Fidelis Andria vs AZ Picerno Live Score and Live Stream

13:00, Sunday, October 18
Copy
Embed Fidelis Andria - AZ Picerno
Italy Serie D, Group H
1 : 2
FT
Full Time
Match ends. Fidelis Andria 1, AZ Picerno 2.
Kick-off
Second half begins
Half Time - 0 : 0
First half ends.
Kick-off
First half begins
5
Fidelis Andria's last 5 home matches had 2 or less goals.
4
AZ Picerno haven't played a draw in their previous 4 away matches.
Live Match Report

Fidelis Andria played AZ Picerno at the Serie D, Group H of Italy on October 18. The match kicked off 13:00 UTC. AZ Picerno won 1-2. Fidelis Andria are 12th in the table with 4 points after 5 matches, while AZ Picerno are 4th with 10 points in 5 matches.

ScoreBat is covering Fidelis Andria vs AZ Picerno in real time, providing the live stream and live score of the match, team line-ups, full match stats, live match commentary and official video highlights. You can watch Fidelis Andria vs AZ Picerno live stream here on ScoreBat when the official streaming is available. Live streaming will begin when the match is about to kick off. We will provide only official live stream strictly from the official channels of Italy Serie D, Group H, Fidelis Andria or AZ Picerno whenever available. We cover all matches of Italy Serie D, Group H in real time and provide live streaming whenever possible.* https://www.scorebat.com/az-picerno-vs-fidelis-andria-live-stream/.

Italy Serie D, Group H's live standings are availble and updated in real time.

Fidelis Andria have lost to Sorrento in their previous match, while AZ Picerno have lost to Altamura in their previous match.

Fidelis Andria have won 1 of their 5 matches in Serie D, Group H, drawing 1 and having 3 defeats this season. They have scored 3 goals - 0.60 per match, conceding 5 - 1.00 per match. AZ Picerno have won 3 of their 5 matches in Serie D, Group H, drawing 1 and having 1 defeat this season. They have scored 8 goals - 1.60 per match, conceding 3 - 0.60 per match.

Goals and video highlights of the match between Fidelis Andria and AZ Picerno are being added in real time. We are adding the videos of the goals usually minutes after the actual event on the field. So when Fidelis Andria or AZ Picerno score you will be able to watch the goal a couple of minutes later on this page. Full highlights of the match between Fidelis Andria and AZ Picerno include all the goals and other remarkable moments from the match. We will try to have different highlights from Fidelis Andria vs AZ Picerno with commentary in English, Russian, Portugese etc. We do not host any video file as all of the videos are discovered by our crawler on other websites like youtube or streamable. If you think the video infriges your copyright please contact the website which hosts it.

* Live streaming of the matches of Italy Serie D, Group H are available whenever we can find an official stream from the official acounts of the league. If you are unable to see the live stream on this page than it is probably not available in your country or there aren't any official live streams available. Please note that ScoreBat doesn't host any copyrighted material and we are not responsible for any video content. If you have any legal complaints, please contact video file and live stream hosters.

Matchday Live
FK KrasnodarChelsea17:55

FK Krasnodar - Chelsea

FK Krasnodar are playing Chelsea at the Group stage, Group E of Champions League on October 28. The match will kick off 17:55 UTC.

SevillaRennes20:00

Sevilla - Rennes

Sevilla are playing Rennes at the Group stage, Group E of Champions League on October 28. The match will kick off 20:00 UTC.

Borussia DortmundZenit20:00

Borussia Dortmund - Zenit

Borussia Dortmund are playing Zenit at the Group stage, Group F of Champions League on October 28. The match will kick off 20:00 UTC.

Club BruggeLazio20:00

Club Brugge - Lazio

Club Brugge are playing Lazio at the Group stage, Group F of Champions League on October 28. The match will kick off 20:00 UTC.

FerencvarosDynamo K.20:00

Ferencvaros - Dynamo K.

Ferencvaros are playing Dynamo K. at the Group stage, Group G of Champions League on October 28. The match will kick off 20:00 UTC.

JuventusBarcelona20:00

Juventus - Barcelona

Juventus are playing Barcelona at the Group stage, Group G of Champions League on October 28. The match will kick off 20:00 UTC.

Istanbul BasaksehirPSG17:55

Istanbul Basaksehir - PSG

Istanbul Basaksehir are playing PSG at the Group stage, Group H of Champions League on October 28. The match will kick off 17:55 UTC.

Manchester UnitedRB Leipzig20:00

Manchester United - RB Leipzig

Manchester United are playing RB Leipzig at the Group stage, Group H of Champions League on October 28. The match will kick off 20:00 UTC.

Preston NEMillwall19:00

Preston NE - Millwall

Preston NE are playing Millwall at the Championship of England on October 28. The match will kick off 19:00 UTC.

BirminghamHuddersfield19:45

Birmingham - Huddersfield

Birmingham are playing Huddersfield at the Championship of England on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

BournemouthBristol City19:45

Bournemouth - Bristol City

Bournemouth are playing Bristol City at the Championship of England on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

Derby CountyCardiff City19:45

Derby County - Cardiff City

Derby County are playing Cardiff City at the Championship of England on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

LutonNottingham Forest19:45

Luton - Nottingham Forest

Luton are playing Nottingham Forest at the Championship of England on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

RotherhamSheffield Wednesday19:45

Rotherham - Sheffield Wednesday

Rotherham are playing Sheffield Wednesday at the Championship of England on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

Torino3 - 1LecceAfter Extra TimeAET

Torino - Lecce

Torino played Lecce at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Torino won 3-1 in the extra time.

Cagliari1 - 0CremoneseFull TimeFT

Cagliari - Cremonese

Cagliari played Cremonese at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 13:30 UTC. Cagliari won 1-0.

Cittadella0 - 2SpeziaFull TimeFT

Cittadella - Spezia

Cittadella played Spezia at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 14:00 UTC. Spezia won 0-2.

Cosenza2 - 1MonopoliFull TimeFT

Cosenza - Monopoli

Cosenza played Monopoli at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 14:00 UTC. Cosenza won 2-1.

Benevento2 - 4EmpoliFull TimeFT

Benevento - Empoli

Benevento played Empoli at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Empoli won 2-4.

Brescia3 - 0PerugiaFull TimeFT

Brescia - Perugia

Brescia played Perugia at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Brescia won 3-0.

Crotone0 - 0Spal53'

Crotone - Spal

Crotone are playing Spal at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 16:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Fiorentina1 - 0Padova28'

Fiorentina - Padova

Fiorentina are playing Padova at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 16:00 UTC. It's the first half and Fiorentina are winning 1-0.

Genoa1 - 0Catanzaro49'

Genoa - Catanzaro

Genoa are playing Catanzaro at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 16:00 UTC. It's the second half and Genoa are winning 1-0.

Verona1 - 0Venezia49'

Verona - Venezia

Verona are playing Venezia at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 16:00 UTC. It's the second half and Verona are winning 1-0.

Parma0 - 0Pescara9'

Parma - Pescara

Parma are playing Pescara at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Udinese0 - 0Vicenza9'

Udinese - Vicenza

Udinese are playing Vicenza at the National Cup of Italy on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

SportingGil Vicente21:45

Sporting - Gil Vicente

Sporting are playing Gil Vicente at the Primeira Liga of Portugal on October 28. The match will kick off 21:45 UTC.

Slaven Koprivnica0 - 0Lokomotiva Zagreb54'

Slaven Koprivnica - Lokomotiva Zagreb

Slaven Koprivnica are playing Lokomotiva Zagreb at the 1 HNL of Croatia on October 28. The match kicked off 16:00 UTC. It's the second half and the score is 0 - 0.

Nea Salamis0 - 1Ermis AradippouFull TimeFT

Nea Salamis - Ermis Aradippou

Nea Salamis played Ermis Aradippou at the 1. Division of Cyprus on October 28. The match kicked off 14:00 UTC. Ermis Aradippou won 0-1.

Ethnikos Achnas0 - 1AnorthosisFull TimeFT

Ethnikos Achnas - Anorthosis

Ethnikos Achnas played Anorthosis at the 1. Division of Cyprus on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Anorthosis won 0-1.

BlanskoHradec KralovePostponedPst

Blansko - Hradec Kralove

Blansko are playing Hradec Kralove at the FNL of Czech Republic on October 28.

Dukla PrahaChrudimPostponedPst

Dukla Praha - Chrudim

Dukla Praha are playing Chrudim at the FNL of Czech Republic on October 28.

LisenSlavoj VysehradPostponedPst

Lisen - Slavoj Vysehrad

Lisen are playing Slavoj Vysehrad at the FNL of Czech Republic on October 28.

ProstejovUsti nad LabemPostponedPst

Prostejov - Usti nad Labem

Prostejov are playing Usti nad Labem at the FNL of Czech Republic on October 28.

TrinecTaborskoPostponedPst

Trinec - Taborsko

Trinec are playing Taborsko at the FNL of Czech Republic on October 28.

VarnsdorfZizkovPostponedPst

Varnsdorf - Zizkov

Varnsdorf are playing Zizkov at the FNL of Czech Republic on October 28.

VlasimJihlavaPostponedPst

Vlasim - Jihlava

Vlasim are playing Jihlava at the FNL of Czech Republic on October 28.

Flora0 - 0Paide9'

Flora - Paide

Flora are playing Paide at the Meistriliiga of Estonia on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Vaasan PSKTPPostponedPst

Vaasan PS - KTP

Vaasan PS are playing KTP at the Ykkonen of Finland on October 28.

Telavi1 - 1Saburtalo50'

Telavi - Saburtalo

Telavi are playing Saburtalo at the Erovnuli Liga of Georgia on October 28. The match kicked off 16:00 UTC. It's the second half and the score is 1 - 1.

OsnabruckDarmstadt17:30

Osnabruck - Darmstadt

Osnabruck are playing Darmstadt at the 2. Bundesliga of Germany on October 28. The match will kick off 17:30 UTC.

ShamrockDerry CityPostponedPst

Shamrock - Derry City

Shamrock are playing Derry City at the Premier Division of Ireland on October 28.

