoma Jiji - Azam

Dodoma Jiji are playing Azam at the Ligi Kuu Bara of Tanzainia on April 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Kara - ASKO de Kara

Kara - ASKO de Kara

Kara are playing ASKO de Kara at the Championnat National of Togo on April 22. The match will kick off 15:00 UTC.

Semassi - Koroki

Semassi - Koroki

Semassi are playing Koroki at the Championnat National of Togo on April 22. The match will kick off 15:00 UTC.

Hammam Sousse - Esperance de Zarzis

Hammam Sousse - Esperance de Zarzis

Hammam Sousse are playing Esperance de Zarzis at the Ligue 2, Promotion Group of Tunisie on April 22. The match will kick off 12:30 UTC.

SS Sfaxien - Gabes

SS Sfaxien - Gabes

SS Sfaxien are playing Gabes at the Ligue 2, Promotion Group of Tunisie on April 22. The match will kick off 12:30 UTC.

Green Buffaloes FC - Young Green Eagles

Green Buffaloes FC - Young Green Eagles

Green Buffaloes FC are playing Young Green Eagles at the Super League of Zambia on April 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Power Dynamos - Green Eagles

Power Dynamos - Green Eagles

Power Dynamos are playing Green Eagles at the Super League of Zambia on April 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Grecia - San Carlos

Grecia - San Carlos

Grecia are playing San Carlos at the Clausura of Costa Rica on April 22. The match will kick off 21:00 UTC.

Santos Dg - CS Herediano

Santos Dg - CS Herediano

Santos Dg are playing CS Herediano at the Clausura of Costa Rica on April 23. The match will kick off 01:00 UTC.

11 Deportivo - Atletico Marte

11 Deportivo - Atletico Marte

11 Deportivo are playing Atletico Marte at the Clausura of El Salvador on April 22. The match will kick off 21:30 UTC.

Tapatio - Tlaxcala

Tapatio - Tlaxcala

Tapatio are playing Tlaxcala at the Liga de Expansion, Final Stages of Mexico on April 23. The match will kick off 02:00 UTC.

Queretaro W - Tijuana W

Queretaro W - Tijuana W

Queretaro W are playing Tijuana W at the Liga Femenil, Clausura - Women of Mexico on April 22. The match will kick off 22:00 UTC.

Real Esteli - Juventus Managua

Real Esteli - Juventus Managua

Real Esteli are playing Juventus Managua at the Primera Division, Clausura of Nicaragua on April 23. The match will kick off 01:00 UTC.

Guarani - Palmeiras

Guarani - Palmeiras

Guarani are playing Palmeiras at the Paulista A1 of Brasil on April 22.

Sao Paulo - Santo Andre

Sao Paulo - Santo Andre

Sao Paulo are playing Santo Andre at the Paulista A1 of Brasil on April 22.

Sao Caetano - Ponte Preta

Sao Caetano - Ponte Preta

Sao Caetano are playing Ponte Preta at the Paulista A1 of Brasil on April 23. The match will kick off 01:15 UTC.

Atletico PE - Cascavel CR

Atletico PE - Cascavel CR

Atletico PE are playing Cascavel CR at the Paranaense 1 of Brasil on April 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Cascavel - Cianorte PR

Cascavel - Cianorte PR

Cascavel are playing Cianorte PR at the Paranaense 1 of Brasil on April 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Anapolis - Gremio Anapolis

Anapolis - Gremio Anapolis

Anapolis are playing Gremio Anapolis at the Goiano 1 of Brasil on April 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Aparecidense - Goianesia

Aparecidense - Goianesia

Aparecidense are playing Goianesia at the Goiano 1 of Brasil on April 22. The match will kick off 18:30 UTC.

CRAC - Itumbiara

CRAC - Itumbiara

CRAC are playing Itumbiara at the Goiano 1 of Brasil on April 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Goias - Ipora

Goias - Ipora

Goias are playing Ipora at the Goiano 1 of Brasil on April 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Jaragua EC - Vila Nova

Jaragua EC - Vila Nova

Jaragua EC are playing Vila Nova at the Goiano 1 of Brasil on April 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Jataiense - Atletico GO

Jataiense - Atletico GO

Jataiense are playing Atletico GO at the Goiano 1 of Brasil on April 22. The match will kick off 18:30 UTC.

Perilima - Sousa

Perilima - Sousa

Perilima are playing Sousa at the Paraibano of Brasil on April 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Bragantino PA - Tapajos

Bragantino PA - Tapajos

Bragantino PA are playing Tapajos at the Paraense of Brasil on April 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Carajas - Paragominas

Carajas - Paragominas

Carajas are playing Paragominas at the Paraense of Brasil on April 22. The match will kick off 13:00 UTC.

Portuguesa Santista - Sertaozinho

Portuguesa Santista - Sertaozinho

Portuguesa Santista are playing Sertaozinho at the Paulista A2 of Brasil on April 22.

Agua Santa - Osasco Audax

Agua Santa - Osasco Audax

Agua Santa are playing Osasco Audax at the Paulista A2 of Brasil on April 22. The match will kick off 23:00 UTC.

Sao Bernardo - AC Juventus

Sao Bernardo - AC Juventus

Sao Bernardo are playing AC Juventus at the Paulista A2 of Brasil on April 22. The match will kick off 23:00 UTC.