Finn HarpsSt Patricks19:45

Finn Harps - St Patricks

Finn Harps are playing St Patricks at the Premier Division of Ireland on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

Riteriai0 - 0Panevezys39'

Riteriai - Panevezys

Riteriai are playing Panevezys at the A Lyga of Lithuania on October 28. The match kicked off 16:30 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

ADO Den HaagSparta Rotterdam17:45

ADO Den Haag - Sparta Rotterdam

ADO Den Haag are playing Sparta Rotterdam at the National Cup of Netherlands on October 28. The match will kick off 17:45 UTC.

EmmenEindhoven18:45

Emmen - Eindhoven

Emmen are playing Eindhoven at the National Cup of Netherlands on October 28. The match will kick off 18:45 UTC.

Heracles AlmeloTelstar18:45

Heracles Almelo - Telstar

Heracles Almelo are playing Telstar at the National Cup of Netherlands on October 28. The match will kick off 18:45 UTC.

RKCCambuur Leeuwarden18:45

RKC - Cambuur Leeuwarden

RKC are playing Cambuur Leeuwarden at the National Cup of Netherlands on October 28. The match will kick off 18:45 UTC.

RodaFortuna Sittard20:00

Roda - Fortuna Sittard

Roda are playing Fortuna Sittard at the National Cup of Netherlands on October 28. The match will kick off 20:00 UTC.

Grorud1 - 4AsaneFull TimeFT

Grorud - Asane

Grorud played Asane at the 1. Division of Norway on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Asane won 1-4.

KFUM Oslo3 - 0Ullensaker KisaFull TimeFT

KFUM Oslo - Ullensaker Kisa

KFUM Oslo played Ullensaker Kisa at the 1. Division of Norway on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. KFUM Oslo won 3-0.

Oygarden0 - 0Kongsvinger8'

Oygarden - Kongsvinger

Oygarden are playing Kongsvinger at the 1. Division of Norway on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Raufoss0 - 0Lillestrom8'

Raufoss - Lillestrom

Raufoss are playing Lillestrom at the 1. Division of Norway on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Sandnes Ulf0 - 0Strommen7'

Sandnes Ulf - Strommen

Sandnes Ulf are playing Strommen at the 1. Division of Norway on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Sogndal1 - 0Jerv9'

Sogndal - Jerv

Sogndal are playing Jerv at the 1. Division of Norway on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and Sogndal are winning 1-0.

Tromso0 - 0Ham-Kam8'

Tromso - Ham-Kam

Tromso are playing Ham-Kam at the 1. Division of Norway on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

RanheimStjordals-Blink19:00

Ranheim - Stjordals-Blink

Ranheim are playing Stjordals-Blink at the 1. Division of Norway on October 28. The match will kick off 19:00 UTC.

Wisla Krakow0 - 0Lechia Gdansk8'

Wisla Krakow - Lechia Gdansk

Wisla Krakow are playing Lechia Gdansk at the Ekstraklasa of Poland on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Radomiak Radom2 - 2Tychy 71Full TimeFT

Radomiak Radom - Tychy 71

Radomiak Radom played Tychy 71 at the I Liga of Poland on October 28. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Vilaverdense1 - 1Uniao SantaremFull TimeFT

Vilaverdense - Uniao Santarem

Vilaverdense played Uniao Santarem at the Taca de Portugal of Portugal on October 28. The match kicked off 14:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

FelgueirasValadares Gaia15:00

Felgueiras - Valadares Gaia

Felgueiras are playing Valadares Gaia at the Taca de Portugal of Portugal on October 28. The match will kick off 15:00 UTC.

Pedras RubrasSalgueiros15:00

Pedras Rubras - Salgueiros

Pedras Rubras are playing Salgueiros at the Taca de Portugal of Portugal on October 28. The match will kick off 15:00 UTC.

Rebordelo1 - 3VarzimFull TimeFT

Rebordelo - Varzim

Rebordelo played Varzim at the Taca de Portugal of Portugal on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Varzim won 1-3.

VilaverdenseLourinhanenseCanceledCanc

Vilaverdense - Lourinhanense

Vilaverdense are playing Lourinhanense at the Taca de Portugal of Portugal on October 28.

SetubalAcademico Viseu18:00

Setubal - Academico Viseu

Setubal are playing Academico Viseu at the Taca de Portugal of Portugal on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Tom1 - 2SKA KhabarovskFull TimeFT

Tom - SKA Khabarovsk

Tom played SKA Khabarovsk at the FNL of Russia on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. SKA Khabarovsk won 1-2.

Spartak-21 - 1YeniseyFull TimeFT

Spartak-2 - Yenisey

Spartak-2 played Yenisey at the FNL of Russia on October 28. The match kicked off 12:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Nizhnyi Novgorod0 - 0OrenburgFull TimeFT

Nizhnyi Novgorod - Orenburg

Nizhnyi Novgorod played Orenburg at the FNL of Russia on October 28. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Tekstilshik1 - 3TorpedoFull TimeFT

Tekstilshik - Torpedo

Tekstilshik played Torpedo at the FNL of Russia on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Torpedo won 1-3.

Alania5 - 1AkronFull TimeFT

Alania - Akron

Alania played Akron at the FNL of Russia on October 28. The match kicked off 14:00 UTC. Alania won 5-1.

Irtysh Omsk1 - 2VelesFull TimeFT

Irtysh Omsk - Veles

Irtysh Omsk played Veles at the FNL of Russia on October 28. The match kicked off 14:30 UTC. Veles won 1-2.

Volgar-Gazprom2 - 1FakelFull TimeFT

Volgar-Gazprom - Fakel

Volgar-Gazprom played Fakel at the FNL of Russia on October 28. The match kicked off 14:30 UTC. Volgar-Gazprom won 2-1.

Chertanovo1 - 2FC ChaykaFull TimeFT

Chertanovo - FC Chayka

Chertanovo played FC Chayka at the FNL of Russia on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. FC Chayka won 1-2.

Dynamo Br1 - 3BalticaFull TimeFT

Dynamo Br - Baltica

Dynamo Br played Baltica at the FNL of Russia on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Baltica won 1-3.

Kr. Sovetov4 - 1ShinnikFull TimeFT

Kr. Sovetov - Shinnik

Kr. Sovetov played Shinnik at the FNL of Russia on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Kr. Sovetov won 4-1.

Neftekhimik5 - 0FK Krasnodar-2Full TimeFT

Neftekhimik - FK Krasnodar-2

Neftekhimik played FK Krasnodar-2 at the FNL of Russia on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Neftekhimik won 5-0.

Gorica2 - 1Tabor SezanaFull TimeFT

Gorica - Tabor Sezana

Gorica played Tabor Sezana at the 1. SNL of Slovenia on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Gorica won 2-1.

Koper0 - 0Celje9'

Koper - Celje

Koper are playing Celje at the 1. SNL of Slovenia on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

AlbaceteLas Palmas18:00

Albacete - Las Palmas

Albacete are playing Las Palmas at the Segunda Division of Spain on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

CastellonAlmeria18:00

Castellon - Almeria

Castellon are playing Almeria at the Segunda Division of Spain on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

EspanyolPonferradina18:00

Espanyol - Ponferradina

Espanyol are playing Ponferradina at the Segunda Division of Spain on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

OviedoUD Logrones20:30

Oviedo - UD Logrones

Oviedo are playing UD Logrones at the Segunda Division of Spain on October 28. The match will kick off 20:30 UTC.

HackenDjurgarden18:00

Hacken - Djurgarden

Hacken are playing Djurgarden at the Allsvenskan of Sweden on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Beijing Guoan0 - 0Guangzhou EvergrandeFull TimeFT

Beijing Guoan - Guangzhou Evergrande

Beijing Guoan played Guangzhou Evergrande at the Super League, Playoffs of China on October 28. The match kicked off 11:35 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Shenzhen FC1 - 0ShijiazhuangFull TimeFT

Shenzhen FC - Shijiazhuang

Shenzhen FC played Shijiazhuang at the Super League, 9-16 place of China on October 28. The match kicked off 07:30 UTC. Shenzhen FC won 1-0.

Wuhan ZallQingdao Huanghai07:30

Wuhan Zall - Qingdao Huanghai

Wuhan Zall are playing Qingdao Huanghai at the Super League, 9-16 place of China on October 29. The match will kick off 07:30 UTC.

F.C.Tokyo1 - 3Kashiwa ReysolFull TimeFT

F.C.Tokyo - Kashiwa Reysol

F.C.Tokyo played Kashiwa Reysol at the J-League of Japan on October 28. The match kicked off 10:00 UTC. Kashiwa Reysol won 1-3.

Sanfrecce Hiroshima3 - 1Yokohama F. MarinosFull TimeFT

Sanfrecce Hiroshima - Yokohama F. Marinos

Sanfrecce Hiroshima played Yokohama F. Marinos at the J-League of Japan on October 28. The match kicked off 10:00 UTC. Sanfrecce Hiroshima won 3-1.

Vegalta Sendai2 - 3Vissel KobeFull TimeFT

Vegalta Sendai - Vissel Kobe

Vegalta Sendai played Vissel Kobe at the J-League of Japan on October 28. The match kicked off 10:00 UTC. Vissel Kobe won 2-3.

Surkhon1 - 1Lokomotiv TashkentFull TimeFT

Surkhon - Lokomotiv Tashkent

Surkhon played Lokomotiv Tashkent at the PFL of Uzbekistan on October 28. The match kicked off 10:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Mashal Muborak1 - 4PakhtakorFull TimeFT

Mashal Muborak - Pakhtakor

Mashal Muborak played Pakhtakor at the PFL of Uzbekistan on October 28. The match kicked off 12:00 UTC. Pakhtakor won 1-4.

Golden Arrows DurbanSuperSport United17:30

Golden Arrows Durban - SuperSport United

Golden Arrows Durban are playing SuperSport United at the Premier League of South Africa on October 28. The match will kick off 17:30 UTC.

Mamelodi SundownsTTM17:30

Mamelodi Sundowns - TTM

Mamelodi Sundowns are playing TTM at the Premier League of South Africa on October 28. The match will kick off 17:30 UTC.

Maritzburg UnitedCape Town City17:30

Maritzburg United - Cape Town City

Maritzburg United are playing Cape Town City at the Premier League of South Africa on October 28. The match will kick off 17:30 UTC.

Moroka SwallowsBloemfontein Celtic17:30

Moroka Swallows - Bloemfontein Celtic

Moroka Swallows are playing Bloemfontein Celtic at the Premier League of South Africa on October 28. The match will kick off 17:30 UTC.

Orlando PiratesStellenbosch17:30

Orlando Pirates - Stellenbosch

Orlando Pirates are playing Stellenbosch at the Premier League of South Africa on October 28. The match will kick off 17:30 UTC.

TS GalaxyAmaZulu Durban17:30

TS Galaxy - AmaZulu Durban

TS Galaxy are playing AmaZulu Durban at the Premier League of South Africa on October 28. The match will kick off 17:30 UTC.

New York Red BullsNew England Revolution23:07

New York Red Bulls - New England Revolution

New York Red Bulls are playing New England Revolution at the Major League Soccer of Usa on October 28. The match will kick off 23:07 UTC.

FC CincinnatiSporting KC23:37

FC Cincinnati - Sporting KC

FC Cincinnati are playing Sporting KC at the Major League Soccer of Usa on October 28. The match will kick off 23:37 UTC.

Orlando CityAtlanta United23:37

Orlando City - Atlanta United

Orlando City are playing Atlanta United at the Major League Soccer of Usa on October 28. The match will kick off 23:37 UTC.

Philadelphia UnionChicago Fire23:37

Philadelphia Union - Chicago Fire

Philadelphia Union are playing Chicago Fire at the Major League Soccer of Usa on October 28. The match will kick off 23:37 UTC.

Toronto FCNew York City23:37

Toronto FC - New York City

Toronto FC are playing New York City at the Major League Soccer of Usa on October 28. The match will kick off 23:37 UTC.

D.C. UnitedColumbus Crew00:07

D.C. United - Columbus Crew

D.C. United are playing Columbus Crew at the Major League Soccer of Usa on October 29. The match will kick off 00:07 UTC.

Minnesota UnitedColorado Rapids00:07

Minnesota United - Colorado Rapids

Minnesota United are playing Colorado Rapids at the Major League Soccer of Usa on October 29. The match will kick off 00:07 UTC.

DallasInter Miami FC00:30

Dallas - Inter Miami FC

Dallas are playing Inter Miami FC at the Major League Soccer of Usa on October 29. The match will kick off 00:30 UTC.

Portland TimbersLos Angeles Galaxy02:00

Portland Timbers - Los Angeles Galaxy

Portland Timbers are playing Los Angeles Galaxy at the Major League Soccer of Usa on October 29. The match will kick off 02:00 UTC.

Los Angeles FCHouston Dynamo02:30

Los Angeles FC - Houston Dynamo

Los Angeles FC are playing Houston Dynamo at the Major League Soccer of Usa on October 29. The match will kick off 02:30 UTC.

San Jose EarthquakesReal Salt Lake02:30

San Jose Earthquakes - Real Salt Lake

San Jose Earthquakes are playing Real Salt Lake at the Major League Soccer of Usa on October 29. The match will kick off 02:30 UTC.

Everton CDColo Colo19:00

Everton CD - Colo Colo

Everton CD are playing Colo Colo at the Primera Division of Chile on October 28. The match will kick off 19:00 UTC.

Atletico NacionalRiver Plate FC22:15

Atletico Nacional - River Plate FC

Atletico Nacional are playing River Plate FC at the Copa Sudamericana of Conmebol on October 28. The match will kick off 22:15 UTC.

FenixHuachipato22:15

Fenix - Huachipato

Fenix are playing Huachipato at the Copa Sudamericana of Conmebol on October 28. The match will kick off 22:15 UTC.

LanusSao Paulo22:15

Lanus - Sao Paulo

Lanus are playing Sao Paulo at the Copa Sudamericana of Conmebol on October 28. The match will kick off 22:15 UTC.

Sportivo LuquenoDefensa y Justicia22:15

Sportivo Luqueno - Defensa y Justicia

Sportivo Luqueno are playing Defensa y Justicia at the Copa Sudamericana of Conmebol on October 28. The match will kick off 22:15 UTC.

MillonariosDeportivo Cali00:30

Millonarios - Deportivo Cali

Millonarios are playing Deportivo Cali at the Copa Sudamericana of Conmebol on October 29. The match will kick off 00:30 UTC.

VascoCaracas00:30

Vasco - Caracas

Vasco are playing Caracas at the Copa Sudamericana of Conmebol on October 29. The match will kick off 00:30 UTC.

Velez SarsfieldPenarol00:30

Velez Sarsfield - Penarol

Velez Sarsfield are playing Penarol at the Copa Sudamericana of Conmebol on October 29. The match will kick off 00:30 UTC.

West Armenia3 - 0Shirak-2Full TimeFT

West Armenia - Shirak-2

West Armenia played Shirak-2 at the First division of Armenia on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. West Armenia won 3-0.

Lernayin ArtsakhSevanPostponedPst

Lernayin Artsakh - Sevan

Lernayin Artsakh are playing Sevan at the First division of Armenia on October 28.

Team Wiener LinienMauerwerk18:00

Team Wiener Linien - Mauerwerk

Team Wiener Linien are playing Mauerwerk at the Regionalliga, Ost of Austria on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Kesla-2Turan Tovuz23:00

Kesla-2 - Turan Tovuz

Kesla-2 are playing Turan Tovuz at the First Division of Azerbaijan on October 28. The match will kick off 23:00 UTC.

Sumgayit-2Qaradag Lokbatan23:00

Sumgayit-2 - Qaradag Lokbatan

Sumgayit-2 are playing Qaradag Lokbatan at the First Division of Azerbaijan on October 28. The match will kick off 23:00 UTC.

JetteRebecqPostponedPst

Jette - Rebecq

Jette are playing Rebecq at the Second Amateur Division, ACFF of Belgium on October 28.

VerlaineGanshorenPostponedPst

Verlaine - Ganshoren

Verlaine are playing Ganshoren at the Second Amateur Division, ACFF of Belgium on October 28.

RWDM U-21Westerlo U-2119:00

RWDM U-21 - Westerlo U-21

RWDM U-21 are playing Westerlo U-21 at the Pro League reserve 2 of Belgium on October 28. The match will kick off 19:00 UTC.

Zeljeznicar1 - 0Zrinjski83'

Zeljeznicar - Zrinjski

Zeljeznicar are playing Zrinjski at the Premier Liga of Bosnia And Herzegovina on October 28. The match kicked off 15:30 UTC. It's the second half and Zeljeznicar are winning 1-0.

Cibalia2 - 1Hajduk-2Full TimeFT

Cibalia - Hajduk-2

Cibalia played Hajduk-2 at the 2 HNL of Croatia on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Cibalia won 2-1.

Onisillos0 - 2KarmiotissaFull TimeFT

Onisillos - Karmiotissa

Onisillos played Karmiotissa at the National Cup of Cyprus on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Karmiotissa won 0-2.

PAEEKAPOELPostponedPst

PAEEK - APOEL

PAEEK are playing APOEL at the National Cup of Cyprus on October 28.

Kouris Erimi2 - 0Asil LyssiFull TimeFT

Kouris Erimi - Asil Lyssi

Kouris Erimi played Asil Lyssi at the 2. Division of Cyprus on October 28. The match kicked off 12:30 UTC. Kouris Erimi won 2-0.

Slovacko-2RosicePostponedPst

Slovacko-2 - Rosice

Slovacko-2 are playing Rosice at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on October 28.

Viktoria OtrokoviceOstrava-2PostponedPst

Viktoria Otrokovice - Ostrava-2

Viktoria Otrokovice are playing Ostrava-2 at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on October 28.

VyskovHlucinPostponedPst

Vyskov - Hlucin

Vyskov are playing Hlucin at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on October 28.

Jihlava-2Uhersky BrodPostponedPst

Jihlava-2 - Uhersky Brod

Jihlava-2 are playing Uhersky Brod at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on October 28.

Olomouc-2Odra PetrkovicePostponedPst

Olomouc-2 - Odra Petrkovice

Olomouc-2 are playing Odra Petrkovice at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on October 28.

Dolni BenesovZlin-2PostponedPst

Dolni Benesov - Zlin-2

Dolni Benesov are playing Zlin-2 at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on October 28.

VrchovinaZnojmoPostponedPst

Vrchovina - Znojmo

Vrchovina are playing Znojmo at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on October 28.

HanackaUnichovPostponedPst

Hanacka - Unichov

Hanacka are playing Unichov at the 3. liga, MSFL of Czech Republic on October 28.

DomazliceSlavia Praha-2PostponedPst

Domazlice - Slavia Praha-2

Domazlice are playing Slavia Praha-2 at the 3. liga, CFL A of Czech Republic on October 28.

PisekAdmira PrahaPostponedPst

Pisek - Admira Praha

Pisek are playing Admira Praha at the 3. liga, CFL A of Czech Republic on October 28.

Slavoj MytoCesky LevPostponedPst

Slavoj Myto - Cesky Lev

Slavoj Myto are playing Cesky Lev at the 4. liga, Group A of Czech Republic on October 28.

FyldeKettering19:45

Fylde - Kettering

Fylde are playing Kettering at the National League North of England on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

Cray WanderersMerstham19:45

Cray Wanderers - Merstham

Cray Wanderers are playing Merstham at the NL Premier, Isthmian of England on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

Nomme Kalju0 - 0Legion8'

Nomme Kalju - Legion

Nomme Kalju are playing Legion at the National Cup of Estonia on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Eston VillaMaardu18:30

Eston Villa - Maardu

Eston Villa are playing Maardu at the National Cup of Estonia on October 28. The match will kick off 18:30 UTC.