Sertaozinho - Rio Claro

Sertaozinho - Rio Claro

Sertaozinho are playing Rio Claro at the Paulista A2 of Brasil on April 22. The match will kick off 23:00 UTC.

Taubate - EC Sao Bernardo

Taubate - EC Sao Bernardo

Taubate are playing EC Sao Bernardo at the Paulista A2 of Brasil on April 22. The match will kick off 23:00 UTC.

Monte Azul - Portuguesa

Monte Azul - Portuguesa

Monte Azul are playing Portuguesa at the Paulista A2 of Brasil on April 23. The match will kick off 01:00 UTC.

Portuguesa Santista - XV de Piracicaba

Portuguesa Santista - XV de Piracicaba

Portuguesa Santista are playing XV de Piracicaba at the Paulista A2 of Brasil on April 23. The match will kick off 01:00 UTC.

RB Brasil - Atibaia

RB Brasil - Atibaia

RB Brasil are playing Atibaia at the Paulista A2 of Brasil on April 23. The match will kick off 01:00 UTC.

Velo Clube - Oeste

Velo Clube - Oeste

Velo Clube are playing Oeste at the Paulista A2 of Brasil on April 23. The match will kick off 01:00 UTC.

FC Napoli W - Flamengo W

FC Napoli W - Flamengo W

FC Napoli W are playing Flamengo W at the Brasileiro - Women of Brasil on April 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Minas W - Sao Jose W

Minas W - Sao Jose W

Minas W are playing Sao Jose W at the Brasileiro - Women of Brasil on April 22. The match will kick off 18:00 UTC.

Santos W - Sao Paulo W

Santos W - Sao Paulo W

Santos W are playing Sao Paulo W at the Brasileiro - Women of Brasil on April 22. The match will kick off 23:00 UTC.

Boca Juniors Cali - Valledupar

Boca Juniors Cali - Valledupar

Boca Juniors Cali are playing Valledupar at the National cup of Colombia on April 22. The match will kick off 20:15 UTC.

Barranquilla - Tigres Expreso Rojo

Barranquilla - Tigres Expreso Rojo

Barranquilla are playing Tigres Expreso Rojo at the National cup of Colombia on April 23. The match will kick off 00:40 UTC.

Talleres Cordoba - Emelec

Talleres Cordoba - Emelec

Talleres Cordoba are playing Emelec at the Copa Sudamericana, Group stage of Conmebol on April 22. The match will kick off 19:00 UTC.

Aragua - Lanus

Aragua - Lanus

Aragua are playing Lanus at the Copa Sudamericana, Group stage of Conmebol on April 22. The match will kick off 22:15 UTC.

Bolivar - Arsenal S

Bolivar - Arsenal S

Bolivar are playing Arsenal S at the Copa Sudamericana, Group stage of Conmebol on April 22. The match will kick off 22:15 UTC.

Gremio - Deportivo La Equidad

Gremio - Deportivo La Equidad

Gremio are playing Deportivo La Equidad at the Copa Sudamericana, Group stage of Conmebol on April 22. The match will kick off 22:15 UTC.

RB Bragantino - Deportes Tolima

RB Bragantino - Deportes Tolima

RB Bragantino are playing Deportes Tolima at the Copa Sudamericana, Group stage of Conmebol on April 22. The match will kick off 22:15 UTC.

Libertad - Palestino

Libertad - Palestino

Libertad are playing Palestino at the Copa Sudamericana, Group stage of Conmebol on April 23. The match will kick off 00:30 UTC.

Penarol - Sport Huancayo

Penarol - Sport Huancayo

Penarol are playing Sport Huancayo at the Copa Sudamericana, Group stage of Conmebol on April 23. The match will kick off 00:30 UTC.

River Plate As - Corinthians

River Plate As - Corinthians

River Plate As are playing Corinthians at the Copa Sudamericana, Group stage of Conmebol on April 23. The match will kick off 00:30 UTC.

LALA - Caracas

LALA - Caracas

LALA are playing Caracas at the Primera of Venezuela on April 22. The match will kick off 20:00 UTC.

Hermanos Colmenares - Estudiantes de Merida

Hermanos Colmenares - Estudiantes de Merida

Hermanos Colmenares are playing Estudiantes de Merida at the Primera of Venezuela on April 22. The match will kick off 22:15 UTC.

Carabobo - Deportivo Lara

Carabobo - Deportivo Lara

Carabobo are playing Deportivo Lara at the Primera of Venezuela on April 23. The match will kick off 00:30 UTC.

Western Pride - Southside Eagles

Western Pride - Southside Eagles

Western Pride are playing Southside Eagles at the Queensland Premier League of Australia on April 22. The match will kick off 10:30 UTC.

Floreat Athena - Cockburn City

Floreat Athena - Cockburn City

Floreat Athena are playing Cockburn City at the NPL Western Australia of Australia on April 22. The match will kick off 11:30 UTC.

Cooma Tigers - Tuggeranong United

Cooma Tigers - Tuggeranong United

Cooma Tigers are playing Tuggeranong United at the NPL Capital Territory of Australia on April 22. The match will kick off 09:00 UTC.