HB Torshavn0 - 0NSI Runavik9'

HB Torshavn - NSI Runavik

HB Torshavn are playing NSI Runavik at the Meistaradeildin of Faroe Islands on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

LIF VikingurKI Klaksvik18:00

LIF Vikingur - KI Klaksvik

LIF Vikingur are playing KI Klaksvik at the Meistaradeildin of Faroe Islands on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

IF FuglafjordurB36 Torshavn19:30

IF Fuglafjordur - B36 Torshavn

IF Fuglafjordur are playing B36 Torshavn at the Meistaradeildin of Faroe Islands on October 28. The match will kick off 19:30 UTC.

JBK1 - 1Kiisto38'

JBK - Kiisto

JBK are playing Kiisto at the Kakkonen, Group C of Finland on October 28. The match kicked off 16:30 UTC. It's the first half and the score is 1 - 1.

GBK0 - 0VIFK9'

GBK - VIFK

GBK are playing VIFK at the Kakkonen, Group C of Finland on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Bastia-Borgo0 - 0Boulogne11'

Bastia-Borgo - Boulogne

Bastia-Borgo are playing Boulogne at the National 1 of France on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

QuevillyBourg-PeronnasPostponedPst

Quevilly - Bourg-Peronnas

Quevilly are playing Bourg-Peronnas at the National 1 of France on October 28.

AnnecyVillefranchePostponedPst

Annecy - Villefranche

Annecy are playing Villefranche at the National 1 of France on October 28.

SeteRed StarPostponedPst

Sete - Red Star

Sete are playing Red Star at the National 1 of France on October 28.

Stade BriochinOrleans19:00

Stade Briochin - Orleans

Stade Briochin are playing Orleans at the National 1 of France on October 28. The match will kick off 19:00 UTC.

Fleury-Merogis0 - 1Chateaubriant9'

Fleury-Merogis - Chateaubriant

Fleury-Merogis are playing Chateaubriant at the National 2, Group A of France on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and Chateaubriant are winning 0-1.

HaguenauBobignyPostponedPst

Haguenau - Bobigny

Haguenau are playing Bobigny at the National 2, Group B of France on October 28.

Metz-20 - 0St. Maur Lusi3'

Metz-2 - St. Maur Lusi

Metz-2 are playing St. Maur Lusi at the National 2, Group B of France on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Gazelec AjaccioSedanPostponedPst

Gazelec Ajaccio - Sedan

Gazelec Ajaccio are playing Sedan at the National 2, Group B of France on October 28.

Jura Sud0 - 0Vallieres8'

Jura Sud - Vallieres

Jura Sud are playing Vallieres at the National 2, Group C of France on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Les Herbiers1 - 2ColomiersFull TimeFT

Les Herbiers - Colomiers

Les Herbiers played Colomiers at the National 2, Group D of France on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Colomiers won 1-2.

Le Puy AuvergneNantes-2PostponedPst

Le Puy Auvergne - Nantes-2

Le Puy Auvergne are playing Nantes-2 at the National 2, Group D of France on October 28.

Chamalieres0 - 0Angers-212'

Chamalieres - Angers-2

Chamalieres are playing Angers-2 at the National 2, Group D of France on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Rustavi3 - 1Merani MartviliFull TimeFT

Rustavi - Merani Martvili

Rustavi played Merani Martvili at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on October 28. The match kicked off 10:00 UTC. Rustavi won 3-1.

Dusheti Aragvi1 - 2ZugdidiFull TimeFT

Dusheti Aragvi - Zugdidi

Dusheti Aragvi played Zugdidi at the Erovnuli Liga 2 of Georgia on October 28. The match kicked off 12:30 UTC. Zugdidi won 1-2.

Freiburg-24 - 3Bahlinger SCFull TimeFT

Freiburg-2 - Bahlinger SC

Freiburg-2 played Bahlinger SC at the Regionalliga Sudwest of Germany on October 28. The match kicked off 13:30 UTC. Freiburg-2 won 4-3.

TuS RW KoblenzEintracht Stadtallendorf18:00

TuS RW Koblenz - Eintracht Stadtallendorf

TuS RW Koblenz are playing Eintracht Stadtallendorf at the Regionalliga Sudwest of Germany on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

RodinghausenHomberg18:30

Rodinghausen - Homberg

Rodinghausen are playing Homberg at the Regionalliga West of Germany on October 28. The match will kick off 18:30 UTC.

BAK 072 - 0AltglienickeFull TimeFT

BAK 07 - Altglienicke

BAK 07 played Altglienicke at the Regionalliga Nordost of Germany on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. BAK 07 won 2-0.

BFC DynamoLichtenberg18:00

BFC Dynamo - Lichtenberg

BFC Dynamo are playing Lichtenberg at the Regionalliga Nordost of Germany on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Babelsberg 03Auerbach18:00

Babelsberg 03 - Auerbach

Babelsberg 03 are playing Auerbach at the Regionalliga Nordost of Germany on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Bischofswerdaer FVChemnitzer18:00

Bischofswerdaer FV - Chemnitzer

Bischofswerdaer FV are playing Chemnitzer at the Regionalliga Nordost of Germany on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Carl Zeiss JenaEnergie18:00

Carl Zeiss Jena - Energie

Carl Zeiss Jena are playing Energie at the Regionalliga Nordost of Germany on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Germania HalberstadtChemie Leipzig18:00

Germania Halberstadt - Chemie Leipzig

Germania Halberstadt are playing Chemie Leipzig at the Regionalliga Nordost of Germany on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Hertha-2Tennis BorussiaPostponedPst

Hertha-2 - Tennis Borussia

Hertha-2 are playing Tennis Borussia at the Regionalliga Nordost of Germany on October 28.

Lokomotive LeipzigZFC Meuselwitz18:00

Lokomotive Leipzig - ZFC Meuselwitz

Lokomotive Leipzig are playing ZFC Meuselwitz at the Regionalliga Nordost of Germany on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

LuckenwaldeOptik Ratenow18:30

Luckenwalde - Optik Ratenow

Luckenwalde are playing Optik Ratenow at the Regionalliga Nordost of Germany on October 28. The match will kick off 18:30 UTC.

TSB FlensburgHusumer SVPostponedPst

TSB Flensburg - Husumer SV

TSB Flensburg are playing Husumer SV at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on October 28.

Frisia 03Weiche Flensburg-2PostponedPst

Frisia 03 - Weiche Flensburg-2

Frisia 03 are playing Weiche Flensburg-2 at the Oberliga, Schleswig-Holstein of Germany on October 28.

BacknangBissingen17:30

Backnang - Bissingen

Backnang are playing Bissingen at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on October 28. The match will kick off 17:30 UTC.

OberachernLinx18:00

Oberachern - Linx

Oberachern are playing Linx at the Oberliga, Baden-Wurttemberg of Germany on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Heeslinger SCKickers Emden18:30

Heeslinger SC - Kickers Emden

Heeslinger SC are playing Kickers Emden at the Oberliga, Niedersachsen of Germany on October 28. The match will kick off 18:30 UTC.

Eintracht RheineSchermbeck18:00

Eintracht Rheine - Schermbeck

Eintracht Rheine are playing Schermbeck at the Oberliga, Westfalen of Germany on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

VredenMeinerzhagen18:00

Vreden - Meinerzhagen

Vreden are playing Meinerzhagen at the Oberliga, Westfalen of Germany on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

WattenscheidHammer SpVgPostponedPst

Wattenscheid - Hammer SpVg

Wattenscheid are playing Hammer SpVg at the Oberliga, Westfalen of Germany on October 28.

Westfalia RhynernErndtebruckPostponedPst

Westfalia Rhynern - Erndtebruck

Westfalia Rhynern are playing Erndtebruck at the Oberliga, Westfalen of Germany on October 28.

Finnentrop BamenohlTuS Haltern18:45

Finnentrop Bamenohl - TuS Haltern

Finnentrop Bamenohl are playing TuS Haltern at the Oberliga, Westfalen of Germany on October 28. The match will kick off 18:45 UTC.

MonheimHilden18:30

Monheim - Hilden

Monheim are playing Hilden at the Oberliga, Niederrhein of Germany on October 28. The match will kick off 18:30 UTC.

TVD VelbertSchonnebeck18:30

TVD Velbert - Schonnebeck

TVD Velbert are playing Schonnebeck at the Oberliga, Niederrhein of Germany on October 28. The match will kick off 18:30 UTC.

Borussia FreialdenhovenAlfter18:30

Borussia Freialdenhoven - Alfter

Borussia Freialdenhoven are playing Alfter at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on October 28. The match will kick off 18:30 UTC.

BW FriesdorfDuren MerzenichPostponedPst

BW Friesdorf - Duren Merzenich

BW Friesdorf are playing Duren Merzenich at the Oberliga, Mittelrhein of Germany on October 28.

Aris U-192 - 0Apollon U-19Full TimeFT

Aris U-19 - Apollon U-19

Aris U-19 played Apollon U-19 at the U-19 Super League of Greece on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Aris U-19 won 2-0.

ASR Gazgyar1 - 5KaposvarFull TimeFT

ASR Gazgyar - Kaposvar

ASR Gazgyar played Kaposvar at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Kaposvar won 1-5.

BVSC-Zuglo0 - 2DebrecenFull TimeFT

BVSC-Zuglo - Debrecen

BVSC-Zuglo played Debrecen at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Debrecen won 0-2.

Bataszek1 - 7MTKFull TimeFT

Bataszek - MTK

Bataszek played MTK at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. MTK won 1-7.

CSO-Ki0 - 1HodmezovasarhelyFull TimeFT

CSO-Ki - Hodmezovasarhely

CSO-Ki played Hodmezovasarhely at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Hodmezovasarhely won 0-1.

Cegled0 - 1AjkaFull TimeFT

Cegled - Ajka

Cegled played Ajka at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Ajka won 0-1.

Csacsbozsok0 - 2HonvedFull TimeFT

Csacsbozsok - Honved

Csacsbozsok played Honved at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Honved won 0-2.

Dabas-Gyon2 - 3BudafokiAfter Extra TimeAET

Dabas-Gyon - Budafoki

Dabas-Gyon played Budafoki at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Budafoki won 2-3 in the extra time.

Eger0 - 2VasasFull TimeFT

Eger - Vasas

Eger played Vasas at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Vasas won 0-2.

Erdi0 - 3KazincbarcikaiForfeitFrf

Erdi - Kazincbarcikai

Erdi played Kazincbarcikai at the National cup of Hungary on October 28. Erdi was forfeited with a 3-0 loss.. Kazincbarcikai won 0-3.

Gardony Varosi1 - 4FehervarFull TimeFT

Gardony Varosi - Fehervar

Gardony Varosi played Fehervar at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Fehervar won 1-4.

Gyongyos1 - 4MezokovesdFull TimeFT

Gyongyos - Mezokovesd

Gyongyos played Mezokovesd at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Mezokovesd won 1-4.

Kabai0 - 2DTEAfter Extra TimeAET

Kabai - DTE

Kabai played DTE at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. DTE won 0-2 in the extra time.

Keruleti2 - 1SzegedFull TimeFT

Keruleti - Szeged

Keruleti played Szeged at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Keruleti won 2-1.

Kiskunfelegyhazi1 - 5DorogFull TimeFT

Kiskunfelegyhazi - Dorog

Kiskunfelegyhazi played Dorog at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Dorog won 1-5.

Lipot SK1 - 3ZalaegerszegFull TimeFT

Lipot SK - Zalaegerszeg

Lipot SK played Zalaegerszeg at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Zalaegerszeg won 1-3.

Monori2 - 2Siofok0-0 On PenaltiesPen 0-0

Monori - Siofok

Monori played Siofok at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Nagykanizsai1 - 2DEACFull TimeFT

Nagykanizsai - DEAC

Nagykanizsai played DEAC at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. DEAC won 1-2.

SBTC1 - 3PecsFull TimeFT

SBTC - Pecs

SBTC played Pecs at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Pecs won 1-3.

Soroksar3 - 2GyorFull TimeFT

Soroksar - Gyor

Soroksar played Gyor at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Soroksar won 3-2.

Szentlorinc0 - 4PuskasAfter Extra TimeAET

Szentlorinc - Puskas

Szentlorinc played Puskas at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Puskas won 0-4 in the extra time.

Taksony2 - 0KozarmislenyFull TimeFT

Taksony - Kozarmisleny

Taksony played Kozarmisleny at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Taksony won 2-0.

Tarpa4 - 1FelsozsolcaFull TimeFT

Tarpa - Felsozsolca

Tarpa played Felsozsolca at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Tarpa won 4-1.

Zalaszentgroti0 - 1TiszafurediFull TimeFT

Zalaszentgroti - Tiszafuredi

Zalaszentgroti played Tiszafuredi at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Tiszafuredi won 0-1.

Zsambek1 - 3TallyaFull TimeFT

Zsambek - Tallya

Zsambek played Tallya at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 11:30 UTC. Tallya won 1-3.

Kecskemeti TE0 - 1VardaFull TimeFT

Kecskemeti TE - Varda

Kecskemeti TE played Varda at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 12:00 UTC. Varda won 0-1.

Dunaujvaros-Palhalma0 - 6UjpestFull TimeFT

Dunaujvaros-Palhalma - Ujpest

Dunaujvaros-Palhalma played Ujpest at the National cup of Hungary on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Ujpest won 0-6.

Ferencvaros U-192 - 0MTK U-19Full TimeFT

Ferencvaros U-19 - MTK U-19

Ferencvaros U-19 played MTK U-19 at the U-19 League of Hungary on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Ferencvaros U-19 won 2-0.

Juventus-2Como16:30

Juventus-2 - Como

Juventus-2 are playing Como at the Serie C, Group A of Italy on October 28. The match will kick off 16:30 UTC.

AvellinoTurris Neapolis14:00

Avellino - Turris Neapolis

Avellino are playing Turris Neapolis at the Serie C, Group C of Italy on October 28. The match will kick off 14:00 UTC.

BisceglieCavese19:30

Bisceglie - Cavese

Bisceglie are playing Cavese at the Serie C, Group C of Italy on October 28. The match will kick off 19:30 UTC.

ImperiaCitta di VaresePostponedPst

Imperia - Citta di Varese

Imperia are playing Citta di Varese at the Serie D, Group A of Italy on October 28.

Lavagnese2 - 1CasaleFull TimeFT

Lavagnese - Casale

Lavagnese played Casale at the Serie D, Group A of Italy on October 28. The match kicked off 13:30 UTC. Lavagnese won 2-1.

Legnano2 - 0GozzanoFull TimeFT

Legnano - Gozzano

Legnano played Gozzano at the Serie D, Group A of Italy on October 28. The match kicked off 13:30 UTC. Legnano won 2-0.

VadoHSL DerthonaPostponedPst

Vado - HSL Derthona

Vado are playing HSL Derthona at the Serie D, Group A of Italy on October 28.

CaravaggioCrema13:30

Caravaggio - Crema

Caravaggio are playing Crema at the Serie D, Group B of Italy on October 28. The match will kick off 13:30 UTC.

ChionsMontebelluna13:30

Chions - Montebelluna

Chions are playing Montebelluna at the Serie D, Group C of Italy on October 28. The match will kick off 13:30 UTC.

Sangiovannese0 - 0PianeseFull TimeFT

Sangiovannese - Pianese

Sangiovannese played Pianese at the Serie D, Group E of Italy on October 28. The match kicked off 13:30 UTC and ended in a draw 0 - 0.

FlaminiaSienaPostponedPst

Flaminia - Siena

Flaminia are playing Siena at the Serie D, Group E of Italy on October 28.

CarboniaGladiatorPostponedPst

Carbonia - Gladiator

Carbonia are playing Gladiator at the Serie D, Group G of Italy on October 28.

Paterno1 - 0DattiloFull TimeFT

Paterno - Dattilo

Paterno played Dattilo at the Serie D, Group I of Italy on October 28. The match kicked off 13:30 UTC. Paterno won 1-0.

Ballkani2 - 1PrishtinaFull TimeFT

Ballkani - Prishtina

Ballkani played Prishtina at the Superliga of Kosovo on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Ballkani won 2-1.

Drenica Skenderaj2 - 1TrepcaFull TimeFT

Drenica Skenderaj - Trepca

Drenica Skenderaj played Trepca at the Superliga of Kosovo on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Drenica Skenderaj won 2-1.

Gjilani1 - 0Besa PejeFull TimeFT

Gjilani - Besa Peje

Gjilani played Besa Peje at the Superliga of Kosovo on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Gjilani won 1-0.

Liepaja2 - 0ValmieraFull TimeFT

Liepaja - Valmiera

Liepaja played Valmiera at the National cup of Latvia on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Liepaja won 2-0.

Ventspils1 - 0Rigas FSFull TimeFT

Ventspils - Rigas FS

Ventspils played Rigas FS at the National cup of Latvia on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Ventspils won 1-0.

Balzers-2RuggellPostponedPst

Balzers-2 - Ruggell

Balzers-2 are playing Ruggell at the National Cup of Liechtenstein on October 28.

TriesenbergEschen-MaurenPostponedPst

Triesenberg - Eschen-Mauren

Triesenberg are playing Eschen-Mauren at the National Cup of Liechtenstein on October 28.

Mqabba FC1 - 0QrendiHalf TimeHT

Mqabba FC - Qrendi

Mqabba FC are playing Qrendi at the Division 1 of Malta on October 28. The match kicked off 16:00 UTC. It's half time and Mqabba FC are winning 1-0.

Dinamo-Auto13 - 0Socol CopceacFull TimeFT

Dinamo-Auto - Socol Copceac

Dinamo-Auto played Socol Copceac at the National cup of Moldova on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Dinamo-Auto won 13-0.

Petrocub4 - 1UngheniFull TimeFT

Petrocub - Ungheni

Petrocub played Ungheni at the National cup of Moldova on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Petrocub won 4-1.

Speranta2 - 1Dacia-BuiucaniAfter Extra TimeAET

Speranta - Dacia-Buiucani

Speranta played Dacia-Buiucani at the National cup of Moldova on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Speranta won 2-1 in the extra time.

Trestieni0 - 4Sfintul GheorgheFull TimeFT

Trestieni - Sfintul Gheorghe

Trestieni played Sfintul Gheorghe at the National cup of Moldova on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Sfintul Gheorghe won 0-4.

Zimbru0 - 1FlorestiFull TimeFT

Zimbru - Floresti

Zimbru played Floresti at the National cup of Moldova on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Floresti won 0-1.

Sherif2 - 1Iskra Stali RibnitaFull TimeFT

Sherif - Iskra Stali Ribnita

Sherif played Iskra Stali Ribnita at the National cup of Moldova on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Sherif won 2-1.

United City1 - 0AzkalsFull TimeFT

United City - Azkals

United City played Azkals at the PFL of Philippines on October 28. The match kicked off 08:30 UTC. United City won 1-0.

Kaya1 - 0MaharlikaFull TimeFT

Kaya - Maharlika

Kaya played Maharlika at the PFL of Philippines on October 28. The match kicked off 12:00 UTC. Kaya won 1-0.

SMS Lodz U-182 - 4Slask U-18Full TimeFT

SMS Lodz U-18 - Slask U-18

SMS Lodz U-18 played Slask U-18 at the Central Youth League of Poland on October 28. The match kicked off 12:15 UTC. Slask U-18 won 2-4.

Gornik Zabrze-21 - 3Stal BrzegFull TimeFT

Gornik Zabrze-2 - Stal Brzeg

Gornik Zabrze-2 played Stal Brzeg at the III Liga, Group 3 of Poland on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Stal Brzeg won 1-3.

LouresAlvercaPostponedPst

Loures - Alverca

Loures are playing Alverca at the Campeonato de Portugal Prio, Group F of Portugal on October 28.

ASU Poli Timisoara1 - 1Dunarea CalarasiFull TimeFT

ASU Poli Timisoara - Dunarea Calarasi

ASU Poli Timisoara played Dunarea Calarasi at the Liga 2 of Romania on October 28. The match kicked off 13:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Gloria Buzau0 - 1CsikszeredaFull TimeFT

Gloria Buzau - Csikszereda

Gloria Buzau played Csikszereda at the Liga 2 of Romania on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Csikszereda won 0-1.

Pandurii0 - 1Farul ConstantaFull TimeFT

Pandurii - Farul Constanta

Pandurii played Farul Constanta at the Liga 2 of Romania on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Farul Constanta won 0-1.

Petrolul 521 - 1SlatinaFull TimeFT

Petrolul 52 - Slatina

Petrolul 52 played Slatina at the Liga 2 of Romania on October 28. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Zenit U-204 - 0Ural U-20Full TimeFT

Zenit U-20 - Ural U-20

Zenit U-20 played Ural U-20 at the Youth League of Russia on October 28. The match kicked off 09:00 UTC. Zenit U-20 won 4-0.

Akademiya Konopleva U-200 - 2Lokomotiv U-20Full TimeFT

Akademiya Konopleva U-20 - Lokomotiv U-20

Akademiya Konopleva U-20 played Lokomotiv U-20 at the Youth League of Russia on October 28. The match kicked off 10:00 UTC. Lokomotiv U-20 won 0-2.

FK Strogino U-201 - 5CSKA U-20Full TimeFT

FK Strogino U-20 - CSKA U-20

FK Strogino U-20 played CSKA U-20 at the Youth League of Russia on October 28. The match kicked off 10:00 UTC. CSKA U-20 won 1-5.

Rotor U-201 - 1Chertanovo U-20Full TimeFT

Rotor U-20 - Chertanovo U-20

Rotor U-20 played Chertanovo U-20 at the Youth League of Russia on October 28. The match kicked off 10:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Dinamo U-204 - 2Tambov U-20Full TimeFT

Dinamo U-20 - Tambov U-20

Dinamo U-20 played Tambov U-20 at the Youth League of Russia on October 28. The match kicked off 13:00 UTC. Dinamo U-20 won 4-2.

Spartak U-20Sochi U-2017:00

Spartak U-20 - Sochi U-20

Spartak U-20 are playing Sochi U-20 at the Youth League of Russia on October 28. The match will kick off 17:00 UTC.

Ufa U-20Khimki U-2006:00

Ufa U-20 - Khimki U-20

Ufa U-20 are playing Khimki U-20 at the Youth League of Russia on October 29. The match will kick off 06:00 UTC.

Kr. Sovetov-22 - 6NovosibirskFull TimeFT

Kr. Sovetov-2 - Novosibirsk

Kr. Sovetov-2 played Novosibirsk at the PFL, Group 4 of Russia on October 28. The match kicked off 09:00 UTC. Novosibirsk won 2-6.

FC SakhalinRyazan08:00

FC Sakhalin - Ryazan

FC Sakhalin are playing Ryazan at the PFL, Group 3 of Russia on October 29. The match will kick off 08:00 UTC.

BSC GlasgowCumbernauld Colts19:45

BSC Glasgow - Cumbernauld Colts

BSC Glasgow are playing Cumbernauld Colts at the Lowland League of Scotland on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

Boness UnitedCivil Service Stroll19:45

Boness United - Civil Service Stroll

Boness United are playing Civil Service Stroll at the Lowland League of Scotland on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

East StirlingshireEast Kilbride19:45

East Stirlingshire - East Kilbride

East Stirlingshire are playing East Kilbride at the Lowland League of Scotland on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

Stirling UniversityBonnyrigg Rose19:45

Stirling University - Bonnyrigg Rose

Stirling University are playing Bonnyrigg Rose at the Lowland League of Scotland on October 28. The match will kick off 19:45 UTC.

Zilina-2PopradPostponedPst

Zilina-2 - Poprad

Zilina-2 are playing Poprad at the 2. liga of Slovakia on October 28.

KovacovaOravske Vesele13:00

Kovacova - Oravske Vesele

Kovacova are playing Oravske Vesele at the 3. Liga, Center of Slovakia on October 28. The match will kick off 13:00 UTC.

BasconiaVitoria CD19:00

Basconia - Vitoria CD

Basconia are playing Vitoria CD at the Tercera Division, Group 4 of Spain on October 28. The match will kick off 19:00 UTC.

GramaFigueres18:00

Grama - Figueres

Grama are playing Figueres at the Tercera Division, Group 5 of Spain on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

JerezLlerenense19:30

Jerez - Llerenense

Jerez are playing Llerenense at the Tercera Division, Group 14 of Spain on October 28. The match will kick off 19:30 UTC.

Calvo SoteloUCAM Murcia18:00

Calvo Sotelo - UCAM Murcia

Calvo Sotelo are playing UCAM Murcia at the Copa Federacion of Spain on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

MelillaLas Rozas19:00

Melilla - Las Rozas

Melilla are playing Las Rozas at the Copa Federacion of Spain on October 28. The match will kick off 19:00 UTC.

Team Thoren0 - 5SandvikenFull TimeFT

Team Thoren - Sandviken

Team Thoren played Sandviken at the Division 1, Norra of Sweden on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Sandviken won 0-5.

Gefle0 - 0Frej5'

Gefle - Frej

Gefle are playing Frej at the Division 1, Norra of Sweden on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

BellinzonaSion-2PostponedPst

Bellinzona - Sion-2

Bellinzona are playing Sion-2 at the 1. Liga Promotion of Switzerland on October 28.

Payas0 - 11928 BucasporFull TimeFT

Payas - 1928 Bucaspor

Payas played 1928 Bucaspor at the 3. Lig, Group 1 of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. 1928 Bucaspor won 0-1.

Osmaniyespor1 - 2IspartasporFull TimeFT

Osmaniyespor - Ispartaspor

Osmaniyespor played Ispartaspor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Ispartaspor won 1-2.

Yeni Altindag0 - 1EroksporFull TimeFT

Yeni Altindag - Erokspor

Yeni Altindag played Erokspor at the 3. Lig, Group 3 of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Erokspor won 0-1.

Adiyamanspor1 - 0Kelkit BelediyeFull TimeFT

Adiyamanspor - Kelkit Belediye

Adiyamanspor played Kelkit Belediye at the 3. Lig, Group 4 of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Adiyamanspor won 1-0.

BayrampasaDuzcesporPostponedPst

Bayrampasa - Duzcespor

Bayrampasa are playing Duzcespor at the 3. Lig, Group 4 of Turkey on October 28.

Karakopru Belediyespor1 - 0KestelsporFull TimeFT

Karakopru Belediyespor - Kestelspor

Karakopru Belediyespor played Kestelspor at the 3. Lig, Group 4 of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Karakopru Belediyespor won 1-0.

Kirikkale Buyuk Anadolu0 - 0ModafenFull TimeFT

Kirikkale Buyuk Anadolu - Modafen

Kirikkale Buyuk Anadolu played Modafen at the 3. Lig, Group 4 of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Kozan Belediyespor0 - 1AksaraysporFull TimeFT

Kozan Belediyespor - Aksarayspor

Kozan Belediyespor played Aksarayspor at the 3. Lig, Group 4 of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Aksarayspor won 0-1.

Muglaspor1 - 1Bergama BelediyeFull TimeFT

Muglaspor - Bergama Belediye

Muglaspor played Bergama Belediye at the 3. Lig, Group 4 of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Siirt Il Ozel Idaresi0 - 0Yeni OrdusporFull TimeFT

Siirt Il Ozel Idaresi - Yeni Orduspor

Siirt Il Ozel Idaresi played Yeni Orduspor at the 3. Lig, Group 4 of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Silivrispor1 - 0SultanbeyliFull TimeFT

Silivrispor - Sultanbeyli

Silivrispor played Sultanbeyli at the 3. Lig, Group 4 of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Silivrispor won 1-0.

Belediye Vanspor1 - 1BodrumsporFull TimeFT

Belediye Vanspor - Bodrumspor

Belediye Vanspor played Bodrumspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Etimesgut2 - 0Serik BelediyesporFull TimeFT

Etimesgut - Serik Belediyespor

Etimesgut played Serik Belediyespor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Etimesgut won 2-0.

Eyupspor1 - 0PendiksporFull TimeFT

Eyupspor - Pendikspor

Eyupspor played Pendikspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Eyupspor won 1-0.

Kastamonuspor1 - 0Bayburt IOIFull TimeFT

Kastamonuspor - Bayburt IOI

Kastamonuspor played Bayburt IOI at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Kastamonuspor won 1-0.

Kirklarelispor0 - 1KirsehirsporFull TimeFT

Kirklarelispor - Kirsehirspor

Kirklarelispor played Kirsehirspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Kirsehirspor won 0-1.

Konyaspor3 - 0ElazigsporFull TimeFT

Konyaspor - Elazigspor

Konyaspor played Elazigspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Konyaspor won 3-0.

Pazarspor1 - 1Karacabey BelediyesporFull TimeFT

Pazarspor - Karacabey Belediyespor

Pazarspor played Karacabey Belediyespor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Sakaryaspor2 - 2Sivas BelediyesporFull TimeFT

Sakaryaspor - Sivas Belediyespor

Sakaryaspor played Sivas Belediyespor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Tarsus Idman Yurdu4 - 0Bugsas SporFull TimeFT

Tarsus Idman Yurdu - Bugsas Spor

Tarsus Idman Yurdu played Bugsas Spor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Tarsus Idman Yurdu won 4-0.

Turgutluspor2 - 1Kardemir D.C. KarabuksporFull TimeFT

Turgutluspor - Kardemir D.C. Karabukspor

Turgutluspor played Kardemir D.C. Karabukspor at the 2. Lig, Kirmizi of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Turgutluspor won 2-1.

Anagold 24 Erzincanspor2 - 0HacettepeFull TimeFT

Anagold 24 Erzincanspor - Hacettepe

Anagold 24 Erzincanspor played Hacettepe at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Anagold 24 Erzincanspor won 2-0.

Ankara Demirspor0 - 1Manisa BBSKFull TimeFT

Ankara Demirspor - Manisa BBSK

Ankara Demirspor played Manisa BBSK at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Manisa BBSK won 0-1.

Ergene Velimespor1 - 0CorumsporFull TimeFT

Ergene Velimespor - Corumspor

Ergene Velimespor played Corumspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Ergene Velimespor won 1-0.

Hekimoglu Trabzon1 - 2UsaksporFull TimeFT

Hekimoglu Trabzon - Usakspor

Hekimoglu Trabzon played Usakspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Usakspor won 1-2.

Inegolspor2 - 2Afjet AfyonsporFull TimeFT

Inegolspor - Afjet Afyonspor

Inegolspor played Afjet Afyonspor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Nigde Belediyespor0 - 0KocaelisporFull TimeFT

Nigde Belediyespor - Kocaelispor

Nigde Belediyespor played Kocaelispor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 28. The match kicked off 11:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Amed0 - 1Gumushanespor47'

Amed - Gumushanespor

Amed are playing Gumushanespor at the 2. Lig, Beyaz of Turkey on October 28. The match kicked off 16:00 UTC. It's the second half and Gumushanespor are winning 0-1.

Eastern5 - 0Resources CapitalFull TimeFT

Eastern - Resources Capital

Eastern played Resources Capital at the Sapling cup of Hong Kong on October 28. The match kicked off 12:00 UTC. Eastern won 5-0.

Kunshan1 - 1Chengdu QianbaoFull TimeFT

Kunshan - Chengdu Qianbao

Kunshan played Chengdu Qianbao at the League 1, Promotion Round of China on October 28. The match kicked off 07:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Taizhou Yuanda0 - 2Changchun YataiFull TimeFT

Taizhou Yuanda - Changchun Yatai

Taizhou Yuanda played Changchun Yatai at the League 1, Promotion Round of China on October 28. The match kicked off 11:35 UTC. Changchun Yatai won 0-2.

Meizhou HakkaZhejiang Greentown07:00

Meizhou Hakka - Zhejiang Greentown

Meizhou Hakka are playing Zhejiang Greentown at the League 1, Promotion Round of China on October 29. The match will kick off 07:00 UTC.

Jiangxi Liansheng1 - 1Heilongjiang Lava SpringFull TimeFT

Jiangxi Liansheng - Heilongjiang Lava Spring

Jiangxi Liansheng played Heilongjiang Lava Spring at the League 1, Relegation Round of China on October 28. The match kicked off 06:30 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Sichuan Jiuniu2 - 1Guizhou ZhichengFull TimeFT

Sichuan Jiuniu - Guizhou Zhicheng

Sichuan Jiuniu played Guizhou Zhicheng at the League 1, Relegation Round of China on October 28. The match kicked off 07:00 UTC. Sichuan Jiuniu won 2-1.

Nantong Zhiyun1 - 1Suzhou DongwuFull TimeFT

Nantong Zhiyun - Suzhou Dongwu

Nantong Zhiyun played Suzhou Dongwu at the League 1, Relegation Round of China on October 28. The match kicked off 10:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Beijing BSU1 - 1Xinjiang TianshanFull TimeFT

Beijing BSU - Xinjiang Tianshan

Beijing BSU played Xinjiang Tianshan at the League 1, Relegation Round of China on October 28. The match kicked off 11:35 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Fukuyama City2 - 0Mitsubishi Mizushima FCFull TimeFT

Fukuyama City - Mitsubishi Mizushima FC

Fukuyama City played Mitsubishi Mizushima FC at the Emperor Cup of Japan on October 28. The match kicked off 04:00 UTC. Fukuyama City won 2-0.

Honda FC1 - 0Maruyasu OkazakiFull TimeFT

Honda FC - Maruyasu Okazaki

Honda FC played Maruyasu Okazaki at the Emperor Cup of Japan on October 28. The match kicked off 07:00 UTC. Honda FC won 1-0.

Niigata University0 - 2Fukui Utd.Full TimeFT

Niigata University - Fukui Utd.

Niigata University played Fukui Utd. at the Emperor Cup of Japan on October 28. The match kicked off 09:00 UTC. Fukui Utd. won 0-2.

Arterivo Wakayama3 - 2HirakataAfter Extra TimeAET

Arterivo Wakayama - Hirakata

Arterivo Wakayama played Hirakata at the Emperor Cup of Japan on October 28. The match kicked off 10:00 UTC. Arterivo Wakayama won 3-2 in the extra time.

Fuji Univ.1 - 2Reinmeer AomoriFull TimeFT

Fuji Univ. - Reinmeer Aomori

Fuji Univ. played Reinmeer Aomori at the Emperor Cup of Japan on October 28. The match kicked off 10:00 UTC. Reinmeer Aomori won 1-2.

Kanoya University1 - 2Verspah OitaFull TimeFT

Kanoya University - Verspah Oita

Kanoya University played Verspah Oita at the Emperor Cup of Japan on October 28. The match kicked off 10:00 UTC. Verspah Oita won 1-2.

Tsukuba University3 - 2Tokyo Musashino CityAfter Extra TimeAET

Tsukuba University - Tokyo Musashino City

Tsukuba University played Tokyo Musashino City at the Emperor Cup of Japan on October 28. The match kicked off 10:00 UTC. Tsukuba University won 3-2 in the extra time.

Gamba Osaka-20 - 0Fukushima UtdFull TimeFT

Gamba Osaka-2 - Fukushima Utd

Gamba Osaka-2 played Fukushima Utd at the J-League 3 of Japan on October 28. The match kicked off 10:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Aktobe1 - 0ArysFull TimeFT

Aktobe - Arys

Aktobe played Arys at the 1 Division of Kazakhstan on October 28. The match kicked off 05:00 UTC. Aktobe won 1-0.

Atyrau1 - 1SDYuShOR 8Full TimeFT

Atyrau - SDYuShOR 8

Atyrau played SDYuShOR 8 at the 1 Division of Kazakhstan on October 28. The match kicked off 05:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Maqtaaral0 - 0KyranFull TimeFT

Maqtaaral - Kyran

Maqtaaral played Kyran at the 1 Division of Kazakhstan on October 28. The match kicked off 08:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Akzhayik1 - 0Shakhtar BulatFull TimeFT

Akzhayik - Shakhtar Bulat

Akzhayik played Shakhtar Bulat at the 1 Division of Kazakhstan on October 28. The match kicked off 09:00 UTC. Akzhayik won 1-0.

Zhetysu-22 - 1Akademiya OntustikFull TimeFT

Zhetysu-2 - Akademiya Ontustik

Zhetysu-2 played Akademiya Ontustik at the 1 Division of Kazakhstan on October 28. The match kicked off 09:00 UTC. Zhetysu-2 won 2-1.

Altay Semey0 - 2EkibastuzFull TimeFT

Altay Semey - Ekibastuz

Altay Semey played Ekibastuz at the 1 Division of Kazakhstan on October 28. The match kicked off 11:00 UTC. Ekibastuz won 0-2.

Al Tadhamon1 - 2Al SulaibikhatFull TimeFT

Al Tadhamon - Al Sulaibikhat

Al Tadhamon played Al Sulaibikhat at the Premier League of Kuwait on October 28. The match kicked off 14:30 UTC. Al Sulaibikhat won 1-2.

Yarmouk2 - 3BurganFull TimeFT

Yarmouk - Burgan

Yarmouk played Burgan at the Premier League of Kuwait on October 28. The match kicked off 14:30 UTC. Burgan won 2-3.

Al Shabab0 - 1Al Salmiyah23'

Al Shabab - Al Salmiyah

Al Shabab are playing Al Salmiyah at the Premier League of Kuwait on October 28. The match kicked off 16:45 UTC. It's the first half and Al Salmiyah are winning 0-1.

Al Nasr Salalah1 - 0SoharFull TimeFT

Al Nasr Salalah - Sohar

Al Nasr Salalah played Sohar at the Premier League of Oman on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Al Nasr Salalah won 1-0.

Al-Oruba2 - 2Al-NahdaFull TimeFT

Al-Oruba - Al-Nahda

Al-Oruba played Al-Nahda at the Premier League of Oman on October 28. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 2 - 2.

Bahla0 - 0Oman FCFull TimeFT

Bahla - Oman FC

Bahla played Oman FC at the Premier League of Oman on October 28. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 0 - 0.

Fanja3 - 1RustaqFull TimeFT

Fanja - Rustaq

Fanja played Rustaq at the Premier League of Oman on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Fanja won 3-1.

Mirbat SC0 - 4Al SuwaiqFull TimeFT

Mirbat SC - Al Suwaiq

Mirbat SC played Al Suwaiq at the Premier League of Oman on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Al Suwaiq won 0-4.

Muscat1 - 1Al-SeebFull TimeFT

Muscat - Al-Seeb

Muscat played Al-Seeb at the Premier League of Oman on October 28. The match kicked off 15:00 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Saham1 - 2DhufarFull TimeFT

Saham - Dhufar

Saham played Dhufar at the Premier League of Oman on October 28. The match kicked off 15:00 UTC. Dhufar won 1-2.

Al Nahdha3 - 2Al BukiryahFull TimeFT

Al Nahdha - Al Bukiryah

Al Nahdha played Al Bukiryah at the Division 1 of Saudi Arabia on October 28. The match kicked off 14:40 UTC. Al Nahdha won 3-2.

Al Najoom1 - 3Al-KhaleejFull TimeFT

Al Najoom - Al-Khaleej

Al Najoom played Al-Khaleej at the Division 1 of Saudi Arabia on October 28. The match kicked off 14:40 UTC. Al-Khaleej won 1-3.

Al Shoalah1 - 1Najran SCFull TimeFT

Al Shoalah - Najran SC

Al Shoalah played Najran SC at the Division 1 of Saudi Arabia on October 28. The match kicked off 14:50 UTC and ended in a draw 1 - 1.

Al Hazm Rass3 - 1Al Taee HailFull TimeFT

Al Hazm Rass - Al Taee Hail

Al Hazm Rass played Al Taee Hail at the Division 1 of Saudi Arabia on October 28. The match kicked off 15:05 UTC. Al Hazm Rass won 3-1.

Jeddah1 - 2Al Jabalain81'

Jeddah - Al Jabalain

Jeddah are playing Al Jabalain at the Division 1 of Saudi Arabia on October 28. The match kicked off 15:25 UTC. It's the second half and Al Jabalain are winning 1-2.

CS Don BoscoFC Simba12:30

CS Don Bosco - FC Simba

CS Don Bosco are playing FC Simba at the Super Ligue of Dr Congo on October 28. The match will kick off 12:30 UTC.

JSKGroupe Bazano12:30

JSK - Groupe Bazano

JSK are playing Groupe Bazano at the Super Ligue of Dr Congo on October 28. The match will kick off 12:30 UTC.

BlessingVita Club14:30

Blessing - Vita Club

Blessing are playing Vita Club at the Super Ligue of Dr Congo on October 28. The match will kick off 14:30 UTC.

Sporting San JosePerez Zeledon21:00

Sporting San Jose - Perez Zeledon

Sporting San Jose are playing Perez Zeledon at the Apertura of Costa Rica on October 28. The match will kick off 21:00 UTC.

LD AlajuelenseJicaral02:00

LD Alajuelense - Jicaral

LD Alajuelense are playing Jicaral at the Apertura of Costa Rica on October 29. The match will kick off 02:00 UTC.

Atlantico FCVega Real17:00

Atlantico FC - Vega Real

Atlantico FC are playing Vega Real at the LDF, Apertura of Dominican Republic on October 28. The match will kick off 17:00 UTC.

Delfines Del EsteAtletico Pantoja17:00

Delfines Del Este - Atletico Pantoja

Delfines Del Este are playing Atletico Pantoja at the LDF, Apertura of Dominican Republic on October 28. The match will kick off 17:00 UTC.

JarabacoaCibao17:00

Jarabacoa - Cibao

Jarabacoa are playing Cibao at the LDF, Apertura of Dominican Republic on October 28. The match will kick off 17:00 UTC.

Universidad QMSan Cristobal FC17:00

Universidad QM - San Cristobal FC

Universidad QM are playing San Cristobal FC at the LDF, Apertura of Dominican Republic on October 28. The match will kick off 17:00 UTC.

CD Real SociedadMotagua21:00

CD Real Sociedad - Motagua

CD Real Sociedad are playing Motagua at the Apertura of Honduras on October 28. The match will kick off 21:00 UTC.

MarathonVida21:00

Marathon - Vida

Marathon are playing Vida at the Apertura of Honduras on October 28. The match will kick off 21:00 UTC.

Platense FCReal de Minas21:00

Platense FC - Real de Minas

Platense FC are playing Real de Minas at the Apertura of Honduras on October 28. The match will kick off 21:00 UTC.

UPNFMCD Olimpia23:00

UPNFM - CD Olimpia

UPNFM are playing CD Olimpia at the Apertura of Honduras on October 28. The match will kick off 23:00 UTC.

Honduras ProgresoReal Espana01:00

Honduras Progreso - Real Espana

Honduras Progreso are playing Real Espana at the Apertura of Honduras on October 29. The match will kick off 01:00 UTC.

CelayaVenados23:00

Celaya - Venados

Celaya are playing Venados at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on October 28. The match will kick off 23:00 UTC.

CorrecaminosTapatio01:05

Correcaminos - Tapatio

Correcaminos are playing Tapatio at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on October 29. The match will kick off 01:05 UTC.

Universidad GMorelia03:05

Universidad G - Morelia

Universidad G are playing Morelia at the Liga de Ascenso, Apertura of Mexico on October 29. The match will kick off 03:05 UTC.

Junior ManaguaChinandega23:00

Junior Managua - Chinandega

Junior Managua are playing Chinandega at the Primera Division, Apertura of Nicaragua on October 28. The match will kick off 23:00 UTC.

Jalapa FCReal Esteli01:00

Jalapa FC - Real Esteli

Jalapa FC are playing Real Esteli at the Primera Division, Apertura of Nicaragua on October 29. The match will kick off 01:00 UTC.

Juventus ManaguaManagua01:00

Juventus Managua - Managua

Juventus Managua are playing Managua at the Primera Division, Apertura of Nicaragua on October 29. The match will kick off 01:00 UTC.

Walter FerretiDiriangen02:00

Walter Ferreti - Diriangen

Walter Ferreti are playing Diriangen at the Primera Division, Apertura of Nicaragua on October 29. The match will kick off 02:00 UTC.

SantosCeara19:00

Santos - Ceara

Santos are playing Ceara at the National Cup of Brasil on October 28. The match will kick off 19:00 UTC.

Atletico GOInternacional22:00

Atletico GO - Internacional

Atletico GO are playing Internacional at the National Cup of Brasil on October 28. The match will kick off 22:00 UTC.

Atletico-PRFlamengo00:30

Atletico-PR - Flamengo

Atletico-PR are playing Flamengo at the National Cup of Brasil on October 29. The match will kick off 00:30 UTC.

CorinthiansAmerica MG00:30

Corinthians - America MG

Corinthians are playing America MG at the National Cup of Brasil on October 29. The match will kick off 00:30 UTC.

AfogadosSalgueiro19:00

Afogados - Salgueiro

Afogados are playing Salgueiro at the Serie D of Brasil on October 28. The match will kick off 19:00 UTC.

Sao CaetanoNovorizontino23:00

Sao Caetano - Novorizontino

Sao Caetano are playing Novorizontino at the Serie D of Brasil on October 28. The match will kick off 23:00 UTC.

Bahia U-20Ceara U-2018:00

Bahia U-20 - Ceara U-20

Bahia U-20 are playing Ceara U-20 at the Copa do Brasil U-20 of Brasil on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Sao Paulo U-20Coritiba U-2018:00

Sao Paulo U-20 - Coritiba U-20

Sao Paulo U-20 are playing Coritiba U-20 at the Copa do Brasil U-20 of Brasil on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Vasco U-20Moto Club U-2018:00

Vasco U-20 - Moto Club U-20

Vasco U-20 are playing Moto Club U-20 at the Copa do Brasil U-20 of Brasil on October 28. The match will kick off 18:00 UTC.

Atletico-MG U-20Bragantino U-2020:00

Atletico-MG U-20 - Bragantino U-20

Atletico-MG U-20 are playing Bragantino U-20 at the Copa do Brasil U-20 of Brasil on October 28. The match will kick off 20:00 UTC.

Galvez U-20Internacional U-2020:00

Galvez U-20 - Internacional U-20

Galvez U-20 are playing Internacional U-20 at the Copa do Brasil U-20 of Brasil on October 28. The match will kick off 20:00 UTC.

Kindermann WInternacional W20:00

Kindermann W - Internacional W

Kindermann W are playing Internacional W at the Brasileiro, Playoff - Women of Brasil on October 28. The match will kick off 20:00 UTC.

Palmeiras WFerroviaria W22:30

Palmeiras W - Ferroviaria W

Palmeiras W are playing Ferroviaria W at the Brasileiro, Playoff - Women of Brasil on October 28. The match will kick off 22:30 UTC.

Sao Paulo WSantos W22:30

Sao Paulo W - Santos W

Sao Paulo W are playing Santos W at the Brasileiro, Playoff - Women of Brasil on October 28. The match will kick off 22:30 UTC.

Cobreloa2 - 3Santiago MorningFull TimeFT

Cobreloa - Santiago Morning

Cobreloa played Santiago Morning at the Primera B of Chile on October 28. The match kicked off 14:00 UTC. Santiago Morning won 2-3.

Deportes Valdivia0 - 1Rangers TalcaFull TimeFT

Deportes Valdivia - Rangers Talca

Deportes Valdivia played Rangers Talca at the Primera B of Chile on October 28. The match kicked off 14:00 UTC. Rangers Talca won 0-1.

Melipilla1 - 2CopiapoFull TimeFT

Melipilla - Copiapo

Melipilla played Copiapo at the Primera B of Chile on October 28. The match kicked off 14:00 UTC. Copiapo won 1-2.

Puerto M4 - 1Deportes Santa CruzFull TimeFT

Puerto M - Deportes Santa Cruz

Puerto M played Deportes Santa Cruz at the Primera B of Chile on October 28. The match kicked off 14:00 UTC. Puerto M won 4-1.

Magallanes0 - 0Nublense40'

Magallanes - Nublense

Magallanes are playing Nublense at the Primera B of Chile on October 28. The match kicked off 16:30 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

San Marcos0 - 0Deportes Temuco5'

San Marcos - Deportes Temuco

San Marcos are playing Deportes Temuco at the Primera B of Chile on October 28. The match kicked off 17:00 UTC. It's the first half and the score is 0 - 0.

Deportes QuindioCD Jaguares00:00

Deportes Quindio - CD Jaguares

Deportes Quindio are playing CD Jaguares at the National cup of Colombia on October 29. The match will kick off 00:00 UTC.

Once CaldasEnvigado FC00:40

Once Caldas - Envigado FC

Once Caldas are playing Envigado FC at the National cup of Colombia on October 29. The match will kick off 00:40 UTC.

Molinos El Pirata2 - 0Comerciantes Unidos47'

Molinos El Pirata - Comerciantes Unidos

Molinos El Pirata are playing Comerciantes Unidos at the Liga 2 of Peru on October 28. The match kicked off 16:00 UTC. It's the second half and Molinos El Pirata are winning 2-0.

Alianza AtleticoDeportivo Coopsol20:30

Alianza Atletico - Deportivo Coopsol

Alianza Atletico are playing Deportivo Coopsol at the Liga 2 of Peru on October 28. The match will kick off 20:30 UTC.

Puerto CabelloCarabobo21:00

Puerto Cabello - Carabobo

Puerto Cabello are playing Carabobo at the Primera of Venezuela on October 28. The match will kick off 21:00 UTC.

YaracuyanosAtletico Venezuela00:00

Yaracuyanos - Atletico Venezuela

Yaracuyanos are playing Atletico Venezuela at the Primera of Venezuela on October 29. The match will kick off 00:00 UTC.